„Het was die lekke band I De Tour in cijfers Van Staveren (81 jzeilt nog met katoenen tuigen SAMARDZIC GAAT NAAR FEIJENOORD MATRASSEN LEDIKANTEN Praatjes op het terras Jan Janssen (nu kunnen we er alleen nog maar het beste van hopen LEID SC H DAGBLAD (door Fred Racké) Hel noodlot van Jan Janssen kreeg, op dcee dag in de Tour, schrijnende accenten. Want nu, juist nu, waren de krachten gemeten. Nog niet eer der hadden de volgers zoveel stof om prognose na voorspelling aan een te rijgen in urenlange gesprek ken op de winderige terrassen. Men sprak er van een Felice Gi- mondi, die Jimenez had bedwongen en het wéér zou doen. Maar er wa ren er, die het andersom zeiden: „Felice smijt met zijn krachten, dat blijft niet ongestraft, als je ook al een zware Italiaanse ronde hebt gewonnen." Er waren er die beweerden, toen de zon achter de bergen zakte en de kleurige vesten werden aangetrok ken, dat Julio Jimenez alweer de Tour niet zou winnen, want wie, in 's hemelsnaam, is daar nu mee ge diend? En men legde uit: Julio Ji menez is in Spanje niet geliefd. Hij wordt als een verrader gezien, als een Suarez, die een Milanees voet balshirt aantrok. Staat er op zijn trui niet: Bic een Frans merk? Welnu, wie zal hem steunen, in de puur Spaanse ploeg als men weer op het vlakke rydt, als Jimenez' positie wordt ondergraven? „Jawel, jawel," riepen de Fransen, die hun pernod hieven en de waard toeschreeuwden, dat er meer ijswa- ter moest komen, „jawel, maar dat is het hem nu juist. Dacht je dat Bic juist dit jaar een bcroepsploeg op de been bracht met het oogmerk dan maar niet te winnen? Ecoutez: Anquetil verloor in Italië alles, zelts een stuk van zijn goede naam. Aimar kwam vandaag niet met de eersten mee. Dacht je dan, dat Bic geen tourwinnaar wilde nebben? Dacht je dat de dagen van Federi- co Bahamontes, die slechts berg- klassementen wilde winnen, dacnt je, dat die dagen terugkeerden? Geen sprake van. Daar zorgt Bic voor." En men hief het glas en men peilde verder de meningen. Pingeon? „Nee," riepen de Fransen. „vYe kennen hem. Alors, die rouu- dor, die heeft hem er door heen geholpen. Maar dat duurt geen da gen. Nee, Pingeon niet. En Aimar ook niet. List helpt niemand." Er werd geknikt, instemmend. Door oude, ervaren tourmannen. En door grootheden als Georges Ronsse, die de „stiel" kent als weinig ande ren. „Daar ginds," mijmerde hij, en hij wees naar de hellingen, de blauw kleurden in de schemering, .daar ginds is men alleen. Met zijn fiets. Daar noudt de wereld van de knechten op. En de wereld van de vrienden." Georges Ronsse, chauffeur van de Belgische tv-wagen, behoort bij de twintig meest gelauwerde renners, die de wereld heeft gekend. Ronsse stak een verse sigaar op. En luis terde naar wat dat kleine Italiaan- tje had te vertellen. „Men heeft," zei het Milanese baasje, „in de Italiaanse ploeg nog getracht Gi- mondi vandaag te remmen. Reed hij zich twee jaar geleden niet ook bijna te pletter op de muur, die Jimenez voor hem op de Mont Ven- toux optrok?" Het had Felice, be vestigde men, inderdaad toen bij na de Tour gekost. Bijna. En ver der, vroeg men de Italiaan, vertel 'ns wat over Balmanion? „Ach," was het antwoord, „die kan wel. Maar hij mag niet. Hij is een van de twee Filotex-renncrs tussen acht Salvarani-coureurs. Dacht je dat..." DIINODAG li JULI 1967 ag_ De Zijl en LZC q] combineerden (Door Fred Racké) Briancon, maandagavond Jan Janssen knikte en sprak ïerlijk als hij steeds al was geweest, in deze Tour: „Het zal zwaar worden. Ik denk niet meer dat het lukt. Maar ach, er komen nog meer dagen. Nu kunnen we er alleen nog maar het beste van hopen". Raymond Poulidor, alweer gevallen, maar nog immer vrien delijk: „De kansen van Janssen? Nee, daar geef ik niets meer voor. Wie wel? Ik geloof in Julio Jimenez. Gimondi zal op de Puy de Dóme niet bij hem kunnen blijven". Roger Pingeon, nog steeds met die wat opgejaagde blik in de ogen: „Ik dank veel aan Poulidor, maar ik reed toch zelf ook goed. Ik heb kansen". Felice Gimondi, beminnelijk als altijd, schijnbaar verlegen, maar erg krachtig, zoals hij daar staat en spreekt: „Ook voor Jimenez ben ik niet bang. Ik reed vlak voor de top van de Ga- libier beter dan hij". Nogmaals Jan Janssen, nog altijd met doffe stem: „Het was die lekke band. Mijn moraal ging meteen stuk. En echt, ik reed goed. We demarreerden, met de grote mannen, ik kon makkelijk volgen". Door die lekke band heeft Jan Janssen waarschijnlijk de Tour de France verloren. Ergens onderweg naar de top juist aansluiting toen Janssens band van de Galïbier, naar de donkere tunnel en het monument, die daar liggen als merkpunten in de wie- Ier geschiedenis, ergens op weg naar de ijle hoogten, waarop al leen de grootmeesters zich kun nen handhaven, is het gebeurd. Daar. op die weg, had men de draglines en de schoppen en de asfalteermachines even terzijde geschoven, omdat de Tour moest passeren. En men had er wat puin vermorzeld en vastgewalsd in de hoop dat de rennersbandjes het niet zouden begeven. In nuchtere beivoordingen had men er in de reisgids voor de 54ste Tour de France op gewezen: bij de be klimming van de Col du Galïbier gelieve men attent te zijn op een slecht stuk weg over 200 meter", En daar sneuvelden nu juist alle ambities van Jan Janssen van hém niet van al die groten, dis 'óók de Tour willen winnen. knapte. Haast, nog voorop, hoorde of I zag het niet --de angstkreet van zag het niet --de angstkreet Janssen bereikte hem niet. Kort ach- j ter Janssen, niet meer dan veertig, j vyftig meter, vocht Gerben Karstens aan het hoofd van een volgend groep je. Karstens, die beter klom dan toch, Roger. Je kunt het. Ze zijn „Eendracht maakt macht". Dit be kende gezegde werd door de Zyi en LZC in toepassing gebracht: een ze vental samengesteld uit spelers van deze verenigingen veroverde op een toernooi van het Bilthovense Bran denburg de tweede plaats. Dit resul taat werd bereikt door overwinningen n op Wilskracht uit Utrecht (3-D en Brandenburg (1-0). terwijl de wed strijd tegen UZSC uit Utrecht in een gelijk spel eindigde. 1-1. In de wed strijd tegen Polar Bears moesten on- et V ze stadgenoten de eer met 2-0 aan de Edese ploeg laten. J, De dames van de Zijl brachten het 1 de niet zo ver in de eindrangschikking, [eop Het team, waarin ook opgesteld de LZC-meisjes Ineke Mioch en Gonnie !?r 1 Eradus, verloor met 7-2 van de Vest ine® uit Naarden, met 3-0 van het Haagse ^ie ZIOS en met 1-0 van Brandenburg, Par' terwjjl de wedstrijd tegen Zwemlust f^"" (Utrecht) onbeslist eindigde: 1-1. Veertjes En daarmee waren we, op dat terras in Briancon werd terug bij de mer kenploegen. Maar toch wordt nu alles gekocht, gespeeld, betaald? Je had, tenslotte, net de Galibier achter je liggen. Je voelde je toch een beetje nietig, net als vroeger, toen de Tour de Tour nog was en Georges Ronsse zo alleen over de bergen moest. Je kreeg bewonde ring, voor die mannen, die niet had den gewonnen, die doodmoe waren binnengekomen, die zwijgend hun hotel hadden opgezocht en die dub bel moesten betalen. Die alles had den gegeven op de helling waaraan maar geen einde kwam. En die in Briancon werden beboet met 15 nieuwe franken omdat ze waren geduwd Daar praatte je tenslotte over, op dat terras tussen al die »\ielerman- nen, want je had als Nederlander eigenlijk maar weinig meer te zeg gen. Maar fietsen is internationaal èn boeiend, zodat je best kon be grijpen wat die Anglade had be zield. Anglade? Jawel. Men haalde glimlachend een communique van de organisatie tevoorschijn en stel de vast, dat de goede Henri het fietsen niet kon vergeten. Hij was toch uit de Tour verdwenen? Wel nu, hier stond het dan toch maar: „Beboet met 10 francs, omdat hij de Tour opgegeven hebbende, zich bevond op de hellingen van de Ga libier en daar de renners ravitail leerde De Nederlander Maarten Breure j eindigde maandag in het Belgische Beveren-Waas in een wielerronde over 150 kilometer voor beroepsren- ners op de tweede plaats. Hij werd in de sprint verslagen door zijn vlucht- makker de Belg Tony Huybrechts. De Britten John Oakeley en David Hunt hebben ook de derde race van het Europees kampioen schap zeilen in de Flying Dutchman- klasse, dat bij het eiland Bendor in Zuid-Frankrijk wordt gehouden, ge wonnen. De Nederlander Ben Verha gen ging met zyn bemanningslid Guus Bierman als tiende over de aankomstiyn en staat nu in de alge mene rangschikking op de zesde plaats. Ach. de lichtvoetige Julio Jimenez was al over de scherpe stenen ge danst. alsof zijn lichaam was gela den met veertjes, die elk op hun beurt de spieren instrueerden in die langste wals naar de bergtop. Julio was voorbij gegaan met een minuut voorsprong, of daaromtrent. De goe de Julio is tenslotte de koning van het hooggebergte en vorsten wordt geen hindernis in de weg gelegd, waarheen zy ook rijden. Men had, trouwens, Julio even laten begaan, daar op de hellingen van de Gali bier, uit een soort gewoonte wel licht, want leidde de kalende man al niet sinds jaren de rit. als men zich naar het hoogste punt van de tour begaf? Maar achter Jimenez gebeurde het. Daar draafde het klei ne manneke, dat door Kees Pelle- naars gemeenlijk liefkozend „Haas je" wordt genoemd en de gedrongen Belg Jos Huysmans dapper achter Jimenez aan, de soldaten die het pad gingen effenen voor de aanvoer der. En ook Haast en Huysmans gle den over de grijze steenmassa als betrof het een asfaltbaan. Ze waren eigenlijk nog maar juist mee bezig, toen de generaals tot de aanval over gingen, óók op dat slechte stuk weg. Gimondi, Poulidor, en ook Roger Pingeon, de man in het geel, sprint ten juist tot bij Haast en Huysmans. De vier, vijf arbeiders die hadden besloten om niet nog hoger te klim men, maar de renners op hun werk terrein te bejubelen, die mannen za gen het allemaal voor zich gebeu ren. En ze waren getuige van die ene lekke band, dat misverstand, die ongelukkige samenloop van om standigheden. Allemaal gebeurtenis sen rond Jan Janssen, de Hollander, die» zo graag de Tour wilde winnen. ook, die eerst in zyn loopbaan als renner het ritme te pakken had, de tred, die men op de hellingen van de Alpen nodig heeft. Even aarzelde Kars- stens: ..moet ik hem mijn wiel ge ven?". Maar, besliste de man uit Leiden dan, „de ploegleiderswagen is toch vlak achter mij. Die kan hel pen. Dan komt Jan nog wel terug". De ploegleiderswagen was er niet. althans: niet zó dicht bij. Voordat Janssen een wiel had gekregen, voor dat Neerlands sterkste wegrenner al ler tijden ook maar de kans had om én de lichaamlijke én de morele klap van een ongewilde stop op een van de belangrijkste ogenblikken in de Tour de France op te vangen dat kon gebeuren, wa Toen waren ze verdwenei di. Poulidor, Pingeon. Op die donkere tunnel, naar Twintig kilometer voor de i eindstreep van de tiende etappe Felice I van de Tour de France sprongen Gimondi, de absolute heersers in de ze rit. Ook over hen hoorde Janssen later. Hoe Felice, de campionissimo. zijn aanval had vervolgd. Hoe hij Ji menez had achterhaald en hoe hij de rit had gewonnen, in Briancon. waar de mensen gewend zijn aan do delijk vermoeide coureurs, die zwij- gend finishen in de overtuiging, dat zij een slecht beroep hebben geko- zen. En er werd aan Jan Janssen J verteld, hoe rijders als Bayssiere, Balmanion, Letort nog naar voren waren gekropen. Jan Janssen had ze nauwelijks gezien, toen ze aansloten bij een bedrukt tweetal dat beslot-4 ten had samen te strijden: Karstens g-eOT1 en Janssen. Tenslotte heeft Gerben 1 het" te laat. j Karstens het Janssen verteld: hoe hij en: Gimon- 1 Juist vandaag zich had voorgenomen r I de bergen te bestijgen als één die de hellingen niet vreest. En hoe dat de Italiaan Felice Gimondi Spanjaard Julio Jimenez weg van het peloton. Gimondi toon door deze sprong de etappe terwijl Gi- menez als tweede in Briancon aankwam. Op de foto de beide vluchtelingen op weg naar de eindstreep. Istas hen Hans Ree alleen »al Jde aan de leiding 'koe De jonge Amsterdammer Hans Ree ptiel heeft na de maandag gespeelde ze- Dat: vende ronde van het toernooi om het |j 0 Nederlandse schaakkampioenschap, je dat in Zierikzee wordt gehouden, al- leen de leiding. Ree, die van Boom- ge gaardt won, heeft echter nog terdege be rekening te houden met zijn achter- volgers, van wie Bouwmeester en ')ger Lange weg er het gunstigst voor- staan. Bouwmeester brak zijn partij QU tegen Rosenthal met goede kansen af en komt by winst zelfs op gelijke 0 hoogte met de leider. j, De uitslagen luiden: j ZuidemaKuypers 01 e Donner—Scholl Vi—*4 ae" RosenthalBouwmeester afg. BakkerLangeweg V2'2 KrabbeVan Scheltinga afg. *fre ReeBoomgaardt 1—0 De stand na zeven ronden luidt: E 1. Ree 5 punten: 2. Langeweg 432; ,u c 3. Bouwmeester 4 en 1 afg.: 4./7. '9. Rosenthal, Van Scheltinga 2lj 1 1 afg.; 10. Bakker 2h'z\ 11. Krabbe en 1 afg.; 12 Boomgaardt 1 de tiende etappe Vader Later, in de donkere hotelkamer, hoorde Jan Janssen de verhalen over wat er allemaal nog was gebeurd. Hoe Raymond Poulidor als een ster ke vader naast een bange zoon (Ro ger Pingeon), hoe Poulidor Pingeon over de bergen had geleid. Steeds weer, als het tempo iets te hoog lag, wachtte Raymond, trouw als hij al- trouw als hij altijd is geweest, des noods aan een verloren zaak. En dan sprak Poulidor weer tot de dra- gelukt, hoe hy zichzelf had ont- I dekt, als een renner die óók kan 'klimmen: „Jan, ik reed zo goed van- 1 daag. Wat vreselijk, dat juist nu die - lekke band voor jou moest komen". Terwijl men in Briancon de minu ten telde om het klassement opnieuw in volgorde te brengen, verzamelde Jan Janssen moed om dóór te gaan, om te vechten. De moed, die hij even niet had gehad, want: „Mijn moraal' '-42-52: 106- Maliepaard uu ging stuk. meteen. Ik dacht: het is Het ploeg enkla-ssem ent van de tien- gebeurd. We zijn nog wel samen door de etappe luidt: 1. Frankrijk (Pou- gegaan, Gerben en ik en ook Ceesje lidor, Pingeon, Aimar) 22.30.35: 2. Haast, die heeft zich laten afzakken. Italië 22.33.33: 3. Spanje 22.33.42; 4. maar ik was leeg. Wie nu de Tour wint? Ach, ik denk daar nog maar niet over. Die band, he, die lekke De uitslag luidt: 1. Gimondi (It.) 7.26.52; 2. Jimenez (Sp.) 7.26.54; 3. Poulidor (Fr.) 7.29.44, iere (Coqs, Fr.) z.t.; 5. Pin- 'r.) 7.29.46: 6. Ballmanion era, It.) z.t.; 7. Huysmans (Belg. 1 7.31.05: 8. Aimar (Fr.) z.t.; 9. Letort (Bleuets, Fr.) z.t.; 10. Kar stens (Ned.) 7.32.51; 11. Janssen (N.) z.t.; 12. Van Clooster (Rode Duivels. Belg.) z.t.; 13. M. Diaz (Sp.i z.t.; 14. Ruegg (Z.-Lux.) z.t.; 15 Mugnaini (It.) z.t.: 16 Simpson (Eng.) z.t.; 17. Haast (Ned.) z.t.; 18. Schutz (Zw.- Lux.) 7.33.49; 19. Colombo (It.) 7.33.50 20. Bodrero (Primavera. It.) 7.33.52 46. Reybroeok (Rode Duivels, Belg.) 7.38.35; 59. Van der Vleuten (Ned) 7.41.00; 61. Harings (Ned.) 7.41.02; 62. Schepers (Ned.) z.t. 70. De Roo (Ned.) 7.42.04 91. Zilverberg (Ned.) ger de gele trui: „Vooruit dan band Gerben Zó moet het zijn gebeurd, zhet se lecte groepje, met Gimondi voorop en Janssen in laatste positie, kreeg De bestuursdelegaties van de eredivisieclubs FC Twente en Feije- noord hebben gisteravond tijdens een bespreking in Zeist volledige overeenstemming bereikt over de moeilijkheden rond de transfer van de Zuidslaviër „Paja" Samardzic naar de Rotterdamse club. Het be stuur van de FC Twente, dat volledige genoegdoening heeft gekre gen, zal alle medewerking verlenen om de Zuidslaviër het komende seizoen voor Feijenoord uit te laten komen. Het overleg tussen beide clubs vond plaats op initiatief van de voorzitter van de KNVB, de heer W. A. G. M. Meuleman. Klassementen Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 56 uur 35 minuten en 23 secon den; 2. Letort (Bleuets, Fr.) op 4.02: 3. Jeminez (Sp.) op 4.57; 4. Balma nion (Primavera) op 5.48: 5. Gimondi (It.) op 6.15; 6. Aimar (Fr.) op 7.02; 7. Simpson (G.B.) op 8.20: 9. Jans sen (Ned.) op 8.39 9. Van Neste (B.) op 8.54 10. Van Clooster (Belg., Rode Duivels) op 9.34; 11. Haast (Ned.) op 9.38; 12. Huysmans (Belg.) op 9.53: 13. Brands (Belg.) cp 10.08; 14. Karstens (Ned.) op 11.30; 15. Bays siere (Coqs, Fr.) op 11.38; 16. Bo drero (Primavera, It.) op - 12.02; 17. Monty (Belg.) op 12.16; 18. Puschel (W.-Dld.) op 12.45: 19. Mugnaini (It.) op 13.08; 20. Polidori (Prima vera, (It.) op 13 22: 21. Poulidor (Fr.) op 16.35 39. Schepers (Ned.) op 18.30: 59. Van der Vleuten (Ned.) op 25.46; 68. Zilverberg (Ned.) op 28.21; 81. Harings (Ned.) op 34.05; 95. De Roo (Ned.) (op 42.49); 100. Maliepaard (Ned.) op 47.18. Atletiekploeg weer tegen Oostenrijk Voor de tweede maal in nauwelijks drie weken zal de Nederlandse heren atletiekploeg tegen Oostenryk uitko men. De Nederlandse formatie, die het o.a. zal moeten doen zonder de Nederlandse recordhouder op de 5 en 10 km No Opdenoordt, telt ook en kele atleten uit Leiden en omgeving. Piet Beelen van De Spartaan uit Lisse start op de 5 km en WIm van Gerven eveneens van De Spartaan op de 10 km. Jan Borsje van Holland vertegenwoordigt Nederland bij het hoogspringen. De wedstrijden worden zaterdag en zondag in Klagenfurt ge houden. BRAASSEMWEEK de kust.... 12JU l M2eetoppe-209 k m (Van onze zeilmedewerker Oudewetering.- Op zoek naar mo gelijke hoofdprijswinnaars van de Braaesemweek anno 1967 vindt men nog weinig aanknopingspunten. Een aantal zeilers heeft wel hun goede positie geconsolideerd, maar de con currentie dringt meer dan eens naar voren. In de belangrijke klassen is er tussen Bouw van Wijk en John Hofland in de Regenbogen en Bart Kraan en Egon Rolf von den Bau- men In de Valken na aftrek van de slechtste resultaten nog geen enkel verschil. Er verschijnen echter wel nieuwe kandidaten voor de hoogste eer in deze Braassemweek. Op veel fronten waren de strijdto nelen tam. Kraan, nauwelijks de schrik van een aanvaring op zondag te boven, was ongenaakbaar. Valken concurrenten Hoppe, Rolf von den Baumen, Van Buren en Jan de Wil de zaten opgeslokt in de meute. Pas in de lange kruisrakken, van de ove rigens ideale banen, kon men tot werkelijke actie overgaan. Klein nes telde zich kórt na de start achter Kraan en beiden liepen tientallen meters uit. Tegen het beheerst en technisch knap zeilwerk van het duo Kraan-Vroege moest iedereen het afleggen. Laverende kwamen de an dere cracks naar voren. Rolf von den Baumen was op dreef en bemach tigde een verdiende vierde plaats achter Jan de Wilde. Kraan heeft zich dus weer bij de kop gevoegd, waar Jan de Wilde en Klein nu ook een belangrijke rol gaan spelen. On danks het feit dat Oerrit Bakker niet aan de start verscheen, speelt zich by de Regenbogen hetzelfde af. Hoe wel Bouw van wyk een briljante race zeilde, biyft Holland (2e) de botenbouwer op de nek zitten, terwyi Cor Kist (4e) en Cor van Staveren (3e) óók naar de eer lonken. Verdiensteiyk zeilwerk overigens van de 81-jarige Van Staveren, die nog ieder jaar een geducht woordje mee spreekt in het Regenboog- verhaal. Met katoenen tuigen (wie 1 ter, die voor de derde maal als één zeilt daar nog mee?) won de oude finishte, toen de overige Randmeer- rot een schermutseling van Cor Kist, zeilers nog niet in zicht waren, die lange tyd Hofland bedreigde. Onverwacht Uitslagen Geheel onverwacht heeft een So list tussen de favorieten van de hoofdprys gedrongen. Ver vóór zyn zesentwintig concurrenten. Dat zat wel goed, zo meende de jeugdige Bart Wilton. Hy finishte zaterdag als een gelukkige overwinnaar. Voor het fi- nishcomité bleek zyn voorsprong kenneiyk een ongeloofwaardige zaak. zy plaatste hem niet op de ïyst. Te recht kwam Wilton even zyn licht opsteken. Men bekende ridder lijk schuld en herstelde Wilton in ere, zodat Inam Damsté, giste ren vyfde, prompt een eerste plaats in het klassement moest afstaan aan Bart Wilton. De enige die zeker kan zyn van een hoofdprys is Pam pus en Randmeerzeiler Henk de Ruy- Sternklasse: 1. Van Dusseldorp, 2. Metzelaar Flying juniorklasse 1. Coenraats Nederveen, 2. De Vries Lentsch Vaurienklasse: 1. v. d. Wal, 2. Van Geldere Pampusklasse1. Brinkhorst, 2. Scheper Finnjollen- klasse: 1. Kruyer, 2. Smiet Soloklas se: 1. H. Wilton, 2. B. Wilton Rand meerklasse: 1. De Ruyter, 2. Houtza gers Schakelklasse: 1. Osborne, 2. Kirkenier Vryheidsklasse1. Bol, 2. Star, Hornetklasse: 1. Poulie, 2. Kui per 12-Voetsjollenklasse: 1. Panten- ga, 2 Ten Berg Valkenklasse: 1. Kraan, 2. Klein Regenboogklasse: 1. Kraan, 2. Klein Regenboogklas se: 1. Van Wyk, 2. Hofland Olym- piajollenklasse1. Jansen, 2. Wilkens 16m2 Streepklasse1, Spaargaren 2. Koenst. den-land 171.52.31; 4. Primavera. Ita lië, 171.54.55 5. Spanje 172.02.02. I^JJ Puntenklassement: 1. Reybroeck par (Rode Duivels, Belg.) 76 p.; 2. Riot te rvr (Fr.) 56 p.: 3. Janssen (Ned.) 53 p.; 'f 1 4. Lopez-Rodriguez (Sp.) 51 p.; 5 6. |ebl Karstens (Ned.) en Van Neste (B.) c 50 p. 14. ex aequo: Poulidor (Fr.), Iec Balmanion (Primavera, It.) en Van pt& der Vleuten (Ned.) 32 p. I Bergklassement: 1. Jimenez (Sp5P 36 p.; 2. ToseUo (Primavera, It.) 29 'de p.; 3. Jacquemin (Rode Duivels, Belg.) 20 p.; 4. ex aequo: Gimondi (It.) en Mugnaini (It.) 18 p.; 6. L_ Balmanion (Primavera. It.) 17 p.; X. 13. Cees Haast (Ned.) 8 p. Nederlaag voor De Sleutelstad 'O De Gouwe heeft gisteravond kans 'ei? gezien beslag te leggen op de tweede f0* plaats in de tweede klasse C. In „De er Vliet" bonden de Waddinxveners het Leidse Sleutelstad aan de zegekar P met een 2-1 overwinning. De blauw- j*e( witten waren gisteravond niet erg op rel dreef. Zy misten Hans Hilkhuyzen. *er terwyl de combinaties vaak te traag sne tot stand kwamen om de achterhoede lee] van de Gouwe voor grote problemen te stellen. Hierbij kwam ook nog het ontbreken van geluk dat iedere schutter toch nodig heeft èn de zwakke leiding van Joop Duyne. En kele malen verraste de Haagse refe ree publiek en spelers met volkomen onverwachte beslissingen. Lang duurde het voor de eerste treffer tot stand kwam. Niet minder dan twee volle perioden wisten de doelverdedigers hun doel schoon te houden, waarbij vooral de Gouwe ge- 1 toi holpen werd door het houtwerk. Ein delijk in de derde speeltijd kwam de Gouwe met 1-0 voor uit een straf- worp van Gys van der Leeden, terwyl even later Henny Boonstoppel doel- verdediger Wim van Rooyen met een mooie boogbal wist te passeren. Het werd byna 3-0, maar Van der Leeden vond by zyn tweede strafworp, na drie zware fouten van de Leidenaars, Van Rooyen op zyn weg. In het laatste speelgedeelte werd de eer van het team van coach Bert van Hooidonk gered. Van zyi werd voor het doel van de Gouwe op on oorbare wijze aangevallen en Jan Breedeveld benutte de hieruit voort gekomen strafworp. ADVERTENTIE Grote keuze - Lage pryzen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6