Belastingen in de V.S tien procent hoger U bent geld waard! Pijnlijke operatie Paartje in 20 meter diepe put gevallen EL-MIOR 580ste staatsloterij tweede klasse MET EEN ENKEL WOORD Algemene Bank Nederland Loebe, ex-Rijksclag- voorzitter overleden HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCB DAGBLAD VRIJDAG 4 AUGUSTUS 196 Om formidabel begrotingstekort te verminderen (Van onze correspondent in Washington). In de loop van de komende elf maanden zal het aantal Ameri kaanse troepen in Vietnam worden uitgebreid tot 525.000, 71.000 meer dan er nu staan en rond 45.000 meer dan tot nu toe voor zien was. Hand in hand hiermee gaat een verhoging van de inkomsten- en vennootschapsbelasting met tien procent, die ten doel heeft zoals president Johnson gisteren aan Amerikaanse journalisten uiteenzette om het formidabele begrotingstekort dat door de Vietnamuitgaven is ontstaan te verminderen. lar. Met een beetje pech zou dit be drag zelfs nog tot ruim 23 miljard kunnen oplopen, zo was gisteren te horen in regeringskringen. Deze on heilspellende mogelijkheid noemde men als extra reden voor de nood zaak de belastingverhoging met spoed in te voeren. De regering hoopt dit per 1 oktober te kunnen doen, maar veel zal daarbij natuurlijk af hangen van de reacties in het par lement op de presidentiële voorstel- Ondanks de ruim zeven miljard dollar, die men met de belastingver hoging (alsook door bevriezing van salarisverhogingen en uitstel van om zetbelastingverlagingen) hoopt bin nen te halen, schat men het tekort in het lopende begrotingsjaar dat tot volgend jaar juli loopt op tussen de veertien en achttien miljard dol- Slechts lichte verwondingen (Van onze Roermondse correspond.) Twee Jeugdige toeristen zun gis termiddag in Houthem bij Valken burg In een 20 meter diepe put van een mergelgrot gevallen. Harrie Gresnlcht (17) uit Utrecht en zijn vriendinnetje Annie Vervaart (18) uit Oudenbosch overleefden de val, zelfs zonder ernstige letsels. De jongen hield aan het avontuur enkele inwendige kneuzingen en een knieblessure over, het meisje kwam er met wat ontvellingen aan rug, ar men en benen vanaf. Zij zijn in een Maastrichts ziekenhuis behandeld en daarna teruggekeerd naar hun vakantieadres in Valkenburg. De Mergelgrot Keelsberggroeve In Houthem is een oude afgraving van mergelblokken voor de woning bouw. Later hebbe~ er champlon- kwekers bezit van genomen. Voor hen werd ook de 20 meter diepe put geboord. Sinds jaren ligt de groeve nu verlaten. Door een grote stevige draadomheining is de grot voor het publiek ontoegankelijk gemaakt. Harrie Gresnicht en Annie Vervaart kropen gisteren met nog een jong toeristenspan door een opening in die omheining. Ze duikelden na en kele meters in de door dicht struik gewas gecamoufleerde waterput. Ze gleden langs de ruwe wanden Gevecht in Lhasa, Tibets hoofdstad In een bericht van de inlichtingen dienst van nationalistisch China wordt meegedeeld, dat zaterdag j.I. meer dan 200 personen tijdens bot singen in Lhasa, de hoofdstad van Tibet, gedood of gewond werden. Dit gebeurde tijdens een gevecht tus sen volgelingen en tegenstanders van partijvoorzitter Mao Tse toeng even als bif vorige botsingen bescb-ddigen de partijen eikaar ervan -re volutionair te zijn. De toestand in Lhasa Is zeer gespannen en verwacht wordt, dat elk ogenblik heviger ge vechten zuilen uitbreken. van de een meter brede put naar beneden. Ze kwamen wonder boven wonder ieder aan weerszijden van zwaar betonnen putdeksel, dat recht opstaand op de bodem lag, terecht. middag al te merken, maar het grie zelige tekort en de inflatie, die daar van het gevolg zou kunnen zijn, zul len als puntje bij paaltje komt de meerderheid der parlementariërs wel overtuigen van de dwingende nood zaak der belastingverhoging. Voor- Dat het beroep op de portemon- naie van bevolking en bedrijfsleven zo duidelijk gekoppeld wordt aan de oorlog in Vietnam, maakt het de te genstanders van het Vietnambeleid overigens moeilijk hun stem aan het voorstel te geven. Senator Vance Hartke (Indiana) zei gisteravond dan ook al meteen, dat het absurd was het Amerikaanse volk om fi nanciële offers te vragen voor een onderneming waarvan het zeer du bieus is of zij offers waard is. Maar ook in kringen van principiële voor standers der Vietnam-interventie lijkt de vraag steeds meer op te ko men waar het eind der uitgaven en verliezen ligt. Met de gisteren aan gekondigde troepenuitbreiding komt het totale aantal Amerikaanse man schappen dat bfj Vietnam betrokken is de 40.000 marinemannen op de schepen en de 35.000 militairen op ae bases in Thailand meegerekend, op 600.000. Op het hoogtepunt van de Koreaanse oorlog in juni 1963 be droeg het totale aantal slechts 473. en alle Cassandra's, die sinds jaar en dag hebben gezegd dat het Ameri kaanse Vietnambeleid op een twee de Korea zou uitdraaien, blijken nog optimistisch geweest te zijn. Een ander punt dat zeker ter sprake zal komen tijdens het debat over de Amerikaanse belastingvoor stellen is, of de enorme kosten van de oorlog (waarschijnlijk tussen de 25 en 30 miljard dollar in het lo pende begrotingsjaar) nog verant woord zijn in het licht van de dwin gende noodzaak het armoede- en achterbuurtenprobleem in Amerika zelf op te lossen. President Johnson beweert weliswaar bij hoog en laag. daarin hardnekkig gesecondeerd door vice-president Humphrey, dat de Ver. Staten rijk genoeg zijn om bei de oorlogen (tegen de Vietcong en te gen de armoede) tegelijk te voeren, maar gezien de tornado van geweld, die deze zomer over de steden is ge waaid. neigen velen tot twyfel over dit optimisme. Opleving economie Behalve Vietnam, gebruikt de rege ring overigens ook nog een paar eco nomische argumenten om de belas tingvoorstellen kracht bij te zetten. Zonder hogere belastinginkoms ten zou de staat geld moeten lenen, zo wordt gezegd, en dat zou zeker de rente weer doen stijgen met alle nare gevolgen van dien voor de hui zenbouw en de consument. Verder be toogde Johnsons economische topad viseur Ackley, dat het eind van dit jaar wel eens zo'n opleving van de economie te zien zou kunnen geven, dat afremmen van de vraag heel wel kom zou kunnen zijn. Of dit argu ment veel indruk zal maken op de parlementariërs wordt betwijfeld. Insluiper gepakt De recherche van het Amsterdam se politiebureau Leidseplein heeft 'n Insluiper bij de kraag gegrepen, die waarschijnlijk voor een waarde van vele duizenden guldens uit huizen heeft gehaald, waar tijdelijk niemand was. De methode was eenvoudig: aanbellen en als open gedaan werd vragen naar iemand die er niet woonde en excuses maken. Werd er niet open gedaan, dan had de man (30) altijd wel een loper bij zich die op het slot paste. Geld nam hij graag mee, voor de schuilplaat sen had hij een goede neus. Kwam de bewoner of bewoonster onverwacht, thuis dan verzon hij meestal he# leugentje belastingambtenaar te zijn en iemand - die er niet kon wonen - te zoeken. De deur was niet dicht en omdat op zijn bellen niet werd opengedaan, was hij naar binnen ge gaan. Opnieuw excuses en weg was hij. Maar de laatste keer ging de vlieger toch niet op. Familieberichten (ontleend aan andere bladen» Geboren: Simone Marja, d.v. Eve- raars-Ulrich, Rotterdam; Elsje, d.v. SlothouwerDe Graaff, Maarheeze; Albert Hendrik Machiel, z.v. Pronk- in 't Veen, Rotterdam. Getrouwd: H. de Klerk en C.A. van Bak el, Vlaardingen. Overleden: I. Izaaks-Nord, v. 91 j. Bussum; P. H. Reynst, m. 88 j., Brummen; Joh .B. Hillen, m. 57 j., Bussum; H. de Jong-Van der Kolk, v. 46 j. Almelo; A. C. N. de Voogd, m. 37 j., Vancouver. ADVERTENTIE vanaf f 15,90 HERENMODE CONFEKTIE BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Austra lië: ms. München (7/8; Canada: ms. Cygnus (9/8); Chili: ms. Ares (8/8; Indonesië ms. Dusseldorf (12/8); Ned. Antillen: ms. Prins der Neder landen (9/8); Nieuw-Zeeland: ms Port Adelaide (7/8); Surinam.: ms. Ladon (8/8)Ver. Staten van Ame rika: ms. Gorredijk en ss. Statendam (10/8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W Afrika: ms. Steenkerk (9/8). Inlich tingen betreffende de verzending? data van postpakketten geven de postkantoren Zeelandbrug In de eerste zeven maanden van dit jaar hebben de tolopbrengsten van de Zeelandbrug f 1.990.000.- bedragen Dit is f 193.000 - meer dan in de overeenkomstige pe riode van 1966. Dit positieve verschil is voor een belangrijk deel te verkla ren uit het feit, dat aanmerkelijk meer vrachtwagens van de brug heb ben gebruik gemaakt Onbekende man verdronken De rijkspolitie te water heeft uit het wa ter van de Cruciuskade bij de nieu we entrepothaven in Amsterdam het lijk aangetroffen van een ongeveer 65-jarige in een zwembroek geklede onbekende man. Hij is plm. 1.70 m. lang, heeft grijzend haai-, geen tan den meer Beide armen zijn geta- toueerd. De politie ontvangt graag inlichtingen over deze man Groothandelsprijzen Het C.B.S. heeft de indexcijfers van groothan delsprijzen per 31 mei 1967 samen gesteld. Het algemeen indexcijfer steeg, in vergelijking met dat per 29 apri 1967, met 2 punten tot 167 (1948 100). Het prijsindexcijfer van de voedingsmiddelen vertoonde een stijging van 6 punten, terwijl de in dices van de grond- en hulpstoffen van de afgewerkte produkten onver anderd bleven. Centrale Kamer Handelsbevorde ring Met ingang van 1 augustus is mr. Ph. H. Noordwal, algemeen se. cretaris van het Verbond van Neder landse Werkgevers, tevens benoemd tot algemeen directeur van de Cen- ADVERTENTIE Vrijdag 4 augustus 1967 PRIJZEN VAN: f 10 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 50 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 100 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 200 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 400 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 1000 zijn gevallen op de nummers eindigend op een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer een prijs varv. f 2000 is gévallen op het nummer een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer de prijs van f 25000 is gevallen op het nummer Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevalle 3 963* 633* 840 687 2096 076893* 077762 039412 085165 057354 075878 098039 Snoepen verboden De hoofden van de vier lagere en kleuterscholen ln Winsum (Gr.) zijn sinds enkele dagen bevoegd hun leerlingen te ver bieden in en bij de scholen te snoe pen. Hiertoe besloot het gemeente bestuur van Winsum en het bestuur van het Christelijk Nationaal School onderwijs. Volgens de besturen gaat het er niet alleen om dat de kinde ren minder snoepen, maar ook dat hun gebitten moeten worden behoed voor de schadelijke uitwerking van het snoepgoed Wethouder neemt ontslag Daar er naar zijn overtuiging, zaken zijn in het beleid van VÏissingens B. en W., waarvoor de wethouder van Fi nanciën, de heer I. Filius (AR.), niet langer de verantwoording wil dragen, heeft hij zyn ontslag aangevraagd. De zaken waarover het gaat, zal de heer Filius in de Vlissingse gemeen teraad bekend maken, wanneer deze over de ontslagaanvrage moet gaan beslissen. De Vlissingse wethouder is naar zijn zeggen in geen geval van plan om langer dan wettelijk nodig is in het gemeentebestuur te blijven. Tarieven in strafzaken Op 1 sep tember wordt een aantal wijzigingen aangebracht in het besluit tarieven in strafzaken. Deze wijzigingen heb ben in de eerste plaats ten doel de tarieven aan te passen aan het ge stegen loon- en prijspeil. De gewij zigde tarieven betreffen o.m. vergoe dingen aan geneeskundigen (voor psychiatrisch onderzoek, lykseoties. en andere verrichtingen van medi sche aard), verbaiers, tolken, deskun digen en getuigen. Ook in de vergoe dingen waarop deskundigen en ge tuigen in burgerlijke zaken aan spraak kunnen maken, worden ver hoogd Korter werken Voor 70 van de 120 werknemers heeft de N.V. Wa- genbouw in Coevorden werktijdver korting aangevraagd De komende zes weken wordt elke week twee da gen minder gewerkt. Aanleiding daartoe vormde het feit dat de afzet de laatste tijd geen gelyke tred heeft gehouden met de produktie. Zo doende zit het bedrijf momenteel met een te grote voorraad zogenaamde „standaardwagens". Het personeel ondervindt geen financiële nadelen van deze werktijdverkorting. Derde slachtoffer Zuster Louisa van de Ursulinen uit Hoogkorspel is in het ziekenhuis in Hoorn overleden aan de gevolgen van een auto-onge luk. Bij een frontale botsing tussen een personenauto met vijf inzitten den en een vrachtwagen werden twee collega's van zuster Louisa op slag gedood Administratiekantoor In een ge deelte van het semi-permanente schoolgebouw achter de rijks hlb.s. aan de Bagynensingel in Zwolle is gisteren een administratiekantoor van het. ministerie van Financiën in gebruik genomen. Het kantoor is op gezet om het ministerie te ontlasten van administratief werk, waarvoor m Den Haag een chronisch gebrek is aan personeel. Indien dit experiment goed verloopt zal het administratie kantoor, dat in eerste instantie "en team van 18 man heeft, te zijner tyd tot ongeveer 100 personeelsleden worden uitgebreid. BUITENLAND Geen tabaksreclame in Italië Een rechtbank in Rome heeft giste ren importeurs en verspreiders var buitenlandse bladen en tijdschriften gewaarschuwd, dat zij strafbaar zijp als in de betrokken bladen reclame wordt gemaakt voor tabak of tabaks- produkten. In Italië waar de tabaks handel een staatsmonopolie vormt, is een dergelijke reclame verboden. O.A.S.-ministers naar V.S. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S.) zullen van 22 tot 24 september in Washington vergade ren. Op de vergadering, die op ver zoek van Venezuela wordt gehouden zullen maatregelen worden bespro ken tegen de ondermijning van Cas- tro-gezinde revolutionairen in de landen van het westelijk halfrond Gas tegen rellen De politie van Newburgh (New York) is uitgerust met. gas in spuitbussen als strijdmid del bij onlusten Het gas. dat nog niet gebruikt is, verspreidt zich in fijne druppels over een afstand van van vijf tot zeven meter. Wanneer het iemand treft voelt deze enige tiid hevige pijn, vervolgens verliest hij zijn evenwicht en zakt verlamd in een. De behandeling veroorzaakt geen blijvend letsel. Na een half uur is het gas uitgewerkt. Het wordt al leen aan de politie geleverd. Ook in Trenton (New Jersev) en Cleveland (Ohio) heeft de politie het altol haar beschikking. Hitier opgehemeld De Weense justitie heeft gisteren een uitgave van het Westduitse blad .Deutsche National und Soldatenzeitung" in be slag genomen omdat het twee ano nieme ingezonden stukken bevatte waarin Hitier werd opgehemeld. De inzenders noemden hem een „idea list" en protesteerden tegen het .be zoedelen" van zijn nagedachtenis. Betrekkingen verbroken De be trekkingen tussen de communistische partijen van Japan en China zijn gis teren beëindigd met het vertrek van twee Japanse communistische verte genwoordigers uit Peking. De com munistische partij van Japan, die voorheen de koers van de Chinese communisten voer, wijzigde deze vo rig jaar in een neutraal standpunt Tussen beide partijen is sindsdien een hevige polimiek gaande Verontschuldiging De Zuidko- reaanse regering heeft gisteren Frankrijk haar verontschuldigingen aangeboden voor het feit, dat een aantal in Frankrijk verblijvende Zuidkoreanen in Juni van dit jaar gedwongen werd naar hun land terug te keren. Frankrijk had hiertegen of ficieel geprotesteerd. Koerswijziging De „Zwitserse communistische partij", de kleinste van Europa, bestaat als zodanig niet meer. Met steun van de meeste leden heeft de partij met ingang van 1 augustus haar naam gewijzigd in „Zwitserse volkspartij". Het besluit toe wijziging zou ondermeer het ge volg zijn van de binnen de partij be staande tegenstellingen tussen hen die Peking en hen aie Moskou wil len volgen. De partij heeft laten we ten dat zij nu openstaat voor alle „oprechte progressieven". Ze blijft echter trouw aan de marxistisch- leninistische ideologie. Eigen paspoorten Het eiland Man met zijn 50.000 bewoners dat meer vrijheid van Engeland wil heb- ben, zal spoedig eigen paspoorten gaan uitgeven. Het plan om met een eerste uitgifte van 300 stuks te be ginnen zou al door Londen goedge keurd zyn. De regering van het eiland, dat al in belangrijke mate zelfbestuur heeft, wil een nog losser verband met de Britse regering daar Bescherming van toeristen Bij de Romeinse politie zijn 700 man, voor 'n deel rechercheurs, aangewe zen om toeristen te beschermen te gen molestatie, bedrog en diefstal. Zij moeten er speciaal op letten dat meisjes, die alleen uit het buitenland naar de Italiaanse hoofdstad zijn ge komen, niet worden lastig gevallen, dat bezoekers van nachtclubs en res taurants niet veel te hoge rekenin gen krijgen voorgelegd en dat aan toeristen geen waardeloze souvenirs voor veel geld worden verkocht. Moord op kinderen De autoritei ten van de Westduitse deelstaat Ne- dersaksen maken zich zorgen over het stijgende aantal moorden op kin deren, door psychisch gestoorden ge pleegd. In zes weken tijds zijn er in Nedersaksen vier kinderen vermoord. Gisteren, 24 uur na zijn misdaad, hield de politie een 17-jarige jongen aan die bekende een jongetje van vier Jaar gewurgd te hebben „om zichzelf het bewijs te leveren dat hU een i is Bang voor heksen Een verkie zing van een schoonheidskoningin en een mooiste-baby-verkiezing in een stadje bij Tanga aan de noord kust van Tanzania (Oost-Afrika) zijn afgelast, omdat er geen kandi daten waren. De inwoners van het stadje Mheza zijn bang voor heksen. De verkiezingen waren een onderdeel van feestelijkheden die door de vrou wenorganisatie van Tanzania waren georganiseerd, maar de bevolking vreesde dat de winnaars zouden ster ven door het boze oog van de plaat selijke heksen. Denkt U daar eens aan wanneer U iets wilt aanschaffen öf wanneer U om andere redenen voor een grote uitgave komt te staan en niet direct over contant geld kunt beschikken. U persoonlijk lenen wij dan het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-): zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de PERSOONLIJKE LENING zal men U gaarne op al onze kantoren (meer dan 370) iedere .gewenste inlichting geven. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Jirl Ropek. 8.15 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur ZATERDAG Korevaarstraat/Geregracht. Straat- Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen Spr. dhr. Diender, 10.30 uur nam. „De detector". 7.30-9.30 uur Garenmarkt: Dagexcursie K. en O. naar Reeuwijk en Moordrecht. 9* uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. DONDERDAG Jeugddorp (bij slecht weer ln de Stadsgehoorzaaljeugdvakantiebezlg- heden Variété-programma 2 uur nam. W. de Zwijgerlaan: Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: Laurel en Hardy als Stieren vechter. a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The professionals". 14 j. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 uur „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", a.l. Lhlo: „Sectie S contra Goldman". 14 J Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Naakte onschuld", 18 j. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 uur Flipper". Trianon: „The sound of music", a.l. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Re\: „Rit door de hel", 18 J. Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 uur. Elke mid dag 2.30 (zondag ook 4.45 uur) „Tickle me" (Elvis Presley). Wassenaar, Astra „Zedenpolitie grijpt in" (vr.- en za. av.). „Im schar- TENTOONSTELL1NGEN LakenhalTentoonstelling „Dansen toen en nu". Werkd. 10 uur voorm. 5 u nam.; zondag 1-5 u. nam. (t/m 6 augustus). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Hortus Botanicus: Tentoonstellingen reptielen en amphibien .Terra Hortus' van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. (t/m 10 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk". Molenmuseum ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 1-5 uur nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Bali, beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10- 17 uur; 's zondags 13-17 uur (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyosai. Dagelijks 1017 uur; 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor olkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond. 1-4 uur. Waaggebouw Bloemententoonstelling 10 uur voorm. tot 10 uur nam. (t.em. 6 augustus). Wassenaar v Kunstzaal Heuff)Ter toonstelling wandkleden Carlne vb der Meer. Maandag t/m zaterdag 1 uur voorm. 5 uur nam; bovendie dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 at gustus Geopend voor spoedeisende gevalle! Zulder Apotheek, Laimmenschansweg tel. 23553. Op zaterdag 5 augustus, 's mor ge: van 8 tot 12 uur, is voor spoedelsem gevallen bovendien geopena: apothet van Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- t nachtdienst van apotheek R. v. Bret Smallenburg te Leiderdorp wordt waa genomen door de Zuider Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschots wordt op zondag 6 aug. van 's mc gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waa genomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek Is g opend. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raat plege men de eigen huisarts, daarr tot maandagmorgen dokterstelefof 2 2 2 2 2. VRIJDAG 4 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur; Muslct „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur: Sho Wlm Sonneveld. Diligentia, 20.15 uur: Cabaret Fa' Jansen: „Hoe meer zielen". ZATERDAG 5 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Music „Anatevaka". Paviljoentheater, 20.30 uur: Sh( Wim Sonneveld. Diligentia. 20.15 uur: Cabaret Fo Jansen: „Hoe meer zielen". ZONDAG 6 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Musc: „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur: Sho Wlm Sonneveld. MAANDAG 7 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Muslo „Anatevka". Kurzaal, 20.15 uur: Gulnese dan groep „Djollba". DINSDAG 8 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Music- Kurzaal. 20.15 uur: Resldentle-0 kest, m.m.v. Konstanty Kulka, viool. l'aviljoentheater, 20.30 uur: Sin)' Wim Sonneveld. Diligentia, 20.15 uur: Cabaret Fol Jansen, „Hoe meer zielen". WOENSDAG 9 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Muslo Kurzaal, 20.15 xiur: Guinese dat groep Djoliba". Paviljoentheater, 20.30 uur: Slij Wim Sonneveld. Diligentia. 20.15 uur; Cabaret Fol Jans: „Hoe meer zielen". WEERRAPPORTEN (Van heden morgen 7 uur) In een ziekenhuis in Bonn is don derdag de voormalige voorzitter van de Duitse Rijksdag Paul Loebe als gevolg van hartzwakte, in de ouder dom van 91 jaar overleden. Hij krygt een staatsbegrafenis. Loebe die eind 1875 als zoon van een meubelmaker in Liegnitz in Ne- der-Silezië werd geboren, trad al jong toe tot de socialistische arbeidersbe weging. Via het voorzitterschap van de partij afdeling Breslau en het lid maatschap van de Landdag van Si- lezië, kreeg hij van de Nationale Ver gadering in Weimar in 1919 het vice- voorzitterschap. Het jaar daarop werd hy voorzitter van de Rijksdag. Met een korte onderbreking in 1924, behield hij deze post tot 1932, toen Hitiers naaste medewerker Hermann Goering hem opvolgde. Na de machtsovername zat Loebe een half jaar in een concentratie kamp. In de daaropvolgende jaren werkte hij als corrector. Na de mis lukte aanslag op Hitler in juli 1944. werd Loebe opnieuw gevangen geno men. Na de oorlog nam hij. met de slechts enige weken jongere Adenauer, weer deei aan het poli tieke leven. Hij maakte deel uit van de grondwetgevende vergadering en was tot 1953 lid van de Bondsdag Loebe behoorde ook tot de voor vechters van de beweging voor een verenigd Europa. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid M: llorca Lissabon half bew. half bew. licht bew. on bew. onbew. onbew. ha-lf bew. onbew. onbew. onbew. half bew. licht bew. onbew. half bew. geh. bew. onbew. half bew. onbew. half bew. half bew. licht bew. 17 10 18 16 18 12 19 12 19 9 20 9 22 10 20 10 20 10 20 17 28 17 21 17 23 15 21 11 23 13 l 23 13 i 18 - 28 21 i 25 15 I 26 14 28 17 23 16 22 16 29 17 29 17 27 15 I 34 20 33 25 31 19 29 21 32 14 34 24 I 26

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2