Staking kustvaart in voorbereiding Gifgas in Jemen Steun van het N.V.V. MET EEN ENKEL WOORD haags AGENDI PAGINA LEIDSCB DAGBLAD VRIJDAG 28 JULI 1( eidóe 'cjenda Reders stelden onmogelijke' eisen De „Federatie van werknemers in de zeevaart" treft op het ogenblik voorbereidende maatregelen voor het geval zij zich genoodzaakt zal zien, een staking uit te roepen onder de be manningen van de Nederlandse kustvaartschepen. De federatie heeft al overleg ge pleegd met het NW, dat achter een eventuele staking zal staan. Ook de Internationale transportarbeiders- federatie en de daarbU aangesloten organisaties hebben hun medewer king toegezegd. Dit betekent, dat in geval van een staking de Nederland se kustvaarders in tal van buiten landse havens zullen worden geboy cot door havenarbeiders, loodsen en sleepbootbemanningen. Onaanvaardbaar De werknemersorganisaties heb ben op 17 Juni de kustvaart-c.a.o. opgezegd, omdat de reders volgens hen onmogelijke eisen stelden. Zo verlangden de redersorganisaties, voordat over de nieuwe c.a.o. zelf kon worden gesproken, van de bonden onder meer de toezegging dat zy zouden meewerken aan de afschaf fing van de reglementaire beman- ningsschaal (het voorgeschreven aantal bemanningsleden en functies per schip), aan een vermindering van de eisen ingevolgde de zeediplo- mawet en aan een schaalvergroting van de kustschepen. De werknemersorganisaties vinden deze eisen onaanvaardbaar, omdat inwilliging ervan volgens hen de fi nanciële en sociale positie van hun leden zou ondergraven, zy deden en kele tegenvoorstellen maar daar gin gen de reders op hun beurt niet op in. De opgezegde c.a.o. loopt op 17 augustus af. Dat wil niet zeggen, dat er, als er voor die tyd geen oplos sing voor het conflict is gevonden, precies op die datum een staking zal uitbreken of een ultimatum zal wor den gesteld. „Wij maken van de datum geen halszaak", zo zei de heer J. Buquet, dagelijks bestuurslid van de federa tie en secretaris van de daarbij aan gesloten „Algemene vereniging van zeevarenden". „We zUn bereid een eventuele actie uit te stellen tot sep tember". Hop en Tot dusver hebben de kustvaart reders nog niets van zich laten ho ren, maar de federatie biyft hopen dat het niet tot een staking hoeft te komen en dat er op korte termyn een oplossing kan worden gevonden voor de moeiiykheden of dat er al thans bemiddelingspogingen zullen worden gedaan. Een eventuele toe naderingspoging zal wel van de kant van de reders moeten komen, „wy zyn met de concessies die we al heb ben gedaan aan het eind van ons latyn", aldus de heer Buquet. Onder de kustvaart-c.a.o. val len zo'n 7000 bemanningsleden. Aan een eventuele staking kunnen alleen de bemanningen deelnemen van schepen die in Nederlandse havens liggen en dat is gemiddeld ongeveer tien procent van het totaal. Het ef fect van de staking biyft evenwel niet tot deze tien procent beperkt als de buitenlandse zusterorganisa ties hun leden voorschryven, Neder landse kustvaarders in hun havens te boycotten. Amerikaanse hulp aan het buitenland 22% minder De commissie voor de buitenland se betrekkingen van de Amerikaanse senaat heeft gisteren de aanvraag van president Johnson om gelden voor hulp aan het buitenland met 22 procent verminderd. Er was om 3.4 miljard dollar verzocht, de com missie stelt het bedrag op 2.6 mil jard. De grootste besnoeiing vormt de vermindering van militaire hulp van 680 miljoen dollar tot 475 mil joen. Andere beperkingen betreffen de wapenverkopen, zoals opheffing van een fonds voor financiering van het buitenland, groot 300 miljoen dollar, en vermindering van wapen- leveranties aan Latyns-Amerika van 85 miljoen tot 50 miljoen dollar per jaar. Levenslang voor vijfvoudige moordenaar Een rechtbank in Neurenberg heeft een 27-jarige man veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf we gens moord op vyf personen. Hy pleegde vier van de moorden tydens het slaan van de kerkklokken op het middaguur om het geluid van de re volverschoten door de klokken te la ten overstemmen. De enige keer dat hy hiervan afweek, werd hy gegre pen. In een warenhuis in Neuren berg wilde hy het tasje van een win kelende vrouw stelen. Toen hy werd achtervolgd schoot hy een van zyn belagers dood. Het proces heeft drie weken geduurd. De openbare aanklager voerde aan dat de verdachte een hartstocht voor geld, snelle auto's en wapens heeft. Toen hy negentien jaar was, had hy een jong echtpaar gedood omdat hy geld wilde hebben voor een motor fiets. HU heeft toen niet terechtge staan. In 1962 schoot hy by twee bank overvallen beide malen een bankbe diende dood. In 1963 vermoordde hy de eigenaresse van een wapenwinkel en haar zoon. Tydens het vooronderzoek heeft hy verteld plannen te hebben be raamd om de actrice Elke Sommer te ontvoeren met het doel losgeld te krijgen van haar echtgenoot, de Amerikaanse Journalist Joe Hyams. By zyn arrestatie had de man een pistool by zich met de inscriptie „El ke" ARRESTATIES IN HONGKONG Terroristen hebben gisteravond bommen tot ontploffing gebracht in een tramremise en een verbiyfplaats van militairen in Hongkong. Twee trams werden beschadigd, terwyi het andere gebouw lichte schade opliep zonder dat gewonden vielen. De politie had eerder drie perso nen gearresteerd die een karabyn probeerden te ontrukken aan een agent die deelnam aan een inval in een communistisch - georiënteerde Chinese kunst nyverheidswinkel. Agenten en Britse strijdkrachten namen by Invallen in twee Chinese winkels kettingen, zwaarden en met zuur gevulde flessen in beslag. By de twee invallen werden negen ar restaties verricht. Turk lichtte belastingen op niet trouwboekje Een 25-jarige vrygezel, een op een scheepswerf in Alkmaar werkende Turk heeft zich om kinderbyslag en belastingaftrek te verkrygen in de „echt" verbonden. Uit dit „huwelijk" was ook een kind geboren. By zyn aankomst in Alkmaar anderhalf Jaar geleden vertelde hy de autoriteiten vrygezel te zyn. Maar enige tyd nadien toonde hy een Turks trouwboekje: hy was ge huwd en had een kind. Evenals alle gehuwde buitenlandse arbeiders kwam hy hierdoor in aanmerking voor de geldende sociale bepalingen Een nauwkeurig onderzoek van het trouwboekje bracht aan het licht dat dit vervalst was. De Turk ver diende aan deze oplichting ongeveer f. 900. Hy is ingesloten en zal voor de officier van justitie worden ge leid. Twee jaar geëist voor uitgifte valse dollar-s Wegens het in bezit hebben en uit geven van valse 20-dollarbiljetten heeft de officier van Justitne bij de rechtbank in Rotterdam, mr. J. de Jong tegen een 27-Jarige kelner uit Parijs twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist. In Amsterdam en Rotterdam wis selde de kelner begin dit jaar, aan- vankeiyk met succes, by café's en bars dergelyke onechte biljetten. Een poging echter om half februari van dit jaar in een café op het Rotter damse Katendrecht een vervalst bil jet te „siyten" draaide uit op zyn arrestatie. Een barjuffrouw die het onechte Amerikaanse geld aangebo den had gekregen, merkte de waar deloosheid van het biljet op en waar schuwde de politie. Deze arresteerde de kelner een half uur nadat hy het café had verlaten. By zyn aanhou ding vond de politie in de kleren van de man nog een 40 valse 20-dollar biljetten. Uitspraak op 8 augustus. ADVERTENTIE maar van planten houdt haast iedereen VRIJDAG) Oude Vest: Evangelisatie Christen- gem. „Eccllesla", 8 uur nam. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. zyislngel 2: Volle Evangeliezending. Spr. evang. J. P. H. zyistra. 10 uur. voorm. en 7.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. WOENSDAG LEIDSE BIOSCOPEN Studio: „Naakte onschuld", 18 Jaar Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 u (behalve zondags) „Flipper" Trianon: „The sound of music", a.l. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Lido: „De tortelduif van de gehei me dienst". 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De Judoka en het mysterie der verdachte vrouwen", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Drie op de divan", a.i. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Opdracht voor vijf", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15. Astra-Wassenaar: Vrijdag 8. zater dag. zondag 7. 9.15 uur: „Gemblt". 14 Zondag 2.30 uur: „Terug uit de hel 14 j. Nasser in strijd tegen broedervolk TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Dat toen en nu' Werkd. 10 uur voorn 5 u. nam.; zondag 1-5 u. nam. 6 augustus). De Lakenhal: Dag. 10-0 uur: 1-6 uur Legermuseum Pesthulslaan uitzondering van zaterdag van 10>< (zondag 1-6 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1—-5 nam Maandags gesloten. Ryksmuseum voor Volken kun Ten toonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks 17 uur; 's zondags 13—17 uur (to oktober). Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling van Japanse preo van Kyösaï. Dagelijks 10—17 Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkun (Steenstraat 1); Dag 10-7 u.; (lags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschie nis der natuurwetenschappen 104 uur zond. 1—4 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff)7 toonstelling wandkleden Carine der Meer. Maandag t/m zaterdag uur voorm.—5 uur nam; boventi dinsdagavond 8 10 uur (t/m 16 gustus). Geopend voor spoedeisende gei len: Apotheek Herdilngh en Blanl Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apoth Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 2lr De zaterdag-, zondag-, avonds nachtdienst van apotheek R. Erecst Smaillenburg te Leiderd wordt waargenomen door apoth HerdLngh en Blanken. D< dienst van Apotheek Voorsd ten wordt op zondag 30 Juli s morgens 8 uur tot 's avonds 2' waargenomen door Apotheek Zr West. Zaterdagmorgen vóór 12 uur ra plege men de eigen huisarts, tot maandagmorgen dokterstelefi 2 2 2 2 2. De royalisten in Jemen hebben de Ver. Naties gemeld, dat verleden zondag 18 mensen het leven hebben verloren ais gevolg van Egyptische aanvallen met gifgas. Egptische Ujoesjin bommenwer pers hadden zes gasbommen laten vallen op twee dorpen. Op 2 en 15 Juli hadden de Egyptenaren ook gas gebruikt. Daarby waren 45 burgers gedood en velen gewond. De Amerikaanse regering heeft INDONESIË CONTRA BENDEN IN BORNEO Eenheden van de Indonesische luchtmacht en luchtlandingstroepen zyn onlangs overgebracht naar de grens met Maleisisch Borneo ter be strijding van communistische ben den aldus 't studentenblad „Harian Kami". Het blad heeft dit vernomen van de luchtmachtbevelhebber, maar schalk Noerjadin. De communisten hebben onlangs in Borneo een vlieg veld aangevallen, waarby vier mili tairen óm het leven kwamen. Noer jadin zei niet te weten of de com munisten instructies uit China ont vingen, aldus „Harian Kami". verklaard, dat zy zeer geschokt is over de berichten over het gebruik van gifgas tegen burgers in Jemen. Amerika zal een eventuele interna tionale actie tegen dit gebruik steu- „De Amerikaanse regering veroor deelt een dergelyk optreden als on- menselyk en geheel in stryd met het volkerenrecht", zei een regerings woordvoerder. Hy bracht in herin nering. dat de Algemene Vergadering van de Ver. Naties in januari 1966 in een resolutie het gebruik van gif gas in het algemeen veroordeelde. Onlangs kwam uit Aden het be richt over het gebruik van gifgas in Jemen. Hierin werd gezegd, dat 150 personen gedood en 350 gewond wer den by een aanval op een Jemeni- tisch royalistisch centrum. Volgens de verschillende berichten gebruikten de Egyptische piloten meestal mosterdgas dat de huid en de longen aantast, maar ook zenuw gas dat dodelyk is omdat het centra le zenuwgestel verlamd wordt. Fos- geen gas, dat zeer irriterend op de longen werkt, werd eveneens ge bruikt. In Londen heeft het Britse mi nisterie van Buitenl. Zaken mee gedeeld. dat lïet andere regeringen zal raadplegen over de gifgas-kwestie. Het Foreign Office noemde - in te genstelling tot de regering in Washington Egypte als het land dat het gifgas zou gebruiken. Fabrieksbrand 2 miljoen schade Met negen lage druk- en drie hoge- drukstralen zyn de brandweerkorp sen van Dongen en Tilburg van gis termiddag twaalf uur af tot vanoch tend toe bezig geweest met blussen en nablussen van een grote brand by de schoenfabriek Cowboy van de N.V. Ligtenberg in Dongen. De fabriek, het machinepark en een grote voorraad gingen totaal verloren: de schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt op 2 miljoen gulden geschat. Persoon- ïyke ongelukken deden zich niet voor, want de fabriek was wegens vakantie gesloten. De brand brak uit op het dak. dat door de Bredase N.V. Cindu van een nieuwe teerlaag werd voorzien. Eén van de dakwerkers wilde een schuim- blusser halen, maar toen hy terug kwam stond de hele fabriek al in brand. Intussen waren ook twee gas flessen In de fabriek ontploft, waar door de hele achtergevel werd weg geslagen. De brandweerkorpsen kon den nog juist andere gas- en zuur stof flessen uit het ketelhuis verwij deren. Het personeel kan maandag na de vakantie in een andere fabriek terecht, die ook eigendom is van de de N.V. Ligtenberg. ADVERTENTIE Y\er\^*n09 een belofte tegelijk. Binnenland Lening aan Indonesië De Ne derlandse ambassadeur mr. E. Schiff heeft gisteren een lening van 54 miljoen gulden aan Indonesië on dertekend. Minister van Buitenlandse :aken Malik tekende voor Indone sië. De lening zal met drie procent over een periode van 25 jaar. in gaande over zeven jaar, worden af betaald. De Indonesische uitvoer naar Nederland is de eerste vier maanden van dit jaar met acht pro cent afgenomen vergeleken met de zelfde periode van het vorig Jaar. De Indonesische invoer uit Neder land steeg in deze vier maanden met 90 procent. Diefstal uit caravans De Am sterdamse politie heeft twee mannen gearresteerd, die er van worden ver dacht in de afgelopen maanden voor zeer grote bedragen aan goederen uit caravans te hebben gestolen. Het zyn een 37-jarige aannemer en een 35-jarige stukadoor, beiden uit de hoofdstad. De mannen opereerden vooral in het westeiyk deel van Am sterdam, waar zy uit de voor de wo ningen geparkeerde caravans alles meenamen wat van hun gading was. De buit brachten ze naar een opslag plaats. waar de politie al voor enige duizenden guldens aan goederen heeft achterhaald. Kleuter onder trein Een drie- Jarig dochtertje van de familie Van der Haar uit Stroe is gisteravond gedood toen zy een door automa tische knipperlichten beveiligde weg in Stroe opliep. De kleuter werd daar overreden door een posttrein. Jongen doodde oom: 6 jaar De rechtbank in Arnhem heeeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 20-Jarige metaalbewerker uit Door nenburg die ervan wordt verdacht in de avond van 11 december j.l. zyn oom. de 65-jarige groenteman Derk Jan Peters, met een mes van het leven te hebben beroofd. De recht bank veroordeelde deze neef con form de eis van de officier van Jus titie tot zes Jaar gevangenisstraf met aftrek en on voorwaar deiyk ter be schikkingstelling van de regering. Nederlanders verongelukt Twee Nederlandse toeristen, de 57-Jarige Th. Feldbrugge uit Den Haag en zyn 20-Jarige zoon Franciscus Jo hannes zyn by een verkeersongeluk In Rovate by Brescia om het leven gekomen. Negen mensen uit zee gered Agenten van de strandbrigade van de Haagse politie hebben gistermid dag binnen nog geen drie uur tijd negen personen uit zee gered, die bij het zwemen in moeiiykheden waren gekomen. Een van hen, een 15-jarig Zweeds jongetje, was op het zuider- strand te ver in zee gegaan en kon niet meer naar het strand terug. De andere acht werden voor het strand by de promenade in Scheveningen uit zee gehaald. Onder hen bevond zich een 51-jarige inwoner van Rot terdam, die by een poging een 16- jarig meisje uit de golven te redden, zelf in moeiiykheden kwam en door agenten van de strandbrigade op het droge gebracht moest worden Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms Trianon (31/7); Ca nada: ms Medicine Hat (2/8); Chili: ms Manuel Mejia (1/8): Kenya, Oe ganda, Tanganjika: ms Tanganyika (5/8); Ned. Antillen: ms Achilles (1/8); Suriname: ms Aristoteles (1/8); Verenigde Staten van Ameri ka: ms Prinses Margriet (2/8), ss American Racer (3/8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: ms Kou dekerk (2/8). Inlichtingen betreffen de de verzendingsdata van postpa- ketten geven de postkantoren. Buitenland opening van een ontwikkelingspro ject verklaard dat het hongerpro- bleem in de wereld niet zonder re volutie kan worden opgelost. Volgens Castro zyn alle hervormingspogingen voor een oplossing van dit probleem in de onderontwikkelde landen tot mislukken gedoemd en is een sociale revolutie in Azië, Afrika en La tyns-Amerika voor de bevryding van „het kollonialisme en het imperialis me" van essentieel belang. China protesteert China heeft gisteren geprotesteerd tegen de wei gering van Tsjecho-Slowakye tien Chinese studenten toe te laten. De Chinezen waren in februari voor va kantie naar hun land teruggekeerd en wilden hun studie in Tsjecho- Slowakye onlangs hervatten. De Tsje chische regering wil hen echter niet meer hebben omdat zy gedurerde hun verbiyf in Praag anti-Russische propaganda zouden hebben ver spreid. Huiselyke moeiiykheden Een professor bevond zich midden in de antropologieles aan het staatscollege in New Haven (Connecticut) toen zyn vrouw het lokaal binnenstapte en een schot loste waardoor een 20- jarlge studente werd gewond. Met een tweede schot verwondde zy de hoogleraar. Men wist de vrouw ten slotte te overmeesteren. De politie, die haar arresteerde wegens poging tot moord, zei dat het incident klaarbiykelyk het gevolg was van van huiselyke moeilijkheden. Amerikaanse kernproef De Ame rikaanse commissie voor kernenergie heeft bekendgemaakt dat zy gisteren in de woestyn van Nevada een on dergrondse kemproef heeft genomen waarvan de kracht geiyk was aan die van 20 tot 200 kiloton tnt. Oostduitse atleet naar Westen Jürgen May, de 25-jarige Oostduit se wereldrecordhouder op de 1.0"i0 meter, is naar West-Duitsland over gelopen, zo bericht de Bild Zeitung. May werd in oktober voor het le ven uitgesloten van deelname aan wedstryden toen de Oostduitse rege ring besliste dat hy politiek onbe trouwbaar was. Doodstraf voor Soedisman De voormalige communistische leider Soedisman is gisteren in Djakarta ter dood veroordeeld wegens zyn aandeel in de staatsgreep van oktober 1965. Soedisman, die zelf zyn verdediging voerde, heeft in een pleidooi van drie uur schuld erkend. Hij ontkende e li ter actief aan de coup te hebben deelgenomen. Goedgekeurd Een motie van afkeuring van de oppositie in het Britse Lagerhuis over de defensiepolitiek van de re gering is gisteravond met 321 tegen 231 stemmen verworpen. Het plan van de regering om de strydkrachten tegen 1975 met 20 pet. te verminde ren, werd goedgekeurd met 'n meer derheid die 23 stemmen kleiner was. vermoedeiyk doordat een groep La- bourafgevaardigden. meest van de linkervleugel, zich heeft onthouden. Zy wensen een veel grotere be snoeiing. Weer mijnongeluk By een on geluk in de goudmyn „Blyvooruit- zicht" te Carletonville in Zuld-Afri- ka zyn gisteren drie Afrikaanse mynwerkers om het leven gekomen, terwyi er 18 vermist worden. Ter op sporing en redding van de vermis ten is een grootscheepse campagne op touw gezet. De ramp is het derde mijnongeluk in Zuid-Afrika in drie dagen tyds en het tweede in de om geving van Carletonville. Leeftijd verhoogd De minimum- leeftyd voor meisjes, die au pair naar Engeland willen komen, wordt ver hoogd van 15 tot 17 jaar. Dit heefs de Britse minister van Binnenland se Zaken in 't Lagerhuis meegedeeld In antwoord op een vraag. De meis jes beneden de 17 die al in Enge land zyn, mogen biyven. Massagraf ontdekt Op een mi litair oefenterrein in de omgeving van de Franse stad Metz is een mas sagraf met het stoffeiyk overschot van 18 personen ontdekt. Het betreft vermoedelyk slachtoffers van de tweede wereldoorlog. In hetzelfde ge bied werd vier jaar geleden het stof- felyk overschot van 100 Russische krijgsgevangenen gevonden die ir. 1944 gefusilleerd waren. Rampgebied De autoriteiten in West-Pakistan hebben de door over stromingen geteisterde stad Karatsjt, waar 125.000 mensen dakloos zyn ge worden tot rampgebied verklaard. Er worden voorbereidingen getroffen om op grote schaal de bevolking in te enten tegen cholera en andere be- smetteiyke ziekten. Donderdag kwam er een einde aan de zware moesson regenval. Drama met jachtgeweer Een vierjarig jongetje in Londen, dat al-, tyd met het ongeladen Jachtgeweer van zyn vader mocht spelen, heeft zyn 38-jarige moeder doodgeschoten. Zy werd in het hoofd getroffen en was op slag dood. De politie, die de zaak als een ongeluk beschouwt, deel de mee, dat het kind blykbaar een doos patronen in een kast had ge vonden. Schip onder bewaking Een com- munistisch-Chinees schip is in Vene tië onder politiebewaking gesteld om dat de kapitein weigerde de propa- gandaborden, die over de railing hin gen, te verwyderen. De politie heeft de bemanning verboden voet aan wal te zetten. In Italië is het buitenlan ders verboden politieke propaganda te maken. (Van donderdag 27 juli t/m woensdag 2 augustus). VRIJDAG 28 JULI Circustheater. 20.15 uur Musl „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur Wim Sonneveld. ZATERDAG 29 JULI Circustheater, 20.15 uur Musl „Anatevka". Paviljoentheater. 20.30 uur SI Wlm Sonneveld. ZONDAG 30 JULI Circustheater. 20.15 uur Mus „Anatevka". Paviljoentheater, 20.30 uur Sfc Wim Sonneveld. MAANDAGAVOND 31 JULI DINSDAG 1 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur Musl „Anatevka". Diligentia, 20.15 uur Cabaret F< Jansen „Hoe meer zielen". Pavlljoentheater. 20.30 ui Wim Sonneveld. Kurzaal, 20.15 uur Hoofdstadopei te „Zwei Herzen im Drelvierteltakt" WOENSDAG 2 AUGUSTUS Circustheater, 20.15 uur Musl „Anatevka". Diligentia, 20.15 uur Cabaret F< Jansen „Hoe meer zielen". Paviljoentheater 20.30 uur Wim Sonneveld. Kurzal, 20.15 uur Hoofdstad-opert „Zwei Herzen im Drlevlerteltakt". ADVERTENTIE Gee(tf°°men9e' 'n Klein menings •verschil Zeg het met bloemen itust het „laatste woo: WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Familieberichten (Ontleend aan andere bladen) Gehuwd: H. Thys en G. Berends, Geboren: Leon tien, d. v. Sickenga- Snater, Alphen a. d. Ryn; Ewout Willem, z. van MeyerSteenbergen. Delft. Overleden: J. Gaarkeuken, m., 53 jaar, Eindhoven: drs. M. Bloemers, m., 58 jaar, Rotterdam; J. Rubens, m., 76 jaar, Amsterdam, D Zwart, m., 85 jaar, Alkmaar; D. v. Ryn, m., 72 jaar, Den Haag; K. de Roos, m.» 75 jaar, Den Haag. Amsterdam Den Helder Ypenburg VHsoingen Lelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. half bew. half bew. geh. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbew. licht bew. onbew. half bew. licht bew. onbewokt onbew. licht bew. licht bew. onbew. licht bew. licht bew. 22 14 20 17 23 16 22 16 25 12 24 12 26 12 27 15 27 15 22 16 21 18 23 16 25 17 19 6 21 17 28 14 28 16 31 13 28 12 14 28 19 28 18 30 13 26 16 26 13 27 12 25 15 28 15 23 13 14 33 24 23 19 30 21 35 15 31 18 24 17

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2