BI EIïïs? UP DRINK SCHEEPS m BERICHTEN D J A O V N Y E S DERBY nu met gratis sleutel hanger; DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 PAGINA 13 zonder het op te merken. Coldstream had Apayki een bood schap gestuurd met het verzoek of hij een van zijn bekwaamste man nen over de grens naar Noord-Viet nam zou willen sturen om na te gaan of er aanwijzingen waren voor de troepenbewegingen waarover ge ruchten liepen. Hij zou moeten trach ten bijzonderheden te verzamelen over de uniformen, uitrusting, taal en aantal. Met de boodschap had hij een kleine zender-ontvanger verzon den. Coldstream had vermoed dat Apayki zijn zoon Bui zou sturen die verstand had van de radio en die de meest bekwame rimboejager was van het dorp. „Het is gebeurd," zei Bui. Zijn stem klonk scherp en helder in de Sarkhan. De overigen waren ou- en ervaren. Dat waren de in structeurs Chinezen, Noordvietna- mezen en enkele Europeanen die meestal toekeken en niets zeiden. „Ze komen nu dichterbij," zei Bui. „Hoe weet je dat enkelen van de- mensen Europeanen zijn?" vroeg Coldstream. „Kon je hen overdag dicht genoeg naderen om hen te kun- zien?" (ADVERTENTIE) de harde matras met alle comfnrt van een zachte! Plannen voor Flevohof nemen vaste vorm aan Seen" t!? brengen blijkt te zijn De hof (bij Dronten) volgt uit te zien: voor de stelling is 120 hectare gere Eldo-raket voor de tiende maal aan de grond Het project van de Eldo de Europese Organisatie voor de ont wikkeling van een aandrijfraket ;en raket te ontwikkelen die een satelliet in een baan om de aarde kan brengen, wordt gesteund door Frankrijk, Engeland, West-Duits- land, Italië, België, Nederland, en Australië. Kolonel Dutton, de vertegenwoor diger van de Eldo in Australië, heeft verklaard dat er geen poging meer zal worden gedaan om de raket de ruimte in te schieten als men ook morgen (vrijdag) weer van de lance ring moet afzien. PANDA EN DE WARAPURI-DIAMANT 10—94. Dit belooft een aardige vakantie-tochi erklaarde Jolliepop, toen Panda zijn autootje het zonnige land- chap instuurde. „En wél-verdiendmogen wij wel zeggen! We lebben genoeg last gehad van schurken en andere misdadigers, Op de achterbank ,Zal ik hem een i Vei landschap i zijn raap geven?" stelde hij Glibber. „Hoed je kalm! Geen geknal, als in een luide ontplof- band. die lek sprong maar er op hem werd geschoten. Met r en geweldig plofte het zeil Drastische herziening wijkopleiding De kruisverenigingen gaan hun opleidingen voor wijkverpleegster drastisch veranderen. De huidige, uit 1920 daterende wijkopleiding, die in de loop va nbijna een halve eeuw steeds is opgelapt en bijgespijkerd, zal binnenkort op geheel nieuwe leest worden geschoeid en de naam „Op leiding tot verpleegster in de maat schappelijke gezondheidszorg" krijgen. De plannen zijn inmiddels door het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid goedgekeurd. pleegkundigen met meer kennis en betere vaardigheden zullen toerusten om de verscheidenheid van taken te vervullen, die him buiten het zieken huis kunnen wachten. De huidige opleiding tot wijkver pleegster duurt, na de gewone ver pleegstersopleiding in het ziekenhuis, één jaar. De cursusduur wordt nu waarschijnlijk verlengd tot twee jaar. Het Groene Kruis zal, met finan ciële steun van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, in afwachting van de officiële start van de nieuwe opleiding al op 1 septem ber aanstaande in de villa „Sparren- heide" in Driebergeen een school voor maatschappelijke zorg openen. tintelend fris en lekker pittig -<f%. r 1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13