LEIDSCH m DAGBLAD \r a bieren draaien ie oliekranen open -Alexander, ik doop if... Johnson: bericht over McNamara „onzinnig en belachelijk". NECKAR JAGST GEBR. HUISMAN Rode terreur in Vietnam tegen de verkièzingen President Johnson heeft gis teren met klem een bericht te gengesproken, dat de Ameri kaanse minister van Buiten landse Zaken, McNamara, ge dreigd zou hebben met aftre den wegens een geschil over het bombarderen van Noord- Vietnam. De Amerikaanse pre sident zei op een persconferen tie dat verschillen van mening tussen de verenigde chefs van staven en minister McNamara over het bombarderingsbeleid waren „opgeblazen". Het be richt, dat McNamara met aftre den gedreigd had, was „het be lachelijkste en onzinnigste be richt" dat hij in zijn presiden tiële ambtsperiode ooit ge hoord had. Op een bijzondere vergadering van het Zuidvietnamese „Nationale Be- vrijdingsfront" (De politieke organi satie van de Vietcong) is een beroep gedaan op de Vietcong, zijn activi teit op te voeren, aldus het Russische persbureau Tass. Op de half augus tus gehouden vergadering van deze politieke afdeling van de Vietcong is aangedrongen op „krachtiger mobi lisatie van alle mensen en stryd- krachten voor een volledige over winning en de opbouw van een onaf hankelijk, democratisch, vreedzaam en neutraal Zuid-Vietnam." Omdat het grootste deel van het Zuidvietnamese leger in actie is om de verkiezingen van zondag vlot tc laten verlopen is de afgelopen da- gen van enige gevechtsactiviteit op de grond geen sprake geweest. De activiteit der communistische terro risten nam aan de vooravond van de Zuidvietnamese presidentsverkie zingen steeds groter vormen aan. In Saigon zijn gisteravond en in de vroege morgenuren van heden meer dan zes aanslagen met bommen en handgranaten gepleegd. Het Ameri kaanse hoofdkwartier heeft de Ame rikaanse soldaten gewaarschuwd te gen het kopen op de markten in Sai gon van aanstekers, vulpenhouders, buisjes aspirine, benzineblikken, cno- coladerepen en wekkers, omdat hier in vaak „booby-traps" verborgen zitten. Een van de laatste terreurdaden van de Vietcong was een aanslag met een handgranaat op de woning in Saigon van brigade-generaal Wi- nant Sidle, chef publiciteit van West- morelands hoofdkwartier. De gra naat ontplofte echter niet. In de provincie Thoea Thien zijn twee Zuidvietnamese bussen op land mijnen gelopen. Zestien burgers kwamen om het leven en 33 werden gewond. De provincie ligt in het noorden van het land. In Saigon heeft een in het zwart geklede Vietnamese dame een auto aangehouden, die door een Ameri kaan bestuurd werd en waarin twee Vietnamese passagiers zaten. Toen de auto vaart verminderde opende de dame het vuur op de inzittenden met een 45-kaliber pistool en ver wondde de Amerikaan en een van ae Vietnamezen. ADVERTENTIE p>gericht 1 maart 1860 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1967 No. 31371 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 12,55 per kwartaal, ƒ4,19 per maand (bi) «ooruitbetaling:, losse nummer» ƒ0,25 Witte Singe) l, Lelden - Giro no 6705» Telefoon Directie en administratie: 25041; Redactie 21507 „Willem-Alexander, George, Ferdinand, ik doop u Zo begon ds. Kater om streeks het middaguur in de Grote ofSt.-Jacobskerk in Den Haag met de bekende doopfor mule. In de kerk en in talloze huiskamers keken miljoenen toe. Het hoogtepunt van de eenvoudige plechtigheid was aangebroken. Het jonge Prins je werd gedoopt. Enkele uren eerder had hof- fotograaf Max Koot in Huis ten Bosch de officiële foto ge maakt van de dopeling met zijn ouders (rechts). Op pagina 3 geven wij u in woord en beeld meer bijzon derheden over deze plechtig heid. Toiletten van kon. familie In een roze zijden complet van mantel en schuin gestreepte met zil ver doorweven japon met klein hoedje van roze veertjes heeft de Kroonprinses haar kind ten doop gehouden. Haar man was in jacquet. Koningin Juliana droeg een een voudige turquoise hoed, Prins Bern- hard het gala-uniform van de Ko ninklijke luchtmacht. Prinses Mar griet trad de kerk binnen in een reze-groen gevlamd complet, met bijpassende hoed, Prinses Irene een geheel witte deux-pieces met een klein wit hoedje en Prinses Chris tina een complet van turquoise met witte pique en een witte hoed van stro Mr. P. van Vollenhoven droeg het dagelijks tenue van de Konin klijke Luchtmacht. Geopend koffiedub „LE METRO" Mandenmakerssteeg 11 LEIDEN. (9ud ^Ite. euws Uit het Leidsch Dagblad van 5 Sept. 1867: In de tegenwoordige om standigheden mag het eene bijzonderheid heeten, dat in de gemeente Bergsc/itn- hoék, die eene bevolking heeft van circa duizend zie len, sedert den 17den juli jl. geen enkel sterfgeval he ift plaats gehad. Als een bijzonderheid meldt men uit Bleiswijk, dat op den huize „Snippenr'j^t" bewoond door de heer J. F Gantzendörffer, een pere boom dit jaar reeds twee ma len rijpe vruchten opge leverd heeft en nu voor de derde maal in bloei staat e twaalf Arabische landen, aan de topconferentie in de ||jdanese hoofdstad Khar- hebben deelgenomen, zijn eens geworden over de vol gde punten: frede met Israël, erkenning an de staat Israël of onder handelingen met dat land, ?Siijn van de hand gewezen; ie oliekranen zullen weer ipengedraaid worden, waar- ioor de weg wordt geëffend mor hervatting van de leve ranties aan Amerika, Enge- and en West-Duitsland. WEERBERICHT ;0\I)\G: KOEL MET ZON (Van onze weerkundige medewerker) et september is de „r" in de ,nd gekomen. Niet de r van na- er, maar die van regen, zoals morgen bleek. De depressies zijn -*~ dichter naar de Noordzee opge- met als gevolg, dat van mei af KNMI vanmorgen voor de vijfde een waarschuwing voor wind- jht 7 in het kustgebied moest uit- ;n. Het regenfront dat vanmor- passeerde wordt deze middag ;er door enkele opklaringen ge- li jorgen zullen er meer zonnige oden zijn bij een geleidelijk weer smende zuidwestenwind. Op en- 1 plaatsen is morgen nog een "~"ge mogelijk, maar er is een klei- verbetering onderweg. De tempe- iur zal dit eerste september- keinde in de buurt van 18 graden Mnmelen. Het lijkt waarschijnlijk, een uitloper van het azoren- p-edrukgebied na zondag geleidelijk L jr iets stabieler nazomerweer zal W agen. 3 SEPTEMBER cm op: 5.54 uur; onder: 19.24 uur. taan op: 3.54 uur; onder: 19.30 u. Joogwater te Katwijk te 2.11 en 1.39 uur; laagwater te 10.29 en —^.49 uur. 1/9 hoogwater te 2.53 en 15.21 u., vagwater te 11.13 en 23.35 uur). nummer bestaat uit 20 pagina's 3. alle buitenlandse militaire bases in Arabische landen zullen worden opgeheven. In een resolutie aan het eind van de conferentie is de olieproduktie een zeer doeltreffende factor genoemd voor de consolidatie van de econo mie van de Arabische landen en voor hulpverlening aan die landen, die van de stryd tegen Israël hebben geleden. Zoals bekend hadden de olieproducerende landen Irak, Saoedi-Arabië, Koeweit, Libië en Al gerije de olietoevoer naar Ameri ka en West-Europa gestopt omdat zij Israël in de strijd tegen de Arabische staten zouden hebben geholpen. De Arabische landen besloten hun politiek en diplomatiek optreden te coördineren om de sporen van de „Israëlische agressie' 'uit te wissen en de terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit de bezette gebie den te bewerkstelligen. De Arabische militaire macht moet worden gecon solideerd „met het oog op een moge lijke agressie". De grote olieprodu centen Saoedi-Arabië. Koeweit en Li bië zullen resp. 500, 505 en 300 mil joen gulden ter beschikking stellen van Egypte en Jordanië, die het meest van de strijd in juni hebben geleden. Jordanië krijgt 400 miljoen en Egypte de rest. Syrië, dat de con ferentie heeft geboycot omdat er geen drastische besluiten kon den worden verwacht, ontvangt geen hulp, omdat het die niet heeft ge vraagd. De buitenlandse bases, die zullen worden ontruimd, liggen in Algerije, Libië en Zuid-Arabië. President Nasser heeft verklaard, dat hjj het Suezkanaal gesloten zal houden zolang de andere Arabische staten Egypte financiële steun zul len verlenen ter compensatie van de derfde kanaalgelden. De toegezegde 950 miljoen gulden zouden voldoende zijn om het kanaal nog negen maan den dicht te houden. Gematigden wonnen Uit de besluiten blijkt duidelijk, dat de gematigde landen het hebben gewonnen van staten als Syrië, Al gerije en Irak, die een zo krachtig mogelijke politiek tegen Israël en zijn medestanders voorstaan. Dit resul taat is hoofdzakelijk te danken aan prprident Nasser ep Koning Hoes sein van Jordanië, die niet verbloem den dat hun landen een zware slag te incasseren hebben gekregen en be toogden dat het niet van werkelijk- I BREESTRAAI 173 Met neerklapbare achterbank f 4300,Eerste aanbetaling f 2150. Restant kan in 6 - 12 of 24 maanden gefinancierd worden. Hoge inruilwaarde. Benzineverbruik 1 18. Vraagt demonstratie. Levendaal 80 - Telefoon 3400022962 - Leiden heidszin zou getuigen over nieuwe offensieve acties te praten. Tekenend was het dat Soekari ,de oorlogszuch tige leider van het Palestijnse Bevrij dingsfront, niet werd tegengehouden toen h(j op de laatste dag dreigde weg te lopen uit protest tegen de z.i. te gematigde besluiten. Op de slotbijeenkomst was de zetel van Sjoekari die een zelfde plaats had gekregen als de staatshoofen dan ook onbezet. Dit was ook het ge val met de plaats van de Syrische vertegenwoordiger, de minister van Buitenlandse Zaken Machoes, die donderdag al naar huis was gegaan. Israëlische politieke kringen ver klaarden zich in een eerste commen taar ingenomen met de oproep tot matiging, die staatshoofden als Nas ser en Hoessein hebben gedaan. Aan de andere kant was men van oor deel, dat Israël in geen geval de bezette gebieden moet opgeven, wan neer de Arabieren blijven weigeren Israël te erkennen en met dit land onderhandelingen te beginnen. VETVLEKKEN-WEG uit kleding e.d. met ORGA-VLEKWEG VRAAG DE DROGIST.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 1