van van Janssen grootste slachtoffer aanval Franse nationalen SPORT van vandaag 1 j oude tijd Amerikaanse meisjes grijpen naar de macht De Tour in cijfers Ze keken zich de ogen uit Roger Pingeon in gele9 Riotte in groene trui sdie goede Ha&ifot 0*ste/L LZC VEROVERT EERSTE TITELS WIMBLEDON NOG GEEN ASCOT. LEIDSCH DAGBLAD Hoe onvoorstelbaar enthousiast toch kan het wielervolk zijn. Met hon derden waren ze naar Jambes ge komen, de Nederlanders en ze droegen spandoeken mee die ze bij doe ploegentijdrit omhoog staken als was er helemaal niets gebeurd. Als had Jan Janssen niet zes mi nuten verloren op Roger Pingeon. En men juichte Gerben Karstens toe, de grillige Gerben, die nu weer die groene trui kwijt was, maar aan de rit per equipe begon alsof hij hem daar wéér zou terugwin nen. De supporters keken zich wel de ogen uit, die Nederlanders, naar het toerspektakel. Ze waren uit hun eigen kleine wielerwereldje opeens geplaatst in wat het grote spektakel mag heten. Ze vergaapten zich aan de immen se stoet reclamewagens. Ze luister den, verdoofd al, naar al die bral lende slagzinnen en ze konden de rappe taal van de luidsprekers maar nauwelijks of niet verstaan. Maar ze hadden wèl een mooie namiddag, die wielerliefhebbers. Ze konden elkaar wijzen op een Feli ce Gimondi in volle actie bij de tijdrit. Ze zagen Raymond Pouli- dor, verscholen tussen de man schappen van de nationale Fran se ploeg. En terwijl die tricolores de Nederlandse ploeg van de twee de plaats reden door slechts lut tele seconden sneller te zijn, sprak ik met Cora Janssen. ,.Hoe is het nou precies?", vroeg zij j boos- En Felice Gimondi ook. Die enigszins angstig. „Hoeveel heeft duwde de Italiaanse verslaggevers Jan nu aan Pingeon verloren". Ze woest opzij en zocht snel de een- schrok een beetje, van die zaamheid. Hetgeen allemaal geen zes minuten, die zo snel mogelijk wonder was. De nieuwe truidrager moet worden overbrugd, ook door immers, heet Roger Pingeon en de Gimondi. „Hoe komt dat nou", vedetten zullen heel erg hard moe- vroeg Cora Janssen ook. „Reden ze ten rijden in de naaste toekomst dan helemaal niet aan de kop van om hem de zes minuten voorsprong, loest haar te- die hij op (door Fred Racké) Jambes, dinsdagavond Roger Pingeon rijdt in de gele trui, Raymond Riotte in de groene en Raymond Poulidor wint al vast wat seconden weg van Jan Janssen en Felice Gimondi. Frankrijk kon er maar op afstand om jubelen, want de grootse overwinning werd op vreemd grondgebied behaald. En de „thuisrijders", de Belgen, werden vernietigend verslagen. Maar j in Jambes aan de Maas was ook Jan Janssen woedend. Nijdig j over de eigen onmacht, kwaad op zijn omgeving, zelfs zijn naas te omgeving. „Er werd niet gereden", smeet hij eruit. „De ploe gen namen geen initiatief. En voor ik het wist waren die man nen weg. Je kon roepen en schreeuwen wat je wilde, ze bleven allemaal zitten. Tja, en ook ik had het moeilijk. Ik reed niet best, na gisteren. En dan was er nog die slechte weg. Hoe is het mogelijk dat ze daar een Tour over heensturen"? Marcel Pennings tweemaal eerste Tijdens de wedstrijden om de Grote Prijs van Utrecht boekte de Nieuw - Venneper Marcel Pennings twee overwinningen. Pennings legde in een achtervolgingsrace over 4 km in een tijd van 5-15.0 beslag op de eerste plaats en finishte in de premierace over 8 km ook als eerste. Ja, Jan Janssen uitermate het peloton' leurstellen „Het was misschien te voorzien ge weest, dit alles, zei de renners vrouw gelaten. „Men heeft mis schien toch teveel hoop gehad op Jan. Je wint niet zomaar een Tour de France. Jan zélf heeft mis schien ook wel teveel gedacht aan vorig jaar. Toen was hij één van die coureurs, die via een ver rassende ontsnapping mee vooraan kwamen. Zoiets als Pingeon nu. Weet je, ze laten je niet meer gaan, in de groepen als iedereen al van tevoren heeft uitge schreeuwd, dat je favoriet bent". Een harde waarheid. Jan Janssen mag niet weg uit de groep. Jan Janssen moét rijden, zoals bijvoor beeld Raymond Poulidor jaren achtereen heeft moeten koersen. Eén klein foutje van zo'n renner kan funest zijn. „Poupou" heeft door zulke foutjes al twee, drie rondritten door Frankrijk ver loren. Tenslotte zei Cora Janssen: „Ik weet zeker dat Jan nog wat doet. Hij is niet zo, dat hij binnen een paar dagen al geklopt is. Hij zint ergens Jambes zamelde, uit de vingers te halen. De slag kwam hard aan, op de oe vers van de Maas. Te vroeg nog is het, om nu al vast te stellen dat Jan Janssen de Tour verloren heeft. Maar vast staat, dat in de vijfde rit, die zonder twijfel de zwaarste was van de ronderitten tot nu toe, de Nederlandse kopman het groots te slachtoffer was van de verras send uitgevoerde aanval van de Franse nationalen. Juist Janssen, die een klimmer van ongeveer ge lijke klasse als Pingeon is, zal vóór en tussen de bergen met zeer on verwachte manoeuvres moeten ko men om tenminste Frankrijks „der de man" achter zich te houden. Geen wonder, dat Raymond Pouli dor meldde: „Ik ben uitermate te vreden". Met Pingeon in het geel en „Poupou" op de achterhand is de Ronde van Frankrijk weer echt voor de Fransen geworden. En dat allemaal in een rit, die door zove- len als een soort „halve etappe" werd beschouwd. Een voorspel om tot de ploegentijdrit te komen. Maar een ouverture die zulke hindernissen voor de uitvoerenden leek op te werpen, soepel zyn geweest. Dan zouden de helpers de energie hebben gevonden toch „te koersen". Het ryden Jan Janssen in het pelo ton heeft gesmeekt. „Ach", zei Ger ben Karstens. „Hoe gaat dat? Weet die bochtige weg. daar begint het mee. De uitlopers zyn om de hoek en je ziet ze niet meer. Dat is moeilijk rijden. En dan verder: je denkt dat ze terugkomen, je denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. De ploegen zullen straks allemaal wel gaan rijden, speelt er dan door je hoofd. Wij Nederlanders hoeven het toch niet alleen te doen? Ja, dan ga je zitten wachten, maar denken allemaal zo en dan komt niets meer van. Bovendien, die etappe van gisteren zat ook nog in de benen, moet u rekenen". op, geloof dat maar". Een dapper mag niet verwaarloosd worden. En vrouwtje, vol hoop, die Cora. Ze i dat is gebeurd. Men had er in de boog zich naar de balustrade, toen j karavaan niet eens voor gerepe- haar man langs kwam rijden, op teerd. weg naar de start voor de ploegen- j tydrit. Jan Janssen knikte haar Wapfltpn toe: „Tot straks". Gerben Karstens aClllCii had, wat overmoedig misschien, al geroepen: „we gaan die tijdrit win- j Was dat wél gebeurd dan hadden nen, straks". Maar een half uur diverse ploegleiders en renners zich later had Nederland die tijdrit niet tijdig op de hoogte gesteld var gewonnen. De Belgen waren snel- nijdige klims in de Ardennen en Ier geweest, en alweer die de slechte stukken weg, die de Franse nationalen, die niet eens „hel van het noorden" soms bijna compleet finishten. Nederland j evenaardden. Dan zou de verrassing trouwens ook niet: Bas Maliepaard wellicht niet zulke effecten hebben en verderop nog Jo de Roo gehad. En had men de dag er hadden het contact verloren. Ne- i niet de „hel" doorkruist, dan derland derde. den de onwillige spieren misschien Gines Garcia de derde van een reeks aanvallen bekroond zag met assisten tie van wat anderen. De Fransen Pingeon en Riotte van de natioale ploeg, Cadiou, Theilliere, Ignolin en Letort van de B- en C-ploegen, de- Duitsers Peffgen, de Luxemburger Schleck. de Spanjaard Manzaneque. de uitermate felle Polidori, diens ploegmaat Tosello en uiteraard Rik van Looy sprongen naar zyn wiel Op slag was een redelijk sterke groep geboren, waarin Van der Vleuten zich als enige Nederlandse „renner" bevond. Te weinig weerstand kon de eenzame Hollander bieden. En het peloton liet het voorlopig maar zo. Roger Pingeon hult zich in het kledingstuk der glorie: de gele trui. Het kwaad sloop verder. Op een bij zonder style klim, 40 km voor de aankomst, begon Pingeon aan een solo. De Fransman reed uitstekend en hij mocht zich bovendien verheu gen in de assistentie van ploegmaat Riotte, die alle tegenaanvallen eerst pareerde en later afremde. Zo sneu velde ook de solo van Jos van der Vleuten. Het peloton, inmiddels, was geslagen door al eerder gemelde re denen. Tijdens het veteranen- toernooi, dat tegelijkertijd met de Wimbledon-kampioenschap- J pen wordt gehouden, stonden de Fransen Jean Borotra en Jacques Brugnon tegenover de Nederlandse combinatie Diebert/ De Roy van Zuidewyn. De Fran sen, twee van de beroemde vier 2 musketiers, die in 1920 de toon aangaven in de tenniswereld, q riepen weemoedige herinnerin- gen op bij de talrijke toeschou- J wers, die hen nog eenmaal in actie wilden zien. Borotra, Wim- bledon kam pioen in 1924 en 1926 en Brugnon waren gekleed vol- gens de tennismode uit de twin- 2 tiger jaren, maar Brugnon han- teerde daarbij een ultra-modern 2 lichtgewicht metalen racket. De Franse oudgedienden tellen sa- men 140 jaar. Vooral Borotra werd na afloop van de ontmoe- ting (die in een Franse zege, 5 64, 63 eindigde) bestormd door talrijke handtekeningenja- gers, maar hij stelde niemand teleur en beloonde bovendien zyn vrouwelijke aanhang met f kushandjes. Verrast In daniesenkelspel van Wimbledon Het relaas van Gerben Karstens dekt precies wat er in die vijfde rit is gebeurd: de vedetten Janssen en I Gimondi zijn verrast, en knechten I hadden de kracht niet om de schade te beperken. En dan zijn er de Bel gen. Hadden die de uitlooppoging niet kunnen snoeien? Er zijn twee redenen waarom de Belgen dat niet hebben gedaan. Ten eerste: Rik van Looy zat bij de kopgroep. Men speel de met de gedachte, dat de voorma lige „Keizer van Herentals" in Jam bes voor eigen publiek zou kunnen winnen. En ten tweede: de gele trui van Joseph Spruyt werd opgeofferd om zeker te zijn van het behoud van een andere renner. Martin van den Bossche namelijk smakte pijnlijk te gen de keien. Hij wilde niettemin de strijd niet staken en van dat ogen blik af stelden Francois Cools en Guillaume Driessens vrijwel hun complete ploeg in dienst van de ge pijnigde renner. Met het gevolg, dat niemand de arme Spruyt kon helpen bij het verdedigen van zijn trui. En Joseph Spruyt kon ook niet in zijn eentje een heel peloton naar vijftien goed rijdende vluchters sleuren. De Amerikaanse meisjes hebben gisteren onafhankelijkheidsdag ge vierd met een bijna volledig geslaag de greep naar de macht in het da mesenkelspel van Wimbledon. De 23-jarige titelhoudster Billie- Jean King-Moffit opende het Ame- Sterk De uitslag van het eerste gedeelte 31. Aimar (Fr) z.t., 36. Janssen (Ned.) _.i de vijfde etappe luidt 1. Pingeon (Fr.) 3.59.16 (met bon. 3.58.56), 2. Riotte (Fr.) 4.00.40 (met bon. 4.00.30), 3. Van er Vleuten (Ned.) z.t. (met bon. 4.00.35), 4. Schleck (Zwits/Lux.) 4.00.41. 5. Polidori (Pri- maveralt.) 4.00.43, 6. Van Looy(Belg.) 4.01.43, 7. Tosello (Primavera.lt.) z.t., 8. Peffgen (Did) z.t., 9. Van de Kerk - hove (Rode Duivels, Belg.) z.t., 10. Ignolin Bleuets, Fr.) z.t., 11. Gines- Garcia (Sp.) z.t.. 12. Letort (Bleuets. Fr.) z.t., 13. Theilliere (Coqs, Fr 14. Manzaneque (Esperanza. .t„ 46. Karstens (Ned.) 4.06.2, 55 Zilverberg (Ned.) z.t., 66. Haast (Ned) z.t., 72. Maliepaard (Ned.) z.t., 103. De Roo (Ned.) z.t. De uitslag van de ploegentijdrit in Jambes over 17 km luidt: 1. België 1.48.32, 2. Frankrijk 1.48.45, 3. Nederland 1.48.50, 4. Primavera 1.49.25, 5. Rode Duivels 1.49.40, 6. Spanje 1.49.50, 7. Italië 1.50.10, 8. W. Duitsland 1.51.40, 9. Esperanza 1.51.55, 10. Bleuets 1.52.10, 11. Zwitserland- Luxemburg 1.53.35, 12. Coqs 1.53.40, 15. Van Schil (Rode Duivels, Belg.) 4.03.45, 16. Harings (Ned.) z.t., 17. Delisle (Coqs, Fr.) z.t.. 18. Cadiou (Coqs) 4.05.38, 19. Schepers (Ned.) z.t.. 20. Brands (Belg.) z.t.. 29. Pouli dor (Fr.) z.t., 30. Gimondi (It.) z.t., z-t-> 13. Groot-Brittannië 1.53.41. de 6 JULI -7e elappe-205km RAbreschviHer l/co! dli Qonon 727r \Schirmeck ^Obernay j)STRAATSBURG ABer9 Totale hoeveelheid voedingsmiddels yoor de ravitaillering If ^7 ca 15.000 kleine brood iesin22d< Het algemeen klassement vijfde etappe: 1. Pingeon (Fr.) 23.51.52, 2. Polidori (Primavera) op 36 sec., 3. Riotte (Fr.) op 4o sec., 4. Letort (Bleuets Fr.) op 2.35, 5. Ignolin (Bleuets, Fr.) op 3.11, 6. Peffgen (W.-Dld) op 3.16. 7. Van Looy (Belg.) op 3.28, 8. Van der Vleu ten (Ned.) op 3.29, 9. Manzaneque (Esperanza Sp.) op 4.07, 10. Gines- Garcia (Sp.) op4.16,11.Spruyt (Belg) op 4.26, 12. V. d. Kerkhove (Rode Dui vels) op 4.36.13. Schleck (Zwits/Lux.) op 4.50, 14. Theilliere (Coqs) op 4.52, 15. Delisle (Coqs) op 5.02. 16. Tosello (Primavera) op 5.06, 17. Basso (Pri mavera) op 5.09. 18. Poulidor (Fr.) op 6.06, 19. Harings (Ned.) op 6.09. 20. Haast (Ned.) op 6.17, 26. e.a. Gimon di (It.) op 6.24, e.a. Janssen (Ned.) op 6.26, 31. Karstens (Ned.) op 6.34, 32. Schepers (Ned.) op 6.39, 48. e.a. Jimenez (Sp.) op 7.12, 62. e.a. Zil verberg (Ned.) op 7.34, 67. De Roo (Ned.) op 7.45, 119. Maliepaard (Ned.) op 16.09. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 73.27.18, 2. Primavera 73.31.06, 3. Nederland 73.34.39, 4. Rode Duivels 73.36.46, 5. Coqs 73.37.32. Puntenklassement: 1. Riotte (Fr.) 40 pnt., 2. Karstens (Ned.) 36, 3. Reybroeck (Rode Dui vels) 33, 4. Janssen (Ned.) 29, 5. Bas so (Primavera) 29, 16. Van der Vleu ten (Ned.) 16. De Engelsman Peter Hill staakte de strijd. rika-festival met een overtuigende zege op de Britse Virginia Wade (75, 62), Kathy Harter (20) dun de het veld van geplaatste speelsters wat verder uit met een zege op de als zesde geplaatste Australische Les ley Turner (75, 16, 62) en de achttienjarige dreumes Rosemary Casals een pocketuitgave van haar vriendin Billie-Jean won met 7—5, 6—4 van Judy Tegart. Pas in de allerlaatste ontmoeting voor de kwartfinales stuitte de Brit se Ann Jones (28) de Amerikaanse successenreeks door Mary Ann Eisel de baas te blijven (6—2, 4—6, 7—5). Voor de zesde maal in tien jaar schaarde Ann Jones zich bij de laatste vier, maar ook ditmaal zijn de kansen om verder te komen ge ring. In de halve finales van donder dag wacht haar Rosemary Casals, het grootste Amerikaanse talent sinds „Little Mo" Conolly. Het vorig jaar won Jones in de achtste fina les van dezelfde tegenstandster met 63, 62. Maar sindsdien heeft Ca sals zich op ongeloofelyke wijze ont wikkeld. Als Billie-Jean King er niet was om haar titel te verdedigen, men zou Rosemary ongetwijfeld aanwij zen als de toekomstige kampioene. In de vierde ronde van het heren dubbelspel zorgden de Engelsen Cur tis en Stilwell voor een verrassing door een overwinryng op het als eer ste geplaatste paar Newcombe/Roche (Austr.). De cijfers waren 64, 46, 6—4, 3—6 ,8—6. Kringkam pioen schappen Transfernieuws Nederlanders in Toekomstronde De Nederlandse wielerploeg, die I deelneemt aan de Ronde van de Toekomst die van 13 juli tot en met 23 juli wordt gehouden is als volgt samengesteld: Rini Wagtmans, Fedor den Hertog, Piet Tesselaar, Hans Tesselaar, Leo Duyndam, Jan van Katwijk, Jan Schepers en Daan Holst, Als reserves zijn aangewezen: Wim du Bois en Leen de Groot. De Leidsche Zwemclub opende gis teravond de zwemkampioenschappen van de kring Gouwe-Rynstreek met twee overwinningen. De eerste avond in de Vliet vermeldde de 1500 meter vrye slag dames en heren, waarbij voor de dames slechts één inschrij ving was ontvangen, terwijl er bij de heren 16 deelnemers waren. Op deze manier werd Anneke van Ingen Schenau al heel gemakkelijk kam- De Fransman Alain Mosooni heeft pinen. zij zwom in de eerste serie bij de heren, waarin zij als tweede ein- Mosconi zwemt wereldrecord P.S.V. heeft voor twee jaar de 20- jarige Deense rechtsbuiten van het nationale elftal, Bent Schmidt Han sen gecontracteerd. FC Twente heeft belangstelling vooreen Feyenoorder. De En- schedese club, die in een proces ge wikkeld is met Feijenoord over Paja Samardzic, wil Kick van der Vall kopen. Men heeft bij Feijenoord ge ïnformeerd wat hij moet kosten. Van der Vall staat op de transferlijst. gisteren in Monaco het wereldrecord 400 meter vrije slag verbeterd en ge bracht op 4.09.2. Het wereldrecord op de 400 meter vrije slag stond sinds 25 juni van dit jaar op naam van de Amerikaan Mark Spitz met 4.10.6. Zondag evenaarde de 17-jarige Alain Mosconi deze tijd in Monaco en gisteravond kwam hy als eerste wereld onder de 4.10.0. De Fransman Jean Jacques Pot tier, die zondag in Banaolas het we reldrecord schansspringen verbeterde en op 48,80 m. bracht, zal in de ko mende weken de Nederlandse water skiërs gaan trainen. De W.S.T.V. De Brasem heeft in verband met de komende Europese kampioenschap pen op de Bosbaan het intiatief ge nomen de Fransman als clubcoach te engageren. digde. De 1500 meter bij de heren beleef de een onplezierig incident. Bij de start van de derde en belangrijkste serie was starter De Bruin aan het beginsignaal toe, toen tydwaarnemer Harry van der Reyden riep: „Even wachten", daar de klok nog niet klaar was. Wim Bergman, de enige serieuze kandidaat na Hans Versluis, raakte hierdoor uit balans en op het zelfde moment dat de starter floot sprong hy te water. Er werd door gezwommen en direct keek Bergman tegen een achterstand van zes, zeven meter aan. Hij kwam niet meer bij en ook de limiettijd voor deelname aan de nationale kampioenschappen was niet meer haalbaar. Hierdoor was Hans Versluis de enige zwem mer die onder de vereiste 20 minu- De kringkampioenen op de 1500 meter. (Foto LD/Holvast) WOENSDAG 5 JULI 1967 (Van onze correspondent) Al jarenlang probeert Wimbledon een „social event", een sociaal eve nement, te worden, waarop de high society acte de presence geeft. Lang zamerhand lijkt het te lukken. Goed, Wimbledon is nog wel geen Ascot, zelfs niet de Grand National, maar stap voor stap winnen de organisa toren van de officieuze tenniswereld titelstrijd toch terrein. Eén van de mensen die, als het ooit zover komt, een groot feest geeft, is tennis-modekonlng Terry Tinling. Een man die praat als een kind dat vaderlandse geschieden is- j aartal len opzegt en die dit probeert te doen met een Oxford-accent, hoewel Ter ry nog geen maand op deze eerbied waardige universiteit doorgebracht heeft. Als hij praat over het verbod om andere dan witte tenniskleding op de All England Ground te dragen, ge baart hij als iemand die hevige tand pijn heeft. Over de mannen die deze oekaze uitvaardigen heeft hy geen goed woord over. Integendeel, hij spreekt over het achtenswaardige col lege als een geheelonthouder over een onverbeterlijke zatlap. Vooral nu de kleurentelevisie haar intrede ge daan heeft zou Terry een mooie slag hebben geslagen. Hij probeert wel op slinkse wijze zijn doel te bereiken, door hier en daar een gekleurd strik je of bloemetje aan te brengen op de rokjes van zijn tennis-mannequins", maar Terry is aan de andere kant toch teveel Brit om een gegeven or der te negeren. Een andere grote figuur is John Willingford. Eén van de leden van het Britse legioen. Een gepensio neerde regimental sergeant major. En wie iets weet van de macht van een R.S.M. in het Britse leger en daar naast nog bekend is met het feit. dat John Willingford één van de mensen die als eerste in 1945 de brug Remagen overtrok, begrijpt dat hier geen gewone sergeant-major op zijn grote, stevige, platte voeten staat. Trouwens de lintjes op zijn verscho ten en versleten battle-dress tonen dit duidelijker dan woorden. Nu staat de ex-R.S.M. droefgeestig met zUn ruige Victoriaanse knevel bij de bij banen het „verkeer" te regelen en slaat af en toe vol walging een blik op de mannen en vrouwen in het wit die met een racket tegen een bal slaan. Want John Willingford haat tennis. De man die er vroeger, zo be zweren zijn collega's, uit zag als een kerel die ratten doodbeet met zijn tanden, zou, zo vertelde hij, veel lie ver op de hondenrenbaan zijn om daar een weinigje te gokken op één van de viervoetige wezens, die als be zetenen achter een kunsthaas aan rennen. „Waardeloos dat tennis. Na één dag kan ik al geen bal meer zien", zegt hij, terwijl hij weemoedig in de verte kijkt. „Maar ja", wanneer ik hier niet veertien dagen zou staan, zou ik de komende maanden ook geen gokje op de renbaan kunnen ma ken Een andere Illustere figuur lo pen er nog wel gewone stervelingen op Wimbledon? is George Mea dows, die als een goedmoedige Cerbe rus de perskamer bewaakt. Een oud politieman, die na zyn pensioen par ticulier detective werd in Savoy- hotel. Na twee Jaar hoofd werd van de veiligheidsdienst in Claridges- hotel en in deze functie de Oranje Nassau in zilver verdiende, toen onze vorstin in 1951 in dat hotel een banket gaf, waaraan volgens (/eorge Meadows zestig personen van koninklijke en prinselijke bloede aanzaten. In zijn functie van chief- security zorgde hij ervoor dat nie mand een haartje werd gekrenkt. Zijn verhaal vertelt hi) vooral graag aan Nederlandse onderdanen. Daar bij zinspelend op de uitstekende kwa liteit van onze sigaren, waarvan hij er heel wat krijgt tijdens Wimbledon en die stuk voor stuk in zyn pet ver dwijnen. Want George Meacows zal in diensttijd geen sigaar, hoe geurig ook, roken. Hij heeft naast de bewaking van de perskamer nóg een gewichtige functie. Wanneer de laatste bal op Wimbledon geslagen is, rijdt er een Rolls Royce voor het hoofdkantoor. Daarin kan men George Meadows zien stappen. Nee, hy wordt niet met deze wagen naar huis vervoerd. George Meadows brengt iedere dag vanuit Wimbledon de uitslagen naar Koningin Elisabeth in Buckingham Palace. Tot zover, geen meter verder, rijdt de hooghartige Rolls-chauffeur de oud-brigadier van politie met zijn dure wagen. Van Buckingham Pa lace naar huis reist George Meadows als miljoenen Londenaren: per on dergrondse. Dit verdriet hem wel een beetje. Te meer daar de plek, waar de wagen de nacht doorbrengt, geen honderd meter van zyn huis is ten en 25 seconden kwam. Voor het weinige publiek maakte Jimmy Koster van AZC uit Alphen in de eerste serie de snelste tijd tot aan de laatste derde serie toe. Hier waren er niet minder dan 5 zwem mers die onder zijn resultaat kwa men. Jammer was het dat de me dailles te laat waren besteld en ni pas zaterdag aan de winnaars kun nen worden uitgereikt. In een spoedvergadering na afloop van deze wedstrijden werd tevens sloten de kring-kampioenschappen met nog een avond te verlengen, in verband met de vele extra-nummers die door de Leidse Golfbrekers en de Leidsche Zwemclub zyn aange vraagd. Welke avond dit zal worden is nog niet precies bekend. Uitslagen van de 1500 meter vrije slag: Dames: 1. Anneke van Ingen Schenau, LZC, 24.36.7. Heren: 1. Hans Versluis, LZC, 19.50, 2. Wim Bergman, De Zyl 20.32.1, 3. Rudy de Hey. AZC, 20.50.7, 4. Aad Mulder, Sleutelstad, 22,38.6, 6. Wim van Zijl, Sleutelstad. 22.38.6, 6. Jimmy Koster, AZC, 22.49.5. Hans Ree remise tegen Donner Na de tweede ronde van het toer nooi om het Nederlands schaakkam pioenschap, dat in Zierikzee wordt gehouden, hebben Frans Kuijpers ver- Eddy Scholl de leiding. Kuijpers ver sloeg met wit Bakker en Scholl kwam remise overeen met Van Scheltinga. Donner kon ook nu niet winnen. Hij moest de jonge Hans Ree remise toestaan. Ook Langeweg en Bouwmeester beslisten tot deling van het punt. Uitslagen van de tweede ronde: Kuijpers—Bakker 1—0, Krabbe— Rosenthal uitg., Ree—Donner V2—V2, Boomgaardt—Zuidema afgebr., Van ScheltingaScholl Vi—M>, Langeweg Bouwmeester V2 Stand na twee ronden: 1. en 2. Kuijpers en Scholl V/2 pnt., 3. Zui dema 1 en 1 afgebr., 4. Krabbe 1 (1), 5/7. Bouwmeester, Langeweg en Van Scheltinga 1, 8. Rosen thai V2 (1) 9/11. Bakker, Donner en Ree V2, 12. Boomgaardt 0 en één afgebr.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6