Gerben Karstens weer in groene SPORTvan vandaa9 Finale Newcombe-Bungert De Tour in cijfers In dienst van het vaderland ZOMERSE RIT DOOR HET BELGISCH LUXEMBURGSE SUPPORTER EXHIBITIE OP METS-BAAN GROOTSTE DECEPTIE SINDS JAREN VOOR BRITTEN OP WIMBLEDON Gezicht gered Europese toernooien Ajax es el mas poderoso Zl' t>ONDERDAG 6 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD (door Fred Racke t Met een onvoorstelbaar optimisme blijven de organisatoren van de Tour jubelen over het slagen van de landenformule in deze 54ste Tour. Goddet in zijn kakiuitrusting trouwens toch al het toonbeeld van een hoogstbejaarde padvinder, prijst dagelijks op een manier die generaal De Gaulle - de andere president van Frankrijk in deze dagen - hem niet zou verbeteren, het vlagvertoon van de Franse na tionale equipe. En de ploegleiders, ogenschijnlijk veranderd als een blad aan een boom, volgen hem braaf na, als ze verklaringen gaan afleggen ten dienste van het va derland. Guillaume Driessens, een van de ba zen van de Belgische A-ploeg, is daar een voorbeeld van. Toen in de rit van Roubaix naar Jambes de Belgische ploeg de trui van Jos Spruyt niet verdedigde bereikte het vaderlands lievende commen taar van Driessens het hoogtepunt. „Wij konden", zei hij keihard, „de gele trui van Spruyt niet verdedi gen omdat Martin Vandenbossche was gevallen. Die moest worden geholpen want ik verlies liever een gele trui, dan Martin Vandenbos sche. Wat Driessens niet veteldc was dit: al in Roubaix wist de eerste de beste mechanicien in de karavaan te vertellen, dat dit de dag van Rik van Looy zou worden. De ove rigens nog verrassend goed rijden de voormalige keizer kon in de ka ravaan rekenen op de assistentie van iedereen die hem maar een goed hart toedraagt - en dat zyn in de eerste plaats bijna alle Bel gen - om hem naar een ritzege in eigen land te leiden. Daarom werd de trui van Spruyt niet ver dedigd. En daarom was het voor Driessens een welkome omstandig heid dat Vandenbossche viel. Maar dat zegt Driessens niet. Goddet raakte overigens vandaag, in zijn hoofdartikel in 1' Equipe hele maal op dreef. Juichend herinne rend aan de prestaties van de Franse nationalen, lanceerde hij een scherpe aanval op Luciano Pezzi, de Italiaanse ploeglei der van Felice Gimondi. „Kijk toch", kreet hij, „hoe die Fransen het doen. Voor vlag en vaderland. En wat is er bij de Italianen aan de hand? Daar is de ploeg samen gesteld uit bijna allemaal Salvari- ni-knechten, de mannen, die het hele jaar door in dienst van Gi mondi rijden. Daar blijkt weer eens het nadeel van de fabrieksbelan- gen". Goddet vergat er bij te vertellen wel ke kaart Pezzi dan nog meer had moeten spelen, nu Motta en Ador- ni niet naar Goddets Tour zijn ge komen. Het is natuurlek onzin om de Italianen te verwijten dat zij een ploeg in dienst stellen van een van de grootste coureurs. Boven dien, die men daar sinds jaren heeft gehad. Misschien is Gimondi daarom wel zo boos geworden, dat hij vandaag een paar maal heel nijdig atta queerde. Tenslotte heeft ook Roger Pingeon de Tour de France nog niet gewonnen, net zo min als Raymond Poulidor of Lucien Ai- mar. Wie in de Franse ploeg met de buit gaat strijken, moet nog maar worden afgewacht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir De Zwitserse filmster Maxi- s milian Schell heeft de gecombi- 1 neerde Zwitserse/Luxemburgse j§ j ploeg in de Ronde van Frank- g rijk een bedrag van ongeveer i 3.000 gulden geschonken. Schell, g i een verwoed wielersupporter, n j§ besloot tot zijn schenking, toen M 1 hij in de kranten las dat zijn j§ g landgenoten in de Tour tut nu g §f toe niet meer dan 20 gulden per De verjaardag van Jo de Roo is door de Nederlandse Toer- ploeg sobertjes gevierd. De Roo had het zijn makkers dinsdag avond verteld: „morgen zal ik „vlammen". Precies als vorig jaar wil ik de vijfde juli vieren met een overwinning". De Roo kwam er niet aan te pas. Het is gebleven bij een handdrukje bij het avondeten en een bescheiden extra drankje. En al had Jo de Roo zijn woorden dan niet waar kunnen maken, toch heerste er aan de tafel waar de Nederlanders zich te goed de den aan de biefstukken, een wat feestelijke stemming. Gerben Karstens had zich immers weer mogen tooien met de groene trui. van der Vleuten met maagklachten. Hij riep zelfs toer-arts dr. Dumas te hulp, die hem met enkele tabletten in ieder geval de finish liet bereiken. „Maar bepaald lekker voel ik me niet," zuchtte van der Vleuten, zyn fiets tegen een paaltje gooiend. Dat de Nederlander steeds weer de staart van het peloton kon bereiken, was op deze zomerse dag door het Belgisch-Luxemburgse zeker niet te danken aan hemzelf. Van der Vleuten mag de anderen danken voor hun be reidwilligheid het kalmpjes aan te doen. Het was een etappe zonder ge schiedenis. De Belg Van Springel mocht de sprint winnen vóór de Duit ser Bölke en nog een andere Belg: Vandenberghe. spanden zich in deze lange etappe van Jambes naar Metz (283 km) niet bijzonder in. Natuur lijk waren er weer de „mannen van het eerste uur," de dapperen, die al tijd hopen, dat de „groten" hen rus tig zullen laten gaan. Van de Neder landers waren er bijv. Maliepaard, Zilverberg en Schepers by. Het bleek allemaal niet veel meer te zijn dan een stormpje in een glas water. De renners trapten in gelijkmatig tempo de kilometers onder zich weg, bij de ze en gene herberg afstappend om een koele dronk op te pikken, de rechterhand opheffend om de sup porters te groeten, die zich bij tien duizenden langs het parkoers hadden geschaard. In de achterhoede worstelde Jos KATTESTAART NAAR MONACO Go Ahead's voorhoedespeler Ger- rie Kattestaart zal het komend sei zoen naar alle waarschijnlijkheid uit komen voor Monaco, de oude club van Bart Carlier. De ex-Feyenoord- speler die door blessures het afge lopen seizoen niet altijd in het eer ste If tal van de Deventenaren is op gesteld, werd door zijn vereniging op de transferlijst geplaatst. Het wach ten is alleen nog op het laatste ge sprek tussen Go Ahead en Monaco over de eliminatie van het verschil tussen de gevraagde en geboden geldbedragen. De Wimbledonexhibitie, zondag op de Metsbanen in Scheveningen. die wellicht voor de laatste maal zal worden gehouden, omdat een voor stel in de internationale federatie in bespreking wordt genomen om ex hibities te verbieden, heeft ditmaal een bijzonder attractieve bezetting. Voor het eerst zal een damespartij worden gespeeld en wel tussen de Amerikaanse tennisters Rosemary Casals en Billie-Jean King-Moffitt. In de herenparty en zullen behalve de Nederlandse kampioen Tom Okker optreden de Zuidslaviër Nikola Pilic en de Australiërs John Newcombe en Tony Roche. Van Springel passeert als win naar de finish in Metz vóór de Duitser Bölke. De uitersten zullen elkaar ontmoeten in de herenenkelspel- finale van Wimbledon van vrijdag aanstaande. De volkomèn ongetrainde artist Wilhelm Bungert bindt de strijd aan tegen de in topconditie verkerende vakman John Newcombe. Deze uitkomst vormt voor de Brit ten de grootste deceptie sinds jaren, want nooit was de kans groter dat met het verdwijnen van de ge plaatste spelers de nationale num mer één Roger Taylor de finale zou bereiken. Maar de 28-jarige Bungert bleef hem in vijf sets: 6-4, 6-8. 2-6, 6-4, 6-4 de baas. Het was de derde uitputtende vyfsetter, die de Duitser in tien dagen uitvocht. „Mijn condi tie is heus niet zo goed", vertelde de dolgelukkige Bungert na afloop. „Maar ik spaarde me tijdens de par ty welbewust en liep niet op elke bal. Dat deed Roger wel. En ik was er gelukkig om. Maar toen het er om ging was ik net wat fitter dan hij". Tot hun stomme verbazing hoorden de Britse journalisten hoe Bungert's Uitslag van de zesde etappe (Jam bes—Metz, 238 km)1. Van Springel (Belg.) 6.13.28 (met bonificatie: 6.13.6). 2. Bölke (W-Dld.) 6.13.39 (met bon.): 6.13.19. 3. Van den Berghe 'Belg.) 6.14.14 (met bon.: 6.14.09). 4. Rügg (Zwits/Lux) 6.14.14. 5. Aranza- bal (Esperanza, Sp) zelfde tijd. 6. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) 6.14.25, 7. Planckaert (B), 8. Karstens (Nederland). 9. Godefroot (Rode Duivels), allen in dezelfde tijd. 10. Grain (Coqs, Fr) 6.14.25. 11. Janssen (Ned.). 12 Metcalfe (GB). 13. Saez <Sp). 14. Jacquemin (Rode Duivels), 15. Lemeteyer (Fr). 16. Sweerts (Ro de Duivels)17. Michelotto (Primave- ra). 18. Huysmans (Belg). 19. Glemse W-Dld). 20. Van Looy (Belg). 29. Aimar (Fr). 30. Spruyt (Belg). 36. Schepers (Ned.). 43. Riotte (Fr 59. Poulidor (Fr), allen in 6.14.25. 71. Haast 6.14.25. 79 De Roo. 85. Harings. De Fransman Henri Anglade (Coqs) en de Italiaan Stefanoni (Primavera) hebben de strijd gestaakt. Ploegenklassement zesde etappe: 1. België (Van Springel. Van den Ber ghe en Planckaert) 18.42.07. 2. West- Duitsland 18.42.19. 3. Zwitserland- Luxemburg 18.43.04. 58 pnt. 4. Espe ranza, zelfde tijd 87 pnt, 5. Rode Dui vels 18.43.15. 29 pnt. 6. Nederland (Karstens, Janssen en Schepers) s.t. 55 punten. Algeemen klassement: 1 Pingeon (Fr) 30.06.17. 2. Polidori (Primavera) 30.06.53 op 36 sec. 3. Riotte (Fr) 30.07.03 op 46 sec. 4. Letort (Bleuebs, Fr) 30.08.52 op 2 35. 5. Van Looy (Belg) 30.09.25 op 3.08. 6. Peffgen (W-Dld) 30.09.33 op 3.16. 7. Van der Vleuten (Ned) 30.09.46 op 3.29, 8. Spruyt (Belg) 30.10.23 op 4.06, 9 Manzaneque (Esperanza, Sp) 30.10.24 op 407, 10 Garcia (Sp) 30.10.33 op 4.16, 11 Van de Kerkhove (Rode Dui vels) 30.10.53 op 4.36, 12 Ignolin (Bleuets) 30.10.58 op 4.41, 13. Schleck (Zwits/Lux) 30.11. 07 op 4.50,14 Thei- lieri (Coqs) 30.11.09 op 4.52, 15 Delisle (Coqs) 30.11.19 op 5.02, 16 Tosello (Primavera) 30.11.23 op 5.06, 17 Bas so (Primavera) 30.11.26 op 5.09, 18 Van Springel (Belg) 3011.36 op 5.19, 19 Poulidor (Fr.) 30.12.23 op 6.06, 20 Harings (Ned.) 30.12.26 op 6.09, 21. Grain (Coqs) en Haast (Ned.) beiden 30.12.34 op 6.17, 29 Janssen (Ned.) en Van Neste (Belg) 30.12.43 op 6.26, 31 Simpson (GB) 30.12.46 op 6.29, 32 Karstens 30.12.51 op 6.34, 34 Schepers 30.12.56 op 6.39, 36 Bodrero (Primave ra) en Aimar (Fr) 30.07.05 op 6.48, 61 Zilverberg 30.1351 op 7.34, 66 De Roo 30.14.02 op 7.45, 116 Maliepaard 30.22.26 op 16.09. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 92.10.33. 2. Primavera 92.14.21, 3. Nederland 9217.54, 4 België 92.19.52, 5. Rede Duivels 92.20.01. Puntenklassement: 1 Karstens (Ned.) 44 pnt, 2 Reybroeck (Belg.) 43, 3 Riotte (Fr) 40, 4 Janssen (Ned.) 34, 5. Godefroot (Rode Duivels) 32. Pas na Jamhes praat ik erover had Wout Wagtmans voor de start van de Tour in Angers ge zegd. Hij bedoelde: de rel die dreigde te ontstaan tussen hem en Kees Pellenaars. die zijn Tele- vizier-mannen niet voldoende materiaal zou hebben meegege ven. Wagtmans was in Jambes bang Pellenaars te ontmoeten en op eventuele verkeerde uitlatin gen gewezen te worden. De on enigheid is echter nu uit de we reld, want in 't Belgische plaats je aan de Maas verscheen giste ren de eerste mecanicien van de Televizier-ploeg, Jan Leys, die het resterende materiaal alsnog aan voerde. De Nederlandse ploeg heeft dan nu ook de beschikking over alles wat maar nodig is om een Tour goed doen te verlopen. Wout Wagtmans praat nu hele maal niet meer over een onenig heid met Pellenaars en de ploeg leider van de Televizieren heeft zijn gezicht gered door nog tijdig het materiaal te doen aanvoeren. voorbereidingen voor Wimbledon wa ren geweest. „In de maanden april en mei werkte ik twaalf tot veertien uur in myn sportzaak, s'Avonds was ik doodmoe en blij als ik mijn benen op een stoel kon leggen. Tennis was er niet bij. Temeer niet omdat mijn vrouw Birgett in augustus een baby verwacht. Toen ik op Queen's aan kwam had ik een maand lang niet gespeeld". Verklaring Daarmee was ook een gedeeltelijke verklaring gegeven voor het grote aantal dubbele fouten dat Bungert sloeg. In de eerste en laatste set nam de steeds nerveuzer wordende Roger Taylor die slechte gewoonte van hem over. Afgaande op de cyfers: 15 dub bele fouten voor Bungert en 12 voor Taylor kan men zich voorstellen, dat deze halve finale mank ging aan kwaliteit, en dat was de waarheid. Het duel Newcombe-Pilic (97, 46, 63, 64) werd veel minder ontsierd door fouten, maar hier was Newcom- be's service-kanonade zo overheer send dat de spanning slechts zelden oplaaide met uitzondering van enkele superbe rallies in de vierde set toen Pilic alles op alles zette. Driemaal was hij een punt van een doorbraak verwijderd. Driemaal redde Newcom be zich met een wegschietende ser vice gevolgd door een afmakende smash als dat nodig was. Hij hield zyn service en pakte twee games la ter de match op love. „Ik hoop op Newcombe voor de finale", had Bun gert tevoren gezegd. „Met een links handige speler weet je nooit waar je aan toe bent". „Ik ben niet onge lukkig met Bungert". zei Newcombe van zijn kant. „Ik heb hem een keer of vyf verslagen. Maar de ontmoe ting van vrijdag blyft een finale en het is best mogelijk dat ik het dit keer niet haal. want Bungert is een man met ongelooflijk gevaarlijke slagen". Lidy Jansen Venneboer en Betty Stöve hebben de kwartfinales van het dames dubbelspel niet gehaald. In de achtste finales werden zij uit geschakeld door de Frans-Australi sche combinatie Franpoise Durr Gail Sherrif. De setstanden wi 6—2. 6—1. Het volledige programma eerste ronde van de Europese beker toernooien, waarvoor gisteren uit Genève de loting werd verricht, ziet er als volgt uit: Landskampioenen: Skeid Oslo (Noorwegen) Sparta Praag (Tsj. SI.). Besiktas Istanbul (Turkije) - Rapid Wenen (Oostenrijk). Man chester Un. (Eng.) - Floriana i Mal ta). Gornik Zabrze (Polen) - Djur- gaarden Stockholm (Zweden». Ajax Amsterdam (Ned.) - Real Madrid (Spanje) Olympiakos (Cyprus) - Sa rajevo (Zuid-Slavie). Glentoran Bel fast (Noord-Ierland» - Benfica Lis sabon (Portugal). Eintracht Braun schweig (W. Deutsland) - Dinamo Tirana (Albanië). Vasas Boedapest (Hongarye- Dundalk (lei-land). Botec Plovdiv (Bulgarije) - Rapid Boekarest (Roemenië). Valur Reyk javik (IJsland) - Jeunesse d'Esch (Luxemburg)Celtic Glasgow (Schotland) - Dinamo Kiev (Rus land). Karl Marx Stadt (Oost- Duitsland) - Anderlecht Brussel (België) FC Basel (Zwitserland) - Hvidovre Kopenhagen (Denem.). Olympiakos Piraeus (Griekenland) - Juventus Turijn (Italië). St. Etien- ne (Frankrijk) - Kuopio Palloseura (Finland). de Aberdeen (Schotland) - Kr. Reyk javik (IJsland). Altay Izmir (Tur kije) - Standaard Luik (België». Vasas Gyoer (Hongarye) - Limas sol (Cyprus). FC Valencia (Spanje) - Crusaders Belfast (Noord-Ierland). Shamrock Rovers (Ierland» - Car diff City (Wales». Poolse bekerwin naar - Hjk. Helsinki (Finl.). AC Mi laan (It.) - Bulgaarse bekerwin naar. Torpedo Moskou (Rusl.) - Mo tor Zwickau (O. Did.». Hibernian La Valetta (Malta) - NAC Breda (Ned.). Oostenrijkse bekerwinnaar - Steaua Boekarest (Roemenie). Ham burger SV (W. Did.) - Randers Fre- ja (Demen.». Bayern München (W.- Dld.) - Griekse bekerwinnaar. Aris Bonneweg (Lux.) - Olympique Lyon (Fr.). Hajduk Split (Z. Slavië) - Tottenham Hotspur (Engeland). Lausanne Sport (Zwits.) - Spar- tak Trnava (Tsj. SI.). Voor beide toernooien gelden het komende seizoen enkele nieuwe regels. Zo zullen er in de eerste twee ronden geen beslissingswedstrijden worden gespeeld. Mochten twee clubs toch gelijk eindigen, dan zullen de doelpunten, in een uitwedstrijd ge scoord, dubbel tellen. Mocht ook de ze methode geen winnaar aanwijzen, dan wordt de strijd met een half uur verlengd, waarna, wanneer nog steeds geen beslissing is gevallen, het lot zal beslissen. POST WINT IN ULVENHOUT De Amstelvener Peter Post woensdag winnaar geworden van Ronde van Ulvenhout, een wegwed strijd over 140 km voor profwielren ners. Er waren talloze uitlooppogin gen in de koers, die rond de 25.000 toeschouwers trok. Op 17 kilometer voor de eindstreep trok Peter Post er alleen tussen uit. By de finish had hij een voorsprong van twee nuten opgebouwd. Cees Lute woi eindspurt van het peleton vóór Henk Nydam, die zondag jJ. terugkeerde uit de Ronde van Frankrijk. De uit slag luidt: 1. Post (Amstelveen» 140 km in 3.19.40, 2. Lute (Castricum» op 2 mi nuten, 3. N ij dam (Zundert) z.t., 4. Van der Flaas (Belg) z.t., 5. Breure (Rotterdam) z.t., 7. Boons (Belg) z.t., 8. Paul (Den Haag) z.t., 9. De Wolff (Belg) z.t., 10. Hugens (Am- stenrade) z.t. (Van onze correspondent) Ajax wordt in Spanje een uiterst gevaarlijk elftal genoemd. Die naam hebben de Amsterdammers te dan ken aan het feit. dat zij anderhalf jaar geleden in een oefenwedstrijd het Spaanse nationale elftal, waarin alle voetbalgrootheden van het land waren opgesteld, een nederlaag' heb ben bezorgd. Ook in Madrid wordt Ajax tot één van de beste ploegen van Europa gerekend en de leiding van Real Madrid noemt haar een ge duchte tegenstander. De naam „Ajax" is aan iedere Spanjaard bekend en heeft een machtige klank. Daar hebben ove rigens de elf Amsterdamse voetbal lers niet zelf voor gezorgd, maar de fabrikant van een waspoeder van de zelfde naam. Die fabrikant voert (evenals in Nederland trouwens) een uiterst intensieve reclame over de te levisie. Een in een hagelwit harnas gestoken ridder op een sneeuwwit paard raast met een spierwitte lans in de machtige hand door het land. De vuile werkkleding van een ieder die door de lans wordt aangewezen wordt ineens witter dan wit. .Ajax es el mas poderoso". „Ajax is de machtigste", brult een donderende stem dagelyks vele malen de Spaanse huiskamers in. Deze slagzin is door de meeste sportredacteuren van de Spaanse dagbladen overgenomen na het be kend worden van de uitslag van de loting in Genève voor de eerste ronde om de Europese voetbalbeker. Of Ajax ook de machtigste zal bly'ven, moet dan nog blijken. Real Madrid is zonder twyfel de best gedirigeerde ploeg van geheel Spanje. Op alle andere elftallen wordt een commerciële roofbouw ge pleegd, die een ernstige weerslag heeft op de prestaties. De clubs van Barcelona bijvoorbeeld reizen in de drie maanden durende voetbalvakan tie de gehele wereld af en nemen deel aan alle toernooien waar geld is te verdienen. Real Madrid niet. Trainer Migiel Munoz dwingt zijn spelers vakantie te houden, maar verliest hen daarbij niet uit het oog. Vooral de jongeren staan onder een strenge discipline. Als zij een avond aan een van de stranden van de Middellandse Zee iets teveel zouden gebruiken van de vele vorstelijke dranken die Spanje produceert, hoort hy dat direct en oept hem daarvoor op het matje. Juist in deze maanden wordt de trai ning intensiever dan ooit. zodat Real Madrid in topvorm elk nieuw seizoen begint, terwijl vele andere clubs do delijk vermoeid van lange reizen en uitputtende wedstrijden in september in de start verschijnen. Het is duidelijk dat Real Madrid het komende seizoen al zyn aandacht op de Europabeker zal richten. In Spanje zelf heeft het elftal nauwe lijks ernstige rivalen. Trainer Munoz heeft zijn pupillen uit de stryd om de Spaanse voetbalbeker laten wip pen door het zwakkere Valencia, dat- met deze trofee mocht gaan strijken. Real Madrid had geen enkele be-», hoefte om aan twee internationale competities te gaan meedoen. Het elftal schijnt de verjongings kuur, die vijf jaar geleden werd in-, gezet, thans definitief te boven te zyn. Na het vertrek van de groot meesters Di Stefano en Kopa, na het verval van Puskas en Santamaria,. heeft Real Madrid met veel moeite naar nieuwe jonge sterren gezocht. De directie werd daarbij gehandicapt door het besluit van de Spaanse voet-' balbond geen licenties meer aan bui tenlandse spelers te verstrekken. De vernieuwing moest in eigen land wor den gezocht. Migiel Munoz is daar nu wel in geslaagd en heeft weer een homogene ploeg, die opnieuw instaat moet worden geacht de grote triom fen van tien jaar geleden te herha- Daarbij is nog steeds een oudge diende de motor van de voorhoede, Francisco Gent©, de enige Europese voetballer die in alle edities van de Europabeker heeft meegespeeld. Met zijn 38 jaar bewijst Gento nog steeds een van de snelste linksbuiten ter wereld te zyn. Hij wordt kundig ge assisteerd door Velasquez, Amancio en Serena, jongens die geen van al len 25 jaar oud zyn en een uiterst gevaarlijke, pijlsnelle voorhoede vor- Deze voorhoede-is het gevaarlijkst tegen zeer sterke tegenstanders. In, de voorbije competitie heeft Real Madrid in dertig wedstryden slechts tweemaal verloren en wel tegen staartlopers als Cordoba en Granada, Evenals Inter uit Milaan is Real Ma drid een typische vertegenwoordiger van het latijnse voetbal van een flit send. kort samenspel, dat voorna melijk berust op individuele kwalitei ten. Tegenover een stugge tegenstan der die zyn kracht zoekt in een open spel vaneen krachtige en eensgezinde ploeg, verliest Real snel zyn glans. Ajax heeft een reputatie in Spanje en Madrid is daardoor op zyn hoede. Voor Ajax geldt echter dat de eerste klap wel eens iets meer dan een daal der waard kan zijn. P..V De Reisduif Wedvlucht van af Pont. St. Maxcence. Inconcours 71 duiven. Aankomst le duif 10.33.14 uur. Uit slag: 1-2-4-5 P. Mooten; 3-7 M. Deui- lé; 6 K. Passchier; 8-9 T. v. Duuren; 10 S. Koster. Mosconi pakt ook record op 800 m Alain Mosconi, die dinsdag het we reldrecord op de 400 meter scherper stelde heeft woensdag te Monaco ook het wereldrecord op de 800 meter vrije slag verbeterd. De 17-jarige Fransman bracht het op 8 min. 46.8 sec. Het oude record stond sedert 15 januari jl. op naam van de Austra liër John Bennet. Deze kwam in Syd ney tot 8 min. 47,3 sec.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7