A.Z.C. kampioen van de tweede klasse K.N.Z.B. \dink bezorgd over oedselproblemen ARRESTATIESIN ATHENE Hongerend door de woestijn Loop der Bevolking te Leiden LEIDSCH DAGBLAD e moet de wereld in het 2050 worden gevoed?"' Udink van Ontwikkeling»- lsteren teruggekeerd van een ;s verbUjf in Parys, waar ministers en staatssecreta- an 14 andere aangesloten 3ien vergadering van de or- i voor Economische Samen- en Ontwikkeling heeft by- Op Schiphol verklaarde de i/agen oan hem opnieuw de in het hart is geslagen over achtingen ten aanzien van eldvoedselprobleem na het 5.9901 >orzitter van de OESO zegt pport", zo vertelde de mi- lat de wereld niet verder het jaar 2000. Dan zullen [eer 6 miljard mensen op rdbol wonen. Maar als de |het huidige tempo voort zou in zou dit cijfer een halve - 8.Jer, dus in het jaar 2050, zijn tot 11 miljard zielen, waar- iljard in de ontwikkelde en in de onderontwikkelde ge- oals de zaken nu staan zal •lproduktie met zo'n groei |lijke tred kunnen houden, er natuurlijk maatregelen erlijke stand ,.24oJVAN leiden Jt Hendrlkus Karei Aat, z. v. N. van Benten en H. J. C. W. Thecla Geertrudls Maria i, d. v. J. A. M. Hersbach en v. d- Velden; Marcel Leonar- Jphus, z. v. J. W. OlUerhoek en ^IfSprult; Laurentlus Leonardus. Jj. Jacobs en M. C. Rotteveel, az. v. K. Borsboom en C. Buijs pthony Johannes, z. v. P. A. in J. de Vos; Chrlstiaan An- v. H. R. Kobel en G. Kesten- -jjtilque, d. v. F. Redel en A. M O ONDERTROUWD er en W. Kuhn; J. J. van i en J. Borsboom; H. Brag- C. J. Verhoogt; S. L. O. Pal- a L. W. Hehamahua; I. van en A. Vertelman; D. Koet en P. C. van der Klaauw en G M. Storm en J. H. Mulder M. van der Meel en A. M. A Sanden; A. J. Dubbelaar en "an; C. J. H. de Jong en M lozen; F. J. J. Buitendijk en etit; B. Groenendijk e'n M Neut; G. C. Vreman en W. d» R. Smits en C. M. Wolterp de Vegte en A. A. Ranselaai GETROUWD D. Haslinghuis en E. Volten, van der Meer en H. Noor- R. Verhoeven en M. Weeda-, ïeijer en L. M. Lamboo; J. G en M. E. Perquin; S. J. O Iwijk en J. H. H. V. Breurlng, wen en J. J. Roskam; P. van in E. E. Dubbelaar; G. Ver H. J Vinkesteyn. OVERLEDEN Aydogdu, 7 dagen, dochter; J laeman, 82 Jr., man; C. Stou- r., wed. van J. P. Jongbloed; ier Lellj, 39 Jr., man; J. J de jr.. man; A. M. Calon, 80 Jr I. Rijpma, 4 maanden, zoon. WARMOND :in botst tegen Tl roentewagen spoorwegovergang van War- itste een trein uit Leitien te- zagen groentewagen. De wagen Ghia de rails blijven steken tenge- 1 3Q| a motorpech. Toen omstan- p van de overweg af wilden :ak een as van de wagen, 'op gingen de bellen rinke iken van de nadering van De wagen is totaal ver- soonlijke ongelukken deden voor. |rgenmiddag vanaf vier uur 1 het zwembad aan de Lci- Ericalaan wedstrijden ge i 's Avonds treedt de beat- fou En op het terras van het LEIDERDORP «logen de duiven lerdorpse postduivenvereni- Rijnklievers" heeft een ht voor jonge duive gehou- daf Vilvoorde. Afstand 136 concours 436 duiven. De uit luiden als volgt: H. J. Kette- Gebr. Kok 2,3, A. v. d. Dop 4 en 5, J. Wassenburg 6, J. !rgen 7, D. de Ridder 8, P. urf 9. worden genomen om tot beperking van de bevolkingsaanwas te komen en anderzijds moet de voedselproduk- tie worden opgevoerd. De OESO-voor- zitter heeft voorgesteld dit laatste te bewerkstelligen door opvoering van de kunstmestproduktie in de ontwik kelingslanden en hij doet een be roep op het particulier bedrijfsleven speciaal te investeren in de kunst mestproduktie van die landen. Hij koppelde er een interessant voorstel aan vast: daartoe zou een garantie fonds moeten worden gecreëerd voor dit soort produkten en een aan gewezen mogelijkheid zou zjjn het Europese fonds van de Europese mo netaire associatie daarvoor te ge bruiken". Wat de ontwikkelingshulp betreft wordt Nederland met een aantal an dere landen in het rapport geprezen als een van de weinige landen, die in tegenstelling tot de vier grote mo gendheden voortdurend het hulpbe drag heeft verhoogd. „Niettemin heb ik aangevoerd" .al dus minister Udink, „Dat ons land niet tevreden is over de tot nu toe bereikte resultaten. Wij willen naar een bijdrage van 1 procent van het nationale inkomen toe, alleen al uit de overheidsmiddelen. Wanneer wy de definitie zouden aanleggen, die in internationale kringen wordt ge bruikt, nl. de hulp met inbegrip van de particuliere middelen, dan komt ons land al boven die 1 procent en dan staan we na Frankrijk op de tweede plaats". ZOETERWOVDE Contributie verhoging bij tie v.v. S.J.Z. Omdat de financiële positie van de Zoeterwoudse voetbalvereniging S.J.Z. niet bepaald rooskleurig is te noemen er is een nadelig saldo van f. 1219,81 heeft het bestuur be sloten de contributies te verhogen. Senioren gaan drie gulden per maand betalen en junioren twee gul den. Voor de pupillen is het beïiag vastgesteld op vijfentwintig cent per week. Donateurs met vrije toegang moeten f 12,50 per jaar betalen, zon der vrije toegang f 7,50. De voorzitter van de vereniging, de heer L. v. d. Geest, deelde dit tijdens de gisteravond in cagé „Landzicht'' gehouden vergadering mee. Verder memoreerde hij het behalen van het kampioenschap van het eerste en het derde elftal. Het eerste zal volgend seizoen uikomen in de K.N.V.B.-com petitie. Dank werd gebracht aan de fa milie Paardekoper voor de tot nu toe verleende gastvrijheid. Nu S.J.Z. spoedig de beschikking krijgt over een eigen clubgebouw zullen de ver gaderingen niet langer in „Land zicht" worden gehouden. Vleespositie in Rusland slecht Het blad Sowjetskaja Rossija pu bliceerde een fel artikel tegen de autoriteiten op landbouwgebied, die er niet in zijn geslaagd de vleespo sitie in de Sowjet-Unie te verbeteren. Het blad schreef, dat er tekorten zijn aan rund- en lamsvlees en aan ge vogelte en dat dit te wijten is aan ernstige agrarische problemen. Alleen vet varkensvlees is er in voldoende hoeveelheden, maar dat zyn de mensen zó zat, dat het on verkocht in de staatswinkels blijft liggen een flinke financiële strop voor de staat. Het blad meldde, dat de in 1961 gestelde doelstellingen voor de vlees- produktie, die in 1964 bereikt had den moeten worden nu nog niet zijn gerealiseerd. Voor een deel wordt de oorzaak geweten aan een tekort aan voedergewassen. Onder leiding van de ver pleegsters, maakte een aantal chronisch zieken die in het kader van de actie „Harten Vijf' een week verblijven in het tehuis „Bij dorp" in Voorschoten, gisteren een bijzonder geslaagde boottocht naar „Avifauna" in Alphen aan den Rijn. De Alphense politie had voor het oversteken van de Rijks straatweg voor extra verkeers maatregelen gezorgd, waardoor de verpleegden vanaf het aanlegter- rein ongehinderd konden overste ken. Het gezelschap verbleef ge ruime tijd in het park. Uiterst voldaan werd na de middag de te rugtocht aanvaard. Er werd bo vendien een tocht gemaakt over de Brasem en de Kagerplassen. Op de foto: Begrijpelijk vorderde het inschepen van de patiënten nog al wat tijd. (Foto Leidsch Dagblad). Tropendienst Maastrichtse ambtenaren (Van onze Roermondse correspondent) Nederlands meest zuidelijke stad -- Limburgs hoofdstad Maastricht krijgt echt „zuidelijke" allures. In verband met het tropische weer van de afgelopen week en de - opnieuw warme - vooruitzichten is de werk tijd van het ongeveer 250 man gro te personeelsbestand van Maastrichts Stadskantoor aan tropisch klimaat aangepast. De ambtenaren werken er sinds gisteren tot nader order al leen nog maar 's morgens van tot 1. Die zevenurige werkdag kost de gemeente Maastricht per dag 125 uurlonen. Het publiek kan al 's mor gens om 8 uur terecht aan de loket ten van de secretarie-afdelingen en openbare werken maar klopt 's mid dags voorlopig vergeefs op de deur van het grote gebouw op de zuide lijke Maasoever. De „tropendien6ttijd" is niet zo maar ingesteld voor Maasstrichts ambtenaren. Burgemeester en wet houders van die stad gaven maar no de, maar niettemin door 't weer ge dwongen toestemming voor de werk- tijdwijziging en werktijdverkorting) De temperaturen in het in 1962 ge reedgekomen gebouw liepen de laat ste dagen op tot tegen veertig gra den celsius. Het grote glazen bouw werk --aan de zuidzijde helemaal in gebouwd —mist elke luchtverversings installatie. „Enige tijd geleden Is 't aanbrengen van zo'n installatie nog van de hand gewezen wegens de hoge financiële consequenties", aldus de chef alge mene dienst van de gemeente Maas tricht, H. J. Hammeleers. Als het warme weer aanhoudt kost dat de gemeente Maastricht meer dan tien duizend gulden per week aan werk- tijdverlies. De Griekse minister van Binnen landse Zaken, brigade-generaal Pa- takos, heeft meegedeeld dat in Athe ne een aantal personen is gearres teerd wegens het verspreiden van il legale pamfletten. Hij wilde geen aantal noemen of namen bekend maken, maar zei dat ze deel uit maakten van een kleine ondergrond se communistische beweging. Twee dagen geleden zjjn op Kreta acht Poging tot vrijwillige ruilverkaveling in Tricht In Tricht worden pogingen gedaan om tot een vrijwillige ruilverkaveling te komen teneinde de door de wind hoos gedupeerde fruittelers in staat te stellen tot een doelmatiger exploi tatie van wat van hun boomgaar den is overgebleven. De windhoos heeft in een strook ter breedte van 250 300 meter de fruitbomen ont worteld. Doordat de baan van de hoos haaks op de lengterichting van de percelen stond, terwijl die per celen erg langgerekt waren, is van veel boomgaarden alleen het voor stuk en het achterstuk of slechts een van die twee overgebleven. Enige fruittelers en het gemeentebestuur van Tricht zijn nu op het idee van een vrijwillig ruilverkaverling geko men; op die manier zou men de ge dupeerden weer aaneengesloten per celen kunnen bezorgen. Het gaat om 60 70 bedrijven met een totale op pervlakte van ongeveer 350 hectare. Alleen als alle eigenaren akkoord gaan kan een vrijwillige ruilver kaveling doorgaan. De Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij gaat nu bij de mensen op huisbezoek om de meningen te peilen en hoopt over enkele weken uitsluitsel te hebben. De Heidemaatschappij heeft al bij voorbaat afstand gedaan van de ga rantiesom van 25 gulden per hecta re die zij anders bij de uitvoering van vrijwillige ruilverkavelingen vraagt. Mochten niet alle eigenaren akkoord gaan dan zal men moeten wachten op de thans in voorberei ding zijnde wettelijke ruilverkave ling, die een veel groter gebied om vat. Voor zo'n wettelijke ruilverkave ling is slechts het fiat van een meer derheid nodig, maar de stemming voor deze ruilverkaveling wordt pas in 1968 gehouden. De mogelijkheid van overplaatsing van enkele Trlchtse fruittelers naar Oostelijk Flevoland wordt ook onder ogen gezien. personen gearresteerd in verband met soortgelijke activiteiten. De Griekse componist Theodorakis, is gisteren bij verstek veroordeeld tot vijf en een hale maand gevangenis straf wegens het schenden van de eer van de koninklijke familie. Hem was ten laste gelegd dat hij in fe bruari in een politieke rede beledi gende opmerkingen had gemaakt te gen Koning Konstantijn en zijn moe der. Koningin-moeder Frederika. Theodorakis is parlementslid geweest. Medisch»- diensten Leiderdorp dokter H. Bakeuia. Hoofdstraat 2, tel. 24828; zuster Van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeter- woude, tel. 34673. dokter Reterink, tel. Voorschoten dokter J. E. Ja mes, Leidseweg 51, tel. 2520; tand arts Ch. Kengen, Kon. Wilhelmms- laan 8, melden 9.30 uur; Voorscho- tense apotheek, Leidseweg 66, te! 2525; wijkverpleegster zuster Lie- ber, Wijngaardenlaan 2, tel 2177 Warmond dokter H. A. G, M Walenkamp, tel. 220; zuster Potter, Rusthoflaan 1, Noordwijkerhout, tel 02532-2468. Wassenaar dokter R. S. ten Ga te, Burchtlaan 9, tel. 3027; dokter K de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460; apo theek Langstraat 86, tel 2141; tand arts van 18.00-18.30 uur J. H. Stork tel 9508. OEGSTGEEST Raadsagenda De gemeentraad van Oegstgeest komt donderdag 27 Juli 's avonds half acht in openbare vergadering bij een ter behandeling van de volgende agendapunten: beëdiging en instal latie van het nieuw-benoemde lid van de raad, mr. J. Boesjes; benoe ming van een lid van de commissie voor de financiën en het onderwijs ter voorziening in de vacature Lagas ingekomen stukken en medelingen en herstemming over het voorstel van burgemeester en wethouders inzake de stichting van een RK ulo-school. Marktberichten LEIDEN, 21 Juli. Leidsse Coöp. groen te. en. fruitveiling. Per 10O kg.: Aard beien 93104, pruimen 90265, aard appelen 819, andijvie 917, augurken 23 —86, doperwten 64—77. pronkibonen 95, snijbonen 102162. stambonen 52 87, tuinbonen 1219. kroten 67, rod1-; kool 78, groene kool 6. spitskool 811 postelein 711, prei 2148. ra barber 2630, spinazie 914, kom kommers 1638, tomaten A 3.804.10, E 3.704.20. C 3.30, waspeen 16—29. Per 100 stuks: meloenen 732.10, per ziken 1014, bloemkool A 1552, sla A 6—21. Per 100 bos: bospeen 17—47, peterselie 1062, selderij 815. uien Een kleine duizend toeschouwers zijn er gisteravond in het zwembad De Hoorn getuige van geweest hoe het eerste zevental van de Alphense Zwem Club met 104 over het team van De Maas zegevierde. Door deze overwinning werden de Alphenaren kampioen van de tweede klasse van de KNZB. Geen moment is overigens tijdens deze wedstrijd de titel in gevaar ge weest, weliswaar werd de eerste speelperiode met een dubbele nul afgesloten, maar direct na het begin van de tweede speeltijd kwamen de doelpunten. Het was vooral Verha gen, die met zijn keiharde schoten de Rotterdamse doelman maar al te vaak in moeilijkheden wist te bren gen. Hij bracht ook de openingstref fer op zijn naam 1—0. Daarna kwamen de doelpunten aan op 20, 30 en 40 waarna het de beurt was aan De Leeuw, die de stand op 50 bracht. Pas toen scoorden de de gasten tegen 51. In de derde speelperiode zorgde Kroon wijzigt de vergunning voor verwarming flat De Kroon heeft wijziging gebracht in een vergunning krachtens de Hin derwet van het Algemeen Mijnwer kersfonds van de Steenkolenmijn in Limburg, dat in beroep is gekomen tegen het desbetreffende besluit van B. en W. van Oegstgeest. Volgens de ze vergunning zou het fonds voor één jaar vergunning krijgen voor de oprichting van een Ketel- en regel- installatie voor centrale verwarming in de kelder onder een woonblok van 12 woonlagen aan de Lijtweg in Oegstgeest. Een aantal voorwaarden was ge steld ter voorkoming van geluid en trillingen naar de winkels en wonin gen, welke boven de inrichting zijn ontworpen. Gelet echter op de om standigheid, dat deze winkels en wo ningen nog niet gereed zijn kan zegt de Kroon nog niet met vol doende zekerheid worden beoordeeld of deze voorwaarden noodzakelijk zijn. Zij heeft die daarom doen ver vallen. Wel meent de Kroon, dat terecht de vergunning voor één jaar is ver leend omdat over te verwachten scha de of hinder nog niet voldoende kan worden geoordeeld. In dit opzicht heeft zij het beroep ongegrond ge acht, ondanks het betoog van de ap pellant, dat, wanneer de vergunning na één jaar is uitgewerkt, er grote moeilijkheden en aanzienlijke kos ten kunnen ontstaan. De Leeuw voor een 61 stand en werd het achtereenvolgens 62. Theo Seppen scoorde 72 en Ver hagen 8—2, waarna de Rotterdam mers er 83 van maakten. De vierde en laatste speelperiode was AZC heer en meester. Koster wist er 93 van te maken en Kal- tenecker schoot het tiental vol. De eindstand werd tenslotte nog 104. Direct na het laatste fluitsignaal van de Utrechtse scheidsrechter, Siem Bolman, sprong een groot aan tal enthousiaste supporters in het water teneinde de nieuwe kampioe nen geluk te wensen mef het be haalde succes. Volgende week woensdagavond speelt AZC in Woerden reeds de eerst promotiewedstrijd tegen UZSC uit Utrecht, vervolgens volgende week vrijdag in Enschede tegen ZCE uit Enschede en tenslotte als laatste ontmoeting op dinsdag in Alphen tegen het Amsterdamse Dolffjn. In een schuilplaats bij El Kanta ra hebben Israëliërs vier uitgehon gerde Egyptische soldaten aangetrof fen, die barrevoets honderden kilo meters door de woestijn hadden ge zworven. Ze zagen er uit als lopende ge raamten. Alle vier hadden verwon dingen opgelopen. Ze hadden zich verre gehouden van de Israëlische patrouilles, omdat hun tevoren ver teld was, dat ze zouden worden doodgeschoten als ze de Israëliërs in handen vielen. Ze konden maar niet begrijpen, dat dit niet werd gedaan. De vier mannen zijn naar het ach terland vervoerd om daar verpleegd te worden. Ds. Bronsgeest ivil dopen met Jordaanwater Ds. J. C. J. Bronsgeest, hervormd predikant in Nieuw Vennep gaat 1 augustus voor 2 weken naar Israël Hij wil water uit de Jordaan mee terug te nemen. Hij wil namelijk de eerstvolgende doopplechtigheid, 17 september, de kinderen dopen met het water waarmee ook Jezus werd gedoopt. Bovendien zal hij te zijner tijd een lezing houden, aan de hand van dia's, over het beloofde land. Verhagen (met zwarte muts) scoort het achtste doelpunt. (Foto Leidsch Dagblad) Spelers, bestuur en leden kwamen na afloop van de gisteravond ge speelde wedstrijd in café „Taveerne" bijeen waar namens de supporters een geldbedrag werd overhandigd en de heer Kees Toor een nieuwe polo bal aanbood. J. Stelpstra en fam., econoom, Jo seph Haydnlaan 99; E. J. Blommaert en fam., Corantljnstr. 73; C. J. Pelle en fam., gemeente ambtenaar. Jacq Ur- lusplantsoen 343; A. E. Tinbergen- Clignett. van Swietenstr. 17; C. D. du Pont- van der Jagt, heilgymnaste- tnasseuse, Herengracht 58; E. Rooker, chemicus. Jan Pesljnshof 5; A. A. A. Yahyaui, arbeider touwfabr.. Doezastr. 34; R. Morks, secretaresse. Schu- bertlaan 168; E. M. Froster. docente Zweeds. Schubertln. 148; F. A. Schro der, onderhoudsmonteur, Leuvenstr. 0; J. Planje- Deurhof, kantoorbedien de, van Baerlestr. 8a; J. J. Dessens, Rijn en Schlekade 109; R. Messioui, 43; J. C. Reinoud, employé. Schubert- laan 269; E. M. A. Schouten-Elferink, W. Beckmanstr. 12; J. W. S. van de Poel, Consclentle6tri 16; P. H. Ouwen- dijk, plantsoenarbelder, Utr. Jaagpad 59; H. G. Kenneberg, Stationsweg 21a; W. T. Segaar, zlekenverzorgster, van Bemmelenstr. 6; A. M. E. Balt, Doe zastr. 7; K. Buurman, militair, Julia- nakade 44 L. J. Duisters, Haarlem- merstr. 270; Y. Kahriman, schoonma ker, Merelstraat 48; C. W. de Graaf, H. Geesthofje 10; J. Hardeman, adm. assistente, Lombokstr. 51; J. Sanders, militair. Noordeinde 2a; C. E. I. Pros man, verpleegster, Roodborstr. 3; M. J. A. B. Baijer, verpleegster, le Bin- nenvest.gr. 30; E. Nijborg, chauffeur, Bernhardstr. 4; J. A. Braun, verpleeg ster. Zoeterw. singel 13; H. E. van de Haas, Plantage 20; W. A. Tensen- Kroes, Plantsoen 1. VERTROKKEN M. B. Wolter6torff en fam., Witte Singel 54, Amsterdam, Marnixstr. -390; D. van der Reljden en fam., Hansenstr. 103, Noordoostpolder, Noorderrand 17; P. R. Smits en fam., Plantsoen 67, Oegstgeest, Hazeboslaan 73; P. Huy- gens en fam.. Gangetje 14, Alphen a/d Rijn, Stationsplein 5; R. B. Olivier- Ebben en fam., Kennedylaan 76, Nij megen, D van Poldersveldtweg 146; 1 O. Boers en fam., Hoogl. Kerkgrt. 30 's-Gravenhage, Zwedenburg 396; W. H de la Rle en fam., Llngestr. 78, Zuid Afrika; J. Loosbroek en fam., Hoflaan 273, Leimuiden. Acacialaan 30; E. de la Rle en fam, Korte Langestr. la, Canada; J. C. L. v. d. Helden en fam., Hoogl. kerkchoorsteeg 8, Sassenhelm, Westerstr. 2; H. Hartsema, Lljsterstr. 34, Eindhoven, Cyclamenstr. 12; A. Hofste-Ciere, Calandstr. 27, 's-Gra- venhage, Springfonteinstr. 11; H. van der Waal, Const. Huygensln. 43, Rot terdam, Oudedijk 193a; C. Pannekoek- de Lange, Rijndijk 82, Voorschoten, Es- eenlaan 3; J. Heeren, F. van Eeden laan 11, Rijswijk ZH, Gen. Beren- schotln. 137: H. G. Bruin, R. en Schle kade 105, Zuid Afrika; J. L. J. van Aalzum. Vlietweg 4, Rijswijk ZH. Dr. Augustijnlaan 63; A. G. van der Geest van der Krogt, Vlietweg 80, Voorscho ten, Leidseweg 297; G. W. B. van den Boom-van Veen, W. Rozenstr. 21, Al phen a/d Rijn, Brugstr. 23: M. M. T. Schrier, Breestr. 152, Rotterdam, Boomgaardsstr. 100 I; M. Pen seel, Kort Rapenburg 15, Katwijk, Overrijn 7; J J. van Zanten Jut, Rapenburg 4. Rotterdam, de Lalresse- ln. 193; J. J. Janssen, Utr. Veer 33a, 's-Hertogenbosch, Bossche Pad 7; H. A. Hofstra, Burggravenln. 198. Franeker, H. van Saxenln. 37; M. C. P. van Vel- zen, Lammenschansweg 62, Rotterdam, Beukelsdijk 5b; J van Veen-Verboon, Hoge MÓrsweg 109, Voorschoten, v. Kinsbergenln. 15; F. M. Brandsma, Ra penburg 45, Hilversum, Ceintuurbaan 15: F. J. M. Devilee, Cosijnstr. 20. Zoe- terwoude, Nassaustr. 54; N. F. R. de Vries. Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; E. de Heer, Witte Ro zenstr. 57, Rotterdam, Schepenstr. 50a; H. J. P. Kolk, Zocherstr. 14, Dor drecht. Diepenbrockweg 116; A. J. H. Mank. Oostdwarsgracnt 9a. Zoeter- woude. Westelnde 6b; B. Lanaya, Vol molengracht 2. Marokko; A. M. van Kempen-Schalks, Bultenruststr. 11. Katwijk, Overrrijn 7; E. C. L. H. M. Hageman Lammenschansweg 42, Rijs- wijk ZH, Kerklaan 169; R. Thle. Lln gestr 78, Delft. C. Fockstr. 101; J, Rookmaaker. Plantsoen 93. 's-Graven hage. Wassenaarsweg 174; S. M. P. F Schrama. Rapenburg 122, Middelburg. Rijksweg 6; T. B. Hofman, steen- schuur 7. Achtkarspelen, WM~ebuorren 42; R. F. J. Koekebakker, Aalmarkt 20, 's-Gravenhage. v. d. Woerstr. 40; M. J. H. Enthoven, Hooigracht 15, 's-Gravenzande, Monstersevaart 2; J. C. M. Greve, Nieuwe Rijn 8, Delft, Heems- kerkstr. 16; M. G. van Aalzum-Coster, de Sitterlaan 96, Rijswijk ZH, Dr. Augustijnlaan 63; M. Sala. Wasstraat 34, Amsterdam, van Woustr. 54 III; B. A. Jaber, Doezastr. 34, Marokko; H. D. TJeenk Willink, Gerecht 12, Gorssel, Middenweg 7; M. Aksal. Kraalerstr. 2a, Marokko; P. C. de Haas. Driftstr. 22, Katwijk, Overrijn 7; E. van Vliet- van Biemen, Evert- senstr. 18, Zoetermeer, Vermeerstr. 21; F. B. J. Kuiper. Stationsplein 186, Voorschoten, Handellaan 19; E. Moe- ne- Brakel, Rijndijk 278, Katwijk. Overrijn 7; E. C. P. van Ginkel, Haag- weg 43. Ver. Staten van N. Amerika; I. Ju, StaalwUkstr. 32, Katwijk. Over rijn 7; C. C. Guldemeester, Antlllenstr. 20. Barneveld, Postweg 77; R. Kuiken, Haarlemmerweg 63a, Alkmaar, Maclai- ne Pontstr. 25; M. C. J. Noordover- Bodrij, W. de Zwijgerlaan 9, Ede, Gld.. Pollenstein 60; C. A. P. van Wleringen -van den Bosch, Houtlaan 55, Leider dorp, Acacialaan 31; J. W. M. van de: Meer, Kagerstr. 16, Oegstgeest, War- monderweg 24; H. G. Schmlt, Lljster str. 22, Oegstgeest, Rijnzichtweg 151; W. C. van den Brink, Morsweg 30a, Renkum, Utrechtseweg 122; A. Pronk- Dorrepaal, Reitzstr. 7. 's-Gravenhage, Markensepleln 5; M. B. A. Basbas. Doe zastr. 34, Marokko; J. H. Vrljenhoek, v. Vollenhovenpl. 99. Voorschoten, Leidseweg 374; A. W. Bljleveld, Boer- haavelaan 23, Hattem, Eliselaan 1; M. J. Diemer, Houtlaan 13, Amstelveen, Uilenstede 56; M. D, Beem-de Roo, Vivaldlstr 58, Gemert, Dlederlkstr. 58: E. M. E. 't Hart. Witte Singel 74a, Heemstede, Heemst. Dreef 127; C. E. Rugebregt-Drees, Hofln. 281, Epe, Kru- gerstr. 165; J. F. B. E. Vermeulen, Kllk- spaanweg 43. Voorburg, Veurselaan 82; J. Halbertsma. Nieuwe Ryn 27. Zeist. Dolderseweg 12; J. Buys-Overbosch, Oude Singel 68. Schiedam, B. Verhal- lenplein 164; J. p. Buis, Floresstr. 23, Voorhout, ab ws. Haarl. trekvaart: D. M. Abraham. Boerhaavelaan 24, De Bilt U. Verhulstlaan 10; D. Malgret- Laffree, Tesselschadestr. 26a, Rhenen U, Anjerlaan 75; D. C. Buys, Gerecht 8. Schiedam, B. Verhallenpleln 164; R. P. M. Lamp, Noordelnde 44a, Bloe- mendaal. Jullanalaan 25; E. J. Verhoef -de Jong H. Geesthofje 14, Katwijk, Overrijn 7. Jeugdbende Rotterdam opgerold De Rotterdamse recherche heeft zeven jongens van 16 tot 18 jaar voor de officier van Justitie geleid, die vaak na halsbrekende klauterpar- tijen langs regenpijpen en over da ken verspreid over de gehele stad. een 20-tal inbraken hebben gepleegd Bij een van de inbraken maakten zij een bedrag van 5.000 gulden buit, dat voor de helft verdween in de zakken van een 18-jarige jongeman. Hy maakte het geld op tijdens een weekje ziektewet in beattenten en andere amusementsgelegenheden. Een 17-jarige medewerker, die met ruim 2.400 gulden in de buit deelde durfde het geld niet uit te geven. Hij liet het enkele dagen in zijn zakken branden en stopte toen het hele be drag in een blanco enveloppe in de brievenbus van een politiebureau. Op een zondag in begin Juli breid den zij hun activiteiten uit door in de late avonduren een wandelaar bij de Kralingseplas van zijn geld te be roven. De man werd gedwongen om vijf minuten op het uiterste puiu e van een steiger te biyven staan. Zou hjj dat niet doen, dan liep hy het risico „in elkaar gestompt te wor den" en in het water te verdwynen. De zaak werd afgesloten met het opmaken van proces-verbaal tegen vier meelopers en twee helers. Johnson zon de negerstemmen hebben verloren Een woordvoerder van de „Black power"-beweging (Zwart aan de macht) sprak gisteren in Newark by de aanvang van een nationale con ferentie van de beweging zyn me ning uit dat president Johnson de stemmen van de negers voor de ver kiezingen van 1968 heeft verspeeld door federale troepen te gebruiken by de onderdrukking van de onlusten in Newark, afgelopen week. „Hy heeft de negerstemmen voor 1968 verloren", zei H. Rap Brown, landelijk voorzitter van het coördina- tie-comitè voor niet-gewelddadige studentenactie, de beweging die de leus „black power" vorig jaar 't eerst heeft doen horen. Brown zei verder dat op een persconferentie voor het begin van de conferentie dat er „in de blanke pers een actie gaande is die beoogt organisaties van negers onmogeiyk te maken en te vernieti gen". Op de persconferentie werden blanke verslaggevers hardhandig de zaal uitgewerkt. In een vraaggesprek heeft Brown gezegd dat de „Black power"-bewe ging steeds meer geaccepteerd wordt door de negerbevolking. „De negers hebben „zwart aan de macht" een stapje verder gebracht „Zy heb ben opstand rechtmatig verklaard." aldus Brown. „Contra-revolutionair geweld zal voortaan beantwoord wor den met revolutionair geweld." De negerleiders in de Amerikaanse stad Cairo hebben de plaatselyke au toriteiten tot zondagmiddag de tyd gegeven om 'n volledige desegregatie in de handel, het sociale leven en de openbare plaatsen van de stad in te voeren. Worden de eisen niet op tyd ingewilligd, dan voorspellen de ne gerleiders een hervatting van de on geregeldheden, waarby volgens hen wel eens doden zouden kunnen vallen. Afgelopen zondag en woensdag heb ben jonge negers in Cairo op ver scheidene plaatsen brand gesticht. heer L' P' Rynsburger uit Leiderdorp is aan de technische ho- geschooi in Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen civiel-ingenieur. De heer R. Brouwer uit Wai- mond ls aan de technische hopp- school in Delft geslaagd voor het doctoraal examen civiel-ingenieur.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13