0MYL Nationale plicht om terug te keren MATRASSEN LEDIKANTEN Soekarno's kinderen uit Merdeka-paleis Wat doe je met trek in wat anders? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! IJzeren discipline hij de Vietcong Genie waarschijnlijk niet naar India PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 AUGUSTUS U De Jordaanse vluchtelingen „Doorn in liet vlees van de agressor" Jordanië heeft gisteren laten we ten dat het „de nationale en hei lige plicht" van de Arabische oor logsvluchtelingen is naar hun wonin gen In het door Israël bezette ge bied terug te keren.' De Jordaanse minister van Finan ciën Al-Majali, tevens voorzitter van de commissie voor de vluchtelin gen heeft de Palestijnse vluchtelingen in Jordanië aangespoord naar door Israël bezet gebied terug te keren „om hun broeders te helpen bij het voortzetten van hun politieke actie en om een doorn in het vlees van de agressor te blijven totdat de cri sis is opgelost". De vluchtelingencommissle van de Jordaanse regering maakte bekend, dat de hulp stopgezet zal worden Kloos Percentage loonstijging nog onzeker (Van onze Utrechtse correspondent) In een nader gesprek met de voor zitter van het NVV, de heer A. Kloos, heeft deze erop gewezen dat de 7 M» procent loonstijging waarover hij had gesproken in het interview dat wij gisteren hebben gepubliceerd, door hem uitdrukkelijk slechts ver- onderstellenderwijs is genoemd. Het uitgangspunt voor de loonsver hoging, zo zei de heer Kloos, moet volgens het NVV inderdaad zijn een optelling van de reële loonsverhoging ten gevolge van stijging van de pro- duktiviteit en in de tweede plaats, van de nominale loonsverhoging, als gevolg van prijsverhogingen. Maar „op dit moment kunnen de cijfers daarvoor niet worden ingevuld". Proef met burgerkleding geslaagd (Van onze correspondent) De proef die in Assen en Zuidla ren met ingang van 1 augustus is ge nomen om de militairen 's avonds en in de weekeinden het dragen van burgerkleding toe te staan, mag als geslaagd worden beschouwd. Zoals gemeld wordt deze proef gedu rende twee maanden gehouden en zal het departement van Defensie, indien de proef slaagt, het lopen in burger kleding landelijk toestaan. Ongeveer de helft van de dienst plichtigen van de Johan Willem Fri- so-kazerne in Assen maakte van de gelegenheid gebruik om op de toege stane tijden in burger de poort uit te gaan. Ook in Zuidlaren maakte een groot deel van de manschappen ge bruik van de geboden kansen. aan vluchtelingen, die toestemming krijgen om naar hun woningen te rug te keren maar die dit weige ren. Zoals gemeld zijn Jordanië en Is raël overeengekomen de terugkeer van de vluchtelingen mogelijk te ma ken. Waarschijnlijk zal hiermee bin nen twee weken een begin worden gemaakt. Voorlopig is overeengeko men dat de terugkeer voor het eind van de maand moet zijn voltooid. Leeftocht mee De Jordaanse regering is van plan iedere vluchteling, die terugkeert leeftocht voor drie maanden en een Oud-Jeruzalem weer normaal De toestand in het oude stadsdeel van Jeruzalem, waar gisteren een al gemene staking werd gehouden is weer normaal. De Arabieren openden vanochtend hun zaken en het leven ging weer zijn gewone gang. Naar verluidt zijn er enige arrestaties ver richt. De aanstichters van de staking zullen naar men aanneemt uit de stad worden verbannen. bedrag van 150 gulden mee te ge ven. Verder zal de regering een bij drage verlenen voor het herstel van door de oorlog beschadigde huizen op de westelijke oever van de Jor- daan. Aan vluchtelingen, die hun hui zen verloren hebben, zullen tenten beschikbaar worden gesteld. De re gering zal ook hulp verlenen aan vluchtelingen die naar de Gaza- strook terug willen. Het internationale Rode Kruis zal verantwoordelijk zijn voor het levens onderhoud en de veiligheid van de teruggekeerden. „Bijna alle, zo niet alle, vluchte lingen willen terug," aldus dr. Ah med Aboe Goerah, voorzitter van de Halve Maan (het Jordaanse Rode Kruis). Volgens hem verblijven onge veer 260.000 vluchtelingen in oost- Jordanië. Volgens journalisten, die met vluch telingen in de kampen gesproken hebben, zouden velen van hen echter 1 weigeren naar de bezette gebieden terug te keren. In Tel Aviv schrijven de kranten dat de overeenkomst met Jordanië steun verleent aan het Israëlische recte onderhandelingen kunnen wor den opgelost, en dat de Arabische staten het bestaan van Israël niet langer kunnen blijven ontkennen. Druk werk voor reddingbrigade Leden van de Zandvoortse red dingbrigade hebben gisteren tien personen van de verdrinkingsdood gered. Vier Duitsers dreven op luchtbedden ruim een km uit de kust en zagen geen kans meer om terug te keren. Een van de lucht bedden was lek. Een 11-jarige Jongen viel van zijn rubberbootje. Aangezien hij niet kon zwemmen lukte het hem niet zich tegen de stroom in in veiligheid te brengen. Toen een mast van een zeilboot afknapte kwamen een 19- jarig meisje en een 20-jarige jongen 500 meter uit de kust ln nood. Een 3-jarig Duits meisje dreef op 100 meter van het strand op een lucht bed. terwijl een 9-jarige jongen die eveneens de zwemkunst niet machtig was geheel versuft ruim 3 km uit de kust op een luchtbed werd aange troffen. De tiende geredde was een 11-jarig meisje dat zo vermoeid was dat zij de laatste 200 meter niet naar het strand kon terugzwemmen. Vermiste Duitsers zijn terecht De drie Duitse jorfgelui, naar wie de rijkspolitie te water de afgelopen dagen zonder succes met behulp van een motorboot en een vliegtuig het IJsselmeer heeft afgezocht, zijn te recht. Gisteren werden zij in een tentje op de dyk bij de haven van Urk aangetroffen, zich volkomen on bewust van de ongerustheid die hun „verdwijning" had veroorzaakt. Toen men het trio inlichtte over de naspeuringen die naar de jonge lui werden gedaan, haastten zij zich hun familie van hun welzijn op de hoogte te stellen. Daar het bootje waarmee de jonge lui een trip rond het IJsselmeer maakten, niet tegen al te woelig weer bestand was, hadden zij enkele dagen in Staveren gelegen, in afwachting van beter weer en geheel onkundig van 't- feit dat zij als vermist te boek stonden. Ook de politie in Staveren bleek daarvan onkundig. Zondag maakten zij de overtocht naar Urk, waar zij 's avonds in goe de welstand aankwamen. Niet met stiefmoeder ouder één dak ADVERTENTIE ADVERTENTIE Grote keuze - Lage orfjzen I HAARLEMMERSTRAAT 111 Het feit, dat de enorme Ameri kaanse vuurkracht er niet in ge slaagd is het moreel van de Viet cong- guerillastrij der s te breken, maakt een volkomen nieuwe beoor deling van de toestand aan de fron ten noodzakelijk. Koortsachtig wordt gezocht naar een radicaal nieuwe tactiek met ver beterd materieel. De voornaamste reden voor het falen van de conventionele vuur kracht en de enorme superioriteit in de lucht moet worden gezocht in de terreingesteldheid een vrijwel on doordringbaar oerwoud. Daarbij komt het vijandelijk gebruik van de guerilla- en hinderlaagtactiek. Generaal Westmoreland, de Ame rikaanse opperbevelhebber te Saigon, zou gezegd hebben niet te kunnen begrijpen hoe de vijand zulke zware verliezen kan blijven lijden en zo verwoed kan blijven vechten, hoewel hij weet dat hij ongenadig bestookt zal worden met granaten en bom men, waartegen hij niets heeft te stellen. Een van de voornaamste Ameri kaanse deskundigen in Zuid-Viet- nam meent dat de redenen zijn: een ijzeren discipline, fanatisme en een stelsel van politieke indoctrinatie door kaders, die in de niet-commu- nistische wereld hun weerga niet kennen. Langere oorlogsduur De Democratische fractievoorzit ter Mansfield verwacht een verdere uitbreiding van de oorlog in Viet nam. Verscheidene factoren, zo ver telde hij in de Senaat, „wijzen er op dat rekening gehouden moet wor den met een langere duur van de oorlog en dat de kansen op vrede dienovereenkomstig kleiner zijn ge worden". Mansfield zei te hopen, dat de regering zou ingaan op drie sug gesties. welke hij en andere senato ren hebben gedaan: stopzetting van de bombardementen op het noorden aanleg van een verdedigingszone ten zuiden van de 17de breedtegraad en een krachtig Amerikaans initiatief om de oorlog aan de Veiligheidsraad der V.N. voor te leggen. De Republikeinse Senator Cooper steunde het pleidooi van Mansfield en zei te hopen dat de president zou proberen te streven naar een schik king door bemiddeling van de V.N. alvorens voort te blijven gaan de oorlog uit te breiden. Een Amerikaanse militaire woord voerder heeft meegedeeld, dat Ame rikaanse infanteristen een Vietcong- netwerk van onderaardse gangen hebben ontdekt op een vijftigtal km van Saigon, waarin zich een muni tiefabriek bevond. Amerikaanse troepen hebben de gangen in de lucht laten vliegen met inbegrip van kleine wapens munitie, granaten en mijnen. Zuidvietnamese troepen hebben 6C Noordvietnamezen doen sneuvelen in een slag om een afgelegen kamp bij de Cambodjaanse grens; Zuid vietnamese troepen hadden op 44C km ten noorden van Saigon 75 man van de Vietcong gedood. Guerilla-soherpschutters hebben op 19 helikopter met Amerikaanse militai ren neergeschoten. De Amerikaanse brigade-generaal Freund werd ge wond bij pogingen de neergestorte militairen te hulp te komen. Volgens andere berichten zouden drie troepen-helikopters zijn neer gehaald: twee andere zouden ernsti ge schade hebben opgelopen. ,eldóe De vijf kinderen van de eerste vrouw van Soekarno, mevrouw Fat- mawati, zijn onlangs uit het Merde ka-paleis in Djakarta verhuisd naar de woning van hun moeder in Ke- bajoran, een wijk van de Indone sische hoofdstad. Naar van welingelichte zijde ver luidt, wilden de vijf kindeen niet naar Bogor gaan, waar hun vader tegenwoordig verblijft. Zij zouden niet onder één dak willen wonen met mevrouw Hartini, een latere echtge note van Soekarno. Naar het blad „Ampera" weet te melden, is de 28-jarige Harjati die door Soekarno als echtgenote was Oud-premier De Quay 40 jaar getrouwd O (Van onze Bossche correspondent) De heer en mevrouw J. de Quay Van der Lande zijn morgen 40 jaar getrouwd. Het feest wordt pas op 28 augustus gevierd als alle kinde ren van de ex-premier aanwezig ta sTstandvarT salgon~ëën kunnen zijn Morgen »ordt de dag zonder feestelijkheden doorgebracht. Alleen de harmonie Irene uit Boers zal een serenade komen geven op het landgoed dat dr. De Quay kreeg als afscheidsgeschenk van de Brabantse bevolking, toen hij heenging als Commissaris der Koningin. verstoten, in oost-Java met een ze kere majoor Sakam hertrouwd. Vol gens het blad had Soekarno de ma joor indertijd, toen hij nog aan de macht was, gevangen laten zetten om zelf met Harjati te kunnen trouwen. Op verzoek van majoor Sakam zou Harjati hebben besloten af te zien van het schrijven van haar memoi res onder de titel „Mijn leven met Soekarno". Voor onbepaalde tijd premier Prins Norodom Sihanoek van Cam bodja heeft gisteren verklaard, dat hij voor onbepaalde tijd premier zal blijven van zijn land. Hij kwam daarmee terug op zijn verklaring van zaterdag waarin hij zijn aftreden als premier aankondigde. Hij had zater dag aan het parlement een lijst met kandidaten voor het premierschap gevraagd. Maar er kwam geen lijst, en daarom zag Sihanoek zich blijk baar gedwongen zijn gecombineerde functie van staatshoofd-regeringslei der te handhaven. (Ook indien hij geen premier was gebleven zou in de huidige omstan digheden in Cambodja de feitelijke macht bij hem zijn blijven berusten. De aankondiging van zaterdag wordt door velen dan ook gezien als een tactische manoeuvre om zijn tegen standers het zwijgen op te leggen). Garenmarkt: Dagexcursie K. en O. naar Reeuwijk en Moordrecht. 9 uur voorin. WOENSDAG DONDERDAG Jeugddorp (bij slecht weer in de Stadsgehoorzaaljeugdvakantiebezig- heden Variété-programma 2 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13. Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 u. nam. ZATERDAG Hotel „De Witte Singel": herden king 500-jarig bestaan Jeruzalemhof |c. 11 uur ZONDAG Oude Rijn 5: Gemeente voor oor spronkelijk christendom. Evangelist N. d. Bruggen. 7.30 nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur Petrakerk (Surlnamestraat)Af scheid ds E. Haverkamp, 7 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: Laurel en Hardy als Stieren vechter, a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The professionals". 14 J. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 uur „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lldo: „Sectie S contra Goldman", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. MET EEN ENKEL WOORD VREDESPLAN TITO VOOR MIDDEN-OOSTEN Jongen dodelijk bekneld Een be drijfsongeval op het terrein van de Amersfoortse Vervoercentrale heeft vanmorgen het leven geëist van de 15-jarige WiUibrordus Mol uit Amers foort. De jongen raakte bekneld tus sen een truck en oplegger toen de Mevrouw Katharine Graham, pre- aanhanger moest worden aangekop- sidente van de Washington Post, j peld. De jongen overleed ter plaatse, heeft maandag bericht dat president Tito van Joego-Slavië donderdag naar Cairo gaat met een vredesplan Voor boren naar water in Bihar (Van onze parlementaire redactie) Het Nederlandse aanbod om een detachement genietroepen in het door hongersnood geteisterde Bihar in In dia naar water te laten boren, zal waarschijnlijk niet worden geaccep teerd. De Indiase regering schijnt zeer gereserveerd te staan tegen over de gedachte, dat de hulp wordt verstrekt door militairen in uniform. Hoewel het aanbod nog in overwe ging is, verluidt in ambtelijke krin gen in Den Haag, dat de zaak enigs zins in het slop is geraakt. Men ge looft niet dat de Indiase regering het aanbod zonder meer zou weigeren, maar men meent, dat de zaak wel licht op de lange baan zal worden heel uitgesloten geacht, dat de In diase regering zelf een andere op lossing zal suggereren. De mogelijk heid bestaat, dat het materiaal wel zal worden geaccepteerd, maar dat men het project zelf wil uitvoeren. De minister voor Ontwikkelings hulp, drs. Udink, heeft reeds gerui me tijd geleden over deze zaak con tact gehad met de Indiase ambassa deur in Den Haag. Later is van In diase zijde nog op vele punten om een nadere opheldering gevraagd. Het aanbod, dat reeds op 25 mei is gedaan, voorziet in het slaan van een serie waterpompen in het door grote droogte geteisterde gebied var Bihar. Bij de genie staat men neg steeds gereed om binnen twee maan- het Midden-Oosten, dat hij haar heeft uiteengezet in zijn zomerver blijf in Brioni. Als compromis wil Tito terugtrek king van Israël uit de bezette ge bieden, waarbij Israël internationa le garantie voor zijn grenzen krijgt, zoals die voor het begin van de acht daagse oorlog waren. Deze garantie zou door de Ver. Naties of de vier grote mogendheden moeten wor den verleend en een de facto erken ning van Israël door de Arabieren betekenen. Israël zou die eis dan ver vuld zien zonder dat Arabische staatshoofden het land stuk voor stuk zouden moeten erkennen, waar door zij zichzelf politiek onmogelijk zouden maken. Vijf bejaarden gewond bij auto-ongeluk Op de rijksweg tussen Heerenveen en Steenwijk ter hoogte van Steen- wijkerwold is gisteren een vrachtwa gen met aanhanger tegen de achter kant van een bus gereden, die be jaarden uit Amsterdam vervoerde. Vijf bejaarden, die op de achterbank van de bus zaten, werden ernstig ge wond. Zij zijn opgenomen in het zie kenhuis in Heerenveen. De bus werd door de aanrijding zo zwaar beschadigd, dat drie van de vijf gewonden moesten worden uitge zaagd. De gewonden behoorden tot een ge zelschap van ongeveer 150 bejaarden, die met vier autobussen een jaarlijk se dagtocht maakten. erdronken Door nog onbekende oorzaak is gisteren het driejarig zoontje van de familie Snij ders in Hank (NB) te water geraakt en verdronken. Auto tegen trein: 2 doden Op een onbeveiligde spoorwegovergang bij Olst is gisteravond een personen auto tegen een goederentrein gereden. De twee inzittenden van de auto kwamen hierbij om het leven. Villa in aanbouw afgebrand In de villawijk De Gistel in Helmond ls gisteren een in aanbouw zijnde, villa afgebrand. De brand is vermoe delijk het gevolg van laswerkzaam- heden waardoor het rieten dak vlam heeft gevat. Prof. dr. C. L. Patijn Met in gang van 1 juli 1967 is eervol ontslag verleend aan prof. dr. C. L. Patijn als raadadviseur in vaste dienst bij het ministerie van Buitenlandse Za ken. Bestuurder meldt zich Bij de rijkspolitie in Buchten meldde zich gisteren een oud-ijzerhandelaar uit Sittard. die spoorloos verdween na- dait hij zaterdagavond met een ge leende personenauto op de Kasteel- weg in Buchten uit een bocht was gevlogen. Onmiddellijk nadat de auto was gekanteld kropen de vier inzit tenden eruit en verdwenen spoor slags, nog vóór ooggetuigen de ver nielde auto hadden kunnen bereiken. Sindsdien ontbrak elk spoor van hen. De politie kwam er echter spoedig achter, dat de man die de wagen be stuurde de auto had geleend van een inwoner van Sittard. De man bleek niet in het bezit van een rijbewijs. BUITENLAND Schending akkoord Israël heeft een protest ingediend bij de Ver. Na- BINNENLAND ties tegen schendingen door Egypte van de VN-overeenkomst ter vermin dering van de spanningen langs het Suez-kanaal. Luit. gen. Buil, tot wie de klacht werd geuit, verklaarde niet van de schendingen op de hoogte te zijn en heeft om nadere gegevens verzocht. Minister Dajan heeft op nieuw het Israëlissh standpunt naar voren gebracht, dat of beide partijen of geen van beide van het kanaal gebruik moeten kunnen maken. ADVERTENTIE geschoven. Ook wordt het niet ge- den naar India te vertrekken. insectendoder. Eén spuitbus voor alle kamers van uw huis. Beloning De Israëlische politie autoriteiten hebben een beloning van 6000 gulden uitgeloofd voor al wie in lichtingen kan verschaffen die kun nen leiden tot opsporing van de gou den kroon en het gouden hart, die gestolen zijn van een beeldje van Maria in de kerk van het Heilig Graf. Order tegen Soekarno De mili taire opperbevelhebber van west-Ja va. generaal-majoor Harsono, heeft een order uitgegeven volgens welke de afgezette president Soekarno west- Java niet zonder schriftelijke toe stemming van hem mag verlaten. Tegenspraak De Westduitse openbare aanklager te Karlsruhe heeft het bericht tegengesproken, als zouden in het gebied van Dortmund drie personen zijn aangehouden in verband met de ontdekking van een Russische spionagekomplot. De aan klager ontkende niet dat er een on derzoek gaande is naar spionage-ac- tiviteit, maar hij weigerde bijzonder heden te geven. Ook de veiligheids dienst wilde niets zeggen. Het blad Bild Zeitung had zondag gemeld, dat de Sowjet-Unie agenten had gesmok keld ln NAVO-landen. Deze agenten zouden tot taak hebben Westduitsè officieren door middel van chantage tot spionage aan te zetten. Verkiezingen op Mauritius Op het Britse eiland Mauritius in de In dische Oceaan zijn gisteren verkie zingen gehouden voor een uit 62 le den bestaande wetgevende vergade ring. Het gebied dat 57 jaar onder Engels bewind heeft gestaan, krijgt nu zelfbestuur en over een half jaar onafhankelijkheid. Per vlieger naar Cannes De Franse stuntman Patrick Bernard heeft zich aan een grote vlieger door een motorboot laten slepen van Cal- vi op Corsica naar Cannes aan de Franse Rivièra, een afstand van 220 km. De 35-jarige Bernard bleef vijf uur en vijf minuten in de lucht, daarmee een nieuw afstands- en duurrecord vestigend. Hoog laddertje Een helikopter heeft gisteren een touwladder uitge worpen en een gewonde alpinist ge red van de Grepon top van het Mont Blanc-massief. Volgens de gendarme rie wat dit de redding op de grootste hoogte die ooit door een helikopter werd uitgevoerd nl. 3.482 m. Conferenties in Moskou De Sy rische minister van Defensie, gene raal Asad, is met een afvaardiging in Moskou aangekomen voor overleg met zijn Russische ambtgenoot, maarschalk Gretsjko, die hem had uitgenodigd. Deze had ook een ge- dachtenwisseling met de Iraakse mi nister van Defensie, generaal-ma joor Sjoekri. die al sinds 21 juli in Moskou verblijft. Afrikaanse top Egypte heeft be sloten deel te nemen aan een Afri kaanse topconferentie die volgende maand in de Kongolese hoofdstad Kinsjasa zal worden gehouden. Be halve Egypte is Liberia het enige Afrikaanse land, dat in het openbaar heeft bevestigd dat het de conferen tie zal bijwonen. Verraderlijke eieren Een passie voor rauwe eieren is een Oostenrijkse inbreker noodlottig geworden. Het was de politie opgevallen dat bij ze ventig onopgehelderde inbraken steeds een aantal eieren was gestolen in de leeggeroofde huizen. Bij het doorlopen van de archieven vond de politie een aantekening bij het dossier van een reeds vroeger veroordeelde man, waarin stond dat hij dol was op rauwe eieren. De arrestatie liet toen niet lang meer op zich wach ten. Verkiezingen in Perzië De rege rende partij in Perzië heeft meer dan 80 pet van de zetels in het parlement veroverd bij de jongste algemene verkiezingen. Voor de tweede Kamer luidt de uitslag: Nieuw Perzië 180 ze tels van de 219, de oppositie-party Mardom (Volkspartij) 30 zetels en nationalistische Pan-Iraanse partij 5 zetels (voor 4 zetels is de uitslag nog niet bekend). In de senaat is de ver houding nu: Nieuw Perzië 36, Mar dom 4; in de constituerende verga dering: Nieuw Perzië 332, Mardom 28, Pan-Iranisten 5, onafhankelijken 6. Proces uitgesteld Een proces te gen 37 Bantoes die van terroristische activiteiten in Zuidwest-Afrika wor den beschuldigd en dat maandagoch tend was begonnen, is op verzoek van de verdediging tot 11 september uit- Éi steld. De beklaagden worden ervan beschuldigd, tussen 1962 en 1967 ge wapend diefstallen te hebben ge pleegd, op de politie te hebben ge schoten en een regeringsgezind stam- gencla tot 10 uur q Studio: „Naakte onschuld", 18 J.i 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, i 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.301 Flipper". Trianon: „The sound of music", Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 6 en 8 i Rex: „Rit door de hel", 18 J. (ook zond.) 7 en 9.15 uur. Elke n' dag 2.30 (zondag ook 4.45 uur) „li me" (Elvis Presley). Wassenaar, Astra „Zedenpol grijpt ln" (vr.- en za. av.). „Im sci zen Rossl" (zo.av.). „De eenogige! dlaan" (zo.mi.). TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: rj Hc reptielen i (t/m 10 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): j| uitzondering van zaterdag van 10-4| (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", MolenmuseumI opend dinsdag t/m zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1-51 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkmj Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks) 17 uur; 's zondags 13-17 uur (t| oktober) Rijksmuseum voor Volkenkui Tentoonstelling van Japanse pre: van Kyosal. Dagelijks 1017 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor olkenkuir (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 's{ dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedt- der natuurwetenschappenDag. J uur. zond. 1-4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): ij toonstelling wandkleden Carlne I der Meer. Maandag t/m zaterdag uur voorm. 5 uur nam; boven: dinsdagavond 8 10 uur (t/m 161 gustus). AVOND- EN NACHTDIENST Dl APOTHEKEN Zaterdagmorgen vóór 12 uur r$ plege men de eigen huisarts, da? tot maandagmorgen dokterstelei 2 2 2 2 2. HAAGS AGEND DINSDAG 8 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Mo „Anatevka". Kurzaal, 20.15 uur: Residentie kest, m.m.v. Konstanty Kulka, vic Pavlljoentheater, 20.30 uur: Wim Sonneveld. Dlligentia, 20.15 uur: Cabaret Jansen, „Hoe meer zielen". WOENSDAG 9 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: M)f „Anatevka". Kurzaal, 20.15 groep Djoliba". Guinese 4 Paviljoentheater, 20.30 uur: 9 Wim Sonneveld. Dlligentia, 20.15 uur: Cabaret I Jans: „Hoe meer zielen". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) de Franse berggendarmerie hoofd te hebben vermoord. Amsterdam Den Helder Y p&ntmrg Vlissiiragen Eelde De Bilt Twerute Eindhoven Z uld- Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Genève Locarno Wenen Inmsbrück Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mal lore a Lissabon half bew. 23 10 half bew. 22 16 onbew. 22 10 Uohit bew. 23 12 onbew. 24 12 half bew. 24 13 1. bew. 24 11 geh. bew. 12 10 licht bew. 21 onbew. 23 10 onbew. 21 12 zw. bew. 19 14 zw. bew. 24 15 licht bew. 25 14 licht bew. 22 11 zw. bew. 2i half bew. 32 15 half bew. 28 14 zw. bew. 26 19 licht bew. 21 11 licht bew. 23 11 licht bew. 22 zw. bew. 23 half bew. 25 13 half bew. 24 13 mist 19 10 licht bew. - geh. bew. 26 18 onbew. 35 27 onbew. 28 15 half bew. 27 onbew. 32 15 onbew. 28 K mist 26 1'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2