en Hertog wint tijdrit, agtmans in groene trni W eder oin generale voo r nationale titelstrijd - vderlands weekeinde de Kleine Tour Transfers Kleine Tour Bongers bleef in vorm Rustige markt L)AÜ lï JULI 1 bbl LLiLdCU DAGBLAD (Van een speciale verslaggever) dag van Leo Duyndam is het weekeinde van Fedor tog en Rini Wagtmans gekomen in de Ronde van de st. De triomfen van de lange blonde Harderwijker en de arige, iets kleinere renner uit St.-Willibrord, liggen op lend vlak, maar hun prestaties in het hete, zuid-Franse vergelijkbaar groot. Hertog won zaterdag de tijdrit in Beziers met voorsprong op zijn naas tent, de Italiaan Marcelli aden winst op Rini Wagt- )r deze eerste en derde door de goede veertiende n Leo Duyndam werd het Ise zevental zaterdag de ihtereenvolgende dag win- let ploegenklassement. an zondag heeft geen Ne- alleen echter het laatste gedeelte van het antwoord. Wagtmans zegt: „Ik heb de Ronde van Oostenrijk vooral in de bergen gewonnen", Jef Jansen vertaalt: „Rini Wagtmans heeft de Ronde van Oostenrijk in de laatste vlakke rit naar Wenen gewonnen". Jefke Jansen is een zeer voorzich tig man en de Franse journalisten stappen tevredengesteld weg om aan hun lezers mee te delen, dat de voor uitzichten van bijvoorbeeld Heintz, Guimard en Guyot zeer gunstig zijn, want de Nederlanders zijn niet sterk in de bergen. Fedor den Hertog is in feite niet zo voorzichtig als zijn ploegleider. Hij vertelde: „Ik ben net twee jaar ama teur. Ik weet niet of ik het vol kan houden op deze manier. Ik had ook echt niet gedacht dat ik in dit zeer sterke veld de tijdrit zou kunnen winnen". SPORT van vandaag 2 WIELRENNEN Zomercompetitie Swift-combinatie Door de Leidse Ren- en Toerver- eniging ,.Swift-combinatie" werd zondag op het parcours bij Oud Ade weer een rit voor de zomercompetitie over 40 km. verreden. Deze leverde een verrassende zege op voor de A- nieuweling Jan Witteman. Hij bleef in de eindsprint van zeven man met een wieltje verschil de baas over amateur Peter Akerboom. De uitslagen waren: amateurs: 1 Peter Akerboom, 2. Louis Witteman. A-nieuwelingen: 1. Jan Witteman, 2. H. Molkenboer, 3. H. v. d. Berg, 4. Paul Akerboom. In het treffen der A-nieuwelingen deed Van der Leley weiswaar een moedige poging om de strijd met een ontsnapping in zijn voordeel te rege len, maar verder dan honderd meter bracht hij het niet en werd toen weer tot de orde geroepen. Favoriet Jan de Koning verspeelde door een lekke band zijn winstkansen. Een eindsprint moest tenslotte de beslis sing brengen en daarvan was het re sultaat: 1. B. de Graaf, 2. J. Riet broek. 3. T. Seriier, 4. W. v. d. Kley, 5. C. Brucsee, 6. A. v. d. Leley. Uit slag A-adspiranten: 1. C. Zandber gen, 2. Kees Akerboom. Mleremet was de enige deelnemende veteraan. De eredivisieclub FC Twente heeft kort voor het einde van de transferperiode zich versterkt met een tweetal nieuwe spelers. Het zijn de 20-jarige Eddy Achterberg van DOS en de 22-jarige amateur Paul Scheurink, die voor Quick *20 heeft gespeeld. Scheurink werd tweemaal in het Nederlandse amateurelftal ge kozen. De Luxemburger Anton „Spitz" Kohn, die voor Fortuna 54 en FC Twente is uitgekomen, wordt jeugd trainer van de Enschedese vereni ging. Wil van Beveren, voorhoedespe- ler van Sparta, zal volgend seizoen voor SW gaan spelen. Voorts heeft de Rotterdamse eredivisieclub ach terspeler Vroesch verkocht aan Lim- burgia. NAC heeft zaterdag de Zuidsla- vische voorhoedespeler Iwo Pintaric gecontraoteerd. Pintaric, die 27 jaar is, heeft voor Zagreb gespeeld en heeft deel uitgemaakt van het Zuid- slavische nationale team. Het Tilburgse Willem 2 heeft de 24-jarige Jan Hordijk van GVAV overgenomen. Happe i tijdrit» 1. Den Her- de 37.4 km in 51.35 "met 5». 2. Marceilli (It.) 51.57 51.47); 3. Wagtmans (Ned.) bon. 52.15)4. Guimard 5. Bilic (Zd. SI.) 52.38: 6. T.) 52.53; 7. Bramucci (It.) :onti 1153.02; 9. Linares 4; 10. Van Impe (Belg.), Belg.) en Cavalcanti (It.) 13. Troche (W. Did.) 55.2.4 (Fr.) en Duyndam (Ned.) Holst 54.27. 56. Piet Tesse- 67. Hans Tesselaar 56.29; trs 57.11. iklassement derde etappe: 1. tod 2.37.29, 2. Italië 2.37.54, ijk 2.38.51, 4. Belgieë 2.40.54 etappe: 1. Guyot (Fr.) de 4.40.01 (met bon.: 4.39,41), tons (Ned.) 4.40,01 (met bon. Bianco (It.) 4.40,01 (met 6). 4. Hava (Tsj. SI.) 4.40,01, (Belg.). 6. Samy (Fr.), 7. (It.), 8. Bilic (Zd. SI.) al- 9. Pechialan (It.) 4.40,14, 2 (Sp.) 11. Holst (Ned.) rs (Belg.) allen 4.40.14, 13 W. Did.) 4.40,25, 14. Klemer 15. Linares (Sp.), 21. Sche- Den Hertog, 45. Piet Tesse- in 4.40,25, 53. Duyndam Hans Tesselaar z.t. De rger Back staakte de strijd, iklassement vierde etappe: 14.00,16, 2. Frankrijk 14.00,27. 14.00.40, 4. Nederland 14.00,40 Slowakije 14.00,51. senienten klassement: 1. Conti (It.) I. Den Hertog (Ned.) op 4 Wagtmans (Ned.) op 25 sec., 3 (Fr.) op 1.07, 5. Pintens 2.49. 6. Pechialan (It.) op Bilic (Zd. SI.) op 3.06. 8. t.) op 3.18, 9. Weckx (Belg.) Bianco (It.) 3.59. 11. Ca- (It.) op 4.11, 12. Marcelli 430, 13. Opdebeeck (Belg.) 14. Holst (Ned.) op 5.31. 15. (Tsjech.) op 5.52, 16. Vrij- op 5.58. 17. Cattelan (It.) 18. Buckley (Eng.) op 6.14, <W. Did.) op 6.26, 20. W. Did.) op 6.33, 35. Sche- A) op 9.53. 42. Tiet Tesse- ^•1 op 13.32, 43. Duyndam "i> 14.13, 69. Hans Tesselaar 24.41. "klassement: 1. Wagtmans pnt; 2. Guimard (Fr.) 50 Blanco (It.) 42 pnt; 4. Den (N'ed.) 33 pnt; 5. Conti (It.) 10. Duyndam (Ned.) 26 pnt. "lassement: 1. Italië 35.40,43 'land 35.47,42, 3. Frankrijk België 35.53,18, 5. West- '36.02,53. derlandse overwinning gebracht. Rini Wagtmans werd „slechts" tweede in de eindsprint achter de Franse toe komstveteraan Claude Guyot. maar daar stond tegenover, dat Wagtmans de groene trui veroverde en achter Conti en Den Hertog in het alge meen klassement oprukte naar de derde plaats. Fedor den Hertog en Rini Wagtmans hebben in dit week einde het verlies van de eerste dag teruggebracht tot de kleinst moge lijke proporties. Den Hertog staat op slechts vier seconden afstand van de gele trui en tussen Wagtmans en het hemd. dat hem nog nader is dan het groene, liggen slechts 25 seconden. Voorzichtig Rini Wagtmans en Fedor den Her tog staan in Frankrijk midden in de publiciteit na twee dagen van suc cessen. Geen van beiden spreekt ech ter gemakkelijk Frans en daarom lo pen de gesprekken meestal over ploegleider Jansen, die tot nu toe de De Fransman Guyot is op de baan van Toulouse onze landge noot Wagtmans te snel af. De Ne derlander rechtsveroverde de groene trui. antwoorden van zijn beste mensen behoorlijk afzwakt. De meeste vra gen gaan in de richting van wat ver wachten de renners van de bergen. Komt dus de (Franse» vraag: „Hoe rijdt hij in de bergen", dan beseffen de renners best waarover het gaat. En Den Hertog antwoordt in zo'n ge val in het Nederlands: „In de ronde van Oostenrijk heb ik in bergritten tien minuten gewonnen en een keer vijftien minuten verloren". Jef Jan sen herhaald in zijn beste Frans dan Sterke bezetting van Open Leidse ka mpioenschappen Dopingcontrole j i Leo Duyndam was een van de twee Nederlanders, die zich za- terdag aan een dopingcontrole moest onderwerpen. Leo Duyn- i dam, die niet als de andere Ne- derlandse coureurs een verkla- ring heeft ondertekend dat hij geen gebruik van stimulerende middelen zal maken, vertelde: „Het was niets bijzonders, het ging net zo als bij ons in Neder- land. De flesjes van Rini en mij 1 zijn gewoon verzegeld". Fedor den Hertog in de bloe men na zijn prachtige zege in de tijdrit. CEES SCHÏJFF WEER VOOR IN De „Swiff'-amateur Cees Schijff uit Rijnsburg heeft zondagmiddag in de Ronde van Waarland een fraaie derde plaats behaald. Samen met winnaar Cor Baars en Herman lloogzaad had hij één ronde voor sprong veroverd op de overige ren ners. In de eindsprint moest Schijff zijn twee vluchtmakkers voor laten gaan. Ook Leo v. d. Berg en Leo Wassenburg schaarden zich onder de prijswinnaars. De uitslag was: 1. C. Baars. Haar lem. de 90 km in 2.07.20; 2. H. Hoog- zaad. Venhuizen: 3. Cees Schijff, Rijnsburg: 4. J. Aldershof. Haarlem; 5 A. Duyker, Beverwijk; 6. Leo v. d. Berg. Noordwijk; 7. W. van Dok, Grootebroek: 8. J. Zomer, Halfweg; 9. G. Mooi, Limmen; 10. Leo Was senburg, Leiderdorp. In de ronde van Oostvoorne voor amateurs (eerste Bouwe Minnekus in 2.20.05 over de 100 km) legde Joop Zoetemelk uit Rijpwetering oeslag op de tiende plaats. Bij de nieuwelingen kwam Bert v. d. Hulst uit Zoeter - woude als veertiende over de streep. De Lissenaar Piet Drost kwam zondag in het Criterium van de Tuinsteden, dat op het nieuwe wie lerparcours in de Eendrachtspolder bij Amsterdam werd ven-eden, op de tweede plaats in de rit voor aspiran ten. Zijn plaatsgenoot Gerard Dof- ferhoff werd vierde en Red van Trigt uit Hillegom negende. (Van onze tennismedewerker) Het is wel eens zo geweest, dat in de tenniswereld het gezegde de ronde deed: „Wie de Open Leidse kam pioenschappen, lees het Roomburg- toernooi, wint schrijft ook de Natio nale kampioenschappen op zijn of haar naam". In de periode dat bij Roomburg Lex Karamoy en bij de Metselaars Hans van Dalsum nog de grote troeven waren en regelmatig in de finales van grote toernooien, dus ook in die van de Open Leidse, te genover elkaar stonden, werd dat ge zegde inderdaad herhaaldelijk be waarheid. De Open Leidse Kam pioenschappen kregen de betekenis van een generale voor de Nationale Kampioenschappen. Moeilijkheden in de samenstelling van de nationale toernooi-agenda noopten de toernooi-commissie van de K.N.L.T.B. tot een verschuiving van de data voor de Open' Leidse Kampioenschappen, die toen werden „de revanche van de Nationale Kam pioenschappen". lACUM Toch heeft het toernooi om de Leidse tennistitels meer aantrekkings kracht wanneer het. zoals nu weer het geval is, in het teken staat van de „generale voor de nationale". De bezetting van de Open Leidse Kampioenschappen is wederom zeer sterk. Behalve Hajer en Okker de laatstgenoemde speelt in Frankrijk terwijl Hajer het te druk heeft met zijn sportschool in Eindhoven treden alle A-spelers met reputatie op Roomburg aan. Dat zijn dan bij de heren: Fleury, Schneider, Knol. Haks, J. Arends, Stradmeijer. Soe- ters. R. Kasten, Veentjer. Korteweg. Nyeboer, en zeer waarschijnlijk ook nog de Amsterdammer Ron van Gel der. die momenteel in de V.S. stu deert en met vakantie in Nederland is. Van Gelder zorgde in de afge lopen week voor een daverende sen satie in het internationale toernooi te Düsseldorf, door in het herendubbel met de Duitser Karl Fichter te zege vieren over de Davis-cup dubbel Bun- gert/Buding, 6—3 64! Dames Bij de dames ontbreken Trudy Groenman, die haar bekomst heeft GERT BONGERS uitgerust Een maand zonder wedstrij den (hij werd een maand geschorst wegens het gebruik van doping in de Ronde van Friesland) heeft de vorm van Gert Bongers blijkbaar niet aan getast. Zondag, tijdens de interland wedstrijd Nederland België in het Goffertstadion in Nijmegen, was de stevig gebouwde Gelderlan der weer ongenaakbaar op zijn spe cialiteit: de achtervolging. Hij liet de 4 km een tijd van 4.58.3 voor zich afdrukken, iets wraaraan zijn tegen stander, de Belg Crappez, (5.01.8) niet kon tippen. Lesley King, de als een ster aan gekondigde klerling uit Trini dad stelde teleur. Op de sprint maak te hij over de laatste 200 m 'n tijd van 12,9. Wim Koopmans werd eer ste in 12.6 Nederland won de ont moeting met 16 tegen 6 punten. Wolves winnen Amerikaans toernooi De Britse club Wolverhampton Wanderers, welke uitkwam onder de naam Los Angeles Wolves heeft het invitatietoernooi gewonnen, waaraan ook het Haagse ADO heeft deelge nomen. De „Wolves" wonnen de fi nale in Los Angeles voor bijna 18.000 toeschouwers tegen de Washington Whips (Aberdeen uit Schotland) met 6-5. De overwinning kwam tot stand ln de tweede minuut van de tweede verlenging, toen Ally Shewan van de Whips in eigen doel schoot. Na de normale speeltijd was de stand 5-5. In de eerste verlenging van een half uur waren geen doelpunten gevallen. Roberta Boninsegna, de Italiaanse midvoor van Cagliari is uitgeroepen tot de meest succesvolle schutter van dit Amerikaanse invitatietoernooi. HU scoorde 10 van de 20 doelpun ten van zUn club. De ADO-speler Henk Houwaart kwam op de tweede plaats met negen doelpunten uit twaalf wedstrijden gevolgd door de Stoke-Cityspeler Peter Dobing met zeven doelpunten. De Brit John Boulter heeft za terdagmiddag het Europees record op de 880 yards geëvenaard. Bij de Britse kampioenschappen in Londen won hij deze afstand in 1.47.3. Deze tijd werd reeds eerder gemaakt door de Westduitser Franz Josef Kemper. Zo vlogen de duiven De Leidse Postduiven Club Wedvlucht Ruffee. In concours 95 duiven. Uitslag: 1, 5 J. van Alphen sr, 2, 4 A. Pracht, 3 J. Schouten, 6. 8. 9 H. van Riet. 7 G. van Stein. 10 L. v. d. Nieuwendfjk. Wedvlucht Eindhoven. Uitslag: i. H. Abrahams. 2 J. Schouten, 3 Bink v.d. IJssel. 4 J. van Alphen sr., 5, 6 H. van Riet, 7 W. Onsterk, 8 G. van Stein, 9 A. Pracht, 10 A. Flippo. van tennis en Betty Stöve, die wel licht eerst eens bij moet komen van haar trieste resultaten in de afgelo pen twee maanden. In alle ernst vra gen wij ons af, of de leiding van de K.N.L.T.B., hoe goed bedoeld de aan dacht en de inspanning ook is ge weest. die men zich heeft getroost voor de vier musketiers, zoals enige jaren terug nog werd gesproken over Trudy Groenman, Betty Stöve, aan gevuld met eerst Elly Krocké en An- ja Lepoutre (men lijkt te zijn ver geten. dat ook zij de laatste zestien van Wimbledon heeft gehaald), ver volgens door Lidy Jansen Venne- boer en Els Spruyt (nu Els Veentjer), niet voorbij is gegaan aan het feit, dat maandenlang achtereen tennis spelen voor de één wel en voor de ander niet bepaald bevorderlijk is voor het bereiken van een hoger ni veau. Het vereist een bepaalde men taliteit om met de racket op te staan en naar bed te gaan. Overigens is de damesbezetting op Roomburg ook zeer sterk. Noemen we Lidy Janssen Venneboer, Els Veentjer. Jenny Rid derhof. Madeleine Kieboom, en lest best, de winnares van vorig jaar. de sympathieke speelster van de Metse laars. Marijke Jansen. De kans is ver der aanwezig dat ook Judith Salo- mé. die het jeugdtoernooi van Wim bledon op haar naam schreef, acte de présence zal geven. Nu Trudy Groenman haar nationale titel niet zal verdedigen en het nog een vraag is of Betty Stöve op de Mets zal aan treden, lijkt het zeker, dat men de nationale kampioene 1967 op Room burg in actie zal zien. Behalve in de A-afdeling is ook de deelneming in de B- en C-afdeling bijzonder sterk. Door het limiteren van de inschrijvingen zal alleen de top van de spelers en speelsters uit I deze afdelingen strijd kunnen leve ren in de Open Leidse Kampioen- j schappen. Al met al zal men in deze week op Roomburg van goed tennis kun nen genieten! LEO HOLL NAAR UYS Op de voetbaltransfermarkt, die zaterdagnacht werd afgesloten, is le vendig gehandeld. Maar om ln koers - termen te spreken: de stemming was gedrukt. De geringe financiën weerhielden vele clubs van spectacu laire aankopen, zodat echte toppers ontbraken. Wat aan kwaliteit echter ontbrak, werd aan kwantiteit ver goed door de veelheid van spelers van de tweede garnituur, die van club verwisselden. Dat was des te op vallender, omdat de clubs door het wegvallen van de jeugdcompetitie ook in eigen gelederen gedwongen waren een sanering door te voeren: het aantal contractspelers per club verminderde van dertig tot ongeveer twintig. De meest opzienbarende transfer was ongetwijfeld die van Samard- zic van Beograd via FC Twente naar Feyenoord. De Rotterdammers ruil den hem met bijbetaling voor Van der Vall. terwijl zij wegens een te groot aantal buitenlanders in de ba sis-opstelling Harry Bild naar Zwe den lieten terugkeren. Selectie Twee spelers uit de selectiegroep van George Kessler waren betrokken bij een overeenkomst tussen Sparta en PSV. Sparta verkocht de natio nale doelman Pim Doesburg, maar kreeg daarvoor in ruil Miel Pijs en Lambert Verdonk. Het Haagse ADO was dit jaar van de eredivisieclubs het minst actief op de transfermarkt. PSV sloot de mees te transacties af. Het kocht Soete- kouw van Ajax, Doesburg van Spar ta. Ad Graaumans van NAC, Sen ders van Willem 2, de Deense inter national Bent Schmidt-Hansen en de amateur-international De Ridder VlissingenDe Eindhovenaren ver kochten: Cebinac aan FC Niirnberg. Donners aan NEC, Pijs en Verdonk aan Sparta, Giesen aan Fortuna '54 en Van Dorst aan Eindhoven. Sparta verstevigde vooral de aan- valslinie met Verdonk (oud-PSV), en Heyermans (Xerxes). Verkocht wer den Doesburg (PSV). Onsman (DFC) van de Korput (SVV), Bouman (For tuna FC) en Van Beveren (SVV). Bij Fortuna '54 maakt de Zwitser- land-ganger Bert Theunissen zyn entree. Hy werd overgenomen van Young Boys. Verder versterkte de Limburgse club zich met Arno Ernst (Bor, München Gladbach) en kwam Giesen van PSV over. Fortuna '54 begint de competitie 1967/'68 met een nieuwe trainer: Wim Latten en een nieuwe manager: Huub Kallen. Voorzichtig De Nederlandse kampioen Ajax voerde een voorzichtige politiek. De Amsterdammers kochten een be trouwbare tweede doelman: Stuy van Telstar. Verder trokken de Amsterdammers negen jeugdspelers aan en stootten zij elf spelers af. Van hen gingen vyf naar Haarlem en vier naar Blauw Wit. Om niet de kans te lopen Fritsen te verliezen, kocht GVAV. een tweede Deense international Kjeld Pe- dersen. Verder werd Franssen, die door Feyenoord voor een half jaar aan de Groningers was uitgeleend, definitief door GVAV teruggekocht. De nieuwe combinatie Xerxes/ DHC vertrouwt voor het komende seizoen op de kern van Xerxes-spe- lers. Daarnaast trokken de Rotter damse Delftenaren „beer" Kreyer- maat aan van Feyenoord en raak ten zij Nol Heyerman kwijt aan Sparta. Telstar had een vry actief aan koopbeleid. Oud-speler Boekestein kwam over van Go Ahead, de RCH- doelman Paul van der Meer werd aangetrokken, evenals Geestman van Blauw Wit en Rob Groot, de jon gere broer van Henk en Cees van FC Zaanstreek. Een deel van de aankoopkosten kwamen uit de transfer van Stuy naar Ajax. FC Twente belegde de opbrengst van Samardzic in de aankoop van Van der Vall (Feijenoord), Achter berg (DOS), de topscorer van de eerste divisie in het seizoen 1965-1966, Van Dyk (SVV) en de amateur-in ternational Scheurink (Quick '20). De oostelijken verkochten verder nog Egbert ter Mors naar Rot Weiss Essen. Sittardia, dat een opvallend goed seizoen had, hield de balans in even wicht. Het kocht Van Laatum van Elinkwijk en Dormans van Limbur- gia. Het verkocht Netten naar Elink wijk, Leo van der Linden naar Roda JC en Crutsen en Quix naar Lim- burgia. Go Ahead. MVV, DWS, ADO, NAC en DOS hebben geen grote rol ge speeld by het loven en bieden. Go Ahead liet Adelaar gaan naar Lierse SK en Boekestein naar Telstar. MVV kocht de Belg Guido Schoefs (Wa terschei). DWS verkocht Van der Loop naar St. Truiden en Lenz naar Gooiland. Van de beide debutanten: Volen- dam en NEC, is alleen de laatste vereniging actief geweest. NEC kocht Donners van PSV, Venneker van Feyenoord en Boenen van Alkmaar. LEO HOLL terug naar UVS Naar wy vernemen heeft de 20- jarige Leo Holl, die door Telstar op de transferlyst was geplaatst, over schrijving aangevraagd naar UVS. Hij speelde twee jaar voor Telstar, maar heeft geen nieuw contract ge- Willi Daume heeft zaterdag avond in München als woordvoerder van het organisatie-comité van de Olympische zomerspelen van 1972 be kend gemaakt, dat de Spelen in die stad van 26 augustus tot en met 10 september zullen worden gehouden. Men heeft deze data gekozen, nadat ae meteorologische statistieken van Beieren uitvoerig waren bestudeerd. Goussou Kone, een atleet uit Ivoorkust heeft tijdens internationale wedstrijden in Saint Gal de 100 me ter gewonnen in 10.2 sec.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7