Krachtexplosie van Ada Kot Judoploeg naar KS Krantenbezorger Goed antwoord Onbedreigde zege van Little Miss Mitzie Rob Kerkhovens plan voor Mexico Noordwijk kreeg klop van Holland Sport PAGINA LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 Nieuw wereldrecord op de 200 m vlinderslag: 2.22.5 Dick Langerliorst komt bij de heren tot 2.14 „Nee mam, echt ik maak geen grapjes, het is een wereldrecord. Mijn eerste nog wel bij de Ne derlandse kampioenschappen". Die woorden slingerde een opgewonden Ada Kok de telefoon in, toen zij gisteren het grote nieuws van een grandioos wereldrecord op de 200 m vlinderslag (2.22.5) op de tweede dag van de nationale kampioenschappen in Groningen doorbelde aan haar ouders in Amsterdam. „Vanmorgen bij de series ging het al fijn. Rob (Kerkhoven) vroeg: ben je moe? Nou ik voelde niets. Toen zei hij, dan zwem je dadelijk de eerste honderd rustig aan en pers er daarna maar alles uit. Ik ging af in 1.08.7 moet je nagaan in Amerika gin gen de eerste honderd in 1.06 rond en toen kwam ik op gang. Iedereen was hodeldebodel en ik wist niet wat ik hoorde: 2.22.5, bijna drie seconde onder mijn oude wereldrecord. Nou vanavond vieren we het bij Klenie (Bimolt) thuis". De overdonderende krachtexplosie van Ada Kok was het meest doeltref fende antwoord dat de 20-jarige Amsterdamse had kunnen geven op de record-krakers uit de Verenigde Staten. Het wereldrecord dat zU twee jaar geleden in dezelfde Groningse Papiermolen vestigde (2.25.3) had weliswaar in die recordvloed van Santa Clara en Winnipeg stand gehouden, maar Ada had bedenkelijk gekeken bU het nieuws dat Tony Hewitt er slechts 0,3 eec van verwijderd was gebleven. Ze zon op trainingsstage in Amerika vulde de ontbrekende trainings kilometers wat aan. 's Werelds beste trainer Georges Haines gaf enkele nuttige adviezen en het eerste resultaat bleek in Ol- denzaal: 1.05 op de 100 m vlinder slag, slechts een halve seconde bo ven haar eigen wereldrecord. Maar de grates lag zou vallen op de 200 m vlinderslag - een nummer dat ook op het Olympisch programma van Mexico City staat. „Ik zwem de 200 m liever. Je hebt even de tijd om na te denken wat je gaat doen." vertelde Ada Kok later. tegen-coup. Een de drie tijdwaarnemers elk 2.22.5 Valse start de zwemsport weinig voor komend staaltje van eensgezindheid. Het applaus voor Ada was nauwe lijks verstomd of iedereen schoot overeind om te zien hoe Dick Lan- gerhorst een race won, zo mogelijk nog verbazingwekkender dan die van Ada Kok. „Van Ada had ik wel wat verwacht, maar wat Dick deed daar heb ik geen woorden voor," riep een stralende Rob Kerkhoven, Tegen het dreigend decor van snel naderende onweerswolken stapte Ada op het startblok, geflankeerd door Cobi Mulder en Betty Heukels. De spaning ontlaadde zich in een valse start. ,Dat kost 0,3 seconden per zwemster aan energie," merkte men op de perstribune op. De tweede start was raak. Ada viel scherp in het schot. Soepel maalden haar han den met wijd gespreide vingers door het water. De vijftig meter gingen in 32,0. De eerste honderd in 1.08.7. Met stijgende verbazing keken de supporters op de druk beztte tribunes toe hoe moeiteloos het ging. Uit wat voor onnoemelijk krachtenreservoir zou Ada kunnen putten op de laat- «te twee banen? De Europese kam pioene gaf zelf het antwoord, de vin- 1 gers gingen naar elkaar, er werd druk op de armen gezet. Het tem po ging omhoog. De anderen raak ten ver achter. Een machtige af zet bij het laatste keerpunt was de inleiding tot een ongelooflijke sprint. Even bleef ze beduusd aan de bas- sinwand hangen, keek verbaasd om zich heen en toen drong het tot haar door welk 'n ongelooflijke pres tatie ze had verricht. „Eensgezind" Terwyi op het platform werd ge zoend en schouders geklopt, verge leek de jury van aankomst de tij den. De gatsometer gaf 2.22.94 en Clay mag V.S. niet verlaten Cassius Clay, vervallen verklaard van zijn wereddtitel in het zwaarge wicht omdat hij geen dienst wilde doen in het Amerikaanse leger, mag de Ver. Staten niet verlaten. Een ge rechtshof in Houston heeft gisteren beslist dat de bokser, die zich Mu hammad Al! noemt, zijn paspoort voorlopig niet zal terugkrijgen. Op 20 Juni jl. was Clay in verband met zijn dienstweigering veroordeeld tot LFC-Oud Zwaluwen De festiviteiten van de 60-jarige L.F.C. worden zaterdagmiddag geo pend met de ere-wedstrijd L.F.C.- Oud Zwaluwen. Het elftal der Oud Zwaluwen zal naar alle waarschijn lijkheid als volgt binnen de lijnen komen Briedee (H.B.S./A.F.C.), R. Schaap ('t Gooi), van Mourik (Ajax), Wierz (D.W.S.), Fanger (D.W.S.), Bosse- laar (Sparta), H. v. d. Gijp (Emma), Biesbrouck (R.CH.), C. v. d. Gijp (Feyenoord) Köneman (S.V.V.). Groeneveld (Haarlem). Ten aanzien van het medespelen van Wiertz en Köneman bestaat nog onzekerheid. Stedentoernooi Leimonias Op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 augustus organiseert de Haagse tennisvereniging Leimonias weer haar jaarlijkse internationale „Ste dentoernooi". De wedstrijden van dit toernooi worden gespeeld op de ba nen van de H.L.C.T. .Leimoni as aan de Klatteweg in Den Haag. (Sportpark Klein Zwitserland) Voor Leimonias komen o.a. op de baan bij de heren Richard Kasten en Evert Schneider en bij de dames Ada Bakker. die by afwezigheid van Ada's club- trainer Charles Ritton de Amster damse zwemster coachte. Dick Langerhorst, die zich uitslui tend heeft toegelegd op de crawl, zwom de 200 m vlinderslag in 2.14.0, niet minder dan 3,7 seconden bene den zyn eigen record van enkele ja ren geleden. Hy zou er vorig jaar de zevende zwemmer Van Europa mee zyn geweest. De tropische regenbui, die direct na Langerhorsts aantikken de toe schouwers van de tribune veegde, kon de herinnnering aan deze twee topprestaties niet wegvagen. Ze vormden om in zwemtermen te spreken de piek van een prachti ge zwemdag, die zonder deze twee records voldoende stof tot schryven zou hebben geboden. Coby Sikkens Naast het wereldrecord voor Ada Kok en het Nederlands record voor Dick Langerhorst, die met deze pres taties hun derde nationale titel bin nenhaalden, verwees Coby Sikkens op de 200 m rugslag het vier jaar oude. nationale record van Korrie Winkel naar de historie: 2.31.5 tegen 2.32.3 verder vestigden d e HDZ- zwemsters Gerda Lassooy en Hen- nie Penterman met resp. 2.37.7 en 2.44.8 nieuwe aspirantenrecords op de 200 m rugslag en de 200 m wis selslag. De 15-jarige Bob Schoutsen deed by de jeugd onder zestien 'n vergeefse aanval op z'n eigen Ne derlandse record. „Ik wil hem zuiver op baanverdeling laten zwemmen", had zyn trainer Joop Bartelsman tevoren verklaard. Maar de lange Dolfyn pupil kon de spanning van zo'n eenzame race tegen de klok niet goed aan en zigzagde over de baan naar de matige tyd van 2.21.4. Rinus van Beek. tevoren bij afwezigheid van Bob Schoutsen in het heren nummer gekwalificeerd als een twee derangs winnaar greep zyn kans en finishte in de persoonlyke recordtyd van 2 .18.2 daarmee alle eventuele be denkingen tegen zyn kampioenschap wegnemend. Resultaten De uitslagen van de finale van gisteren waren: 200 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1. Gerda Las sooy (HDZ) 2.37.7 (nw. aspiranten - record). Koersen op Duindigt 200 meter rugslag dames: 1. Cobi Sikkens (GZPC) 2.31.5 (nw Ned. re cord», 2. Cobi Buter (Zwemlust) 2.34.4, 3. Bep Weeteling (Nereus) 2.35.1. 200 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1. Bob Schoutsen (Dolfyn) 2.21.4. 200 meter wisselslag meisjes onder 14 jaar: 1. Pita v. d .Woude (GDZ) 2.49.6. 200 meter wisselslag jongens onder 14 jaar: 1. Jan Elbertsen (De Kik ker) 2.35.6. 200 meter vlinderslag dames: 1. Ada Kok (Futen) 2.22,5 (nw wereld record). 2. Betty Heukels (PSV) 2.36.0, 3. Corrie Mulder (KNZB) 2.36.1. Vreugde in het water. Betty Heukels feliciteert Ada Kok met haar nieuwe wereldrecord. 200 meter vlinderslag meisjes on der 16 jaar: 1. Hennie Penterman (HDZ) 2.44.8 (nw Ned. aspiranten record- limiettijd was 2.50.0) 200 meter vlinderslag jongens on der 16 jaar: 1. René van Denderen (KNZB) 2.36.1. 200 meter vlinderslag heren: 1. Dick Langerhorst (HZPC) 2.14.0 (nw Ned. record oude met 2.17.6 op zyn naam Groningen 27/6-'64), 2. El Drent (Zwemlust) 2.20.5, 3. Chris Lint (PSV) 2.23.1. „Naar Mexico neem ik nie mand mee om ervaring op te 3oen. Degenen, die ik selecteer, moeten bewezen hebben van we reldklasse te zijn. Anders heeft uitzending geen zin," dat zegt de 29-jarige KNZB-topcoach Rob Kerkhoven als hy spreekt over het doel waarvoor h{j twee jaar geleden werd aangetrokken als opvolger van Forbes Carlille: de Olympische Spelen van 1968. „We moeten het gevoel kwyt raken dat de tyden uit Amerika en Canada voor ons onbereikbaar zyn. Als je daar van uitgaat, kun je beter thuis biyven. Wat zy doen. kunnen wij ook. We moeten alleen de mogeiykheden scheppen en voor een goed psy chologisch klimaat zorgen. Wie ik selecteer, moet zich volledig tunnen inzetten. Kan dat niet en heeft praten met ouders, schoolhoofden, en werkgevers geen resultaat, dan biyft zo'n zwemmer thuis en neem ik een andere." Rob Kerkhoven is van plan na afloop van de nationale kam pioenschappen in Groningen het mes te zetten in de voor lopige selectie van 38 jongens en meisjes. „Er zal een ploeg van zo'n man of twinig over- biyven, wanneer ik verder ga. Daar kan nog iemand by komen of afvallen. Maar het is wel de bedoeling voor de nationale kam pioenschappen van het volgend jaar de Mexico-ploeg vrywel de finitief rond te hebben. Het NOC heeft dan het recht hier en daar een naam te schrappen, maar iemand toevoegen kan dan niet neer." De voorbereiding op Mexico zal zware financiële of fers vergen van de KNZB. ■teeds in april 1968 wil Kerk- ïoven zyn trainingsploeg drie veken byeenbrengen voor een land en wedstrijd tegen Frank- ryk en Engeland op „Mexico- hoogte" in de Pyreneeën en voor een landen wedstrijd tegen Rus land eveneens op grote hoogte .n de Kaukasus. De wedstryden- -eeks wordt besloten met de seslanden wedstryd in Zweden. Teamgeest „Een dergelyke trip is nood- zakeiyk," zegt Kerkhoven, „Niet alleen om ervaring op te doen op grote hoogte, maar ook om voor de zwemsport zo noodza- keiyke teamgeest te kweken." Het ziet er naar uit dat de KNZB-coach zyn doel zal berei ken. Per slot van rekening heeft hy al voor elkaar gekre gen. dat de vyf zwemsters, die Nederland afvaardigt naar de internationale sportweken 1967 in Mexico, een kleine drie maan den uit hun omgeving worden gelicht. Avery Brundage, de pre sident van het IOC, mag dan hebben verklaard dat een trai ningskamp van vier weken het maximaal toelaatbare is wil de amateurstatus van de deelne mers niet in gevaar komen, de praktyk van de training in de grote zwemlanden rondom ons heeft wel bewezen, dat deze zin snede door de verantwoordeiyke officials niet ernstig wordt geno- Stevige cijfers: 7-2 In een met 1500 toeschouwers ge vuld sportpark heeft Noordwijk een geiyk opgaande eerste helft ge noegen moeten hemen met een 7-i nederlaag tegen een volledig uitko mend Holland Sport. De forse neder laag van de Noordwykers tekende zich al af tegen het einde van eerste helft, toen Holland Sport een 2-1 achterstand een versnelling (Van onze medewerker) niets uit België was gekomen, j Met Quelle Musique toonde hij zijn De vierjarige Amerikaanse importovermacht over Solpa, die met Little Mis Mitzie zegevierde gisteren I prima eindrush Marijke de tweede onbedreigd in de internationale dra- j piaats ontnam, very op Duindigt. Vergay bracht dej merrie direct op kop, gevolgd door Titel de eveneens vierjarige Amerikaanse Ulloldgdl hengst Satan Hanover, die een goede poort. Clay tekende later hoger be- j uitgeschakeld. De Little Miss had nu roep aan en werd op borgstortirig geen tegenstand van betekenis meer vrygelaten. De ex-wereldkampioen i en triomfeerde overtuigend In 1.22.2 was van plan naar Tokio te reizen, km-tyd. De stryd om de tweede waar hy ln een wedstryd zou uitko- j plaats was byzonder spannend en men met gering verschil op Cyrano Silk I incasseerde Butch Hollandia verras send het tweede geld. Een fraaie zege behaalde Vergay ook met de succesvolle Buermann B, die als enige met 20 meter was be last. Vanuit de achtertioede ging de ruin in yltempo naar voren, nam de leiding en rondde deze prestatie af met een goede 1.24.3 triomf. Zane Grey werd een verrassende tweede vóór Alma Axkit. W. Toto wi. 4.6- el 10.10; co engerprlja: Okker nu tegen Juan Gisbert In Hamburg is gisteren het toer nooi om de Westduitse tennistitels voortgezet met de partyen uit de tweede ronde van het heren- en de achtste finales van het dames enkel spel. Een van de mooiste partyen was wel het duel tussen de Tsjech Jan Kukal en de Honeaar Istvan Gulyas dat na vyf dramatische sets door Ku kal met 6—1, 1—6. 7—5. 4—6 en 86 ln zijn voordeel werd beslist. De sis zesde geplaatste Joegoslaaf Ni- cola Pilic stond aan de rand van een nederlaag tegen de Zuidafrikaan Frew McMillan. Na twee gewonnen sets: 75 63 stond McMillan ln de derde set niet 42 voor. Met de zege voor het grijpen kon de Zuidafrikaan zijn zenuwen echter niet de baas. Hii geraakte uit zl1n ritme en verloor uiteindelijk de party. Wimbledonkampioen John New- combe als eerste geplaatst ze gevierde ln zyn eerste optreden ln het toernooi over de voormalige Roe meense graaf Dimitri Sturdza in straight sets: 86, 63 en 62. Tom Okker komt in de achtste finales van het heren-enkel uit tegen de Spanjaard Gisbert, die in de twee de ronde de Frankforter Weinmann met 3—6, 6—4, 6—1 en 6—3 uitscha kelde. Zyn landgenoot Manuel San- tana zegevierde met 62, 108 en 6_1 over de Amerikaan McManus. Ook pikeur Nol Heskes zegevierde tweemaal. By de tweejarigen liet hy met Gustaaf een voortreffeiyke ver richting zien door in 1.29.7 Gravin Minerva en Go Away Gerda het na- kyken te geven en in de Mirkaprtjs klopte Nol met Flossie in de laatste fase van de stryd in 1.27.- overti- gend de steeds leidende Fantasie. In de Nutinaprys toonde Esmeraud haar trouw. Harmsen bestookte tot de laatste bocht de koploopster Dou ble's Dochter, die op dat moment te rugviel. Toen had Esmeraud gewon nen spel, want krachtig ondersteund triomfeerde zy in 1.24.4 over C Da mascus B en Blauwe Valk S. Eigenaar H. Schaart bracht in de Newboldprys zyn paard Fuschia voorzichtig op de benen. Daarna ont wikkelde Fuschia veel snelheid, maar kreeg geen loon naar werken, daar zy op de streep geklopt werd door Enigste, die door de jury wel cle ment werd behandeld, daar de draf allesbehalve vlekkeloos was. In de Clingenda al -ren klopte de tweejarige crack Myzen (Bier) ge- makiceiyker dan het leek Pixicata en Hubert en in de Perseaprijs liet jockey Callington zien dat hy niet pl. 1.90: 1.80; 3.-; 4.10: trio Fllcka Togt) 1.28.4 Hollandia; 3. Fa vera; 1.30: koppel 4.30: cov. Nutlnaprijs: 1. Esmeraud (A Harmsen) Trotawayprijs1. Gustaaf Heskes) 1.29.7; 2. Gravin Go Away Gerda; wl. 6.-: pl. 1.90: 3.20, 3.10; trio 221.40. Mirkaprijs: i Slik; wl. 2.50; pl. 1.30; 5.20; pl. 3.10; 1.40; koppel 3.80; 4.40. Neuvilleprija1. Buermann B (M Vergay) 1.24.3; 2. Zane Grey: 3. Alma Newboldprijs: 1. Enigste (A. T. KniJ- nenburg) 1.28.1; 2. Eusebio; 3. Elvera; wi. 4.10; pl. 2.60; 2.80: koppel 6.-; cov. 1.30; koppel 2.80: Peraeusprijs1. Quelle Musioue (H. Cadileton): 2. Solpa; 3. Marijke; wl. 1.80; pl. 1.30; 2,-: koppel 5.30; cov. De judo-ploeg die Nederland zal vertegenwoordigen bij de we reldkampioenschappen in Salt Lake City. V.l.n.r. Wim Luiten (chef d'equipe), Wim Ruska, Ernst Eugster, Eddy v. d. Pol, Mar tin Poglajen en Peter Snijders. ADVERTENTIE Sportsplinters Voor het wereldkampioenschap handbal dames, dat van 16 tot 24 november in Rusland gehouden wordt, hebben slechts negen landen zich aangemeld. Het zyn: Denemar ken, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Nederland, Noorwegen, Roemenië. Rusland, Tsjecho-Slowakye en titel houder Hongarije. In de eindronde zullen acht landen uitkomen zodat minstens een kwalificatiewedstrijd gespeeld moet worden. Keetie Hage uit St. Maartens- dyk is gisteravond op de Adelaar- wielerbaan in Apeldoorn Nederlands kampioene dames drie km achtervol ging geworden. Ze legde de afstand in 4 min 27.1 sec af. Janie Jonkers uit Gameren werd in 4.28.6 tweede en Eefje Helder uit De Woude werd derde in 4.35.4. De Italiaan Fernando Atzori heeft in Levico Terme zyn Europese bokstitel in het vlieggewicht met suc ces verdedigd tegen de Fransman René Libeer. Het gevecht eindigde onbeslist, waardoor de Italiaan zijn titel behoudt. De Belgische Wielerbond heeft in Brussel de namen van de beroeps renners bekend gemaakt, die op 3 september ln Heerlen zullen deelne men aan het wereldkampioenschap op de weg voor profs. Het zyn de nationale kampioen Jos Boons. Claes, In 't Ven, Eddie Merckx, Monty, Reybrouck, Vanden Berghe en Van Ryckeghem. i.i-i Als reserves zijn aangewezen: Fore, Witte 5ingel ILeiden.1 Godefroot, Van Clooster en Vanneste. Jan Maathuis eerste en tweede Jan Maathuis is gisteravond twee voudig winnaar geworden van het springconcours MB in Buitenpost. Met Flygette kwam de man uit Geesteren foutloos rond, met Nu- nuphar liep hij vier fouten op. waardoor hy ook de tweede plaats kon opeisen. In een Parijs spring concours moest hij de winst aan Hans Brugman laten. Maathuis deel de de tweede plaats met Tjeerd Vel- stra. gevraagd. Geen incasso. Leeftijd 15 jaar en ouder. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, C.C. Leiden en Omstreken Wed vlucht St.-Quentin. Uitslag: 1. P. Noppe en zn., 2. W. Schoone, 3. Gebr. v. d. Krogt, 4. G. Rewyk, 5. 12 J. Roest, 6 W. de Kuyper, 7 B. Paauw, 8. R. v. Diest, 9 H. Sterk, 9. H. Sterk, 10, 14, 19 J. Admiraal, 11. C. Vesseur, 13 A. Stravers, 15 W. Heemskerk, 16 W. v. d. Zwart, 17 B. Mulder, 18 L. Drost, 20 Gebr. Guyteman. De L.P.V. De Snelvlieger Wed vlucht St.-Quentin. Uitslag: 1, 2. 4. 10 J. Roest, 3, 6 mevr. v. d. Zeeuw, 5, 8 M. Noordervliet, 7. A. v. Noord sr., 9. L. Bak. Cricketprogramma lste klasse B: HCC II—De Krekels Hermes DVS—Excelsior; RW II— Quick N. 2de klasse A: Ajax—VRA II. Joegoslavische wielrenners heb ben gisteren de beste plaatsen bezet in de tweede en derde etappe van de internationale wedstryd Dwars door Joego-Slavië. De Joegoslaaf Va- lencic won de tweede etappe, een afstand van 41 km van Kragujevac naar Topola, in 1.02.19, zyn landge noot Pavlik werd winnaar in de der de etappe, 101 km van Topola naar Belgrado, in 2.30.42. De plaatsen van de Nederlandse deelnemers zyn: 18. Kroonen; 26 Burg; 28. Aardoom; 33. Bravenboer; 49. Bar en dregt; 51. Van de Klooster. hoger ging spelen en door twee doel punten van uitblinker Roggeveen de achterstand omzette in een 3-2 voor sprong. Op het uitstekend bespeelbare „by" terrein had Noordwijk na de wat vroege openingstreffer van de Joe goslaaf Aleksic in de lste minuut door twee uitstekende doelpunten van Jan v.d. Lippe de leiding genomen. Maar onder „commando" van trai ner Cor v.d. Hart deed Holland Sport er een schepje boven op en dit leidde in de tweede helft tot een kat en muis spel. Het was na de hervatting aan het uitstekende doelmanswerk van Jaap v.d. Niet te danken, dat Noordwyk voor een ne derlaag in de dubbele cyfers werd behoed. Zelfs een penalty van de excellerende Roggeveen was hem niet te machtig. Wel had hy in de derde minuut buigen voor dezelfde j hoofd moetn buigen voor dezelfde Roggeveen, hetgeen 2-4 betekende. De eerste divisieclub voerde hierna regelmatig de score op. In de 25ste i minuut was het Aleksic, die de stand op 2-5 bracht en in de laatste vyf minuten bepaalden Don (de snel- le rechtsbuiten, overgenomen van NAC) en invaller Prosman de eind- I stand op 2-7. De opstelling van de beide elftal len was: Noordwyk: v. d. Niet, Kuypers, Kes- teren, Duyndam, G. v.d. Meulen, A. Maryt, Tetteroo, Heemskerk, v.d. Lippe, Maris, Breuring. Holland Sport: v. Vianen, Teskc, Roosendaal, Verlangen, Valkenhof, v. d. Bol, Vretnjan, Bolleboom, Rogge veen, Aleksic, Don. Honkbalzege op Amerikanen De Nederlandse honkbalformatie heeft woensdag ln het Pim-Mulier- stadion in Haarlem voor 1500 toe schouwers een 61 overwinning be haald op het Amerikaanse lucht machtteam de Rhein Main Bombers. Nadat de Amerikanen in de tweede innings de leiding hadden genomen, scoorden de Nederlanders in de 6de innings (1 punt) en de 7e innings (2 punten), waarna een homerun met twee man aan honk van OVVO-spe- ler Martien Stroker in de achtste slagbeurt 6—1 betekende. Van de Nederlandse werpers bereik te Beidschat de beste resultaten. Hy kreeg in vier innings slechts 12 te genstanders tegenover zich en had als cyfers 3-0-0. Hofman wierp in twee innings 1-0-1 en Dom, die het Amerikaanse punt kreeg, noteerde 1-2-3 in drie innings Le beste Ne derlandse slagprestaties waren: V. d. Berg 1 uit 2, John 2 uit 4, Richard- •n 1 uit 1. De inningscyfers: Amerika: 0-1- 1-1-1-1-1-1-Nederland: 0-0-0-0-0- 1-2-3. De Nederlandse ruiterequlpe )or het Chlo van Rotterdam, dat an 26 augustus t/m 3 september ge houden wordt, is als volgt samenge steld: Josje Ernst, Hans Brugman, Antoon Ebben, Jan Maathuis, Tjeerd Velstra en Harry Wouters van den Oudenweyer.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6