LUIE HANDEL MET GEDRUKTE PRIJZEN Pieterskerkhof toneel an volksdansvermaak Plaquette en penning Ned. Roode Kruis Dr. P. van Duijn Leids hoogleraar ARIE DE BOOM VAN WEEGHEL N.Y. Werkloosheid neemt in Leiden iets toe 1 JULjiTERDAG 8 JULI 1967 LEIDSCD DAGBLAD gisteiDrie dagen lang staat Leiden in het teken van het Interna- l uoonaal Volksdansfestival. Aan dit festival, dat wordt georga- i'erglseerd door de Nederlandse Volksdansvereniging, de NEVO, De»men dansers van acht verschillende nationaliteiten deel. Gis- rd tffmiddag presenteerden de groepen zich aan de Leidse bevol- c «cling met een korte demonstratie op het Pieterskerkhof. lier, Ieder begeleid door hun eigen mu- 'me canten, gaven de volgende volks- ^f-insgroepen een staaltje van hun zt Sinnnen: „Varna" uit Bulgarije, i p^,iaileigh" uit Engeland, „Groupe Expression Populaire" uit Frank- jk, „Joza Vlahovic" uit Joegoslavië, i ^«irgesul" uit Roemenië, „London itüiclranch" van de Royal Scottish Coun- geat7 Dance Society en „Ttirk Folklor r .urumu" uit Turkije. De Hongaarse 'e 3Croep „Féklya" is pas later in de wee\jddag aangekomen. In een bonte e ojiengeling van kleuren stelden de •$prijroepen zich om twee uur op het n tf'an volksmuziek werden gedraaid. I Jfcij hadden veel belangstelling voor 0/«(lkaars verrichtingen, maar ook voor Ikaars kleding. Zo kon men b.v. de Schotten en de Turken elkaar zien Dtograferen en werden er „met han- -en en voeten" gesprekken gevoerd ■Hver verschillende dansen. Ontvangsl wS\ Onder de aanwezigen bevonden zich ■Éa. burgemeester G. C. v.d. Willigen ^^1 de wethouders S. Sannes en C. J. lena, die later op de middag alle 7 enuitenlandse gasten namens de ge- L). leenteraad een welkom toeriepen in 30 Js Burgerzaal van het Stadhuis. In het Stadhuis werden de aanwe- Igen verrast met een anjer, die hen rerd aangeboden door bloemenmeis- Tïs van de Stichting Rynsburgs Bloe- nwpencorso. In een korte t oespraak prak mr. Van der Willigen er zijn uuireugde over uit, dat het Internatio nal Volksdansfestival ditmaal in laan^eiden plaats vindt. HU sprak de raDeens uit, dat de buitenlandse gasten liet alleen maar zullen dansen, maar ■dM^k nog tijd hebben om de stad, waar ga ld) verbUjven, goed te bekijken. Bal uur De leiders van de diverse groepen dankten om beurten de burgemees- ïlkeser voor de gastvrijheid, die zijn stad hen verleent. Zij deden allen hun ,0woorden vergezeld gaan van een ge- lüteiSchenkje uit eigen land. Het kon ""Tennis eufi hi Gertie Doorenbos 8-1 en Loek Sanders D! uJ uitgeschakeld ert, Op de banen van het tennispark ,JDe Kwakkenberg" worden tennis wedstrijden gehouden voor de ou- [Jgpere jeud. In het dames- en heren- at Enkelspel hadden Louk Sanders en Gertie Doorenbos uit Leiden de op kwartfinales bereikt. Hierin werden fen,Zij beiden uitgeschakeld. Gertie Doo renbos ging met 62, 63 ten on- j^der tegen Annemieke Blom Rotter- ;op(dam) en Louk Sanders verloor met 6—1, 6—1 van Jan Hordijk (Rotter- dam). ADVERTENTIE BRILJANTEN SltRADEN Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf f 75,— Ook verlovingsringen JUWELIER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. haast niet anders of deze officiële ontvangst in het Stadhuis werd ook opgeluisterd met vrolijke dans muziek. Iedere groep kreeg tenslotte nog drie minuten om zich aan de dans over te geven. Na de maaltijd werd gisteravond in de bovenzaal de Sociëteit Minerva een kennis- Gistermiddag presenteerden de buitenlandse groepen, die deelnemen aan het Internationa le Volksdansfestival, zich op het PieterskerkhofHierbij werd er lustig op los gedanst. (Foto LD/Holvast) makingsbal gegeven voor de Neder landers, die uit het gehele land naar Leiden zijn gekomen voor het Volks dansfestival, terwijl de buitenlandse groepen een voorstelling gaven in de Stadsgehoorzaal. Ook vanavond volgt een optreden in de Stadsgehoorzaal. Voor 20 resp. 5 maal bloetl geven Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis heeft de Landsteiner- plaquette (20 maal bloed geven) res pectievelijk de Landsteiner-penning (5 maal bloed geven) toegekend aan de hierna genoemd bij de Bloedtrans fusiedienst van de afdeling Leiden en omstreken van het Ned. Roode Kruis ingeschreven donors: Landsteiner-Plaquetle Mevr. M. C. v. Kessel-Sassen, Ter Aar; L. J. OUjerhoek, G. G. Ter- steeg, Oud Ade; Mevr. M. Duyser- Kroon, A. P. v. d. Werf, Hazerswou- de; G. H. v. Dijk, Hillegom; Broeder Leonardus, J. Minnee, W. R. Ie Fe- ber, Katwijk; J. J. Versluis, Langer- aar; P. A. H. Beelen, A. J. Bekooy, W. A. v. Belkum, M. Bosselaar, Mr. H. J. Dirks, H. Chr. de Goey, H. J. Chr. Jacobs, H. Kanning, Mej. H. R. I. Lamers, Mej. M. C. v. Maris, J. Th. A. Noordermeer, P. Ravensber- gen, J. J. A. van Schie, H. D. Stip hout, W. G. Verberg, Leiden; A. J. Beuk, Leimuiden; J. Boekhold W. Brandjes, G. P. de Gunst, Leider dorp; J. A. v. d. Geer, Leidschendam C. G. M. Langeveld, Lisse; W. J. Dickhoff, Nieuwvennep; A. J. Bra- ma, N. J. Duivenvoorden, A. C. de Groot, J. Vink, Noordwijkerhout; J. Mooij, A. Zaalberg, Oegstgeest; Mevr. C. E. M. Straathof-Waasdorp, Rijp- wetering; J. C. Rewijk, Sassenheim; J. M. Hoek, .C A. v. Werkhoven, Voorhout; I. Bessem, Mevr. J. M. Groenveld-Blankevoort, Voorschoten C. P. Heemskerk, J. N. v. d. Horst, Warmond; J. Los, Nieuwe Wetering; H. C. J. v. Hameren, J. Meyer, J. A. Molkenboer, A. J. OUjerhoek, Oude Wetering; P. Brandhorst, M. Vis, Zoetermeer; N. Chr. W. Kluiters, Zoeterwoude. Landsteiner-Penning L. N. v. Emmerik, C. M. Koele- man, Ter Aar; Mej. C. v. Andel, Abbenes; J. Ederveen, H. v. Her- nen, Aphen; L. Kootstra, St. Anna- parochie; P. v. d. Leeuw, Haarlem; N. J. v. d. Putten, Hazerswoude; .C v. d. Bent Jr., Mevr. A. C. Tóth-van Dijk, J. v. Duijn, J. Freke, J. Hoek, Katwijk; C. A. J. v. Harskamp, C. J. Rademaker, Koudekerk; G. F. A. v. d. Ploeg, D. Booij, D. Chr. C. Brandt, J. S. Brandt, W. H. Burema K. Bfjlsma, A. Choufoer, A. M. C. De- vilee, H. P. Eling, H. Geskus, P. .C de Haas Jr., N. v. Haren, B. W. Kie- vits, T. H. Koornwinder, G. W. kromhout, J. Langezaal, Mej. G. v. Leeuwen, Drs. J. A. Mazel, H. P. Mooij, J. J. Out, A. du Prie, A. P. Ruygrok, D. Sloos, Mevr. J. Stem mer- Oostendorp, W. F. Tampung, W. A. v. .d Tang, B. J. C. J. Ter- stegge, R. J. in 't Veld, A. J. H. Verberg, W. G. J. Verburg, C. Ver- straaten, A. Vording, A. C. Vreeburg, Leiden; Mevr. S. M. C. Forbes Wels- Roelofsz, W. v. Leeuwen, G. J. Min nee, J. J. v. d. Vlist, Leiderdorp; H. Heuzen, Leimuiden; W. Faas, P. A. M. Hogervorst, J. Roubos, Lisse; F. M. E. de Beer, A. Hazenoot, Mevr. P. Kortekaas-Augustinus, J. J. Pe- schier, N. J. H. Peschier, P. J. v. Rooijen, J. P. M. Verkade, A. A. F. WLjnands, C. J. v. d. Zalm, Noord- wijk; P. J. Hoogkamer, Noord wijkerhout; P. K. v. Dorp. C. M. v. Gemeren, L. J. v. Klink, Oegst geest; L de Vet, Papendrecht; J. J. H. Bakker, Roelofarendsveen; G. de Mare, J. v. d. Meij, D. J. C. Ver haar, Rijnsburg; Mevr. G. W. Zoe temelk- Hogeboom, Rypwetering; .C G. J. van Beyk. L. J. Driessen, Mej. C. M. Hogervorst, K. Honders, Mej. J. W. M. Nederpelt, N. J. J. Slin gerland, H. A. C. J. Smits. Mej. W. C. Verbij, Sassenheim; J. K. v. Leeuwen, Valkenburg (Z.H.); Th. F. G. Boere, L. H. A. Kromhout, J. .L Persoon, P. C. A. Vester, Voorhout; Dekker, Voorschoten; N. G. A. Schoorl, H. L. den Boogert, Warmon W. Raaphorst, Oude Wetering; J. M. Keyzers, De Zilk; H. W. Lengkeek, Jongkind, Zoetermeer; G. J. Lo ling, J. W. M. v. d. Salm, Mevr. G. A. Th. Vaneman- v. d. Laan, A. L. M. Hermus, Zoeterwoude. Fransman opnieuw winnaar aan Haarlems orgel Evenals verleden jaar heeft de Parijzenaar André Isoir gisteravond de improvisatiewedstrijd op het orgel de Grote Kerk in Haarlem ge- waren vier deelnemers deze volgorde werd gespeeld: Nico van den Hooven uit Den Haag, Guy Bovet uit Genève, Hans Martin Corrinth uit Schwelm (West-Duits- land), en André Isoir. Alle deelne- moesten ongeveer tien minuten improviseren op een door de jury op gegeven thema. Dit thema bevatte een reeks van noten zonder aangege ven tijdswaarden. De jury bestond uit Gotthard Arner uit Stockholm, Klaas Bolt uit Haarlem en Gaston Litaize uit Parijs. In het Haarlemse stadhuis heeft de burgemeester de wisselprijs aan André Isoir uitgereikt. De burgemeester deelde mee, dat in 1968 het orgelconcours gehouden zal worden van 2 tot 6 juli en de jaar lijkse academie voor organisten van 9 tot 27 juli. Nieuwe kerkruimten Vrijz. hervormden Voor de Vrijzinnig hervormden in Leiden en Oegstgeest wordt septem ber een belangrijke maand. Zowel in Leiden als in Oegstgeest wordt dan een nieuwe kerkruimte in gebruik ge nomen. In de Sleutelstad gaan de vrijzinnig hervormden op zondag 24 september „kerken" in de aula van de hervormde ulo in de Asserstraat. Reeds enkele weken eerder op zon dag 3 september vindt in het nieu we Gemeentecentrum in Oegstgeest de eerste kerkdienst plaats. Jakoebowskl gepromoveerd De Sowjetrussiicne maarschalk Jakoe- bowski is benoemd tot opperbevel hebber van de strijdkrachten van de landen van het Warschau-pact .al dus het Tsjechoslowaakse persbu reau Ceteka. Tot dusver werd deze functie vervuld door maarschalk Gretsjko, die op 12 april werd be noemd tot minister van Degensie van de Sowjet-Unie. lil «Ie histochemie Bij K.B. is dr. P. van Dujjn, thans lector in de histochemie aan de Leid se Universiteit, benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leeropdracht aan deze universiteit. Dr. P. van Duijn, die op 22 juli 1921 in De Lier (Zuid-Holland) werd geboren, studeerde, na in 1939 te Rotterdam het einddiploma h.b.s.-b te hebben behaald, scheikunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, alwaar hij in 1947 zijn doctoraal exa men deed. Vier jaar later promoveerde hij bij de Leidse hoogleraar prof. dr. E. Ha- vinga op een proefschrift, getiteld „Arenicochroom, een nieuwe kleur stof uit Arenicola Marina L." In 1947 werd dr. van Duijn be noemd tot hoofd van de biochemische afdeling van het Pathologisch Labo ratorium der Leidse Universiteit, welke afdeling hij sedertdien tot gro te bloei heeft gebracht. Door zijn werk op het gebied van de kwantita tieve histochemie heeft hij ook in het buitenland ruime bekendheid gekre gen. In 1960 aanvaardde dr. van Duijn het ambt van lector in de histoche mie aan de Leidse Unive/iiteit met openbare les over „Moleculair denken in de biologie." van Duijn is onder meer voor zitter van de Nederlandse Vereni ging voo rHisto- en Cytochemie, be stuurslid van de Nedüandse Ver eniging voor Celbiologie, lid van de commissie voor Biochemie en Biofy sica van de Koninklijke Academie van Wetenschappen en lid van het Internationaal Comité voor Histo- en Cytochemie. Hij was vice-president van het Tweede Internationale Con gres voor Histo- en Cytochemie, dat in 1964 te Frankfurt werd gehouden. Van zijn hand zijn vele publicaties verschenen. PROMOTIE De heer L. L. E. Braes, wetenschap pelijk ambtenaar eerste klas bU de sterrewacht in Leiden, promoveerde gistermiddag aan de rijksuniversiteit in Groningen tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld: „An astro- metric and photometric study of the scorpius obi association". Mevr. M. J. A. HartmanJan- in Lieden tkenen MO-b. Leidse veemarkt Het was gisteren op de Leidse veemarkt een levendige druk te, voornamelijk echter vanwege een overstelpend bezoek door de begonnen vakanties. Beter zou het zijn geweest als vermeld had kunnen worden dat er meer kopers waren gekomen. In alle sectoren waren de aanvoeren nagenoeg gelijk aan die van vorige week, niet om over te klagen maar ook niet om over te roemen. Vleeshandel nog steeds rustig Ook de handel was er nog niet veel beter op en verliep voor de, meeste sectoren van rustig tot lui. De prijzen voor vette koeien lagen weer iets lager, hetgeen natuurlijk op de afdeling vetweiderij doorwerk te. Ook de zuiglammeren, hoewel iets stijver in de prijs dan vorige week, brachten bij een luie handel niet de prijzen op die men er van had ver wacht. Een lichtpuntje leverde de handel in vette kalveren op, die we gens een weer mogelijke export naar Italië, eindelijk aantrokken in prijs. De varkenshandel bleef nog erg moeilijk. De totaal aanvoer bedroeg 2604 dieren. Gebrulksvee Deze afdeling ken merkt zich de laatste paar weken door vrij gelijkmatige kleine aanvoe ren. Ook de handel gaf nog weinig verbetering te zien. Vanwege de hooi- bouwtijd ging het in de sector melk koeien nog zeer rustig toe. De die ren bleven wel prijshoudend. Voor de vetweiderij bestond er echter maar een matige belangstelling. De eerste kwaliteiten waren nog wel te verko pen maar de mindere soorten waren moeilijk te plaatsen bij iets minde re prijzen. Als er op de vetveemarkt geen verbetering o ptreedt en de droogte blijft aanhouden dan zullen de prijzen vermoedelijk wel verder omlaag gaan. Notering: melk- en kalfkoeien van f 925, tot f 1225,- en f 1525,- vare koeien van f 565,- tot f 900.- en f 1350,-. Vette koelen Het was op deze af deling een luie en gedrukte boel met een slepend luie handel. De was weer aan de ruime kant c groot voor de vraag. Hoewel het bod vanuit het buitenland niet groot is, stoot de eigen weiderij voldoende af waaronder al te veel vette dieren. Het bleef in de vleeshandel nog steeds erg rustig waardoor de prij zen opnieuw gedrukt werden. Slechts enkele prima kwaliteits vleesdieren kwamen nog boven de notering uit. Worstkoeien bleven vrij stabiel. Notering: per kg geslacht gewicht vette koeien van f 3,40 tot f 4,- en f 4,40 slachtstieren van f 4,- tot f 4,20 f 4.35 worstkoeien van f 3,20 tot f3,35. Vette- en nuchtere kalveren De op de vette kalverenafdeling niet groot en van uiteenlopende kwaliteit. Afgaande op de geruchten, dat Italië eindelijk zyn grenzen weer openstellen, ging het in de handel aanmerkelijk beter. Aanvankelijk vlot met een iets mindere afloop was deze toch redelijk te noemen en lie pen de prijzen tot plm. 35 cent per kg levend gewicht omhoog. Ook de handel op de nuchtere kalverenafde ling verliep iets williger en goed prijshoudend. Notering p. kg levend gewicht: vette kalveren van f 2,30 tot f 2,60 en f 2,80 enkele prima kwaliteiten boven no tering tot plm. f 2,90 slachtnu- f 1,10 tot f 1,30 en f1,50 mestkalveren van f 80,- tot f 125,- en f140-,. Wolvee Ook in deze afdeling was het nog geen rozengeur en ma neschijn. Bij een vrij kleine aan voer van weidelammeren was de aan voer van slachtdieren groot genoeg. De vette schapen gingen moeilijk en stug van de hand en bleven nog op de oude prijzen staan. De handel in zuiglammeren was uitgesproken lui. Hoewel deze dieren in de afge lopen week overal duurder waren la gen de prijzen te Leiden toch weer iets gedrukt. Het warme weer en het ruime aan bod van de vorige dag spelen hierin een rol. Voor de aangevoerde fok schapen, die stug duur bleven bestond slechts een matige belangstelling. On danks een klein aanvoer en staande prijzen, verliep ook de handel inwei- delammeren erg rustig. Notering: Vette schapen van f 75,- tot f en f 110,- fokschapen van f 100,- tot f 130,- zuiglammeren van f 90,- tot f 120,- en f 135,- enkele beste dieren boven notering tot plm. f 140,- wei- prijzen, verliep ook de handel in wei- f 110,-. Varkens voor fok- en mesterü Geen grote aanvoer en nog weinig verandering in de vooruitzichten. De handel verliep zeer rustig tot lui met iets gedrukte prijzen voor de biggen. Notering: drachtige zeugen van f 425 tot f 450,- en f 475,- schrammen van f100,- tot f110,- en f120,- biggen f76,- tot f80,- en f84,-. Slacht- varkens De handel in slachtvarkens bleef nog steeds moeilijk. Het ver vallen van de heffingen gaf nog niet de verbetering die men er van ver wacht had. De prijzen liepen dan ook weer iets terug. Prijzen per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f2,10 tot f2,15 lichte slachtzeu- van plm. fl,80 tot fl,85. ADVERTENTIE model MERC 500. 50 PK krachtig geruisloos betrouwbaar degelijk zuinig •smering 1:50 buitenboordmotoren 9 modellen, 4-6-10-20-3! 65 - 95 en 110 PK Importeur voor Nederland: KIMMAN-NAUTIC N.V. Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude tel. 01710-40241 (ADVERTENTIE) Tel. 01713—500 BRAASSEMERMEER ADVERTENTIE VUURSTEEGLAAN - LISSE Telefoon 02530—4000 ACADEMISCHE EXAMENS Oan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand.ex. Ned. recht mej. A. C. M. Aarts (Voorburg), de heren R. S. C. Bakker (Voorburg, C. W. A. M. Berbée (Noordwijkerhout), Th. M. v. d. Beugel (Leiden), H. P. L. M. Beuman (Leiden); kand.ex. Fiscaal recht de heer H. D. C. Bevers (Leiden); kand.ex. Not. studierich ting de heer R. E. Bosnak (Leiden) kand.ex. Fiscaal recht de heer T. T. J. J. Bouman (Oegstgeest); kand.ex. Ned. recht de heer T. van den Bout (Voorburg)kand.ex. Fiscaal recht de heren E. Bunders (Oegstgeest), P. K. Burggraaff (Den Haag)kand.ex. Ned. recht de heer M. E. Chavannes (Leiden; kand.ex. Not. studier. de heer J. P. Coumou (Den Haag); kand.ex. Ned. recht de heren J. W. Cuperus en G. J. M. Delfos (beiden Leiden); mej. J. V. Dumas (Leiden; kand.ex. Not. studier. de heer M. F. M. van Eekelen (Leiden; kand.ex. Ned. recht de heren W. M. N. Eggen- kamp (Leiden) en H. J. Eibers (Lei den) kand.ex. Not. studier. W. A. A. Elzerman (Leiden); kand.ex. Ned. recht de heer J. W. Fabius (Leiden), mej. M. Fermin (Leiden), de heer K. Fraterman (Den Haag), de heer M. H. Frech (Leiden); mej. R. C. Gevers Deynoot (Leiden), de heren F. v. d. Geijn (Leiden), E. L. Gonsalves (Oegstgeest), F. L. M. M. de Gou (Leiden); kand.ex. Not. studier. de heer Th. Groeneveld (Rotterdam) kand.ex. Ned. recht de heer H. de Groot (Leiderdorp)kand.ex. Fiscaal recht de heer W. V. de Haan (Lei den) kand.ex. Ned. recht de heer O. W. C. Hattinga van 't Sant (Leiden) kand.ex. Fisc. recht de heer H. J. Haverkamp (Leiden); kand.ex. Ned. recht de heer H. W. M. Heeman (Lei den); kand.ex. Fisc. recht de heer W. H. den Hollander (Leiderdorp); kand. ex. Ned. recht de heer P. A. ten Hoo- pen (Voorburg), de heer A. M. Hunt- jens (Den Haag); kand.ex. Not. stu dier. mej. R. J. Hupkes (Leiden); kand.ex. Fisc. recht de heer H. Jan sen (Leiden); kand.ex. Ned. recht de heren G. de Jong (Rotterdam), G. J. de Jongh (Leiden); kand.ex. Fiscaal recht de heer V. J. L. M. G. Kessels (Oegstgeest). Kingma (Leiden); de heer J. Knep- Kand.ex. Ned. recht mej. E. A. pelhout (Leiden); mej. E. J. M. Koch (Leiden)kand. ex. Fiscaal recht de heer H. N. v. d. Kolk (Leiden)kand. ex. Ned. recht mej. M. J. L. M. Ko- De bij het Gew. Arbeidsbureau in Leiden geregistreerde werk loosheid van mannen vertoonde in de maand juni een licht stij gende tendens, ondanks het feit dat de leerlingen van de diver se scholen die zich reeds als werkzoekenden aanmeldden, nog niet statistisch werden verantwoord. Het aantal werklozen be droeg eind juni 421 tegen 388 eind mei 1967. De jeugdwerkloos heid (werklozen jonger dan 19 jaar) steeg in de afgelopen maand van 17 tot 30 arbeidskrachten ders de plaatsingskansen. In de ho- (Leiden), de heer R. M. v. d. Kroon (Heerlen), de heer J. A. Kuijla&rs (Leiden); mej. M. E. Levy (Leiden)kand. ex. Fiscaal recht de heer J. Ch. H. Martens (Leiden); kand. ex. Ned. recht de heren H. Monalda v. Schouwburg (Leiden). E. v. d. Mefjden (Den Haag), mej. M. Meijer (Heemstede), de heer I. A. van Nassau (Amstelveen), de heer R. S. Ch. J. E. de Nerée tot Babberisch (Leiden)kand. ex. Not. Studier. de heer R. F. van Oostrum (Leiden); kand. ex. Ned. recht mej. A. M. Paulussen (Leiden)de heer R. J. Peilinghof (Leiden), de heer R. B. J. Pors (Rijswijk)de heer A. J. Roskam (Leiden); kand. ex. Fiscaal recht de heer C. Schaap (Leiden), kand. ex. Ned. recht de heer H. N. Schaper (Leiden). H. H. Schotanus a Steringa Idzerda (Leiden), mej. G. C. Schramm (Leiden), mej. I. I. C. Schuddebeurs (Leiden), mej. H. W. B. Thoe Schwartzenberg en Hohen- lansberg (Leiden); kand. ex. Fiscaal recht de heer J. H. Slotboom (Lei den). kand. ex. Ned. recht de heer A. J. Smit (Leiden), de heer P. A. Smit (Leiden). Mej. M. H. Smulders (Lei den). De heer J. J. Spanjaard (Lei den) de heer E. H. van Staden ten Brink (Leiden), kand. ex. not. studie- recht de heer G. J. v. d. Stolpe (Lei den). kand. ex. Fiscaal recht de heer J. P. Sturm (Leiderdorp), kand. ex. Ned. recht de heer R. W. F. van Tets (Leiden); mej. E. C. A. Theu- nissen (Vlaardingen)mej. J. M. den Toom (Leiden); de heer H. E. Tor- doir (Leiden); mej. D. F. C. M. v. Veen (Leiden); de heer B. J. M. Veldhoven (Leiden)kand. ex. Not. studier. Mej I. L. v. Veldhuizen (Lei den) kand. ex. Ned. recht mej. J. E. Vincent (Leiden): E. E. Vinke (Oegstgeest). Kand.ex. Ned. recht mej. N. P. Vis- Leiden); de heer S. Visser (Lei den); kand.ex. Fisc. recht de heer J. Vrieze (Leiden); kand.ex. Ned. recht mej. M. F. Vuijk (Leiden), de heren T. de Waard (Leiden)J. G. C. Wie- benga (Leiden). M. B. M. Williger® (Leiden), A. de Wolf (Leiderdorp), J. B. M. M. Wuisman (Leiden), J. L. de Wfjkerslooth de Weerdesteijn (Leiden), J. F. Wijsmuller (Leiden), mej. W. M. A. A. v. Zanten (Voor schoten) kand.ex. Fisc. recht de heer J. van Zeijst (Leiden)kand.ex. Ned. recht de heren M. S. Zoetmulder (Schiedam), A. J. C. Zwinkels (Lei den) doct.ex. Ned. recht de heer L. C. A. M. Schölvink (Zaltbommel), de heer A. A. J. B. Goddijn (Leiden), mej. A. van Mastrigt (Rotterdam), de heer H. J. Overbeek (Utrecht); doct.ex. vrije studier. de heer A. Hel dring (Naarden. De vraag verminderde met 50 (626-576). Hier bij dient wel opgemerkt te worden dat de vraag, gericht op leerlingen die de school gaan verlaten niet in de cijfers is begrepen. Bezien naar de beroepsgroepen vertoont de werkloosheidsopbouw weinig afwijkingen met die van de vorige maand. Slechts de beroeps groepen bouwvakarbeiders (plus 11), metaalbewerkers (plus 10), land- bouwpersoneel (plus 8), horecaperso- neel (plus 5) en losse arbeiders (plus 5) verdienen vermelding. Wat de bouwnijverheid betreft kan worden opgemerkt, dat de naderende vakantie de plaatsingsmogelijkheden ongunstig beïnvloedde. Daarnaast be staat de indruk dat de omvang van de werkgelegenheid bij nieuwbouw projecten geleidelijk aan terugloopt. Symptomatisch is de oplopende werk loosheid onder bouwkundig opzich ters en uitvoerders. Vakbekwame timmerlieden en schilders konden nog worden geplaatst. Metselaars en stucadoors vonden slechts moeizaam emplooi. De vakantieperiode beperkte ook voor metaalbewerkers en losse arbel- recasector deden zich de minder gun stige weersomstandigheden gevoelen, Aangenomen mag worden dat hoogseizoen het nog geregistreerde aanbod van horecapersoneel zal den tewerkgesteld. De omvang de werkloosheid onder landbouwper- soneel (peenkorters) fluctueerde met prijzen van de landbouwpro- dukten. De bemiddeling van de schoolver latende Jeugd zal pas na de vakan tieperiode krachtig ter hand kunnen worden genomen. Eerst dan zal blij ken of er voor de leerling-bouwvak arbeiders voldoende werkgelegenheid is. De overige vakrichtingen van de technische scholen geven ten deze weinig problemen Het aantal werkloze vrouwen daal de van 79 tot 69. Het totaal van de openstaande aanvragen bleef deze maand vrijwel op hetzelfde niveau (430). Van dit aantal had ongeveer de helft bétrekking op vrouwelijk personeel jonger dan 19 jaar. De grootste personeelsbehoefte werd ge registreerd in de beroepsgroe pen handels- en kantoorpersoneel en huishoudelijk personeel. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Sellingen (toez.) W. J. Burghgraef te Stedum. Bedankt voor Woudenberg (2e pred. pl.) (toez.) J. Bos te Lunteren. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Zoute Spui J. van der Wielen te Loenen a. d. Vecht. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Schiedam J. P. Geels te Haarlem-centrum en W. Heerma te Enschede-Oost. Beroepen te Hengelo J. de Jonge te Noordsche Schut; te Vlissingen J Manni, kand. te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Dreital te Middelharnis N. W. Schreuder, kand. te Amersfoort. C. de Ridder, kand. te Elspeet en J. van Vliet, kand. te Den Haag. Beroepen te Goes en te Wagenin- gen N. W. Schreuder, kand. te Amersfoort; te Middelharnis C. de Ridder, kand. te Elspeet. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem G Sieberts kand. te IJsselstein. Leidsche Spaarbank In de maand juni werd er by de Leidsche Spaarbank ingelegd een bedrag van f 6.051.899,98 en terugbe taald f5.520.903,30. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 454 en het aantal afbetaalde boek jes 457. Op 5317 rekeningen van deel nemers van de Afhaaldienst werd f 213.068,50 bijgeschreven. Er werden 1205 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van f 54.447,78. Het tegoed der 63.035 inleggers be droeg aan het einde van de maand i 79.609.603,16,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3