Noodmaatregelen in Detroit verzacht Isra'él acht vergelijk met Jordanië mogelijk ^Qcjencla Uitbreiding van de samenwerking nodig Steun van Peking aan Soekarno Wraak schoonmaker was niet zoet Vrouw dood door stroom PAGINA J LEIDSCB DAGBLAD WOENSDAG 2 AUGUSTUS 19 Carmichael dreigt De noodmaatregelen welke tijdens de ongeregeldheden in de Ameri kaanse stad Detroit door gouverneur Romney waren ingesteld, zijn ver zacht. De avondklok welke 23 juli werd ingesteld, is met ingang van gisteren opgeheven, evenals de be perkingen op de verkoop van drank, benzine en andere brandbare vloei stoffen. Het verbod op de verkoop van wapens en explosie ven blijft van kracht. Ook de beperkingen voor het verkeer in de wijken waar de onge regeldheden zich voordeden, gelden nog. Gouverneur Romney maakte voorts bekend, dat de noodtoestand wordt gehandhaafd, om hem in de gelegen heid te stellen snel maatregelen te nemen als er opnieuw uitbarstingen van geweld zouden voorkomen. De meeste parachutisten zijn uit Detroit vertrokken naar hun bases in Kentucky en Nöord-Carolina; 1200 man zullen nog- enige tijd in de automobielstad blijven. In Milwaukee heeft de Nationale Garde om automatische wapens ge vraagd om het hoofd te kunnen bie den aan sluipschutters, die daar nog steeds opereren. De onlusten en het plunderen zijn tot staan gebracht, maar kort na middernacht werd nog een aantal branden gesignaleerd. Van communistische zijde in Ha vanna (Cuba), waar een conferentie wordt gehouden van de Organisatie voor solidariteit tussen de Latijns- Amerikaanse landen, is verklaard, dat de Amerikaanse negerleider Sto- keley Carmichael het plan geopperd heeft om president Johnson en pre mier Wilson te vermoorden bij wijze van vergelding „voor de moord op negerleiders". Ook de ministers Rusk en McNamara zouden de eersten zijn, die „de prijs hiervoor zouden moeten betalen". Met grote minachting sprak Car michael over de Amerikaanse com munistische partij, die volgens hem van het kapitalistische systeem pro fiteerde. De partij zou niet aanslaan bij de arbeidersklasse. Carmichael pleitte voor een guer rilla-oorlog die de negers in de Ver. Staten zouden moeten voeren. Hij zei naar de V.S. te zullen terugke ren, ondanks het risico dat hem daar zijn paspoort zou worden afgenomen. Voor Herbert Redmond (links) en Patrick Cullen uit De troit bestaan er kennelijk geen rassenverschillen. Als stamgasten van een bar in de onlangs door rassenonlusten getroffen automo bielstad, vierden zij met een bier tje de opheffing van het tapver- bod. COMMANDANT BIAFRA'S LEGER GESNEUVELD Het hoofd van het leger van Bia- fra, majoor Nzeogoe, Is in gevechten met de federale Nigeriaanse troepen gesneuveld, aldus radio-Lagos. Het lichaam van de majoor Is gevonden tussen de lichamen van andere offi cieren van het leger van Biafra na gevechten te Obolo Eke, die zondag hebben gewoed. Het nieuws zou zijn bevestigd door generaal-majoor Gowon, hoofd van het leger van Nigerië. Deze ver klaarde: „Hij was een misleid, maar dapper officier. Hij zal een militaire begrafenis krijgen". Zowel Gowon als Nzeogoe hebben hun opleiding gehad te Sandhurst, de Britse militaire academie. Nzeogoe heeft ia januari 1966 de staatsgreep in Kadoena geleid, die een einde maakte aan het burgerbewind in Ni gerië. Toen de oostelijke deelstaat zich afscheidde onder de naam van Biafra, nam hij de leiding van de strijdkrachten op zich. Een woordvoerder van de federale regering heeft bekendgemaakt, dat een vliegtuig van de rebellen dat een aanval uitvoerde op Bonny, is neer geschoten. Bonny is verleden week dinsdag door de federale troepen in genomen. De woordvoerder heeft verder be kend gemaakt, dat de federale troe pen in het noorden de stad Obolo - Eke hebben veroverd. Vanuit deze stad werden guerrilla-aanvallen ge daan op de federale troepen die op rukken naar de hoofdstad van Bia fra, Enoegoe. De troepen van de re gering zijn nog altijd gewikkeld in schermutselingen met verspreide groepjes opstandelingen in het ge bied rond Nsoekka, Obolo-Eke was volgens de woordvoerder een „doorn in het vlees" van de federalen. In Jeruzalemse regeringskringen gelooft men niet, dat Jordanië een hervatting van de oorlog tegen Israël in de zin heeft. Integendeel, men Loos alarm in koninklijk paleis Een storing in het brandbeveili gingssysteem van het koninklyk palies in Amsterdam heeft gister avond nogal wat spanning op de Dam veroorzaakt. De brandwacht, die in de centrale seinzaal van de brandweer het lichtje zag opflikke ren, dat betekent dat de alarmin stallatie in het paleis in werking was getreden, sloeg groot alarm en in de kortst mogelijke tijd stonden drie motorspuiten, twee ladderwa gens, een personeelwagen en een ge- reedschappenwagen van de brand weer rond het paleis op de Dam. Ook de politie stuurde er enkele wagens heen. Na een nauwgezet onderzoek bleek het loos alarm, mo gelijk veroorzaakt door een wat zware donderslag. Rapport van de Raad voor liet Midden- en Kleinbedrijf: Voor de toekomst tot 1970 wordt een verdere daling van het aantal verkoopplaatsen verwacht in de detailhandel in textiel, kleding en schoeisel. Gerekend wordt op voortgaande filiaal vorming en specialisatie. De omzetten zullen minder snel stijgen dan in de eerste helft van de jaren 'GO het geval was. Verwacht wordt, dat het marktaandeel van het midden- en kleinbedrijf in de detailhandel in textiel, kleding en schoeisel zich tot 1970 ongeveer op het niveau van 1964 zal kunnen handhaven. Dit blijkt uit het rapport, dat door de raad voor het Midden- en Klein- bedrijf is opgemaakt. In het rapport wordt sterk de na druk gelegd op de noodzaak tot uit breiding van de samenwerking, zo wel die in de vakorganisaties als die in de commerciële organisaties. Deze samenwerking zal in verband met de E.E.G. niet bij de landsgrenzen kun nen ophouden, meent de Raad voor bet Midden- en Kleinbedrijf. Het marktaandeel van het midden- en kleinbedrijf in de detailhandel in textiel, kleding en -schoeisel, daalde van 1950 tot 1964 van 52,1 naar 47,3. Relatief was de daling het sterkst in het begin van de jaren vijftig en in de Jaren '56'58. Na 1958 hand haafde het marktaandeel van het midden- en kleinbedrijf zich globaal op 47,5. De totale omzet van de de tailhandel in textiel, kleding en schoeisel van alle artikelgroepen te zamen nam van 1950 tot 1964 toe met meer dan honderd procent tot een bedrag van ruim vijf miljard gulden. Het aantal verkoopplaatsen in de detailhandel in textiel, kleding en schoeisel neemt af. Tegenover de aanzienlijke daling van het aantal ondernemingen met verkoopplaats staat een belangrijke toename van het aantal filialen en ondernemingen met filialen. Het aantal verkoop plaatsen per 10.000 inwoners daalde van 1950 tot 1964 in Nederland van 22,2 naar 18.5. Deze daling was rela tief het sterkst in de agrarische pro vincies. Het rapport stelt, dat het aandeel van de bestedingen aan textiel, kle ding en schoeisel in de totale con sumptieve bestedingen van 1950 tot 1964 daalde, maar nog belangrijk ho ger ligt dan in landen zoals bijvoor beeld de Verenigde Staten, Engeland en Zweden. Verwacht wordt, dat de consument een steeds geringer deel van elke gulden, die hij reëel meer verdient, aan textiel, kleding en schoeisel zal besteden. Een aanwijzing voor het uitblijven van een „nieuwe ronde" ziet men hier in de gehele of gedeeltelijke eva cuatie van de tussen de 15.000 en 20.000 man tellende legereenheden uit- Irak, die voornamelijk in de omge ving van de hoofdstad Amman waren gestationeerd. De terugkeer van deze troepen wordt met verschillende verschijnse len in het Arabische kamp in ver band gebracht. Eén der veronderstel lingen is, dat het vertrek moet wor den gezien in het licht van de poli tieke situatie in Irak, waar Aref steeds minder zeker van zijn zaak zou zijn. Volgens een andere lezing is de evacuatie het gevolg van dringende stappen van Koning Hoessein, die zich door de vreemde troepen al te zeer op de vingers voelde gekeken. De Jordaanse monarch is nooit erg enthousiast geweest om militaire eenheden van andere Arabische sta ten tot zijn rijk toe te laten, maar kon zich moeilijk aan de op hem uit geoefende druk onttrekken, toen de spanning hoog was gestegen. Van het moment af. dat de Irakese troepen hun tenten in Jordanië op sloegen, moet Hoessein het gevoel hebben gehad, dat hij min of meer een gevangene in eigen huis was en overgeleverd aan de genade van Bag dad, waar men met Syrië onder één hoedje speelde. Zijn pogingen om zich van de Irakese „hulp" te ontdoen, schijnen vrucht te hebben gedragen en men acht het in Jeruzalem niet uitgesloten, dat het vertrek van de Irakezen, naast andere factoren. Hoessein nu of over enige tijd aan leiding zal geven om te trachten met Israël tot overeenstemming te komen, hetzij door direct contact, hetzij door bemiddeling van een derde staat of de Ver. Naties. Weer oefeningen boven Vliehors Naar de luchtmachtvoorlichtings dienst meedeelt worden met ingang van vandaag de oefeningen van de Kon. Luchtmacht en de Kon. Marine boven de Vliehors voortgezet, met uitzondering van de categorie waar mee onlangs een incident heeft plaatsgehad. Wat deze categorie betreft hebben B. en W. van Vlieland nog enige in lichtingen gevraagd, die betrekking hebben op de maatregelen ter voor koming van ongevallen. De Indonesische procureur-gene raal. generaal-majoor Soegiharto, heeft gisteren bekend gemaakt, dat twee generaals, drie kolonels en ver scheidene luitenants gearresteerd zijn omdat zij kort geleden geprobeerd hebben ex-president Soekarno weer aan de macht te brengen. Soegiharto zei echter, dat de samenzwering niet bestempeld kon worden als een po ging tot een staatsgreep. Hij weiger de om veiligheidsredenen de namen van de betrokkenen bekend te ma ken. Soegiharto beschuldigt de Chinese ambassade in Djakarta ervan leiding te geven aan de ondermijning om Soekarno weer aan de macht te brengen. Hij zei, dat de communis ten geprobeerd hebben wapens naar midden-Java te smokkelen, het bas tion van de volgelingen van Soekar no en het hoofdkwartier van de on dergrondse communistische partij (P.K.I.). Het leger heeft er voor ge waarschuwd dat elke poging om Soe karno weer aan de macht te brengen verpletterd zal worden. WOENSDAG DONDERDAG Jeugddorp (bij slecht weer ln de Stadsgehoorzaal)Jeugdvakantiebezlg- heden Variété-programma 2 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-gs- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Jiri Ropek. 8.15 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur ZONDAG Oude Rijn- 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. «vang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezus Chris tus van d'e heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diendér, 10.30 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Garenmarkt: Dagexcursie K. en O. naar Reeuwijk en Moordrecht. 9 uur voorm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Studio: ..Naakte onschuld", 18 Jaar Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 u (behalve zondags) „Flipper". Walgelijke stank verspreid Wegens het schrijven van dreigbrieven, waarin hij ook geld probeerde af te persen en diefstal, eiste de officier bij de Utrechtse rechtbank, mr. A. Somerwil, tegen een 52-jarige schoonmaker uit Doorn een gevangenisstraf van negen maan den met aftrek van voorarrest en daarnaast een voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. De schoonmaker was in de laat ste tien jaar tweemaal het slacht offer geworden van een bedrijfson geval. In beide gevallen vond hij dat de artsen hem weer te snel naar zijn werk hadden gestuurd. Naar zijn stellige overtuiging had hij door deze ongelukken zulk zwaar lichamelijk letsel opgelopen dat hy voor een zeer lange periode was uitgeschakeld. Hij liet niet na zfjn bezwaren te gen de uitspraken van de artsen kenbaar te maken. Dit was reden dat hy ook door andere artsen werd on derzocht. In totaal 14 medici hielden zich met hem bezig. Zy kwamen tot het eenstemmige oordeel dat de man wel degelijk geschikt was om te wer ken. Opnieuw weigerde de schoonmaker zich bij deze beslissing neer te leg gen. HU bleef wrokken. Zijn wraak keerde zich met name tot een Zet ter arts, een controlerend geneesheer van de raad van arbeid. Hy begon de arts op allerlei manieren lastig te vallen. Hy belde hem byvoorbeeld op terwyl hy zich voor rechercheur uitgaf. Op 30 augustus 1965 stuurde de schoonmaker de vrouw van de arts een brief, waarin hU de ver- schrikkelUkste bedreigingen uitte. In het begin van dit jaar nam de schoonmaker op een andere manier wraak. Deze keer werd 't hem nood lottig. Als schoonmaker had hy in 1960 gewerkt by een Utrechts be drijf. Tot zUn klanten behoorde het gasbedrijf Midden-Nederland. Daar had hU in dat jaar twee kleine fles jes meegenomen, die waren gevuld met een vloeistof die wordt gebruikt om een luchtje te geven aan het reukloze aardgas. Het goedje ver spreidt in geconcentreerde vorm een walgelyke stank. Deze stinkende vloeistof deponeer de hy in een plastic zakje in de brie venbus van de Zeister arts. Daar bleef het niet bU, hU toog ook naar de raad van arbeid en naar een krant om hetzelfde te doen. Hy koes terde wrok tegen de krant omdat men geweigerd had stukken over zUn zaak te plaatsen. Zyn daad bleef niet zonder gevol gen. Overal waar hij geweest was, ontstond een walgelijke stank. In Utrecht dacht men dat er een lek in de gasleiding was. Veel perso neel en zellfs de gashond werd in geschakeld om naar het lek te zoe ken. Men was daar al geruime tyd mee bezig voordat men de werke- lyke oorzaak ontdekte. Uitspraak over twee weken. Door nog onopgehelderde oorzaak is gisteren de 53-jarige mevrouw J. van der Schans—van Rijsewijk in Tilburg. terwUl zy de was deed in een schuurtje achter haar woning, in aanraking gekomen met elek trische stroom. De vrouw raakte hierdoor buiten bewustzijn en overleed op weg naar het ziekenhuis. Ze laat twaalf kin deren achter. Buitenland Miljarden voor Concorde Het supersonische vliegtuig Concorde, dat door Engeland en Frankryk gebouwd wordt, zal mogelUk het dubbele gaan kosten van het geraamde bedrag. De huidige schatting is 5,28 miljoen gulden. Waarschuwing Het Russische re geringsorgaan Izweatia heeft de waarschuwing geuit, dat toetreding tot de EEG „fatale gevolgen" kan hebben voor de Scandinavische lan den. Door bliksem gedood Negen jon gens van een middelbare school in Nagano (Japan) zyn dinsdag gedood toen zij door de bliksem getroffen werden bij de beklimming van een berg. Tien jongens werden gewond. In hinderlaag Een Zuidkore- aanse soldaat kwam om het leven en 13 andere soldaten werden ge wond toen hun post in het oostelyke deel van de gedemilitariseerde zone in Korea dinsdagmorgen vroeg uit j een hinderlaag door een groep noord- 1 Koreanen aangevallen werd. Amnestie De Britse commissaris in Aden. Sir Trevelyan, heeft am nestie aangeboden aan allen die hun wapens voor .31 augustus a.s. inle- Toreador zwaar gewond De pro minente Spaanse stierenvechter „El Viti" (Santiago Martin) is in Malaga door een stier zwaar gewond. El Viti behoort tot de vijf best betaalde to readors. Onweer boven Parijs Gister middag heeft boven Parijs een hevig cnweer gewoed, waardoor vooral het vliegveld Le Bourget had te lijden. Daar viel hagel bij windstoten tot 150 km per uur. Het luchtverkeer moest een half uur worden stopgezet. Even voordat het onweer losbarstte was de temperatuur tot 32 graden Celsius gestegen. Prof. Kuhn overleden Prof. Richard Kuhn. die in '38 onderschei den werd met de Nobelprijs voor scheikunde, is in Heidelberg na een langdurige ziekte op 66-jarige leef tijd overleden. Zijn Nobelprijs mocht hy van Hitler in 1938 niet aanne men; hy ontving deze pas in 1948. MET EEN ENKEL WOORD Bandiet Een beruchte bandiet, gezocht in verband met de moord op 48 personen is na een vuurgevecht met de politie 80 km ten noordwes ten van Rawalpindi (Pakistan) ge arresteerd. Slachtoffer aardbeving De Ne derlandse ambassade in Caracas (Venezuela) heeft de dood bevestigd van de 25-jarige mevr. Anna Toren beek, geboren in Gouda die by de jongste aardbeving is omgekomen. Haar man, een KLM-employé, bleef ongedeerd. Sloping hotel Het Berkeley ho tel, meer dan een eeuw lang een van Londens meest exclusieve hotels, wordt afgebroken. Op de plaats waar het staat, in het hartje van Londen bij Piccadilly Circus, zal een winkel centrum annex kantoor en flatge bouw verrijzen. Het hotel werd ver kocht voor 25 miljoen gulden. Krupp stierf aan longkanker Alfried Krupp von Bohlen und Hal- bach is aan longkanker overleden, zo is door een arts van het Krupp- concern meegedeeld. Het stoffelyk overschot van de groot-industrieel ligt opgebaard in de grote hal van de villa Hügel; enkele duizenden hebben langs zijn baar gedefileerd; 6 mynwerkers hadden de dodenwacht betrokken. De begrafenis donderdag morgen zal worden bijgewoond door dr. Gerstenmaier, voorzitter van de Bondsdag, en door de premer van Noord-Rynland-Westfalen, Kühn. Chinees protest China heeft aan Birma een protestnota laten over handigen waarin de Birmaanse re gering ervan wordt beschuldigd voor bereidingen te treffen voor nieuwe massale arrestaties van pro-commu- nistdsche Chinese inwoners. Zes doden Op de Boudewyn- snelweg naby Luik is dinsdagmiddag een Duitse personenauto verpletterd door een slippende Franse vrachtwa gen. In de Duitse auto kwamen zes mensen om het leven: een man, twee vrouwen en drie jonge kinderen; een vierde kind werd zwaar gewond. De Verzetsactiviteit By zuive ringsacties in verscheidene delen van Columbia zyn in juli in totaal elf verzetsstryders gedood en 38 gevan gen genomen. Een grote hoeveelheid wapens, uniformen en ondermijnend propagandamateriaal is in beslag ge nomen. Grensincident Italië heeft Oos- tenrUk om een grondiger onderzoek verzocht naar de schietparty aan de grens tussen beide landen, waarbij vorige maand een Italiiaanse grens wacht werd gewond. Het vroeg de Oostenrykse autoriteiten ook krach tiger op te treden bij de bestrUding van de terroristische activiteit in het grensgebied. Aardbeving Het aantal slacht offers tengevolge van de aardbeving die Columbia op 29 juli trof, is ge steld op 20, zo is van officiële zijde in Bogota vernomen. „Oppervisser" Met ingang van gisteren is een vurige wens van een aantal beambten van het Oosten rykse staatsbosbeheer in vervulling gegaan: zy mogen „titels" voeren. Naast houtvesters en opperhoutves ters kan men in de staatsbossen nu ook „opperjagers" aantreffen en zelfs „oppervissers". BINNELAND Draadbreuk Tengevolge van een draadbreuk moest het treinverkeer tussen Driebergen en Utrecht giste ren van tien voor vier tot kwart voor vyf over één spoor worden ge leid. De treinen kregen hierdoor een vertraging van minstens tien minu ten. C, Mets onderscheiden De schei dende inspecteur geneeskund. dienst zeemacht, schout-by-nacht arts C. Metz, is door de Koningin be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Japanse handelsmissie Het ligt in de bedoeling dat een handelscom missie van de Japanse chemische industrie later dit jaar een bezoek zal brengen aan Nederland, Oost- Lldo: „De tortelduif van de gehi e dienst", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 9.15 uur. Rex: „De Judoka en het mysterie c verdachte vrouwen", 14 Jaar. Dagelij 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.' en 9.15 uur. Camera: „Drie op de divan", i Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Opdracht voor vijf", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 30, 4.45, 7 en 9.15. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling „Dans toen en nu' Werkd. 10 uur voorm nam.; zondag 1-5 u. nam. (t/ 6 augustus). Hortus Botanicus.' Tentoonstelling reptielen en amphibien „Terra Hortu van 10 uur voorm, tot 10 uur nai (t/m 10 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan)M uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, g opend dinsdag t/m zaterdag 10 u voorm.5 uur nam. Zondags 15 u nam Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunc Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks 10 17 uur: *s zondags 13—17 uur (tot oktober). Rijksmuseum voor Volkenkund Tentoonstelling van Japanse prent van Kyösal. Dagelijks 10—17 ut •p Zondags 13—17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkund (Steenstraat 1): Dag 10-7 u.; 'sza dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geeohled nis der natuurwetenschappenDt 104 uur. zond. 1—4 uur. Waaggebouw Bloemententoonstellli 10 uur voorm. tot 10 uur nam. (t.ej 6 augustus). Wassenaar (Kunstzaal HeuffTe toonstelling wandkleden Carine vi der Meer. Maandag t/m zaterdag uur voorm.—5 uur nam; bovendt dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 a gustus). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopenü voor spoedeisende geve len: Apotheek Herdlngh en Blanke Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apothe Zuid-Wee*-. Brahmslaan 20, tel. 2151 De zaterdag-, zondag-, avond- i nachtdienst van apotheek R. v; Ereest Smallenburg te Leiderdo wordt waargenomen door apothe Herdlngh en Blanken. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raai plege men de eigen huisarts, daan tot maandagmorgen dokterstelefo 2 2 2 2 2. Duitsland en Polen. ZU zal zich be zig houden met de verkoop van che mische produkten en installaties voor chemische fabrieken. Ontslagen bij Geldria De direc tie van de kartonnagefabriek Gel dria N.V. in Barneveld heeft 10 werk nemers ontslag aangezegd. De ont slagen zullen op korte termyn in gaan. De N..V zag zich hiertoe ge noodzaakt, doordat zich in deze tak van het bedryfsleven minder guns tige economische ontwikkelingen voordoen. Een verder 'doorgevoerde automatisering in het Barneveldse bedrijf heeft eveneens een rol ge speeld. De N.V. Geldria heeft 105 werknemrs in dienst. Rijkswaterstaat Met ingang van 1 oktober is aan de hoofdinge nieur-directeur van de RUkswater- staat in vaste dienst ir. H. ten Bok- kei Huinink uit Den Haag wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat ir. drs. H. Kuiper is thans belast met de dienst in de directie bruggen ter stand plaats Den Haag. Israëli's met vakantie Dertig Israëlische soldaten zijn gisteravond (een week vroeger dan was gepland) in Groningen aangekomen voor een vakantieverblijf in stad en gewest Groningen. De Israëliërs zijn onder gebracht by pleeggezinnen in Gro ningen. Tot en met 14 augustus vol gen z.g. excursies door stad en pro vincie Groningen: ook staat een trip door Nederland op het programma van 4 tot 8 augustus. Mr. R. II. A. M. Glelen onderschei den Mr. A. R. H. Gielen, wet houder van Culturele zaken en ge- meentebedrUven van Breda, is door de Koning van België benoemd tot officier in de Belgische Kroonorde. De onderscheiding is hem toegekend voor zyn algemene diensten voor België en voor zUn werk in het be lang van het Benelux-middengebied. Mr. Gielen was in 1957 een van de initiatiefnemers van de Sociaal-Eco nomische Raad voor het Beneluxge- bied. H A A G S I AGEND/ (Van donderdag 27 Juli t/m woensdag 2 augustus). DINSDAG 1 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur Music „Anatevka". Diligentia, 20.15 uur Cabaret Fo: Jansen „Hoe meer zielen". Paviljoentheater, 20.30 uur She Wlm Sonneveld. Kurzaal, 20.15 uur Hoofdstadoper» te „Zwei Herzen lm Drelvlerteltakt". WOENSDAG 2 AUGUSTUS Circustheater. 20.15 uur Music Diligentia, 20.15 uur Cabaret Fo Jansen „Hoe meer zielen". Paviljoentheater 20.30 uur She Wlm Sonneveld. Kurzal, 20.15 uur Hoofdstad-operet „Zwel Herzen im Drlevlerteltakt' Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Tiel G. J. F. Verste te Oudwoude Westergeest GrUpskerk c.a. (toez.) R. E. R. vi Buiren, kand. te Rotterdam. Aangenomen naar Ferwerd (toe: W. J. Burghgraef te Stedum na VaVrsseveld (3e pred. pi). J. A. Scht ten te Akkerwoude en Murmerwouc GEREF. KERKEN. Beroepen te Rotterdam-IJsselmon (vac. P. van der Spek) (2e maf D. Bouwknegt te 's-Gravenhag Moerdyk te 's-Gravenmoer Blokland, kand. te Goudriaan. CHRIST. GEREF. KERKEN. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) sg Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven V uid-Limburg elsinki Stockholm Oslo Kopenhagen: geen melding Aberdeen onbew. zw. bew. 29 mist 28 half bew. 28 half bew. 28 half bew. 30 zw. bew. 31 zw. bew. 31 onbew. 27 onbew. 26 geh. bew. 25 Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zlirich Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen 25 geh. bew. 32 regen 27 zw. bew. 33 zw. bew. 29 licht bew. onbew. 29 onbew. 27 regen bul 30 onbew. 31 onweer 30 licht bew. 28 onbew. 32 onbew. 29 onbew. 32 onbew. 33 onbew. 30 licht bew. 35 licht bew. 35 onbew. 31 zw. bew. 30 16 14 17 21 19 17 1 18 17 5 18 19 C 17 C

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2