Verdubbel „salaris" van de kamerleden Programma van het Voorschotense Nut VOOR HALVE TON AAN SIGARETTEN GESTOLEN Gouden medailles voor NicLamhoo Bij bromfietsongelukken Vier Leidenaars gewond op straat Ontvangst Amerikaans poloteam Opnieuw Nederlandse missie naar Djakarta - VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD "ommissie-Götzen adviseert minister De commissie-Götzen zal mi- ïister Beernink (Binnenland- ;e Zaken) adviseren de schade- oosstelling voor de leden van ie Tweede Kamer van 20.000 >p ƒ40.000 per jaar te brengen. \ndere inkomsten van de ka nerleden zouden op de schade- oosstelling in mindering moe ien worden gebracht. De commissie-Götzen is enige tijd -eleden door minister Beernink inge- teld met de opdracht te adviseren iver een betere regeling van de scha- leloosstelllng van de. kamerleden, de commissie zitten de voormali tweede kamerleden mevrouw Stot- els-van Haaften en de heer J. Bom- aer. Verder maken onder andere het erste-kamerlid de heer Middelhuis :n de vroegere president-directeur -an de staatsmijnen, de heer Wcin- ners, deel uit van de commissie. Onvoldoende Binnen en buiten het parlement Is ïen er allang van overtuigd dat het luidige peil van de schadelooss lel- ng onvoldoende is, vooral ook om- at de kamerleden vele faciliteiten lissen. Ze ontvangen geen kinderbij- ag, geen vakantietoeslag en onl- angen een te kleine onkostenver- oeding, waardoor zy een groot deel an telefoon- en portokosten uit eigen ak moeten betalen. De gebrekkige nanciële positie van de kamerleden eeft het aannemen van nevsabe- rekkingen in de hand gewerkt, zo- at ongeveer de helft van de kamei- ;den extra inkomsten uit andere ba- len heeft. Vorig jaar leek er verbetering te :omen toen minister Smallenbroek let weten dat hij de schadelooss tel ing met f 5000 wilde verhogen. Tegc- Ükertijd diende echter het kabinet lals het voorstel in om het inkomen van de Kroon flink te verhogen, 'aardoor tussen beide onderwerpen en soort koppeling ontstond. De ver- ioging van het krooninkomen ver lorzaakte een grote deining, waarvan e kamerleden de dupe werden. Toen e verhoging van de krooninkomens verband met de grote bezwaren p de lange baan werd geschoven agen ook de kamerleden hun opslag i de mist verdwijnen. Weerstanden De verdubbeling van de schade loosstelling lijkt omvangrijker dan zij in werkelijkheid is, als er een aftrek regeling aan vast wordt gekoppeld Vele kamerleden zouden de verho ging niet kunnen innen, omdat zij door neveninkomsten nu al de f 40.000 halen. Toch vraagt men zich in par lementaire kringen af of de psycho logische weerstanden desondanks niet te groot zullen blijken. De kans dat minister Beernink het advies on verkort zal opvolgen wordt dan ook vrij klein geacht. Het grote probleem is steeds, dat de schadeloosstelling by de wet moet worden verhoogd, waardoor de kamerleden als het wa re over hun eigen salarisverhoging moeten beslissen. Het is vaak voor gekomen, dat de kamerleden tegen de verhoging waren omdat zy vrees den. dat de verhoging by het publiek verkeerd zou vallen. Dat de tegen standers in het parlement dikwyis politici waren, die door neveninkom sten toch wel boven het peil van de schadeloosstelling uitkwamen kwam in de discussies dikyls niet naar vo ren. Ter omzeiling van dit netelige probleem wordt dan ook al lang aan gedrongen op een koppeling van de schadeloostelling aan ambteiyke sa larissen, waardoor verhogingen niet steeds tot parlementaire discussies zouden leiden, maar geiyke tred zou den houden met de verhoging met de ambtelyke salarissen, die by mini sterieel besluit plaats heeft. De ministers van Binnenlandse Za ken hebben zich echter nooit bereid verklaard tot een dergeiyke koppe ling en speelden de bal steeds terug naar het parlement. Volledig De laatste tyd groeit de overtui ging, dat het kamerlidmaatschap een volledige baan behoort te zyn. De eerste parlementariërs, die daar ernst mee hebben gemaakt zyn de fractieleden van D'66, die geen van allen nevenbetrekkingen hebben. De commissie-Götzen sluit daar enigs zins op aan door voor te stellen het aantal met het kamerlidmaatschap onverenigbare functies uit te breiden. Zo zou de commissie het burgemees terschap onverenigbaar willen laten verklaren evenals de functie van ge deputeerde en wethouder van grote steden. Concertenserie Toonkunst In het seizoen 1967-'68 zal door de !aatschappy voor Toonkunst weer :n serie van drie concerten in de uiderkerk worden gegeven. Op 21 november treedt op het Ned. ;amerorkest o.l.v. David Zinman, 15 inuari geeft Erna Spoorenberg (so- raan) een liederenavond en 16 aart zal zich Jean-Pierre Rampal luit) doen horen met aan het kla- ecimbel Robert Veyron—Lacroix. Leidse C.H.J.O. besprak plannen Voor de eerste maal na het zo- .erseizoen vergaderde gisteravond de ideling Leiden van de Chr. Histo- sche Jongerenorganisatie in de egenten Kamer van het Schach- nhof. Er konden op deze eerste bij - inkomst ongeveer twintig jongeren orden verwelkomd. Daarna werden plannen van het bestuur voor het ilgend seizoen bekend gemaakt, aaronder een propagandaactie en •n voorstel tot oprichting van een jir. Hist. Studentenwerkgroep in iiden. Tevens werd een nieuwe se- etaris benoemd en een nieuw regie ent aanvaard. Na de pauze sprak heer L. F. Schipper over de ge- hiedenis van de Chr. Hist. Unie, lar inleiding waarvan een geani- eerde discussie ontstond over de ogelykhedeh van de vorming van —Jn nieuwe algemene confessionele artij in de toekomst en de relatie :sse~ het beginselprogramma van >'n parta en de beginselprogram- a's van de thans bestaande confes- onele partyen. Alle aanwezigen ble- >n sterke voorstanders van één 0lhristen - democratische party met tn eenvoudig, zich op het Evangelie •ondend beginselprogramma. c tURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN netSientje Margje. d. v. A. Ham en G. ■haPer; Catharlna Elisabeth, d. v. J. w. Kama en M. A. Blom; Petrus Maria rlonardus, z. v. P. W. G. Vlasveld en 5Cl™, A. Bentvelzen; Dirk Marco, z. v. SChf verkade en H. J. Mak; Jacobus ikaflrianus. z. v. J. A van der Kraan en ing. A. M. van den Berg. aj GETROUWD lig J F. ten Hove en M. T. Jablónska; is l J. de Rooy en K. J. E. Verkade; B. M. Vogelezaaig en A. M. M. E. in der Kraan; H. R. A. de Roo en A. 1. van Eyk; D. Bef] en J. Glasbergen; A. M. Hocks en E. Meijer; E M. ihreuder en J. H. Mink; A. van Po- is/Sfcen en W. Boelee; J. T. Loomans l M. J. van Dam; F. Nederbragt en j-c A. van der Kroef. 'n c ONDERTROUWD I.B.-H. van Heek en L. van der Reyden; nafi Hakkenbrak en M. A. Klamer; W. op Geuke en O. Alberts; H. Kluivers "b M. Kramer; K. J. M. Hoyer en W. "0(r. G. C. Verheijen; H. J. Smlttenaax M. A. C. Borreman; J. E. A. Böker l C. ten Braak; G van Huls en E. van den Heuvel; J. G. A. M. Wes- irhof en S. A. Pasma; F. M. Ponsloen J. M. M. Goldenberg; B. Houthoff l C. Tisseur; F. N. J. van der Hoe- in en L. J. G. H. Montanu*. Het Nutsdepartement Voorschoten is onbetwist de grootste Voorschoten se vereniging. Het ledental is thans toegenomen tot 530 gezinnen. Ver rassend is het aantal gezinnen dat lid is en buiten Voorschoten woont. Tien procent van de gezinnen woont in Leiden en Leidschendam. Voor de jaarvergadering gister avond bestond slechts geringe be langstelling en het huishoudeiyke ge deelte werd snel afgewerkt, waarna de veertig aanwezigen de film „Ter ra Fertilis" van Carillons Films te zien kregen. Deze film werd ingeleid door de heer E. Wilbers, directeur van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw en behandelt de agrarische sector van de Nederlandse uitvoer. De bestuursverkiezing verliep zon der schokken. De secretaris A. Th. Fritschi zag door drukke werk zaamheden de noodzaak tot aftreden, hy werd als secretaris opgevolgd door mevrouw Th, Veldhuyzen van Zan ten met als medewerker de heer H. C. A. Boom. Het Nuts-seizoen start met een buitenconcert op kasteel Duivenvoor de. Op 7 september zal de Koninkiy- ke Militaire Kapel in vol ornaat een uitvoering geven. Bij slecht weer ge beurt alles in het Cultureel Centrum. Dit jaar komen Wim Sonneveld, Wim Kan en Fons Jansen niet naar Vannacht is ingebroken by de fir ma P. Heynen en Zonen, een gros- sierdery in tabaksartikelen in de Wassenaarstraat in Bergen op Zoom. Voor zover tot nu toe kon worden nagegaan, zyn 750.000 tot 1.000.000 si garetten meegenomen met een waar de van circa f 55.000, De Inbrekers zyn met een grote vrachtauto het terrein van de Bra bantse Buurtspoorwegen, een auto- maatschappy by het Stationsplein opgereden, hebben een hek van het terrein by de sporthal geforceerd en zyn over dh terrein en over de speel- wei gereden naar de muur van het pakhuis van de firma Heynen. MEDISCHE DIENSTEN Leiderdorp dokter G. A. deBruy- ne, Hoofdstraat 8. tel. 22208; zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Kou dekerk aan den Ryn, tel. 01714-505. Oegstgeest dokter Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Voorschoten dokter J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520; tandarts T. R. Sprey, Voorstraat 36, melden 9.30 uur; Voorschotense apotheek, Leid seweg 66, tel. 2525; wijkverpleging Gezondheidscentrum. Prof. v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond dokter A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02532—7393; zuster Muhlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532- 8122. Wassenaar dokter A. F. F. Jan- se, Kerkstraat 42, tel. 3005; dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Gra- vesandeweg 1. tel. 4466; apotheek Langstraat 86, tel. 2141; tandarts J. H. Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508, van 18.00—18.30 uur. By de Leidse politie is aangifte gedaan van diefstal van een diapro jector (waarde f250.uit het wyk- gebouw „Irene" aan de Driftstraat. De diefstal moet in de afgelopen vakantieperiode zyn gepleegd. Van een Hagenaar werd in de nacht van woensdag op donderdag een auto ontvreemd. De wagen, ge kentekend JZ 00-41, stond op het Stationsplein in Leiden. Voorschoten omdat zy nog steeds het programma brengen dat reeds in Voorschoten door hen gebracht is. Wel komt Cabaret „Pepyn" met zyn nieuwe programma op 5 oktober naar Voorschoten. Het wordt een z.g. voor première. Ook cabaret „Het Winkel tje" uit Rotterdam met Ansje van Brandenburg en Fred Kaps treden in het Cultureel Centrum op in fe bruari. Het beroepstoneelgezelschap „Studio" komt in november met het biyspel „Zomer", terwyi in maart de Vlaamse Schouwburg uit Antwerpen met een toneelvoorstelling komt. Voor het Voorschotense Nut geeft de Maastreechter Staar in de Pieters kerk in Leiden een uitvoering, ter- wyi het Voorschotens Kamerorkest met het zusterkoor van Huize Bij dorp in de Dorpskerk in december een muziekuitvoering geeft. De buitenlandse ingezetenen in Voorschoten krygen een Hollandse avond voorgeschoteld in oktober. Naast de algemene avonden organi seert het Nut nog een burgeravond voor de inwoners, die reeds lang Voorschotenaren zyn maar het Cul tureel Centrum nog nimmer van bin nen hebben gezien en in samenwer king met de Huishoudelyke Voor lichting ten Plattelande wordt de cursus gegeven „klusjes in huis". Luitenant-generaal A. B. Wolff (l.) heeft gistermiddag namens de Koninklijke Luchtmacht een geschenk aangeboden aan de N.V. Luchthaven Schiphol: een ruim twee meter hoge obelisk met een wereldbol, waarop een model van een Farman F 20 is bevestigd. Het geschenk werd namens de lucht haven aanvaard door directeur S. de Mul en directeur Van Stapele (rechts). WASSENAAR Bestemmingsplan wordt voorbereid Op de Wassenaarse gemeentesecre tarie ligt vanaf 4 september het be sluit dat de gemeenteraad op 21 augustus j.I. genomen heeft, waarby wordt verklaard dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het gebied dat ongeveer wordt begrensd door de Oostdorperweg, de Starren- burglaan. de Van Cranenburchlaan en de Zylwatering. Het nemen van een dergelijk voor- bereidingsbesluit geeft burgemeester en wethouders de bevoegdheid vry- stelling te verlenen van de bepalingen van het geldende uitbreidingsplan. Er kunnen ook bouwvergunningen wor den afgegeven. Dat is met name al gebeurd voor de bouw van de wo ningen door de Woningbouwvereni ging St.-Willibrordus en door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in het gebied tussen Starrenburglaan en Oostdorperweg. Het ontwerp-bestemmlngsplan voor dit gebied is intussen al ter beoorde ling voorgelegd aan de commissies openbare werken en uitbreidingsplan van de Wassenaarse raad en aan de Provinciale Planologische Commissie, die zich alle konden verenigen met de stedebouwkundige opzet. IN VOORSCHOTEN In zyn huls Is de heer Nic. Lamboo vanochtend gehuldigd wegens zijn veertigjarig dienstverband bij de kwekerij Hoogwerff Kroon in Voor schoten. Burgemeester L. de Kool speldde de jubilaris de gouden me daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau op nadat hy hem als plichtsgetrouw en yverig man had afgeschilderd. Hy memoreerde het raadlidmaat- schap van de heer Lamboo die 13 Jaar voor de KVP zitting heeft gehad ln het college van vroede vaderen. In 1962 stelde hy zich niet meer her kiesbaar. De heer Lamboo maakt sinds haar oprichting deel uit van de woningcommissie. De heer B. van Hoogwerff Kroon dankte de jubilaris voor zyn vele werk en prees diens menselykheid. Tot slot overhandigde mevr. J. Be geer de jubilaris de oorkonde en de gouden legpenning van de Maat- schappy van Tuinbouw en Plant kunde, afd. Leiden. Op de foto: burgemeester L. de Kool speldt de heer Lamboo de gou den medaille op. (foto LD./Holvast) Vier Leidenaars raakten gisteren ln Leiden gewond by drie ongevallen met bromfietsen. Op de Apothekersdyk kwam 's ochtend omstreeks 11 uur een 56- jarige bromfietser uit Leiden fron taal in botsing met een personenauto, die in de richting van de Stille Ryn reed. De bromfietser brak zyn lin kerkuitbeen. Een uur later botsten op de hoek Janvossensteeg-V.d. Werfstraat een bromfiets en een bestelwagen tegen elkaar. De bestuurder van de brom fiets. een Leidenaar, kreeg hoofdlet sel. Een 18-jarige jongeman, even eens uit Leiden, die achterop zat. liep by dit ongeluk een wond aan zyn linkerbeen op. WASSENAAR Politieke teaeli-in in het raadhuis Zoals men zich zal herinneren heeft enkele maanden geleden het Wassenaarse gemeentebestuur een politieke forumbyeenkomst voor Jon geren in het raadhuis georganiseerd met de bedoeling het tot stand ko men van een orgaan als een politiek jongerencontact te stimuleren. Dit doel is nu bereikt. Er heeft zich een voorlopig jongerenbestuur ge vormd, dat zich voorstelt vrydag avond 29 september, wederom in het raadhuis, een samenkomst te orga niseren. Het thema zal zyn „party- vernieuwing". Het is de bedoeling dat vertegenwoordigers van politieke partyen hun standpunt eerst uiteen zetten en dat daarna de jeugd de ge legenheid krygt tot het stellen van vragen. In kleinere groepen zullen de politieke vertegenwoordigers hun standpunten dan uiteenzetten. Ook oudere belangstellenden zullen op de ze politieke instuif welkom zyn, maar het is niet de bedoeling dat zy aan de discussies deelnemen. OEGSTGEEST Leswagen botst tegen vrachtauto Op de kruising van de Haarlem merstraatweg en Ryksweg 4 ln Oegstgeest slipte een leswagen, die ■een afrit afreed, en botste tegen een met zandgeladen vrachtwagen. De bestuurster van de leswagen is met een hoofdwond in een Leids zieken huis opgenomen. De instructeur was licht gewond en kon naar huls gaan. De wagen is zeer zwaar beschadigd. Mislukte kraak' Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag geprobeerd in een van de kantoorruimten van de I.B.B. aan de Hoge Morsweg in Lei den een muurkluis open te branden. In de voorplaat van de kluis ont stond een gat van zes a twaalf cen timeter, maar de tweede kluisplaat heeft kenneiyk voldoende weerstand aan het inbrekersgereedschap weten te bieden. De daders kwamen het I.B.B.-gebouw binnen door verbre king van een glasruit. Een 76-jarige Leidenaar kwam 's middags omstreek vyf uur op de Potgieterlaan te vallen, toen hy met zyn brommer over een bal, waarmee Jongens aan het spelen waren, reed. De bejaarde bromfietser liep by de ze valparty een lichte hersenschud ding en een wond aan het gelaat op. In al deze gevallen zorgde de E.HD. voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Competitie CKB DES- Kinderdyk 2; FIKS-ADO (4. 15); Bolnes-GKV; KVS-Excelsior 2; KOAG-Rotterdam Zuid. Programma IA: Avanti-Valto; De IJsvogels-TOP; ODO-ODS; VES 2- Pernlx 2. LEIDERDORP Schaakcompetitie begint dinsdag De Leiderdorpse Schaakvereniging begint dinsdag 5 september 8 uur 's avonds in het dorpshuis, het seizoen 1967-1968. Voor de onderlinge competitie van het vorige seizoen zyn alsnog de vol gende partyen gespeeld: dr. G. C. Verschoor-P. C. v. d. Leek 1-0; P. C. v. d. Leek-dr. G. C. Verschoor 0l; W. Goedhart-drs. J .Pool %-%; drs. Pool-W. Goedhart 1-0; A. Hoppen- brouwer-A. W. F. Geer lings 1-0; R. v. d. Zwan- C. van Tol 1-0; drs. J. Pool-J. Verduyn 1-0; dr. G. C. Ver- schoor-H. Splinter 1-0; rector J. C. de Groot-J. Verduyn 1-0; P. C. v. d. Leek-R. v. d. Zwan 1-0; rector J. C. de Groot-drs. J. Pool 0-1; B. H. van Kempen-A. W. F. Geerlings 0-1; A. Hoppenbrouwer-H. Hogenkamp 1-0; R. v. d. Zwan-Ph. Goedhart 1-0; dr. G. C. Verschoor-J .H. v. d. Velde 1-0; J. H. v. d. Maat-H. Splinter 0-1; A. Hoppenbrouwer-H. Flohr 1-0;. Welfare-werk bij Leids Rode Kruis Men schrijft ons: Dagelyks worden wy geconfron teerd met ongelukken op de weg; wy lezen in de kranten en tydschriften over ernstige, ongeneeslyke ziekten, die veelal tot min of meer ernstige Invaliditeit leiden. Maarwe zyn dit ook zo weer vergeten. De mensen, die hiervan 't slachtoffer zyn, zullen wy zelden ontmoeten. Velen van hen zyn tot weinig meer in staat. Hetzy dat hun benen niet meer wil len, dikwyis ook hun handfunctie achteruit is gegaan, en-of hun ogen slechter zyn geworden. Begrijpelyk is, dat deze mensen zich veelal on nuttig en tot last van hun omgeving voelen. Zy denken er niet meer by te horen, immers zy presteren weinig of niets meer. Althans dit zou zo kun nen zyn indien Het Nederlandsche Roode Kruis voor hen niet het wel fare-werk in het leven had geroepen. Sinds 1948 hebben zich overal in Nederland vrywilligsters en soms ook vrywilligers gemeld om in hun eigen stad of dorp langdurig- of chro- nisch-zieken medemensen geregeld te bezoeken en hun een bepaalde vorm van bezigheid te leren. Veelal ligt de ze bezigheid in het vlak handenar beid. Somtyds wanneer dit niet meer mogeiyk is zal een hobby, op welk terrein dan ook, een heel prettige be zigheid kunnen zyn. Deze vrywilligsters volgen eerst een cursus van één middag per week ge durende 11 opeenvolgende weken. Tij dens deze cursus wordt de deelneem sters iets verteld over problemen en moeiiykheden waarmee deze patiën ten te kampen kunnen krygen. Te vens worden zy ingeleid in diverse handenarbeid-technieken. Deze ge hele cursus vormt 'n basis waarop de vrywilligsters kunnen gaan wer ken. Uiteraard zal ook hier de prak- tyk de beste leermeester biyken te zfjn. Wat tevens inhoudt dat een ge regeld onderling contact van deze vrywillige welfare-werksters zeer noodzakeiyk is. In onze stad Leiden is jaren lang 5en tè kleine groep vrywilligsters werkzaam geweest. Héél, héél drin gend vraagt dit groepje om uitbrei ding. De afdeling Leiden van het Ne derlandsche Roode Kruis doet dan ook een dringend beroep op diegenen onder haar mede-stadgenoten, die tyd en liefde voor dit werk, dus voor hun gehandicapte stadgenoten, kun nen opbrengen. Zegt u niet te gauw „dit kan ik niet". Komt u dan eerst eens luisteren naar een voorlich tingsmiddag, waarin u van alles over dit werk verteld wordt. Aan de hand van dia's zal het doel en resultaat van dit werk u nog duideiyker wor den. Voor deze voorlichtingsmiddag op 12 september a.s. om 2.30 uur, Mors weg 186, die tot niets verplicht, kunt u zich opgeven by mevr. Lem Lo- rentzkade 42. tel. 23037. Amerikaans neger volksgericht Een door negers ingesteld „volks tribunaal" heeft in Detroit drie po litiemannen en een lid van de Na tionale Garde schuldig bevonden aan maand. In totaal kwamen by de ras- de ongeregeldheden van vorige haand. In totaal kwamen by de ras- senonlusten 43 mensen om. Het tri bunaal „veroordeelde" de vier man nen bij verstek tot de doodstraf. LEIDERDORP Na een vierdaags verbiyf ln Amersfoort arriveerde de Amerikaan se wa terpolo-ploeg, die morgen in zwembad „De Does" ln een of ficiële interlandwedstryd tegen het Nederlandse team zal uitkomen, van morgen om 11.00 uur in het Dorps huis in Leiderdorp. De echtgenote van de burgemeester van Lei derdorp, mevr. Gallas, verwelkomde de Amerikanen, die na een dank woord van hun voorzitter, dhr. Lar son, aan de pleegouders werden voor gesteld. Morgenmiddag om twee uur zal de officiële opening van deze interna tionale waterpolowedstryden, waar aan o.a. ook een Tsjechische ploeg zal deelnemen, plaatsvinden. Na het spelen van de volksliederen komen om half drie de ploegen van Slavia Praag en het Nederland se jeugdzevental in het water. De tweede wedstryd zal gaan tussen HZenPC en Het LJ. waarna het hoogtepunt van dit waterpolofestyn zal volgen tussen de nationale ploe gen van de Verenigde Staten en Ne derland. Klaver jasnieuws In het kader van het Leiderdorpse Oranjezomerfeest is ook een klaver- Jaswedstryd gehouden, met de vol gende uitslagen: 1 L. Dompeling 6226 p.; 2. mevr. Den Os 5475 p.; 3 C.C v. d. Bent 5263 p; 4 H. J. Kniest 5257 p.; 5 G. J. v. d. Bent 5194 p.; 6 J. van Kampen 5193 p.; 7 A. den Hollander 5122 p.; 8 R. Glasbergen 5099 p 9 mevr. de Dood 5080 p.; en 10 B. Kee- reweer 5058 p.. Afscheid A. de Kort In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd verliet de heer A. de Kort, meestervakman A bij de afdeling gasdistributie, heden morgen de dienst der Leidse Licht fabrieken. In de directiekamer werd hy toege sproken door de directeur, ir. Y Yke- ma. Voorts spraken zyn directe chef de heer F. W. C. Jumelet en de voor zitter van de personeelsvereniging de heer A. Crama woorden van waarde ring. Van de personeelsvereniging ont ving de heer De Kort een geschenk. In de kantine maakten vele colle ga's daarna gebruik van de gelegen heid de heer De Kort de hand te drukken, hetgeen gepaard ging met de overhandiging van vele geschen ken. (Van onze Haagse correspondent) Een grote ambtelijke delegatie zal ln de tweede helft van september naar Djakarta reizen om de handels relaties met Indonesië te verbete ren. De missie, die onder leiding zal staan van de directeur-generaal voor de buitenlandse economische betrek kingen, dr. Van Oorschot, zal vooral als doel hebben na te gaan hoe nieu we Nederlandse investeringen in In donesië beschermd kunnen worden. Het nieuwe bewind in Indonesië heeft onlangs een wet op de investe ringen afgekondigd. Het is voor Ne derlandse investeerders zeer belang- ryk te weten, hoe deze wet wordt uitgelegd. Mogeiyk kan een uitleg van deze wet in een overeenkomst tussen Nederland en Indonesië nader worden uitgewerkt. Het plan voor deze missie bestond reeds geruime tyd. Aan de delegatie is toegevoegd een vertegenwoordiger van het Cen traal orgaan voor de economische betrekkingen met het buitenland, dat is het overlegorgaan tussen overheid en bedryfsleven op het gebied van de buitenlandse handel. Een Nederlands-Indonesisch ak koord inzake Nederlandse investe ringen in Indonesië kan beschouwd worden als een nieuwe pyier voor de normalisering van de econo mische betrekkingen tussen beide landen. De eerste was de regeling van de Indonesische schulden aan Nederland. De tweede de Nederland se ontwikkelingshulp aan Indonesië.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15