Wolbrug wordt gesloopt Laurel en Hardy als stierenvechters Beslag gelegd op het huis van Zwolsman Tweeduizend flessen limonade in scherven Gouden jubilaris met zilver onderscheiden LLIDSCH DAGBLAD PAGINA t Laatste van zevental Met ingang van maandag 7 au gustus zal het gedeelte Oude Singel tussen Pauwbrug en Jan Vossen- steeg gesloten zijn voor het verkeer Dit is noodzakelijk in verband met het slopen van de Wolbrug, die in de Oude Singel over de Oostdwars- gracht ligt. In overleg met de afdeling verkeer van de gemeentepolitie is een be wegwijzering aangebracht, die de omleiding aangeeft. Naar men ver wacht zal het werk ongeveer twee maanden in beslag nemen. Verwijdering van de Wolbrug komt neer op het gladstrijken van een vrij nauwe en tamelijk hoge bult (3.70 meter tussen de leuningen) in de ruim 9 meter brede Oude Singel. In het nieuwe weg- en kadegedeel te wordt een reeds gebouwde nood- uitlaat van de Oostdwarsgrachtrlo- lering opgenomen. Dit is een bevei ligingsdrempel, waar overheen het hoofdriool van de gracht bij bijzon der hoge rioolwaterstand kan lozen in de Oude Vest. De Wolbrug is overigens de laat ste van zeven bruggen, die in ver band met de demping van de Lan- gegracht moesten verdwijnen. On middellijk na de bouwvakvakantic is namelijk begonnen met het af breken van de voorlaatste, de Vol- molenbrug over de Langegracht. Het aanzicht van de Oostdwars- gracht gaat hiermee ingrijpend ver anderen. De twee 7 meter brede Mr. R. J. Polak, aandeelhouder van de Exploitatiemaatschap pij Scheveningen, heeft op 14 juli door een deurwaarder beslag laten leggen op onroerend goed van de Centrale Administratie Maatschappij (C.A.M.), waaronder het woonhuis van de heer R. Zwolsman aan de Klatteweg in Den Haag. rijbanen met de 9 meter brede par- keerberm in het midden en trottoirs van ruim 2 meter langs de huizen zullen straks het beeld beheersen. Op de foto in het midden de te slopen Wolbrug met op de achtergrond de Oostdwarsgracht, waar de riolerings werkzaamheden in volle gang zijn. Prof. dr. Ter Braak Prof. dr. J. W. G. ter Braak, bui tengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in het bijzonder ten be hoeve van de Stichting klinisch ho ger onderwijs in Rotterdam, is be noemd tot gewoon hoogleraar in de neurologie aan de medische faculteit in Rotterdam. Prof. Ter Braak, studeerde aan de Universiteit in Amsterdam en pro moveerde in 1932 op een proefschrift „Klinisch- anatomisch onderzoek over neurologische ademhalings stoornissen". Van 1934-1939 was hij conserva tor bij de fysiologie aan de Leidse Universiteit. In 1935 vestigde hij zich als zenuwarts in Den Haag. In 1938 werd hij benoemd tot hoofd van de neurologische afdeling van het zie kenhuis Coolsingel in Rotterdam (sinds 1960 aan het Dijkzigtzieken- huis) Mr. Polak is daartoe overgegaan, nadat de C.A.M. geen gevolg had gegeven aan zijn op 3 juli per ex ploit gegeven bevel om binnen twee dagen een dwangsom aan hem te voldoen op grond van 't op 13 maart door de Haagse rechtbank gewezen vonnis in kort geding, waarbij was bepaald, dat de C.A.M. vóór 1 mei de balansen en de verlies- en winst rekeningen met de vereiste toelich ting aan de Vereeniging voor de Ef fectenhandel moest overleggen op straffe van een dwangsom van f 5000 per dag, te betalen aan mr. Polak. Zoals bekend had dit vonnis be trekking op het door de C.A.M. aan gekondigde, maar nog steeds niet ge realiseerde omwisselingsaanbod aan aandeelhouders E.M.S., waaruit voorlopige notering voor de 7% obligaties C.A.M. zou voortvloeien. De geëiste dwangsom is berekend tot en met 2 juli. In het exploit wordt gesteld, dat uit de getuigeverlioren van 19 mei, 5 en 19 juni voor de rechtbank te Amsterdam is gebleken, dat de C.A.M. niet aan de veroordeling van de Haagse rechtbank heeft voldaan. Bedoelde getuigen waren de voorzit ter van de Vereniging voor de Effec tenhandel, de heer J.C. van Marken, het hoofd van de afdeling fondsenbe handeling van de vereniging, de heer H. G. Martin en de secretaris van de verenigingen, mr. J. N. G. de Hoop Scheffer. om de tenuitvoerlegging van het door de Haagse rechtbank gewezen vonnis onmiddellijk te staken en het executoriaal beslag op de onroerende goederen op te heffen. De C.A.M. heeft daarop een kort geding tegen de E.M.S.-aandeelhouder aangespan nen, dat op 18 augustus voor de pre sident van de Haagse rechtbank za] dienen en waarbij opheffing van het beslag wordt gevorderd. Twee kleuters (licht) gewond bij botsing Op de Leidse Lammermarkt kwa men gistermiddag omstreeks half zes een bestelwagen uit Lisse en een personenauto uit Hazerswoude met elkaar in botsing. De bestuurder van de bestelauto zou geen voorrang heb ben verleend aan de personenwagen. Twee inzittenden van de personen auto, kinderen van resp. 2 en 4 jaar, liepen verwondingen boven het oog op. Beide kleuters werden door de E.H.D. naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Op Leids wegdek Bijna tweeduizend flessen limonade lagen gisterochtend om streeks acht uur in scherven op het weggedeelte tussen de Haagsestraatweg en Rijksweg 4 onder Leiden. Van een vrachtwagen uit Den Haag gleden namelijk in het vroege ochtenduur in totaal tachtig kratten, elk met vierentwin tig flessen limonade, toen de chauffeur een bocht nam. De breekbare lading bleek niet te zijn vastgebonden. Personeel van de Leidse Reinigingsdienst is urenlang fcezig geweest met het opruimen van de glasscherven en de kleverige limonademassa. Renee zwemt als de beste Dit is Renee Platje uit Sas- senheim. Bij de onlangs in Leiden gehouden kringioedstrijden voor de Gouwe-Rijnstreek werd Renee nummer één op de vijftig meter rug slag voor meisjes tot 12 jaar met een tijd van 24,4 seconden. Eigenlijk had zij in de groep tot 10 jaar moeten starten, maar hiervoor waren geen wedstrijden uitgeschreven. Nu alle resultaten van de diverse kringen Lekend zijn, blijkt Renee met haar tijd de snelste van heel Nederland in de groep tot 10 jaar is geweest. Voor Renee en haar trainer, de heer Narten van de Leidse Golfbrekers, een prestatie om trots op te zijn. Halve eeuw bij Leids bedrijf Prof. dr. G. Ladee Prof. dr .G. A. Ladee, buitegewoon hoogleraar In de psychiatrie aan de Leidse Universiteit ten behoeve de Stichting klinisch hoger onderwijs I in Rotterdam, is benoemd tot ge woon hoogleraar in de psychiatrie aan de medische faculteit in Rotter dam. Prof. Ladee studeerde aan de Uni versiteit van Amsterdam geneeskun- de en psychologie. In 1961 promoveerde hij cum lau- I de op een proefschrift „Hypochondri sche syndromen". Van 1953-1965 was prof. Ladee I directeur van het Instituut voor me dische psychoterapie in Amsterdam. Prof. Ladee is voorzitter van de Nederlandse vereniging voor psycho- I therapie. Na reeks inbraken: Gevangenisstraf voor Leidenaars Een 20-jarige losarbeider uit I Leiden had in totaal 15 inbraken en diefstallen op zijn naam staan en een 19-jarige vriend had hem in een aantal gevallen trouw terzijde ge staan. Zo was in de telefooncel aan de Morsweg het geldbakje geforceerd en f 250 daaruit gestolen, voorts was in een woning aan de Plantage inge- I broken evenals aan de Oranjegracht met enkele honderden guldens als buit. Uit een geparkeerde auto werd I een accu gestolen en zo ging het maar door. De officier van justi tie bij de Haagse rechtbank had dan ook weinig vertrouwen in het twee- j tal. Hij eiste tegen de oudste i dachte één jaar gevangenisstraf, I twee maanden voorwaarde- tegen de helper acht maan- twee maanden voor waardelijk en aftrek van voorar rest. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en verdachten veroordeeld overeenkomstig die eis. LUXOR Het liep storm gis termiddag al in Luxor. De zaal was geheel uitverkocht. Dat „oudjes" als Oliver Hardy en Stan Laurel het nog altijd doen blijkt daar wel uit. Jarenlang hebben ze het bioscooppubliek weten te vermaken met hun dolle avonturen, zowel oud als jong. Het waren gisteren bij de lste vo'orstelling van Laurel en Hardy als stierenvechters voor al kinderen, die eens gezond twamen lachen om al dat dols lat ze op het witte dok te zien iregen van deze eens onafschei- lelijke twee filmhelden. En het schaterlachen was niet van de ;ucht toen de gezellige „dikkerd" en de grappige „dunne" in de gekste situaties verzeild raak ten. Ze waren ditmaal als de tective naar Mexico gezonden op jacht naar een jongedame, die het niet al te nauw geno men had met het mijn en dijn en daarom de passende naam Nel Langvinger droeg. Hun speurderswerk had niet al te veel succes. maar wat erger was: ze liepen een man tegen het lijf, die door hun toedoen op valse gronden tot een lang durige gevangenisstraf was ver oordeeld en die nu op wraak zinde. Na zijn vrijlating hy had na vijf jaar zijn onschuld kunnen bewijzen trad hij op als organisator van stierenge vechten. Door zijn gelijkenis op een befaamd toreador, kwam Laurel zelfs in de arena terecht. Wat hier gebeurde, er voor en er na was in hoge mate komisch en spannend. Wie de afloop van de klucht wil zien en eens har telijk wil lachen, zjj een uit stapje naar het Luxor-theater aanbevolen. Eén wenk: het lijkt ons wen selijk met het oog op het te ver wachten jeugdige publiek de aankondiging van de hoofdfilm voor de volgende week in de middagprogramma's achterwege te laten. Sectie S Sound of Music TRIANON The Soud of Music blijft nog een weekje. Wie nog niet heeft genoten van Rodgers' en Hammersteins mu sical kan dat alsnog doen. Het verhaal is nogal langdradig en zoetig, maar de muziek is van de hoogste klasse en Julie An drews neemt de vrouwelijke hoofdrol op werkelijk schitteren de wijze voor haar rekening. LIDO „Secue S contra Goldman" is het zoveelste blauwdrukje van een James Bondfilm. In dit geval doen de beelden sterk denken aan dr. No. Ook hier een geraffineerde schurk, voorzien van de aller modernste apparatuur, die on der de zeespiegel wroet en de Amerikaanse lanceringen op Kaap Kennedy dwarsboomt. De ze grillige manuak, Rethe ge naamd, wil namelijk zelf als eerste op de maan komen. Sectoe S een formatie be staande uit een vrouwelijke ka pitein en een mannelijke luite nant weet daar aanvankelijk ïog niets van. Zy is in het ge- veer gekomen om de verdwij ning van een nogal merkwaar dige hoogleraar te onderzoeken. Sectie S is van alle spionage- markten thuis en mocht zij ooit eens in moeilijkheden ko nen dan beschikt de luitenant over een boek met blanco cheques, waarop elk ingevuld bedrag onmiddellijk door de Bank van Amerika zal worden uitbetaald. Een geruststellende gedachte. Het spoor dat de hoogleraar heeft achterge laten. wijst tenslotte naar de schurk-onder-water: een enge, gezette man die niet veel an ders doet dan naar zijn vele tv- toestellen kijken en op knoppen drukken. Luitenant Senett een ge heim agent van het bekende genre, even goed vechtend als amoureuzend gelukt het ten- lotte de zaak recht te trekken. Hij hoeft er niet eens zijn chequeboek voor te gebruiken. Professionals CAMERA Een schatrijke rancher huurt een groepje van vier vechters om zijn mooie, jonge vrouw te bevrijden uit de gevangenschap bij de Mexi caanse guerilla-strijders van de beruchte hoofdman Raza, die niet minder dan 100.000 dollar losgeld voor haar heeft geëist. Om dit gegeven draait de film „The professionals" (in Neder land uitgebracht onder de juiste titel ,De vier geweldenaars", die voor de tweede keer in Leiden is te zien. „The professionals" is een avonturiersfilm van het zui verste water: hard tegen hard, van de eerste tot de laatste mi nuut boeiend en bovenal ge speend van alle valse helden verering. Oliver Hardy geeft ama teur-stierenvechter Stan Lau rel een duwtje over de schut ting om de arena, waar een dolle stier hem wacht. jRit door de liel" REX „Boeien" is zeker geen te geringe kwalificatie voor de kleurenfilm „Rit door de hel", waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Glenn Ford (dok ter Reuben) en Stalla Stevens (het meisje Perla). Mede door de spannende situaties is 't een lantrekkelijke film geworden. In een afgelegen mijnwerkers kamp in Mexico probeert de aan drank verslaafde dokter Reuben zijn vrouw te vergeten, die door zyn schuld om het le ven is gekomen. De moeilijkhe den beginnen pas goed als Reu- Den het slachtoffers dreigt te worden van Rabies. Hfj is van plan naar het ziekenhuis in een nabijgelegen stad te gaan om zich daar te laten behandelen, maar wordt te hulp geroepen bij een Mexicaanse vrouw, die een jaby ter wereld moet brengen via de keizersnede. Reuben wei gert de ingreep te verrichten, maar wordt hiertoe door Pan- cho de echtgenoot van de vrouw gedwongen. Hij slaagt er n er vandoor te gaan. Op weg naar het ziekenhuis besluit Reuben na een hevige twee strijd de vrouw van Pancho te helpen. Met gebrekkige midde len weet hy de operatie tot een toed einde te brengen. In ge selschap van Pancho en het inimeermeisje Perla gaat hij opnieuw op weg naar het zie kenhuis. Door benzinegebrek wordt het drietal gedwongen verder te lopen. De redding comt voor dokter Reuben niet se laat. Voordat het zover is, moeten echter vele moeilijk- rieden worden omzeild. Deze film is alleen 's avonds te zien. 's Middags wordt „Tickle me", vertoond een vrolijke mu ziekfilm in kleuren met in de hoofdrol Elvis Presley. „Naakte onschuld" STUDIO „Naakte on schuld" is geprolongeerd. Dat is verwonderlijk want het is niet Depaald een speelfilm bruisend van amusement. Neen, „Naakte mschuld" is een soort documen taire die de levenswijze van 'n indianenstam in 't Amazone gebied in beeld brengt. Men ziet ).m. hoe deze primitieve mensen mm voedsel vergaren en berei- ien, hoe ze feestvieren en ter visvangst gaan. De titel is mis leidend. De heer G. J. Voskuil werd gis termiddag verrast met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje. Hy kreeg deze on derscheiding omdat hy een hal ve eeuw in dienst is van Werninb's Beton- en Aannemingsmaatschappij N.V. in Leiden. De jubilaris werd gelukge wenst door de Leidse burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen, die hem ook het koninklijk ere-metaal opspeldde. De burgemeester feliciteerde niet alleen de heer Voskuil met zijn juDi- leum, maar ook het bedrijf met deze trouwe werknemer. Behalve de bur gemeester sprak ook Wernink's di recteur, ir. A. Sitsen, de jubilaris in lovende bewoordingen toe. Hij prees de heer Voskuil om zijn capacitei ten als kraanmachinist en om zyn arbeidslust. De directeur herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de ju bilaris zijn loopbaan bij dit Leidse bedrjjf op 13-jarige leeftijd als schip- persjongen is begonnen. De heer Voskuil ontving uit handen van zijn directeur naast een enveloppe met inhoud één aandeel in 't bedrijf. In totaal heeft de heer Voskuil nu drie aandelen, omdat hij ook bij vorige jubilea met een aandeel werd ver rijkt. Op de foto speldt de burge meester de zilveren medaille op een van de revers van de heer Vos- 1 kuil, die vergezeld was van zyn echt-1 genote. (Foto L.D./Holvast) ADVERTENTIE GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Constant - Love - Anjer J Desiree - Martinshof. Ook met briljant. JUWELIER v.d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 zeer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3