Verscherpte controle rond „De Kruisberg „London Bridge" over de Thames is te koop rAFfsr feil naar li Haag Laat liet redden van drenkelingen over aan reddingsbrigade OOSTENRIJKSE MILITAIREN NAAR TIROL Joego-Slavië laat buitenlands kapitaal toe Levensverzekeringen belegging 14 miljard Onderzoek mysterieuze dood zeeman CHROESJTSJOW BEWERKTE DE OVERWINNING VAN KENNEDY Nieuwe uitgaven Senaat wil aanklacht tegen Grieks regime Deli Mij. maakte winst van 10 miljoen Belangrijke orders voor Grofsmederij Kamp voortijdig beëindigd flSDAO 12 JULI 1967 LLIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 irgemeester van Doetinchem mt zelf maar maatregelen 99 pze Enschedese correspondent) ïel het terrein van het rijks- De Kruisberg" zelf niet tot mpetentie behoort heb ik het |jn plicht geacht de gemeen- opdracht te geven de sur- je te intensiveren". Dit zegt eester mr. J. Cornelissen van fcem, die de verontrusting 0 burgers over het feit, dat pleegde van dit asiel totaal perkt een gruwelijke moord linnen plegen, volkomen deelt. Delt zidh als hoofd van de ge- verantwoordelljlc voor de vei- van zijn burgers en betreurt t hl) in de gegeven omstan- fci niet nog meer maatregelen Inien. Burgemeester Connelis- jft tot deze maatregel beslo- t Jong< VOORSCHOTEN „De Zwaluw pstduivenvereniging „De Zwa- [t Voorschoten hield een wed- ttnet oude duiven vanaf Pont fence. Afstand 340 km, gelost met z.o. wind. Aankomst 1ste I 10.24.41, snelheid 1151.43 m Aankomst laatste prijsduif snelheid 1074,97 m p. min. ren werden als volgt behaald: [jraaf 1; P. N. van Wissen en 6, 8. 10; H. H. J. van Klave- J, 9; J. J. Heyne 7. fc werd een wedvlucht gehou- jonge duiven vanaf Roosen- td 66 km. In concours 524 Gelost 7.30 u. met z.w. wind. \fast 1ste prijsduif 8.25.05, snel- ||MIj82.93 m p. min. «ijzen werden als volgt be- N. van Wissen 1, 7; J. J. 2; P. den Elzen 3: H. H. J. iveren 4; Joh. Westenbrink 5; feit 6; G. L. Schrijvers 8: D. en fat 9; F. Hendriks 10. testje bij de schoonouders van jarige Jozua uit Leiden was >en. Omstreeks het middcr- uur had Jozua al 12 flesjes gedronken. Toen kreeg de Ie schare trek in iets har- Jozua trok er op uit om iets htigen. :htig aan het gezegde: „Wat haalt is lekker" reed Jozua in Haag, op zoek naar cro- Hij vond die niet; wel een ie wandelaarster op het Be- »ut. Jozua vergat op slag zijn ;n en papte aan met de jlijke wandelaarster. Zij reden Mariahoeve. Na 'n pros- Jozua plots weer te bin- raanF croquetten zou ha'en. y'. Haags café had hij inmiddels °Pyiertjes met nog 9 flesjes aan- begon nu in de knoei te enjhoe hij het geld, dat hy aan j 44.| genot had uitgegeven, bij de imantf moest verantwoorden. In zijn V een klapperpistool van èèn ie kinderen en dat bracht Jo- het idee zijn passagiere geld persen. „Nou mot ik je gelJ"r (e Jozua. „Ik dacht dat het een jlstool was: je ziet tegenwoordig yijNgeen verschil meer", had de 7j I llgde juffrouw aan de politie ver 11 Mals motief, dat ze subiet haar met f. 45, aan Jozua ter hand I i „En nou er uit", gebood hij 1 8 rPf,rouw was nog *tnoeB bü en»ositieven om het nummer van rtto te noteren. Zo kwam het, Uozua na zijn wilde avonturen de verdachtenbank bij de Haag- rchtbank stond, waar hij braaf de. Hy weet echter alles aan ten in nauw overleg met de ryksau- toriteiten en in afwachting van de maatregelen, die het onderzoek op het asiel, waartoe de minister van Justitie opdracht heeft gegeven, zou opleveren. Geen bevoegdheid Hij vindt het een handicap, dat het terrein van het asiel rijksgebied is. Hier heeft de gemeentepolitie van Doetinchem geen enkele bevoegd heid. De burgemeester wil verder nauwer in het overleg over de gang van zaken op het asiel betrokken worden. Vanmidag heeft hy weer een bespreking met de instructeur-gene raal van de rijksdienst voor de psy chopatenzorg. Hy verlangt ook, dat er een grotere selectie wordt toege past ten aanzien van de patiënten, die in het asiel zijn ondergebracht en dat inderdaad alleen de lichtere gevallen op „De Kruisberg" terecht komen. Toen negen jaar geleden het asiel in Doetinchem werd gevestigd, was dit door het ministerie uitdruk kelijk verzekerd. Nu blijkt, dat er ook zwaardere gevallen in „De Kruis berg" worden verpleegd. Strafblad Het strafblad van de 19-jarige jon geman, die de moord op Ria Florijn pleegde blijkt niet zo licht te zijn als men zondagavond in de persconfe rentie, toen de opheldering van de moord bekend werd gemaakt, deed voorkomen. Op 16-Jarige leeftijd heeft hy al een aanslag met een broodmes op zijn schoonzuster ge pleegd, terwijl daarnaast zijn straf lijst nog twee aanrandingen bevat. ..Als men dit een lloht geval noemt, dan vraag ik me af wat is dna een zwaar geval?", aldus burgemee r Cornelissen. En hij gaat verder: „iJe wijze van behandeling van dergelijke psychopaten moet anders, strenger worden. Dat is de mening van 90 procent van het Nederlandse volk. Slechts tien procent, waaronder vele doctoren en behandelende psychia ters, denkt daar blijkbaar andere over. De gevolgen zijn helaas niet uitgebleven. Als dit nu maar het eerste geval was. De denkbeelden van 90 procent van de mensen moet hier geofferd worden aan die tien procent en dat niet alleen. Er worden zelfs mensen aan geofferd". Koningin installeerde Prins Claus Koningin Juliana heeft vanmorgen Prins Claus geïnstalleerd in de Raad van State. De koningin, die voorzit ter is van de Raad, opende de zit ting, waarna de secretaris van de Raad van State het Koninklijk Be sluit voorlas, waarbij aan Prins Claus zitting in de Raad is verleend. Daarna installeerde de Koningin de Prins, die vervolgens een dankwoord sprak. Tot besluit hield de vice-pre sident van de Raad van State, dr. L. J. M. Beel, een korte toespraak ter verwelkoming van Prins Claus in de Raad. De plechtigheid werd bijgewoond door prins Bernhard en prinses Bea trix, die eveneens zitting hebben in de Raad van State. De Oostenrykse regering heeft gis teren besloten eenheden van het le ger in te zetten om de orde en vei ligheid in het grensgebied tussen Oos- tenryk en Italië te handhaven. In dit gebied opereren vaak terroristen, die willen dat de Italiaanse provincie AI- to Adige, waar de meesten Duits spreken, by Oostenrijk komt. O.A. VOOR DE BENELUXTUNNEL De premies die polishouders jaarlijks bijeenbrengen voor hun levensverzekeringen en die de maatschappijen moeten beleggen om de toekomstige uitkeringen te kunnen garanderen, vormen een zeer belangrijke steun voor onze nationale economie. Aan het eind van het eerste kwartaal 1967 hadden deze beleggingen een omvang bereikt van ruim f 14 miljard, zo deelt het Bureau Voorlichting Levensverzekering mede. Deze spaartegoeden van de verze kerden worden voor een belangrijk deel belegd in de financiering van de bouw van woningen, winkels, kan toorgebouwen e.d. Daarnaast geven de maatschappijen grote bedragen uit als hypotheek, terwyi aan de finan ciering van bouwwerken wordt bU- gedragen door het verstrekken van onderhandse leningen aan overheid, bedrijfsleven en tal van maatschap pelijke instellingen. De premie-ontvangsten in het eer ste kwartaal van dit jaar bedroegen ruim 575 min. gulden. Er van uit gaande dat de belegging van deze premies in het eerste kwartaal geen wijzigingen hebben gebracht in het beleggingspatroon van de laatste Ja- Van onze Amsterdamse I correspondent) ren, mag worden aangenomen dat 44% van het premiebedrag terecht is gekomen bij overheid en industrie (in de vorm van onderhandse leningen), 28% in hypotheken, 8% in effecten en byna 10% in onroerend goed. Het restant ad 10% is dan gegaan naar inschrijvingen in schuldregisters van de overheid en diverse andere beleg gingen. Een recent voorbeeld van de nut tige functie die levensverzekering- premies naast het verschaffen van risicodekking hebben, is de onlangs door de Koningin geopende Benelux- tunnel. Levensverzekeringmaatschap pijen en pensioenfondsen hebben door het verstrekken van een lening van ruim 200 miljoen gulden de bouw van deze belangrijke verbinding mo gelijk gemaakt. Ook voor het bedrijfsleven vormt het levensverzekeringbedrijf een be langrijke bron van financiering. Naar schatting is bijna 4,5 miljard gulden in handel, scheepvaart en industrie belegd. Deze omvangrijke financiering van het bedrijfsleven, die vooral via onderhandse leningen plaats heeft, is wel de meest spectaculaire ontwikke ling in de beleggingssector van de le- j vensverzekeringmaatschappyen. Kort na de tweede wereldoorlog vloeide IANE Het zeer zonnige weer trekt velen naar de stranden. De leden van de vrijwillige reddingsbrigades langs de kust krijgen het hierdoor druk met het redden van drenkelingen, die zich te ver cn op gevaarlijke plaat sen in zee begeven. De reddingspo gingen moeten soms onder moeilijke omstandigheden worden verricht. Vaak krijgen de leden van deze bri- I gades hulp van strandbezoekers. Hoewel deze hulp zeer wordt gewaar deerd, kan door ondeskundigheid van de bezoekers de redding van de drenkeling mocilyk (cn zelfs fataal) verlopen. Dezer dagen was dit in Katwijk het geval met het redden van een 10-jarig Duits meisje, dat in een mui in moeiiykheden was geraakt. Twee vakantiegangers schoten op het hulpgeroep van het meisje toe. zy raakten echter zelf In grote moeilijk heden. De leden van de noordpost van de Katwijkse Reddingsbrigade werden gewaarschuwd en gingen met de redstok naar de drenkelingen. Binnen enkele minuten waren de drenkelingen weer op het stand. De enige moeilijkheid die zich hierbij voordeed, was het grote aan tal strandbezoekers, dat aan de red- dingslijn trok waaraan de drenke lingen vastzaten. Van de zyde van de KRB deelde men ons mee, dat dit zowel voor de drenkeling als de red ders zeer gevaarlijk is. Bij het te snel inhalen van de reddingslijn bestaat de kans, dat de lijn breekt. Als ge volg hiervan wordt het contact ver broken en kunnen de drenkeling en de redders in moeilijkheden komen. Tenzy de leden van de reddingsbri gade om assistentie vragen, dient men het binnenhalen van de red dingslijn aan hen over te laten. Door hun opleiding weten zy tot welke snelheid het binnenhalen kan ge schieden. ink. bier bleek het struikelblok te n Jozua's leven en had hem ker in de cel doen belanden, ien hangt hem nog steeds een 'Ofjaardelijke gevangenisstraf bo- hoofd. Daarmee rekening hou- eiste de officier van justitie maanden gevangenisstraf met van voorarrest en verbeurd- ^ring van de auto. Dit was ove- 4een elf jaar oud beestje. De ger, mr. G. Hooft-Graafland een reden tot deze verbeurdver- en deelde mee, dat vèrdach- n best doet om het bier voor- te laten staan. De rechtbank 25 juli vonnis wUzen. 1 Pe ig Burgerlijke Stand VAN LEIDEN GEBOREN Nancy, d. v. M. Siera en J. J. M. Devilee"; Ronald Franciskus Wilhel mus, z. v. A. W. P. van Slingerland en G. J. T. M. Groenendijk; Benno, z. v. C. J. Elshout en P. B. Fleman; Gerardus Theodorus Jozef, z. v. C. W. Overmeer en E. H. M. Hllgersom; Cor nelia Johanna Adriana, d. v. J. van Duin en L. van Duin; Martijn Hu- brecht. z v. O. C. van Belle en A. van der Ster: Leontlen Maria, d. v. W. J. van Steenbergen en J. M. Venne; An- gelien Maria. d. v. W. J. van Steen bergen en J. M. Venne; Antonlus WARMOND eslaagden aan Sarmoiulerhof" de volgende leerlingen van de 'Ibare land- en tuinbouwschool monderhof" in Warmond zyn na's uitgereikt: de meisjes Mar- n 't Sant, Marianne v. Schijn- 'kje Stegeman en Femke Voet. togens: Arie ten Bokkel Hui- Maarten Dirkzwager (met lof), van Eyck van Heslinga, Györ- imas Federer, Constantyn Gual- van Weezei, Johan Krantz, von Nordheim, Albert Roosen- Erik Jan van der Stok en Wou- tgges. totaal waren er 15 kandidaten, jwie zich één tydens het examen f teruggetrokken. OVERLEDEN C. C. M Campfens, 76 jaar. vrouw; I. M Nieuwholf, 11 Jaar, dochter; P. Verbove. 83 Jaar, echtgenote van W. Romeljn; G. van Ommen, 31 Jaar, man; H. Bloot. 42 Jaar, man; P. H. IJzerman, 71 Jaar, man; F. Brongers, 76 Jaar, man; C. Brouwer, 78 Jaar, wed. van J. C. de Graaf. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Voorschoten: Geboren: Hendrik, z. v. L. Griffioen en M. N. de Bode; Leo A., z. v H. J. Korenéef en L. Smit; Mare E., z. v. A. D. J. Verburg en J. v. .M J. Splin- Ondertrouwd: J. H. A. van Leeuwen en A. J. van Bommel; J. N. M. Janssen en C. A. M. de Jong; P. C. C. Hakste- ge en N. Kroon te "s-Gravenhage; K. Koopmans en G. M. Baijer te Lelden; L. A. E. van Delft te 's-Gravenhage en E. Tielman; A. C. M. in 't Veen te Leidschendam en M. J. J. A. Smolders. Getrouwd: R. Koolstra en J. Wester beek; J. Valstar en G. P. Stom; F. Overdevest en L. W. van Dijk; H. Tim merman en V. J. Vorstenbosch: H. A. N. van Veen en J. Verboon; A. J. Doo laard en E. J. R. Overdevest; G. H. Versluis en B. T. Morslnk; H. W. Meij er en J. L. den Elzen; A. Durieux en J. Taal; H. J. van Schnonderwoerd den Bezemer en J. van der Velden; W. P. Berkhout en C. J. van Veen. Overleden: J. Overmeer, oud 61 Jaar; J. G. Reinders. oud 45 Jaar; J. N. Dou- wes, wed. van L. A. Mooten, oud 80 Jr. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het vermeden moet worden te zwemmen op plaatsen in zee, gemar keerd door rode vlaggen. Buiten deze kleine afgebakende gedeelten blijft er genoeg ruimte over om te baden. Wanneer men niet zeker weet of men op een bepaalde plaats zonder gevaar in zee kan gaan, kan men voor inlichtingen terecht bij de red dingspos ten. van de gelden, die de polishouders De politie stelt een uitgebreid on- bijeenbrengen, vrywel niets naar het derzoek in naar de dood van de 32- bedrijfsleven, terwijl daarin thans jarige zeeman-kunstschilder A. Ne- ruim 30% van het beleeeinestotaal maakt dat buitenlands kapitaal daargenman. Gisteravond «erd rijn stof- van de levensve^kenn^rtlW geïnvesteerd woidt. Het mag, volgens felijk overschot onder mysterieuze pijen is geïnvesteerd, een juist aangenomen wet, echter omstandigheden gevonden op de der- i I Joego-Slavië is het eerste nistische land. dat het^ mogelijk j jarlge zeeman-kunstschilder A. Ne- De Sowjetrussische oud-premier Chroesjtjow heeft gisteravond in een programma van de (Amerikaanse) NBC-televisie verklaard dat t Krem lin in 1960 de verkiezingsnederlaag van Richard M. Nixon bewerkstel ligde en op deze wyze John F. Ken nedy tot president van de Verenigde Staten te hebben gemaakt. HU noem de Nixon „een nietsnut, een principe loze marionet". HU zei dat Nixon had getracht stemmen te winnen door de vrUlating te bewerkstelligen van de U-2 piloot Powers, die in de Sowjet-Unie gevangen zat. 't Krem lin doorzag het plan echter en ne geerde het verzoek van Nixon, al dus Chroesjtsjow. Daardoor viel de overwinning toe aan Kennedy. Ver der noemde hU oud-premier Eisen hower een goed mens, maar iemand die zich gemakkelijk liet beïnvloeden door zyn adviseurs. HU had niets dan lof voor Kennedy, die volgens hem zijn land nooit in een dergelijke pre caire situatie als nu in Vietnam zou hebben laten raken. Het interview met Chroesjtsow was opgenomen in zyn datsja (buitenhuis) bU Moskou. Kompass-kaart In de serie Kompass-autokaarten (uitgave. Heinz Fleischman, Starn- berg) verscheen, geimporteerd door Meulenhoff en Co N.V. te Amster dam, een opvouwbare kaart, omvat tende het gebied Tirol-Dolemieten met Vorarlbergen de Noorditaliaanse meren. De geregelde gebruikers van deze kaarten weten uit ervaring hoe over zichtelijk ze zyn ingericht en zullen derhalve de verschijning van deze vernieuwde uitgave met vreugde be groeten. eigendomsrechten verwerven. Het geldende stelsel mag door de in vesteringen niet warden aangetast. Buitenlandse investeerders zullen weliswaar belasting-schuldig zijn, maar gunstige regelingen zyn in het vooruitzicht gesteld, wanneer de be haalde winsten opnieuw worden be legd. Het doel van deze nieuwe vorm van economische samenwerking met andere landen is de nationale econo mie te moderniseren, de produktie te vergroten en de Joegoslavische eco nomie aan te passen bij de wereld economie. LOF VOOR LUNS (Van onze parlementaire redactie) De katholieke senator mr. W. E. Siegmann (KVP) heeft gisteravond in de Eerste Kamer de regering ge vraagd by de Europese commissie tot bescherming van de rechten van de mens een klacht in te dienen tegen Griekenland. Volgens de heer Sieg- mann, die met een motie dreigde, heeft het nieuwe Griekse regime het verdrag, waarin die bescherming wordt gewaarborgd, met de voeten getreden. De katholieke senator, die sprak by de behandeling van de buitenlandse politiek, noemde de situatie in Grie kenland slechter dan ooit. Het land wordt geregeerd volgens 18de eeuwse kazerne-reglementen, zei hy. Type rend voor de situatie vond hy de plicht van de burger om in de open bare vervoermiddelen voor officieren te moeten opstaan. Er is een om vangrijke persbreidel en studenten en hoogleraren zyn sterk aan banden gelegd. De politieke gevangenen staan bloot aan ontberingen en er is sprake van mishandelingen en dood slag. Ook woordvoerders van andere frac ties spraken hun zorg uit over de si tuatie in Griekenland. Alleen de boe- renafgevaardigde A. Snoek verwel komde het nieuwe bewind als de red der van de Griekse monarchie. „Al leen de Ingreep van een krachtige groepering kon nog redding brengen", zei de heer Snoek. „Met Papandreou was het land onherroepelyk naar het communisme afgegleden". Uiteraard kreeg vooral de situatie in het Midden-Oosten in het debat de nodige aandacht. Minister Luns werd van alle kanten lof toegezwaaid voor de houding die de Nederlandse regering in het conflict heeft ingeno men. Zelfs de anders uitermate kri tische socialist mr. M. de Niet sprak met eerbied over de manier waarop mr. Luns in de V.N. stelling heeft genomen. De oorlog in Vietnam werd in het debat sober behandeld. Men sprak van een heilloze en uitzichtloze toe stand, waaraan zo snel mogelyk een einde moet komen. Minister Luns werd van verschillende kanten ge vraagd of Nederland al dan niet in samenwerking met andere landen niet het initiatief zou kunnen nemen tot nieuwe vredesvoorstellen. Minister Luns zou vanmiddag ant woorden. i de j De man werd levenloos aangetrof- j fen in de keuken met zUn gezicht naar beneden op een plastic emmer in een kastje onder het aanrecht. Op het lichaam werden geen sporen van geweld aangetroffen. Een arts van de G.G. en G.D. is niet tot een conclusie kunnen komen omtrent de doodsoorzaak. Vandaag verricht de anatoom-patholoog, dr. J. Zeldenrust, sectie. Het huis, waarin de lugubere vondst werd gedaan staat volgens de politie bekend als ontmoetingscen trum van gebruikers van en handela ren in verdovende middelen. Het huis wordt bewoond door een 30-ja- rige man, die er samenleeft met een vrouw met twee kinderen. Zowel de man als de vrouw zyn verscheidene keren met de afdeling narcoticabe- strijding van de Amsterdamse re cherche In aanraking geweest. Het stoffelyk overschot van de heer Negenman werd gisteravond ontdekt door de 26-jarige D. Pot, die op de zolverdieping van het huis een kamer bewoont. De bewoner is al veertien dagen lang niet in de om geving van het huis gesignaleerd. Hij zou ruzie hebben met zyn vrien din ,die op het ogenblik met de kin deren in Scheveningen met vakantie is. Toen hy gisteravond laat plot seling thuiskwam is hy direct ver hoord. Zyn vriendin zal in Scheve ningen worden verhoord. De politie ondervindft bij haar onderzoek moei lijkheden doordat de directe buurt bewoners met vakantie zyn. TERUGBETALING OP AANDELEN? De zeer druk bezochte jaarvergadering van de Deli Maat schappij N.V. opende gisteren met een verklaring van de pre sident-directeur, de heer J. T. Cremer, waaraan het volgende wordt ontleend: In het verslag was het nog niet mogelijk melding te maken van de verkoop van het bosbezit in Florida. Wel werd aange kondigd de verkoop van het grootste deel der American Suma tra bezittingen in Connecticut aan de General Cigar Compa ny. Vorige week werd in New York het ingewikkelde contract met de General Cigar ondertekend. Incl. de verkoop van het bosbezit in Florida is de opbrengst ruim 30 miljoen gulden. Hierin is begrepen een kortlopende obligatielening van de General Cigar a 5 1/2% van 3 miljoen dollar. De toekomstige inkomsten van de Deli-Mij worden door deze verkopen niet na delig beïnvloed. De heer Cremer vervolgdeOn langs werden 30.000 aandelen Ogden Corp. verkocht tegen een koers van 32 dollar. De Deli My. heeft in het verleden in ruil voor haar aandelen bezit International Product-s Corp. aandelen Ogden Corp. verworven. Het gaat hier om ongeveer 100.000 aandelen, waarvan de kostprijs voor de N.V. 15 dollar is. Op het afstoten Aain de N.V. Kon. Nederlandse Grofsmederij in Leiden zijn twee be langrijke buitenlandse opdrachten1 verstrekt. De eerste betreft de levering van blokvormen en gietplaten aan een nieuwe Belgische staalfabriek, de Sidmar s.a. in Zelzate. De tweede opdracht omvat het vervaardigen van twee stellen uit rustingen, bestaande uit kettingen en ankers, in opdracht van een Ita liaanse rederij. Deze uitrustingen zyn bestemd voor nieuwe bulk-carriërs van 81.000 bon elk. De schepen zUn ingelicht voor het vervoer van zowel erts als olie en steenkolen. De kettingen, waarvan de schakels een doorsnede van 87 mm krijgen, en de ankers worden vervaardigd van extra hoogvast ma teriaal, dat een lager gewicht heeft dan het normale materiaal. (Van onze Londense correspondent) Loncfon Bridge, de oudste brug in Londen, is te koop. Dat wil zeggen iedereen kan hem krijgen die de kosten van de montage en transport betaalt. Geen kleinigheid voor een ste nen brug met een gewicht van 130.000 ton. Het gemeentebestuur van Londen zal een geillustreerde brochure laten drukken, waarin de geschiedenis van de brug uiteen wordt gezet. De auto riteiten menen, dat wellicht Ameri kaanse of Europese steden belang stelling zullen tonen voor de granie ten brug, die steen voor steen zal ugtun te worden opgebouwd. De brug, die veel te smal is en tweemaal per dag tydens de spits uren alleen al 25.000 voetgangers moet verwerken, afgescheiden nog van het auto- en busverkeer, zal door een nieuwe, moderne brug, ruim 30 meter breed met zes rij banen worden vervangen. Het bekende Engelse kin derliedje „London Bridge is coming down" wordt nu bewaarheid. De brug is 136 jaar oud. Ze kostte indertyd ruim 5 miljoen gulden en is de opvolgster van een historische brug, met 19 doorgangen. In de mid deleeuwen was London Bridge de enige brug over de Thames. Op oude prenten kan men zien hoe deze vol met hoge huizen was gebouwd. De nieuwe brug, die 33 miljoen gulden zal kosten, zal in 1970 gereed moeten zyn. Het werk zal in novem- Der beginnen. De enige nieuwe Tha- mesbrug sinds de oorlog was tot nu toe Waterloo-Bridge. De oude brug ging in 1945 naar Nederland om ver nielde delen van de Moerdykbrug en andere bruggen te vervangen. In totaal wordt de Thames in Londen en onmiddellyke omgeving door 26 bruggen overspannen. London Bridge is he eerste brug volgende op de beroemde „Tower- Bridge". Er wordt thans propaganda gemaakt voor het bouwen van een vloedstuw in de Thames, die een ein de zal moeten maken aan de wissel valligheid van de rivier als gevolg van het gety, waardoor de rivier een groot deel van de dag een modderig en saai karakter draagt. Door de Thames in Londen en daarboven in een meer te veranderen openen zich allerlei perspectieven voor water sport, zwembaden en andere vormen van recreatie. van de 30.000 aandelen is dus een aanzienlyke winst gerealiseerd. Het ligt in het voornemen het restant van het bezit in aandelen Ogden t.w. 70.000 aandelen, dit jaar te liquide ren. Het bestuur hoopt en verwacht, dat het ook voor deze aandelen een bevredigende prys zal ontvangen. Voorts deelde de heer Cremer mede. dat het belang in de Viking Drilling is verkocht. Dit heeft verlies opge leverd van circa één miljoen gulden, waarvoor echter in 1966 in voldoende mate is gereserveerd. Wanneer alle deze transacties hun beslag hebben gekregen, ïal de liqui diteit Indien de obligaties van de General Cigar te gelde worden ge maakt na aflossing van tydeiyk opgenomen extra credieten, In 1966 en 1967 met ongeveer 20 miljoen gul den toenemen. De resultaten in 1967 van de handel in tabak en in overige produkten bewegen zich in opgaande lijn. Zy zyn echter nog niet op het peil van voorheen. De eerdergenoem de verkoop van de verschillende ac tiva zal zoals het zich thans laat aanzien een éénmalige winst van minstens 10 miljoen gulden opleve ren. De mogeiykheld van een ter- mijnbetaling op 't aandelenkapitaal zal worden overwogen. Wangedrag de oorzaak Op last van de eigenaar van een kampeerboerderij in Markelo zyn gisteren de jongens, die deel uitmaak ten van een gecombineerd kamp uit gaande van het clubhuls „Het Voor onder" in Leiden voorty dig naar huis gezonden. De kampleiding zorgde er voor, dat de jongens onder leidir.g naar huis werden vervoerd. Naar het oordeel van de eigenaar zou een groot aantal jongens zich dusdanig misdragen hebben (o.a. roken in eer. hooiberg en lopen door het te velde staande koren) dat op hun verblijf niet langer prys werd gesteld. Heiaas moesten ook in dit geval de goeden onder de kwaden ïyden. De vrouwe- UJke clubhuisjeugd kon haar vakan tie normaal voortzetten. Bestuur en directie van het clubhuis, die deze gang van zaken uiteraard zeer be treuren, stellen thans een onderzoek in naar de toedracht van dit gebeu-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15