'eleurstellend slot voor ardwerkende Wagtmans Leidse tennistitels voor Soeters en Marijke Jansen KLEINE TOUR MAATHUIS MET GLANS WINNAAR Rini I wil je een stuk g kaas s uit het vuistje 1 i S rke Fransen DOPING Concours hippique in Blaricum GROOTSTE KANSHEBBERS SNEUVELDEN AL VLUG DAG 24 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 roene trui ging in twee 'ftige sprints verloren RONDE VAN DE TOEKOMST rland heeft met een licht gevoel van teleurstelling af genomen van de zevende Ronde van de Toekomst. Een plaats voor Fedor den Hertog en een achtste voor Rini ans in het eindklassement is minder dan werd verwacht, rooral ook minder dan in het bereik van de Nederlandse eeft gelegen. lotweekeinde van deze levendige ronde, die door minder helft van het aantal gestarte renners is voltooid, heeft ind zijn laatste ereplaats gekost. Rini Wagtmans werd de sintelbaan van Fontainebleau als op de wielerbaan Pare des Princes verslagen door de Fransman Cyrille d, die daarmee zijn kleine achterstand in het punten- ïent veranderde in een voorsprong van zeven punten. den? Wagtmans koos de laatste mo gelijkheid en verloor het spel. De Ronde van de Toekomst was afgelo pen. De best voorbereide ploeg, de Franse, had in alle oprichten ge triomfeerd. in feite de enige belang- iging in de klassementen, ini bleef eerste en de mach te ploeg behield de hoogste de landenrangschikking, let, zoals in de grote Ronde krljk, was deze consolidatie osities een gevolg van ver- strydlust of van een aan- ran de nederlaag. Fedor »g heeft zaterdag al het gedaan om in de Franse de Prins van de Toekomst Tussen Bourges en Fon- heeft Den Hertog aange- t alle kracht, die ln hem de Fransen lieten hem tobini en Guimard, dus de iet algemeen klassement en concurrent van Wagtmans puntenklassement, voelden te goed om de slanke Ne- tot de orde te roepen, ultaat van deze acties en as dat een vrijwel voll sintelbaan van Fontaine- itoof. Op het voorlaatste het duidelijk dat de sprint zou worden tussen Rini en Cyrille Guimard. durfde het risico van vol- :n te nemen. Op het laat- eind kwam hij naast Gui- iets voorzichtiger reed. nam misschien een half prong, maar toen op de iters de pure snelheid telde, agtmans de rit en daarmee I trui. ROBIN I maar kleine tour ns heeft zondag ook ge- hy kon om tenminste meer dan een goede tweede in nklassement. Hij was de van een groepje dat het lichte drietal Gomez Lucas, Hrazdira achterhaalde, sleepte Guimard en Ro ti op dat moment wist de nkerharige Brabander dat Heen de Tour de l'Avenir tn. maar dat hij bovendien trui niet meer zou terug- Lekke band tste nederlaag wilde Wagt- er nog niet berusten. Voor e aanval werd de meester- :t Tesselaar ingeschakeld, itste sprint van deze elf- i moeten aantrekken. Tes- m als eerste de baan van les Princes op met Wagt- zijn wiel en Guimard daar ichter. Het plan was goed, elaar kreeg door een leeg- ind geen gelegenheid om toeren. Hij slaagde er maar in het zadel te blijven en Hen. Wagtmans stond toen n figuurlijk voor het blok. t kon niet meer worden ten, hij fungeerde als sle- Qulmard. van wie hij wist tiler was dan hij. o Wagtmans nog doen? en misschien ingesloten de grote groep en dan ook ans op de tweede plaats of doorgaan en proberen of >en de macht had om Gui ten lange sprint los te rij- 6000 gulden De Nederlanders konden tot slot de winst- en verliesrekening gaan op maken. Letterlijk te zien zal de fi nanciële winst door prijzen en pre mies een kleine 6000 gulden bedra gen. Maar bij amateurs telt de spor tieve prestatie zeker net zo zwaar. Daarover zei Jefke Jansen, de ploeg leider: „Ik kan niet helemaal tevre den zijn. Rini Wagtmans had een betere plaats in het klassement kun nen bereiken. Op een dag dat het hem tegenzit geeft hij zich te gemak kelijk gewonnen. Hij heeft in de eer ste Pyreneeën-etappe pech gehad en daardoor is hij verslagen. De andere tien dagen heeft hij werkelijk gewel dig gereden, maar dat verlies was niet meer goed te maken. Een renner met minder kwaliteit krijgt nog wel eens kans op herstel, maar een man, die tot de groten in het veld wordt gerekend, mag geen slechte dag heb ben, want dan is het voor hem afge lopen. Fedor den Hertog is mij verschrik kelijk meegevallen. Ik had nooit ver wacht dat hy in de bergen zo goed met de anderen zou kunnen meeko men. Hij heeft een geweldige wils kracht, met iets meer ervaring zal hij bij de groten kunnen komen". Rini Wagtmans zei: „Voor mij is de ronde tegengevallen. Mijn groot ste teleurstelling kwam in de eerste bergétappe, toen ik door twee lekke banden twaalf minuten verspeelde. Dat was niet meer goed te maken. Als ik maar een klein beetje meer sprinter zou zijn, had ik tenminste de groene trui nog kunnen redden, maar dat Is mijn noodlot, van een echte rappe sprinter verlies ik al tijd. Dit seizoen heb ik vijftien keer gewonnen, het zou zeker twee keer zoveel zijn geweest, als ik op dat laatste stukje maar iets meer snel heid zou hebben". Geleerd Fedor den Hertog zal vooral het positieve uit zijn nederlaag. „Ik heb in deze elf dagen ontzet tend veel geleerd. Als ik volgend jaar nog een keer de Ronde van de Toe komst rijd, zou ik mijn hoofd veel meer gebruiken. Dan zou het niet meer gebeuren wat mij nu is over komen op de dag na Bordeaux. Daar heb ik meer dan tien minuten ver loren, doordat de Italianen en ik el kaar aldoor in het oog hielden. Zij hadden op dat moment alle goede posities in de klassementen in handen, zij waren bang voor mij, zij letten op mij en ik deed hetzelfde met hen. De Fransen hebben ervan geprofiteerd en ik heb gewacht, om dat ik er niets voor voelde de Italia nen naar voren te brengen. Toen ik toch begon, was het te laat. Achteraf je: als ik werk voor een ander had gedaan, zou ik er zelf ook van hebben geprofiteerd. Maar in de eer ste opwelling in de wedstrijd denk je, ik ga me niet voor een ander uitslo ven. Op deze manier zal ik in elk ge val nooit meer een koers rijden. Mis schien ben ik volgend jaar nog ama teur, het hangt ervan af of ik een goed aanbod als prof krijg, dat ik ge woon niet mag laten lopen. Maar als ik volgend jaar nog als amateur in deze ronde start, rijd ik een heel an dere koers". In het weekeinde, waarin Rini Wagtmans van de eerste plaats in het puntenklassement zakte, steeg hij twee treden op de lad der van de algemene rangschik king. Het was echter geen spor tieve prestatie, maar een gevolg van doping-controle ,die dage lijks heeft plaats gehad in de Ronde van de Toekomst. Zater- dagavond maakte de jury be kend dat vier renners, van wie er twee hoger dan Wagtmans waren geklasseerd, uit de strijd waren genomen, omdat in hun urine sporen van stimulerende middelen waren aangetroffen. Dat viertal bestond uit de Belg Weckx (die veertiende was), de Spanjaard Mascaro (vijftiende en leider in het bergklasse- meit), de Italiaan Cavalcantf (zevende) en de Joegoslaaf Bi- lie (achtste). De eindsprint van de laatste laatste meters voorbijgestoken etappe van de Ronde van de Toe- door de Fransman Guimard. komst: Wagtmans ziet zich in de 1 De uitslag van de tiende etappe luidt: 1. Guimard (Fr.) 166 km in 3.43.57 (met bon. 3.43.37); 2. Wagt mans (Ned.) z.t. (met bon. 3.43.47); 3. Giaccone (It.) z.t. (met bon. 3.43.52)4. Gombert (W-Dld.); 5. Gouverneur (Fr.); 6. Weckx (Belg.); 7. Pecchielan (It.)8. Piet Tesse laar (Ned.)9. Wiles (G-B)10. Mar- celli (It.)18. Den Hertog (Ned.)24. Holst (Ned.); 39. Schepers (Ned.). Het ploegenklassement van de 10de etappe luidt: 1. Italië 11.11.51; 2. Frankrijk z.t.; 3. Nederland z.t. De uitslag van de elfde en laatste etappe luidt: 1. Guimard (Fr.) de 117 km in 2.53.14 (met bon. 2.52.54); 2. Wagtmans (Ned.) z.t. (met bon. 2.53.04)3. Heintz (Fr.) z.t. met (bon. 2.53.09); -4. Geyot (Fr.); 5. Giac cone (It.); 6. Gombert (Did.); 7. Knas (Did)8. Hava (Ts.-Sl.)9. Pecchielan (It.)10. Rolinson (G-B) 19. Den Hertog (Ned.); 22. Holst (Ned.)31. Piet Tesselaar (Ned.) allen dezelfde tijd als de winnaar; 2.53.14; 38. Schepers (Ned.) 3.00.36. Ploegenklassement van de elfde etappe: 1. Frankrijk 8.39.42; 2. Duitsland z.t.; 3. Engeland z.t.; 4. Italië z.t.; 5. Nederland z.t. Klassementen Algemeen eindklassement: 1. Ro bin! (Fr.) 41.06.23; 2. Conti (It.) op 4.53; 3. Gomez (Sp.) op 6.16; 4. Gui mard (Fr.) op 6.46; 5. Den Hertog (Ned.) op 8.24; 6. Hrazdira Ts.-Sl.) op 10.43; 7. Pecchielan (It.) op 11.32; 8. Wagtmans (Ned.) op 12.20; 9. Har rison (G.-B.) op 13.56; 10/11. Pintens iBelg.)/Troch (Did.) op 17.40; 12. Guyot (Fr.) op 20.19; 13. Giaccone (It.) op 20.27; 14. Marcelli (It.) op 25.26; 15. Bouloux (Fr.) op 26.11; 16 Hava (Tsj.-Sl.) op 26.52; 17. Alba (Sp.) op 28.27; 18. Schepers (Ned.) op 31.26; 19. Piet Tesselaar op 31.38; 20. Linares (Sp.) op 31.58; 24. Holst (Ned.) op 34.24. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 123.47.27; 2. Italië 123.53.43; 3. Spanje 124.15.45; 4. Nederland 124.21.41; 5. Engeland 124.49.10. Puntenklassement: 1. Guimard (Fr.) 134 pnt.; 2. Wagtmans (Ned.) 127; 3. Pecchielan (It.) 96; 4. Giac cone (It.) 88; 5. Guyot (Fr.) 71; 6. Conti (It.) 69; 7. Den Hertog (Ned.) 60. Feder den Hertog werd uitgeroe pen tot de meest beminnelijke renner van de toekomstronde. Samen met Rini Wagtmans was hij ook de stryd- lustigste. Jan Maathuis uit het Overijsselse Geesteren heeft zondag te Blaricum voor de tweede keer in zijn carrière zich aan het hoofd gesteld van de Nederlandse springruiters. Na een boeiende en spannende strijd, die zich over twee dagen uitstrekte en waarin de kandidaat-kampioenen achtereenvolgens met hun paarden elke ruiter mocht met twee paar den starten uitkwamen in een jachtspringconcours, een puissance springcours met één barrage en in een springconcours mb, veroverde Ne derlands meest succesvolle ruiter op nationaal niveau de titel met zijn paard Fliegette. Jan Maathuis, die kris-kras door het land trekkend van het ene concours hippique naar het andere ook dit sei zoen reeds een groot aantal over winningen boekte, zette hiermee voorlopig de kroon op het werk. Zijn grootste concurrent was Neder lands hippisch ambassadeur Antoon Ebben met zyn machtige strijdros Kairouan. Diens overwinning in het Zoetemelk tweede René Pijnen wint Schotse ronde De Nederlander René Pynen heeft de Ronde van Schotland voor ama teur wielrenners gewonnen. In de laatste etappe een rit van Dum fries naar Ayr over een afstand van 160 kilometer werd hij achter de Fransman Danguillaume en de En gelsman Cromack derde in dezelfde tyd als de winnaar. Onze landgenoot Joop Zoetemelk, die in de algemene rangschikking op de tweede plaats eindigde werd in de laatste etap pe vijfde en Wim Dubois achtste. Nederland werd tevens eerste in het algemene klassement voor ploegen. Het algemeen klassement luidt: 1. Pijnen (Ned.) 20.55.42, 2. Zoete melk (Ned.) 20.56.4, 3. Cromack (Eng.) 20.58.27. jachtspringconcours bleek echter een onvoldoende basis om Maathuis, die in het puissance springconcours met Harry Wouters van den Oudenweij- er reeds een gedeelde eerste plaats bereikte, in diens opmars te kunnen weerstaan. Na de eerste dag al had Maathuis de leiding en met zijn zege in het twee manches tellende zware springconcours op zondag gaf hy zyn kampioenschap nog slechts meer glans. Twee springfoutjes een in de barrage van het puissan ce en een in de eerste manche van het springconcours mb deden Eb ben struikelen in zyn greep naar de macht. Kampioene van Nederland dres suur werd mej. Annie van Doorne met Marco. ADVERTENTIE VOEDZAAM MA*. u E RYfMIOA** (Van onze tennismedewerker Wedstrijdleider Koole kon gisteravond vergenoegd rond kijken. Pluvius dreigde namelijk op de laatste dag van de twaalfde Open Leidse Tenniskampioenschappen op hinderlijke wijze acte de presence te zullen geven, maar bleef tenslotte gelukkig binnen de perken. Wellicht was er voor hem nog een reden om bij de prijsuitreiking vergenoegd rond te kijken. Deze Open Leidse Kampioenschappen waren verlopen in de stijl van Wimbledon-1967, de favorieten werden uitgeschakeld. En dat niet alleen in de A-categoriemaar ook in de B- en de C- afdelingf ters die naar onze mening stel lig een belofte is voor het Neder landse tennis mits hy zyn concentra tie weet op te voeren teveel voor ce taaie defensie van Veentjer (62) In het herendubbelspel revancheer den Evert Schneider en Ron van Gelder zich voor hun nederlaag in het enkelspel. Onbedreigd haalden zy in dit nummer de eerste prys binnen. Op de tweede plaats (er werd een halve competitie gespeeld tussen het eerstgenoemde duo, Kas tenSoeters, ArendNyeboer, Haks —Knol) eindigden KastenSoeters. „Onderuit" In het herenenkelspel A bleef zelfs de verwachte finale Van Gel- aerSchneider uit. Van Gelder ver dween reeds in de kwartfinale uit de groep kanshebbers door een twee sets-nederlaag tegen Haks, 68. 68 en Schneiders ging „onderuit" tegen Peter Soeters in de halve finale 16, 36. In de andere halve finale leek Richard Kasten de tegenstan der van Soeters zyn partner in het herendubbelspel te zullen worden in de eindstrijd. In fraaie sty< liep hy naar een 51 voor sprong in de eerste set tegen Piet Veentjer. Deze door zyn gedrag op de baan wat irritante speler heeft echter een keiharde wedstrydmenta. liteit. Hy trok zich niets aan van Kastens sterke start en begon met overleg terug te vechten. Zyn pas seren, vooral van de backhand, werd scherp, zyn lobs hielden Kasten bij diens oplopen doorlopend in twijfel en het zelfvertrouwen van de Lei- denaar brokkelde met iedere slag af. Nu speelde hierbij tevens mee diens door te weinig oefening in de afge lopen weken niet optimale conditie. Hy kwam in de eerste set met de hakken over de sloot (64). gaf daarop duideiyk de tweede set prijs 06 om zich te sparen voor de der de set, maar trof in dat beslissend stadium eem fel op winst beluste Veentjer die niet in slaap was ge sukkeld door de snelle winst van de tweede set: 64 voor de Hagenaar. In de finale wist Veentjer wederom de imponerende start van Soeters (41. 53) ongedaan te maken (55), maar de soms fraai volle rende Soeters voorkwam setverlies, zij het dat zulks hem door de telkens weer uitstekend passerende Veentjer heel wat moeite kostte: 75. In de tweede set was de aanval van Soe- Grote stijl Het damesenkelspel leek Lidy Jansen Venneboer geen problemen te zullen opleveren. Zaterdagmid dag versloeg zy in grote styi spe lend Jenny Ridderhof met 6—3, 62, terwyi de Leidse kampioene van vorig jaar, Maryke Jansen speciaal van vakantie in Italië te ruggekomen om haar Leidse titel te verdedigen met de grootste moei te Els VeentjerSpruyt wist terug te wyzen 3—6, 6—2, 6—3. In de finale kwam Lidy Jansen Venneboer op 62, 57, 52. Maryke Jansen is echter niet verslagen voordat het laatste punt is gescoord. In de com petitie stond zy tegen Jenny Rid derhof met 60, 5—0 en 400 ach ter om toch nog te winnen! Dat huzarenstukje haalde zy nu weer uit. Punt voor punt, spel voor spel liep zy in en tegen een steeds on zekerder wordende Lidy Jansen Venneboer prolongeerde zy haar titel met 75 in de derde set. Een byzonder kranige prestatie waar voor zy een dankbaar applaus van de dicht bezette tribune mocht in casseren. Het gemengd dubbelspel A leverde de Eindhovense combinatie Jenny Ridderhof—Arends een ver diende zege op via een 63, 64 Anti-climax In B ging de aandacht vooral uit naar het treffen tussen Bram Madera en Frits Luyk in het heren enkelspel. Het is helaas op een anti climax uitgelopen. Frits Luyk, die al tweemaal van de Voorschotenaar had gewonnen, bleek in deze finale eenvoudigweg geen „lucht" meer te hebben. Zijn inspanningen in de A-sector <zege op Arends) hadden hem teveel energie doen verbruiken. Bram Madera had behalve een glanzende vorm, ook een puike con ditie. Hij was uit op een revanche en hy was bereid om daarvoor alles in te zetten. De eerste rallie duurde twintig slagen! Frits Luyk won het punt, maar daarmee was hy eigen lijk al verslagen. Hy ging bewust lange slagenwisselingen uit de weg, forceerde op alle ballen en dat resulteerde in een snelle afgang: 60. 61 voor Bram Madera. Frits Luyk boekte dus geen winst in de B-sector en dat is eigeniyk niet in overeenstemming met zyn spelkwali- teit. Enfin, misschien heeft hy nu geleerd dat men niet ongestraft kan inschryven in een sterk bezet toer nooi als de Open Leidse kampioen schappen in A zowel als in B en dan nog in totaal in vyf nummers. Het damesenkelspel B was voor Herma Noordhoek—Hegt. zy versloeg in de finale Joke Groen, 6-2, 6-2. We vragen ons echter wel af of zy veel genoegen zal hebben beleefd aan de ze goedkope triomf, want zy behoort toch eigeniyk niet meer in deze af deling in te schrijven. In de compe titie komt zy nota bene in de hoofd klasse A uit. stond de Roomburg-combinatie op winst. Een daverende forehand van Boelens. een lob van Bonte en nog maals een forehand van Boelens be zworen het gevaar. Het werd 3-3. Daarna keerde het ty in deze party, 6-3 voor Frans Boelens-Frank Bonte. Het damesdubbel B leverde een zege op voor het duo Joke Groen en Ank Dunnebier, 4-6, 9-7, 6-4 tegen Josine v. d. Koogh-Nellie Kettner. Enkele uitslagen: herendubbel A: Van Gelder, Schneider-Kasten, Soe ters 6-4, 6-2, Van Gelder/Schneider- Arends/Nijeboer 6-4, 6-2, Kasten/ Soeters-Haks/Knol 7-5, 3-6, 6-2. H.E.C. Finale: Risico's In het herendubbelspel B troffen twee. combinaties elkaar, die de repu tatie hebben stevig te slaan en niet benauwd te zyn voor risico's. Vorig jaar in het toernooi van de Leidsche Hout bleven die combinaties drie uur en een kwartier op de baan alvorens een beslissing te bereiken. Jean Mo- nod de Froideville-Dick Bouman enerzyds en Frans Boelens-Frank Bonte anderzyds leken weer op weg naar een langdurige stryd. Monod de Froideville-Bouman wonnen de eer ste set. Frans Boelens-Frank Bonte de tweede met 6-3. Op 3-2 en 40-0 op de service van Monod de Froideville R. de Boer-P. Kwestro 6-4, 6-4. DJE.C. Finale Wil Bloot-Anita Steenhauer 6-8, 6-4, 6-2. H.D.C. Finale: J. Goris/H. v. d. Ree-J. v. d. Hoek/ D. Heybroek, w. o. Goris/v. d. Ree. Finale D.D.C. Mw. E. Huurman 'Mw. H. v. Ravenswaay Claasen-Mw. A. Soonius/Mej. T. Bouhuys 4-6. 6-2, 4-6. G.D.C. Finale: Mw. De Ruiter C. de Ruiter- B. Schutte/P. Kwestro 6-3, 2-6, 3-6. Peter Soeters winst op Roomburg

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7