Nog geen spoor in moordzaak Ruurlo Midden-Oosten voor de Veiligheidsraad? FAO zendt voedsel OiW^liü Israël wil militaire contracten met Frankrijk verbreken LEIDSCR DAGBLAD WOENSDAG 5 JULI 18! Ondanks intensief onderzoek De Rijkspolitie is nog maar wei nig gevorderd in de speurtocht naar de dader ran de moord op de 19- jarige Rietje Florijn uit Ruurlo. Zoals gisteren gemeld is het meis je maandagmiddag op de Loenhors- terweg op de grens van de gemeen ten Hummelo, Keppel en Doetin- ehem ter hoogte van de Kruisberg vermoord, waarna het stoffelijk over schot op het erf van een landbou wer werd verstopt, waar het pas na vele uren speuren werd gevonden. De gehele nacht van maandag op dinsdag en ook gisteren zijn rjjks- politiefunctionarissen onder leiding van officier van justitie mr. A. W. Holsteijn uit Arnhem in de weer ge weest met het onderzoek. Gistermiddag gaf meester Hol steijn een samenvatting van de eer ste resultaten voor de Journalisten. Hij herinnerde eraan hoe het meisje met de bus uit Ruurlo was gekomen zij had het weekeinde bij haar ou ders doorgebracht - en daarna op de Kruisbergseweg, ter hoogte van café Jansen, is uitgestapt om ver volgens te voet verder te gaan naar Sijtveld. Het meisje is op weg naar de manege gesignaleerd door de ca- féhoudster, die haar zag uitstappen, de echtgenote van een personeelslid van het gesticht „De Kruisberg" en de echtgenote van de landbouwer Nusselder, op wiens erf het meisje later is gevonden. Gevonden Nadat het meisje werd vermist en alarm was geslagen is een speur hond ingezet, die het lichaam ont dekte. Dat deed dus niet de land bouwer Nusselder, zoals hij tegen iedereen vertelde. Het lichaam van het meisje was afgedekt met jute zakken afkomstig uit de schuur van de heer Nusselder. Daarbovenop wa ren graspollen gelegd. Het geheel was zo goed gecamoufeerd, dat men eerst niet eens in de gaten had, dat het stoffelijk overschot daar lag tot de hond aan de zakken begon te trekken. Het lichaam lag tussen een heg en een schuur met het hoofd in de richting van een groot gat in die zelfde heg. Het meisje is vermoedelijk op een er langs lopend zandpad overvallen en bij de keel gegrepen. Er werd na melijk halsletsel vastgesteld door de patholoog-anatoom dr. Zeldenrust uit Den Haag hetgeen volgens hem wees op een „soort wurging". Hierdoor is het meisje waarschijnlijk al bewus teloos geraakt, al is dit niet hele maal zeker. Verder had zij een blau we plek op de wang en een wondje aan de mond, hetgeen duidt op een slag ir het gezicht. Het slachtoffer droeg een deel van een kunstgebit, dat dicht bij het gat in de heg werd Snel vervoer slachtoffers van verkeer (Van onze parlementaire redactie). Minister Bakker (Verkeer en Wa terstaat) streeft naar een snelle me thode om verkeersslachtoffers naar ziekenhuizen te vervoeren. Hij zei gisteren in de Eerste Ka mer, dat bij het zoeken naar een oplossing van dat probleem ook wordt gedacht aan vliegtuigen en wentel wieken. Een vraag van de socialist Mees ter om de Rijkspolitie met meer witte Porsches en snelle motoren uit te rusten, zei de minister in overweging te willen nemen. Hij was het niet eens met de heer Meester, dat het Nederlandse ver keer „een wildemansbende" zou zijn, waarin degene die zich aan de regels houdt zich „een goedwillende gek" zou voelen. Het verkeer in Neder land steekt niet ongunstig af bij dat in andere landen, aldus de be windsman. Joegoslaven verdacht van zakkenrollerij Rotterdam De politie heeft vier Joegoslaven gearresteerd, die ervan worden ver dacht zich de afgelopen week in Am sterdamse en Rotterdamse waren huizen te hebben schuldig gemaakt aan een serie gevallen van zakken rollerij. De politie vermoedt dat de Joegoslaven, twee echtparen, in de beide steden tot veertig maal toe hebben toegeslagen met in totaal een bult van bijna vierduizend gul den. -Nadat een 19-jarige vrouw in een Rotterdams winkelbedrijf werd gearresteerd, hield de politie een uur later haar drie Jaar oudere echtge noot en een 29-jarig echtpaar aan op een kampeerplaats in Rotterdam. De twee echtparen verbleven daar sinds zondagmiddag. Daarvoor had den zij in een Amsterdams hotel ge logeerd. De Joegoslaven zitten op het ogenblik vast in het hoofdbureau van politie in de Maasstad. Tot nu toe ontkennen zij, ondanks belangrijke getuigenverklaringen en aanwijzin gen, iets met het zakkenrollen te ma ken hebben te hebben gehad. gevonden. Dit gebit is of door de slag of door het verslepen van het lichaam uit de mond gevallen. Bloedvlekken Op de hoek van de schuur is bloed gevonden, dat erop wijst dat het meisje daar met een scherp voor werp in de keel werd gestoken. Ver volgens is het slachtoffer achter de schuur gesleept en daar verborgen. Het was geen zedenmisdrijf, al is niet te zeggen of dat niet de bedoe ling was, aldus de officier van justi tie. Het meisje had een weekendtas bij zich, die onder de schuur werd ver stopt en eveneens werd afgedekt met gras. Haar bril was in de heg blij ven hangen Haar schoeisel, zg. slippers, was bij de ontdekking verdwenen. Een sandaal werd later tien meter verder op richting ma nege door de speurhond in een aar dappelveld gevonden. De tweede san daal is nog zoek. Volgens dokter Zeldenrust is het aannemelijk dat de dood tussen één uur en half twee is ingetreden. Wat het ter plaatse gelegen rijksasiel „De Kruisberg" betreft, werd opge merkt dat er geen enkele aanwijzing in deze richting is. Er is nu een be gin gemaakt met het verhoor van omwonenden, terwijl alle relaties van het meisje in Ruurlo zullen worden nagetrokken. Mannen van de Rijkspolitie zoeken met speurhonden de om geving van de plaats van de mpord af naar mogelijke sporen van de dader. Stellingen van V.S.-niariniers beschoten Noordvietnamese artillerie heeft gisteren opnieuw stellingen van Ame rikaanse mariniers bij Con Thien, even ten zuiden van de bufferzone tussen Noord- en Zuid-Vietnam, he vig beschoren. Onder de mariniers post ten zuidwesten van Danang vielen 15 doden en 51 gewonden. Bij een mortierbeschieting en een daar op volgende aanval op een mariniers- vielen dinsdag aan Amerikaanse kant 13 doden en 43 gewonden. De Viet- cong verloor 39 man. Op een ge geven moment kwam het tot gevech ten van man tegen man. Volgens Amerikaanse militaire kringen schijnt Noord-Vietnam zich voorbereiden op een grootscheeps of fensief tegen de Amerikaanse troe pen bij de bufferzone. Sinds zondag zijn in het gebied minstens 73 ma riniers gesneuveld en 220 gewond. Orgelmaand in Haarlem geopend De Haarlemse orgelmaand, onder deel van het Holland Festival, Ie gis teravond In de Grote Kerk ln Haar lem geopend met een werk van Clau- dio Monteverdi, die 400 Jaar geleden werd geboren. Op het programma stond „Vespro della bcata verginl," dat ln 1610 is gecomponeerd. De uit voering stond onder leiding van Fe lix de Nobel. Felix de Nobel liet de solisten op bijzondere en steeds gevarieerde plaatsen opstellen om akoestische effecten zo treffend mogelijk te rea liseren. Dat geschiedde vroeger bij uitvoeringen in de St. Marco in Ve netië eveneens. Het Ned. Kamerkoor werkte samen met de vocale solisten Elly Ameling, Maria Suchel, Ernst Hafliger, John van Kesteren en Leo Ketelaar. Het Radio Kamerorkest verzorgde het instrumentale aandeel en aan de orgels hadden Klaas Bolt en Bern- hard Bartelink plaatsgenomen. De orgelmaand wordt vanavond in de Grote Kerk voortgezet met een concert van de deelnemers aan de internationale improvisatie wedstr ij d die op vrijdagavond is bepaald en met een orgelconcert op morgen avond van de loden van de jury. De deelnemers aan de improvisatiewed strijd zijn: de winnaar van het vorige jaar, André Isoir (Parijs), Guy Bo- vet (Genève), Hans Martin Corrinth (Schwelm, West-Duitsland) en Nico van der Hooven (Den Haag). „Europese Raad voor de vrijheid In München is een „Europese vrij- heidsraad" opgericht met het doel een coördinerend lichaam te vormen voor de verschillende organisaties die de strijd tegen het communisme in hun vaandel voeren. Oud-minister van Buitenlandse Zaken van Denemarken, Ole Björn, Kraft, is gekozen tot president van de raad van bestuur, en de oud-premier van de Oekraine, Jaraslaw Stetzko, als voorzitter. Stetzko was premier van de Oekraine in de jaren tussen het einde van de eerste wereldoorlog en de communistische machtsover neming. Tot de andere bestuursleden van de organisatie behoren de Itali aanse socialist Lombardo, de oud- minister van Vluchtelingenzaken van West-Duitsland Oberlander en het Engelse Labour-parlementslid Gra ham. Proef-lancering Europa-raket Vanaf de lanceerbasis te Woomera in Australië zal dinsdag een ruim 30 meter hoge Europa-raket worden ge lanceerd welke is ontwikkeld door de Europese organisatie voor de ontwik keling van raketten, Eldo. Zes minu ten na de lancering zal de raket er gens ten noorden van West-Irian in de Stille Oceaan terechtkomen. Voor het eerst zal de tweede trap, een Franse Coralie-raket, een echte ra ket zijn en geen leeg model. De Co- ralie zal zich kort na de lancering van de eerste trap (een Britse Blue Streak) afscheiden. Het is de bedoeling dat begin vol gend jaar een raket voor satellietlan ceringen omhoog wordt gebracht, dus ook met een derde „echte" rakettrap. Deze derde trap zal bij komende lan cering nog een dummy zijn. In Eldo werken Australië, het Ver enigd Koninkrijk. Frankrijk, de Bondsrepubliek, Italië, België en N e- d e r 1 a n d samen. Vervolg van pag. 1 Het ziet er naar uit, dat na het falen van de door de Russen ge vraagde spoed-Assemblee van de Ver. Naties, de kwestie van het Midden- Oosten weer wordt overgedragen aan de Veiligheidsraad, waar de tegen stellingen tussen Amerikanen en Britten enerzijds en Russen en Fran sen anderzijds zeker zullen zorgen voor een langdurig en moeizaam de bat. Maai- eindeloos kan het geheel niet duren en onder de druk van het rij zende gevaar van nieuwe vijandelijk heden en van consolidatie van de Voor (le vluchtelingen De Voedsel- en Landbouworgani satie van de Ver. Naties, de FAO, zal de komende drie maanden meel, rijst en andere levensmiddelen zenden voor de oorlogsslachtoffers in Jorda nië en Syrië. Volgens een onderzoek van de organisatie zijn er in Syrië 100.000 vluchtelingen die voedsel no dig hebben, voor drie kwart vrouwen en kinderen. In Jordapië zijn er naar schatting 200.000 vluchtelingen, aldus de FAO. Het hoofd van het Jordaanse pro gramma voor economische ontwikke ling, dr. Dajani, heeft de hoop uit gesproken dat het grootste deel van de naar schatting 200.000 vluchtelin gen het Israëlische aanbod, om terug te keren naar de bezette westelijke oever van de Jordaan, zullen aan vaarden. Echter moet meer bekend worden over de omstandigheden die de vluch telingen bij hun terugkeer zullen aantreffen, voordat de mensen in be weging komen. Jordanië zal alles in het werk stel len om de vluchtelingen te bewegen, terug te keren. Dajani verwachtte echter dat velen zullen afwachten hoe het de eerste repatrianten ver gaat. huidige situatie, die niet alleen voor de Arabieren ten hemel schreit maar ook Israël enorm belast, zouden de grote mogendheden op den duur achter de schermen, hun in wezen niet onoverbrugbare tegenstellingen wel eens kunnen wegslijpen, zo denkt men in sommige V.N.-kringen. De Assemblee heeft intussen, daar over is men het in alle kampen eens, niet voldaan aan de Russische opzet om de Arabieren een overwinning te bezorgen op het wereldpropaganda- forum, die de nederlaag op het echte slagveld had kunnen verzoeten. V.N.-'kringen merkten op, dat de Russische diplomatie de zwaarste ne derlaag heeft geleden sinds de Cu baanse crisis. Met bezorgdheid vra gen velen zich af wat hiervan de gevolgen zullen zijn. Zaïl het de Rus sen brengen tot compromissen welke de vrede in het Midden-Oosten zou den kunnen dienen, of gaat Moskou het zwaard scherper slijpen en wordt de stroom van nieuwe wapens naar I weken aandringt, dan toch tot sta het Midden-Oosten nog groter? zal kunnen komen. Hoessein klaagdi zijn nood bij De Gaulle „Ik ben zeer tevreden over het o derhoud", zo verklaarde gisteren zijn vertrek uit het Elysee Konl Hoessein van Jordanië, die juist durende vyf kwartier met het Frt se staatshoofd, generaal De Gaii had mogen spreken. De kleinste 1 ning ter wereld klaagde zjjn nt bij de grootste president. Nog voor de grote afrekening l gonnen is, wordt ook in Parijs vi Hoesseins kroon nu al weinig m, geboden. De jonge koning heeft di zün gezicht al definitief verloren ons gisteren een Franse diplom zijn gezicht la definitief verloren om zijn positie en Jordaanse gebiei delen terug te krijgen zou hü het beste zo gauw mogel met Israël kunnen gaan prat Doch zo'n rechtstreeks contact i hem terstond met alle andere A bische landen in conflict brengen, dat de kleine vorst nu groot gevi loopt tussen twee stoelen terecht komen, tenzij de topconferentie i Arabische landen, waarop Hoess met de moed der wanhoop sed DONDERDAG Lakenhal: Opening tentoonstelling „Dansen toen en nu. 11 uur voorm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O Interna tionaal Volksdansfestlval. 8 u. nam. Station N.S.: Wandeling Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Wolfheze Wetterbouwing. Vertrek trein 8.39 uur te Breukelen. 8.30 uur voorm. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam.; openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom, Spr. evang. N. v.d. Brugge. 7.30 uur am. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 u. voor middag. (Van onze Parijse correspondent) De Franse wapen- en vliegtuigfa brieken van Dassauld zullen verliezen van ettelijke miljoenen francs te lij den krijgen, nu Israël Parijs te ken nen heeft gegeven alle militaire con tracten te verbreken. Een verbreking die uiteraard 't directe gevolg van de neutrallstlsche houding van generaal BINNENLAND Gift voor Tricht Het overlegor gaan van de drie vakcentrales, waar in het NVV, het NKV en het CNV samenwerken, hebben een bedrag van f 10.000 overgemaakt aan het Na tionaal Rampenfonds. Het geld is be stemd voor de slachtoffers van de windhoos in Tricht, Chaam en ande re door het noodweer getroffen plaatsen. Lathyrus-tentoonstelling Mor gen, vrijdag en zaterdag wordt in het Baarnse kantonspark de Hortus Bo tanicus van de Utrechtse universiteit de 30ste nationale lathyrus-tentoon stelling gehouden. Er zijn ongeveer 25 inzendingen, waaronder een van paleis Soestdijk. Aan de tentoonstel ling is tevens een wedstrijd verbon den, waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld door Koningin Juliana en Prins Bernhard, het ministerie van Landbouw en de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. De expositie wordt gehouden in drie kassen van het kantonspark. Gehandicapte padvinders Drie honderd zwaar lichamelijk gehandi capte jongens en meisjes van de vier Nederlandse padvindersorganisaties en tweehondend helpers en helpsters zullen van 10 tot 17 juli op het prach tig gelegen terrein van de Braam Houckgeestkazerne in Doorn deelne men aan het nationale zomerkamp Be-Blauwe Vogels. De jongens en meisjes in wagentjes, op mobiele bedden en in rolstoelen zullen een week lang zelf hun potje koken, gaan sporten, kunnen meedoen aan tal van excursies, een vaartocht gaan maken met het motorschip „Kasteel Staverden" over het IJsselmeer en zeven nachten in tenten slapen. Geen dubbelstad Deventer De dubbelstad, die de gemeente Deven ter op de linker IJsseloever had ge dacht en die woonruimte zou gaan betekenen voor ruim 70.000 inwoners, gaat voorlopig niet door. De Kroon heeft zijn goedkeuring onthouden aan het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel waarbij het uitbreidingsplan werd vastgesteld. Het uitbreidingsplan vormde de enige uit wijkmogelijkheid voor de stedebouw- kundige verlangens van de gemeente Deventer. Op de rechter IJsseloever is Deventer nu, op een in aanbouw MET EEN ENKEL WOORD zijnd contingent van enkele honder den woningen na, geheel volgebouwd. Badgast uit zee gered Een agent van de strandbrigade in -Schevenin- gen heeft gistermiddag de 24-jarige Duitse technisch tekenaar R. Muns uit Scherf ede uit zee gered. De Duit ser was voor de Scheveningse prome nade in zee gegaan en terecht geko men in een muistroom. Een agent van de strandbrigade zag. dat de man niet meer naar het strand kon terugkeren en ging gekleed te water. Hij kon de Duitser aan wal brengen. Nadat de technisch tekenaar in het posthuis van de politie wat op ver haal was gekomen, kon hij op eigen gelegenheid naar zijn vakantiever blijf terugkeren. Zes jaar voor abortus De Utrechtse rechtbank heeft gisteren een 47-jarige Utrechtse kantoorbe diende wegens abortus en poging tot moord veroordeeld tot zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. De officier van Justitie, mr. J. C. van den Berg, had achter geslo ten deuren tien jaar met aftrek ge vorderd. Verdachte zit reeds ruim een jaar in voorarrest. Zijn verdedi ger, mr. L. B. F. J. Simon overweegt in appèl te gaan bij het gerechtshof in Amsterdam. BUITENLAND Vorstelijk huwelijk Het huwelijk van kroonprins Hans Adam van Liechtenstein met gravin Maria Kinsky zal op 30 juli in Vaduz wor den gesloten. Het huwelijk wordt in gezegend door mgr. Vonderach, bis schop van Chur en zal door de Zwit serse televisie worden uitgezonden en door Eurovisie worden overgenomen. Nog zes mijnwerkens gered Van daag zijn nog zes mijnwerkers gered uit een goud- en kopermijn op de Philippijnen, waar vorige week woensdag een tunnel is ingestort. Van de mijnwerkers die van de bui tenwereld waren afgesloten zijn er nu 27 gered. Volgens een woordvoer- zijn er mogelijk nog elf overleven den. In totaal -42 mijnwenkers wer den opgesloten in een mijngang op 1300 meter onder de grond, Chinees protest China heeft gisteren bij Djakarta geprotesteerd tegen het „slachten" van elf ongewa pende Chinezen door Indonesische militairen bij een overval op Chine zen in oost-Java op 26 en 27 juni, aldus het persbureau Nieuw China. Arabische „top" De 13 Arabische landen zullen over ongeveer twee we ken in Khartoem of Tunis een top- confenentie houden, zo werd uit Ara bische bron by de Ver. Naties ver nomen. Tijd en plaats van de con ferentie van staats- en regerings hoofden zullen definitief worden be paald na afloop van de zitting der Algemene Vergadering. Kostbare reiniging Het vergaan van de reuzentanker Torrey Canyon heeft de Britse regering volgens of ficiële schatting 16 miljoen gulden gekost. De regering gebruikte troe pen om de besmeurde stranden van de zuidwestkust schoon te maken en stuurde schepen en reinigingsmidde len om de olie te bestrijden. Spionnen veroordeeld Een Hon gaarse journalist en zijn vrouw zijn tot gevangenisstraf veroordeeld we gens het verstrekken van inlichtin gen aan het Amerikaanse radiosta tion „Free Europé" over de Russische troepen in Hongarije en het privé- leven van hooggeplaatste Hongaarse functionarissen. Hoelang het echt paar zal moeten zitten werd er niet bij gezegd. Tragisch bestaan Mevr. Sala- meh Soepratman, de bejaarde we duwe van de 35 jr geleden gestorven nation, held en componist van 't In donesische volkslied .Indonesia Raya,, woont de laatste negen jaar in een lekkende garage op een pensioen van 200 roepiah (bijna vijfeneenhalve gulden) plus acht kilo rijst per maand. In al die ijd heeft zij nooit bezoek van een regeringsvertegen woordiger gehad. Om er wat bij te verdienen verkoopt zij het nationale gerecht gado gado. Tot voor kort deelde zij haar garage met de we duwe van een andere nationalist, maar die is nu in een ziekenhuis op genomen. De miljoenste Het Nederlandse paviljoen op de wereldtentoonstelling in Montreal heefti gisteren de mil joenste bezoeker ontvangen, mej. Vi vian Mann, onderwijzeres aan een lagere school in een buitenwijk van Montreal. Zij kwam in gezelschap van haar broer Alan Mann, die in de oorlogsjaren als Canadees militair mede Nederland heeft helpen bevrij den. Zustor en broer werden ontvan gen door de commissaris-generaal van de Nederlandse afdeling, die hun tor herinnering enkele geschenken aanbood. Voor- en nadelen Premier Smith van Rhodesië heeft in een televisievraaggesprek erkend dat de sancties de economie van de opstan dige kolonie schade toebrengen. „Het zou dwaas zijn te ontkennen dat de sancties een nadelige invloed op de economie hebben", verklaarde hij tot Bosanquet van de onafhankelijke te levisie in Londen. „Maar er zijn ook geweldige voordelen aan verbonden. Wij leren op eigen benen te staan. Wij hebben in korte tijd industrieën ontwikkeld waarmee tien jaar ge moeid zou zijn geweest zonder de on- afhankelijheid". Europa's grootste hotel Het grootste hotel van Europa zal in Ma drid gebouwd worden en begin 1970 worden ingewijd, aldus heeft de di rectie meegedeeld. Het zal 15 verdie pingen hoog worden, een oppervlakte beslaan van 85.000 vlerkante meter, 1000 kamers tellen en 84 miljoen gulden kosten. 'Nieuwe party In VS Een nieu we uiterst-rechtse Amerikaanse groe pering, de „Patriottenpartij", opge richt door Robert Depugh, leider van de anti-communistische, semi-mili- taire „Minutemen"-organisatie, heeft gisteren in Kansas City bekendge maakt dat zij de kandidatuur van de oud-gouverneur van Alabama, Wal lace, een fel voorstander van rassen scheiding, voor het presidentschap van de Verenigde Staten zal steunen. Seoel blijft onrustig De politie van de Zuldkoreaanse hoofdstad Se oel heeft gisteren 159 studenten ge arresteerd tijdens nieuwe demonstra ties tegen beweerde knoeierijen bij de verkiezingen van mei. Bij twee uni versiteiten raakten in totaal 5000 studenten slaags met de politie. Aan beide zijden vielen gewonden. Inmid dels zijn de vakanties van de meeste universiteiten in het land met veer tien dagen verlengd in de hoop ver dere onrust te voorkomen. De Gaulle, die bij het uitbreken van het conflict een wapen-embargo uit vaardigde, waardoor Israël toen van de bronnen van zijn oorlogsvoering werd afgesneden. Ofschoon de Gaullistische woord voerders nog altijd beweren dat dat wapen-embargo met een zeer losse hand werd uitgevoerd, beklagen de Israëliërs zich integendeel over ver schillende Franse interventies, waar door o.a. tijdens de oorlog een Isra ëlisch vliegtuig op weg naar Neder land boven Frankrijk tot dalen werd verplicht. Het toestel diat in Neder land militaire vliegtuig-onderdelen moest ophalen, werd door de Fransen pas na de wapenstilstand weer vrij gegeven. De Israëlische regering schijnt zich voor zijn militaire materieel nu tot de Amerikanen te willen richten. Klautenverlies Weliswaar zfjn nu verschillende Arabische landen bereid in Frankrijk militaire bestellingen te plaatsen. Maar terwijl de Israëliërs onmiddelijk met klinkende munt en ln dollars plachten te betalen, verlanlangen de Arabieren voor hun aankopen leningen op lange tormijn en in het raam der technische hulp verleningen. De Franse oorlogs-in- dustrie loopt bovendien het gevaar dat het Israëlische voorbeeld door Australië, dat eveneens een belangrij ke klant is, zal worden gevolgd, want uiteraard loopt geen enkel land graag het risico dat zijn leger als puntje bij paaltje komt, dus in tijd van oor log, niet meer op de normale aan voer van materieel en munitie kan rekenen. In Franse industriële en ook politie ke kringen heeft deze consequentie van de diplomatie van het staats hoofd al wel de nodige bedenkingen en zelfs spanningen verwekt. Het gerucht echter, dat twee leden van het kabinet, generaal Billotte en de minister van Defensie Messmer, om deze redenen af zouden willen toed en, heeft tot dusver in de feiten geen bevestiging gevonden. Gebroken elleboog bij gymnastiekles Een tien-jarig meisje, Bep van der Riel uit Leiden heeft gisterochtend tijdens ce gymnastiekles ln de Van Voorthuizenschool haar linker elle boog gebroken. Zij is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. BIOSCOPEN loop op de Yar_ 14 jaar Dag. 2 en 7.3Ö" uur zondag). Studio: „Alpha-ville", 18 Jr. Dag. 2 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4,45, 7 9.15 uur. Lido: „Marrakesh", 14 jaar. Dag. 2 7 en 9.15 uur; Zond. 2.30, 4.45, 1 9.15 uur. Prlanon: „Fantomas contra Scotl Yard", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 i ?amera: ,,'n Slippertje naar Mexl 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 i zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Dag 10-6 uur: cc 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10-'. (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molerunuseum opend dinsdag t/m zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 15 nam Maandags gesloten Rijksmuseum voor Vulkenkui Tentoonstelling: „Ball. beeld droombeeld" Geopend dagelijks I 17 uur: 'e zondags 1317 uur (tc oktober) Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling van Japanse pree van Kyössï. Dagelijks 10—17 u "Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenkut (Steenstraat 1): Dag 10-7 u.; 'sz dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geschlt nis der natuurwetenschappen: l 104 uur zond 14 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff1 toonstelling van aquarellen van 1 man Bogman. Geopend maandag zaterdag 10 uur voorm. - 5 uur a bovendien dinsdagavond 8-10 (t/m 19 Juli). Zaterdagmorgen vóór 12 uur rs plege men de eigen huisarts, dat tot maandagmorgen dokterstelel 2222 2. Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende geval Apotheek van Drlesum. Mare 110, 20406. Apotheek R. van Breest Smal burg te Leiderdorp en Apotheek V: schoten zijn de gehele week geop1 HAAGS A G E N D WOENSDAG 5 JULI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Br Old Vic Company: „Hamlet". Circustheater. 20 u.: Toon Hem Jublleum-one-man-show „Tien Tc Dlligentia. 20.15 u.: Plevel Kwa WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vljsshigen De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nllce Berlijn Frankfort München Zürich Genève Lccarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Maliorca Lissabon geh. bew. regenbui geh. bew. half bew. onbew. licht bew. onbew. half bew. onbew. onbew. zw. bew. lichtb ew. zw. bew. licht bew. half bew. geh. bew. onbew. liobtb ew. onbew. onibew. onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2