f Al )EfUAM jAI innAN DODELIJKE ONGELUKKEN D J A O Y N Y E S Muiterij in Jemen Hevige bosbrand op Capri bedwongen .7». SCHEEPSBERICHTEN ilüü" SKEET MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 PAGINA 13 ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke roman door William J. Lederer en Eugene Burdlck 43 McCauley keek op van zijn panne koeken. „De secretaris van de prins heeft opgebeld en de afspraak met mij afgezegd. Dat is nog nooit der gebeurd." De twee mannen aten zwijgend door. Taja bewoog zich onopvallend en gracieus door het vertrek. „Ik ga ambassadeur Brown van morgen bezoeken," zei Coldstream, „Je bent nog niet sterk genoeg," zei Taja. „Zal ik chaufferen?" „Ik kan beter alleen gaan. dank Je." „Je kunt alleen de ambassade in gaan," zei ze langzaam en ze nar een van zijn handen zachtjes in d hare. „Maar ik breng je erheen. „Ik voel me al heel wat beter, zei Coldstream. Taja boog haar hoofd iets voor /er, een paar centimeter maar, i: e richting van Coldstreams gezich' McCauley -lachte. „Ik wou dat j „Als jy de mentado krijgt, zal ik dat doen," zei ze. Zachtjes liet ze J (Coldstreams hand los, onderwijl zijn sulaat ln Sarkhan gehad, een ge- moest hij in zichzelf lachen onbewogenheid. «J Coldstream had in de scheiding toe Spring was naar Reno ge gaan en daarna naar San Francis- J). waar ze een kleine zaak op het ebied van de binnenhuisarchitectuur eopend had. Ze schreef Coldstream ïgelmatig en stuurde hem boeken cjlie hem naar haar idee wel zouden jj? >evallen. Twee jaar na de scheiding t'ischreef ze hem dat ze geld genoeg verdiende en dat hij de alimentatie kon stopzetten. Coldstream stuur- ie haar een grappige brief terug vaarin hij beschreef hoe goed het f lijn firma ging. Hij wou de alimen tatie blijven betalen: hij kon het doen. [gjU Ze antwoordde telegrafisch: Lieve l^nan verdubbel dan alsjeblieft alimen tatie je kunt daar toch niets uitge ven stop liefs stop Ing. t Coldstream had de alimentatie ver- de öubbeld. Weer kreeg hij een tele van Spring. Arme lieverd was grapje maar dat begrijp ip stuur je de chèque te- stop asjeblieft herhaal asjeblieft alimentatie stop liefs Spring. Kort na zijn scheiding had hij Ta- in dienst genomen als secretares- Hlj had iets over haar verleden .ar het interesseerde hem Ze was een van de maitresses bijvrouwen van de koning geweest, van dergelijke praatjes trok hij niets aan. Ze was bekwaam en verscheidene talen. Taja bewoog zich onopvallend door het kantoor en later door het huis. Ze bracht schoonmaaksters mee en maakte het geheel grondig schoon. Ze leerde de wasmeid hoe ze over hemden moest strijken; ze ontsloeg de helft van het personeel en nam flinkere krachten in dienst; ze sor teerde zijn post zonder zijn brieven open te maken: ze stond bezoekers te woord en stuurde ze vrijwel altijd voldaan weg, hoewel ze Coldstream maar zelden te zien kregen. Toen kwam er een ongewone dag met een samenloop van omstandig heden. Coldstream had het rapport van zijn accountants bestudeerd en gezien dat hij in drie maanden de moeilijkheden voor zijn maatschappij te boven was gekomen en flinke winst had gemaakt. Het was de dag waarop hij Spring het telegram had gestuurd met de mededeling dat hy de alimentatie best kon betalen. Taja had hem haar goedgehumeurd antwoord gegeven. Hy zat in de voor galerij te kyken naar de samenvloei ing van de rivieren. Met de ene hand gaf Taja hem het telegram, met de beenderen en het dikke haar uit die streek had. i het in Sarkhan niet gebruike- lük, lieve vriendin, dat zelfs de ko ning opstaat wanneer een vreemde ling by hem komt?" Het meisje sprong overeind en hield het boek voor haar mond. In het Engels zei ze: „Wat kan voor u doen. mijnheer?" „Waar is het kantoor van de am bassadeur?" „Wie kan ik zeggen Toen keek Coldstream even aan en zei: „Ik .1 u naar de secretaresse van de ambassadeur brengen." (Wordt vervolgd) Koudekerker (27) overleeft val van 13 meter De 27-jarige heer R. van Vegten uit Koudekerk aan den Ryn heeft een val van 13 meter overleefd. Hy werkte in Den Haag ln een liftkoker; waarschynlijk brak een kabel, waar door de heer Van Vegten zijn steun punt kwyt was Het slachtoffer klaagde over rugpyn. De 14-Jarige Geesje Scheper uit Zuidwolde is om het leven gekomen, nadat zy zaterdagavond op een on verlichte fiets door een tegemoetko mende auto werd aangereden. Zaterdagmiddag is de negen-jarige Dirk de Vries uit Langezwaag (Fr.) door een passerende personentrein gegrepen en op slag gedood. Het 16-jarige Duitse meisje Edith Gerjets uit Hilden by DUsseldorf, is zaterdagmiddag in Zijpe (N-H) met een bromfiets tegen twee tegemoet komende auto's gereden en daarby ernstig gewond geraakt. Op weg naar een ziekenhuis in Alkmaar is zü overleden. In de nacht van vrydag op zater dag is de 28-jarige heer J. P. Maas uit Oosterhout in Teteringen met zyn auto tegen een boom gebotst. Tydens het vervoer naar een ziekenhuis in Breda is hy overleden. Het driejarige meisje Sabrind Wendland uit Oberhausen in Duits land, is gisteren op de Doggersvaart by Den Helder door een reden en in een ziekenhu: Gistermiddag had in verkeersongeluk plaats 35-jarige Spanjaard R. om het leven kwam. Gisterochtend zyn op weg over het eiland derlandse en taal met elkaar in doordat de Nederli duidelyke redenen De bestuurder var auto, de 25-jarige J. is by het ongeluk kómen. WERKLOOSHEID I1N BRABANT ZORGWEKKEND (Van onze Bossche Het aantal werkli bant, dat in juni nog (3.1 pet van de manneiyke beroeps bevolking) zal in december waar- schyniyk 22.500 bedragen, mede door de 3.500 pas-geslaagde l.t.s.-ers, die nog geen werk hebben gevonden. En kele Brabantse bedrijven zijn naar zuid-Limburg verhuisd, waar de fi nanciële voorwaarden voor industrie vestiging. evenals in het aangrenzen de België, aantrekkelyker zyn. Zee land heeft het voordeel, dat het in dustrieterreinen heeft en diep vaar water. terwyl Brabant er op moet wachten tot het Reimerswaalplan by Bergen op Zoom kan worden uitge voerd. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, die dit zeggen in hun zaterdag verschenen werkgelegen- heidsnota, pleiten daarom voor rijks- steun in de vorm van financiële faci liteiten voor nieuwe industrieën en voor een groter deel uit de gelden voor aanvullende werken. Brabant zal tot 1975 ongeveer 80.000 nieuwe arbeidsplaatsen voor mannen moeten creëren en daarvoor is een ombuiging van het regionaal industrialisatiebeleid volgens Gede puteerde Staten een noodzakelyke j PANDA EN DE WARAPURI-DIAMANT 13—94. Aal de Glibber keek verbitterd het wegrijdende autootje van Panda na, waarin de W ar apuri-diamant nog steeds lag. „We moeten ze achterna!" besliste hij daarop. ,Zoek een kar Henkie!" De aangesprokene stapte midden op de straat en gaf een stop teken aan een naderende automobilist. „Kan ik helpen?" vroeg deze vriendelijk. „Hebben de heren moei lijkheden?" „Zo is het", beaamde Henkie, terwijl hij de niets vermoedende bestuurder een klap op het hoofd gaf. Daarop trok hij hem uit het voertuig en zette hem op het plaveisel. „Dat is dat", sprak hij tevreden, met zijn maat in de vrijgeko men auto stappend. „En nu als de donder achter die glim-stecr. Jiustig maar!" vermaande Aal. Als die verhaaltjes over de vloek ii ment een ongeluk krijgen!" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 894. Niet wetend, dat de politie al zo dicht in de buurt was hadden de mannen onder het zeil stevig ruzie gekregen. ,,'t Is jouw schuld", riep Plus, „dat alles zo misgelopen is. Jij wilde goud smokkelen in kazen". ,Maar jij hebt Brammet je Fok uitgekozen"riep Komijntje „Dat. is de eerlijkste zeeman van allemaal". „Kon ik dat weten?" riep Plus. „Maar als die sufferds hier niet alles hadden bedorven, was er nog niets gebeurd"- „O, ja.o, ja?" klonk het onder het zeil en meteen was er een hevige vechtpartij aan de gang, waarvan de jonk ging trillen. De politieman gaf Bram een knipoog. Jk heb het al gehoord, maat", zei hij stoer „Dat is een volledi ge bekentenis. Nou weet ik tenminste, hoe de kaas aan de vork voorwaarde. By Taiz in republikeins Jemen is muiterij uitgebroken onder de mili tairen van het Zuid-Arabische be- vrydingsleger dat door Egyptische officieren wordt gecommandeerd. De muiters, ongeveer 500 in getal zouden zich verzetten tegen Egyp tische bevelen en de terugkeer eisen van hun eigen commandant, kol. Jafai. die de veldslag in de Sinai- woestyn heeft overleefd waar 400 man van het bevrydingsleger by de Israëlische opmars zijn gesneuv.eld. Volgens in Aden ontvangen be richten zouden de royalistische troe pen in Jemen de belangryke plaats Djihanah, 30 km ten oosten van San'a op de hoofdweg naar het bin nenland, hebben veroverd. Een bosbrand, welke grote delen van het beroemde Italiaanse vakan tie-eiland Capri in de as heeft ge- I legd, is gisteren bedwongen. Na 36 uur gelukte het aan een groop van bijna duizend vrij willigers j brandweerlieden, politie, militai- ren. NAVO-militairen. inwoners en toeristen tenslotte het vuur mees ter te worden. Een gelukkige omstan digheid was dat de wind. welke vrij wel de gehele zaterdag het vuur had aangewakkerd, plotseling was gaan liggen. Bij de bestrijding van de brand hebben vier militairen verwondingen opgelopen. Het dak van een villa is afgebrand, maar overigens is men er in geslaagd het vuur op afstand te houden van hotels en andere ge bouwen. Het vuur was doorgedrongen tot aan de rand van het landgoed rond de beroemde villa San Michele, wel ke rond de eeuwwisseling gebouwd is door de Zweedse natuurkundige en schryver Axel Muntehe. De brand brak vrijdagavond uit in een bos pynbomen. Door een lange hittegolf is de begroeiing op Capri zeer droog en licht ontvlambaar. Het vuur woedde vooral op de Monte Solaro, de hoogste top van het eiland. Het hardnekkigst bleef het branden by het dorp Marina Piccola, waarvan verscheidene huizen werden ontruimd .Ongeveer 300 ha dennen bos ging verloren. Op het naburige eiland Ischia wa ren de branden minder hevig. Daar woedde het vuur vooral op de heuvel van Marecoppo. Indonesië voert Actie Jordaanse weer rijst uit Indonesië, dat op het ogenblik on geveer één miljoen ton rijst per jaar Invoert, is begonnen met de uitvoer van ryst uit Zuid-Celebes, waar een rij sto verschot Tot dusverre werd de rijst uit Ce lebes naar andere delen van Indone sië gezonden. Nu wil men het echter uitvoeren om deviezen binnen te kry- gen. Een ander bericht in tegenstel ling met bovenstaande meldde, dat Indonesië aan internationale in stellingen gevraagd heeft het ïyden te verlichten van de bevolking van Goenoeng Kidoel op midden-Java. waar voedselgebrek heerst, zo meldt Antara. Volgens het departement van landbouw is 30000 Dmark ontvan gen van een r.-k. instelling in Aken. Voorts wordt hulp verwacht van het Amerikaanse bureau voor interna tionale ontwikkeling. vluchtelingen Dezer dagen is opgericht een actie groep werkend onder de naam „Steunactie Jordaanse vluchtelingen" welke los van politieke motieven zich wil beyveren voor het lenigen van de nood onder degenen die gevlucht zyn uit het door Israël bezette deel van Jordanië. In het bestuur hebben o.m. zitting genomen prof. dr. J. P. M. van der Ploeg, hoogleraar in Nymegen en no taris W. A. Schmidt in Den Haag. welke laatste het beheer over de te vormen fondsen op zich heeft geno men. Gaven in geld kunnen, aldus het uitvoerend comité, worden over gemaakt op rekening 503674 bij Mees en Hope. bankiers in Rotterdam, postgiro 6400. Posities Nederlandse €l6r'rr" Mr.'r.uv

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13