ENORME SIGARETTENROOF Vrachtwagen van parkeerplaats in Zundert gestolen Vakwerk' Belgische bekent 35.000 van gemeente Ede Ex-boerenwetliouder wil alsnog wachtgeld na vonnis „Volkomen onzin' Amerikanen verloren meer dan 15.000 man WERELDRAAD VAN KERKEN OVER DE CHR. EENHEID MET EEN ENKEL WOORD haags A G E N D LEIDSCB DAGBLAD VRIJDAG 18 AUGUSTUS, ,eidóe cjencla (Van onze Bredase correspondent) Een met 7.400.000 sigaretten (Lexington en Kent) geladen Luxemburgse trekker met oplegger is in het Brabantse grensdorp Zundert van een parkeerterrein voor het gemeentehuis ge stolen. In de loop van gisterochtend werd de vrachtwagen combinatie teruggevonden onder Nispen bij Roosendaal. Van de lading was het grootste deel ruim vier miljoen sigaretten verdwenen. Tweemaal per week rijdt de 50-ja- rige Luxemburgse chauffeur Albert Wirolle met een lading sigaretten naar ons land. Hij overnacht dan vaak in hotel "De Roskam" in Zun dert, tegenover het gemeentehuis. Op het parkeerterrein voor het hotel had hij ook ditmaal zijn trekker met oplegger geparkeerd, na het voertuig goed te hebben afgesloten en de elek trische installatie te hebben uitge- •chakeld. Toen de chauffeur gistermorgen om zes uur zijn reis wilde vervolgen, was zijn auto met de vracht verdwe nen. De dieven moeten volgens een tevoren opgesteld plan te werk zijn gegaan. Een van hen moet deskun dig geweest zijn in de bediening van de trekker met oplegger. Door de bosrijke omgeving langs de grens, vaak over smalle wegen, zijn zij naar Nispen gereden, waar de vracht gro tendeels is overgeladen in een ande re grote vrachtauto. Dit overladen was onvermijdelijk, want de Luxem burgse trekker met oplegger is be schilderd in opzichtig rood en wit en draagt in grote letters de naam Lex ington. Groot alarm De Rijkspolitie in Zundert sloeg on middellijk groot alarm. De grenspos ten werden gewaarschuwd alsmede de politiekorpsen in de wijde omge ving. De dieven moeten hun vlucht weg tevoren zorgvuldig hebben vast gesteld. Waarschijnlijk zijn zij niet naar België gevlucht, want het me rendeel van de sigaretten was al voorzien van Nederlandse banderols. Het zal hun niet gemakkelijk vallen zo'n grote partij van de hand te doen. Importeur Blok uit Scheveningen deelde mee, dat de sigaretten in se rie zijn vervaardigd met een eigen codenummer per serie. Deze num mers zullen door de politie bij de op sporing worden gebruikt. Het overla den va nde sigaretten dat gezien de sporen van bosgrond in de opleg ger in de bossen moet zijn gebeurd is een omvangrijk werk geweest, waar meer personen bij betrokken zijn geweest. De Rijkspolitie heeft in de bossen gezocht, omdat mogelijk daar een partij was verstopt, maai er is niets gevonden. Het achterlaten van de trekker met oplegger bij Nis pen, vlak bij de grens, kan gezien worden als een poging óm de politie op een dwaalspoor te brengen. Zwarte handel Zowel in ons land als in België is er op het ogenblik een drukke zwarte handel in gestolen sigaretten. De par tij kan ook in de normale handel te recht komen, omdat vele pakjes zijn gebanderolleerd. De politie is ervan overtuigd, dat vakkundige onderwe reldfiguren aan de slag zijn geweest. Omvang en intensiteit van het poli tieonderzoek zijn daarop direct afge stemd. De resultaten van het techni sche onderzoek zijn nog niet bekend, maar er is wel een aantal vingeraf drukken gevonden. Bij het verbreken van de zegels van de oplegger zijn deze vingerafdrukken achtergelaten. Koningskerk: Ruilclub 7.3010 uur ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de hr. Diender. 10.30 uur v.m. Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom, evangelist N, v. d. Brugge. 7.30 uur nam. (Van onze Arnhemse correspondent) Bijna een jaar nadat de heer J. van den Dikkenberg werd heenge- stuurd als wethouder van Ede heeft hij thans alsnog aanspraak gemaakt op het hem toekomende wachtgeld van in totaal f. 35.000,- De Belgische Yvette Baeyens, die in juni van dit jaar door de recht bank in Utrecht is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van voorarrest wegens haar aandeel in de gewapende bank overval, die op 24 juni 1966 in Amers foort werd gepleegd, heeft alsnog de haar tenlaste gelegde feiten tegeno ver de officier van justitie in Utrecht bekend. Dit gebeurde, nadat nieuw bezwarend materiaal was gevonden. De officier van justitie, mr. G.W. von Meyenfeldt, weigerde nadere mede delingen te doen over de aard van dit bezwarende materiaal. Yvette heeft nu ook het door haar ingesteld hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in Utrecht ingetrokken. Dit was voor de officier van justitie aanleiding om zijnerzijds het door hem ingestelde appèl in te trekken. De Belgische zal nu haar gevange nisstraf moeten uitzitten. De Amerikaanse minister van De fensie, Mc Namara, heeft gisteren met nadruk ontkend, dat er per jaar ongevéér duizend Amerikaanse sol daten die voor de strijd in Vietnam zijn aangewezen, in Europese landen zouden deserteren. „Volkomen on zin", zo reageerde de minister op het bericht in de Londense „Times" waarin van deze desertie gewag werd gemaakt. Het Pentagon liet voorts weten, dat er van de ongeveer 225.000 Amerikaanse militairen die in W.-Duitsland zijn gelegerd, maar 338 als „vermist" te boek staan. Wel is in het ministerie het bestaan be kend van een organisatie in Europa, die deserteurs opvangt en hen helpt de NAVO-landen te verlaten. Het mi nisterie wees erop, dat zich 10.500 Amerikaanse militairen vrijwillig hebben gemeld voor de strijd in Viet nam. Zij willen nog dit jaar naar het strijdtoneel. In 1966 waren het er zelfs 14.000. De oorlog in Vietnam De Amerikanen hebben op de slag velden van Vietnam vorige week 82 man verloren, het laagste cijfer in zeven maanden. Het aantal gewon den bedroeg 748, eveneens het laag ste sinds het begin van het jaar. De vermindering van het aantal slachtoffers was een gevolg van de pauze in de strijd op de grond, welke nu ongeveer vijf weken duurt. De totale verliezen van de VS se dert het begin van de oorlog bedra gen 12.497 doden en 76.630 gewon den. Voorts kwamen in Vietnam 2521 Amerikanen om bij ongelukken, door ziekten of andere oorzaken, geen verband houdende met gevechtshan delingen, zodat de totale verliezen boven de 15.000 zijn gekomen. Het Amerikaanse opperbevel heeft voorts het verlies van het 643ste Met een receptie in Kasteel Oud Wassenaar heeft de Indone sische vertegenwoordiging in ons land de 20ste verjaardag van de Indonesische onafhankelijkheid gevierd. Op de foto: drs. W. KN. Schmelzer, die de Indonesische ambassadeur Soedjarno Tjondro- negoro gelukwenst. In het mid den de echtgenote van de ambas sadeur. Amerikaanse toestel boven Noord- Vietnam bekend gemaakt. Een Ame rikaanse helikopter heeft kans ge zien de piloot van het toestel bin nen twintig minuten uit het vijan delijke gebied te redden. Op grote hoogte vliegende, acht- motorige B-52 stratoforten, die elk tot 60.000 pond bommen kunnen meevoeren hebben vandaag in de vroege ochtenduren twee aanvallen op Noord-Vietnam uitgevoerd. De bedoeling van de bombarde menten is blijkbaar hernieuwde druk op de Amerikaanse posities bij Con Thein en Dong Ha, bij de grens van de bufferzone te verminderen. Premier Wilson heeft de eis van de hand gewezen van acht Labour- afgevaardigden om te protesteren te gen de Amerikaanse bombardemen ten in de nabijheid van de Chinese grens. Functionarissen van het Ameri kaanse ministerie van Defensie heb ben verklaard, dat een nieuwe tac tiek en verbeteringen in de radar en verbindingsapparatuur het bom barderen van doelen nabij de grens tussen Noordvietnam en communis tisch China mogelijk hebben ge maakt, zonder dat men gevaar loopt het Chinese luchtruim te schenden. Tijdens de vergadering van de centrale commissie van de Wereld raad van Kerken op Kreta is aan de honderd afgevaardigden een rap port van twaalf pagina's voorgelegd over de werkzaamheden van de ge zamenlijke werkgroep van het Va- tikaan en de Raad, die twee jaar geleden is ingesteld. In het rapport wordt gesteld, dat de christelijke een heid niet zou worden bevorderd als de r.k. kerk tot de Wereldraad zou toetreden. Het rapport heeft lof voor de gro te voortgang die is geboekt in de betrekkingen tussen de Raad en de R.K. Kerk. Het rapport is door de leden van de werkgroep opgesteld. Paus Paulus VI heeft het goedge keurd. Dr. Lukas Visscher, een van ae leden van de werkgroep, heeft het rapport tijdens de vergadering toe gelicht. Hij zei, dat gezamenlijk op treden van de Raad en het Vati- kaan op plaatsen waar de wereldvie- de wordt bedreigd een van de doel stellingen is, die de werkgroep in de naaste toekomst hoopt te oerei- ken. Het interna tonale katakter van de R.K. Kerk met een half miljard leden achtte hij een hinderpaal voot toetreding tot de Raad. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te WeLsum (toez.) W. Wes- seldijk te Enschede - te Nieuw-Lek- kerland H. Harkema, zendingsdirec- tor v.d. Geref. Zendingsbond, woon achtig te Zeist - te Brandwijk en te Poortvliet C. Mulder te Hien en Dodewaard - te Sellingen (toez). D. Driebergen te Klaaswaal - te Wittewierum- Ten Post - en Leilens J. J. Winckel te Foudgum c.a. Aangenomen naar Gorinchem 'vac. W. van Bruggen) <toez). G. G. S. van Hoogstraten te Hoogezand. Benoemingen - Tot hoofd van net Onderwijsinstituut van het Neder lands sanatorium te Davos in Zwit serland is benoemd ds. J. S. Krol te Hoogezand- Sappemeer. GEREF. KERKEN. Beroepen te 't Harde G. Brink man te Kampen - te Tzum R. H. Nieuwenhuis, kand, te Visvliet. Bedankt voor Amsterdam- Nieuwen dam H. D. Bakker te Emmelooid GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Bedum J. W. Beek man te Hilligersberg- Straatweg. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Franklin Lakes (New Jersey) 'USA) voor Lethbridge Al berta (Canada) en voor Sioux Cen ter, Iowa, 'USA) W. C. Lamain te Grand Rapids, voorheen pred. te Rijssen. De werkgroep bestaat uit zes rooms- katholieken en acht vertegenwoordi gers van de Wereldraad. In het rap port staat onder meer, dat de groep zich zal bezig houden met de kwestie van het vaststellen van een gemeen schappelijke datum voor het paas feest. Verder wil de groep van de week tussen 18 en 25 januari een ge zamenlijke gebedweek voor christe lijke eenheid maken. Enige tyd geleden heeft de groep laten weten, dat het gemengde hu welijk een zo groot struikelblok was gebleken dat men daarover geen ge zamenlijk verslag kan uitbrengen. De secretaris-generaal van de We reldraad, dr. Eugen Carsen Blake heeft verklaard, dat de dood van de Amerikaanse rooms- katholieke theo loog John Courtney Murray ,en groot verlies is voor de oecumenische beweging in de gehele wereld. Aartsbisschop veroordeelt huurlingen Mgr. Maloela, r.k. aartsbisschop van Kinsjasa, heeft zich tegen de huurlingen in Kongo gekant. Volgens het r.k. persbureau Dia. heeft de aartsbisschop verklaard, dat het zijn plicht is de publieke opi nie in de wereld wakker te schudden in verband met het optreden van de ze huurlingen. Tot hen, die de buitenlandse huur lingen betalen „om massamoorden te bedrijven", aldus de aartsbisschop zeggen wij„Houdt er mee op". Mgr. Maloela had zich ook gericht tot ..alle landen die op de een of an dere wijze invloed uitoefenden op de huurlingen". Hij had deze landen, „in naam van de christelijke barm hartigheid die zij de Kongolezen had den geleerd", verzocht alles in het werk te stellen om een einde te ma ken aan actie van de huurlingen. feit dat de heer Van den Dikken berg een verklaring heft ingstuurd, waarin hy akkoord gaat dat eventu ele inkomsten uit betrekkingen die hij na zijn wethouderschap aanging op 't wachtgeld in mindering worden gebracht. Deze verklaring bevat over- rigens niet met zoveel woorden het verzoek om uitkering van het wacht geld. De heer Van den Dikkenberg is lid van de Boerenfractie in de Eden- se gemeenteraad. Hij werd verleden jaar september in een rumoerige ver gadering tot wethouder gekozen. Drie weken later zond de gemeenteraad hem met 26 tegen 5 stemmen (van de Boerenpartij) heen, nadat hij had geweigerd de hem toegevallen porte feuilles in het college van B. en W. te aanvaarden. Geen aanspraak Sindsdien heeft zowel de heer Van den Dikkenberg als de leider van de Boerenpartij, de heer H. Koekoek uit Bennekom, hardnekkig volgehou den dat geen aanspraak op 't wacht geld zou worden gedaan. Ook thans ontkent de heer Koekoek dit. Er is geen sprake van, zei hij vanochtend in zijn Bennekomse woning. In de eerstkomende vergadering moet de raad van Ede een krediet aanvraag van B. en W. ter groot te van het bedrag ten behoeve van de ex-wethouder behandelen. Dat het geld hem direct zal worden uit gekeerd, is onwaarschijnlijk, want zo wel het landbouwschap als het be drijfschap voor de Handel in Vee hebben beslag gelegd op dit wacht geld, evenals op de presentiegelden die hem als raadslid toekomen. BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Pasteur" (22/8), Australië: „Reifensten" (21/8), Bra zilië: „Pasteur" (22/8), „Cap San Marco" (25/8), Canada: „Pr. Ph. Willem" (23/8), Chili: „Maren Skou" ('22/8), Ned. Antillen: „Parthenon" (22/8), Nieuw-Zeeland: „Neder Lin- ge" (21/8). Suriname: „Hermes" (22/8), Verenigde Staten van Ame rika: „Schiedijk" (23 8) „American Resolute" (24 8), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Randfontein" (22/8). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Prins Claus op Aruba Prins Claus heeft gisteren een bezoek aan Aruba gebracht. De Antilliaanse mi nister van Cultuur en Opvoeding, Tromp, bood hem 's middags in het hotel Aruba Caribbean een cocktail party aan, waarop ook aanwezig was de Venezolaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Iribarren Borges, die een privébezoek aan het eiland brengt. 's Avonds woonde de Prins in het Wilhelminastadion de voetbalwed strijd tussen Suriname en de Neder landse Antillen bij, die gespeeld werd In het kader van de koninkrijksspe- len. Door bliksem gedood In het Zandvoorts duingebied zijn gisteren de 20-jarige ongehuwde Arie Kerk- man en zijn 33-jarige gehuwde broer Jacob, beiden uit Zandvoort, by het bramenzoeken door de bliksem ge- 1 troffen. Arie Kerkman kwam hierbij onmiddellijk om het leven. Zyn broer, die zwaar gewond werd. was nog in staat een duintop te berei ken en de bewoners van de nabil- gelegen Keesomstraat te alarmeren. Zijn toestand is zorgwekkend. De heer R. van der Ley (56) uit i Beemster werd ook door de bliksem i gedood. Men vond hem na de on weersbui dood naast zijn trekker op I het land liggen. Hijskraan gekanteld Tydens werkzaamheden bij de aanleg van een nieuwe hoogspanningsleiding on der de gemeente Venray is gisteren een hijskraan, die een dwarsbalk naar boven bracht, gekanteld en te gen de lichtmast zelf gevallen. Twee arbeiders, die zich op een tussenpla- fond van de mast bevonden werden daarbij geraakt. De heer F. van Dijck uit Mierlohout, werkzaam bij de aannemingsmaatschappij De Vries-Robbé en Co., werd op slag ge dood. Zyn 30-jarige collega A. van de Honing uit Bergeik raakte be- kneld. Hij moest 'ernstig gewond) I door de Venrayse brandweer worden bevrijd. BUITENLAND Stromboli in brand Het kegel vormige vulkanische eiland Strom boli voor de noordooskust van Sici lië stond gisteren zowel van binnen als van buiten in brand. Brandweer, politie, eilanders en tientallen toe risten bestreden een hevige brand met onbekende oorzaak die in de wijn- en olijfgaarden aan de rand van het vissersstadje aan de oost kant van het eiland woedde. Intussen bleef de vulkaan, die het gehele eiland vormt, vlammen en lava uit braken. Het was de 108-ste dag van een van de langste uitbarstingen in vele jaren. De lava stroomt langs de onbewoonde noordzijde naar beneden en richt weinig schade aan. Tegenspraak van Bonn De Westduitse regering heeft de Russi sche beschuldiging tegengespro ken dat Westduitse agenten hebben gepoogd een Russische student in Frankfort te dwingen zijn land te verraden. Westduitse agenten heb ben nimmer gepoogd de student, Krasjeninnikow, ertoe te bewegen voor Westduitse inlichtingenorgani saties te werken. Wel was Kras jeninnikow, die agent in Oost-Duits- land zou zijn geweest, ervoor ge waarschuwd zich met enigerlei spio nage in West-Duitsland bezig te houden. De man is inmiddels naar Moskou teruggekeerd. Prehistorische vondst Oudheid kundigen uit Frankrijk. Engeland, Ethiopië en de Verenigde Staten hebben in de Omo-vallei in Ethiopië de kaak gevonden van een prehisto rische mens, die anderhalf miljoen jaar geleden moet hebben geleefd. Volgens de Franse hoogleraar Camil- le Arambourg schijnt het een over blijfsel te zijn van één van de oudst bekende vormen van de Australopi- thecus-groep, waarvan de eerste voorbeelden in Zuid-Afrika zijn ge vonden. Onlusten in Tokio Bij onlusten in de dichtbevolkte wijk Sanja Slam van Tokio zijn gisteravond 32 poli tiemannen en burgers gewond. Cir ca 2.500 bewoners van de wijk, velen in staat van dronkenschap, waren onderling aan het vechten geslagen en bekogelden de politie met stenen, toen deze wilde Ingrijpen. Verschei dene winkels werden in brand gesto ken. Er zijn zestien arrestaties ver richt. Gevechten op Borneo In het grensgebied tussen Indonesisch en Maleisisch Borneo hebben Chinese rebellen enige Indonesische militai ren gedood, zo meldt Antara. Er zou den de laatste tijd 500 a 1000 van deze rebellen actief zijn. Zij ver spreiden ook ondermijnende geschrif ten. Te vermoeiendEen 27- jarige postbode uit de omgeving van de Italiaanse stad Treviso heeft be kend sinds april een deel van de post die hij moest rondbrengen in greppels te hebben gegooid. Ik vond het te vermoeiend om alles te bestel len, zo zei hij toen hij werd aange houden nadat een boer tientallen brieven, kaarten en andere poststuk ken in de modder had gevonden. Zwitserse hulp Volgens het In donesische persbureau Antara heeft een Zwitserse maatschappij erin toe gestemd hulp te verlenen bij de po gingen om de voedselproduktie in zuid-Celebes te vergroten. Enige da gen geleden is in Makassar een drie jarige overeenkomst gesldten met Ci- ba ltd. De maatschappij zal voor zes miljoen dollar goederen en uitrusting leveren zoals insecttden, sproei-in- stallaties, jeeps, motorfietsen, fietsen, alsmede deskundige bijstand by de uitvoering van een project voor vergroting van de voedselproduktie in een gebied van driehonderddui zend hectare in de provincie San- giang Seri, in het uiterste zui den van het eiland. Evenwicht verstoord De mui zenplaag in Bosnië (Joego-Slavië) wordt door het secretariaat voor land- en bosbouw geweten aan een verstoring van het natuurlijke even wicht in de dierenwereld, waardoor de muizen zich op ongekende schaal hebben kunnen vermenigvuldigen. Men wijt de plaag aan het uitroeien van vossen en marters in het land voor de vacht. Trage post In de postbestelling in Australië is aanzienlijke vertra ging ontstaan, doordat 36.000 post mannen in New South Wales en Queensland in een actie voor korter werktijd volgens de voorschiften werken. Voor de behandeling van de post gelden 260 voorschriften, die evenwel nooit precies worden nage leefd. Thans wordt het stempelen van de brieven nauwkeurig gecon troleerd. Stukken met een onvolledig adres gaan naar de afdeling „onbe stelbaar", terwijl de postbestel- lers zich strikt houden aan de maxi ma die zijn vastgesteld voor de hoe veelheden post, die zij op hun ron den mogen meenemen. De chauf feurs van de postauto's die tot de wildste rijders van Australië's steden behoren, rijden thans model. Hondenvriend Een 30-jarige ar beider in de Franse plaats Forbach, die vreesde dat hij van zijn vijftien honden zou moeten scheiden als ge volg van klachten van de buren, heeft zyn dieren doodgeschoten en daarna een eind aan zijn leven ge maakt. Alaska rampgebied President Johnson heeft gisteren Alaska tot rampgebied verklaard in ver band met de overstromingen die, vooral in het gebied van Fairbanks, duizenden personen dwongen uit hun woningen weg te trekken. De federale regering zal een miljoen dollar ter beschikking stellen van de gouverneur van Alaska, Hickel, die met dit geld de slachtoffers van de overstromingen moet helpen. Stadhuis (wachtkamer trom Zitting Bouwfonds Ned. Geni* 7-8 uur. Charlotte de Bourbonhof: b nlcaclub „De Detector". 7.30-9jJ nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer)Spti sociale raadsvrouw, 4-6 uur naj BIOSCOPEN Luxor - .Superargo, deonkwe 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zot 4.45, 7 en 9.15 uur, Rex „Helden zonder glo J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon 4.45, 7 en 9.15 u. - Studio „Dokter, wat doe li 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon 4.45. 7 en 9.15 u. Trianon „The sound of a.l. Dag. 2 en 8 u. Zond. 2, 5 Camera „Een hoogstmerl, ge tekkel", a.l. Dag. 2.30, 7 en Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo „Een gravin van Hon a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon" 4.45, 7 en 9.15 u. schimmel) 14 jr. Zond. 7, 9.15 uur: carte". 14 Jr. Zond. 2.30 uur: „Goudschat woestijn", 14 j TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmus* opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling„Ball, beel droombeeld". Geopend dagelii 17 uur; 's zondags 13-17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse van Kyosai. Dagelijks 10— 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de gesel der natuurwetenschappenDa uur. zond. 1-4 urn*. Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der U held, Hooigracht 48, tel. 21060. Op zaterdag 19 augustus is den voor spoedeisende gevalle morgens van 8 tot 12 uur, bo: geopendi: Apotheek D. C. Kok, burg 9, tel. 24807. Dd zaterdag-, zondag-, avt nachtdienst van Apotheek Breest Smallenburg te Leli wordt waargenomen door Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgeestse Apotheek theek Voorschoten zijn de gehe geopend. Zaterdagmorgen vóór 12 uu plege men de eigen huisarts, tot maandagmorgen doktersl 2 2 2 2 2. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur; Het Res Orkest, o.l.v. Alain Lombard. Kloosterkerk, 13.00 uur: Johi Lemckert, orgel. ZATERDAG 19 AUGUSTUS rzaal, 20.15 Boy Edgar Openluchttheater Zuiderpari uur: Cabaret. Adam en Evan tafel en bed". ZONDAG 20 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Het Ra merorkest o.lv. Roelof Krol Vera Bets; 20.15 uur: „Festl wonderen" m.m.v. David Bergl Kaps e.z. DINSDAG 22 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Res Orkest o.l.v. Alain Lombard Gabriel Tacchino. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Oude kerk, 20.00 uur: Mai genga. sopraan; Magda Pri: Alain Winkelman, fluit en Ger gejan, clavecimbel. Poppentheater Frank Koomi uur: „Sophonijnus, het wijze DAGELIJKS Kon. Schouwburg. 20.15 uur groep Ensemble: „Je kunt 't meenemen" (t/m 31 aug.). Circustheater. 20.15 uur: van Wim Sonneveld (t/m maandagavond geen voorstellli Diligentia, 20.15 uur: Cabar gel Tangel: „Holland op (18 aug. tm 2 sept.). WEERRAPPORTE (Van hedenmorgen 1 oui Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen Zürlch Genève Locarno Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. half bew. licht bew. zw. bew. half bew. licht bew. on bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. onbew. ombew. licht bew. half bew. onbew. half bew. onbew. onbew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2