at Regering in Kinsjasa meldt grote successen Incident Israël- Egypte MET EEN ENKEL WOORD Brand in Den Haag betadine jodium Republiek Biaf ra slaat aanval van Gowon af L'Inii ovation ontslaat 650 werknemers haags A G E N D PAGINA 2 LEIDSOH DAGBLAD ZATERDAG 8 JUIjiTEF IN vele jonge Afrikaanse landen bestaat een merkwaardige be hoefte aan zondebokken. Dit verschijnsel ligt voor de hand. Ja renlang werd de toekomstige onaf hankelijkheid afgeschilderd als het begin van een gelukkige tijd. Zou men eenmaal vrij zijn, dan beteken de dat de aanvang van een soort pa radijselijke periode. Dat de mens zich wel een soort Eden kan schep pen, maar dat. dit alleen mogelijk is, als daar een evenredige prestatie te genover staat, is die jonge landen van tevoren nooit duidelijk geweest. Want zonder organisatie, zonder een redelijke mate van onkreukbaarheid en vooral zonder harde Of althans noeste vlijt: géén paradys. Te laat zijn de jonge staten van Afrika tot de ontdekking gekomen, dat de ge braden duiven hun niet in de mond komen vliegen. Tot die landen be hoort blijkbaar ook de Westafrikaan- se staat Guinee, een land, dat voor ernstige deviezentekorten staat - en dat hoewel de betrekkingen met Nederland gering van omvang zijn zowel bij de KLM als bij een groot, aannemersbedrijf Voor vele miljoenen guldens in het krijt staat. Zoals be kend heeft Guinee de KLM aange wreven, dat zij schuldig is aan de arrestatie in Ivoorkust van een Gui- nese VN-delegatie. Een dwaze aan tijging, want het KLM-vliegtuig, waarmee die delegatie werd vervoerd, was door weersomstandigheden ge noodzaakt de reisroute te wijzigen en naar een vliegveld in Ivoorkust uit te wijken. De piloot wist kennelijk niet, dat Ivoorkust nog altijd boos is op Guinee, omdat enige tijd geleden een aantal vissers uit eerstgenoemd land, dat per abuis in de Guïnese wateren verzeild was geraakt, was aangehouden en veroordeeld. Als wraakmaatregel houdt Ivoorkust- nu de VN-Guinezen gevangen, onder wie de minister van Buitenlandse Zaken, de eigenlijke sterke man van Guinee. En om nu de miljoenen schuld aan de KLM weg te werken stelt Guinee onze luchtvaartmaat schappij (ook financieel) verant woordelijk voor de ongelukkige loop der omstandigheden, waarmee de Nederlanders natuurlijk niets uit staande hebben. Alle landgenoten, een vijftigtal, is verboden Guinee te verlaten, een maatregel, die alle per ken van politiek fatsoen verre te buiten gaat. Inplaats van zich af te vragen of er binnenslands niet wat verbeterd kan worden en daaryoor buitenlandse medewerking te.vragen, vervreemdt deze Afrikaanse regering zich van hen, die berejd zijn haar te helpen. Overigens, ware het niet dat enige tientallen landgenoten de dupe zijn van dit onduldbare gedrag van de regeling in Conakry, zou men in deze zaak eigenlijk nauwelijks enige sympathie voor „Den Haag" kunnen hebben, waar men immers goede be trekkingen met een zakelijk door en door betrouwbare staat als Zuid- Afrika versmaadt om de voorkeur te geven aan een land. dat op een der gelijke ergerlijke wijze zijn schulden poogt af te schrijven. D; ontvoering van de Kongolese oud-premier Tsjombe en de landing van parachutisten in oostelijk Kongo zijn gebeurtenissen, die op het eerste gezicht bij elkaar horen. De conclusie ligt voor de hand, dat de activiteit van de huur soldaten bedoeld was om Tsjombe zo mogelijk opnieuw aan de macht te helpen of in elk geval zijn uitleve ring aan en terechtstelling in Kongo te verhinderen. Het vreemde is ech ter, dat een dergelijke actie het lot van de ex-premier bij voorbaat zou bezegelen. Diplomatieke zegslieden in Kinsjasa verklaarden dan ook, dat Tsjombe's ergste vijanden de inval nauwelijks op een voor president Moboetoe gunstiger tijdstip ten uit voer hadden kunnen leggen dan nu is geschied. Zo gezien is er reden voor vele vragen. Tenzij de Algerijn se regering alsnog besluit Tsjombe niet uit te leveren, staat Jiet lot van de ex-premier reeds vast. Op 13 maart jl. werd hij immers in Kinsja sa bij verstek ter dood veroordeeld en dat geschiedde zonder dat hfj zich kon laten verdedigen. De beschuldi gingen tegen Tsjombe wegen bijzon der zwaar: afscheiding van Katan ga in 1960 met hulp van huurlingen, schuld aan de dood van de commu nistenleider Loemoemba, medeplich tigheid aan de „massamoord" gedu rende de gevechten die daarop volg den, ondermijning van Kongo's eco nomische onafhankelijkheid door een akkoord met Brussel en het smeden van komplotten om de macht op nieuw in handen te krijgen. Op deze lijst valt nogal wat af te dingen, maar het merkwaardigste is toch wel, dat, indien Tsjombe schuldig zou zijn aan de moord op Loemoem ba, president Moboetoe niet minder schuld treft. Want het was Moboetoe die Loemoemba zes jaar geleden aan Katanga overdroeg, wel wetende dat hem geen prettige ontvangst te wachten zou staan. Maar Moboetoe, die er niet tegenop ziet snel van par ty te veranderen, haastte zich later. Loemoemba tot nationale held te verklaren en wierp daarmee de schuld voor diens dood alleen op Tsjombe. Ook aan andere gebeurte nissen, waarvoor de ex-premier nu verantwoordelijk wordt gesteld, js Moboetoe tenminste even „schuldig", zoals aan het herstel van de orde in het land met behulp van huursolda ten. De Kongolese president heeft echter een byzondere reden voor zyn haast om Tsjombe's uitlevering te vragen: het besef, dat Tsjombe zijn enige werkelyk gevaarlyke concur rent is. Moboetoe, behalve president ook premier en minister van Defen sie, heeft vrijwel alle macht in han den. Tsjombe zou hem daarvan kun nen beroven. Overigens schryft de Londense „Times" terecht, dat het teleurstellend zou zijn. als president Moboetoe zijn prestaties in Kongo van de afgelopen jaren zou bekro nen met de politieke moord op een man, die het slachtoffer geworden is van piraterij. Huurlingen vluchten per vliegtuig De Kongolese regering heeft gisteren melding gemaakt van grote successen in de strijd te gen de rebellen en buitenland se huurlingen in het oosten van het land. De regeringsstrijd- krachtèn zouden Boekavoe en het grootste deel van Kisanga ni na bittere gevechten op de opstandelingen heroverd heb ben, nadat deze steden woens dag door de opstandelingen en de huurlingen waren bezet. Een toestel, waarmee een j ?roep huurlingen uit Kongo is gevlucht, is volgens in Salisbu- ry ontvangen berichten gister- avond op het vliegveld van Ka- I riba in noord-Rhodesië geland, j Een woordvoerder van het Rhodesische ministerie van Voorlichting deelde mee dat j het toestel dringend om toe- stemming tot landen had ver- zocht met het oog op de toe- stand der gewonden aan boord, j en dat die op humanitaire gronden was verleend. Twaalf van de inzittenden zijn opgeno men in een militair hospitaal. Het vliegtuig is in beslag geno- Tsjombe ontvoerd door een gangster In Parijs wordt nu met aan ze kerheid' grenzende waarschynlijkheid aangenomen dat het de Franse gangster Francis Bodenan is ge weest, die de hand heeft gehad in ADVERTENTIE Wie wil er nog een fijne vakantie bespreken? ELTOURS (het „kleine" reisbureau met de grote service) heeft nog een aantal piekfijne vakantie-reizen in petto voor U Ja, zelfs in het hoog seizoen is er nog keus. Maar de late beslissers van dit jaar moeten er dan nu wel vlug by zijn, want óók Eltours raakt uitverkocht. Wij hebben gelukkig nog wat ach ter de hand weten te houden: voor nieuwe klanten; die hebben wy nog zo graag en daarom geven wy ook nog zo'n uitgebreide service in va kantie-reizen. Komt U maar even langs in onze (kleine)kiosk: wij vertellen U er graag alles óver. purs Kiosk Stationsweg/hoek Morssingel Leiden Telefoon 01710—26960 de ontvoering van de Kongolese ex- premier Moise Tsjombe. Bodenan, die een bekende klant van de Fran se politie is. bevond zich in het vliegtuig waarin ook Tsjombe plaats had genomen en dat vorige week vrydag by verrassing in Algiers landde, waar over het lot van de voormalige sterke man van Katan ga gisteravond nog altijd geen be slissing was genomen. De 43rjarige Bodenan was pas uit de gevangenis ontslagen waar hij ne gen jaar had doorgebracht wegens een moord die hy zou hebben ge pleegd doch die ,hy altijd heeft ontkend - op twee andere zware jongens, met wie hy in 1955 een duistere transactie met afgedankte Amerikaanse legergoederen had op gezet. De Franse politie koesterde nau- welyks de illusie dat die negen ja ren celstraf de bandiet naar het rechte pad hadden geleid en het was bekend dat hy na zijn bevrij ding al diirect weer begerig uitkeek naar de mogelykheid een nieuwe gro te slag te slaan. Men weet nu ook dat het Bodenan gelukt was het ver trouwen van Tsjombe te winnen. In tussen zou de Franse gangster ook betrekkingen hebben aangeknoopt niet de huidige Kongolese macht hebbers. Bodenan zou van generaal Moeboetoe opdracht hebben gekre gen het vliegtuig van Tsjombe naar Algiers te loodsen om zo de ex-pre mier langs die weg. te neutraliseren. Kongo en de VIN De Kongoiese afgevaardigde Id- zimboeir heeft de Veiligheidsraad gis teren verzocht. België. Spanje en Portugal te veroordelen omdat zy be trokken zouden zijn by een samen zwering om president Moboetoe af te zetten en ex-premier Tsjombe in Kinsjasa te installeren. Donderdag had de Kongolese af gevaardigde slechts in algemene be woordingen gespróken van een „inter nationale samenzwering", maai- gis teren noemde hy landen en personen toen de Veiligheidsraad het debat over Kongo hervatte. De Kongolees gewaagde van een plan-Kerilis. dat ten doel had de Kongolese economie te saboteren, op standen te ontketenen en generaal Moboetoe uit de weg te ruimen. By dat plan waren lieden betrokken, van wier activiteit de regeringen van Spanje en Portugal niet onkundig konden zyn. Hy noemde de namen .van vyf Belgen en drie Fran sen. Volgens de Kongolese afge vaardigde hadden België, Spanje en Portugal toegestaan, dat op hun ge bied activiteit werd ontplooid gericht op het weer aan de macht brengen van ex-premier Tsjombe. Brussel ontkent De Belgische minister-president Vandenboeynants heeft gisteren in Brussel verklaard, dat België direct noch indirect by de huidige ge beurtenissen in Kongo is betrokken en dat de regering geen enkele be schuldiging of toespeling in die zin aanvaardt. Vp'v'enits rei dit na de ka binetsvergadering van vrijdag, waar op de ontwikkeling in Kongo is be sproken. België houdt volledig vast aan zyn politiek van niet-inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Kongo, zo voegde hy hieraan De minister-president deelde voorts mede. dat de afgelopen dagen geen enkel vliegtuig met verdachte lading uit België naar Kongo kan zyn ver trokken, gezien het scherpe toezicht dat op de vliegvelden wordt uitge oefend. Alle inlichtingen die de Bel gische overheid overigens kreeg over opstandige actie, waren onmiddellyk aan de Kongolese regering doorge geven. Op de oostelijke oever van liet Suez-kanaal zijn vanoch tend om half negen Ned. tijd opnieuw gevechten uitgebro ken tussen Israëlische en Egyptische troepen, toen eerst genoemde een poging deden op te rukken van Ras al-Isj naar Port Foead. Volgens de lezing van Radio-Cairo werden de Is raëliërs door Egyptische le gereenheden tegengehouden, waarbij drie Israëlische pant serwagens en een tank werden vernietigd. Bedrijfsongeval By werkzaam heden op het terrein van de hout handel NV gebroeders Van Buuren van Heyst aan de Galgkade BINNENLAND slang werd het slachtoffer onder val lend gesteente bedolven. De heer Pe ters was gehuwd en had twee kin deren. Handtekeningen voor Vietnam Vlaardingen geraakte gistermiddag j Het op initiatief van de Amsterdam- de 16-jarige fabrieksarbeider G. van Vliet onder een stapel vallend hout. Hij overleed op weg naar het zieken huis. Mijnwerker verongelukt In een pyler op de 506 meter verdieping van de staatsmyn Wilhelmina is gisteren de 44-jarige houwer-voorman J. Th. Peters uit Heerlen verongelukt. Ty- dens het aanbouwen van een lucht- Archief verbrand Een felle uitslaande brand in Den Haag verwoestte gisteren de archie ven van Kruseman's Uitgevers Maat schappij en de consulaat-generaal van El Salvador. Beiden instellingen zijri gevestigd in een gebouw aan het Nassauplein. De archieven waren on dergebracht op de zolderetage. Hoe de brand kon ontstaan is nog niet bekend. Volgens verklaringen van personeelsleden is niemand naar het archief geweest. De brandweer bluste met groot materieel, waaron- De Haagse „hoogwerker" in actie hij de brand aan het Nas- saupïein. der de nieuwe „hoogwerker". Deze machine kon echter niet goed wor den ingeschakeld, omdat het niet mogeiyk was voldoende water aan te voeren. De directeur van de uitgeversmaat- schappy is consul voor El Salvador. Tn. verband hiermee was geen duide- lyke scheiding aangebracht in de ar chieven. De zolderetage is geheel uitgebrand. De schade is nog niet te bepalen. ADVERTENTIE De echte die niet bijt! ËSHHBHHI In de Afrikaanse staat Nigerië is een burgeroorlog uitgebroken. Het federale leger is een algemeen offen sief begonnen tegen Oost-Nigerië, dat zich op 30 mei van de federatie af scheidde en de onafhankeiyke repu bliek Biafra uitriep. Het militaire staatshoofd van Nigerië. generaal Gowon. heeft zyn troepen bevel ge geven het gebied binnen te rukken en de leider daar. luitenant-kolonel Ojoekwoe, „en zyn opstandelingen bende" gevangen te nemen. De officiële Nigeriaanse radio on derbrak gisteravond het programma om het nieuws van het offensief mee te delen. Het federale leger zou de steden Oboedoe en Obolo al veroverd hebben en de tegenstander „zware verliezen" hebben toegebracht. Vol gens de bekendmaking over de radio hadden oosteiyke troepen don derdagochtend vroeg aan de grens het vuur geopend op posten van het se oud-verzetstryder Piet Nak opge richte Comité Vietnam, dat op 20 mei in de hoofdstad een massale Vietnamdemonstratie heeft georga niseerd. biyft actief. Het is nu bezig met een handtekeningenactie voor een petitionnement, dat het voor 25 augustus wil aanbieden aan de Tweede Kamer. In de Kamer wordt op 25 augustus het in verband met de oorlog in het Midden-Oosten uit gestelde Vietnam-debat gehouden. Piet Nak verwacht dat er ongeveer 100.000 personen hun handtekening zullen zetten. Dood van zeeman vastgesteld De lykschouwer van Cairns in Noord- Queensland is gisteren tot de conclu sie gekomen, dat de Nederlandse zee man Henri Anton Maurenbrecher is omgekomen by een poging naar Ne- derland te varen. De 61-jarige Mau- renbrecher verdween in juni van het vorig jaar. toen hij met zyn boot voer tussen Cairns en Cape York, de noordelykste punt van Queensland. Men vond later wrakstukken van het scheepje. Kernhaven vrijgegeven Gisteren is de Kernhaven waar op maandag 12 juni een militair munitieschip ex plodeerde, weer vrijgegeven. Vorige week woensdag al werd het terrein rond de haven vrygegeven. Het opruimen en onschadeiyk ma ken van by de explosie verspreide granaten en andere munitie heeft ongeveer een maand in beslag geno men. Constant zyn tientallen mili tairen ook gedurende de weekein den met dit karwei bezig geweest. BUITENLAND Polio-epidemie Een kinderver lammingsepidemie heeft tot dusver in Nicaragua aan 36 personen het leven gekost. Er zyn nu 306 gevallen bekend en er komen er dageiyks on geveer 12 bij. De regeling heeft maatregelen genomen voor inenting op grote schaal. Paratyfus in Beieren In het dorp Grossaitingen bij Schwabmün- chen ih Beieren is een persoon aan paratyfus gestorven en lyden nog 65 mensen aan deze ziekte. Er zyn qua rantaine-maatregelen getroffen om de epidemie de kop in te drukken. Zuidkoreaan gearresteerd De Westduitse politie heeft een 31-jarige Zuidkoreaanse sportleraar uit Seoel in zyn woning in Stuttgart gear resteerd onder verdenking van mede plichtigheid aan ontvoering van zes tien Zuidkoreaanse studenten uit West-Duitsland. Generaal vermist Generaal-ma- joor Crumm, bevelhebber van de derde divisie der Amerikaanse stra tegische luchtmacht, behoort tot de zes vliegers die sinds gisteren ver- (Van onze Brusselse correspondent) De directie van het warenhuis l'In- novation, waarvan het hoofdgebouw door brand is vernield, heeft thans aan 650 leden van het ongeveer 1200 mannen en vrouwen tellende perso neel ontslag aangezegd. Voor 250 werklieden eindigt de dienstverband tussen 19 juli en 2 augustus; 400 man hoger gekwalificeerd personeel wordt per 1 oktober de laan uitgezonden ondanks de betuigingen van trouw en zorg welke de directie kort na de ramp heeft geuit. Het thans ontslagen personeel mag terugkomen wanneer het nieuwe ge bouw in gebruik zal worden geno men. Dat zal, zo rekent men, niet voor eind 1969 begin 1970 zyn. Zestig personeelsleden van het afgebrande warenhuis zullen te werk worden ge steld in een houten noodgebouwtje, dat by het Noordstation wordt opge richt. Vyfhonderd heeft men onderge bracht in andere filialen van het wa renhuis in Brussel en elders in Bel gië. Over de schadevergoedingen aan de nabestaanden van de slachtoffers van de ramp is nog steeds niets be kend. Evenmin over het standpunt van de verzekeringsmaatschappyen, die gebouw, inhoud en bedrijfsscha de hadden verzekerd. Het onderzoek van de Belgische justitie naar de oorzaak van de ramp en de eventue le schuldvraag in verband met het gebrek aan blusmiddelen en nooduit gangen is nog niet geëindigd. Door gaans welingelichte kringen in de Belgische hoofdstad verwachten, dat de directie van het warenhuis toch nog wel officieel ter verantwoording zal worden geroepen. De brand is overigens niet alleen een zeer grote schadepost voor l'In- novation geweest, maar ook voor al le andere grote warenhuizen in Brus sel. De meeste hebben naar voor zichtige schattingen sedert de tijd stip van de brand nog niet de helft omgezet van hetgeen in andere jaren in dezelfde periode als normaal werd beschouwd. mist worden na de botsing tussen twee bommenwerpers van het type B-52 boven de Zuidchinese Zee. Ze ven van de dertien inzittenden van de twee verongelukte toestellen zyn gered. Brandstichting in Madras In de sloppenwyk van Madras (India) zyn de afgelopen week meer dan 10.000 personen dakkoos geworden by 44 branden waarvan 14 van grote om vang. De politie heeft de bewaking van de wijken opgevoerd en de bur- gery heeft een wachtdienst ingesteld omdat men meent dat er opzet in het spel is. federale leger, die onmiddellyk wa ren gaan terugschieten. De radio deelde nog mee dat leger en politie opdracht hebben gekregen de bur gerbevolking in het oosten te be schermen. Radio-Blafra had eerder op de avond omgeroepen dat een aanval van Nigeriaanse troepen was afge slagen. Negen Nigeriaanse soldaten waren daarby gesneuveld. Een com pagnie van het federale leger was buiten gevecht gesteld. Onder de troepen van Biafra waren slechte enkele gewonden gevallen. Nadat zy de aanval hadden afgesla gen waren ze opgerukt op Nigeriaans gebied en hadden de plaats Okpo op acht kilometer van de grens bezet. De federale troepen staan volgens de bekendmaking onder bevel van blan ke huurlingen. Koningin Elizabeth Engeland heeft de Zs'.jat Francis Chichester gisteiDvu ridderslag toegediend üoonaa eenzame reis om de wereltseei zeilboot Gipsy Moth. Dei mei gin legde het zwaard t,rmi Francis Drake op beide sc)[ng i van de grijze zeezeiler, Chichester met één knie beklede riddersbankje lag,insgr Na de plechtigheid liet Sfnnnei cis de vorstin en Prins Ph^e^ jacht zien, waarmee hij <®xpr voren was gemeerd bij ftekgês Naval College te Greenwick&ncl De ridderslag werd gegtf Dl de binnenplaats van de ac!urun aanwezigheid van twem&d$. gasten. Dit geschiedde ojienge van de koningin. Oorspr(FoeP6 zou de plechtigheid pZaa<iieter( in de studeerkamer van d«an - raai die aan het hoofd jfcy hs ie school voor marineoffi^aaI Miljoenen zagen de rfddefïjJJJ televisie. 3togr ,eidóe gencla de hr. F. A. Z. Poeteran. 2 uur Hoge woerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam.; openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur n.m. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v.d. Brugge. 7.30 uur am. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voor middag. StadsgehoorzaalInternationaal Volksdansfeetlval. Bulgaarse troep. 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangellezending. spr. evang. G. Klumper 10 uur voorm; spr. evang. G. Grootveld. 7.30 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangeliezending. Spr. evang. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Hogewoerd 175: Dienstvergadering an Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- 6preksavond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Kex: „Cinese avonturen in China", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Stiullo: „Mary Poppins" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. 'sMorgens 10.30 uur: „Flipper", behalve zondag. Lido: „Harten troef tn Tokio", 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hombre", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Fantomas contra Scotland Yard". 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera: „Gescheurd gordijn", 14 J. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 4.45. 7 en 9.15 uur. Iedere middag 2.30 uur: „Prins zonder vrees". ADVERTENTIE AUTOPECH 24 uur per dag staan onze ser vicewagens en onze 4-tons kraanwagen voor U paraat. Uniek is onze foto-dienst by ongelukken en aanrydingen. JEIDSE AUTOREPARATIE EN AUTOBERGINGSDIENST Tel. 01710-25216, b.g.g. 20693 Werkplaats: p.a. Middelstegr. 89, Leiden. b i de Astra (Wassenaar)lena, Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 enuiter „Actie man Harper" (18 j.).tPPnt 7 en 9.15 uur: „Robin and tit u,,. Hoods". Zondagmiddag 2.30 ue BU charge aan de Rode Rivier". jn Jgen TENTOONSTELLINGEN' rerd 5 u. nam.; zonidag 1-5 u. narf>enc' 6 augustus)prak De L,akennal Dag 10-6 uujTeug i -5 uur taal Legermuseum Pesthulslaan>eide uitzondering van zaterdag vaDnpni. (7Uidag 1-6 uur) Molen „de Valk": Molenmufle,nk opend dinsdag t/m. zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags l'U ve nam Maandags geeloten. Rijksmuseum voor Volkei Tentoonstelling: „Ball, bee droombeeld". Geopend dagel(|l 17 uur: 'e zondags 13—17 uui ue oktober). jank Rijksmuseum voor Volkeer vi l'en toonstelling van Japanse hen van Kyösal. Dageiyks 10-L Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volke^bei (Steen6traat 1): Dag 10-7 u.; dogs 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de ga nis der natuurwetenschnppeDTn 104 uur. zond. 1—4 uur. A 0 Wassenaar: (Kunstzaal Heuff toonstelling van aquarellen vt man Bogman. Geopend maand I zaterdag 10 uur voorm. - 5 uc bovendien dinsdagavond 8-1 (t/m 19 Juli). Zaterdagmorgen vóór 12 uir plege men de eigen huisarts, i tot maandagmorgen doktersli °P 2 2 2 2 2. ..De Avond- en nachtdienst der apoïf .S Geopend voor spoedeisende ir Doeza Apotheek, Doezastraat Bnke 21313. Gert Apotheek Voorschoten is opkwaï 9 Juli gesloten van 's morgenizu k tot 's avonds 22 uur. rt-nb Apotheek R. van Breest SmaU-- te Leiderdorp en de Oegstgeest1" theek zijn de gehele week geopt"am 6—1, dam ZATERDAG 8 JULI. Circustheater, 20.15 uur tlonaai Ballet. Nieuwe Kerk, 20.00 uur: musyoken"; Gerard Akkerhu gel en Frans Brüggen, blokfi Theater in de Steeg, 20.30 uu. Dwergen" van Harold PLntei, ZONDAG f) JULI. Circustheater. 20.15 uu. derlandse Operastichting „Lu Poppentheater Frank Kooman, uur: „De dieren van Suits: MAANDAG 10 JULI. Circustheater, 20.15 uur: Young University American dancers. DINSDAG 11 JULI. Circustheater, 20.15 uur: lands Danstheater. Kurzaal, 20.15 uur: Hongaars* dansgroep „Faclla". WOENSDAG 12 JULI. Circustheater 20.00 u.: Toon jubileum-one-man-show „Tic: Kurzaal. 20.15 uur: Het Orkest. Poppentheater Frank Kooman uur: „De dieren van Suft* san".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2