RT -Bijlage van het j LEIDSCH DAGBLAD jjïl augustus 1967 Bekkering en andere Lugdunummers krijgen hoofd pijn. Het valt niet moeilijk te raden waarvan. Drs. J. P. v. d. Reyden, voorzitter van de Leidse Sportstichting, neemt nooit een blad voor de mond. Dat is bekend. Hij wijst nog eens op een serie pijnlijke en teleurstellende ervaringen tijdens de sporthal-actie. LDWS, dat in recordtijd van de vierde klasse KNVB naar de tweede van de Afd. Leiden tuimelde, kreeg een verrassend grote toeloop van spelers. Voorzitter Huner zegt er iets over. Toptafeltennissers kunnen toch wel iets verdienen. Bert v. d. Helm blijft voor 500 gulden bij Scylla. Dammer Varkevisser is wat verbolgen over de houding van de NSF. Dammen is toch ook een sport? O Volleybal. Een oude kwestie: bundeling van talent of niet? enigszins te doen. Niet meer. Zeker geen inventarisatie van alle sporten en verenigingen in Leiden en omgeving, die in het komende seizoen mogelijk eens ter sprake zul len komen. Het moest blijven bij een keuze en die laat wellicht een wat grillig spoor na. Een greep uit de inhoud: Troepenschouw van de Leidse voetbalclubs. Er zijn opvallend veel mutaties. De trainer van het Nederlands zaterdagelftal, Evert Sterk, heeft het met onze sportredacteur over witte raven. Om misverstand te voorkomen: zij spreken niet over gevogelte, maar over de verenigingen die al rijp zijn voor de in 1970 te vormen zaterdag-eerste klasse. Brinkmann breekt hoe kan het ook anders een lans voor het amateurvoetbal. Naar zijn mening neemt de belangstelling daarvoor toe. E zon heeft weliswaar in de achter ons liggende periode de Ie zomer sinds jaren gedistribueerd, het heeft de tegenwoordigers van de wintersporten er niet van rhouden de voorbereidende werkzaamheden voor :t komend seizoen met kracht ter hand te nemen. Voor t betaalde voetbal gaat zondag al het eerste arbitrale luitsignaal de lucht in de andere wintersporten laken niet zo heel lang daarna eveneens een begin met let opgraven van de strijdbijl. Een nieuw seizoen. Wat laat ons te wachten? In het algemeen kan men zeggen t de waarde van prognoses gering is. Vlak voor het izoen zijn zij eigenlijk helemaal als een slag in de lucht beschouwen. Wij hebben ons er dan ook niet al te zeer lee bezig gehouden. Wat wel nuttig kan zijn, is het :ven van een oriëntatiepunt, een wegwijzertje of iwoon maar een impressie. Dat poogt deze sportbijlage

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17