Els Veentjer verslagen Middelink verzoekt Unie om onderzoek Krantenbezorger SPORTvan vanc*aa9 VERRASSING OP DE EERSTE DAG VAN UTIONALE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Slechter Britse Nederlander gaf Nederland ldop Sneekweek Tweede zege Hofland in Regenboogklasse Vier daagse is een Haagse affaire L.F.C. - Hermes D.Y.S. o AUGUSTUS 1967 LLIDSGH DAGBLAD PAGINA 7 Y/at achteraf van de zomers uitgedoste menigte, die op de openingsdag van de nationale tenniskampioenschappen 1967 \e Scheveningse Metshanen in bezit heeft genomen, verwerk en Betty Stöve en Els Veentjer Spruyt een teleurstelling. Per 'elefoon had Betty Stöve gehoord, dat zij een dag later dan pivankelijk was vastgesteld in het ziekenhuis zou worden op- lenomen zodat zij maandag haar vele vrienden en vriendinnen log even kon groeten. Het Rotterdamse meisje was dit ar na 'n succesvolle trip door Aus- Elië en Amerika langzamerhand Ceds slechter gaan spelen. „Een totale kwestie ten gevolge van te- lel spelen", stelde de medische be- tóding van de KNLTB vast. Maar it bleef slecht gaan Betty liep niet jjer en hijgde na elke stap Na de Hi-climax van Wimbledon stuurde Her Stöve haar naar een bevriende (lsarts. Deze vond de bloedbezin- bg veel te hoog. De geconsulteerde ternist constateerde dat de schild- (er niet goed werkte. Gisteren zou Betty voor tenminste Ir weken in het ziekenhuis worden genomen, maar een spoedgeval jij voor, zodat de nummer twee van Herland nog juist kon zien hoe I Veentjer-Spruyt, de nieuwe num- !r één, met 3—6, 75, 75 werd geschakeld door de 21-jarige Lei- jnias-speelster Herma Noordhoek Igt. „Ik was helemaal niet zenuw pij, het ging gewoon niet", ver- de Els terwijl ze zich in een stil jekje terugtrok. Mentaal [Toch had het er veel van weg dat s Veentjer de mentale belasting n het favoriet zijn niet goed kon werken. Zij bleef aan de achter- i hangen versloeg zich op alle ho- ballen en was te traag om door open de druk, die haar tegen- ndster constant op haar backhand oefende, te verlichten. Ook nadat in de derde set met moeite en n op 20 en 31 was gekomen, ief haar spel onvast. Herma Noord- ek Hegt gooide elke bal de lucht en wón op het derde matchpoint, rder had zij in de competitie ook Ms van Els Veentjer gewonnen, öuwens, het doet vreemd aan te in dat het plaatsingscomité van de tlonale kampioenschappen de eede speelster van de Metselaars K eerste op de lijst van geplaatsten eft gezet. Na het wegvallen van de frudy Groenman, Elly Krocké en |fj' Stöve hééft men om moeilijk- pen te voorkomen bij de plaatsing hvoudig de' ranglijst van verleden Ir aangehouden. De prestaties van t Jaar hebben geen enkele invloed had. Derhalve staat de algemene priet Lidy Jansen Venneboer op I tweede plaats en een geduchte pshebster als Marijke Jansen toe- llig helemaal onderaan de lijst. Bij i heren is de situatie dezelfde, lardoor de nauwelijks meer trai nde Piet van Esyden tot zijn ver- ping zijn naam terug vond tussen Soloweek in Medemblik LUCAS VERRAST P EERSTE DAG pp het IJsselmeer voor Medemblik jmaandag een begin gemaakt met [Soloweek 1967. Een recordaantal pi 80 Solo's, verdeeld over de twee pon, versohenen onder gunstige psomstandigheden aan de start Innaar in de A-groep werd Lucas [Voorburg, die op deze lichtwee.-- jg als outsider een goede prestatie rerdie door de Nederlandse karn en Behrend a oh ter zich te laten, flrend, die als tweede finishte, N op korte afstand gevolgd door Ermeloër De Knoop, pe uitslagen luiden K-groep: 1. Lucas, 2. Behrend, 3. t Knoop, 4. Kersbergen. 5. De pge van Ellemeet. B-groep: 1. Van der Bosch, 2. Van rN, 3. Van Wermeskerken, 4. Van f Hanst, 5. Van Stockum. Tom Smith komt liet naar Europa h het Amerikaanse atletiekteam 1 de komende weken een tournee tót door Europa zullen Tommie dth en Paul Wilson ontbreken, telle Smith, de veelvoudige we- Irecordihouder, treedt een dezer i in het huweliik en ziet daar van de reis af. Polsstokhoog- ihger Paul Wilson (5.34 m) kampt t een beenblessure. Hij wordt ver- igen door Dick Railsback de geplaatste spelers. Overigens is hier de gehele onderste helft van het schema open komen te liggen, omdat Niek Fleury wegens een oude enkel blessure zijn inschrijving voor het enkelspel terugtrok. Jan Hajer heeft op zijn weg naar de finale vrijwel geen enkele tegenstand van beteke nis meer te duchten. In de helft van de eerst woensdag arriverende Tom Okker vindt men de namen van Pe ter Soeters. Evert Schneider en Ron van Gelder, die voor de zomermaan den uit Amerika is overgekomen. De geplaatste spelers kwamen gis teren nog niet op de baan. De „twee de garnituur" mocht de voorhoede gevechten beslechten. Op advies van bondscoach Rinus Buytelaar waren zes zeventienjarige en de vijftienjari ge Paul van Min toegelaten tot de nationale kampioenschappen. „Om hen wat ervaring te laten opdoen. Ze behoeven niet te winnen, als ze zich maar netjes gedragen", aldus Buyte laar. Paul van Min won zowaar van Hans Korteweg (46, 8—6. 6—3). De meeste anderen verloren. Van dege nen. die aan de bondstraining deel nemen, verschenen alleen Hemmes en Hordijk on de baan. Ze wonnen beiden, al had Hemmes het tegen Al- bert Lansdorp erg moeilijk (62, 2—6, 7—5). Uitslagen Herma Noordhoek HegtEls Veen tjer 3—6, 75, 75; Joyce Sluyter Agnes Blaas 1—6, 63, 64; Astrid SuurbeekMevr. Verschuren 60, 61; Jenny RidderhofEdith Kra mer 60, 62; Lidy Jansen Venne boerLucy Suurbeek 6—2, 61; Ju dith SaloméNora Blom 64, 62; Ada BakkerHilda van Loon 61, 61; Marijke JansenJoke Weisfeit 6—0, 6—0. Eddy Knol—Nico Welschen 6—1, -fc Els Spruyt (r.) en Herma 61Paul van MinHans Korteweg j Noordhoek Hegt voor zij hun 4—6, 8—6, 6—3; Piet Veentjer—Bert partij begonnen. Landwehr 60, 6—4: Hans Adema v. ScheltemaHenk Nijeboer 64, 62 Fred HemmesAlbert Lansdorp 62, 26, 7—5; Frits LuykBert Coelho 63, 62; Hans HaksT. Robbers 36, 61, 62; Jaap ArendsAn thony Sackman 63, 62; Jan Coe- berghWim Lagendaal 64, 97; Willem PufkusFried Schmitz 75, 16—14; Eddy Van 't Hoff—Loek San ders 62, 62; Richard Kasten Nanno Kranenborg 64, 63: Siebe HuizingaFrans de Kort 36, 63, 6—2. Westduitse tennistitels Hewitt/McMillan bijna verslagen Bob Hewitt en Frew McMillan, de Zuid afrikaan se Wimbledonkampioe- nen hebben gisteren ln Hamburg de herendubbelspeltitel van de 61ste Westduitse tenniskampioenschappen op hun naam gebracht. In een bijna drie uur durende fi nale versloegen Hewitt en McMillan, die dit jaar ook het dubbelspel van de Zuidafrikaanse en Italiaanse kam pioenschappen wonnen, Manuel San- tama en Roy Emerson in vijf sets: 8—6, 4—6, 2—6, 7—5, 6—1. In de vierde set keek het Zuid afrikaanse duo tegen een 1—3 ach terstand aan. Vooral McMillan lukte in deze fase van de strijd niets en een nederlaag leek onafwendbaar. Toen eohber maakte Santana fout na fout en Hewitt wist zijn partner over de inzinking heen te helpen7— 5. en daarna 61. Bob Hewitt en Frew McMillan be reikten de finale door eerder op de dag Tom Okker en de Spanjaard Gisbert met 36, 119, 62, 62 uit te schakelen. Santana en Emerson versloegen in de halve finales New- oombe en Roche 16, 64, 61, 7—5. Tom Okker speelt nu alleen nog met de Australische Gail Sheriff in het. gemengd dubbel. Dinsdag ont moeten de Nederlandse kampioen en zijn Australische partner in de halve finales Anette van Zyl en Frew Mc Millan. Tot de finale drongen reeds de Westduitse Edda Buding en Stan Smith door die Fran?oise Durr en Jim McManus uitschakelden. De tweede titel werd door het Australische duo Lesley Turner en Judy Tegart veroverd. Zij versloegen in de finale van het damesdubbelspel Francoise Durr en Gail Sheriff met 8—6, 6—1. Cricket tegen MCC (Van onze speciale verslaggever) Na 6-1/2 uur moest een Neder lander beslissen of het Nederlandse cricketteam dat tegenover hem stond, zou gelijkspelen of verliezen. Het Nederlands cricket-elftal, zich fel verwerend tegen de Marylebone Cricket club, die onverstoorbaar haar runs in de richting van het Neder landse totaal van 226 dreef, zou ver liezen. Zo besliste Kees Bakker, de Hagenaar die in Engeland werkzaam is en deel uitmaakte van het MCC- team, dat Nederland op het beroem de terrein van Lord's in Londen be streed. Bakker kreeg nog slechts drie bal len, de drie laatste van de 59 overs die de Nederlandse aanval op de Engelsen had losgelaten. Kees Bak ker miste de eerste, een legbreak van Hans van den Bosch, sloeg de tweede bal hoog voor twee in de richting van midwicket en passeer de het Nederlandse totaal met een tweede 2: wederom na midwicket. Op de beide scoreborden, aan de linker- en rechter zijde van het pa viljoen, verschenen triomfantelijk de laatste cijfers: MCC 227 voor 4. Ne derland had met 6 wickets verloren. Kees Bakker glimlachte. Hij had een antwoord gegeven op de vraag waarom deze „Engelse" Nederlander geen deel uitmaakte van het natio nale elftal. De keuzecommissie had Kees Bakker eenvoudig niet willen zien. Zijn 60 runs voor the Free Foresters in de tweede strijd van deze trip naar Engealnd en zijn bow len, zowel voor de Foresters als voor de MCC, rechtvaardigen dat zijn naam zal worden teruggevonden on der de elf, die op 2 september in Den Haag de Engeise county club Worcestershire bestrijden. De ruim 200 Nederlanders, die wa ren overgekomen om hun elftal te zien op de historische grond van Lord's, waren getuigen van gede gen, oer-Hollandse innings .De ope ningsstand tussen v. d. Vegt (27) en Nico Spits (45) gaf reden tot vreugde, niet alleen omdat dit twee tal hun elftal een stevige ruggesteun verschafte, maar ook omdat de wij ze waarop deze twee de runs ver- getuigde van klasse. Toen Tonny Bakker er daarna nog 40 runs aan toevoegde, waardoor de stand op 125 voor 3 kwam, scheen een hoog Nederlands totaal binnen het bereik. Het was bepaald jammer dat Bakker in de voorlaatste over voor de lumch een off-spinner van Way naar leg tracht te te spelen, de bal miste, en ra zendsnel door Dobson werd gestum- ped. Renee Schoonheim (13) voerde met captein Peter van Arkel (21) het totaal op tot 157. van Paul Bouwman en voor al de fraaie 44 van Hennle Wijkhui zen, waarbij 3 fraaie sweeps, waren in dit stadium onbetaalbaar. Een stevige wind uit het oosten i (zwak bezette) FD-klasse werd Van heeft maandag de zeilwedstrijden j Eisen weliswaar winnaar, doch De de derde dag van de Sneekweél een onverwacht spectaculair slot ge geven. In de laatste fase van de strijd, toen nog enkele belangrijke klassen moesten finishen, was de wind na melijk plotseling geheel weggevallen en dreven meer dan 150 boten bijeen, die tenslotte alleen nog maar in be weging kwamen door de deining van het uitgestrekte Snekermeer. Terwijl de Jury bezig was de route in te korten, zorgde een stevige bries ech ter toch nog voor een interessante eindspurt. Bij de Regenbogen behaalde Hof land zijn tweede overwinning. De strijd tussen De Wilde en Van Wijk om de tweede plaats werd uiteinde lijk door De Wilde gewonnen. Ulbe de Vries leverde in de Val'kenklasse een opmerkelijke prestatie door bijna een kwartier eerder dan nummer twee, Staartjes, te finishen. De Arnhemmer Hamminga zege vierde in de Spankerklasse voor de tweede maal en is favoriet voor de hoofdprijs. Ook bij de OK-jollen is de strijd grotendeels gestreden: Wes ter, die maandag won, kan de hoofd prijs niet meer ontgaan. In de Boei- behoudt de leiding. Gitanan IV leidt in Eastnet-race Het Franse jacht Gitanan IV van Baron de Rothschild is gisteren als eerste de Fastnet-Rock bij Zuid-Ier. land. het keerpunt in de bijna 1000 kilometer lange Fastnet-race, het vierde en laatste onderdeel van de strijd om de „Admiral's cup", gepas seerd. De Gitanan IV lag gisteravond ongeveer zeven uur voor op haar eigen record van deze race, dat. op drie dagen 9 uur en 30 minuten staat. De jachten zijn zaterdag uit Cowes op het eiland Wight vertrok ken voor de tocht (via de Fastnet- Rock) naar Plymouth. Na drie races voor de „Admiral's cup" heeft Australië de leiding met 285 punten. Nederland is met 105 punten zevende. ADVERTENTIE gevraagd. Geen incasso. Leeftijd I 5 jaar en ouder. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel ILeiden. Uitslagen Valken: 1. De Vries, 2. Staartjes. Vrijheid: 1. Alberda, 2. Zweep. Pampus: 1. De Jong, 2. Hoekstra. 16 m2: 1. De Haan, 2. Kort. Spanker: 1. Hamminga, 2. Wolthuis. Flying Junior 1. Zwagerman, 2. Van Noppen. Schakel: 1. Bourne, 2. Sohurink OK-jollen: 1. Wester, 2. Martens Olympia jollen1. Loogman, 2. Hof. Flying Dutchman: 1. Van Eisen. 2. Kraak. Stern: 1. De Vries, 2. Leeuwrik. Vapriën: 1. Eibers, 2. v. d. Broek. Solo: 1. Van Baarsen, 2. Sonnaville. Regenboog 1. Hofland, 2. De Wilde. Beschuldigingen inzake doping De wegcoach voor de amateurs, de de andere renners betreft niet wa- Amsterdammer Joop Middelink, heeft I terdioht zou zijn geweest. Wij willen de KNWU verzocht Evert Dolman, j met de KNWU praten om te be- Eddy Beugels en Arie den Hartog werkstelligen dat. niet één man het verantwoording te laten afleggen slachtoffer is terwijl anderen vrijuit over de uitlatingen, die zij de laatstegaan", aldus Beugels in een verkla- dagen hebben of zouden hebben ge daan inzake de dopingsaffaire. Het betreft vooral de beweringen, dat bij de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen van de laatste ja ren met medewerking van de offi cials, waarbij de naam van Midde link werd genoemd, de renners do ping toegediend zouden hebben ge- Controle De verklaring van Beugels, zoals die gisteren werd gepubliceerd, is naar het schijnt, niet geheel juist weergegeven. „Vast staat dat bij zeer veel gelegenheden in de wielersport doping wordt gebruikt, zeker ook bij een wereldkampioenschap. Maar ik heb beslist niet zoiets willen zeggen als: de KNWU geeft het de renners zelf en daarom moeten ze nu dan ook niet controleren. Integendeel, ik ben voor controle, maar dan een gpede. We vinden het niet prettig dat in onze omgeving geruchten gaan over het feit dat Dolman in Beek )s betrapt bij een controle die voor wat Boze voorzitter van Nijmeegs wandelverhond ring. Bondsooach Middelink zou eens hebben gezegd: „Stimulerende mid delen in een hoeveelheid van 5 tot 10 gram kunnen geen kwaad, zijn zelfs in sommige gevallen aan te ra den". Beugels onderstreepte die ver klaring. Commentaar van Middelink: „Ik heb mij misschien wel eens uit gelaten in de geest zoals Beugels dat nu zegt, maar dan todh in een ander verband. Dat is dan gebeurd in een gesprek waarbij de vraag ter sprake kwam: is het niet ook zo dat de medici gelijk hebben die zeggen dat het lichaam enigszins geholpen kan worden bij het leveren van een zware top-sportprestatie. En onder toezioht van een medicus hoeft dan een hoeveelheid van 5 10 milligram stimulantia niet schadelijk te zijn". Middelink wil nu dat de genoemde renners hun beschuldigingen staven. „Ik wil mij gezuiverd zien van elke blaam. Ik kan iedereen recht in de ogen kijken en ik ben bereid tot het uiterste te gaan als men mijn naam misbruikt voor de beschuldiging als zou men renners van bondszijde heb ben aangezet tot het gebruik van doping". In een bijzonder felle brief aan de voorzitters van alle wandelkringen van de KNBvLO in Nederland, heeft de voorzitter van het Nijmeegse Wandelverbond, de heer J. van Ak keren, het ontslag geëist van de le den van het Vierdaagse-bestuur, de heren Van Wageningen en Van Vlo ten, alsmede van de marsleider van de Nijmeegse Vierdaagse, kolonel Breunese. De heer Van Akkeren, die er van overtuigd is de mening van bijna iedereen in Nijmegen te vertolken, schrijft dat er nu hoognodig een einde moet komen aan het idee, dat de Vierdaagse van Nijmegen uitslui tend een Haagse aangelegenheid is. Dit op grond van het feit, dat het Vierdaagse-bestuur in Den Haag ze telt, van daaruit alles regelt en al tijd heeft tegengehoudendat er een Nijmeegse inspraak in het bestuur komt. Verlost Met betrekking tot verscheidene thans zitting hebbende bestuursleden wordt in het schrijven van het Nij meegse Wandelverbond opgemerkt, dat „voorzitter mr. Van Rijckevorsel hoognodig eens van deze mensen moet worden verlost". „Br moet een einde worden ge maakt aan de manier waarop bijv. de burgemeester van Nijmegen tege moet wordt getreden", aldus wordt voorts opgemerkt. Hiermee wordt ge doeld op het bezoek van Prinses Beatrix aan de laatste Vierdaagse. De prinses werd toen verwelkomd en de gehele middag vergezeld door kolonel Breunese. Burgemeester Hus- tinx van Nijmegen en zijn echtgenote waren tevoren aan „het voeteneind" van de tribune neergezet en kregen niet de gelegenheid de koninklijke gasten te begroeten. In Nijmegen wordt dit symptomatisch geacht voor de wijze waarop het Vierdaagse-be stuur pleegt op te treden in de Vier- daagse-stad. De voorzitter van het Nijmeegse Wandel verbond verwijt het Vierdaag se-bestuur een spilzuohtig beleid, be toogt dat vele van deze bestuursleden zich krampachtig aan hun zetel vasthouden en stelt vast, dat het eigenlijke bowdswerk al vanaf 1923 wordt verwaarloosd De heer Van Akkeren vindt het de hoogste tijd dat er nu eens klaarheid komt en de zaak intern gezond wordt ge maakt. Aan de kringvoorzitters is ge vraagd, bij de komende najaarsver gadering van de KNBvLO deze eisen van Nijmegen kracht bij te zetten. ADVERTENTIE Hedenavond aanvang 8 uur Terrein Boshuizerkade. Verwarrend De zaak blijft overigens zeer ver warrend. Wat is er nu gezegd en wat is er nu niet gezegd in de nog steeds voortrollende zaak-Dolman en alles wat daarmee samenhangt. Van de drie genoemde renners zegt Den Hartog nu van niets te weten. (Hij zou hebben verklaard dat KNWU- officials het gebruik van doping toe stonden bij de wereldkampioenschap pen in Salo en Ronsse in 1962 en 1963). „Vorige week dinsdag ben ik naar Frankrijk vertrokken en ik ben pas gisterochtend weer thuis gekomen. Ik begrijpt niet, hoe mijn naam in de krant is kunnen komen. Met de hele dopingaffaire heb ik niets te maken en ik hoef toch niet voor anderen in het vuur te springen". De woedende Den Hartog ontkent voorts ten stelligste, dat hij zoals Eddy Beugels zou hebben beweerd de initiatiefnemer zou zijn om een actie onder de Nederlandse renners De voorsprong van Frankrijk op Engeland in de eindstrijd van het toernooi om de Coupe Galea is tot 21 verkleind. Maandag wonnen de Britten Gerald Battrick en David Lloyd het dubbelspel tegen Goven en Chanfreau in vier sets: 8—10, 63, 64, 62. De eerste twee enkelspelen waren in overwinningen voor de Franse jeugdspelers geëindigd. De Pool Demel heeft maandag de achtste etappe van de Ronde van Zuid-Slavië gewonnen. Demel legde de 129 kilometer van Rijeka naar Ljubljana af in 3 uur 20 minuten 7 seconden. In de grote groep, waar van Demel de sprint won, finishte onze landgenoot Deelen als veertien de en Aardoom als twintigste. In het algemeen klassement behoudt de Zuidslaviër Franz Skerlj de leiding. Ingerekend De staartwicketo, Rudie Onsujin (0), Hans van den Bosch (1) en Ernst Vrien (1 not out) slaagden er niet in de Engelse bowlers te overmees teren Wijkhuizen, die zowel de tijd asl de runs in het oog had ge houden, verdiween als laatste man, stumped door Dobson, die daarvoor ook Bouwman had ingerekend. Het totaal van 226 runs was bevredigend. Nederland, voor de eerste maal sinds 1939 weer in Engeland het hele elftal stond toen in precies 78 minu ten voor 98 runs weer aan de kant had duidelijk bewezen dat het peil van cricket in Nederland snel omhoog is gegaan. Van de Engelse bowlers hadden de off- en lag-spinners van Way (6 voor 47 in 17 overs) verreweg het meeste succes. MCC kreeg 172 minuten om het Nederlandse totaal te overtref fen. Een opgave, die weliswaar niet eenvoudig was, maar op dit, op een biljart lijkend grasveld, toch niet on mogelijk. De MCC slaagde, al had zij daarvoor als vierde man nog Kees Bakker nodig. De wickets waren voor Van den Bosch (2 voor 40), Nico Spits (1 voor 45) en Frans Spits (1 voor 24). Zon der succes bleven Onstein met 0 voor 27, Vriens (0 voor 49) en Wijkhuizen met 0 voor 28. JOOP MIDDELINK tegen de KNWU op touw te zetten. „Ik weet van een dergelijke actie helemaal niets af. Wanneer ik bij de dopingaffaire betrokken zou zijn, dan zou ik mijn eigen boontjes wel dop pen. Maar aan deze berichten heb ik part noch deel. Wanneer ik iets op mijn hart zou hebben, zou ik er rond voor uitkomen. Maar dit gaat te ver", aldus Den Hartog. Het is al met al nog een ondoorzichtige zaak. KNVB overweegt s traf maatregelen tegen Zaandijk De KNVB overweegt strafmaatre gelen te nemen tegen het bestuur van Zaandijk (tweede klasse ama teurs). Zaandijk had zondag Cees Groot opgesteld in een vrienschap- pelijke wedstrijd tegen JOS. Zoals bekend is Cees Groot, die een contract had met de FC Zaanstreek, tegen het eind van het vorig seizoen naar Amerika vertrokken, waar hij wedstrijden heeft gespeeld voor de niet door de internationale voetbal federatie erkende National Profes sional Soccer League. De KNVB heeft in december 1966 een circulatie aan de betalende clubs gestuurd,, waarin werd gesteld dat spelers, die een contract aangingen met vereniging uit de NPSL, voor het leven konden worden geroyeerd. De inhoud van deze circulaire is ver meld in de Sportkroniek, het week blad dat ook de officiële mededelin gen van de KNVB publiceert. De KNVB, die een aanvraag van Cees Groot tot overschrijving naar Zaandijk heeft ontvangen heeft of ficieel nog geen maatregelen geno men tegen de spelers, die al of niet met toestemming van hun oude Ne derlandse clubs, voor de NPSL zijn gaan spelen. Het bondsbestuur zal in zijn ver gadering van 23 augustus de maat regelen bespreken, die moeten wor den genomen tegen die Nederlandse voetballers die uitkomen voor clubs, die bij de NPSL zijn aangesloten. Tsjechische ronde Leo van Schalen neemt de leiding O De Nederlandse amateur Leo van Schalen heeft na de tweede etappe de leiding in het algemeen klasse ment van de Ronde van Tsjeoho- Slowakije. De tweede etappe van deze 164 kilometer lange rit van Prievidza naar Liptovsky Mikulas werd gewonnen door de Tsjech Jlri Hava, op de derde plaats gevolgd door Jan Hesse en Leo van Schalen. Cees Zoontjes werd in deze zware etappe, die over een bergachtig tra ject met grote hoogteverschillen voerde, negentiende. De uitslag luidt: 1. Jiri Hava (Tsjech.) 5.07.32; 2. Jan Hesse (Ned.) 5.08.32; 4. Leo van Sdhalen (Ned.) z.t.; 6. Hans Tesselaar (Ned.) z.t.; 19. Cees Zoontjes (Ned.) 5.09.05. Het algemeen klassement luidt 1. Leo van Schalen (Ned.) 8.42.42; 2. Jiri Hava (Tsjech.) 8.43.10; 3. Mi- los Hrazdcra (Tsjech) 8.43.15; 5. Cees Zoontjes (Ned.) 8.43.46 7. Hans Tesselaar (Ned.) 8.44.10; 14. Jan Hesse (Ned.) 8.45.57. LFC-HDVS LFC zal vanavond haar oefenpro gramma voortzetten met een wed strijd tegen de Sohiedamse 2de di visie-ploeg Hermes DVS. Aanvang 8 uur. De wereldkampioene skieën Ma- rielle Goitschel, die 's zomers op een fiets traint, is gisteren gevallen, waarbij zij een sleutelbeen heeft ge broken. De uitslagen van de maandag gespeelde waterpolowedstrijden voor de zomercompetitie van de KNZB luiden: Eerste klasse A: Neptunus ZaandamPSV 44 (Rotterdam de gradeert). Eerste klasse B: ESCA— GZC 6—6. Michael Voronin, de 22-jarige Russische wereldkampioen turnen is maandag in Moskou getrouwd met Zinaida Drouginlna. De roodharige Russische turnster veroverde eind mei tijdens het Europees kampioen schap in Amsterdam een zilveren medaille in de vierkamp. HENGELSPORT Visclub 't Hof hield een wedstrijd op de Poel met bootjes. De vangst was zeer goed. De uitslag luidt: 1. H. Sierat; 2. J. v. d. Steen; 3. A. Mon- teba: 4. J. v. Went jr. (gr. bliek)5. J. Wensveen; 6. B. v. Rhljn (gr. voorn); 7. J. v. Went sr.; 8. Vos; 0. B. Ouwerkerk; 10. I. Reijken.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7