„Wel miljoenen om te bouwen, maar musici worden ontslagen WATERKAMPIOEN OVER HET PLAN ZWANBURGERPOLDER EK™ vandaag HARRY MOOTER WEG BIJ RADIO Overspannen Van der Poel blijft bij KRO PAUL MUNI OVERLEDEN Nerveuze sfeer in eerste kleurenshow ÜHI Stereo: Klass. gram.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Transistor: gev. progr. met een touristische inslag. 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Lichte grammuz. 15.00 Stereo: Platennws. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Fluit, altviool, contra bas en piano: mod. kamermuz. (opn.). 17.00 Overheidsvoorlichting: Suriname journaal. Spreker: mr. dr. H. J. Roet hof. 17.10 Voor de jeugd. 17.25 Kin derkoor met instrumentale begeleiding ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1907 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Voor Neerlands topaccordeonist Harry Mooten (39) is er de laatste maanden geen droog brood meer te verdienen. Hij legt het uit met vrolijke stem. Maar het kost hem grote moeite om een opgeruimde indruk te maken. Zijn ogen staan somber. POPULAIR Dat Mooten bij het publiek popu lair was. bleek uit het rumoer dat ontstond na de diefstal van zijn onvervangbare Hohner, een presen tje van de fabriek dat bijna 5000 gulden waard is. Radio, televisie en pers spraken hun verontwaardiging uit over de lage daad. Op een avond werd Harry opgebeld: „Ik kom 'm terugbrengen. Maar je zal me de taxikosten moeten vergoeden". Harry betaalde. In ruil ontving hij zijn accordeon. De recherche van het bureau-Leidseplein, die de zaak in handen had, was boos op Harry en beschouwde de hele kwestie als een reclame-stunt, „die het natuurlijk niet geweest is", vult Harry aan. „Eind mei ben ik overspannen ge weest. Ik was een maand uit de roulatie. Sinds die tijd: helemaal niets meer te doen. Ze weten waar schijnlijk niet eens dat ik terug ben. Ik zit maar te wachten". Twee jaar geleden voelde Harry het al aankomen. Op zijn radio-kwintet werd steeds minder een beroep ge daan. Tal van omroepmuzikanten werden aan de dijk gezet. Vorig jaar was Harry er bij. „Ineens zeiden ze: meneer Mooten, we hebben de afgelopen periode ge noeg van u opgenomen. Er staat voldoende van u op de band. We kunnen voorlopig vooruit met de opnamen. We hebben u niet meer zo dringend nodig. Nou, en daar stond ik dan". Harry heeft het nooit helemaal begrepen. In die moeilijke, finan ciële situatie, waaronder de omroe pen gebukt zouden gaan, gelooft hü niet zo hard. „Ze hebben wel mil joenen beschikbaar voor uitgebreide studiobouw, maar de muzikanten worden maar ontslagen". Omdat hij ook als free-lance- accordeonist bij de grote omroep orkesten voortdurend minder te doen kreeg, kwam hij diep in de moeilijk heden te zitten. Vorig jaar was Harry genoodzaakt voor manager Dick Binnendijk te gaan spelen. jij spelen. Nee, zei ik tegen Dick, ik speel alles. Wat je maar wilt. Com mercieel. of niet commercieel. Nou, ik heb avonden voor Binnendijk ge daan. En schoolconcerten. Ik heb alles aangepakt". Het publiek kent Harry Mooten vooral als instrumentalist, die met zijn accordeon „van die ingewik kelde dingen doet". Het kent hem als serieus musicus, die in het begin van de jaren vijftig alle wereldconcour sen afliep. TE DUUR Op het ogenblik is voor Harry het plezier er af. Tegen oktober verhuist hij met zijn vrouw Ingrid (ex-man nequin en rondvaartbootgids) van Loosdrecht naar Amsterdam. Het huisje, dat uitkijkt over de plassen. •dt te duur. En Harry's verdien sten staan stil. „Voor echt goed gespeelde muziek er geen plaats meer bij de omroep. Ze willen er niet meer aan. En dan word je maar ontslagen. Philips beheerst de Hilversummen. Als Philips zegt: dat moet worden ge draaid omdat het goed verkoopt, dan gebeurt 't. En dan kun je weer naar of ander goedkoop beatgroep.je luisteren. De omroep zendt het goed koopste wat men krijgen kan uit. Onder het mom dat er geen geld is, maar dat waag ik te betwijfelen", zegt Harry Mooten bitter. Harry Mooten met accordeon en vreemde hand (Van onze rtv-medewerkster) Frits van der Poel, een der pre sentatoren van de actualiteitenru briek brandpunt van de KRO, zal niet naar de VARA gaan. Dit deel de gisteravond de persdienst van de KRO mee. Na besprekingen, seider in de week gevoerd met de VARA, heeft de heer Van der Poel gisteren deze beslissing genomen. Commen taar van VARA-zijde: „Wij betreu ren zijn beslissing, ofschoon wij de ze respecteren. Wij zien geen kans om op korte termijn een ander te vinden voor ons satirisch pro gramma en wellicht zal het nierop uitlopen dat dit programma voorlo pig niet doorgaat. Frits van der Poel heeft geen commentaar geleverd. Hij is vandaag met vakantie vertrokken. Aan het einde van dat jaar trok Paul Muni zich terug en ging niet zjjn vrouw Bella, die jaren als zijn zakelijk leider optrad, op Santa Ba: „De mail met de duizend gezichten" De acteur Paul Muni is gisteren in Santa Barbara op 71-jarige leeftijd overleden. Paul Muni, „de man met duizend gezichten", werd op 22 september 1895 als Paul Weisenfreund geboren' in het toen in Oostenrijk-Hongarije gelegen Lemberg, dat nu tot Polen behoort. Zijn oüders behoorden tot een rondtrekkend jiddish gezelschap en emigreerde later naar Engeland en in 1902 naar New York. Zijn filmdebuut maakte Muni in 1932 in „Scarface" en in 1935 kreeg hij een Oscar voor zijn rol in „The story of Louis Pasteur". Andere suc- cesrollen speelde/ hij in „The good earth" en „The life of Emele Zola". In 1958 kreeg „de man met de duizend gezichten" een Oscar voor de titelrol ln „The last angryman (Van onze speciale verslaggever) Een duidelijk zeer nerveuze Vico Torriani heeft gisteravond in de met 5.000 toeschouwers gevulde Deutschlandhalle in Berlijn het eerste kleuren-tv-amusementsprogramma van Europa ten doop gehouden. Het was de 25ste uitzending van de ook in Duitsland populaire „Gulden schot"-serie. In Berlijn waar duizenden het kleu- renprogramma volgden op de radio- en televisietentoonstelling of staande op straat voor etalages, was lang niet iedereen enthousiast. Na een maand dagelijkse repetities en alle ophef die in kranten en tijdschriften rondom Vico Torriani was gemaakt, ,had men wel wat anders verwacht.; Showmaster Torriani liep het eers te half uur zichtbaar op spelden en vergiste zich herhaaldelijk. Hij wist de kleine ontsporingen echter met zijn onverwoestbaar b. ühne-routine te overspelen. Hij was echter niet de f 9 t j Ether-tips De N.C.R.V. zendt morgenavond om half negen (Ned. 1) de eenakter „Het Raam" uit van de Franse schrijver André Obey. Een merk waardig spel dat situaties uitbeeldt rond de figuur van Jeanne d'Arc; het boerenmeisje, dat na visioenen de kracht kreeg om zich aan het hoofd van het Franse leger te stel len, teneinde haar vaderland te be vrijden van Engelse overheersing. Obey wijkt af van het gewone procé dé. Hij laat het Lotharingse meisje niet zelf in 't stuk voorkomen, maar zendt slechts één uur uit' haar leven uit. namelijk haar laatste uur. Dit laatste uur wordt beleefd door een bakkersgezin, dat aan het markt plein woont. Het huis heeft een raam dat hierop uitzicht biedt en dat nu een magische werking uitoefent. Alle gebeurtenissen buiten komen als hetware da kamer bin nen en omgekeerd stromen alle emo ties in de kamer naar buiten. De rollen in deze eenakter worden o.a. bezet door Johan Kaart, Liane Saal- born en Liesbeth Struppert. In de serie componistenconcer ten kan men morgenavond om half tien verder kijken en luisteren naar een film over Dimitri Sjostakowitsj. Deze op 25 september 1906 in Peters burg geboren componist schreef aan vankelijk geen muziek die de goed keuring van het Russische regime wegdroeg. De Prawda noemde zijn opera „Lady Masbeth uit Mzenz" ge modder in de plaats van muziek. La ter kreeg Sjostakowitsj wel waarde ring voor zijn werk. Ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag werd hem de titel „Held van de socialisti sche arbeid" verleend .Hij ontving voorts de Lenin-orde en de gouden medaille „hamer en sikkel". Nog meer over Rusland. Van daag begint de eerste van een serie van zes radiolezingen over de Rus sische revolutie van 50 jaar geleden. De lezingen worden gehouden door de heer H. J. Hazewinkel die aan de Universiteit van Utrecht de ge schiedenis van Oost- Europa bestu deerde. Deze lezing duurt van 16.02 tot 16.15. De volgende lezingen wor den gehouden op 2, 9, 11 en 18 sep tember. In zijn radiorubriek „Gesprek" zal Henk van Stipriaan aanstaande woensdag een half uur lang praten met Brandpunt-redacteur Frits van der Poel. Hilversum II van tien uur tot half elf 's avonds. Frits van der Poel kwam onlangs in het nieuws in verband met het verzoek van de VARA om mee te werken aan een satirisch programma als op volger van het beruchte „Zo is het Frits van der Poel heeft geen „ja" gezegd. Door de plannen die VVV en ge meente vlak na elkaar hebben ge lanceerd is Warmond in het nieuws gekomen. Het is natuurlijk eenvoudig wat schampere, negatieve opmerkin gen te maken over zoveel gebrek aan coördinatie in een dergelijke kleine plaats, wij zijn echter van mening dat de positieve kant aan de ze zaak veel belangrijker is. Twee instanties hebben onafhan kelijk van elkaar gedacht over en ge werkt aan de toekomst van de uiter mate belangrijke Kagerplassen. Bei de hebben hun ideeën op papier ge zet en daaraan ruime bekendheid ge geven. Het gevolg is geweest, dat er een discussie op gang is gekomen, hetgeen wij van het grootste belang achten. Immers, de bungalow-wijk op het Kaageiland is destijds bij de bouw vrijwel geheel aan de algeme ne aandacht ontsnapt en nu zitten wy met een flink stuk oeverlengte dat voorgoed verknoeid is. Dat in de Zwanburgerpolder iets dergelijks zou gaan gebeuren, is nu wel uitgeslo ten. In hun enthousiasme voor het eigen plan heeft ons inziens het ge meentebestuur van Warmond bepaal de punten anders voorgesteld dan ze zijn. Met name is dit het geval op het punt van de woningbouw in de Zwanburgerpolder, waar de gemeen te stelt dat deze alleen maar op deze plaats kan plaatsvinden eenvoudig omdat er elders op het grondgebied van Warmond geen mogelijkheden zijn. Het streekplan Bollengebied laat echter wel ruimte voor woningbouw binnen de grenzen van Warmond Zij het dat over het aantal woningen dat op deze nu nog agrarische grond zou kunnen verrijzen, discussie mogelijk Bovendien is het de vraag of de bevolkingsgroei van Warmond in de toekomst zo groot zal zijn dat er be hoefte is aan forse nieuwbouwwijken. Vooral omdat Warmond geen indus trie wil en kan aantrekken, is het larschijnlijk dat er voor een sterk gegroeide bevolking in War mond zelf werkgelegenheid zal zijn. In de brochure die Burgemeester 1 Wethouders van Warmond onder inwoners hebben verspreid, wordt >k een verkeerde indruk gegeven in de medewerking die is toegezegd door de voorzitter van de Koninklijke Watersportvereniging „De Kaag" en door het hoofd van het Bureau -oor Watertoerisme ANWB-KVNWV NKB. B. en W. geven naar onze mening de indruk dat deze beide in stanties achter het plan staan. Uit drukkelijk zij hier vermeld dat dit niet met zoveel woorden in de brochure staat geschreven, maar door de redactie van de betrokken zinsne- kan er spoedig misverstand ontstaan, hetgeen trouwens blijkt uit sn bericht in één van de dagbladen. Gezien de overwegende bezwaren die zowel „De Kaag" als de KVNWV de ANWB nog steeds tegen wo ningbouw in de Zwanburgerpolder hebben, is het waarschijnlijk aat deze drie organisaties zullen proteste- n tegen bepaalde onderdelen m het gemeenteplan. Het valt overigens wel te betreu- m dat er nog geen bestemmings plan voor het hele Hollandse meren gebied (Kaag, Braassem, Westeinder) is. Vanwege de provinciale grenzen die door dit gebied lopen, is dat mis schien wat te veel gevraagd, maar in ieder geval zou er toch een plan moeten komen voor het Zuidholland se gedeelte van deze streek of alleen voor het Kaagplassengebied. Indien een dergelijk bestemmingsplan er wel was geweest, zouden de Warmondse plannen veel beter op hun merites beoordeeld kunnen worden. Ook een nog niet bestaand recrea tieschap zou in dezen veel goed werk kunnen doen. Wil men de snelle ontwikkelingen op het gebied van de recreatie enigs zins bijhouden, dan lijkt ons enige spoed in dit alles wel op zijn plaats! Het bovenstaande artikel is gepu bliceerd in „De Waterkampioen" van 23 augustus en werd gisteren beves tigd door de heer Van der Steur tij dens de persconferentie van de Kon. Watersportvereniging „De Kaag". rode draad door het programma, zo als de door velen betreurde "Onkel" Lou dat was, die met zyn gul weg gegeven smakzoenen aan winnaars en verliezers beter de aard van een programma als "Der goldene Schuss" aanvoelde: een avondlijk tijdverdrijf voor volwassenen met een intelligentiequotiënt van een achtergebleven twaalfjarige. Insiders zaten vóór de uitzending het meeste in over de vraag, hoe de kleurencamera's van 250.000 mark per stuk zich zouden houden, gecom pliceerde constructies waarin iedere temperatuurswisseling of stoot, ver andering in de beeldkwaliteit ten ge volge heeft. Zachte kleuren als die de rose, gele en rode gladiolen in een vaas naast de zangeres Lisa de la Casa maakten een bevredigende indruk. De menselijke vleeskleur ook op iedere kleurenfoto van de amateur steeds weer een onaange name verrassing tendeerde op de kleurenbeeldbuis niet zelden naar bruin tot zwart, of zelfs naar groen en blauw. En het was wel heel moei lijk de eenvoudige wedstrijddeelne mers geen van allen beroepshalve ingesteld op het onderhouden van een fraaie camerateint zagen er in hun confectiepakjes wel echt po vertjes uit Beatles discipelen van Maliarsji Yogi De Beatles hebben besloten vol gelingen te worden van Maharas- ji Mahesj Yogide Indiase leraar van de „bovenzinnelijke medita tiedie een kruistocht in Londen heeft gehouden. De bekende rrn--<T) heeft zijn afspraken afge zegd om bij Yogi te zijn tot hij afscheid van Engeland neemt. John Lennon, Paul McCartney en George Harrison woonden in een Londens hotel een seance van Yogi bij en waren na afloop zo enthousiast, dat zij gisteren zijn koffers droegen en hem vergezel den op een reis tiaar het Schotse Gangor, waar Yogi opnieuw le zingen zal houden. De vierde Beatle, Ringo Starr, zal zich daar bij zijn collega's voegen. Russische t.v. per satelliet De Sowjet-Unie bouwt dit jaar meer dan 20 tussenstations om de televisie-uitzendingen van Moskou ook aan Siberië en het Verre Oosten te laten zien. De stations zullen programma's opvangen van de Russische Molniya- communicatiesatellieten en deze doorzenden naar plaatselijke tv-sta- tions. Deze methode is goedkoper dan het gebruik van radiokabels, waar van het onderhoud in afgelegen plaatsen bovendien moeilijkheden oplevert. Caroliiie-noortl Koningin Elizabeth van Groo> Brittannië heeft het doodvonnis van Radio Caroline-noord getekend. Zij zette haar handtekening onder een decreet waarin het verbod van pira tenzenders tot het eiland Man, waar •het schip ligt, wordt uitgebreid. De zender moet 1 september de lucht uit. VOOR ZATERDAG 26 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m KRO: 18.00 Licht gev. muz.progr (18.30-18.35 KRO Kanjer kompetitie). 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Muz. uit operetteland (opn.). 20.30 Verzoekpla- tenprogr. 20.50 Wereldkampioenschap wielrennen op de baan te Amsterdam. 21.00 Verzoekplatenprogr(verv.). 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Goal muzikaal sportprogr. 23.55-24.00 Nws VARA: 18.00 Nws. Aansluitend: com mentaar op het nieuws. 18.20 Stereo: Melodieën Expres: licht gev. muz.pro- gramma. 18.45 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.). 18.57 Edinburgh Fes- (Ln de pauzes: 19.50-20.00 Artis tieke Staalkaart. ■20.05 Nws. 20.50 22.15 Voordracht. 22.30 Nws. 22.40 stemming iressie. 23.20 Lichte orkesl Zuid-Zweden, vakantie-im- pre 23.55-24.00 Nws. VOOR ZONDAG 27 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m KRO; 8.00 Nws. 8.15 Stereo: Klass. E8£ tage Assemblee van Kerken. 10.30 Remonstrants-Ge reformeerde kenkdoienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. KRO: 12.00 Instrumentaal ensemble en zangsolisten: volksliedjes. 12.30 Nws. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Bel Cantoprogr. (opn.). 14.00 Every body happy!!!!!: tienershow. 15.00 Brabants orkest en soliste (opn.)klas. muz. 15.35 Promenadeorkest: moderne muz. 16.05 Blaaskwintetklass. muziek. 16.30 Licht gev. platenprogr. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten: gewijde mUz. IKOR: 18.30 Kerkmuz., muzikale lezing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Klanksnoer: .«e nu-klass. orkestwerken (gr.). 19.30 Geestelijke liederen (opn.). 20.00 Om- a met de bijbel. l(e0rg' '20.15 Klass n.muz. KRO: 21.00 Paviljoen: Sportmededelingen) 'eest der herkenning: n klass. muz. 11.00 artijen ijkorkest zikaal vakantie-memorandum. 22.00 Zin in liedjes: liedjesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Mens en kerk. documentair progr. 23.30 En vedette a Paris: Franse chansons. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m VARA: 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen progr. (Om 9.C" 9.45 Nws. 10.00 verzoekprogr. van Bruiloften en pa: klankbeeld. 11.30 l amusementsmuz. AVRO: 12.00 Muzi kaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.20 Reportage van het Wereldkampioenschap Wielrennen op de baan in Amsterdam. 13.30 Boeken met plaatjes: korte boekbesprekingen, afgewisseld met muz. 13.45 Voordracht. 14.00 Kinderkoor met combo. NRU 14.30 Langs de lijn: sportreportages en lichte grammuz. VARA: 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte grammuz. (evt. onderbreking voor reportage wereld kampioenschap wielrennen op de baan te Amsterdam.). 17.50 Nws. NRU: 18,05 Langs de lijn (II)sportreportages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Stereo: Tango rumba orkest en zangsolisten. 18.55 Zin en tegenzin: discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Leven van niets: I. Ledigheid, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Rits: gev. pro gramma voor de jeugd. 21.15 Mini-ca baret. 21.30 Stereo: Omroeporkest zangsoliste: klass. en mod. muz. 22.20 Stereo: Pianorecital: mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. TROS: 22.55 We gaan naar Zandvoort, gev. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 3, FM en 240 m licht muz.progr. KRO Wegens vakantie gesloten: licht muz. progr. (11.00-11.02 Nws.). VARA: 12.00 Nws. 12.02 NAR: Nederlandse Arties ten Revue op de plaat. 13.00 Nws. 13.07 pshow. 13.45 Lichte gram. Nws. 14.02 Rome-Athene: VARA's Popshow. 15.02 An fS?' voor de Militair ork. 15.00 Nws. Militair orkest. 15.00 Nws. Ankara-Madridgram.platenprogram- ma voor de buitenlandse arbeiders. 15.32 Rond rhythm en blues. 16.00 Nws. 16.02 Zorro: progr. voor tieners. (16.30- Vietbaltoto-uitslagen)17.00 Nws. 17.02 -18.00 Verzoekplatenprogr. RADIO BLOEMENDAAL. 9.30 u voorin. ds D. J. Roos. Onder werp: ..Als de Heer gaat oogsten J1 u voorm. ds G. Toornvliet. Onder werp: ..Onbarmhartige barmhartig heid". Uitzending vain de dienst met belangstellenden, gehouden op zondag 20 augustus 1967. 4 u nam. ds W. van Wijk, van Haarlem. Onderwerp: „Waar leven we eigenlijk voor?" NCRV: 7.00 Nws. 7.15 Stereo: Lichte irkestmuz. (7.10 Dagopening). 7.30 Nws (.32 Radiokrant. 7.50 Licht ensemble. 8.10 NCRV-lied. 8.15 Ge wijde Nws. 8.32 Tsjecho- 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Lichte or- pees kampioenschap _r0 en officieel concours hippique (CHIO). Hilversum 2. 298 ni VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram.muz. (7.30 Van de voorpagina. VARA: 8.00 Nws. 8.10 muz. 9.00 Stereo: Mod. muz. (gr.). 10.00 Lichte gram.muz. 11.00 Nws. n aan de 12.27" Mededelingen Ibx fanch- Stereo: Licht In- 13.00 Nws. 13.10 en tuinbouw. 12.30 strumentaal Sis! muzikale lezing. 15.30 We vinden NEDERLAND 1 10.30 uur 11.00 uur 11.05 uur NEDERLAND 2 9.20 uur KRO Nieuws Weekjournaal voor slechthorenden Klokke vier; familiemagazine Narretje Notedop Reizen naar IJsland Wereldkampioenschappen wielrennen De Minimolen Circus Kierekiet; kinderprentenboek Lekkere diertjes Journaal en weerovcrzicht Gala-avond van de lichte muziek Brandpunt Laatste nieuws Sluiting AVRO Nieuws The Beatles; tekenfilm Van Budapest tot New York; piano AVRO's Televizier „De nacht van de hel"; wild-westfilm Laatste nieuws en journaal Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 10.45 uur HILVERSUM 2 NEDERLAND 1 Inleiding Russische les (Teleac) Wereldkampioenschappen wielrennen Sluiting Wachten op het wonder: reisindrukken uit 1 Woord voor woord; bybelvertelling Thierry la Fronde NTS Sport Nieuws Het Raam; Franse eenakter Sjostakowitsj; filmportret Dagsluiting Laatste nieuws Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.45 1 7.35 1 10.35 10.40 i 10.45 i Adamo Toch is het op het eerste net niet alleen bij wielrennen geble ven. Adamo bijv. kregen wy te zien in een 50 minuten durend programma, dat VARA's Ben de Jong destijds opnam in de Rot terdamse Doelen. Het was een prima geregisseerd optreden, maar natuurlijk wel een optre den zonder verrassingen. Wie één keer een concert door de vriendelijke zanger heeft mee- 8.00 uur Nieuws 8.05 uur De ontvoering uit het serail opera (Salzburg Festival) 10.20 uur Laatste nieuws 10.25 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.15 uur Werken van Bach 9.00 uur Paviljoen; vakantie memorandum HILVERSUM 2 en gióteren Wielrennen Kijken naar televisie beteken de wat betreft Nederland-I gis teren vooral kijken naar wiel rennen. Daar moet je van hou den. Het is voorstelbaar dat er mensen bestaan die de wereld kampioenschappen in het ver lichte Olympisch stadion zuch tend hebben aangezien. Maar zelfs deze ongeïnteres- seerden kunnen niet ontkennen dat een reportage zoals die van gisteravond een amusante aan gelegenheid was, waarbij zo nu en dan zelfs wat te lachen viel. Neem nu. dat geroezemoes dat opklonk, toen een omroeper dwars door een achtervolging heen met opgeruimde stem be kend maakte dat zojuist meneer Dijkstra de trotse vader was ge worden van een tweeling. Wie is meneer Dijkstra, wilt u mis schien weten. Dat is op zo'n wielerevenement nou het grap pige: dat wist niemand. Ook commentator Barend Barendse niet Niettemin ging er langs de baan een luid gejuich op, voor die meneer Dijkstra, van wie niemand wist waar hy zelfs maar vandaan kwam. Dat was een sportieve geste voor een prestatie van allure. En van dat applaus konden de kijkers in de huiskamer, die zich niet he vig bij het gebeuren in Amster dam betrokken voelden, toch mee genieten. Zoals er kon wor den genoten van het commen taar van Barendse. Zelfs de meest geduchte tegenstander van wielersport op de TV moet toch wel plezier hebben beleefd aan zijn opmerkingen als „wat gaat er in zo'n jongen om?", daarmee doelend op de jeug dige Bongers, die op dat moment aan de start verscheen om wereldkampioen achtervolging amateurs te worden. gemaakt, weet voortaan wat hij tegemoet gaat. En ook gisteren weer zong hy zijn melodieuze successen, ook ditmaal keken lange rijen meisjes hem smach tend aan, ook nu was na afloop het podium bezaaid met bloe- Na het verlate NTS-journaal kwam de VARA nog even terug. Met een zeer luchtig, door de BBC vervaardigd, spelletje dat getiteld bleek „Liefde in drie voud". Over één ding waren we het na de 30 minuten kolder wel met elkaar eens: men moet ont- sag hebben voor een vrouw als mevrouw Watson, die zich uit een zeer netelige situatie bleek te kunnen redden en zelfs tot besluit van de strubbelingen persoonlijk achter het bureau plaatsnam, waar kortgeleden nog haar gevaarlijke tegenspeel ster had gezeten. Een flinke vrouw, die een moeilijkheid niet uit de weg gaat, noemen we dat. Nederland II stond in het te ken van de Vietnamdebatten. De NTS verzorgde tweemaal een samenvatting en NCRV's „At tentie" bracht nog eens tussen tijds op beeldband opgeno men bezoekje aan de Tweede Kamer. Daar interviewden ver slaggevers Heizenberg en Van der Berg een aantal personen, dat de zitting op de tribunes had bijgewoond. Een Zuidvietnamees zaakge lastigde uit Londen kwam ver tellen dat de bombardementen op Noord-Vietnam voor het be houd van de vrijheid van zyn volk noodzakelijk zijn. Piet Nak zei: „Als deze misdaad doorgaat, dan gaan wij óók door, met mid delen waar men nog niet van droomt". Laurens ten Cate en nóg twee geïnterviewden, wa ren van mening dat de debatten alleen zin zouden hebben gehad wanneer de „onvoorwaardelijke" motie zou worden aangenomen ide gesprekken waren zoals ge zegd opgenomen voordat de avonddebatten begonnen). Een dubbelzinnige motie, waarin nauwelijks een standpunt is te vinden, achtten zij waardeloos. Een lid van de Shaloom-groep voegde daar nog aan toe dat hy het verheugend vond dat men zich in Nederland eindelijk enigszins begint te interesseren voor buitenlandse politiek en dat het niet alleen meer blyft bij ambassadeurs, die op cock- tailparties grappen maken. nog wel hoorspel. 16.00 Nws. Lichte gram.muz. 17.45 Overhëidf lichting: Den Haag aan de lijn. Hilversum 3. FM en 240 m KRO: 9.00 Nws. 9.02-18.00 Wegens vakantie gesloten: licht muz.program- ma. (Ieder heel uur: Nws., met aan sluitend: act.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. CVK/IKOR/RKK19.00 Kenmerk, de wekelijkse act.rubrlek over kerk en damenleving. AVRO: 19.30 Ko lonel Hogan's helden, TV-film. NTS; 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.50 De vijfde colonne: Het geval Schurzheim. TV-spel. 22.05 Het innerlijk leven, film over het menselijk lichaam. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Nederland II zu.uo jazz ozo: uave Brubeck Quartet 20.30 Bioscoopsuccessen van weleer- De geheimzinnige Dr. Clltterhouse (The amazing dr. Clltterhouse 1938). NTS 22.00-22.15 Journaal. 1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5