Chappe wilde niet luisteren.. De Tour in cijfers B. Kraan distantieert zich van de oude Valken-garde SPORTvan vanc'aa9 anngs m wallen IN ELKE TOUR DE FRANCE SCHRIJFT MEN HET EPOS VAN DE EENZAME VLUCHTER AASSEMWEEK Kringkampioenschappen Goede prestaties van de jeugd in De Vliet Prima 1.20.8 zege van G Alkestis van E JSDAG 12 JULI 1907 LEIDSCH DAGBLAD (Door Fred Racké) g dat Jan Janssen weer eens was. Anders zou er over die ssen Briangon en Digne nau- t bij. Neem nou vandaag. Bij g iets te vertellen zijn. Maar yd van Janssen vergoedde voor wie in Digne nog naar terhaaltje zocht. „Altijd", zei „als er nou eens iets te valt voor de knechten, als er dagprijzen gereden kan wor- dan zyn de mannen van ons t bij. Neem nou vandaag. Bij roepje dat naar Chappe toe had toch iemand van ons en zijn?". Men noteerde dat Maar men besefte tegelij- d, dat een dergelijke kreet ei- k maar een slag in de ruim- est zijn. Sen had ook Huub Harings ge- „Huubke" heet hij in Lim- een koosnaampje dat is af- van het feit dat deze Huub stille, uiterst bescheiden en triendelüke jongen is. Huubke was gevallen, in de afda- van de Col de Vars. Op de as hij verzorgd door dokter maar men kan zich voor dat diens heelkundige pres- uitgevoerd bij een snelheid !0 km minstens per uur, in ledische annalen niet als won- ieraties worden geboekstaafd, ttgs had, tenslotte, het peloton bereikt, maar daarmee was jok alles gezegd. n uit de Limburgse heuvels veel bloed hebben verloren. Ie finish in Digne zeeg hij dan ;en. Jos van der Vleuten goot leen flesje water over het hoofd [geleidde hem vervolgens naar hotel. Nee, Huub Harings was Isteravond niet te best aan [Dat verklaart dan ook voor leel, waarom Jan Janssen on- had, toen hij op zijn ploeg- kankerde: wie in de buurt |reed bij Harings om de goede ike te steunen in zijn ongelijke tegen de pijn en de bran- zon. En bovendien: er wa- iet zo erg veel renners in de aliepaard, Huub Zilverberg en e Roo waren bij de bestijging de Col d'AUos achter geraakt lelfs in de bijna 100 dalende taeters die toen nog restten, en ze de hoofdmacht niet kun- bereiken. Men hoefde zich al- in Digne niet af te vragen, om er geen Nederlanders in loorste gelederen waren. iroeg zich overigens wél iets irs af: welk spel speelde Lu- Aimar? De raadselachtige Lu- voor wiens listen en lagen bij beeld een Jan Janssen doods- is, sloeg verrassend toe op |ellingen van de Alios. Hij stórt- de achtervolging van |>pe en raakte in de afdaling maar zeker dichter bij inzame uitloper. Eén man had br nagezet: Mariano Diaz, de 'fijaard uit de ploeg van Jime- reed hard, verrassend hard iemand die toch wordt geacht ansen van de kalende Julio te edigen. Toen Diaz Aimar be- gaf de laatste zijn jacht op. om? Men kon er in Digne lts naar gissen, want Lucien ar wilde niets verklaren. mocht evenwel zijn gang gaan. men in de Franse ploeg niet laid, dat hij een vrijbuiter was? hij zich niet aan de belangen Pingeon hoefde te storen? En juist nu de werkzame Diaz hem kwam, gaf hij zijn in eer- instantie geslaagde vlucht op. kwam weer terug, op wat men Briangon al had beweerd. Op wat ik u gisteren vertelde: er 1IC veel aan gelegen dat de r wordt gewonnen door een ren- uit de Geminiani-ploeg. Dat Jimenez zjjn. Of Aimar. In ieder il: de BIC-renner Aimar wilde meewerken aan het verraad Diaz pleegde tegenover zijn man, de Spanjaard met het I-merk, Julio Jimenez. Men rept dan van de jubelsdie zulk een eenzame vluchter ten deel vallen. En men gist naar zijn gedachten, in al die uren, waarin hij alleen aan de kop van het veld gaat. Hij regeert op Frankrijks wegen en heus, hij denkt aan straks, aan zijn vrouw, aan zijn dochtertje, aan zijn trotse suppor ters. Want steeds vaster groeit in hem het besef, dat hij de etappe gaat winnen en juist als het pele. ton, dat wrede peloton, gaat in lopen, als de voorsprong smelt, niet meer met seconden maar met minuten tegelijk, dan wil de een zame zijn dromen helemaal niet meer prijsgeven. Hoe hard toch. komt dan de klap aan. Vreemd eigenlijk, dat een coureur toch altijd weer willens en wetens de zware tol van de teleurstelling te gemoet wil. Opvallend toch, dat renners niet willen leren. Ook George Chappe heeft dat niet ge wild en ook hem zal zo vaak door oudere, wijze mannen in de wielersport zijn voorgehouden dat een peloton altijd machtiger is dan de eenling. Dat zelfs de strijd tegen twee, drie achtervolgers te veel moet zijn voor de man, wiens benen per kilometer meer gaan wegen, moeizamer rond gaan. Maar ook Chappe heeft niet willen luisteren. Hij herkende, tenslotte, de wegen en de brandende zon als Iets van hem zelf, deze renner uit Mar seille. Hier was het Frankrijk, dat hij kende en dat hém kende. En George Chappe wilde toen helemaal nietm eer terug toen, nadat hfl heel alleen de bergreus had bedwon gen. Nadat hjj had vernomen, dat de grote Lucien Aimar naar hem op weg was geweest, maar hem niet iu De elfde etappe van de Tour. i die hier juichend over de eind- j had kunnen bereiken. „Ik ben," heeft BrianconDigne, werd gewonnen streep gaat. George Chappe toen misschien ge- door de Fransman José Samyn, I dacht, „ik ben vandaag groter dan (Door Fred Racké) Digne, dinsdagavond. Het verhaal van de eenzame vluchter is lang, maar tegelijk is het zo snel verteld. Het gaat vandaag over George Chappe, maar het zou gemakkelijk ook over iemand anders kunnen worden verteld, want in elke Tour schryft men wel één zo'n epos. Aimar, een tourwinnaar." En hij reed maar voort, over het plakkende asfalt, in de brandende zon, in al die kilometers, waarop zelfs niemand zich had geposteerd om hem toe te juichen. Aanval Al op de Col de Vars, die ditmaal „van de verkeerde kant" werd be klommen en deswege slechts was ge rangschikt in de tweede categorie, had Chappe zjjn aanval geplaatst. In het peloton wist men wat daarna nog wachtte: de eindeloze Col d'AUos, die na meer dan twee kilometer hoogte voert en daarna een „uitloop," een afdaling van bijna honderd kilo meter tot m Digne. Geen terrein voor de vedetten, voor de hogere machten, aldus. En Chappe mocht vooruit rijden. Hij bedwong de hoge berg met tien minuten voorsprong, hij draafde zelfs door naar 13 minu ten in de slingerende afdaling. Toen was er die tegenaanval van Aimar, die zich al voor de top van de Alios had losgerukt. Tot 6 minuten kwam de listige drager van rugnummer 1, 6 minuten achterstand op Chappe, terwjjl het peloton er 10 telde. "Ver der niet. Toen de Spanjaard Mariano Diaz aansloot bij Aimar, strandde de achtervolging op onwil, misverstand, wanbegrip. En Chappe ging maar voort, ook toen het peloton aan Felice Gimondi en zijn knechten het commando liet, om de jacht te leiden. Drie renners, tenslotte, kregen genadiglijk toestem ming om als afgevaardigden van het peloton aan Chappe te gaan vertel len, dat z'n rijk ten einde was. Eigen lijk twee. Want toen de Luxemburger Schutz en de zeer onopvaUende na tionale rijder Foucher wegsprongen, ging ploegmaat Samyn mee om te proberen het leven van Chappe-de- eenzame-leider nog wat te rekken. Dat lukte niet: 10 kilometer voor de verlossende finish, toen de man uit Marseille meer dan 130 km aan de kop had gereden, werd hij achter haald. Samyn vergoedde tensiotte iets, door tenminste de sprint te win nen en het prijzengeld te redden Chappe wilde toen alleen maar wa ter, steeds meer water. En toen men hem vroeg, waarom hij dan toch aan zo'n uitzichtloze vlucht was begonnen, stamelde hij,Och, ik weet het niet, Ik wüde het eens pro beren Gelukkig, dat er in etap pes, zoals die van Briangon naar Digne altijd weer renners gevonden worden, die het wiUen proberen 1. Samyn (Bleuets, Fr.) 6.05.04, 2. Foucher (Fr.). 6. 05.07, 3. Schutz (Zw. - Lux.) 6.05.08, 4. Chappe (Bleuets, Fr.) 6.05.10, 5. Van Schil (Rode Duivels, Belg) 6.05.43, 6. Grain (Coqs. Fr.) z.t., 7. Godefroot (Rode Duivels, Belg.) 6.06.38, 8. Karstens (Ned.) z.t., 9. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) z.t., 10. Basso (Privarera, It.) z.t., 11. Van den Berghe (Belg) z.t., 12. Schepers (Ned.) z.t., 13. Durante (It.) z.t., 14. Schleck (Zw.-Lux.) z.t., 15. Van Springel (Belg) z.t., 16. Lopez- Rodriquez (Sp.) z.t., 17. Pfenninger (Zw. - Lux.) z.t., 18. Lemeteyer (Fr.) z.t., 19. Metcalfe (Eng.) z.t., 20. Du- mont (Coqs, Fr.) z.t., 29. Janssen (Ned.) z.t., 32. Gimondi (It.), 33. Pingeon (Fr.), 35. Poulidor (Fr.), 37. Aimar (Fr.), 29. Simpson (Eng.), 53. Jimenez (Sp.), 54. Van der Vleuten (Ned.), 71. Haast (Ned.), 73. Harings TENNISSUCCES VOOR DAMES De tennisinterland tussen de da mesteams van Nederland en Zwit serland. die op de banen van de ELTV in Eindhoven werd gespeeld, is met 131 gewonnen door de Ne derlandse ploeg, die maandag reeds een voorsprong van 70 had ver worven. (Ned.), z.t.. 87. Maliepaard (Ned.), 6.15.23. 95. Zilverberg (Ned.) 6.15.23, 99. De Roo (Ned.) 6.18.38. Het ploegenklassement van de 11- de etappe luidt: 1. Bleuets, Fr. (Samyn-Chappe- Letort) 18.16.52, 2. Frankrijk 18.18.23, 3. Zwitserland Luxemburg 18.18.24, 4. Rode Duivels. Belg 18.18.54, 5. Coqs, Fr. z.t., 7. Neder land 18.18.59. Klassementen Algemeen klassement 1. Pingeon (Fr.) 62.42.01, 2. Le- tort (Fr.) op 4.02, 3. Jimenez (Sp.) op 4.57, 4. Balmanion (Primavera, Veel animo voor Apeltloornse Vierdaagse Voor de veertiende Vierdaagse van Apeldoorn van 19 t.m .23 Juli as. be staat grote belangstelling in het bui tenand. Er zijn reeds inschrijvingen binnengekomen uit België, Denemar ken, W egt-DuitslandEngeland, Nooi'd-IerlandOostenrijk, Zwitser land, Iran, Nederlandse Antillen en Noorwegen. Het totaal aantal deel nemers zal waarschijnlijk omstreeks de 1200 bedragen. Dat is een nieuw record voor de Apeldoornse Vier- It.) op 5.48, 5. Gimondi (It.) op 6.15, 6. Aimar (Fr.) op 7.02, 7. Simp son (Eng.) op 8.20, 8. Janssen (Ned.) op 8.39, 9. Van Clooster (Ro de Duivels, Belg.) op 9.34, 10. Haast (Ned.) op 9.38, 11. Huysmans (Belg.) op 9.53, 12. Brands (Belg.) op 10.08, 13. Karstens (Ned.) op 11.30, 14. Bayssiere (Coqs, Fr.) op 11.38, 15. Bodrero (Primavera, It.) op 12.02, 16. Monty (Belg.) op 12.16, 17. Schutz (Zw.- Lux.) op 12.34, 18. Puschel (W. Did.) op 12.45, 19. Mug- naini (It.) op 13.08, 20. Polidori (Primavera, It.) op 13.22 ,30. Pou lidor (Fr.) op 16.35, 43. Schepers (Ned.) op 22.30, 51. Van der Vleu ten (Ned.) op 25.39, 72. Harings (Ned.) op 34.05, 74. Zilverberg (Ned.) op 37.06, 96. De Roo (Ned.) op 52.^. 97. Maliepaard (Ned.) op 56.03. Ploegenklassement 1. Frankrijk 190.05.38, 2. België 190.12.24, 3. Nederland 190.13.24, 4. Primavera, Italië, 190.14.49, 5. Span je 190.21.56. Puntenklassement 1. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) 83 punten, 2. Karstens (Ned.) 58, 3. Riotte (Fr.) 56. 4. Janssen (Ned.) 53, 5. Godefroot (Rode Duivels, Belg) 52, 8. Gimondi (It.) 43, 15. ex eaquo Poulidor (Fr.) en Van der Vleuten (Ned.) 32. Bergklassement: 1. Jimenez (Sp.) 52 pnt., 2. To- sello (Primavera, It.) 29 pnt., 3. Chappe (Bluets, Fr.) 25 punten, 4. M. Diaz (Sp.) 24 punten, 5. Aimar 23 punten. (Van onze zeilmedewerker) ÜDEWETERING.- Het was een ll(jk geval waarmee het protest- ité op de vierde dag van de arkr tósemweek werd geconfronteerd, se (en de enige) kanshebbers op hoofdprijs in de Regenbogen, Hofland en Bouw v. Wijk zaten i 45 d de protesttafel. Het comité zat twee tegenstrijdige verklaringen *i)n maag. Het protest was ont- f 21 n bjj een boei, toen een massa 2-p ken en enige Regenbogen met en mond in conflict kwamen, alle getuigen verschenen, zodat grote belangstelling tegemoet deto ene beslissing- tevens een beslis- over de hoofdprijs- vandaag pas worden uitgesproken. 'todanks deze schermutseling op 's. 'ier, heeft de Woubrugse boten- tfUwer toch wel duidelijk zijn klasse oond in deze Braassemweek, die het volgend jaar vanuit een eigen „home" in een dan te betrekken clubgebouw op de Noorderhem, zal worden bestuurd. Combinatie schip- zeilen-bemanning is werkelijk af. Leen de Wit, die enige rakken de leiding had, werd ondanks het lich te zeilweer, gewoon van de baan ge veegd. Opmerkelijk zeilde Cor Kist. Hij moest Van Wijk pas tegen het einde van de race definitief losla ten. Het verhaal wordt saai, maar Bart Kraan demonstreerde ook in de vierde race van de Valken zijn kwa liteiten en heeft zich nu gedistan tieerd van de oude garde, die zo lang deze klasse beheerste. Na een valse start, met veel spektakel, ging het de tweede maal iets rustiger, al bleef het dringen. Slechts éénmaal zagen we Hoppe's blauwe spinnaker zich als eerste ontvouwen. Daarna was het iedere keer de rood-blauw-rode bal lon van het team Kraan-Vroege, dat met een kilometer voorsprong als eerste over de lyn ging. Egon Rolf von den Baumen bracht het tot een tweede plaats, na eerst in de midden moot te hebben gezeild. In de zestienkwadraten is de rust teruggekeerd. Een protest van Jan van Staveren kwam niet voor behan deling in aanmerking, zodat Wim Spaargaren, die in de vierderace als vierde finishte achter Jan de Ruyter, Vossenberg en Jan Bodegraven, zich vandaag aleen maar in de kopploeg behoeft te nestelen om de hoofdprijs binnen te halen. Onbezorgder kan Coenraats Nederveen in de Flying Juniorklasse de finale van de Braas semweek tegemoet zien. Aan drie eclatante zeges voegde hij in de vier de race een derde plaats toe, waar door De Vries Lentsch (2-2-2-2) wel iets is ingelopen, maar praktisch Uitslagen Sternklasse: 1. Vrolijk 2. Franken, Flying juniorklasse: 1. Zuidem 2. De Vries Lentsch, Vaurienklasse: 1. v.d. Wal 2. De Bie, Pampusklasse: 1. Biesot 2. Van Geijn, Finnjollen- klasse: 1. Bonn 2. De Vries, Solo klasse: 1. Bakker 2. La Riviere, Randmeerklasse: 1. De Ruyter 2. Weber, Schakelklasse: 1. Rietveld 2. Osborne, Vrijheidsklasse: 1. Van Hat- tem 2. Zijlstra, Hornetklasse: 1. Pou- lie 2. Kuiper, 12-voetsjollenklasse: 1. Van 't Hoogerhuys 2. Plantenga, Valkenklasse: 1. Kraan 2. v.d. Bau men, Olympiajollenklasse: 1. Jansen 2. Wilkens. 16M2kIasse: 1. De Ruy ter 2. Vossenberg, Regenbogem Van Wijk 2. Kist. De jeugd heeft de toekomst: en zeker by het zwemmen in Leiden. Ook gisteravond bij de voortgezette kringkampioenschappen bleek dat de beste prestaties van de kant van de jonge deelnemers kwamen, met aan kop Nelleke van der Geyn. Dit pu pilletje van Rob Nardten (LGB) zwemt eén bijzonder soepele school slag. Na zich reeds geklasseerd te hebben voor deelname aan de 100 m schoolslag en de 200 meter wisselslag persoonlijk behaalde zij nu weer met het grootste gemak de limiet voor de 200 meter schoolslag. Na de eerste 100 meter te hebben afgelegd in even meer dan 1.31,- finishte zij in 3.10.2, bijna 12 seconden minder dan wordt vereist! Ook Hans Versluis van LZC schaar de zich weer bij de sterksten. Dank zij een uiterst geconcentreerde trai ning, ontpopte deze 16-jarige scho lier zich als een sterke zwemmer voor de langere afstanden. Na de 1500 meter was deze maal de 400 meter vrije slag aan de beurt, een afstand waarvoor Versluis een start liet no teren van 1.06. Hierna noteerde hij tijden van ongeveer 1.16 per 100 me ter, wat hem op een totaal bracht van 4.55.4, een kleine 10 seconden onder de vereiste limiet. Wanneer Versluis vooral zijn keerpunten en start verder kan bijschaven moet hij vrij gemakkelijk tot 4.50 kunnen ko men. Ook bij de jongens van 16 jaar greep een LZC-er de hoogste eer op de 400 meter vrije slag. Bert Soet, die zaterdag nog verraste met 1.04.4 op de 100 meter vrije slag, had nu voor de 400 meter een tijd van 5.20.6 no dig, dankzij 100 meter noteringen van 1.08, 1.22, 1.25 en nog eens 1.25. Ook deze tijd was ruim voldoende voor de afvaardiging naar de Nederlandse zwemkampioenschappen in Gronin gen. Bert Voskuil van De Zijl maakte zijn nummer tot een solo-optreden. Hij verscheen als enige deelnemer voor de 200 meter wisselslag persoon lijk tot 14 jaar en liet 3.11.5 op de klokken afdrukken. Een teleurstellen de Ineke Mioch zorgde voor de vol gende overwinning op de 400 meter vrije slag. Bij de meisjes was zij met een zeer matige 5.56.9 de andere deelneemster, Jos Aalders, bijna 32 seconden te snel af. De estafettes le verden geen wereldschokkende tijden op, daarvoor waren zij te dicht na de 400 meter nummers. Zowel de 4x100 meter vrije slag als de 4 x 100 meter wisselslag heren eindigden in over winningen voor LZC, maar de tijden bleven aan de hoge kant en verschaf ten geen toegang tot de nationale kampioenschappen. Uitslagen: 200 meter schoolslag meisjes tot 16 jaar: 1. Nelleke van der Geyn, LGB, 3.10.2; 2. Loes de Rooy, LGB, 3.19.-; 3. Lia Giezen, LZC. 3.19.3 200 meter wisselslag persoonlijk jongens tot 14 jaar: 1. Bert Voskuil, De Zijl, 3.11.5. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. LZC, 5.10.8; 2. LGB, 5.19.5. 400 meter vrije slag jongens tot 16 jaar: 1. Bert Soet, LZC, 5.20.6; 2. Ca rol Blom, LGB, 5.33.6; 3. Piet Zand- vliet, LGB, 6.56.4, 400 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1. Ineke Mioch, LZC, 5.56.9; 2. Jos Aalders, LGB, 6.28.8. 400 meter vrije slag heren: 1. Hans Versluis, LZC, 4.55.4; 2. Hans Parrel, LZC, 5.13.7; 3. Aat Mulder, Sleutel stad, 5.14.5. 4 x 100 meter vrije slag estafette heren: 1. LZC, 4.27.2; 2. LGB, 4.40.1. Tijdens deze kringzwemkam- pioenschappen Is de Leidse Zwemclub (alleen gemeten over de nummers die ook nationaal j worden verzwommen) het meest succesvol geweest met 17 gou den medailles, gevolgd door de i Leidse Golfbrekers met 13. De J overige verenigingen (8 stuks), kwamen niet verder dan 12 overwinningen, waaruit blijkt dat het zwemmen in Leiden ver voor staat in vergelijking met de andere clubs uit de Gouwe- Rijnstreek. Transfernieuws v. DIJK (SVV) NAAR TWENTE De Enschedese eredivisieclub FC Twente heeft de 21-jarige aan valler van de eerste divisieclub SW, Dick van Dijk, overgenomen. Het transferbedrag werd niet bekendge maakt. De Kerkraadse tweede divisie- dub Roda JC heeft de Sittardiaan Leo van der Linden voor een jaar gecontracteerd. Van der Linden kwam het afgelopen seizoen sleohrs enkele malen in het eerste elftal van Sittardia uit. Sittardia heeft de 18- jarige doelman M. van Dongen van de amateurvereniging Dongen voor het komende seizoen gecontracteerd. De Bredase eredivisievereniging NAC heeft de 22-jarige G. (Frie) Nouwens, die het afgelopen seizoen in de Bredase eerste divisievereni ging Willem 2 speelde, gecontrac teerd. Hij zal de 21-jarige Ad Graau- mans vervangen, die naai* PSV ver kocht is. Ger Saris is van NAC naar Willem 2 overg De transfers van de Go Ahead- spelers Pleun Strik en Geary Katte- staart naar resp. het Franse Rouaan en de FC Monaco gaan niet door. Met Monaco kon Go Ahead geen overeenstemming bereiken over een miniem verschil tussen de gevraagde en de geboden transfersom. De Sportclub Gooiland heeft gisteravond weer twee belangrijke aankopen gedaan: Huub Lenz van DWS en Theo Doomeveld van de Zaanstreek. Beiden bekend als aanvallers hebben een contract voor de Hilversumse club getekend. JUBILEUM REGENBOGEN Op zaterdag 22 en zondag 23 juli zullen op de Kagerplassen jubileum wedstrijden worden gehouden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de populaire Regenboogklasse. Nog nooit is een zo groot aantal van deze schepen gelijktijdig aan de start verschenen. Op zaterdagmorgen om 11 uur starten 28 jachten voor een Lange Afstandswedstrijd over de Ka gerplassen en 's middags om 15 uur 21 stuks, gestuurd door oud-regen boogzeilers. Zondagmorgen binden 10 oud-kam pioenen de strijd aan en de overige jachten varen een> wedstrijd, waar bij de schepen worden gestuurd door de bemanningsleden. Zondagmiddag starten allen in een nationale wedstrijd, waarin gevaren wordt om een hoofdprijs, welke is aangeboden door Prins Bernhard. Zeer vele bekende zeilers van nu en uit vroegere jaren behoren tot de deelnemers. De wedstrijden worden georgani seerd door de KWV „De Kaag" en de Regenboogklasse organisatie. Cricketprogramma Eerste klasse A: HBSHCC, Rood en Wit—ACC, VRABloemendaal Eerste klasse B: ACC IIRood en Wit D, Hermes DVS—Quick N, SCHC—De Krekels. 2de klasse A: AjaxSparta. 3de klasse B: ACC IVAjax II. 4de klasse DBCC Breda II tegen Ajax m. Prijs der 6-jarigen in Hilversum (Van onze medewerker) Het felle gevecht dat de favoriet voriet Entry Volann, In de openingsdraverij, die Eran- Carlos Pluto in do Grote Prijs der I (Koppejan, in 1.28.- voor zijn 6-jarigen met CanardS aLging I fT5™? nam' ,doar s 5 I Akerendam en Dauphme bleek het heeft Carlos waarschijnlijk de zege i, gokosl. in do laatslo rondo aan I Carlos kreeg nu de leiding, maar bleek zich „leeg" gereden te hebben, want in het laatste rechte eind kon hij C Alkestis van E bij lange na niet weerstaan, die een prima 1.20.8 triomf behaalde. De machteloze Car los moest de tweede plaats nog prijs geven aan Christiaan de Wet. Een fraaie en onverwaohte zege behaalde ook Jan van Dooyeweerd met Lively Rodney, die gaandeweg onopvallend znjn 40 meter handicap goedmaakte op de leidende Antilope R en Beachcomber. De laatste ging als leider het rechite eind in, maar had geen verweer tegen de in 1.22.5 zegevierende Lively Rodney. Arie ontnam met een felle sprint April Love de derde plaats. Manua Bouwhuis, die voor het eerst na zijn val in de Gouden Zweep op de baan verscheen, bezegelde dit met een verassende zege van de de buterende Grand Geste in de strijd der tweejarigen w. 14.60). Gracia Triokson werd tweede vóór Gea Vo lann. Een surprise was ook de overwin ning die Piet Heynen met Donna Har.na boekte !n ie Witte Berge i- prijs w. 23.501. In 1.25.7 klopte hij Doohter van Our Bonnie en de fa- Uitslagen Trompenlbergp-rijs1. Eranthls (P. Koppejan (1.28.0); 2. Ecce van Ake- rendam; 3. Dauphine. Tot. w. 2.80. pl. 1.60. 5.10, 5.30, kop. 5.80, cov. 17.30. trio 3343.40. Liebergprijs: 1. Fan Pom B (A. Side- rius) (1.31.2); 2. Eddy Signal; 3. Fata list. Tot. w. 1.50, pi. 1.30, 1.70 4.00, kop. 3.40, cov. 4.90. Monnikenberg-prijs: 1. Grand Geste (M. Bouwhuis) (1.33.3); 2. Gracia Trickson; 3. Gea Volann. Tot. w. 14.60, pl. 3.00, 2.10, 6.10, kop. 20.10, cov. 3.80. Witte Bergprijs. Ie afd.: 1. Donna Hanna (P. J. Heynen) (1.25.7); 2. Doohter van Our Bonni; 3. Entry Vo lann. Tot. w. 23.50. pl. 2.60, 1.70, 1.40 kop. 34.00, cov. 4.20, trio 498.50. Aardjesbergprijs: 1. Lively Rodney (J. v. Dooyeweerd) (1.22.5); 2. Beach comber; 3. Axle. Tot. w. 7.20, pl. 2.50, 3.40. 1.90, kopp. 27.40, cov. 14.80. Grote prijs der 6-jarigen: 1. C All- kestis van E (J. van Leeuwen) (1-10.8) 2. Christiaan de Wet; 3. Carlos Pluto. Tot, w. 6.20. pl. 1.30, 1.40, 1.10, kopp. 2.40, cov. 4.20. Tafelbergprijs: 1. Felix (A. de Wrede) (1.27.8); 2. Daimler; 3. Cicero Wilkes J. Tot. w. 2.30, pl. 1.40. 1.70, 1.40 kop. 4.10, cov. 4.40, trio 64.70. Wibte Bergenprijs. 2e afd.: 1. Ever Queen (M. Vergay) (1.24.5); 2. Don Stuermann W; 3. Crlsawte. Tot. w. 1.40. pl 1.30, 2.30, 2.30, gek. 5.40, oov. 8.30. Totale omaeb totahsatori 1104.101,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9