Brigitte Bardot in film van haar manf School-tv van grote waarde Aaaaaardbeien volop smullen!! Jordaanse diplomate terug uit Israel Autorijlessen op de scholen in Engeland DONDERDAG 6 JULI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 MOEILIJKE BESLISSING De Heikrekels bereikten een gouden plaat i het der- Tijdens de uitzending de-netprogramma „Zet 'm op" van Roel Balten en Krijn Torringa is gis termiddag een gouden plaat uitge reikt aan de Limburgse groep „De Heikrekels". Van de eerste plaat van deze groep" („Waarom heb jij me la ten staan?") werd deze week het 100.000ste exemplaar verkocht. De vijf man tellende groep bestaat reeds twaalfeneenhalf jaar. Zij tra den in de tijd met wisselend succes op in Brabant en Limburg. Vorig jaar augustus werd hun eerste plaat je opgenomen. Het grote succes van de single kwam merkwaardig genoeg pas de laatste maanden, mede onder invloed van een plotselinge animo bij de Hilversumse radiozenders om het plaatje te draaien. Inmiddels is van „De Heikrekels" een tweede plaatje uitgebracht, dat eveneens vlot wordt verkocht. Door hun socces met het eerste plaatje hebben „De Heikrekels" zoveel aanbiedingen voor optredens te verwerken, dat zy overwegen de amateurstatus af te leggen en van de muziek hun beroep te maken. De gouden plaat werd gistermid dag aan opper-Heikrekel Wim van Gennip uitgereikt door Jacquemine Hoes, de dochter van smartlappen- keizer Johnny Hoes, met wiens pla tenmaatschappij „De Heikrekels" in zee zijn gegaan. filmster lijker geworden nu een derde film maker, met wie ze een deel van haar leven heeft gedeeld, van zijn kant eveneens haar bijdrage aan een nieuwe rolprent heeft verzocht. Zijn naam is echter Vadim, die jaren ge leden met ,JDieu crea la femme" de basis voor BJB.'s stormachtige car rière heeft gelegd. De keuze is dus wel zwaar. Wanneer ze Gunther na tuurlijk liever geen verdriet wil doen, dan heeft Vadim tooh wel ontegen zeggelijk op hem voor dat hy het vak van cineast nu niet meer hoeft te leren. Binnen drie dagen zal, als gezegd, de knoop door de doortas tende B.B. moeten worden doorge hakt. (Van onze correspondent in Parijs) Brigitte Bardot heeft gisteren haar vakantie, die ze in Rome doorbracht voor drie dagen onderbroken om in Parijs haar medewerking te kunnen verlenen aan de synchronisatie van haar laatste film, „Uitzonderlijke geschiedenis" geheten, die ze, enkele maanden geleden met Alain Delon onder leiding van regisseur Louis Malle had opgenomen. Vadim vroeg haar ook al Brigitte, die haar welgevormde be nen had gestoken in een gestreepte pantalon zoals ze tydens de Franse revolutie werden gedragen, had haar echtgenoot, de Duitser Gunther Sachs, in Rome achtergelaten. Niet temin zal hij haar In gedachten ook in Parys zeker blyven vergezellen, want bij haar terugkeer in de Ita liaanse hoofdstad verwacht Sachs van rijn illustere echtgenote ten tweede male het ja-woord. Het ja-woord op de vraag of B.B. haar medewerking zal willen verle nen aan een tweede film, die Sachs binnenkort hoopt te kunnen opne men. De Amerikaanse producer van de James Bond-films Henry Saltz- man is bereid ook Sachs' nieuwe rol prent royaal te financieren, ofschoon zijn debuut als cineast niet bepaald een eclatant succes is geweest. Op het jongste filmfestival van Cannes werd dat Sadhs-produkt eerder als een monumentale flop begroet. Saitz- man heeft aan zyn belofte echter een voorwaarde verbonden: dat B.B. zich eveneens samen met hem in het nieuwe filmavontuur van haar man zal willen storten. Zware keus Brigitte aarzelt. Niet alleen, omdat zij vermoedelyk toch niet zo onvoor waardelijk in-het filmgenie van haar huidige wederhelft gelooft. Boven dien, omdat zy na de mislukking van haar laatste film „A coeur joie" (Van ganser harte) zelfs zij zich voor haar reputatie een nieuw échec moeilijk meer kan veroorloven. Voor die film had ze de belangen van haar carrière ook al ondergeschikt ge maakt aan de stem van haar hart of tenminste van haar medelijden. Want ,.A coeur joie" werd indertijd geproduceerd door haar voorlaatste levensgezel, een" Zuidamerikaan wiens naam iedereen nu zelfs al weer is vergeten en waarvoor haar medewer king toen dienen moest om voor hem het leed van de scheiding wat te verzachten. voor Frankrijtos Kroon in uitspraak ADVERTENTIE „Government House" terug aan de Y.N. Israël gaat ermee akkoord „Go vernment House" in Jeruzalem als hoofdkwartier terug te geven aan de bestadscommissie van de Ver. Na ties, zo heeft secretaris-generaal Oe Thant aan de Veiligheidsraad mee gedeeld. De Israëliërs bezetten het gebouw op 5 juni. Tot 1948 was het de zetel van de Britse hoge commissaris van Palestina. Volgens Thant is de huidige taak van de bestandscommissie alles by te dragen tot handhaving van de rust en voorkoming van hervatting der vijandelijkheden in het gebied. GRAMMOFOON PLATEN- De christelijke lagere school van Wimsum (gem. Baarderadeel) krijgt toch haar televisietoestel om te kun nen deelnemen aan de schooltelevi sie. De gemeenteraad weigerde destijds een toestel voor de school aan te schaffen. Het schoolbestuur ging te gen dit besluit in beroep bij Gedepu teerde Staten van Friesland, maar kreeg ook daar nul op het request. Het bestuur weigerde zich echter by deze gang van zaken neer te leggen en klopte aan bij de hoogste instan tie, de Kroon. De Kroon heeft nu gemeenteraad en Gedeputeerde Staten in het onge- lyk gesteld. Het schoolbestuur heeft destijds nadrukkeiyk gezegd, dat het toestel zal worden gebruikt voor het volgen van schooltelevisieprogram ma's binnen het kader van het les rooster. Dus constateert nu de Kroon vraagt het bestuur aan schaffing van een hulpmiddel ten be hoeve van de school in de zin van artikel 72 van de lager onderwyswet. De Kroon zet voorts uiteen, dat te levisie een medium is. dat zoals in het buitenland is bewezen van grote waarde kan zyn voor het on derwijs. Het aantal televisielessen zal in het schooljaar 1966-1967 al 95 bedragen. Het streven is erop gericht voor 1970 tot een aantal van 200 te komen. De verwachting is gewettigd, dat over enkele jaren televisie ook in Nederland een algemeen gebruikt hulpmiddel by het onderwys zal zyn. Voor scholen, die deelnemen aan het experiment en door het van hen ge vraagde commentaar een onmisbare bydrage leveren voor de opbouw van de schooltelevisie, kan de aanschaf fing van een toestel niet geacht wor den de normale eisen aan het geven van lager onderwys te stellen, te overschryden. Voor vrijdag 7 juli 1967. I. Amllcare Ponchlelli. Scei „La Gioconda" (40 lanov. Beien Ampart lentini, Rosalind Ellas Stefano, Leonard Warren. Plinio Cla- bassl, Giacomo Cottino, Koor en Or kest van de Accademia dl Santa Ceci lia Rome o.l.v. Fernando Previtali. Staatsorkest - III. Modest Moussorgsky. 1. uit „Bo de Société des Con cert du Conservatoire de Paris o.l.v. Alberto Erede. 2. uit „Khovantchlna". Nieuwe voorschriften voor televisiereclame (Van onze correspondent! De Reclameraad, die toezicht uit oefent op de tv- en (toekomstige) ra dioreclame, heeft nieuwe bepalingen opgesteld, waaraan de spots moeten voldoen. De gewyzigde vqprschrlften zullen binnen enkele weken worden bekendgemaakt. De nieuwe regeling zal met ingang van januari volgend jaar van kracht worden. In reclamekringen verluidt, dat in de nieuwe bepalingen ook een rege ling is getroffen voor reclame voor zwak-alcoholische dranken. Onder bepaalde voorwaarden zouden dan spots mogen worden vertoond voor bier en lichte wynsoorten. Dranken, die boven een bepaald minimum aan alcoholpercentage komen blyven van het scherm geweerd. Een woordvoer der van de Reclameraad kon het be richt vooralsnog niet bevestigen. Hy verwees naar de nieuwe voorschrif ten, die binnenkort worden gepubli ceerd. Cordes, Emil Graf, Proebstl. Wa LIESBETH LIST NAAR BRAZILIË (Van onze Haagse correspondent) Liesbeth List gaat naar Brazilië. Zy zal daar, op uitnodiging van de Braziliaanse regering, ons land ver tegenwoordigen op het tweede inter nationale liedjesfeest, dat van 19 tot 29 oktober in Rio de Janeiro wordt gehouden. Het is de eerste maal, dat ons land daarbij zal zijn. De uitno diging is een gevolg van bemoeienis sen van haar grammofoonplaten maatschappij. Op het festival treden dertig zan gers en zangeresjes op. Onder ande ren staan op het programma Udo Jürgens, Catharina Valente en Tom Jones, terwijl ook sprake is van de komst van Frank Sinatra. Voorts komen Nana Moeskouri en Alain Barrière. De deelnemers moeten een nieuw gecomponeerd lied zingen in him eigen taal. De winnaar (es) krygt een prijs van 5000 dollar. Bij familiebezoek in Jeruzalem door de oorlog verrast „Arabieren hebben alle vrijheid" De eerste Arabische diplomaat die voet gezet heeft in Israël na 1948, heeft gisteren verklaard dat de Is raëlische autoriteiten volledige vrij heid van gaan en komen hebben ge laten aan de Arabieren in de bezette gebieden van Jordanië. Dit zei mej. Lucy Khoeri. attaché voor toerisme van de Jordaanse am bassade in Rome, 'die dinsdag uit Tel Aviv op het vliegt'eld van de Itali aanse hoofdstad arriveerde. Zy was by haar familie in de oude stad van Jeruzalem toen deze bezet werd door de Israëliërs. De Israëli sche autoriteiten hebben haar toege staan naar haar werk in Rome terug te keren. Morgenavond om vijl over half tien begint voor televisie-kij kend Nederland het jaarlijks te rugkerende zangrumoer in Knok- ke. Drie Nederlandse meisjes en twee jongens zullen dan onder leiding van Willem Duys) voor de microfoon stappen om onder de ogen van een zeker kritisch, maar vaak ook wat verveeld publiek de strijd aan te binden met n Duits vocaal kwintet. Het zangfeest in de Belgische badplaats zal ook volgende week nog voortduren. Dat zal men allemaal op het scherm kunnen zien. Het Neder, landse vijftal wordt gevormd door v.l.n.r. Jerry Rix, Patricia Paay, Connie Vink, Andy Star en Ma rianne Delgorge. De douane in Tel Aviv zette by haar vertrek het Israëlische uitreis stempel in haar paspoort, waarmee zij de eerste Arabische diplomaat is, een paspoort heeft waarin het symbool van de Israëlische staat ge stempeld is. I )e Israëliërs hebben my heel vriendelyk en correct behandeld", al- i dus mej. Khoeri. „Helaas konden zy my niet garanderen, dat ik myn fa- j milie in Jeruzalem nog eens kan be- zoeken". De Arabische diplomate zei dat zy en haar familie zelfs nadat zy ge hoord hadden van Israëlische bom bardementen op Cairo niet konden geloven dat de oorlog zich ook zou uitbreiden tot Jordanië. Op 1 juni was zy voor vakantie via Amman naar Jeruzalem gekomen, waar haar ouders en twee broers en een zuster Geen dwang „Ik geloof dat maar weinig Ara bieren uit Jeruzalem naar de ooste lijke oever gevlucht zijn", verklaarde mej. Khoeri. De meeste vluchtelingen warei Jericho. Maar zelfs de Arabieren zijn niet gedwongen te vluchten, zover ik weet." De familie Khoeri woont in de mo derne wijk van de oude stad Jeru zalem. „Wij hoorden over de radio berich ten dat Cairo gebombardeerd was. Maar toen we bommen hoorden val len op Jeruzalem, waren wij toch nog verrast. Wij hadden niet gedacht, dat het ook tussen Israël en Jordanië tot oorlog zou komen." Vriendelijke Israëliërs „Tot woensdag durfden wy het huis niet uit. Wij kregen de indruk dat de stad ingenomen was door de Israë liërs, maar wij merkten er niets van in onze wijk. Toen. op een woensdag, waren er ineens Israëlische soldaten, trucks en jeeps In de straten, zy kwamen ons huis binnen en hebben het doorzocht, maar waren heel vriendelyk." „Arabieren en Joden van het Israë lische deel van de stad kwamen naai de oude stad, die zy in twintig jaar niet hadden kunnen bezoeken, moesten zich echter ook aan de avondklok houden." Mej. Khoeri zei: „De Israëlische autoriteiten hebben een registratie ingevoerd van alle personen, die op 26 juni in Jeruzalem woonden. Nu moet men zich nog melden wanneer men de stad wil verlaten, maar men is vrij te komen of te gaan wanneer Grote regeringscampagne voor veiliger verkeer NEDERLAND 1 NCRV 8-50 i 10.00 1 10.25 i 10.45 1 De Minimolen Nieuws De verrekijker Van gewest tot gewest Mensen in de sport Toeristische tips voor het weekeinde NTS-journaal en weeroverzicht Attentie Het zuidstation bestaat niet meer; film Caprices; vioolconcert Close-up Laatste nieuws NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur Nieuws Coronation street Nader tot elkaar; documentaire Achter het nieuws Laatste nieuws en journaal Meerstemmen in de kerk; documentaire Sluiting 8.05 uur 8.55 uur 9.45 i 10.15 10.30 11.00 Uit het radioprogramma: Hilversum 1 Zomermozaïek; gevarieerd programma Haarlemse orgelmaand 1967 De Capella Coloniensis; concert Discotaria; platennieuws en cjióteren D'66 met vakantie Drie filmpjes verdienen een nadere beschouwing. In de eer ste plaats het filmpje dat als achtergrond diende van de ge sproken tekst in de zendtyd van D'66. Tien minuten lang mochten we gefascineerd mee- kyken naar de omtrekkende be wegingen van een jongeman, die een auto met caravan probeer de te parkeren op de Waag- markt in Amsterdam. Met de tekst had het natuuriyk niets te maken, maar dit vervreem- dings-effect was ook zo bedoeld door de man die het idee lever de (Leen Timp), de man die de camera hanteerde (Ed van der Elsken) en de man die zyn eigen tekst graag opofferde aan een vroiyk kykspel voor vakan tie-genieters (Hans van Mierlo). Olympische Spelen Minder gelukkig was de film waarin Jesse Owens terugblikte op zyn triomfen in Berlijn 1936, tydens de Olympische Spelen die door Hitier werden gebruikt als een eerbetoon aan zichzelf. Weliswaar werd ons duidelyk gemaakt dat alle machtsvertoon en alle poeha, die Hitier Duits land in die Olympische Spelen had samengebald afkeurens waardig waren, maar de makers van deze film hadden toch maar gebruik gemaakt van beelden van Lenie Riefenthals verheerlykende film over deze spelen, „Triumph des willens" en aan het slot hadden de Ame rikanen daar zelf nog een schepje bovenop gedaan door Owen in een mixture van beel den te laten rondlopen alsof hy door de zevende hemel zweefde. Bovendien werd Hitier ons wel afgeschilderd als een akelige man, maar ondertussen zagen we hem en Göbels en Göring toch maar steeds altyd vrien delyk lachend, alsof zy de grootste sportliefhebbers van de wereld waren. Ook liet de film een vals beeld van de werkelyk- heid zien. We hoorden dat Hit- Ier door deze Olympische Spe len bevestigd wilde zien dat het Germaanse ras superieur was aan de andere rassen, maar wat geschiedde, een neger, Jesse Owens, voor zyn tevreden le alle medailles weg, zodat hy zijn met bloedeigen Tienus Osendorp, een tevredenheid overigens die zich nog jaren lang kon uitstrekken maar daar zullen w-e het nu maar verder niet meer over hebben. In werkelijkheid echter was Duitsland toch de „morele winnaar" van deze spelen. Wel iswaar werden op alle loopnum mers slechts drie bronzen me dailles veroverd, maar in totaal kwamen de Duitse deelnemers met 33 gouden, 26 zilveren en 30 bronzen medailles thuis, waardoor zy bij de onofficiële puntenberekening als eersten eindigden voor de VS ,en Italië, terwyl tijdens de voorafgaande spelen van 1932 de VS en Italië Duitsland nog op de derde plaats hadden weten te hou den. Het tevreden gegrinnik van Hitier sloeg dus niet op de overwinningen van Owens, maar op de overige resultaten, die hem „naar het gelyk" stel den Joegoslavië Tenslotte was er dan nog een uitstekend vakantiefilmpje over Joegoslavië van Albert Gols en André Schalier. Goed camera werk, gemaakt met oog voor de tails, maar toch zonder voorby te gaan aan de bekende en be roemde plaatsen, die tenslotte niet voor niets bekend en be roemd zijn geworden. VOOR DONDERDAG 6 JULI Hilversum 1. 402 ni. NCRV: 18.10 Sportrubriek. 18.30 Ste reo: Licht instr. trio (gr.). 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Stereo: NCRV-voc. ensemble met orgel: geestelijke liederen. 20.00 Be kende strijkorkesten (gr.). 20.30 Zo mermozaïek: een luchtig gevar. progr. voor een zomeravond. 22.15 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Boekbespr. 22.45 Haarlemse orgelmaand 1967' kerkorgelconcert. 23.25 Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Stereo: Metropole orkest. 18.55 Rep. 19.30 Voordracht om God. AVRO: 20.00 der Muzenkunstkroniek. idlchten rond- Tot de nieuwe maatregelen welke de Britse regering voorstelt ter ver hoging van de verkeersveiligheid be hoort, naar het Amerikaanse voor beeld, aanmoediging van het geven van autorijlessen op de scholen, waarmee reeds een begin is gemaakt. Voetgangers zullen beter worden be schermd, maar in ruil daarvoor zal hun vryheid om over te steken waar ze dat willen, worden beperkt. Van groot belang is dat zwaardere motoren en scooters met een cylin- derinhoud boven de 50 cc voortaan verboden zullen zijn voor personen beneden de 17 jaar. Totnutoe waren ze voor 16-jarige toegestaan. Ver wacht wordt dat door dit verbod het aantal dodeiyke verkeersongelukken met 2000 per jaar zal afnemen. Parkeermetercontroleurs in uni form zullen enkele politie-be- voegdheden krygen, maar niet de bevoegdheid tot arrestatie. Zy zullen als verkeersagent kunnen worden ingeschakeld, zodat de politie voor belangryke taken kan worden vry gemaakt. Veiligheidsgordels zullen verplicht worden gesteld voor nieuwere auto's, gefabriceerd van 1965 af. De meeste merken zyn reeds voorzien van mid delen om deze te bevestigen. Tweedehands auto's zullen in showrooms door het departement van Transport by wyze van steek proef kunnen worden geïnspecteerd. Dit departement krygt een speciale centrale afdeling voor wegveiligheid welke een grote publiciteitscampag ne zal organiseren, o.a. zullen tele visiefilms worden vertoond over ex- tra-moeiiyke verkeerssituaties. In de pauze: plm. 21.25- De badgastheren, gesprek met VOOR VRIJDAG 7 JLLI 7.15 Stereo: Lichte Nws. 7.32 Radiokrant. Lichte orkestmuz. 8.00 Nws. 8.10 Ge wijde muz. (opn.) 8.30 Nws. 8.32 Tou- ringclub: vakantletips. 8.45 Stereo: dienst. 11.00 Lichte grammuz. Lichte pianomuz. (gr.). 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act., eventueel grammuz. 12.50 Bal- letmuz. (gr). 13.45 Licht orgelspel. Frankrijk 1967. 15.10 zilverprogr. de voorpag.. persover-f 7.55 Deze dag. VARA liederen. 10.0 I Nws. 11.02 En dan hel> je een chan- AVRO: 11.30 Kerk- muz. 11.55 Beurs- ianospel. 12.27 Med. tuinbouw. 12.30 Over- heldsvoorl.Uitz. voor de landbouw. 12.40 Sportrevue, waarin verslag over vandaag gespeelde wedstrijd i Muz. 14.20 Slotakkoord: het kasteel literatuur en als toe- 4.50 Hou Je aan je ristisch reisdoel. literatuur. VPRO: 15.30 Thuis: progr. voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Radio kamerorkest en solisten: klass. en mod. muz. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Act. Hilversum 3. 240 m. en FM. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtendpro gramma. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvita minen: verzoekplatenprogr. (11.00 Nws.). VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de bultenl. pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de bultenl. pers. 13.05 El pée: gevar. platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de bultenl. pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15 02 Muzlekkantje. 16.00 Nws. 16.02 Oud Plaatwerk. 17.00 Nws. (16.30 Sorbet- licht platenprogr.). 17.02 Act. 17.05- 18.45 uur: De Minimolen: 18.50 Nieuws; 17.00 uur: Van klik tot klui ver, 19.30 uur: Kolonel Hogan's hel den; 20.00 uur: Journaal en weerover zicht; 20.20 uur: AVROs tele vizier; 20.45 uur: The Saint; 21.34 uur: Knok- ke song festival '67; 22.35 uur: Laatste schleden;s van ritmeester Schach von Wuthenow; 21.50 uur: Onze m^m li» Washington; 22.15 uur: Laatste nieuws

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5