T entoonstelling van reptielen Stille handel Don Bosco- diplo"s Meisjes kregen van Boshuizen getuigschriften Mej.De Wekker viert jubileum Deze zomer in Leiden ARSE DE BOOM VAN WEEGHEL N.V. Terra- Hortus In Leiden: Surinaams feest van de „nationale dagv Schweitzerschool Laboratorium- assistenten ZATERDAG 1 JULI 1967 leidsch dagblad pagina 3 Leidse veemarkt Stemming en handel waren op de gisteren gehouden veemarkt nog weer 1 minder dan vorige week. Ook de aan- voer was in de meeste sectoren min- i der, maar voor de tijd van het jaar toch lang niet slecht. Hoewel deze tijd van het jaar, aan het begin van de vakantietrek, veelal een stropende handel te zien geeft, was het in de j afgelopen week overal erg stil in de j handel. De slagers klagen er zelfs j over dat ze het zelden nog zo hebben i meegemaakt. In alle sectoren had de handel dan ook een uitermate rustig j en stil verloop. De prysdruk van vo rige week zette verder door en ver toonde hier en daar zelfs een prys- val. Uitzondering hierop maakten de zuiglammeren, die bij een krap aan bod iets stjjver in P^Us waren. Henry Dunant vandaag weer in Leiden bedroeg 2548 De totaal dieren. Gebruiksvee De aanvoer in deze sector ontliep die van de vorige week niet veel en bleef dus aan de kleine kant. Ook in de handel ging het nog zeer rustig tot kalm toe. De slechte prijzen op de slachtvee-markt ver oorzaakte minder vraag voor de wei- derij, waardoor de prijzen op de af deling vare koeien iets terugliepen. Ook de prijzen voor melk- en kalf- koeien kwamen onder druk te liggen. Notering: melk- en kalfkoeien van f 925.— tot f 1225.— en f 1525.—, vare Vette koeien Opnieuw weer een vrij ruime aanvoer van slachtkoeien terwijl de vraag er zeker niet op ver beterde. De slagerijen hadden nog lage omzetten en dus weinig noodzaak tot een volle bevoorrading, waardoor de handel lui en moeilijk verliep, waarbij de prijzen tot plm. 20 cent per kg geslacht gewicht terugliepen. Notering per kg geslacht gewicht vette koeien van f 3.40 tot f 4.20 en f 4.50, worstkoeien van f3.10 tot f3.30. Vette en nuchtere kalveren Ook op de vette kalveren-afdeling was de stemming mineur en had de handel een lui en slepend karakter. Welis waar worden er nog wel wat kalve ren afgenomen voor het buitenland, maai* de perspectieven zijn voor de export nog steeds uitzichtloos. Italië, eens onze grootste afnemer, houdt zijn grenzen nog steeds gesloten. Over de gehele linie was de verdere prijs- val dan ook niet tegen te houden. Ook de nuchtere kalveren-afdeling gaf maar een troosteloze stille han del te zien, ondanks de geringe aan voer. Hier waren de prijzen echter niet veel minder. Notering per kg le vend gewicht: vette kalveren van f 2.- tot f2.25 en f2.50, sladhfnuka's van f 1.10 tot fl.30 en fl.50; mestkaJve- ren van f80.— to tf 125.— en f 140.-. Wolvee Op de wolvee-afdeling was de aanvoer aanmerkelijk minder, vooral in de sectoren zuig- en weide- lammeren. Vette schapen waren er echter genoeg maar er was voor deze dieren nagenoeg geen vraag meer. Bij een stille handel liepen de prijzen voor deze dieren dan ook sterk terug. Dank zij het kortei*e aanbod en een behoorlijke vraag werden de zuig lammeren vlug en iets duurder ver handeld. Ook de handel in weide- en Texelse lammeren verliep weer iets williger en werden deze dieren, by lagere prijzen, toch nog knap ver kocht. Notering: vette schapen van f75.— tot f95.— en f 110.enkele beste zware rammen boven notering tot plm. f 140.zuiglammeren van f95.— tot f 110.— en f 132.50: weide en Texelse lammeren van f75.tdt f95.— en f110.— Varkens voor fok- en mesterij In de handel op deze afdeling trad ook nog niet veel verbetering in en bleef deze stil tot rustig. Door de kortere aanvoer bleven de prijzen echter nog wel staande. Notering, drachtige zeugen van f 425.tot f450.en f475.—: schrammen van f 100.— tot f 110.— en f 120.—; biggen van f 78.— tot f 82.— en f 86.—. Slachtvarkens Ook de vraag naar slachtvarkens was in de afge lopen week niet wild. In verband met het per 1 juli as. vervallen van de heffingen op deze dieren op de E.E.G.-markt, namen velen een af wachtende houding aan, waardoor de prijzen nog weinig veranderden. Aan het einde van de week ondergingen echter de prijzen voor slaohtzeugen weer een daling. Prijzen per kg le vend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f2.10 tot f2.15 en f2.20: lichte slaohtzeugen van plm. fl.80 tot f 1.85. ADVERTENTIE BRILJANTEN SIERADEN Modemediamantcollectie. Ringen met briljant reeds vanaf f 75, Ook verlovingsringen JUWELIER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 ALTIJD VOORDELIG. 's Maandags gesloten. De Nederlandse vereniging voor Herpetologie en terrarium- s«*n slangenbeten. Ais kunde „Lacerta" bestond in september 1966 vijfentwintig jaar. sro'e ,ftract^ '<al er.ot>k <*n slanr. r j genkuil zijn. De vereniging „Lacerta" Ter gelegenheid van dit jubileum wordt deze zomer een grote lelt slechts 600 Ieden en lreedt wei_ tentoonstelling gehouden van amfibieën en reptielen. Deze ten- nig naar buiten. Met deze tentoon- toonstelling zal een uniek voor Europa zijn, omdat het de eerste stelling hoopt zij wat meer bekend- Vandaag zijn de chronisch zieken die aan boord van het Rode Kruis een vijfdaagse tocht maakten, weer in Leiden aangekomen. De laatste ligplaats van het schip was Koude kerk, waar het gisteren omstreeks vier uur afmeerde. De belangstelling was daar heel groot, waarschijnlijk omdat een inwoonster van Koudekerk Maske van Harskamp, aan boord was. Burgemeester Wavervijn kwam ook aan boord om de patiënten te ver welkomen. Inmiddels was ook het mu ziekkorps „Kunst na Arbeid" bij het schip aangekomen, waar het de op varenden een serenade bracht. Het werd een vrolijk feest aan boord, toen B, en W. arm in arm met de zusters dansten op de muziek van „Kunst na Arbeid". Leden van de Chr. Vrouwenbond, de Ver. Quisisus Plattelandsvrouwen en het R.K. Vrou wengilde deelden aan de patiënten surprises uit. Geveilde percelen I In het Venduhuis der Notarissen werd t.o.v. Not. N. W. Holtkamp te Leiden geveild: Het woonhuis Buys Ballotstraat 17 op f. 20.510,-- door dhr. v. Beukering advertentie i krachtig geruisloos i betrouwbaar degelijk zuinig •smering 1:50 buitenboordmotoren Importeur voor Nederland: KIMMAN-NAUTIC N.V. Hoge Rijndijk 303, Zoeterwoude tel. 01710-40241 ADVERTENTIE) Tel. 01713—500 BRAASSEMERMEER ADVERTENTIE VUURSTEEGLAAN Telefoon 02530—4000 is, die uitsluitend is gewijd aan reptielen. heid te krijgen. De tentoonstelling wordt in de Hortus Botanicus van de Leidse Universiteit, waarbij de reptielen zo veel mogelijk in hun natuurlijke om geving worden getoond. De „Terra Hortus", zoals de ten toonstelling is genoemd, zal geopend zijn van 27 juli tot en met 10 aug. Er is voor deze gelegenheid een zo grote collectie reptielen en amfibieën bijeengebracht, als in Nederland nog nooit' is vertoond. Zo zullen er reu zenslangen te zien zijn, ratelsangen, cobra's, voorts krokodillen, leguanen en ruim veertig soorten schildpadden. Vele van deze dieren worden speciaal voor de tentoonstellnig uit 't buiten land aangevoerd, zoals b. v. een py- ton (met een maximum lengte van 9 meter) uit Bangkok en een reuzen- kikker uit Barcelona. Het doel van de tentoonstelling, is niet alleen om aan de liefhebbers zo men het houden van reptielen zo kan noemen meer bekendheid te geven. Deels zal zij ook een educatief karakter hebben. ..Bijna iedereen heeft wel eens een schildpad in huis gehad", zegt het bestuur, „maar slechts weinigen weten hoe zijn voe ding eigenlijk moet zijn". Uitsterving Fotowedstrijd Velen van de tentoon te stellen diei*soorten worden met uitsterving bedreigd. Daarom krijgt het World Wildlife Fund op de Terra Hortus" een stand van zes meter toegewezen. Anderzijds zal de tentoonstelling ge deeltelijk een wetenschappelijk ka rakter dragen. Er worden zoveel mogelyk demon straties met allerlei soorten dieren gegeven, zoals bijvoorbeeld het voe ren van krokodillen en het melken gifslangen, wat vaak nodig het te- Met aalbewerken 3-jarige A. Beugelsdyk, W. J. M. Boerman, Op woensdag 9 augustus worden de j.c. M. van Diemen. J. F.Lamboo. de gelegenheid gestold i j. h. Petit, Th. J. Schotel. J. v.d. Sterren, H. J. Zirkzee. C. J. Zuid hoek, P. J. M. v.d. Berg. P. S. v. Berge Henegouwen, L. G. J. Kars tens. H. P. Klein, G. Kleyheeg. J. L. de Romyn, J. C. M. v. Roden, W. B. Steekers, A. Taffen, S. P. M. v. Tol, P. C. Willems, P. Wijnands. A. v.d. Aar, F. H. M. Bekkerin, J .C. M. v.d. Berg, H. v.d. Berg, J. Th. v.d. Berg, L. J. A. Duyndam, A. N.v.d, Ing, H. J. Klein. J. W v. Leyden, J. G. Luiten, R. C. Plasmeyer. M. v. Veen, J. P. M. de Wekker, J. om te fotograferen, zoek de dieren uit him bakken wor den gehaald. Hieraan is tevens een fotowedstrijd verbonden. De tentoonstelling wordt op donder dag 27 juli om twee uur geopend door de burgemeester van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen. De organi satoren verwachten dat ook uit an" dere delen van het land en uit het buitenland vele bezoekers (voorname lijk de „liefhebbers") naar dc „Terra Hortus" zullen komen. Door de leerlingen van de Christe lijke Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" te Leiden zijn de vol gende getuigschriften behaald: Getuigschrift primaire opleiding: Joke van der Lip. Willy Amersfoort, Ria Bakker, Yvonne Ba velaar. Willy van den Berg, Wilma Betcke, Mieke De Surinaamse Studenten Unie in Nederland heeft vrijdag met een groot feest de nationale dag van Su riname gevierd. In de Stadsgehoorzaal werd een gevarieerd programma geboden, met na afloop een bal, dat tot de vroege ochtend heeft geduurd. Het program ma werd geopend met een serie films, die ten dele de positie van de negers behandelde, anderzijds het probleem van het wereld-voedseltekort aan de kaak stelde. Dit alles ook gezien in het licht van het verleden van Suri name en van de huidige situatie. De toneelgroep van de Surinaaitise Studenten Unie voerde het stuk op, dat door de studenten zelf was samen gesteld uit gegevens over de hongers nood in Azië, Afrika en Latijns Ame rika. In het stuk, dat getiteld was „Hon ger, kanker op aarde", werd gesteld, dat honger de dreiging is van het menselijk bestaan, „zoals het voort woekerende kankergezwel het mense lijk lichaam verteert". De studenten hadden het onderwerp in een zeer bijzondere vorm gegoten. „Kanker op aarde" viel eigenlijk uiteen in ver schillende „hoofdstukken", waarvan de tekst meer werd gedeclameerd dan gespeeld. Op het filmdoek op het to neel werden beelden geprojecteerd van mensen in de meest jammerlijke levensomstandigheden, waarbij de spelers, vaak zelf hevig geëmotio neerd, hun commentaar „voordroe gen". De Surinamers vonden het uiteraard op deze dag zinvol om stil te staan bij de problemen, waarmee het Surinaamse volk heeft geworsteld voordat het zijn onafhankelijkheid verkreeg. Broer, Carla Bronsgeest, Cob ie Cer- dijn. Joke Colijn, Lida van Diggelen, Marianne Dubbelaar, Anne Marieke van Elswijk, Tineke de Fey, Jeannet Flarnan. Cary Galgaard, Lydia Glas bergen, Janny de Graaf, Nellie de Groot, Pia de Groot, Margriet van der Horst. Nel Jagel. Hetty Jansen, Lenie Jasperse, Edith de Jong, Karin Keyzer, Willy Keyzer, Henny Koome. Anneke Korbee, Willy Korbee, Rietje Krabbe, Yvonne de Kruis, Yvonne Kuneken, Inge Leensvaart, Anneke van der Leer, Nelly Loosbroek, Anja Martijn, Agaath Matters, Anja Moll, Ria Monteba, Anneke Mostert, Bian- ca v. d. Nieuwendijk. Anje Oosten dorp, Willy Otgaar, Thea Overdijk, Ella Pauw, Lenie Perfors, Cora Pi- kart, Clara van Rhijn, Bep Rietkerk, Jannie van Rooyen, Willy van Rij zen, Tineke Selier, Dineke Singer- ling, Tieneke Schill, Anja Stuur- wold, Menke Tolsma, Christien de Vink, Anke Vosters, Marja de Wa ter, Hennie van Weizen, Jannie van Weizen, Trudy van Winkel, Olivia Doggen, Marian van Egmond, Anne ke Hagenaars. Alie van Hemert, Marja Hoogervorst, Hanneke van Houwelingen, Lies van Laar, Riet v. d Mey, Hanneke Soek, Ada van Winkel, Lenie Zwaan, Elzeline Ad miraal, Tineke van der Beek, Irene den Haan, Nel Zwanenburg, Mariët Zwemdiploma's In het zwembad „De Vliet" ver schenen gisteravond zevenentwintig door LZC opgeleide kandidaten voor het diploma C. Allen kwamen in het bezit van dit getuigschrift. De namen van de zwemmers en zwemsters zijn: Meisjes: H. E. Berretty, E. C. Bre- yer, R. Favier, I. H. J. van Gelder, A. G. Noort, W. C. Tukkers, M. Vel- ders, J. H. Wolters, J. Mosselman, G. Wijnands. Jongens: J. Humme, D. J. Kloos, G. J. Neuteboom, R. L. Nieboer, M. J. Ris, R. C. van Ris, A. van Starken- burg, H. L. van Veen, P. J. Weima, B. Chaudron, G. J. de Jong, H. H. Keereweer, F. A. Noort, C. J. Steen beek, F. van Dijk, R. Boelee, F. Sraidt. Bink, Anton Gysman, Ruud Hoog- Aan de volgende leerlingen van de Albert Schweitzerschool. Openbare school voor Handel en Praktijk, wer den diploma's uitgereikt: Fix Brevet: Elly Abspoel, Tiny v. d. Bom, Fietje Gorree, Diny Heme- rik, Wil Keyzer, Anneke Koppe, Hen ny Robijn. Hilda Sepers, Corrie Slin gerland, Tx*uus Uithol. Bep v. d. Waals Lauk Neuteboom, Wil Boom, Martien v. d. Heyden, Frank Hillebrand, Leo v. d. Vos. Fred Kennedy van Dam, Wil Bronk. Sleuteldiploma: Hans Beyck, Dick v. d. Blom, Liesbeth Gaykema, An thony Hegeman. Edward Hoebink, Hans Petit, Margriet Janssen, Jannie de la Rie, Fred van der Steen, Louis Stouten, Theo Wolf, Wybo Aramer- laan, Kees Biegel, Guus v. d. Bos, Maaike van Dam, Fred van Heusden, Mart Pauw, Dick Petit, Jannie van der Poel. Marja Schouten, Jean- Marie Westen; Gé Meertens, Ben Meertens, Frans Lardee, Nico Vol- ker, Kees Keereweer, Nico Windhorst, Anneke Bakker. Groot Sleuteldiploma: Hans Beyck, Dick v. d. Blom, Liesbeth Gaykema, Anthony Hegeman, Jannie de la Rie, Theo Wolf, Wybo Ammerlaan, Kees Biegel, Mart Pauw, Dick Petit, Jan nie v. d. Poel, Marja Schouten. Jean- Marie Westen, Maaike van Dam, An neke Bakker, Kees Keereweer, Frans Lardee, Ben Meertens, Gé Meertens, Nico Volker, Nico Windhorst. Kantoorassistent: Mart Pauw, Hans kamer. Giel Jongbloed, Kees Keere weer, Bert van Putten, Wim Ver mont, Nico Volker. Frits Welling, Paul Sirre, Nico Windhorst. Winkelassistent: Anton Gysman, Ruud Hoogkamer. Giel Jongbloed, Hennie Kruit, Wim Vermont. AD VER f ENT1E KROMMENIE VINYLKSB Voor het laboratorium-asslst-ex- amen zijn geslaagd: C. Th. Beek, Lei- muiden M. E. de Boer, Waddinx- veen; E. C. van Duyn, Leiden; P. C. G. Heemskerk, Zoetwoude; M. E. J. Oosterhof f, Den Haag; E. B. I. de Rijk, Rijswijk; L. D. M. Hoornik, Rijswyk; R. de Knegt, Voorburg; M. A. Scholten, Voorburg; C. Slijkhuis, Leiden; A. Vermond, Leiden: C. A. Warmenhoven, Den Haag; A. Wil- lemsen, Leiden. Baay, Nel van Scherpenzeel, Anneke Spaan. Anneke Buik, Marja van den Berg, Joke Bolle, Marijke Bolle, Sas- kia Bron, Carla Kater, Lien van Vliet. Marga Glasbergen. Nelly Groen, Joke van der Jagt, As- trid van Rooyen, Gerda de Wit. Getuigschrift Schakelklas-Assis tente: Heiltje de Wit. Marleen Kuyt, Marian Blansjaar, Marian Immink. Miejan de Jong, Marian Lensen, Di ny Racké, Cora van der Reylen, Ria Stouten, Lydia Rodenburg, Conny v- Duyvenbode, Els de Graaff, Annèlies van der Hoeven. Getuigschrift assistente A (met nadruk op theoretische vorming) Joke Waverijn, Wilma Bakema, Tru- I dy Bakker, Miep Borreman, Elly I Brinks, Elleke Burgerhout, Jacqueli- I ne de la Bije, Willy van Ek. Elbe Griffioen. Gerdie Knotter, Evelien v. d. Kolk, Jenny de Kruis. Henny Pre- nen, Ineke Profijt, Nettie van der Vliet, Sari van Winkel, Joke van de Wijngaard, Elly de Jong, Wil de Vos, Marry Renee, Barrie Korteland, Cor rie van der Mey, Corrie van Rij, Do rothy Zwaan. Barrie Betcke, Eegje van de Bosch. Nelly van Mulligen, Regina van der Poel. Nel van der Pol, Rita Schoots, Marian Segaar, Annechiena Alting, Dinie Zaal. Getuigschrift Assistente H (met de nadruk op huishoudelijke vorming): Truus Bethe, Beppie Steenber gen, Ria van der Neut, Mia Haaring, Grietje Holt, Gerrie de Jong. Getuigschrift Assistente N (met nadruk op de vorming in de naald vakken) Ko van Apeldoorn, Carien van Ark, Joke Bakvis, Ruth Coen- raad, Marry Freeke, Tineke van Gent, Emmy Glasbergen, Liesje Heuvelman, Magda Hogeveen, Aly Jongsma, Sineke Krassenburg, Joke van der Mey, Marion de Roode, Wil ly Singerling, Tanja Stam, Cobi Te gelaar, Nellie Veefkind, Marian van Velzen, Annie Vlasveld, Sonja van Weeren, Jellie Dijkstra, Adrie van Schutterhoef, Leny Schenkeveld. Getuigschrift kostuumnaaister: Mieke Kulk, Neeltje Schouls, Mar- greet Stouten, Leny van Teylingen, Tineke Groen. Getuigschrift vormingsklas: Nel Schoo, Saskia Ruiter, Clara Bokma. Marian Braggaar, Joke van Heel, Marian van der Horst. Magda Jan sen. Joke Miedema. Dorie Stikkelo- rum, Jos Vavier, Tilly van der Veer, Ank Versteegt, Henny de Geus. Con ny Zandbergen, Reineke Zielhuis, Ellis Groothoff. Aafke van de Ven, Vronie Bruidegom. Anneke Hilge- man, Anneke de Jong, Henny van der Voet. Getuigschrift kinderverzorgster: Ineke Koster, Anneke Aalbersberg, Wilma Bink, Trudy Bos. Petra van Deventer, Corrie van Dyk, Loes van Gent, Eefje Lagemaat, Elly van Oos ten, Hanneke Otgaar, Elly Plateel. Ria v. d. Putten, Lida Star, Roedl Vermeer, Tineke van Raemdonck, Rita Rasser, Marianne Vermeulen, Ineke Kraafj, Jannie Ravensbergen, Sigrid van Geest, Greetje Nust, Cor rie du pré, Hilda Wouda. Zwetsloot, P A. v. Wieringen. Afgewezen 5 kandidaten. Houtbewerken 3-jarige cursus: P. v.d. Aart. W. A. G. Brons, Tj. C. Th. Lelieveld, P J. M. Dickhoff, A. J. v.d. Geest. P A. M. de Haas. J. M. M. Heruer. G. B. M. Kortekaas, J. J. v. Leyden, H. M. Loomans, C. C. v. Noort, Th. J. Remmerswaal, J. G v. Steyn, P. M. M. Turenhout, B. W. v. Abswoude. Q. C. M. Arrachart, de Bree P., J. Dongelmans, J. L. Groen, N. C. M. de Jong, J. J. v. Leyden, L. J. W. M. Mooyman, W. H. M. Mooyman. P. J. M. de Rid der. P. J. Spierenburg, W. H. M. Steenbergen. C. M. Vermeulen. G. A. Vogelezang, J. C. M. v. Wissen, A. H. v. Bezouwen, P. R. Guerain, J. C. Groenendijk, W. H. v. d. Laan, W. J. v. Leyden, A. C. M. v. Nierop, J. Poels, E. A. Robbers, A. Th. Schoon- derwoerd, A. L. v. d. Weyden. Afgewezen 8 kandidaten. Autotechniek 4-jarige cursus: D. v.d. Bent, G. P. v.d. Berg, H. Brederode, Th. H. M. Janssen, P. M. G. Janson, J. F. Koster, C. Peschier, R. J. Rol ling, R. .P Rooyakkers, J. J. B. v.d. Star, J. J. v.d. Weyden, N. G. P. F. Wolvers, J. P. v. d. Zalm. Afgewezen 1 kandidaat. Elektrotechniek 4-jarige cursus: J. M. M. Aartman, P. L. Ami. J. A. Bellekom, R. v.d. Berg, G. J. J. v. Dijk, R. H. Th. George, P. J. F. v. Kesteren, J. B. Noordover, H. C. J. M. Paardekooper, W. M. Schelvis, M. J. .M v. Steyn, H. N. Singeling, J. P. M. Thorn. J. A. v. Veggel, J. G. Wijnands, W. V. Doop, J. Piéee- te. Afgewezen 2 kandidaten. Fijnmetaalbewerken (instrumentma ken) 4-jarige cursus: G. Dijkhuis, C. R. G. v.d. Geest. Th. N. Hoge- boom. H J. Kroeze. J. J. v.d. Krogt, W. Th. Lamboo, W. C. Lovink, F. A. .M Luykx. J. F. H. Neuteboom, R. A. Pieplenbosch. J. W M. Steen bergen, W. Tj. C. v. Steyn. A. M. v. Vliet, M. A. M .Wyrwas, L. F. Kok. Afgewezen geen. Part-time onderwijs metaal 2-jarige cursus: H. P. v.d. Be^g. J. E. Date- ma, W. K. M. M. Donders. N. v. d. Haak, B. C. M. Koek. J. J. M. v.d. Krogt. J. Nacken. L. J. E. de Rid der. L. A. M. v. Velzen. J. Th. Wit- teman. R. v. Zuylen, F. A. Prins, E. Pesschier. Afgewezen 2 kandida ten. Part-time onderwijs timmeren 2-ja- rige cursps: W. A. v.d. Berg, C. L. v. Berkel, C. C. v.d. Geer, J. J. de Graaf. C. de Jong, W. H. W. M. Kerk vliet, H. A. v.d. Krogt, J. A. M. Le lieveld, G. Molkenboer, J. C. H. v.d. Star, J. M. Turenhout, J. Verdel, J. L. v. Zeist. J. A. v.d. Burg, H. C. J. v. Brakel, W. A. J. Caspers, C. J. Dongelmans, J. v. Dijk, J. A. Kriek, L. J. M. .v. Leeuwen. Th. L. Meyer, W. J. M. Oudshoorn, B. A. v.d. Wey-, den, J. M. Zuidhoek. Afgewezen 5 kandidaten. Part-time Autoherstellen 2-jarige cur sus: V. Alkemade. W. J. Duindam, J. H. v.d. Geest, A. C. M. Heerings, D. B. P. Hoogendoorn. A. Hooger vorst. H. L. .M Oostdam, C. A. H. v.d. Poel. W. J. A. Raaphorst. C. J. M. Stijnman. W. G. M. v.d. Velde, H. C. M. Werter. A. M. H v. Al phen. Afgewezen geen. Vijftig jaar bij I (Kirgeest" Vandaag precies 50 jaar geleden trad mej. M. de Wekker bij de gemeente Leiden in dienst als fröbelonderwijzeres aan de af deling Voorgeest van de psychiatrische inrichting Endegeest. Het is een uniek jubileum van een unieke vrouw, die elke in formatie omtrent haar leeftijd blijft verstrekken in de vorm van: ,,Ik ben beslist nog te jong om met dit werk op te houden". Mej. M. de Wekker, lid van de be kende artistieke Leidse familie van die naam, heeft in de halve eeuw dienstbaarheid aan jonge Voorgeest- patiënten ongeveer 1000 kinderen in klasseverband onderwijs gegeven. Daarnaast heeft zy aan minstens 900 kinderen van boven de leerplichtige leeftijd vorming gegeven in muziek-, ballet- en handwerkgroepjes. Van de resultaten die zij met de kinderen behaalde zijn vroeger veelvuldig ten toonstellingen gehouden, die aller- wege bewondering afdwongen. Tot de patiëntjes heeft zij haar werk echter niet beperkt. Tot een jaar of tien terug besteedde zij om. veel aan dacht aan de leerlingverpleegsters, met wie zij eveneens volksdans- en ballet groepjes vormde. Op feestavon den was zy een hoogst gewaardeerde presentatrice daarvan. Toen mej. De Wekker tien jaar ge leden werd onderscheiden met de gouden medaille behorend by de Orde van Oranje-Nassau, is zy in een iets rustiger tempo bly ven doorwerken. Zo geeft zy o.m. nog geregeld les aan een klas kinderen, die buiten de ge wone b.l.o.-normen vallen. Het is begrypelyk, dat aan dit ju bileum enige aandacht wordt besteed. Geheel in haar lyn, ligt by een aan tal onderdelen het initiatief aan haar kant. Zo biedt zy aanstaande dins dag aan personeelsleden, gepensio neerden en een aantal genodigden een feestavond aan. Voor leerlingen en oud-leerlingen geeft zy woensdag middag een feest. Na de interne huldiging, die zij op dinsdagmorgen zal ondergaan, volgt 's middags van half vijf tot half ze ven (4 juli) een openbare receptie in de ontspanningszaal van Ende geest.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3