Onrust in radio- en Handelaren vrezen: t.v.-brancheblijft Vakantiegangers weer naar Egypt* Moboetoe wil niet met „gangsters" praten Versterk de banden met Nederland MET EEN ENKEL WOORD H A AG A G E N t PAGINA 5 LEIDSCB DAGBLAD VRIJDAG 11 AUGUST! I (Van een onzer verslaggevers) Vele radio- en tv-detailhandelaren vrezen dat de rust in hun branche niet aanstonds zal terugkeren, zelfs niet als de actie van Vroom en Dreesmann, waarbij een aantal elektrische appa raten ver beneden de adviesprijzen wordt verkocht, wordt ge stopt. Het aantal zogenaamde „discount-houses" (kortingwin kels) is met name in het westen van het land met Rotterdam voorop het laatste jaar snel toegenomen en niets wijst erop dat hun groei zal worden gestuit. Prijsverschillen met Duitsland belachelijke zaak' „De radio- en tv- branche is al tijd een degelijke handel geweest, waarbij handelaar en publiek op ge bied van prijzen en garantievoor- waarden wisten wat zy aan elkaar hadden. Maar nu is het hek van de dam. Het is een rommeltje gewor den in ons vak en ik vrees dat dit zo zal blijven," aldus een detaillist uit Zwolle, die evenals vele van zyn collega's betreurt dat de actie van V. en D. alom zoveel aandacht heeft gekregen. „Het publiek wordt niet juist voorgelicht en denkt nu dat wij jarenlang enorme winsten heb ben gemaakt. Maar dat is onzin. V. en D. betrekt zijn artikelen uit Duitsland, waar de Philips-prijzen Honderden toeristen annuleerden hun reis Sinds het uitbreken van de strijd tussen Israël en de Ara bische landen twee maanden geleden, hebben honderden Ne derlandse vakantiegangers, die voor dit zomerseizoen een reis hadden geboekt naar Egypte, hun voorgenomen trip geannu leerd. veel lager zijn dan hier. Dat is op zichzelf al een belachelijke zaak." De detaillist meent dat het publiek ten onrechte zijn radiohandelaar wantrouwt. „Als er iemand beweert dat hij 'n kleurentelevisietoestel voor 1400 gulden kan leveren, maar dat in de praktijk niet kan waarmaken, wordt alleen het nieuwtje over de lage prijs doorverteld. Vanmorgen las ik een advertentie van een Ams terdams „discount-house" waarin een Telefunkentelevisietoestel van 1098 voor 698 gulden wordt aange boden, hoewel de officiële bruto-prijs niet 1098. maar 798 gulden bedraagt. Het zijn deze dingen die onze branche veel schade doen." Tal van detaillisten hebben het voorbeeld van V. en D. gevolgd en hebben hun prijzen eveneens ver laagd. Zij hopen dat de actie van het warenhuis van tijdelijke aard zal zyn. De directeur van een Amster dams bedrijf dat diverse filialen in de volksbuurten heeft zei ons: „Wij hebben een dag na V. en D. onze prijzen op hetzelfde niveau gebracht, maar wy zullen geen dag wachten om ze weer op het oude niveau te brengen zodra het warenhuis stopt. De kortingen zijn te groot en betekenen voor ons een verlies. Van de zaken die reeds geruime tyd on der de adviesprijzen verkopen heb ben wy nooit last gehad, wy heb ben een sterke binding met onze klantenkring; en in onze branche spelt men eén goed service-apparaat op hoge prijs. Een klant loopt niet weg omdat een artikel ergens an ders iets goedkoper is. Maar het moet natuuriyk geen verschil van 30 pro cent worden." W etluwe-huurling voor 30.000 opgelicht Een gewezen kapitein by de Kon golese huurlingen is in Pretoria tot negen maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens oplichting. De rech ter noemde hem een wolf in schaaps kleren. Hy werd schuldig bevonden aan het door valse voorwendselen verkrij- gen van 6.000 rand (30.000 gulden) van mevrouw Mariene Malherbe, een jonge weduwe met vyf kinderen. Haar man was als huursoldaat in Kongo omgekomen in oktober 1965. Het geld had ze ontvangen al^ scha deloosstelling. Mevrouw Malherbe zei dat de ver dachte haar had aangeboden het geld te beleggen tegen een hogere rente dan de bank wilde betalen: hy had het geld echter zelf gehouden. Behalve de negen maanden onvoor- waardelyk kreeg de man ook negen maanden voorwaardeiyk. De voor waarde is dat hy de helft van het be drag moet terugbetalen voor febru ari 1969 en de resterende helft voor augustus 1970. Verder kreeg hij een boete van 150 rand (750 gulden). Hoessein zet de strijd voort Jordanië is vastbesloten liever te sterven dan de heilige stad Jeruza lem aan Israël uit te leveren, zo heeft Koning Hoessein gisteren ver klaard. De koning wees erop dat Arabieren de heilige stad van alle gelovigen ter wereld eeuwenlang hebben be schermd. Hoessein hield een rede aan de vooravond van zyn 15-jarig rege ringsjubileum. Hy verklaarde dat de tegenslag van de oorlog voor de Ara bieren niet definitief zou zyn, maar het begin van een lange stryd om een „schitterende toekomst". De koning deed een beroep op de Arabische landen van hun fouten uit het verleden te leren om herhaling te voorkomen. Hy pleitte voor sa menwerking ter wille van het recht in Palestina. Vooraanstaande christelyke gees- telyke in Jordanië hebben gisteren by secretaris-generaal Oe Tant van de Ver. Naties geprotesteerd tegen het opnemen van het oude Jordaanse stadsdeel in Israëlisch Jeruzalem. Aangedrongen werd op terugkeer naar de toestand van voor het Israë- lisch-Arabische conflict in de heili ge plaatsen. ADVERTENTIE ,eicLóe Velen voelen er niets voor om een land te bezoeken, dat nog niet zo lang geleden een kort, doch hevig ge vecht heeft geleverd met zyn buur staat en waar de spanningen nog niet geheel zyn verdwenen. Het idee. dat dat de gemoederen thans wat zyn be daard en de situatie minder explosief wordt, heeft vele late vakantiegang ers, die pas in het naseizoen (oktober en november) vertrekken, er echter van weerhouden hun vakantie af te zeggen. Deze tendens werd het sterkst waargenomen door de reisorganisa tie F.I.T. in Eindhoven, het enige bu reau in Nederland dat gedurende het gehele jaar regelmatig reizen naar Egypte organiseert en verreweg het grootste aandeel heeft in het toeristi sche vervoer naar Egypte. In twee en een half jaar heeft deze organisa tie reeds 10.000 toeristen per vlieg tuig naar dit land gebracht. Dit sei zoen heeft 50 procent van de vakan tiegangers zyn reis naar Egypte ge annuleerd. In plaats daarvan zyn de meesten naar Griekenland of Portu gal gegaan. Avontuur" De radio- en tv- handel zal er rekening mee moeten houden dat de rustige sfeer van weleer niet meer zal terugkeren. Dat is de mening j van een andere Amsterdamse han- j delaar. „De concurrentie in de prij- Volgens de directeur van dit reis- zen zal blyven. In het buitenland bureau, die na de uitbarsting enkele is dat al jaren geleden begonnen. De malen Egypte heeft bezocht, is er onrust zal misschien even leiden tot voor de toeristen geen enkele aanlei een soort kopersstaking, men wacht ding om het land te schuwen. Het le- af of de pryzen nog meer zullen ven gaat er normaal door en de Ne- j zakken. Op den duur zal een aantal derlanders zyn ondanks hun sympa- j detaillisten dat zich niet kan aan- thieën voor Israël welkom in Egypte. passen, er onderdoorgaan. liet pu- „De economische situatie in dit land bliek moet daaby beseffen, dat da- is van dien aard. dat de toeristenin- ling van de winstmarge in een be- dustrie momenteel een belangrijke j dryf moet worden gecompenseerd bron van inkomsten betekent. Men j door verhoging van andere in- heeft er alle belang by het de toeris- komsten. Ik zie danook de repara- ten zo aangenaam mogelyk te ma- tiekosten in de toekomst aanzienlijk ken". I stygen." 99 Sinds het uitbreken van de oorlog in 't Midden-Oosten zijn alle vakan- toevluchten op Egypte stopgezet. Aanstaande zaterdag zal voor het eerst weer een bescheiden groepje mensen negen in totaal het avontuur in Egypte beginnen. In nor male omstandigheden zou dit aantal het tienvoudige zijn geweest. In Londen is een demonstra tie gegeven met een elektrische mini-fiets. Deze fiets is geluidloos, ontwikkelt geen dampen en kan een snelheid hereiken van ruim 48 kilometer per uur met een be rijder van 90 kilo. De fiets kan overdag worden hereden en 's nachts opgeladen. Hij heeft krach tige trommelremmen op voor- en achterwielen en het plaatwerk van kunststof is roest- en corro- siewerend. Met de massaproduktie van deze fiets is een begin ge maakt. Kamerlid Schakel in Zuid-Afrika „Zuid-Afrika verkent, in de geest van zijn ontdekkers en trek kers, nieuwe zeeën bij het oplossen van zijn binnenlandse vraagstukken", zo heeft het anti-revolutionaire tweede-kamer lid M. W. Schakel in Pretoria verklaard. De heer Schakel, die op uitnodiging van het departement van voorlichting in Pre toria Zuid-Afrika bezoekt, sprak op een bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de NederlandsZuidafrikaanse Ver eniging. De Kongolese regering heeft de mogelijkheid van onderhandelingen met de opstandige huurtroepen die Boekavoe bezet houden categorisch van de hand gewezen. In een commentaar voor Radio- Kinsjasa werd gezegd, dat president Moboetoe zich nooit zou verlagen tot besprekingen met buitenlandse gang sters. die trachten hun wil op te leg gen aan een soevereine staat waar toe zij niet behpren. Majoor Jean Schramm, de in Bel gië geboren commandant van de huursoldaten in Kongo, heeft gisteren verklaard, dat hy president Moboe toe tien dagen de tyd zal geven om met hem de toekomst van Kongo te. bespreken. Anders zo vertelde hy aan verslaggevers, zal hy een op mars van zyn huursoldaten naar de Kongolese hoofdstad, Kinsjasa, over wegen. Schramm woont reeds ruim 23 jaar in Kongo. In de provincie Nivoe heeft hy koffie-, palmboom- en rubberplan tages van in totaal 1200 ha. Hy zei: „Moboetoe moet begrip hebben voor al het goede dat wij voor Kongo hebben gedaan en althans eer bied hebben voor de Europeanen, die hier zyn en voor de Afrikanen die met hen werken". Hulp voor Tsjombe be gewezen Amerikaanse Senator Douglas (Demócraat-Illinois) en dr. Gideonse hebben een beroep gedaan op de Ver. Naties en de Ver. Staten om op te komen voor de Kongolese oud-premier Tsjombe, die in Algerye bedreigd wordt door uitwyzing naar Kongo, waar hem een doodvonnis wacht. De beide Amerikanen verzochten ingrypen van de VN Hoge Commis saris voor yluchtelingen op grond van het feijt dat Tsjombe een vluchteling is. wiens rechten niet minder duide- ïyk zyn omdat hy premier is ge weest. Ten aanzien van de politieke overtuiging of plannen van Tsjombe namen zy geen standpunt in. VRIJDAG Oude Vest 13. Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 u. nam. ZATERDAG Hotel „De Witte Singel": herden king 500-jarig bestaan Jeruzalemhofjo. 11 uur v\ ZONDAG Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Evangelist N. d Bruggen. 7.30 nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur Af- 7 uur n MAANDAG 'Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. DINSDAG I, Charlotte de Bourbonhof: Elektro- n'icaclub „De Detector". 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG BIOSCOPEN Camera: „De helden van Telemark", 14 j. dag. 7.00 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 u „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lidoc „De roekelozen", 14 J. dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The double man", 14 j. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De 40 gestolen geweren", 14 j. dag. 7.00 en 9.15 uur. 's Middags: „Geheim agent Pred Flintstone", a.l. dag. 2.30 uur, zond. 2.30 en 4.45 uur. Studio: „Dokter wat doe Je nou?' dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.4o. 7.00 en 9.15 uur. Iedere morgen behalve zondags; „De nieuwe avontu ren van Pinokkio". a.l. 8 uur. Astra (Wassenaar): „Geheim agente l op Malakka,", 14 J. vrijdags 8 uur en I zaterd. 7 en 9.15 uur. Zondag 7 en '9.15 u: „Vrouwtjes aan de haak", a.l. Zond. 2.30 u: „De laatste stormloop". 1 14 j. Hij zei dat Zuid-Afrika moet voort gaan met de uitbreiding van de faci liteiten voor de niet-blanken op me disch en onderwijsgebied. „Degenen die de gezondheid en de vorming van een volk bevorderen, ontwikkelen dit volk ook in politiek opzicht, aldus de heer Schakel. De kritiek welke de landen van Azië en Afrika op Zuid-Afrika oefe nen, zag hy als een poging van deze landen om kritiek op eigen doen en laten te voorkomen. De kritiek van communistische zijde op alles wa t niet communistisch is, achtte hij twee landen. even begrijpelyk. Critici konden zyns inziens gemakkelijk theoretiseren, maai- in Zuid-Afrika kon men zich niet met theorieën ophouden, omdat daar de zaken van dag tot dag draaiende moeten worden gehouden. Het anti-revolutionaire kamerlid pleitte tenslotte voor versterking van de banden tussen Zuid-Afrika en Nederland. Dit zou kunnen gebeuren door de uitwisseling van publikaties en het bevorderen van de correspon-1 dentie tussen schoolkinderen in de BINNENLAND Kampeertwist Over de toestand van de 21-jarige Freek Nieuwen- huysen uit Groningen, die op een kampeerterrein in Middelkerke by Ostende (België) door zyn 18-jarige vriend werd neergestoken, kan nog niets definities worden gezegd. Hy blykt in de harstreek te zyn gesto ken. De twee jongelui waren samen met vakantie gegaan. Gisteren zou den ze naar Nederland terugkeren. Woensdagavond werd al met het in pakken begonnen, maar de vriend- vond het jammer dat hy naar huis terug moest. Er volgde een twist, die met messteken werd beslecht. „Medica 67" Op de internatio nale tentoonstelling voor ziekenhui zen en instellingen „Medica 67", die van 22 tot en met 27 september in Utrecht wordt gehouden, zal een ex- expositie worden ingericht van de bouwplannen voor 25 nieuwe zieken huizen in Nederland, die momenteel in aanbouw zyn. Naast maquettes zullen plattegrondtekeningen, .de tails van verpleegafdelingen en van andere afdelingen van deze zieken huizen te zien zyn. Vergiftigde sinaasappel Het parket in Den Bosch is nog steeds doende met het onderzoek in de zaak van de vermoedelyke moordpoging door middel van een met parathion ingespoten sinaasappel op een vrouw die werd verpleegd in het Sint Josef- rriekenhuis in Veghel. De vergiftigde sinaasappel werd op 2 juni gevonden en op 14 juni werd de echtgenoot van de vrouw voor wie de sinaasap pel was bestemd in voorarrest ge steld. De man ontkent echter iets van deze zaak te weten. Twee nieuwe NS-halten Met in gang van de nieuwe dienstregeling, op 26 mei 1968, zullen de Nederland se Spoorwegen twee nieuwe haltes in gebruik nemen: Rotterdam-Alexan- der en Utrecht Overvecht. Het gaat in beide gevallen om een halte in een nieuwe „voorstad". Rotterdam-Alexander komt onge veer halverwege de lyn Rotterdam C.S.-Gouda. Op deze plaats is het pelle aan de IJssel geprojecteerd. Het station Utrecht-Overvecht is bestemd voor de wijken Tuindorp en Overvecht en ligt aan de spoorlyn Utrecht-Amersfoort. Hulp aan Tanzania De Neder landse regering zal een bydrage le veren van f 1.992.000,- voor de op richting van een medisch oplei dingscentrum bij het met Duitse hulp te stichten regionale zie kenhuis in Mwanza, hoofdstad van de gelyknamige provincie van Tan zania. Het centrum zal o.m. oplei- dingsmogelykheden bieden aan 180 verpleegsters en vroedvrouwen, als mede aan 120 medische krachten voor het platteland. Aanmelding voor bejaarden Het ligt in de bedoeling in Den Haag een centraal punt te scheppen, waartoe alle bewoners van de residentie, die opgenomen willen worden in een be jaardentehuis, zich kunnen wenden. Dit centrale punt moet voldoende geoutilleerd zijn om voor alle aan vragers, zo niet opneming in een te huis, dan toch wel een andere zo veel mogeiyk aan de behoefte aangepas te oplossing te vinden. Brand op Kattenburg In een woning in de Kattenburgervoor straat in Amsterdam brak gister avond een brand uit die zeer snel om zich heen greep. Persoonlijke onge lukken deden zich hierby niet voor. Het huis was voor de sloop bestemd. De brand was vrij snel geblust. Het vermoeden bestaat dat baldadige jeugd het vuur heeft aangestoken. BUITENLAND Godsdienstwaanzin De politie op Capri heeft meegedeeld dat de serie bosbranden op het eiland mo gelyk het werk is van een man met godsdienstwaanzin. Op muren en rotswanden heeft, men vele opschrif ten gevonden, zoals „Capri, boet voor uw zonden", en „Capri, u zult met vuur boeten voor uw zonden". Ty- dens het weekeinde heeft er 36 uur lang een bos- en struikgewasbrand gewoed op het eiland. Woensdag is een kleine brand ontdekt die snel werd geblust. Onaanvaardbaar Rood-China heeft by Zwitserland geprotesteerd tegen de aanwezigheid van Tibe taanse vluchtelingen in dat land. Zwitserland geeft volgens de protest nota asiel aan „contra-revolutionai ren en imperialistische bandieten". Er wonen ongeveer 400 Tibetanen in Zwitserland, Velen worden door het Rode Kruis gesteund. Zij namen de wyk uit Tibet toen dat land dooi de Chinezen werd bezet, vier jaar ge leden. Intussen heeft het Zwitserse ministerie van Buitelandse Zaken de nota aan de Chinese ambassade in Bern teruggestuurd. Zy wordt on aanvaardbaar geacht. Ondergrondse kernproef De Amerikaanse commissie van kern energie heeft bekendgemaakt dat zij gisteren op het proefterrein in de staat Nevada een ondergrondse kernproef heeft genomen. De kracht van de ontploffing was gering, w.z. minder dan die van 20.000 ton. Vrijheid herkregen Twee voor malige Griekse ministers, die door de Griekse regering drie maanden lang in hun bewegingsvrijheid zijn beperkt, hebben hun vryheid herkre gen. Het zyn Tsoederos en Stefana- kis, beiden lid van het parlement. Zy hebben deel uitgemaakt van de re- gering-Stefanopoelos. Optimisme De Westduitse min- nister van Economische Zaken Schil ler heeft gisteren gezegd dat de re gering „optimistisch is over de ver dere ontwikkeling van de Westduit se conomie". Hij zei dit op een pers conferentie waar hy en de minis ter van Financiën Strauss een uit eenzetting gaven over het program ma om 5.3 miljard mark uit te ge ven om de economie te stimule ren. Het programma is gisteren door het kabinet' goedgekeurd. Geen kredieten De Amerikaan se senaat heeft gisteren bepaald, dat geen kredieten mogen worden ver leend aan niet-communistische lan den die handeldryven met Noord- Vietnam. Dit werd gedaan in een amendement op een wetsvoorstel waarin de machtiging tot kredietver lening van de Amerikaanse Ex- port-Importbank met vyf jaar ver lengd werd. Over het wetsvoorstel zelf is nog niet gestemd. Olie op Engelse stranden Ruim 6.000 Engelse badgasten zijn giste ren het slachtoffer geworden van een reuachtige hoeveelheid ruwe olie, die vermoedelyk uit een tanker in het Engelse Kanaal gestroomd is. De badgasten, bij wie vele kinderen, wer den naar speciale behandelingscen tra gebracht, waar de vette massa uit hun haren en van hun lichamen werd verwijderd. De stank van de olielaag, die 30 km strand op slag vervuilde, was zo erg, dat duizenden stranc^bezoekers een toevlucht zoch ten in; hun auto's, in hotels en res taurants. Kiesinger naar Johnson Bonds kanselier Kiesinger en president Johnson zullen de volgende week be spreken hoe het overleg tussen hun twee regeringen kan worden verbe terd. Aandere onderwerpen zullen zijn de NAVO en de betrekkingen an Bonn met Oost-Europa. Dit zei gisteren op een persconferentie de regeringswoordvoerder Von Hase. Hy zei dat er geen vaste agenda was vastgesteld voor de besprekingen die Kiesinger dinsdag en woensdag in Washington met Johnson zal heb ben. Koning Constantijn naar New York Koning Constantijn en Kor ningin Anne-Marie van Grieken land zullen 24 augustus naar New •York vliegen voor een particulier be zoek van anderhalve dag aan New York, zo wordt op het paleis ver nomen. Vandaar zullen zij 26 augus tus naar Toronto vliegen, waar zij tien dagen zullen blyven. In Toronto de koning deelnemen aan zeil- wedstryden. Vandaar vertrekt het koningspaar naar Ottawa waar een officieel bezoek 4 september zal be ginnen. Het wordt hun eerste bui tenlandse reis sinds de militaire staatsgreep van 21 april. TENTOONSTELLING! V De Lakenhal: Dag. 10-5 ui1 1-5 uur. 1 Hortus Botanicus: Tentoom reptielen en amphibien .Ternjn van 10 uur voorm. tot 10 v (t/m. 13 augusitus). je Legermuseum (Pesthuislaajn uitzondering van zaterdag vanl (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmu opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondagsk nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkj 1 Tentoonstelling: „Bali, bge] droombeeld". Geopend dage! 17 uur; 's zondags 13-17 uit* oktober)re< Rijksmuseum voor Volki61" Tentoonstelling van Japanselrt van Kyosai. Dagelijks 10^, 's Zondags 13-17 uur. J" Rijksmuseum voor olki (Steenstraat 1dag. 10-7 u| aags 13-17 uur. lg< Rijksmuseum voor de ge/11 der natuurwetenschappeniaa uur. zond. 1-4 uur. y Wassenaar (Kunstzaal Heujt toonstelling wandkleden Cai der Meer. Maandag t/m zatu uur voorm. 5 uur nam; t dinsdagavond 8-10 uur (t/if11 gustus). hl AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN r Geopend voor spoedeisend len: Centraal Apotheek, Breefoi| tel. 20552. Op zaterdag 12 auL ln Lelden, voor spoedeisende H 's morgens van 8 tot 12 uufv dien egopend1: Doeza Apotheën zastraat 31, tel. 2133. Apotheek R. van Breest f burg te Leiderdorp is de gehjh geopend. M De Oeggtgeestse Apotheek kjj dag 13 augustus gesloten 13 augustus gesloten Zaterdagmorgen vóór 12 if plege men de eigen huisarts tot maandagmorgen dokteil 2 2 2 2 2. Het sterk verjongde Zweedse voetbalelftal heeft donderdagavond in Stockholm ten aanschouwe van 30.000 toeschouwers met 2—0 gewon nen van Finland. De doelpunten werden gescoord door Leif Ericsson (44ste minuut) en Inge Danielsen (61ste minuut). De vierde etappe van de Ronde van Tsjecho-Slowakye een rit over 158 km is gewonnen door de Tsjech Jiri Mainus. De eerste Nederlander was Jan Hesse, die als 5de over de eindstreep ging. In de algemene rang schikking behoudt Hrazdira (Tsjech) de leiding, terwyl Hans Tesselaarop de tweede plaats staat met slechts 23 seconden achterstand. (Van donderdag 10 augi^ t/m woensdag 10 auguop Kurzaal, 20.15 uur: DansgrJ? liba" uit Guinee. B,l f VRIJDAG 11 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur; Het EFT Orkest o.l.v. Davld Zlnma Konstanty Kulka, viool. O theater Zuiderpark. 20.00 i Haghe Operette Spelers: „Vik lhr Husar". ZATERDAG 12 AUGUSTUS Goede Vrijdagkerk, 14.30 u les Interpretatie en Improv het Vierde Nationaal Orgi voor Amateurs. ZONDAG 13 AUGUSTUS Kurzaal, 11.30 uur: Het I mei-orkest. 20.15 u.: Festival deren, m.m.v. David Bergl Kaps e.a. De Wagenschuur, 14.00 en Haags Marionetten Theater en het wonderlampje". MAANDAG 14 AUGUSTUS Openluchttheater Zulderpar uur: Llmburg'6 Jeugdtonet poester". DINSDAG 15 AUGUSTUS Kurzaal. 20.15 uur: Het Orkest o.l.v. Alaln Lombal Andre Tsjaikowsky. piano. Openluchttheater Zulde: uur: Theater Spotlight: .1967". WOENSDAG 16 AUGLSTlS Camping „Ockenburgh". 1 Muziekvereniging „Juliana".] Openluchttheater Zuiderpan uur: Swiebertje, Bromsnor, I Pier, doorlopend: Haags I tentheater: „De gouden schel! Kon. Schouwburg, 20.15 uu groep Ensemble: „Je kunt 'tl7 meenemen". [W Dagelijks: Circustheater, t" musical „Anatevka". Dillgentia, 20.15 uur: Cab Jansen: Hoe meer zielen" maandag geen voorstelling). Paviljoen theater, 20.30 u! van Wint Sonneveld (maatt^1 voorstelling). WEERRAPPORT^ (Van Hedenmorgen 7 o EÖ« 2 *ry Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon ötih onbew. 2#' zw. bew. 21 di mist 25 n mist half bew. geh. bew. mist mist zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. 21 ©6 zw. bew. 2?7u half bew. 2«ft onbew. 25;, regen if* half bew. 2t regenbul 2» regenbui -als zw. bew. onbew. -f halfb ew. 2f® zw. bew. 2} half bew. 3Jite onbew. 3Lf licht bew. 3ff onbew. 2^°! onbew. 3^ k< onbew. t -ffe 21011 K ojfcr ïït.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2