einigingsrechten worden i Leiderdorp f 12 hoger Comfortabel slapen in de Holiday Inn ïoger krediet voor irgemeesterskamer Soldaat laat haar knippen Recreatieschap voor liet plassengebiecl Loop der Bevolking te Leiden DAG 5 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 iad discussieerde langdurig over voorstel ht uur gisteravond af tot ver .ernacht heeft de raad van rp vergaderd. Er moest dan omvangrijke agenda worden t. Het was te verwachten, tl het voorstel tot drastische j van de reinigingsrechten, van f 18,- naar f 30,- met irking in het voorstel, dat handeling van de begroting in december wellicht nog loging zal moeten volgen, durige discussie zou vergen. sind was de raad ln de be- van de tekst, die „zakelijk slder" werd genoemd, ge neesbare" vorm, unaniem >k alle raadsleden van oor- aan een verhoging van het it valt te ontkomen. Bijzon- in hun oppositie waren de s. G. H. van 't Klooster en ;ken (KVP-fractie) en de M. Kleiss (eigen lijst)die na de bespreking, die twee 3e, tegen het voorstel stem- r Van 't Klooster had er tzwaar tegen, dat het geen naakt of men één of meer- lisemmers tot lediging aan- heer Treeken onderschreef itelde een tarief voor van r de eerste emmer en f 8,- weede en volgenden. Daar- lde hij, dat de aangeboden omtrent de kosten zeer >aar was, en voorts wens- weten hoe het college tot exploitatie van de ophaal- ram namelijk van een be- f53.000.— in 1967 tot voor 1968. dus per week beide vorige sprekers was ïeer A. M. Kleiss, die het yan geen emmerregistratie Ide, ondanks de door B. en voorstel genoemde motie- in andere gemeenten mo to stelde hij, moet hier ook met daarbij dan de here in een tweede of meerdere tij vroeg alsnog een be- die niet by de stukken was onze fractie, aldus drs. J. lostrom (VVD), vindt, dat ijke dienstverlening kos- id moet zijn, heb ik moeite nsnede: beperkte winst, en i. Dit noem ik forse winst. C. N. Boot (PvdA) meen- le dienstverlening niet ge- mdekkend behoefde te zyn. het college vrystelling voor ering, die bijvoorbeeld ook ter- en kijkgeld behoefde te )p die voorwaarde wilde ;ie hoewel nolens- vo- .et voorstel goedkeurden, iiast is niemand over dit zei de heer Los namens chr. fractie. Er valt even- lan te ontkomen, maar om- liet van mening zijn, dat st kostendekkend behoeft mden wij ons het recht aanzien van de begroting, en eventuele verhoging, vrij islissing zijn. eer inkomsten zeer uitgebreide antwoord 3e burgemeester mr. R. M. i volle het ter tafel liggen- tel: emmeireglstratie zou I en duur zijn, onder meer Sr personeel. Dit voorstel ?den gezien in het totaal financiële beleid. Die 25 or ons bedacht, maar komt ntrale regering, terwijl Ged. i els stellen, dat we zelf mogelijk is ter verhoging tomsten. lege is er zich van bewust .'hoging voor minder-draag- 1 bezwaarlijk zal zijn, en 3it te willen bezien. De ho- loitatiekosten staan mede id met de deelneming aan rbranding in Leiden. Het elden, van een verdere ver- ij de behandeling van de zou irreëel geweest zijn, inzien van het kosten-dek- ;aan werken heeft het col- concreet plan. repliek bleken de drie op- niet overtuigd, hetgeen re in een voorstel van de heer Isnog een kostenbegroting ïmmerregistratie met daar- tomsten van meerdere em- stemming werd dit voor- srpen met 7 tegen 4 stem- vierde stem kwam van de die zei, er evenwel niets rwachten. Het voorstel van werd aangenomen, met ïmen tegen. De heer Los azing luisterde de raad direct aar de vraag van drs. J. P. rom (WD) aan de burge- of deze nu toch bereid zou fel de heer Kleiss was weg- een kostenberekening aan te doen toekomen. Een zeer rde voorzitter antwoord- stadium hierop geen ant- kunnen geven. Burgemeesters kamer Een ander agendapunt van uitvoe rige bespreking was een gevraagd aanvullend krediet van f 1300 (er ls reed f35.000 beschikbaar gesteld en goedkeuring door G.S.) voor de ver bouw en meubilering van de wel zeer oude en veel te kleine burgemees terskamer. tevens gebruikt voor de vergaderingen van het college. Het was vooral de heer A. M. Kleiss die zei geschrokken te zijn van dit hoge nieuw gevraagde kre diet, en daarom dan ook tegen stem de. De heer J. W. Boot (Prot. Chr.) vroeg nu maar meteen aandacht, voor de te klein wordende raadzaal, zekere als bij de volgende verkiezing het aantal raadsleden wordt uitge breid. Met de ingebruikneming door ver schillende diensten van het verbouw de oude postkantoor, kan men nu weer jaren vooruit zodat de bouw van een nieuw raadhuis niet urgent is ir. R. Poels (V.VD.) zei, beslist zuinig te willen zijn met de besteding van gemeentegelden. Daarnaast heeft de burgemeester recht op een representatieve werkkamer. Zoals de toestand nu is, kan het beslist niet wassenaar Cursussen voor huisvrouwen De afdeling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen heeft voor het komende sei zoen, behalve vele lezingen en excur sies ook een groot aantal cursussen op het programma staan. Mevr. M. Pimmelaar-Stoffels zal een naaicur sus leiden, een hoedencursus zal plaats vinden onder leiding van mevr. E. v. d. Brandhof-van Lawick. Een kookcursus "fijne keuken" zal gegeven worden door de heer H. G. Human, en verder is er een cursus "Doe het eens anders" over het sa menstellen van maaltijden volgens de nieuwste inzichten op voedings- gebied. De heer J. Renaud zal een decla matiecursus geven. mevr. A. v. d. Ham-v. d. Dool een cursus welspre kendheid. Het lid van de afdeling, mevr. R. Maat-Petri leidt een cur sus van zes lessen over kunstgeschie denis, mevr. A. de Boer-de Jong zal een handwerkcursus geven. Ook twee taalcursussen s taan onder leiding van eigen leden Franse conversa tie van mevr. C. A. de Visser-de Graeff en Engelse conversatieles onder leiding van mevr. C. van Al phen-Schenk. In het nieuwe seizoen kan er voorts weer jeu de boules worden gespeeld op Duinrell onder leiding van mevr. S. Waleston-Bartkowiak. Verder staan nog op het program ma bridge-cursussen voor beginners en gevorderden, een cursus huwe lijksrecht- in samenwerking met de afdeling Den Haag - cursussen over tuinverzorging, beter bewegen en over Museum Boymans. Tenslotte zullen er in het nieuwe seizoen ook discussiegroepen gevormd worden over nader te noemen studie-onder werpen. In het volgend voorjaar zal in sa menwerking met de Vereniging van Vrouwenbelangen een cursus over "Samenleven nu en morgen" onder leiding van mej. Mr. A. P. Schilt- huis worden georganiseerd. Leidster van het cursus-werk van de afdeling Wassenaar is mevr .G. H. Keiser- Doodeheefver, Hof laan 11, tel. 3326 Woonboot door vlet aangevaren Een in de Trekvliet liggende woon boot is gistermiddag aangevaren door een uit de koers geraakte mo- torvlet. Door de sterke wind werd de vlet, die in de richting van de stad voer, naar de kant gedreven. De schipper, een 65-jarige inwoner van Wassenaar, kon een aanvaring met het woonschip niet vermijden, waar door vooral schade aan de drijvende woning ontstond. De schok van de aanvaring had onder meer een rava ge in het interieur van deze woning tot gevolg. Persoonlijke ongelukken hebben zich bij deze aanvaring niet voorgedaan. De auto van de Hagenaar, die eind vorige maand van het Stations plein in Leiden werd gestolen, is de zer dagen teruggevonden op de R(Jns- burgerweg nabij de Warmonderweg. meer. De voorzitter, deelde nog me de, dat de plannen voor de vergro ting van de raadszaal in voorberei ding zijn. Bekend is het tegenstemmen van de heer Kleiss, als er voorstellen ko men tot aankoop van panden be stemd voor de sloop: wanneer ge beurt dat eens en het geeft maar open plekken en voor de afbraak zijn er altijd nog de onderhoudskosten. Ook ditmaal kon de burgemeester hem niet overtuigen, toen hij zei, dat de panden Jaagpad 5 en Dwarswe- teringkade 5 in het bestemmingsplan liggen en nu te koop worden aange boden. Kennelijk boos en daardoor verward stemde de heer Kleiss te gen de aankoop van eerstgenoemd huis. en voor die van het tweede huls. Benoemingen Tot chef van de afdelingen alge mene. en interne zaken werd met ingang van 1 oktober benoemd de heer A. F. R. Hogendoorn uit Hen gelo (Gld.) Hij zal tevens waarne mend secretaris zijn. Als tweede w. secretaris benoemde de raad de heer A. A. Allaart, chef afd. financiën enz. Beide heren werden beëdigd. Als vijfde ambtenaar van de burgerlij ke stand werd de heer Hogendoorn gekozen. Voor de gemeentedienst zal voor ruim f 9000 een bestelauto worden aangeschaft. Bij de oude school Hoofdstraat 3 komen parkeerhavens in eerste instantie bestemd voor be zoekers van de in het gebouw geves tigde muziekschool en de sportschool. Bij de Prins Willem-Alexanderschool aan de Leeuwerikstraat zal voor de jeugd een trapveld worden aangelegd. Tennisclub Voor de beheerder van het tennis park aan de Plantage zal een huis worden gebouwd waarvoor f 25.000 beschikbaar werd gesteld; de huur van het tennispark zal voor het sei zoen 19671968 f 44.000 bedragen, de huurprijs van de grond waarop het huis wordt gebouwdt f 2.100 per jaar. Minder prettig vond de raad de opmerking van de heer Kleiss, die zei, wel waardering te hebben voor het bestuur van de tennisclub De Munnik, maar diens exploitatie ver toonde een tekort van f3.000; en de gemeente heeft reeds zeer veel in dit park geïnvesteerd, hetgeen op de kapitaalslasten drukt. Fel was drs. Van 't Klooster, die zeer verbaasd was over deze opmer king in een openbare vergade ring. Als de club een tekort heeft, wordt dit door hen zelf weggewerkt, en dit hoeft niet aan de kaak te worden gesteld. De huur aan de ge meente wordt altijd tijdig voldaan. De heer J. W. Boot (prot. chr.) bedankte de voorzitter voor de pret tige wijze van voorbereiding van de ze zaak. De burgemeester antwoord de. dat het college de taak heeft po sitief tegenover de belangen van de sport, dus ook deze, te staan. Daar naast zei hij er op te willen wijzen, dat van bestuur en leden nog veel gevraagd zal worden om door acti viteiten het geld voor de bijkomen de kosten, bijvoorbeeld de be planting, bijeen te brengen. De overige voorstellen zonder meer de hamer. Bandieteiijaclit op Sardinië heeft success Augustus is voor Sardinië een zwarte maand geweest, die is geëin digd met de negende ontvoering van dit jaar. Drie rijke mannen bevinden zich nog in de handen van de ban dieten. Een ander slachtoffer van een wraakneming is op zijn akkers dood slagen en nog een is in de laatste da gen van deze maand van verschrik king op de drempel van zijn woning doodgeschoten. De jongste ontvoe ring heeft vorige week donderdag plaatsgevonden als het uitdagende antwoord van de bandieten op de zelfde dag, waarop het hoofd van de nationale politie van Italië en de commanderende generaal van de ca rabinieri naar het eiland gingen om persoonlijk de leiding van de mis daadbestrijding op zich te nemen. De jacht op de bandieten heeft in tussen haar eerste succes opgeleverd: na twee schietpartijen zijn drie jon gemannen gearresteerd. Een van hen, de 25-jarige Mlchele Ultei. had drie miljoen lire geelst van een za kenman. Betaalde deze niet. dan stonden hem „ernstige vergeldings maatregelen" te wachten. De zaken*- man had zich echter niet laten inti mideren en direct de politie gewaar schuwd. Vlak bjj de plek waar het geld neergelegd moest worden, ver borgen zich enkele politiemannen. Het gekï werd er gedeponeerd en direct daarop kroop Michele Ultei uit het struikgewas om het op te halen. Verrast door de politiemannen open de de bandiet het vuur. Zyn scho ten troffen echter geen doel. Toen ging de politie tot de aanval over. Ultei werd door een kogel in de schouder getroffen en viel op de grond. De beide andere bandieten, de ge broeders Giovanni en Salvatore Pud- du, gezocht wegens poging tot moord, zjjn in de buurt van Nuoro aan de oostkust van Sardinië door de po litie gegrepen. Ook zij konden pas overmeesterd worden nadat in een vuurgevecht een van de broers ge wond werd. OPWEKKING EN VERNIEUWING In Torre Pelice, midden in de zo genaamde Waldenzerdalen in Italië, komen van 7 tot 12 september afge vaardigden bjjeen van de gerefor meerde (of hervormde) kerken in Europa, die lid zjjn van de World Presbyterian Alliance. Hiertoe beho ren in Nederland de N.H. Kerk en de Geref. Kerken. Vertegenwoordi gers van de gereformeerde kerken zijn de professoren dr. de Nauta en dr. G. E. Meuleman, mevrouw W. M. Ridderbos-de Rooy, die ook de vrouwenorganisaties vertegenwoor digt en mej. E. J. P. Jansen, mede namens de jeugdorganisaties The ma van de conferentie is ..Opwek king en vernieuwing." Het gaat daar bij vooral om de betekenis van de Heilige Geest in het leven. Ook zal de verhouding tot de R.K. Kerk en de nieuwe theologie aandacht krij gen. De Italiaanse Waldenzerdalen zijn het centrum van een der oudste re formatorische gemeenschappen in de wereld. Reeds in de middeleeu wen, ver voor de lutherse en calvi nistische reformatie, ontstond in de R.K. Kerk de beweging der Walden zen, die leidde tot de vorming van een eigen kerkelijke gemeenschap. Deze is aangesloten by de World Presbyterian Alliance. De 20-jarige dienstplichtige soldaat A, Koning uit Zandvoort, die vorige week tob anderhalf jaar gevangenis straf is veroordeeld wegens het feit, dat hij zyn lange haar niet wilde la ten afknippen, zal nu toch de schaar in zyn haardos laten zetten. Dit heeft hy zowel aan zyn verdedigster mevr. L. Prins-Jacobs, als aan zyn moeder, die hem gisteren in de Haagse ge vangenis bezocht, meegedeeld. De soldaat, die hoger beroep heeft aan getekend, zal dus naar alle waar- schynlykheid met kortgeknipt haar voor het Hoog Militair Gerechtshof verschynen. A. de Graaff thans brandweer commandant Bü de Wassenaarse brandweer is gisteren de nieuwbenoemde com mandant, de heer A .de Graaff, in functie getreden. De heer De Graaff, die 47 jaar oud is, volgt hoofdinspec teur G. J. Boven op. De officiële commando-overdracht zal later plaatsvinden. De heer De Graaff werd in Goes geboren. Na zich bekwaamd te hebben in de bouwkunde was hy achtereenvolgens werkzaam als tekenaar in zyn ge- boortepalats Goes, als districtopzich ter by de dienst Openb. Werken Be landen, als kringarchiteot voor Ab coude, Nigtevegt en Vreeland waar na hy in 1953 benoemd werd tot di recteur van de gemeentelyke techni sche dienst van de Kring Haaften. Daarnaast is de heer de Graaff al vele jaren actief op het gebied van de brandweer. Hy was o.m. com mandant van de vrywillige brand weer in zyn huidige woonplaats Haaf ten, instructeur van de Provinciale Gelderse Brandweerbond en lid van ministeriële commissies voor het af nemen van brandweerexamens. De heer De Graaff is getrouwd en heeft drie kinderen, oegstgeest Inrichting van een nieuwe rk kleuterklas Binnenkort zal het bestuur van de Stichting Katholieke Scholen Oegst- geest beginnen met de bouw van een tweede r.-k. kleuterschool, waarvoor by raadsbesluit van 9 september 1964 medewerking is verleend, terwyl het krediet voor de bouw by raadsbesluit van 22 februari 1967 is toegekend. De school zal worden gebouwd op een terrein aan de Pieter de Hooghlaan hoek Lange Voort. Het schoolbestuur heeft sedert 9 januari van dit jaar, vooruit lopende op het gereed komen van het nieuwe gebouw, een kleuterklas gevestigd in het flatgebouw Aerts van Neslaan (beschikbaar gesteld door de Stich ting voor Montessorionderwys), voor de inrichting waarvan by raadsbe sluit van 11 mei 1966 een bedrag ad. f 9.084,40 werd beschikbaar gesteld. Thans heeft het schoolbestuur voorlopige ruimte gevonden voor nog een kleuterklas t.w. in het perceel Piet Heinlaan 30, dat voorheen door het Wit-Gele Kruis werd gebruikt. De inspectrice van het kleuteron- derwys heeft zich biykens brief van 7 augustus 1967 met deze tydelyke huisvesting verenigd. Ook gaat zy ak koord met de begroting van de in richting voor deze klas groot f9.394,15. Het schoolbestuur vraagt by brief van 16 augustus 1967 dit bedrag be schikbaar te stellen. Het is uiter aard de bedoeling dat de inventaris van de beide tot dusver gevormde klassen t.z.t. naar het nieuwe school gebouw wordt overgebracht. B. en W. stellen de raad voor aan het verzoek te voldoen. V.V.D.-fractie stelt vragen aan B. en W. van Leiderdorp De fractie van de V.V.D., bestaan de uit de heren ir. R. Poels en drs. J. P. van Oostrom, heeft schrifte lijk de volgende vragen Ingediend bij B. en W. van Leiderdorp: 1. Is het college met ons van me ning, dat de groene zone rond de Zuid-Hollandse plassen een uniek re creatiegebied vormt tussen de dicht bevolkte noordelyke en zuidelyke randstad-agglomeratie? 2. Is uw college van mening, dat al le aangrenzende gemeenten en dus ook Leiderdorp, mede verantwoorde- lykheid dragen voor het behoud van het karakter van dit gebied? 3. Indien de bovenstaande vragen bevestigend worden beantwoord, is uw college dan bereid, door aan te dringen op gemeenschappeiyk over leg of anderszins mede te werken aan een betere afweging van de be trokken belangen en het tegengaan van verschillende plannen, die dit gebied dreigen te degraderen tot een overvol, langs het water minder toe- gankeiyk merengebied met door be bouwing ontsierde oevers en ver vuild oppervlak te water? Gedurende de maand augustus moest de hefbrug over de Gouwe in Boskoop 2157 maal omhoog worden gebracht voor het laten passeren van 3307 vaartuigen. In dezelfde perioden passeerden er 42 vaartuigen waarvoor de brug niet omhoog hoefde. 4. Acht het college de vorming van een recreatieschap nuttig in boven bedoelde zin? Steen door ruit bij Defensie Vannacht zyn twee stenen gegooid door een ruit van het ministerie van Defensie aan de Kalvermarkt. Om een van de stenen zat een brief ge wikkeld. waarin wordt aangekondigd „dat de militaire rechters, die de 20-jarige dienstplichtige soldaat Arie Koning tot anderhalf jaar gevange nisstraf hebben veroordeeld omdat hy had geweigerd zyn haar te laten knippen, zullen worden geliquideerd". De Haagse politie kreeg vannacht rond half een eerst een anoniem te lefoontje, waarby werd verteld dat er in het ministerie van Defensie een bom was geplaatst. De politie waar schuwde de brigade van de Ko- ninklyke Marechaussee, die met tien man uitrukte. Het gebouw werd door zocht, maar er werd geen bom ge vonden. Wel bleek aan de zyde van de Bagynesteeg een ruit te zyn inge gooid. Binnen vonden de marechaus- see's de twee stenen en de brief van „De vereniging ter bestryding van militaire en justitiële delicten". On der het geschrift stonden de namen van vele bekende Nederlanders, die echter van niets bleken te weten. GEVESTIGD In de week van 24 t/m 30 aug. 1967. A G. M. van Houdt en fam., leraar. Donizettiln. 23; H. de Kruijs en fam.. boekhouder. Donizettiln. 35; M. Kooij- man en fam., arts. Schubertln. 173; Q. W. A. Bleijs en fam.. koopman. Jac. v. Campenln. 54; D. C. M. West- strate en fam., J. Urlusplantsoen 213; S. C. H. C. Jacobs-Slager, Plantsoen 1- P. G. Ottenbros. Leemansstr. 63; H. Heins, militair, Verdamstr. 32; J. Slera, huisschilder, Langegracht 186; E M. M. M. van Mook, onderwijzeres. G Doustr. 29a; A H. Postel, Houtln 55; A. C M. Cornlps, strijkster, Oran jegracht 114; J. J. H Rutten, ty pograaf, Molensteeg 29; M. G. A. van Bree. secretaresse, Haarlemmerweg 70; J. H. van der Lichte, machinebank werker, Rijndijk 206; J. H. A. Meijer, kelner, Kennedylaan 32; J. van Dam, 11. verpleegster, Houtln. 55; D. H. A Springer, Verdamstr. 56; L. V. Mazel, Schelpenikade 41D.M. Maüters-Prum- mel, Potgieterlaan 16; A. K. Bastlaans, Marienpoelstr. 29; J. M. Bontje-Plug. Drie Octoberstr. 30; Y. Molenaar-Grol- lé, secretaresse, Lage Rijndijk 90d; J. H. Oudolf. hulp in de huish.. Pieters kerkhof 36; J. F. A. Nas, Klikspaan- weg 9; J. C Buttlnger. Burgsteeg 1; J. Reljneveld- de Lange, Lekstr. 14; H. B. Kok, Marnixstr. 65; G. J. Vincent. Middelstegracht 20; A. Kuijvenho- ven, Prinsenstr. 106; F. E. A. Moore, Spleghelstr. 31; A. P. G. Timp. Steen- str. 55a; M. E. J. Segers. Noordelnde 50; B. I. H M. Smit. Noordelnde 50; H. BH. Mimoun. fabrieksarbeider. Doezastr. 34; S. M. De Neeve, Boér- haaveln. 15: M. J. Berbeé. Hooigracht 15: S. H. Schlff. Hogewoerd 87; M. Vervlost. medisch analiste. Lljsterstr. 4; Hoogste punt bereikt P Ensing, fysio-therapeute, Rijns- burgerweg 144; "W. Verbeek, onderwij zer, P. v. Anrooystr 32; B A Giel. Hogewoerd 154; B. Salhi. arbeider con- serv fabr., Doezastr. 34; A. M Kroon. Wagnerpl. 122; P. van Helden, huis schilder, Bloemistenln. 21; A. C. H. Claessens. Zocherstr. 5; D. W. van Rooijen, de Laat de Kanterstr. 24; J. S. G Dijks. militair. Morsstr. 62-64; A. Hepp, Rijn en Schiekade 115b; M. Ouarghine. arbeider melkfabr. Doezastr. 34; S. N. Abdul Hamld. Rijn en Schiekade 106; O. A. Wever. Hoge woerd 154; M. H. den Bak. verpleegst. Houtlaan 55; I. J. M. Dahlhaus. Noordeinde 50; G. S. Mulder, verpleeg ster, Houtlaan 55; D. Jousttra, militair, Noordeinde 2a; M. Hazenoot. militair. Houtln. 55: C. M Schrijnen, de Laat de Kanterstr. 40; J. Reneman, Lange Morsweg 67; Z J. Sennema, Lange Mare 104; J H. La Poutré, Rijn en Schiekade 9; C. E van Nierop, Witte Singel 94; J. H. de Roode, kookster. Langegracht 75; H. J. M. Hoeks, on derwijzeres, Schubertln. 108; J. T. van den Berg, kantoorbediende. Sumatrastr. 44a. phen i In deze warm aangeklede kamer kan men van het komende voorjaar af de nacht op comfortabele wyze doorbrengen. Het is de eerste van een groot aantal kamers, dat het in aanbouw zijnde motel aan Rijksweg 4 onder Leiden straks zal omvatten. De kamers krijgen alle een vast ta pijt, een televisietoestel en aparte kleed- en wasruimten. In elke kamer zullen twee royale bedden worden geplaatst, zodat een gezin met twee jonge kinderen voor een prijs die slechts twintig procent hoger ligt dan by bezetting met één persoon één kamer kan huren. Het motel, dat voorlopig een capaciteit van vierhon derd bedden krijgt, wordt volgens het Amerikaanse Holiday Inn-systeem gebouwd voor rekening van de on langs opgerichte N.V. Hotelmaat schappij Leiden. De kosten van dit voor het toerisme zo belangrijke pro ject worden op zeven miljoen gulden geraamd, waarbij inbegrepen de bouw van een zwembad. Bij de bouw van deze „Leidse" Ho liday Inn de eerste in Europa werd gisteren het hoogste punt be reikt. Dat was voor hotelmaatschap pij-directeur Thomas Voight aanlei ding om de vlag op het bouwwerk te hijsen en de werklieden op het pannebier te trakteren. „You have done a great job", zei hy tot de op het bouwterrein verzamelde menigte. Terecht overigens, want er is langs de rijksweg sinds eind april j.l. ge werkt in een tempo dat zelfs naar Amerikaanse begrippen snel kan wor den genoemd. Als zich by de afbouw geen tegenslagen voordoen zal het motel waarschynlyk in april 1968 zijn deuren voor het toerisme kunnen openen. Met de totstandkoming van deze Holiday Inn zal het aantal hotelbedden in Leiden met honderd procent worden uitgebreid. Een uit breiding waarnaar vooral ook Leidse V.V.V.-directeur De Wilde lang naar uit heeft gezien. Met hem hebben gistermiddag vele anderen die by de bouw van dit motel geïnteresseerd zyn de plechtigheid van het vlag- hysen bijgewoond. (Foto L.D./Holvast) d Rijn, Fazantstr. 60; M. Wes- fam. Vlietweg 20, Alphen a/d Rijn. Diamantstr. 298; H Stouten en fam.. Cobetstr. 83, Oegstgeest. Zonne- bloemln. 59; H. Wessellng en fam Kolfmakersteeg 13a, Voorschoten. Bar- tókln. 30; H. Okuda en fam.. Witte Singel 84, Japan; J. H. van der Laan en fam., Corellistr. 51. Alphen a d Rijn, Aarkade 62; M. C. Brunt-On- vlee en fam.. De Bazelstr. 49, Woens- drecht, Antwerpsestr.weg 135; J. C. M. van Rhee en fam., Kanaalweg 161. Mierlo, Rederijkin. 44; P. N. Beerepoot en fam., Langebrug 24, Velsen. Hagelln- gerweg 150; G. de Wit en fam.. Mod- dermanstr. 53. Oegstgeest. De Kempe- naerstr. 42; M. Schutter en fam. Kraaierstr. 33 Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 97; W. Schiphorst en fam Moddermanstr. 1, Venezuela; H A. Avenarlus en fam.. Corantynstr. 56. Alphen a/d Rijn. Oudshoornseweg 170; M. A. M. Boeren-v. Schravendiik. v. 't. Hoffstr. 48b. Rotterdam. Beukelsdijk. 157a; W. Oudzegel-Troost. Meldoorn- str. 36. Oostflakkee. Helstr. 27; B. Mer- bis. Stuvvesanthof 25. Apeldoorn. Sta- tlonsstr. 9; G. D. N. E. Kerbachl-Vlan- den, Stationsweg 29a. Sittard. P. Breu- ghelstr. 44; N. W. M. de Graaf. Sta tionsweg 39. Rotterdam. Delftweg 10; M. M. v. d. Kwaak-Kreuger, Caland- str. 21. Katwijk. Overrijn 7; Y. M. M. Bik. Doezastr. 4. Woerden. Meulmans- weg 3; Y. W. Chang. Pieterskerkchoor- steeg 9. Geleen, Markt 122; G. J. J.Ver beek, Rijn en Schiekade 105. Alkmaar. Van Houtenkade 12; F. T. Sprong, Seringenstr. 31a. Hilversum. Ooster- engweg 103; J. Nieuwenburg, Falckstr. 9. Koudekerk a/d Rijn. Hoogewaard 84; D. de Groot. Raamstr. 8. Katwijk. Havenstr. 9; J. J. Groen. Amethisthof 46. Assen. Oostersingel 5; B. Coert -Stikkelorum, Levendaal 135, Katwijk. Overrijn 7; G. Nelemans-Sandifort Plantsoen 1, Aalsmeer. Ulterweg 314; D. H. van der Vonn, Vismarkt 4, Am sterdam, St. Jacobsstr. 2; O. A. Uhlen- beck, Hoge Rijndijk 89, Waddlnxveen, Nic, Beetsln. 120; D. T. Nleuwen- burg-Sanders, Falckstr. 9, Rotterdam, Bingleystr. 65a; J. J. Magielse, v. Ho- gendorpstr. 42, Woerden, Leidsestraat- weg 88; P. W. Ammerlaan, Maredijk 177. Alphen a. d. Rijn, Juweelstr. 32; L. J. P. van Vliet, Rijnsburgerweg 118, Deventer, Burg v. Marlestr. 14; M. S. G. Veeze, Rijn en Schiekade 1. Oegst geest, Wild Pyrmontln 5; A. L. Does- wllk. Vlietweg 7. Hazerswoude, Rijn dijk 85; A. M. Gispen. Plantsoen 19, Nijmegen, St. Canisiussingel 20; G. J Bach Groensteeg 37b, Amsterdam. Vic torieplein 22 III; N. J. L M. v. d. Brink. Nieuwe Rijn 104. Zoetermeer. Beatrlxstr. 6; C. W. C. J. Janssens-v. Egmond, Oude Vest 27a. 's-Gra- venhage, Berenrade 87; N. v. Leeuwen- Kroon, Oude Vest 197, Leiderdorp. Fred. HendrUcln. 62; H. Eggink. V 1 Hoffstr. 10. Katwijk. Overrijn 7; E. C. Dissevelt. Lammenschansweg 5. Ter- neuzen. Scheldekade 28; W P. A Martljn, Lammenschansweg 64. Hoo- gezand-Sappemeer, Parallelweg 11; A SchiDhorst. Moddermanstr. 1. Oegst geest Wald. Pyrmontln. 4; J A. A H. M. de Jong-Smlthuls, Breestr. 41a. 's-Gravenhage. Bachmanstr. 34; E. J. Roelants. Jan v. Houtkade 28a, Zeist. Lyceumln. 7; J. Lange. Roodenburger- str. 49. Utrecht. Kievltdwarestr. 38; M. v. Duuren- v. d. Stnalj. de Slt- terlaan 30. Alphen a d Rijn, Diamant str. 418; J. W. P. Stavleu. Borneostr. 21a. Brielle. Nic. Pleckstr. 11; A. M. Wiersum. Haarlemmerweg 63f. Assen. Oostersingel 21; J. P. van Duuren. Zijlsingel 33. Alphen a d Rijn. Dia mantstr. 418: M. J. R. Bechan. Rijns burgerweg 10. 's-Gravenhage. Carte- siusstr. 153: P. I. A. v. Deventer, Morslaan 25. Katwijk. Nachtegaalln 5; M. v. Kruyi. Witte Singel 37. Oegst geest. L. de Colignyln. 7; G v. d. Steen. Levendaal 103, Arnhem. Steynstr. 31: P. Middendorp. Kruisstr. 40, 's-Gra- venhage. v. Swietenstr 67. P v. d. Bosch- v. d. Veete. Aarstr. 11. Ave- reest. Zestiende Wijk 3; M. Braggaar. Assenstr. 40. Amersfoort, v. Houtenln' 6; A. M. Stavleu-v. Apeldoorn. Kersen- str. 6, Brielle, Nic. Pleckstr. 11; A E. P. M. Bieshaar, Noordelnde 50. Voor hout. Jan Steenln. 24; F. M. Hane- maaijer. Rapenburg 121, Breda. Leu- venaerstr. 21a; H. E. Jessurun. Witte stitrpi 58b, Amsterdam. Rooseveltln. 193 IV.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13