Tienduizenden invaliden krijgen te lage uitkering 'Oude' groep dupe van ontbreken gegevens „In 90% van gevallen sterven de dieren zonder noodzaak MET EEN ENKEL WOORD AG-end; PAGINA 2 LEIDSCB DAGBLAD DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 cjencla „Ik denk erover mijn leven te wagen om een nieuwe zieke te worden (Van onze Haagse correspondent). Naar ruwe schatting enige tienduizenden invaliden in Neder land krijgen een lagere uitkering dan mogelijk zou zijn geweest, als er voldoende gegevens zouden zijn om hun geval te beoor delen. Zij behoren tot de groep van 130.000 invaliden, onder wie zich steeds meer het gevoel begint op te dringen dat zij vergeten en achtergebleven zijn. Hun dubbele ongeluk is dat zij hun handicap hebben opgelopen vóór 1 juli 1967, de datum waar op de wet op de arbeidsongeschikt heidverzekering (W.A.O.) van kracht is geworden. Wie na 1 juli arbeids ongeschikt wordt, krijgt een uitke ring op grond van wat hij in zijn vak of beroep verdiende. Dat kan tachtig tot honderd procent van maximaal f77,- per dag zijn. Doch de honderddertigduizend „oude" in- valldlteitsrentetrekkers van vóór 1 juli, van kantoorbediende tot inge nieur, blijven allen een uitkering krijgen die is afgeleid van het ge middelde dagloon (f 29,77) van een ongeschoolde arbeider. Reden: er is van de groep als to taal niet meer na te gaan hoe ieder er destijds in zijn vak voorstond. Daar is nooit een registratie van aangelegd. Ook niet nadat er vier jaar geleden in de Tweede Kamer op werd aangedrongen door het ka merlid Suurhoff daar dan maar in elk geval voor de nieuwe geval len toe over te gaan. Op 1 juli begon een „overgangsre geling" voor de reeds bestaande groep gehandicapten met invalidi- teits- of ongevalsrente. In totaal 150.000 personen. Van haar hadden er naar schat ting 20.000 een ongevalsrente. Zij za ten in het goede deel van de groep, want voor hen kon de nieuweW.A.O.- maatstaf worden gehanteerd op grond van de gegevens van hun vroe gere persoonlijke uitkering. De overige 130.000 echter bleven achter op het uniforme ongeschool den-niveau. Nu is dat niet voor ie dereen een nadeel. In tegendeel, deskundigen zijn van mening dat de indertijd in de Tweede Kamer per motie- Van Lier vastgelegde garantie, dat niemand bij welke verandering dan ook op een lager berekeningsniveau kon komen, een voordeel betekent voor vele tien duizenden. Immers, er zijn nog tal rijke handarbeiders en categorieën kantoorpersoneel, voor wie de maat staf van f 150,- per week een hoge is. Vele anderen voelen zich echter gedupeerd. Wie een redelijk goed be taalde baan had en al invalide is, ziet nu dat een collega, die thans iets overkomt, volgens de nieuwe re geling veel meer naar zijn huidi ge salaris krijgt betaald. Het scherpst komt dit bezwaar naar voren bij personen die al eerder arbeidsongeschikt zijn geworden, maar die van hun bedrijfsvereniging nog enige jaren lang zogenaamd ver lengd ziekengeld (afgestemd op hun loon) hebben gekregen. 100.000 anderen uit de groep van voor 1 juli. De bedrijfsverenigingen, die nota bene zelf soms hebben nagelaten ge gevens van oudere gevallen te bewaren, hebben daarop niet in ie ders ogen jüist gereageerd. Waar de overheid niet de een kon bevoorde len en de ander niet, was er niets op tegen dat zij „hun mensen" toch nog bleven steunen. De bedrijfsvereni gingen hebben echter een afbouw regeling gemaakt, waarbij de toela- in de meeste gevallen in 1970 af loopt. Bovendien zijn er bedrijfstak ken zoals de bouw, waar een deel van de aanvulling met een schok omlaag is gebracht. En zoals de me taal, waar men nu als men twee jaar invalide is, „uitgetrokken" wordt ver klaard. Te laat De bedrijfsverenigingen vonden indertijd de invaliditeitsuitkering te laag en wilden hun mensen behoe den voor de directe teruggang in in komen. Zij vulden de uitkering van jaar tot jaar aan. Toen de WAO. kwam, is uit hun kring nog ge vraagd of „hun mensen" onder de nieuwe regeling konden komen. De sociale verzekeringsraad bestudeerde deze vraag. Natuurlijk kon het tech nisch wel voor deze groep van zo'n twintigduizend personen, wier ge- vens nog bekend waren, doch de con- slusie was dat dit een onmogelijk dis criminatie betekende voor de ruim Congres tegen vivisectie (Van onze Amsterdamse correspondent). „Naar schatting worden op de gehele wereld per jaar 500 mil joen warmbloedige dieren het slachtoffer van vivisectie. In 90 tot 95 procent van de gevallen sterven zij zonder noodzaak". Aldus gisteren in Amsterdam de voorzitter van de „Nederland se bond tot bestrijding van de vivisectie", de heer J. Vinken- borg. Zyn bond bestaat dit jaar 70 jaar en heeft in verband met dit jubi leum het zesde wereldcongres tegen de vivisectie van de „Coalition mon diale contre la vivisection" georgani seerd. Dit congres wordt vandaag tot en met zondag gehouden in het internationale congrescentrum in de hoofdstad. Geen feest Doel van zijn bond en de ruim 30 in de „Coalition" verzamelde bon den uit andere landen is de totale afschaffing van de vivisectie. De heer Vinkenborg, behalve anti-vivi sectie ook vegetariër: „Ons jubileum is geen feest. Feest vieren mogen pas als de vivisectie, dat afschuwe lijke gemartel, een overwonnen stand punt is." De anti-vivisectionisten beschou wen hun strijd geenzins als utopis tisch. Meer en meer worden metho des om zonder vivisectie hetzelfde doel te bereiken bekend. Hieraan wordt tijdens het congres ruime aan dacht besteed. Zo zal prof. dr. S. T. Aygun, hoogleraar in de diergenees kunde aan de universiteit van Anka ra in Turkije, een uiteenzetting ge ven over „weefsel- en celculturen, een vorm van vivisectie-vrije re search." Deze methode zou bijna on beperkt en veel veiliger zijn dan de vivisectie. Prof dr. P. Sorgdrager, hoogeleraar in de praktische farma cie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht, zal spreken over „de ont wikkeling van vivisectie-vrije genees middelen." „De wetenschap zweert nog steeds bij dierproeven. De industrie volgt getrouw. Er komen meer laboratoria, waar proefdieren vaak onder helse pijnen sterven. En wat schieten we er mee op. Wij worden wel ouder, maar in veel gevallen betekent dat alleen maar dat wij langer zijn. De moderne geneeskunde geneest wel ziekten, maar geen zieken, in tegen stelling tot bijvoorbeeld de homeo pathie. Wij zijn er van overtuigd dat de moderne laboratorium-geneeswij ze de hele geneeskunde op een dwaal spoor brengt. Acute ziekten worden wel genezen, maar het aantal chro nische gevallen neemt toe," zegt de heer Vinkenborg. Mode-artikel Hij verwijt de tegenpartij gemak zucht, sleur en onverschilligheid ten opzichte van vivisectie-vrije research. „Vivisectie is een wetenschappelijk mode-artikel geworden. Al jaren vra gen wij vergeefs een leerstoel in de vivisectie-vrije geneeskunde aan een van de universiteiten. Dat is een be denkelijke toestand, temeer omdat goedkopere methoden ontwikkeld kunnen worden. De geneeskundige wetenschap vertoont verschijnselen van aderverkalking. De geneeskundi ge samenleving wordt bedreigd". Van een anti-vivisectiewet, die op het ogenblik voor ons land wordt voorbereid, verwacht de „Nederlandse bond tot bestrijding van de vivisec tie" weinig goeds. Het ziet er naar uit dat de Engelse wet op dit ge bied als voorbeeld wordt genomen. Dit zal tot resultaat hebben dat de wet minder de vivisectie-dieren dan de bedrijvers van de vivisectie zal beschermen. Zaterdag wordt in het kader van het congres een modeshow gehouden, waarin kunstbontjassen worden ge toond. De „Nederlandse bond tot be strijding van de vivisectie" heeft voor vrouwen „die een daad stellen en het hunne doen voor een beëin diging van de wreedheden bij de jacht en de fok van pelsdicren" een speld in de vorm van een lotus la ten ontwerpen, die deze vrouwen kunnen dragen om aan te geven dat hun mantel van kunstbont is. Autoweg Invalide bouwvakkers zagen in sommige gevallen hun brutomaand- uitkering duikelen van f 800,- naar circa f 600,-, die nog verder wordt af gebouwd. Een heel bedrag nog maar dit zegt een invalide bouwvakarbei der: „Ik heb een auto voor de deur staan. Dat Hjkt heel wat. Maar met mijn wervelaandoening kan ik alleen maar de straat op in die auto. Nu zal hij weg moeten". En een hoog-geklasseerde functio naris uit het metaalbedrijf: „Ik heb een brief gekregen dat ik na au gustus ineens honderden guldens minder krijg en nog goed vijfhon derd gulden bruto per maand over houd. Ik betaal tweehonderd gulden huur voor een goed huis. Ik wil niet afzakken naar de saneringswijken. Dan waag ik, na drie hartaanvallen, nog liever mijn leven en ga tegen doktersadvies weer ergens werken opnieuw invalide te worden ver klaard volgens de nieuwe regeling". „Technisch onmogelijk", is er ge zegd over de her-klassering van hon derddertigduizend invaliden van wie driekwart volledig arbeidsongeschikt is, en daar was de kous mee af. Naarmate er nieuwe invaliden ko men, zal de onbillijkheid door velen steeds schrijnender worden gevoeld. Nog jarenlang, totdat de „oude groep", de leeftijdsgrens van vijfen zestig jaar is gepasseerd. De vraag wordt nu geopperd wat moeilijker is: toch enigerlei vorm van beoordeling van die 130.000, of het meespelen van een stuk onvrede. De vraag juridisch houdbaar of niet wordt ook gesteld, of men deze onvolkomenheid kan handha- ven in de jaren waarover tegelijker tijd de terugbetaling van 750 miljoen aan invaliditeitsrentezegels aan zonde Nederlanders is uitgesmeerd. Twee doden bij frontale botsing Op de provinciale weg nabij Hoorn zijn gisteravond twee zusters Ursu- linen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De auto, waarin be halve de twee slachtoffers, nog twee zusters en een 39-jarige vrouw zaten, slipte tengevolge van het natte weg dek en botste frontaal tegen een vrachtauto. De twee zusters werden op slag gedood. Van de andere zus ters werd er een zwaar en één licht gewond. De 39-jarige wouw werd eveneens licht gewond. De bestuur der van de vrachtauto bleef onge deerd. De twee om het leven gekomen re ligieuzen zijn, zuster Rosario (53), hoofd b.l.o.-school in Hoogkarspel en zuster Baptista (59), onderwijzeres op een lagere school in Hoogkarspel. WATERTEKORT IN HONGKONG De autoriteiten van Hongkong heb ben gisteren de waterleiding afge sloten van een communistisch-ge- oriënteerd vakbondsbureau en ge dreigd alle instellingen zo te behan delen die opzettelijk water verspillen door kranen te laten lopen. Het ver spillen 'van water is een middel van de communisten om de autoriteiten dwars te zitten sinds de langdurige droogte drie weken geleden rantsoe nering van het water noodzakelijk maakte. De kolonie, die nu nog voor onge veer 82 dagen water heeft, werd dins dag getroffen door een hevige stort bui. Maai' voordat de toestand weer normaal is, is 25 tot 50 cm regen nodig, waar de 7 cm regen die van de tropische storm ,Fran'' verwacht worden, slechts weinig toe zullen bij- BINNENLAND Prinses Christina terug Met een stel nieuwe contactlenzen, die zij zich in de V.S. heeft aangeschaft, is gisteren Prinses Christina met haar particulier secretaresse, mej. N. W. de Vlieger, teruggekeerd van een drieweekse vakantie in Ame rika. Op Schiphol stond Prins Claus gereed om haar met een hofauto af te halen. Onderwijs-project Met een bij drage van f. 667.768 zal Nederland de uitbouw van het San Nicolas Col lege, een kweekschool in Surigao op het eiland Mindanao in de Philippij- nen, helpen financieren. De onderte kening van een desbetreffende over eenkomst heeft gistermiddag in het ministerie van Buitenlandse Zaken Vice-premier naar de west Vice- premier drs. J. A. Bakker, tevens mi nister van Verkeer en Waterstaat, zal evenals zijn voorgangers een oriën- tatiebezoek naar de eWst gaan ma ken. Vermoedelijk vergezeld door zijn echtgenote vertrekt hij samen met het hoofd van zijn kabinet, drs. A. Jonkers, op 15 augustus as. naar Pa ramaribo, waar hij tien dagen zal verblijven. Daarna vliegt hij voor een bezoek, dat eveneens 10 dagen zal du ren, naar Curagao. Hij kan op de ochtend van vrijdag 8 september op Schiphol worden terug verwacht. Hoog Militair Gerechtshof Mr. J. D. Schepers, luitenant-generaal van de Generale Staf, is op zijn ver zoek. met ingang van 1 januari 1968 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van lid van het Hoog Militair Ge rechtshof. Ook aan J. L. Zegers, lui tenant-generaal vlieger-waarnemer van de Koninklijke Luchtmacht, is op zfjn verzoek, met ingang van 1 januari 1968 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van lid van het Hoog Militair Gerechtshof. Erkenningsregeling De Neder landse verhuisondernemers hebben in eigen kringen een erkenningsregeling gecreëerd. De erkenningsregeling is ontworpen door de vakafdeling meu beltransport van de NOB-wegtrans- port en wordt reeds toegepast bij de ze organisatie, alsmede bij de Katho lieke Vervoerders Organisatie „St.- Franciscus". Om het publiek de no dige garanties te kunnen verschaffen, zijn normen opgesteld, waaraan de verhuizer moet voldoen om een er kenning als verhuisondernemer te kunnen krijgen. Kazerne wordt opgeheven De Boskampkazerne in Leusden wordt dit jaar opgeheven en door de in spectie der d omeinen verkocht. De kazerne is verouderd. Het in de Bos kamp gelegerde tankbataljon wordt in december ondergebracht in de Du- moulinkazerne in Soesterberg, waar door reorganisatie en concentratie van de verschillende opleidingseenhe den van de Kon. Luchtmacht ruimte is vrijgekomen. Ton schade door ontploffing Meer dan een ton bedraagt de scha de die werd aangericht doordat dins dagochtend in de centrale aan de Dordtse Merwedehaven een hulpge nerator uit elkaar sprong. Het ap paraat leverde stroom voor een gene rator met een vermogen van 50 me gaton. Afvloeiing personeel Dezer da gen voltooide de Koninklijke AaBe Wollenstoffen- en Dekenfabrieken NV in Tilburg een verschuiving in het produkten-pakket naar artikelen, die zich meer voor automatisering le nen. Door deze accent-verlegging in haar produktie moet AaBe 33 werk' nemers, merendeels werkzaam in de niet-direct-produktieve sector, voor afvloeiing in aanmerking laten ko men. Boerderij brand Een felle brand heeft gisteren in korte tijd de boerde rij van de veehouder S. K. Atsma in Rottevalle (bij Drachten) in as ge legd. De brand is vermoedelijk ont staan in een hoeveelheid gedroogd gras, die in de schuur was opgesla gen. De schade wordt geschat op f 200.000. BUITENLAND Hulpactie Zevenendertig voor aanstaande Amerikanen hebben een comité opgericht ter inzameling van geld voor de Arabische vluchtelin gen. De voormalige president Eisen hower is ere-voorzitter: voorzitter is James A. Linen, president-directeur van de uitgeversmaatschappij Time. Souvenirs De Israëlische pers publiceerde gisteren een oproep tot gedemobiliseerde reservisten om „sou rs" uit de oorlogsdagen, zoals handwapens en onderdelen van tanks, kanonnen e.d. in te leveren. Een grote hoeveelheid buitgemaakte zware wapens is onbruikbaar, omdat er onderdelen ontbreken die als oor logsherinnering zijn meegenomen. Veroordeeld Een inwoner van Hebron in het door Israël bezette westelijke deel van de Jordaanoever is tot acht Jaar gevangenisstraf ver oordeeld omdat hij in het bezit van een automatisch geweer was. Het is de zwaarste straf welke tot nog toe aan een Jordaniër in het bezette gebied is opgelegd. Schipbreuk Zeventien Fhilippino's zijn verdronken terwijl tientallen an deren gewond raakten toen een mo terboot die hen na een dorpsfeest naar huis bracht, omsloeg. Tien an dere passagiers worden vermist. Apollo terug naar V.S. Het Amerikaanse ruimtevaartuig Apollo dat in september in Belgrado ten toongesteld zou worden, zal naar de Ver. Staten worden teruggebracht zonder dat het te zien is geweest. Het zou de grote attractie hebben moeten zijn ter gelegenheid van het congres van de Internationale Fede ratie voor ruimtevaart. De Ameri kaanse ambassade heeft meegedeeld dat de Apollo teruggezonden moet worden omdat er op korte termijn nieuwe proeven mee genomen moe ten worden. Nieuwe lgn van SAS De Scan dinavische luchtvaartmaatsshappij (SAS) zal op 4 november beginnen met haar „Trans-Aziatische expres" tussen Kopenhagen en Bangkok via Tasjkent (Sowjet-Unie). De SAS zal de eerste West-Europese luchtvaart- maatshcappij zyn die over Sowjet- russisch gebied naar het Verre Oos ten vliegt krachtens een nieuwe luchtvaartovereenkomst, die in ja nuari van dit jaar met de Sowjet- Unie afgesloten werd. De reis zal 12 uur en 10 minuten duren. Nog twee doden Redders hebben nog twee lichamen gevonden van Japanss schooljongens die bij het be stijgen van een berg door de blik sem gedood werden, waardoor het totale aantal gestegen is tot 11. Zij maakten deel uit van een groep van 50 jongens van een middelbare school die de berg Nisji Hodaka aan het beklimmen waren. Zij waren tot op 2500 meter gekomen toen de bliksem uit laag hangende wolken toesloeg. Slechts een miljard De Duit se spoorwegen hebben over 1966 een verlies geleden van 1.106 miljoen mark. Volgens de persdiensst van de Deutsche Bundesbahn is dat een meevaller, want op de begroting voor 1966 was het verlies geraamd op on geveer 1.400 miljoen mark. Ontwikkelingsplan De directeur- generaal van het Israëlische minis terie van Landbouw heeft meege deeld dat een plan in studie is voor de ontwikkeling van de landbouw op de westelijke oever van de Jordaan. Het plan voorziet o.a. in de bouw van waterwerken en de vestiging van vluchtelingen in het gebied. Overval uit hinderlaag Vijf po litiemannen uit Thailand werden ge dood en vijf ernstig gewond toen dinsdag een bende communistische terroristen hen overvielen vanuit een hinderlaag In de wildernis 300 km ten zuiden van Bangkok. De gevech ten braken uit toen de politie langs een bochtig pad door de wildernis ging in een afgelegen deel van de zuidelijke provincie Partsjoeab. Anti-Russell-tribunaal De leiders van het Zweedse comité „Vrij Azië" zijn voronemens dit najaar een an ti-communistisch Vietnamtribunaal te organiseren als antwoord op het Russell-tribunaal. Verscheidene de serteurs van het „Nationale Bevrij dingsfront" (Vietcong) zullen aan de conferentie deelnemen. De twee Zweedse leiders in het „anti-tribunaal" hebben samen met vier Noren en twee Denen onlangs twee weken in Zuid-Vietnam doorge bracht om gegevens voor hun tri bunaal te verzamelen. DONDERDAG W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Jirl Ropek. 8.15 uur nam. Konlngsker-kRuil club. 7.30-10 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris- ,us van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Electronlcaclub ,De detector". 7.30-9.30 uur nam. Garenmarkt: Dagexcursie K. en O. naar Reeuwijk en Moordrecht. 9 uur voorm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: Laurel en Hardy als Stieren vechter, a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The professionals", 14 j. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke middag 2.30 uur „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", Lldo: „Sectie S contra Goldman", 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.C" 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Naakte onschuld", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 Flipper". Trlahon: „The sound of music" Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5' en 8 Rex:, „Rit door de hel", 18 J. Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 uur. Elke mid dag 2.30 (zondag ook 4.45 uur) „Tickle me" (Elvis Presley). Wassenaar, Astra „Zedenpolitie grijpt in" (vr.- en za. av.). Jm schar- zen Róssl" (zo.av.). „De eenogige In diaan" (zo.mi.). TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling toen en nu' Werkd. 10 uur vc 5 u. nam.; zondag 1-5 u. nam. (t/m 6 augustus). De L.afcenhai: Dag 10-5 uur: zond 1-5 uur Hortus Botanicus: Tentoonstellingen reptielen en amphibien „Terra Hortus Tijdens een interview, dat Prinses Irene en haar echtgenoot Prins Carel Hugo aan een Engelse journalist toestondenwerd deze informele foto gemaakt. De prin ses kleedt zich, als ze in de tuin werkt, gaarne in spijkerbroek en sportief overhemd. 10 tot 10 10 augustus). Legem. useum Pesthuislaan uitzondering zondag 1-5 uur) MoleD „de Valk": Molenmuseum ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam Zondags 15 uur nam Maandags gesloten Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling: „Ball. beeld en droombeeld". Geopend dagelijks 10 17 uur: 's zondags 13—17 uur (tot oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunc Tentoonstelling van Japanse prent* van Kyösal. Dagelijks 1017 ut 'p Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunfl (Steenctraat 1): Dag 10-7 u.; 'szo; a age 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschied nis der natuurwetenschappen: Di 10—4 uur zond. 1—4 uur. Waaggebouw Bloemententoonstellii* 10 uur voorm. tot 10 uur nam. (t.ej 6 augustus). Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Te toonstelling wandkleden Carine vi der Meer. Maandag t/m zaterdag uur voorm.—5 uur nam; bovendli dinsdagavond 8—10 uur (t/m 16 a gustus). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopen.. voor spoedeisende gevt len: Apotheek Herdlngh en Blanke Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apothe Zuld-Wes1- Brahmslaan 20, tel. 216! De zaterdag-, zondag-, avond- i nachtdienst, van apotheek R. vi Ereest Smaller.burg te Lelderdo wordt waargenomen door apothe Herdlngh en Blanken. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raa plege men de eigen hulsarts, daan tot maandagmorgen dokterstelefo 2 2 2 2 2. Nieuwe arrestaties in Zuiilkoreaans spionagekomplot In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel heeft de openbare aanklager gisteren tegen nog vier personen een strafvervolging Ingesteld in verband met een communistisch spionagenet- werk, dait vanuit Oost-Berfijm zou opereren. Van de 65 Koreanen en de ene Duitse vrouw, die de Zuidkoreaanse geheime dienst heeft gearresteerd, worden er 400 vervolgd wegens spio nage. Van 25 personen is de aan klacht terzijde gelegd, terwijl de zaak tegen één man voor een krijgs raad zal worden beheandeld. De leden van het spionagenet- werk waren volgens de geheime dienst Koreaanse ingezetenen van West-Duitsland, Frankrijk, Oos tenrijk en de Verenigde Staten. De Duitse vrouw keerde vandaag naar haar land terug. De aanklacht te gen haar werd geseponeerd. HAAG-SI (Van onderdag 3 augustus t/m woensdag 9 augustus) DONDERDAG 3 AUGUSTUS Circustheater. 20.15 uur: Musl „Anatevka". Pavlljoentheater, 20.30 uur: Sh Wlm Zonneveld. Diligentla, 20.15 uur: Cabaret Ft Jansen: „Hoe meer zielen". VRIJDAG 4 AUGUSTUS Circustheater, 20.16 uur; Musle „Anatevka". Pavlljoentheater, 20.30 uur: Sh Wlm Sonneveld. Diligentla, 20.15 uur: Cabaret F< Jansen: „Hoe meer zielen". ZATERDAG 5 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Musl .Anatevaka". Paviljoentheater, 20.30 uur: Sh Wlm Sonneveld. Diligentla, 20.15 uur: Cabaret F Jansen: „Hoe meer zielen". ZONDAG 6 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Must Paviljoentheater, 20.30 uur: Sh Wlm Sonneveld. MAANDAG 7 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Musl „Anatevka". Kurzaal, 20.15 uur: Gulnese da groep „Djoliba". DINSDAG 8 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Mud „Anatevka". Kurzaal, 20.15 uur: Residentie-( kest, m.m.v. Konstanty Kulka, vloo! Paviljoentheater, 20.30 uur: Sh Wlm Sonneveld. Diligentla, 20.15 uur: Cabaret Ft Jansen, „Hoe meer zielen". WOENSDAG 9 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur: Musl „Anatevka". Kurzaal, 20.16 uur: Gulnese da groep Djoliba". Pavlljoentheater, 20.30 uur: SI Wlm Sonneveld. Diligentla, 20.15 uur: Cabaret F Jans: „Hoe meer zielen". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Geld ligt voor het grijpt 14 J. Asta: „Dokter ZJivago", 14 J. Bijou „Blow-up", 18 J. Camera: „Een gravin van Hongkot a.l. Cineac: „Mijn prinses" ('s avon 18 J. Overdag: „Geheim agent f Fllnstone", a.l. City: „Fantomas contra Scotli Yard", 14 j. CorBO: „Samen uit, samen thuis Du Midi: „De prooi", 18 J. Euro Cinema: „The sound of muj Flora: „De wraak van Ivanhoe", 1 Hollywood.SingaporeSin ga re opdracht voor vijf", 14 J. Krlterlon: „Hou de trein ln het cx 18 J. Kurzaal: „The goldrush", a.l. Metropole-Tuschlnski„Daar kol de Russen, daar komen ze aan", Odeon: „De kanonnen van Navi ne". 14 J. Olympia: ,,De man met de vijf poorten", 14 J. pet", a.l. „Gooi het ar in Rex„De roekelozen", 14 1. Rojcy: „Lost command", 18 J. Seinpost: „Hoe steel ik een i joen?". a.l Studio de Luxe: „Bertrand In on roerend goed", a.l. Thalla„De spion van Berlijn", 1 West-End: „Mary Popplns". ('s l dags: „Disney lach- en pretfestl' met tekenfilms) WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) De Bilt Twenthe Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürich Geneve Locarno Wenen Innsbruck regenbui regenbui llohit bew. regenbui regenbui oiubew. onbew. regenbul windstil onibew. onbew. licht bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. onibew. onbew. onbew. 25 16 22 16 24 16 22 15 25 16 25 16 27 16 25 15 27 15 27 14 27 17 I 25 19 24 19 l 10 8 18 9 1 26 13 26 15 25 14 26 14 18 28 20 30 18 30 16 31 16 29 15 32 15 29 17 32 21 28 14 33 18 33 25 30 22 29 23 33 10 38 21 16

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2