ïwee incisies gegrepen door is locomotief Plastic zakken voor huisvuil Werklozen willen niet naar Randstad Leid* Jeugdparlemeiit over Midden-Oosten WARME CHARME 8 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA ,7 welijk ongeluk op de Zwijgerlaan ide opt fee Leidse meisjes zyn gfeter- Vg zeer ernstig gewond geraakt ien ongeval op een door knip- Ohteh beveiligde spoorwegover- in Leiden-Noord. De kinderen en met hun fiets op de ventweg Öle Willem de Zwijgerlaan gegre- door een zware diesellocomotief er een afstand van twintig me- tempeegesleurd. Hoewel vlak na dit emb| itJfficiële publikalie JRDENING OP DE COMMISSIE r: HR DE BEDRIJFSTECHNISCHE zak'tHOOL VOOR INDIVIDUEEL R TECHNISCH ONDERWIJS. u"r)gemeester en Wethouders van de °r Inte Leiden brengen ter openbare rvmi3- dat °P de secretarie dier ge- i Tte (kamer 15) voor een ieder ge- p 1de drie maanden ter lezing is Telegd de verordening van 3 juli JIngekomen Stukken no. 159 van regelende de bevoegdheden en jjJunenstelllng van de commissie v [de bedrijfstechnlsche school voor i énPdueel technisch onderwijs. tl de vorenbedoelde commissie. rP» ingesteld overeenkomstig de be zaan van titel HA van de ge- jtewet is de behartiging van de Ken van de gemeentelijke be- Wfjtechnische school opgedragen. jj mlenaar (17) Jiep weg uit Ziekenhuis Resi ii 17-jarige jongen uit Leiden is ;r ismiddag met een hcrsenschud- ur:(en in pyama ontsnapt uit het jnhuls Zuidwal in Den Haag. j°nSen raakte vorige week za- Tg gewond by een botsing met bromfiets. Hy werd in het Haag- tier ziekenhuis opgenomen, maar g J heimwee. Hij liep weg, en werd rtvefeevonden aan d e Bezuiden- iseweg, waar hy stond te liften. Leidenaar werd teruggebracht ^ier f het ziekenhuis Zuidwal en van- fver j doorgestuurd naar een zieken- lin Leiden. afschuwelijke ongeluk het ergste werd gevreesd, noemden de artsen vanochtend om tien uur de toestand van de 14-jarige Marga Brandt uit de Alexanderstraat "redelijk" en die van de 13-jarige Bepp'ie van den Berg uit de Sophiastraat "zonder di rect levensgevaar". Het is nog steeds niet helemaal duidelijk hoe dit ongeluk kon gebeu ren. De twee meisjes, die samen op één fiets van de Kooilaan kwamen en linksaf de Willem de Zwijgerlaan opreden, moeten in elk geval de door een rangeerder in werking gestelde knipperlichten hebben genegeerd, evenals trouwens de belsignalen van de locomotief. De zware diesel, die in de richting van het kolenemplace- ment bij het oude Herensingelsta tion reed, had bij het kruisen van de Willem de Zwijgerlaan een snelheid van ongeveer vijf kilometer per uur. De machinist was juist bezig om aan het einde van deze kruising de snel heid weer op te voeren, toen de meis jes, die waarschijnlijk op het aller laatste moment hebben geprobeerd om een botsing met de locomotief te vermijden door het stuur van hun fiets naar links te gooien, in aanra king kwamen met een van de buf fers van de diesel. De meisjes kwa men onder de locomotief en werden over een afstand van twintig meter tussen de rails meegesleurd. De fiets totaal versplinterd. De E.H.D. heeft de twee zwaar gewonde kinde naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De politie is een diepgaand onderzoek naar de juiste oorzaak van het ongeluk, dat uiteraard in de buurt grote verslagenheid teweeg bracht, begonnen. 16 Zoekt U moderne of 17 klassieke modellen. GOUDEN i! VERLOVINGSRINGEN Ook met briljant JUWELIER v. d. WATER j Haarlemmerstraat 181 Izeer grote keuze. Op het gr veren kunt wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. 's Maandags gesloten. óchryv&n Waar moet het heen? Opnieuw heeft een ernstig onge luk in Noord en ik vraag mij af: waar moet het heen? Niet alleen de jeugid, maar ook de groteren hebben lak aan alle verkeersregels en lijken het idee te hebben dat zij alleen op de wereld zyn. Als men avond aan avond getuige is van bromfiets- en fietsraces op de beide banen van de Willem de Zwijgerlaan. is het een wonder dat er niet nog meer onge lukken gebeuren Ik vraag mij af: treft hier de verkeerspolitie niet enige schuld? Deze banen liggen n.l. ongeveer 4 jaar gereed voor de aan sluiting op de provinciale weg, maar ze zijn totaal onbeschermd. Geen en kel gebods- of verbodsbord treft men er aan. Ik weet wel: velen trek ken zich daar toch niets van aan en rijden maar raak in straten en ste gen waar een rijverbod is. Zo werd i kb.v. in de Hooglandse Kerksteeg bijna omver gereden door een brom fietser om daarna nog te vernemen dat ik aan de kant moest lopen! De politie kan hier de gehele dag han den vol werk krijgen en veel meer bekeuringen uitdelen dan 55 op één dag. Is dit alles een gevolg van de opleiding van de jeugd in de Leidse Verkeerstuin (lees puinhoop, zij her. dan met een hek er om heen), welke door de verkeerspolitie zeven Jaar geleden geopend zou worden? Het zal altijd wel een illusie blijven al vraagt de jeugd van het witte speel tuinplan erom. Indien er geen afdoende maatre gelen worden genomen en binnen afzienbare tijd de omleidingsweg naar het station in gebruik wordt genomen, is het leed niet te over zien. BEWONER VAN VOORD. Ada Bakker, die tijdens de Universiade in Tokio goud (da- mesdubbel met Astrid Suurbeek) en zilver (enkelspel) veroverde, werd gisteren feestelijk verwel komd door leden van de jaarclub „Asterix" uit Leiden. De Neder landse ploeg is donderdagmiddag uit de Japanse hoofdstad terugge keerd. ADVERTENTIE VCRIOVINGSBimiC DES/REE Oud-onderofficieren 4 R.I. hielden reünie „Wij gaan gewoon door". Met deze kreet onderstreepten gisteravond in de onderofficierskantine van de Morspoortkazerne de oud-beroepson derofficieren van het voormalig 4 R.I. de woorden van de heer Van Loon, waarin hij sterke aandrang uitoefende op de heer E. J. de Geus om met het houden van reünies door te gaan. De sfeer „in de troep" is uit stekend en waarom zouden we er dan mee stoppen, aldus de heer Van Loon. De heer De Geus, die dit jaar lijks samenzijn van oud-gedienden nu al vele jaren achtereen organi seert, had de reünie van gisteren als laatste aangekondigd. Gelet op dit enthousiasme bezweek de heer De Geus voor deze aandrang, met een beroep op zijn „oud-gedienden" hem in dit werk wat terzijde te staan. Eregast op deze reünie was de heer P. van Vliet uit Durban (Zuid Afri ka), die momenteel voor familiebe zoek in ons land verblijft en in deze reünie een goede gelegenheid zag om nog weer eens 4 R.I.-herinneringen uit de jaren 1920-1940 op te halen. Aanwezig was verder ook de Reünie commissie ,,'t Oude Vierde". Na een prachtige rit door het Gooi trof men elkaar 's avonds in de vertrouwde omgeving van de Morspoortkazerne, waar het personeel van de Koks- school zorgde voor een voortreffelijk diner. Een traditie van jaren zal worden voortgezet. In de maand augustus 1967 werd ïr bfj de Leidse Spaarbank ingelegd >.396.846,14 gulden en terugbetaald 1.862.693,71 gulden. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg >96 en het aantal afbetaalde boekjes 113. Op 5.107 rekeningen van deel- ïemers aan de Afhaaldienst werd f. 196.072.bijgeschreven. Er werden 1.312 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke Inhoud van f. 52.610.69. Het tegoed der 63.266 inleggers be- Iroeg aan het einde der maand t. 80.691.387,08. Het Leids Jongeren Parlement kwam gisteren voor het eerst na de vakantietyd in het Stadhuis byeen. P.S.P.-„minister" Kees Walle kwam T en toonstelling van L.P.K.V. De Leidse Pluimvee- en Konijnen sportvereniging organiseert zaterdag en zondag haar jaarlijkse zomer ten toonstelling. Deze is een selectie voor ie komende wintertentoonstelling. Dit jaar is er een groot aantal inzen dingen van in 1967 gefokte dieren. Enkele rassen van de afd. pluim vee zijn bijvoorbeeld: Noord-Franse vechthoenders, Andalusiërs, Holland se krielen en diverse soorten eenden »n fazanten. De konijnen zijn in wel 20 rassen tegenwoordig en dan nog ln zeven verschillende kleurslagen. Zo zijn er Vlaamse reuzen ln vijf verschillende klem-slagen en Hol landse reuzen in zeven kleurslagen. Er zijn voorts vele soorten Cavia's, le langharige, die aan een jonge Peking doet denken, de borstelharige »n de gladharige in de kleuren goud, wit, zwart en crème. Ook zijn er tekeningrassen, waaronder debrand- neuzen. Verder is er een afdeling Kleurmuizen met tekeningen van diverse konijnen-rassen. De tentoonstelling wordt gehouden in het clubhuis va med speeltuinver eniging „Oosterkwartier" in Leiden. met een nota over het Midden-Oosten waarmee de partyen zich in grote ly- nen konden verenigen. Het Leids Jongeren Parlement stel de als oplossing voor: „Dat het con flict slechts op vreedzame wijze door onderhandelingen geregeld moet wor den direct tussen de betrokken lan den, of indirekt via de V.N. De Arabische landen dienen Israël als staat te erkennen, samen vrede te sluiten en Israël moet de verover de gebieden verlaten en haar troepen terugtrekken, ook uit Jeruzalem. Het probleem van de Palestijnse vluchtelingen dient geregeld te wor den, waarbij Israël de bereidheid moet tonen om grote aantallen Pa- lestijnen op te nemen en te intregre- ren." Het parlement deed dit op grond van een aantal vastgestelde feiten, die door de indiener van de nota van een goed gedocumenteerde toelich ting werden voorzien. In de toelich ting werd bovendien nagegaan hoe de meningen in Nederland over dit onderwerp zijn verdeeld. Het was tij dens de debatten duidelijk dat het L.J.P. ernstig probeerde een oplos sing te vinden, waarbij werd afgezien van debat-foefjes, om samen tot een bevredigend resultaat te komen. De Beechcraft Queen-Air", waarmee de KLM met ingang van 19 september de nieuwe luchtver- binding AmsterdamAntwerpen zal onderhouden. Het toestel biedt plaats aan 9 passagiers. Twee maal per dag zal een vlucht in beide richtingen worden uitge voerd. Voor de copetitiewedstrijd tegen Foreholte, zondagmiddag om half drie in het sportpark te Voorhout, is het eerste elftal van de Hazers- woudse voetbalvereniging „St. Ber- nardus" als volgt samengesteld: Doel: G. Zandvliet; achter: G. Os- sevoort, A. van Wetten, A. Hoger- vorst en A. Vreeburg; midden: Th. \an Wetten, L. Worbman en W. Kaptein; voor: A. van Diggelen, W. van Wetten en H. Valk. Leiden neemt proef Maandag 11 september begint in Lei den een drieweekse proefneming op kleine schaal met aanbieding van huisvuil in stevige plastic zak ken in plaats van in de hulsvuil emmers Het bedrijfsleven in de Randstad zit nog te springen om arbeidskrachten. Het kan nog vele duizenden werknemers op nemen. Alleen al in de metaalsector staan nog ruim 3.000 ar beidsplaatsen open. Maar de animo om in de Randstad te komen werken is uiter mate gering onder de werklozen elders in het land. Toen uit vele delen van ons land berichten kwamen over toenemende werkloosheid (in vier provincies is het percentage al boven de vier ge- Wij willen de man nog zien, die meer van zijn senoritas geniet, dan u van uw kloeke TOPIC van een dubbeltje! Koopt u eenseen doosje. Wed den, dat u TOPIC blijft rokën? Nieuw Ongedeerd stapte vanochtend omstreeks elf uur de bestuurder van deze over de kop geslagen wagen, een 64-jarige Rijnsburger, uit het wrak van zijn auto. De Rijnsburger reed op de oude rijks- weg 4 nabij „Rhijnhof" onder Leiden, toen hij tijdens het open zetten van de luchtventilatie de wegberm raakte. Een poging om een bermpaaltje op het laatste ogenblik te ontwijken door een ruk aan het stuur lukte in zover re dat de wagen dwars over de rijbaan schoot en al kantelend in de andere wegberm belandde. Het autowrak moest worden ivegge- sleept. stegen) en er indicaties kwamen uit het bedrijfsleven in deze contreien, dat er meer vraag naar arbeids krachten zou komen, werd nagegaan of er kans zou bestaan werkkrach ten van elders met een verhoogde tegemoetkoming voor reis- en ver blijfkosten hier aan het werk te kra gen. Het bedrijfsleven reageren po sitief. Vele honderden aanvragen voor arbeidskrachten kwamen bin nen. De aanvragen betreffen onge schoolde en geschoolde krachten voor de metaalnijverheid (o.a. auto mobielindustrie), voor overheids diensten, administratieve krachten enz. In samenwerking met de arbeids bureaus in de zogenaamde probleem gebieden werd getracht arbeids krachten te interesseren voor werk in Amsterdam of andere grote wes telijke steden. De werkstelling van jeugdigen werd met veel zorg om ringd. Vier jeugdraden zorgden voor goede opvang en huisvesting. Da: alles heeft niet mogen baten. Zegge en schrijve drie aanmeldingen Kwa men binnen: één uit Doetinchem, één uit Enschede en één uit Roer mond. Uit het feit, dat het niet alleen om Amsterdam gaat, maar ook om an dere steden, meent men te kunnen afleiden, dat het niet de „slechte naam" van de hoofdstad is, die ouders in de provincie ervan weer houdt hun kinderen naar de Rand stad te laten vertrekken. Wat wel de oorzaak is wordt nog uitgezocht. De arbeidskrachten blijken in ieder geval erg honkvast te zijn. Brienenoordbrug Verbetering rijksweg 16 Rijkswaterstaat begint op 25 september met de verbetering van één van de drukste wegen van Ne derland, de rijksweg tussen de Van Brienenoordburg ten oosten van Rot terdam en Ridderkerk, nabij de aan sluiting met rijksweg no 15 in de richting Gorinchem. Teneinde onver mijdelijke verkeersvertragingen tij dens het werk tot een minimum te beperken is een aantal maatregelen getroffen, dat evenwel de bijzondere oplettenheid van de weggebruiker vereist, zo zegt Rijkswaterstaat. Aanvangend op ongeveer 1 kilome- ter ten zuiden van de Brienenoord brug bij de grens van deze brug behorende verkeerspleinen zal met het werk worden begonnen. De uitvoering zal in 4 fasen tel kenmale over een lengte van onge veer 1000 meter geschieden, waarbij bij de beëindiging van elke fase een geheel verbeterd weggedeelte zonder I enige beperking aan het verkeer ter beschikking kan worden gesteld. Elke rijbaan van deze rijksweg be staat uit 3 rijstroken en een vlucht- berm. Door middel van verkeerslich ten en een zgn. kruis-pijl-rijstrook aanduiding zal het verkeer wor den geregeld. Gedurende die tijd zullen wei__ bruikers komende uit de richting Rotterdam en gaande in de richting I Ridderkerk, zeker in de spitsuren, I met vertragingen rekening moeten Bij dit experiment zijn dezelfde (31) dames betrokken als bij de straat veegactie „Leiden verschoont zich" van dit voorjaar. Tijdens een de zer dagen gehouden bijeenkomst heeft wethouder mevrouw N. A. den HaanGroen haar contact vrouwen de opzet van deze proef uiteengezet De dames is toen* een aantal speciale zakken verstrekt die zy thuis in de huisvuilem mer (s) hangen Komt in de proef periode de huisvuilophaaldienst langs, dan bieden zij de volle, door middel van een plastic strip ge sloten, zakken aan. De bedoeling Is er achter te komen wat de be vindingen van de huisvrouw zyn met deze nieuwe vuilverpakklng. Na afloop zulen de contactvrou wen hun bevindingen door het in vullen van een vragenlijst ken baar maken aan het gemeentebe stuur. In een later stadium zullen nog proe ven worden genomen, die speci aal zijn gericht op de bevindingen van het reinigingspersoneel en op de verwerking van het verpakte vuil in de vuilverbrandingsinstal latie. Ruim f. 25.000 voor kankerbestrijding De jaarlijkste collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in Leiden f 25.262 opgebracht. Dit was f 6.300 meer dan vorig jaar. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Alexander Philippus, z. v. P. N. Ra- vensbergen en J.W. Heuvelman; Paulus Jacobus, z. v. P. J. de Nobel en H. van de Wiel; Renée Alexander, z. v. H. J. G. Paalvast en C. J E. van Vliet; Jan- nle Margaretha, d. v. H. L. de Groot en C. M. Kendziorra; Michel Hendrik, z. v. A. Zandbergen en J. H. J. Schaap: Ellen, d. v. C. de la Rle en D. J. van der Tuljn; Mel-Llng Theresia Maria, d. v. J. P. Kho en M. J. M. M. Teng; Patrick Leonardus, z. v. L. A. KniJ- nenburg en C. van Stortenmaartensdijk Sylvia, d. v. P. Wassink en E. W. Lardé; Karei Antony, z. v. K. van As- 6elt en H. C. van Duljn; Martlnus Anto- nle, z. v. A. G. de Kruijf en E. M. Th. Fase; Imelda Johanna Jacoba Wilhel- mlna, d. v. C. P. Buskermolen en C. W. Raadschelders; René Chrlstlaan, z. v. L. A. Kamphues en J. Holswllder. ONDERTROUWD C. Chaudron en J. W. van Dam; M. El-Murabet en P. H. Verhoogt; G. J. Verboom en W. C van Alphen J. Schipper en A. J. van Noort; C. A. van Rijn en P. H. T. van der Meljden; F. Mauritz en C. P. Boeye; J. H. A. Vlnkestyn en J. M. Mast; B. L. W. Boks en E. W. M. van Ulden- T J. J. Leyenaar en P. G. Plalsier; H. C. de Feij en S. J. Ouwerkèrk; H. P. N. Greuter en P. J. A. Juffermans; R. F. F. George en J. M. Bouman; G M. T. Dofferhoff en M. M. G. Buis; J. J. Kroon en M. van der Lelie; P. van Rijn en P. Laterveer; W. A. H. M. Weljters en E. M. M. M. van Mook; W. M. Staffeleu en E. van Gijzen; H. W. van der Hom en E. van Namen; J. Bonnet en P. A. J. Janssen; P. N. Pfennlnger en A. M. Tetteroo; C. de Bruin en M. Tiebosch; T. van Duijn en C. Frankhuizen; E. D. Oostveen en A. L. P. Peterzen; C. H. de Jong en S. Nijholt; A. Bedet en M. R. Schel- lingerhout; J. ten Brinke en H. J. K. Huner; H. van Loon en B. I M. Jans sen; J. W. de Meza en M J C. Merl- ba; P. Verra en J. M. Broers. GETROUWD J. Krulder en M. Zwaan; J. C. Jans sen en J. H. E. Prins; Th. C. W. van Wetten en C. A. Gijsman; A. Kuljt en M. J. Molenaar; W. F. de la Rle en J. van Dam; H. A. F. van de Wakker en H. P. M. Delfos; W. H. de Wit en M. A. C. Kortekaas; O. R. Mul en M. C. H. Kortram; F. J. M van den Brink en P. J. Blansjaar; C. M. Berg en W. Th. F. M. Mensen; Ph. de Kloet en J. Dijkstra; L. van Koppenhagen en W. I. van Hemert; K. Kurokawa en M. M. A. J. Stapels. OVERLEDEN M. J. F. van der Weljden. 76 Jr., wed. v. A. Clemens; A. C. A. Mlrck, 70 jr., e. v. G. de Wolf; E. C. A. W. Valette, 78 Jr., wed. v. H. M. J Hart; F. H. Franken, 57 Jr., man; J. W. van Veen, 3 dagen, zoon. Auto-verkoop-actie Prijzen dalen ieder half uur. Zie onze advertentie op pagina 4 LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. Van Oldenbarneveldtstraat 37 Telefoon 54909 ADVERTENTIE EEN ZUIVER SCHEERWOLLEN PULLOVER van HERENSTRAAT 83 BREESTRAAT 137

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3