Door hele land huis-aan-huis IN EEN JAAR 66 ONTVLUCHTINGEN Inwoners Fairbanks wijken voor liet water HAAGS; agend; r14 V ^4 MET EEN ENKEL WOORD Esso-tankscheepje overvaren PAGINA 2 LEIDSCB DAGBLAD DONDERDAG 17 AUGUSTUS] iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii,,!,,,,,11,imiiihiihi,1,1,hi,hiiiiii,!!,inniiiiiiim,mmmum,ui,imiiiini Van iedereen een dubbeltje voor nieuwe fabriek. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll,III,llll,lil,llllllllllllllllllllllllilllllllllllllll,III,II,IIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIII,I,,,III,llllllllllllllllllllllll,,11,1,111,II,lllil,llllllllllllll,l,lllllllll,lllllll„llll,lll„llll (Van onze speciale verslaggever) Op het salontafeltje van Ma- rinus van Zon (44) ligt welge teld een bedrag van f 122,85 in dubbeltjes, kwartjes, veel gul- j dens en enkele briefjes waar- j onder een van f 25,Het is de oogst van twee dagen huis-aan- huis-aanbellen en vragen om een bijdrage. „Ik vraag niet meer dan één dubbeltje. Zo'n bedragje kan iedereen missen. Als ik overal, waar ik aanbel een dubbeltje krijg, kan ik over een half jaar een nieuw fa briekje beginnen. Ik vraag het geld niet voor mezelf, maar voor het betalen van de reke ningen en voor een nieuw be staan van mijn vijf man per soneel. Maar de meeste men sen geven meer dan een dub beltje". De heer Van Zon in IJsselstein heeft een wel zeer opvallend middel gekozen om aan zijn faillissement te ontkomen. Zijn fabriekje, het resul taat van vijf jaren hard werken, brandde op 24 juni af. Hij was niet verzekerd. „Mijn voorraden hout, die voor een deel nog niet betaald waren en de maohines waarvan er ook nog enkele niet zijn afbetaald, zijn ver woest. Mijn dubbeltjesactie is in de eerste plaats bedoeld om die schul den te voldoen. Het is veel gemakke lijker te zeggen: verklaar me maar failliet. Ik kan zo een goede baan krijgen in een of andere meubel fabriek. Dan zou ik van alles af zijn. Maar zo ben ik niet. Gisteren en vandaag is me gebleken, dat de mensen mijn actie niet als bede len beschouwen. Een enkeling zegt: man, gebruik Je handen om te wer ken in plaats van hier aan te bel len. Dan zwijg ik maar. Moet je die handen eens zien ze tonen toch wel duidelijk, dat er hard mee ge werkt is, niet?". Steekvlam IJsselstein telt ongeveer 20 grote en kleine meubelfabrieken. Marinus van Zon heeft er op vele gewerkt. „Om het vak te leren en vooral om veelzijdig te worden. Zes jaren ge leden besloot ik voor me zelf te gaan beginnen. Ik begon met toe stemming van m'n baas 's avonds voor eigen rekening tafels in elkaar te zetten en te spuiten. Ik werkte 150 uur per week. Daar tussendoor moest ik ook nog studeren voor de vereiste diploma's. Maar tenslotte kon ik toch starten. Ik huurde voor f 125,- per week een heel oud pand je, kocht een paar oude machines en ging aan de slag". De sprong van goedbetaald vak arbeider naar kleine zelfstandige bleek een grote te zijn, maar Van Zon heeft er zich nooit over be klaagd. „Als ik hout wilde kopen werd contante betaling geeist, maar de meubelhandelaar aan wie ik le verde, betaalde pas na maanden. Het was een zware tijd in het begin, maar het lukte. Langzamerhand kon ik het machinepark vernieuwen. De orderportefeuille was goed genoeg ge vuld om een deel van de investerin gen te doen financieren". In juni ging het vijf man tellende personeel met vakantie. Op maan dagmiddag 24 juni liep baas Van Zon even zijn bedrijfje binnen om een paar spoedklusjes af te handelen. Hij draaide het lichtknopje om en zag zy'n zaak in recordtijd ten onder gaan. „Er schoot een steekvlam uit de lichtleiding in de spuiterij en on middellijk begon het te branden. Water en een schuimblusser hiel pen niet. De brandweer stond mach teloos. In een uur was de fabriek een puinhoop". Een vertegenwoordiger van de roomskatholieke bond van onderne mers in het meubelbedrijf St. Reinol- dus, bij wie Van Zon om hulp aan klopte, verweet hem dat hij zonder verzekering af te sluiten te veel risi co had genomen. „Toen ik vijf jaar geleden begon, hebben drie verzeke ringsmaatschappijen geweigerd om mij op te nemen. Zij vonden het pand te oud en te brandgevaarlijk. Maar eer 't pand kon ik niet betalen". Dubbeltjes-actie Marinus Van Zon voelt zich een beetje in de steek gelaten. Hij ver baast 'ich erover, dat een meubelma ker in Tricht, die niet tegen storm schade was verzekerd, na de wind- beitjes hier thuis worden gebracht". Wie het toch wil brengen: de heer Van Zon woont heer Gijsbrechtstraat 31 in IJsselstein. „Als ik mijn nieuwe fabriek open, zal ik die de naam "Adoptie" geven, want dan zal het immers zo zijn dat het Nederlandse volk die fabriek heeft geadopteerd. En geloof me, over een half jaar ui terlijk binnen het jaar draaien we weer. Afnemers zijn er genoeg. Er kwam gisteren nog een order voor 100 tafels binnen". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Waddinxveen (vac. J. R. Cuperus) (toez.) C. v.d. Bergh tt Oud-Beijerland, te 't Woud 'toez.) L. P. Sterk te Maurik. Aangenomen de benoeming tot le raar godsdienstonderwijs aan de Her vormde Kweekschool te Assen K. Verbeek te Rotterdam-Hoogvliet. Bedankt voor Giessendam-Neder- hardinxveld C. van Bart te Putten. GEREF. KERKEN. Beroepen te Hantum, Schoonre- woerd en Schipluiden, F. Ledegang, kand. te Baarn te Heerjansdam J. v.d. Haagen te Wieringerwerf te Veenendaal J. Bosman te Vrou wenpolder. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT CHR. GEREF. KERKEN Wereldraad van Kerken over de evangelisatie De Wereldraad van Kerken over weegt gezamenlijke evangelisatiepro jecten op te zetten met rooms-katho lieken. Dit is meegedeeld tijdens de twintigste vergadering van het cen trale comité van de raad die op Kre ta wordt gehouden. Dr. Philip Potter, secretaris voor evangelisatie van de raad, verklaar de, dat dit onderwerp onlangs in par ticuliere besprekingen aan de orde is geweest. Het gaat om projecten in stedelijke ontwikkelingsgebieden in het sociale vlak, waarbij priester-ar beiders zullen worden ingeschakeld. j In zijn rapport zei dr. Potter ook. dat de meeste kerken gefaald schy- nen te hebben ten aanzien van een aanwezigheid in het universitaire le ven. Ook de universiteiten zijn over wogen als terrein voor een gemeen schappelijke evangelisatieactie met de rooms-katholieken en met de fun damentalistische kerken, die niet in de raad vertegenwoordigd zijn. De twee waarnemers van het Va- ticaan in deze vergadering wilden geen commentaar leveren op de ver klaringen van dr. Potter. De secretaris-generaal van de We reldraad, ds. Eugene Carson-Blake, heeft in zijn eerste toespraak, sinds hij de Nederlander dr. W. Visser 't Hooft is opgevolgd, gesproken ovei het nut van het transcendentiebegrip ten aanzien van God en de mens en over de vraag hoe de Wereldraad de voor het oecumenische streven nood zakelijke dynamische politiek kan verenigen met de handhaving van de steun en het begrip van de aangeslo ten kerken. ,eidóe cjencla DONDERDAG Kantine P. C. en L., 3e Binnenvest gracht: Contaot-ruilavond afd. Lel den. 1. V. Phllatellca. 7.30 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub 7.3010 uur ZONDAG Steensohuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de hr. Diender. 10.30 uur v.m. Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom, evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. DINSDAG Charlotte de Bourbonhof: Elektro- nicaclub „De Detector", 7.30-9.30 uur nam. WOENSDAG BIOSCOPEN Luxor - .Superargo, de onkwetsbare' 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „Helden zonder glorie". 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Studio „Dokter, wat doe je nou?", 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. Trianon „The sound of music", a.l. Dag. 2 en 8 u. Zond. 2, 5 en 8 u. Camera „Een hoogstmerkwaardi- ge tekkel", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.16 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lldo „Een gravin van Hongkong", a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 u. Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Wassenaar, Astra Vrij. 8, zat. 7, 9.15 uur: „The Appaloosa". (De appel schimmel) 14 Jr. Zond. 7. 9.15 uur: „Romance k la carte". 14 Jr. MARINUS VAN ZON eerste dubbeltjes llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll T oor herbouw van in één uur totaal uitgebrande meubelfabriek iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hoos wel een uitkering uit het Ram penfonds heeft gekregen en dat er voor zijn geval niets wordt gedaan. „De nacht na de brand heb ik in bed liggen becijferen hoeveel de schade bedroeg. Ik telde tot 57.000 gulden materiaal en machines en toen ben ik maar gestopt. Het heeft immers geen zin. Maar ik weet wel precies wat ik mijn schuldeisers moet betalen. Ik kan er voor zorgen, dat zij hun geld krijgen". Hij heeft zeven weken op hulp ge wacht, Marinus van Zon, maar toen hij vorige week zag tot Sint Juttemis te moeten wachten besloot hij tot zijn originele dubbeltjes-actie. „Ik heb gevoetbald en ik was een beste speler. Ik ging worstelen en werd voor de nationale kampioenschappen uitge nodigd. Ik ging tafeltennissen en werd plaatselijk kampioen. Ik wilde een meubelfabriek en in een jaar tijd had ik het eigen bedrijf. Zou het me nu niet lukken om uit de nesten te komen?" In Keulse pot Mevrouw Van Zon knikt. „Wat hy in zyn hoofd heeft, zet hij door. Zo is hij altijd geweest. Het zal hem be slist lukken". En ze bergt het geld weer in een Keulse pot. „Wij mogen er niet aankomen. Wij proberen nu rond te komen van het geld, dat onze oudste zoon als bouwvakker ver dient". Van Zon, die maandag zijn huis- aan-huis-actie begon in zyn eigen straat, bracht het de eerste dag tot een totaal van f51,60. Een buurman, die toch in de ziektewet liep hielp hem spontaan en haalde f 24.50 op. U' Nijmeegse Pompe-kliniek In minder dan een jaar ttfds heb ben zich uit de Pompe-kliniek In Nij megen waar geestelijk gestoorde delinquenten worden verpleegd 66 „pt^n-^Gngen voorgedaan. In de kliniek, die eind september van het vorig jaar werd geopend, worden op het ogenblik 34 patiënten verpleegd. De administratieve sterk te is 46, maar elf patiënten zitten in huizen van bewaring in den lande; waar zij na hun ontvluchting en aan houding zijn ingesloten. Een ver pleegde is nog voortvluchtig. Deze cijfers heeft burgemeester Hustinx van Nijmegen tijdens de gis teravond gehouden raadsvergadering bekendgemaakt in antwoord op vra gen van ongeruste raadsleden. De burgemeester attendeerde er hierbij op, dat het niet gaat om 66 vluchte lingen, aangezien verscheidene pa tiënten herhaaldelijk zijn uitgebro ken. Er zijn thans betere beveili gingsmaatregelen voor de kliniek in voorbereiding. Dinsdag liep Van Zon alleen. De stand was die dag f 46,75. „Ik vraag gewoon een dubbeltje, maar de mees te mensen gaven méér. Maandag was het gemiddelde f 1.20. Dinsdag fl,73. Bij Slavenburgs Bank in Utrecht heeft iemand f 25 gestort en ik heb er nu een rekening geopend onder de naam "Adoptiefonds". En gisteravond vond ik een briefje in de bus van een jongen van 12 jaatf, die 45 cent van zijn zakgeld gaf". Volgende week zullen alle bewo ners van IJsselstein bezoek hebben gehad van de gedupeerde meubelma ker. Wat hij daarna gaat doen? „Ik begin dan systematisch de provincie Utrecht af te werken. Kijk, ik wil er heus wat voor doen, al moet ik er voor naar Groningen of Maastricht lopen. Ik wacht echt niet tot de dub- BINNENLAND Korter werken in scheepsbouw. De moeilykheden in de kustvaart heb ben ook de scheepsbouw in het noor den van het land niet onberoerd ge laten. Mede door het uitblijven van nieuwe opdrachten en het wegvallen van orders, hebben verscheidene wer ven aanvragen voor werktijdverkor ting moeten indienen. Ook hebben enkele werven reeds personeel moe ten ontslaan. Voor 't uitblyven van nieuwe orders speelt ondermeer een rol, dat sommige reders een afwach tende houding innemen in verband met eventuele wijzigingen in het schepenbesluit, waarop is aange drongen. Ambassadeur in Vaticaan Binnen kort is de benoeming te verwachten van mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst, thans ambassadeur in Luxemburg, tot ambassadeur bij de Heilige Stoel. Bouwwerken bestolen Een mon teur uit 't Harde is in Emmeloord ontmaskerd als een dief die in de De overstromingen in Alaska Het dodencijfer in de door overstro mingen geteisterde stad Fairbanks in midden-Alaska is gestegen tot drie. Dag en nacht gaat de evacuatie van de bevolking naar veiliger streken voort en massale reddingsploegen zyn gemobiliseerd voor het reddings- Ongeveer de helft van de 30.000 inwo ners is nu met helikopters en sche pen naar hoger gelegen gebieden overgebracht. Op sommige plaatsen is het water van de tot een wilde stroom uitgegroeide rivier de Chena tot op bijna 3 meter boven de straten gestegen. Zes gebouwen zfjn in brand ge raakt en vernield. De reddingsactie moet snel gaan. Over twee maanden valt de winter in en dan kunnen de temperaturen da len tot 51 graden beneden het vries punt. Aan de stijging van de Chena is een einde gekomen. In de afgelopen nacht is het water iets gezakt en vol gens de voorspellingen zullen de re gens spoedig ophouden. loop der jaren vrachtwagens vol on derdelen stal van bouwwerken waar hij werkzaam was. De laatste keer was dat bij de bouw van het admini stratiecentrum van de Amro Bank in Emmeloord, waar hij door de recher che van de gemeentepolitie Noord- Oostpolder werd aangehouden. Ver dachte gebruikte al deze onderdelen ze werden inderdaad met vracht wagens vol uit zijn woning gehaald by klusjes, die hy in de avonduren voor eigen rekening opknapte. Minder voor middenstand De re gering bezuinigt voor het nog lopende jaar een half miljoen op het ontwik- kelings- en saneringsfonds voor de (noodlydende) middenstand. Het op dé begroting van Economische Zaken uitgesproken bedrag van zes miljoen gulden, dat destyds reeds het gevolg was van een verlaging, is terugge bracht tot vyfeneenhalf miljoen gul den. Staatssecretaris Van Son zou vandaag met vertegenwoordigers van het midden- en kleinbedryf het toe komstige beleid van het fonds be spreken. Ladingmeester verongelukt De 43-jarige ladingmeester G. Ninteman uit Amsterdam, is gisteravond op het goederenstation Amsterdam-Rietlan den bij rangeerwerkzaamheden onder een goederenwagon gekomen en op slag gedood. BUITENLAND Drie meter hoog In delen van de plaats Fairbanks in Alaska stond gisteren het water 3 meter hoog. Met vaartuigen en hefschroefvliegtuigen is de helft van de 30.000 inwoners van de stad in veiligheid gebracht. De overstroming schijnt overigens haar hoogtepunt bereikt te hebben. Vol gens de tot dusver bekende gegevens zyn drie personen omgekomen. De schade wordt geschat op meer dan 200 miljoen dollar (700 miljoen gul den). Schot op bruid Een 28-jarige bruid' werd gisteren by aankomst op het stadhuis in Kings Lynn (Enge land) in de schouder geschoten, maar wilde niettemin dat de plech tigheid voortgang zou hebben. De Ter hoogte van het Spido-ponton aan het Willemsplein in Rotterdam is gistermiddag het tankscheepje „Esso 88" overvaren door de binnen - tankei* Wilhelmina (1100 brt). De 50 ton metende Esso 88 kantelde en verdween voor een groot gedeelte onder water Aan boord bevond zich in de stuurhut de 28-jarige Bas Boere uit Rotterdam. De stuurhut was op dat moment dicht. Het wa ter drong door de kieren binnen. De heer Boere verklaarde later, dat hij op het moment van de aanvaring niet anders dacht of hy was ver loren. van nee. omgeslagen scheepje te ko men. Opvarenden van toegesnelde boten haalden hem er af en brach ten hem by de Spido aan de wal. Ogenschijnlijk had de heer Boere geen nadelige gevolgen opgelopen, maar men achtte hst toch noodza- kelyk hem voor onderzoek naar het ziekenhuis te brengen. Op de foto het tanksoheepje in de takels van een dryvende bok. schutter had geroepen: „jy zult niet trouwen". Nadat haar schouder was verbonden werd met een half urn- vertraging het huweiyk met de 27-jarige bruidegom gesloten. Ook de moeder van de bruidegom en 'n 12- jarig bruidsmeisje werden licht ge wond. De politie heeft de man aan gehouden. Vonnis vernietigd Het hof van beroep in Tunis heeft gisteren het vonnis tegen Henry Smadja, eigenaar van het blad „Combat", vernietigd. Smadja, die werd beschuldigd van deviezensmokkel,. kreeg in mei van dit jaar 2 jaar en acht maanden ge vangenisstraf en twintig miljoen francs boete. Explosie in Spanje In de Spaan se stad Guyuelo zijn vyftien mensen omgekomen toen een geweldige ex plosie 'n opslagplaats verwoestte. De slachtoffers die naar het stierenvech- ten waren geweest, passeerden juist het gebouw toen het uit elkaar vloog. De ontploffing was veroorzaakt door een gaslek. Emigratie naar Zuid-Afrika In de periode van 1961 tot eind 1966 zyn binnen het bestek van het door de Zuidafrikaanse regering gesubsidi eerde emigratieprogramma „Netto" 136.620 blanken naar Zuid-Afrika ge- emigreerd. Meer dan 50.000 van hen zyn Engelsen en 20.644 Nederlanders Duitsers. Scandinaviërs, Belgen en andere Europeanen uit noord- en west-Europa. De resterende emigran ten zyn Portugezen. Italianen en Grieken, aldus de Zuidafrikaanse mi nister van Immigratie. Val van Elger Twee Jonge Oos tenrijkers zyn driehonderd meter omlaaggestort langs de westwand van de Eiger in Zwitserland. Belden kwa men om het leven, een 21-Jarige fo tograaf en een 23-jarige student, bei den uit Graz. Vrouw nazi-leider voor gerecht Framjoise Jordan (35), de Franse vrouw van de Britse nazi-leider Co lin Jordan, is gisteren voorgekomen wegens opruiing tot het in brand ste ken van synagogen. Na een verkla ring van de politie, dat ze waar- schynlyk naar Frankrijk zou vluch ten als een borgtocht werd vastge steld, bepaalde de rechter dat ze tot het proces op 25 augustus, in hech tenis moest biyven. Jordan zelf zit een gevangenisstraf van 18 maanden uit wegens opwekken van raciale en religieuze haat. Waterleiding Langs het Suez- kanaal, aan de Israëlische kant, zal binnenkort een waterleidingbuis wor den gelegd van 150 km lengte. De lei ding komt tussen Kantaxa en Port Toefik en zal naar schatting ca zes miljoen gulden kosten. Berg Hermon Syrische comman do's hebben een waarnemingspost op de bybelse berg Hermon op de Israë liërs veroverd, zo meldt de krant „Al Moharrer" in Damascus. Kras Een 86-jarige gepensio neerde spoorwegbeambte uit de Duit se plaats Mittenwald heeft de afge lopen dagen in het Noorditaliaanse Ortler-massief in gezelschap van een gids twee 3.500 meter hoge bergtop pen beklommen. Zyn negentigste vprjaardag hoopt Johann Orth in 1971 te vieren op de top van de Ortler zelf (3.899 meter). Van spionage verdacht Een hoofdopzichter van de werkplaats van de grootste Westduitse vliegtuigfa briek is gearresteerd op verdenking van spionage voor Oost-Duitsland. De 39-jarige man is in Bremen gearres teerd door de federale veiligheidspo litie en overgebracht naar Karlsruhe, waar de hoge gerechtshoven zetelen. Als hoofdopzichter was de man te vens lid van de directie van de Ver- einigte Flugtechnische Werke (VFW) ir Bremen. Deze fabriek is onder meer bezig met de ontwikkeling van een klein passagiersvliegtuig, twee soorten vliegtuigen die verticaal op- stygen en een helikopter. VFW neemt tevens deel aan verscheidene West duitse ruimteprojecten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uur:i 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)< uitzondering van zaterdag van ïój (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuseü opend dinsdag t/m zaterdag y voorm.5 uur nam. Zondags 1. nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkeni, Tentoonstelling: „Ball, beelt droombeeld". Geopend dagellfoSL 17 uur; 's zondags 13-17 uur] oktober). Ryksmuseum voor Volkeni Tentoonstelling van JapanBe j» van Kyosai. Dageiyks 10—M 's Zondags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkeni Steenstraat 1dag. 10-7 u.; i dags 13-17 uur. 1 Rijksmuseum voor de geschï j der natuurwetenschappenDat uur. zond. 1-4 uur. P d AVOND- EN NACHTDIENST t APOTHEKEN Geopend voor spoedeisendes len: Centraal Apotheek, Breestrj ii tel. 20552. H Apotheek R. van Breest Sul burg te Leiderdorp 16 de geheltj geopend. t Zaterdagmorgen vóór 12 uui plege men de eigen huisarts, i tot maandagmorgen doktersfe 2 2 2 2 2. (Van donderdag 17 augusti— t/ni. woensdag 23 augustul DONDERDAG 17 AUGUSTUS I Kurzaal, 20.15 uur: De Hoi Operette: „Zwel Herzen lm Drlej takt". Evang. Lutherse kerk, 20.irf" Wolfgang Kamer, orgel. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur; Het Rei Orkest, o.l.v. Alaln Lombard. Kloosterkerk, 13.00 uur: Joha Lemckert, orgel. ZATERDAG 19 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Boy's o.l.v. Boy Edgar m.m.v. Nina Openluchttheater Zuiderpark, uur: Cabaret Adam en Evan tafel en bed". ZONDAG 20 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Het Rad merorkest o.lv. Roelof Krol Vera Bets; 20.15 uur: „Festli wonderen" m.m.v. David Bergla Kaps e.z. DINSDAG 22 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Res! Orkest o.l.v. Alaln Lombard Gabriel Tacchlno. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Oude kerk, 20.00 uur: Marifel; genga. sopraan; Magda Prln Alaln Winkelman, fluit en Gen !ei gelan, claveclmbel. Poppentheater Frank Kooma uur: „Sophonynus, het wijze ijro DAGELIJKS Kon. Schouwburg. 20.15 u groep Ensemble: „Je kunt meenemen" (t/m 31 aug.). lek Circustheater, 20.15 uur: „Anatevka" (t/m 13 sept.). Paviljoen Theater, 20.30 uu van Wlm Sonneveld (t/m 3['. maandagavond geen voorstelllnFie Diligentia, 20,15 uur: Cabarsr gel Tangel: „Holland op 1 (18 aug. tm 2 sept.). hy HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: Sartana. de schrik vas 14 J. Asta: Dokter ZJlvago, Bijou: Blow-up, 18 J. scnriK va: 1 Jij noul Cineac: Mijn prinses, 18 J. oj Geheim agent Fred Flintstone, Euro Cinema: Sound of mu|Pr< za. zond. en woensd. 1.30 1 en Hardy's zet Je zorgen c Flora: De hel van Taiga", I£J HollywoodVernietigingsslag f elt' pan, 14 J. 1 Kriterlon: Hou de trein het o Metropole-TuschlnsklDaar F de Russen, daar komen ze aanf Odeon: De kanonnen van ne. 14 J. Olympia: Lost command. 18' Passage: Voor een paar dollare Kl 14 J. K is- Rex: Mr. Solo schaakmat, Ito Roxy: Blonde lading vnr>r Jö" bique, 14 J. •einpost: Gescheurd gordyn, tudlo de Luxe: Bertrand ln 4 roerend goed, a.l. Thalla: Vliegende tijgers, 14 ig 1.00 uur: Mexicali rose, west-End: Ik een vrouw zond. 1.30 en woensd. 2.00 ucddr vriend Trigger, oed WEERRAPPORTEI». rote (Van hedenmorgen 7 aur\at M |W" Amsterdam De i Helder Ypenburg VllseAngen Eelde De Bilt Twente Elndihoven Zuid-Limburg Helsinki Stookholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München ZUrich Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbul 19 half bew. 19 half bew. 19 regenbul 18 regenbul 22 onbewolkt 20 zw. bew. 19 half bew. 18 onbew. 22 half bew. 21 regen 21 zw. bew. 18 licht bew. 21 zw. bew. 16 regenbui 20 onbew. 17 halfb ew. 25 onbew. 20 zw. bew. 26 zw. bew. 28 zw. bew. 25 *w. bew. 27 r. bew. 27 >jn zw. bew. 31 zw. bew. 29 zw. bew. 28 regenbul 26 onbew. 31 onbew. 29 onbew. 33 onbewolkt 29 half bew, '27 onbew 34 licht bew. 35 iv. bew. 26 «el lit. 1 Ie 1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2