SARKHAN SCHEEPS ERICHIM Geniet menig maal met tomaat ilÉüE VRIJDAG 30 JUNI 1967 LETDSCH DAGBLAD ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL „Ik voel me beter," zei Xinh. „En iet is van belang dat jullie hoort wat k te zeggen heb. Ik heb een paar HOOFDSTUK IV Het dorp van Xinh Xinh Guyen, het hoofd van Cold- streams handelsagentschap in het dorpje Boa Binh, was zojuist het ma gazijn van de maatschappij binnenge gaan om de radiozender aan te zet ten. Het was bijna tijd voor de uit zending van het dagelijks werkroos- ter, dat de schakel vormde tussen al le agentschappen van Coldstream. Er was in dit afgelegen gebied de laatste tweeduizend jaar weinig vor- ariderd. In het noorden stroomde in een grote bocht de Sekong langs het dorp. Op de rotswanden aan de over kant waren merktekens, die de ver schillende standen van de rivier aan gaven. Het zou gauw donker zijn en op de ze tijd van de dag was er geen wind. De vissersboten, geroeid met lange buigzame riemen, naderden het ver warde netwerk van haventjes. Vis sers, die hun boten al gemeerd had den, spreidden hun netten uit om ze te laten drogen. Er stond een snelle stroom in deze tyd van het jaar; de netten moesten dagelijks gerepareerd worden. Dichtbij het magazijn stonden de drie dozijn huisjes, die het dorp Boa Binh vormden, kleine kubussen met rieten daken gelyk kokosnoten en ge bouwd op djatihouten palen, zodat ze tweeëneenhalve meter boven de grond uitstaken. Elk jaar trad de rivier tij dens de natte moesson buiten haar oevers. De dorpelingen trokken zich dan in hun hoge hutten terug terwijl het water over hun weiden en rijst velden stroomde waar het vruchtbaar zwart slib uit het noorden achterliet. ten van de volwassenen, dat altijd levendig was wanneer de ryst stond te koken, ontbrak. Hij wist, dat er vanavond een nieuw gevaar in de rimboe schuilde. Xinh was in Boa Binh geboren. Van zijn drieëntwintig jaar was hij er maar zes weggeweest om naar school te gaan in Haidho en daarna was hij in dienst gekomen van Coldstreams organisatie. Xinh liet zich tegenover zijn vrienden in Boa Binh nooit voorstaan op zijn opvoe ding. Hij droeg dezelfde kleren als sverkte met dezelfde ruwe, ge kloofde handen. Soms voele Xinh zich alleen in zijn eigen dorp. Dat kwam deels door zijn opvoeding en deels, omdat ■oor de blanke Coldstream werk te. Het handelsmagazijn was, voorzo- 3e nu levenden zich konden her inneren, het enige nieuwe, dat zich in Boa Binh had voorgedaan. Men had wel achting voor Xinh, maar de dor pelingen wisten niet precies waar ze met hem aan toe waren. fee oude mannen zaten op de voorgalerij van het magazijn te scha ken. Een van hen was zyn vader Tien, het dorpshoofd, een magert kleine man. die door staar in zijn linkeroog in zijn bewegingen belem merd werd. Hy was daardoor aan dat oog volkomen blind en hy hield zijn hoofd naar links terwijl ny de witte ivoren stukken op het bord be studeerde. Geërgerd, maar zonder zelfmede lijden, vloekte hij zacht als hij per ongeluk een schaakstuk omgooide. Maar zijn slechte ogen deden niets af zyn macht of zyn overwicht. (Wordt vervolgd) Atlas van Jean Blaeu heruitgegeven (Van onze correspondent.» De grootste atlas die ooit werd t vaardigd, de beroemde bijna 600 kaarten tellende Franstalige DVERTENTIE f»nniiiA=jii CARAVANPARK ikele ruime jaarstandplaa 'ing-vans. Eigen tuin. Elec PANDA EN DE MEESTER DRINKER 6293. Joris Goedbloed keek goedkeurend naar het groeiende meningsverschil bij de cement-wagen en keerde zich toen voldaan af. „Het wegdek had zo'n cement-beurt hard nodig!" -prevelde hij. „Ik ben blij, dat ik dit voor de gemeenschap heb kunnen doen. Het is alleen te hopen dat de heren met hun getrappel geen voet afdrukken achterlaten. En nu moet ik mij dringend naar Hob beldonk reppen om een nieuwe, goede verdwijn-drank te verkrij gen!" Hij verdween haastig, terwijl de Geheime Agenten intussen de wegwerker arresteerden en hem naar Generaal Dondersteen brach ten. „Dit is Joris Goedbloed!" meldde een van hen trots. „De dief van de verdwijn-drank!" „Onzin!" bulderde de militair. „Dit is hem niet! Laat deze ft guur inrukken! Bah! Aan jullie heb ik niets! Ga de aanplakbil jetten verspreiden waarop Goedbloed is afgebeeld in zijn vermom mingen. De burg er-bevolking moet in het geweer komen om die schurk te vangen, als jullie het niet kunnen!" De agenten gehoorzaamden bedremmeld en zo kwam het, dat even later overal biljetten hingen, waarop een beloning van vijf duizend florijnen werd uitgeloofd voor het vangen van Joris Goed bloed. zichtbaar of onzichtbaar DUIVENSPORT De LPV „De Vriendenclub" Wedvlucht Chateauroux. In concours 97 oude vogels. Uit slag: 1, 3, 7. W. de Ridder, 2, 5. 10. H. Holtrop, 4. Th. Dongelmans 6> 8. Ch. v. d. Voorn, 9. W. Vijlbrief. Wedvlucht Tergnier. In con cours 137 oude vogels. Uitslag: 1, 2. H. Holtrop, 3. Th. Dongelmans-4, 9. W. Vijlbrief, 5. W. de Ridder, 6. R. Pet, 7. Jac. Siera, 8, 7. Beekman, 10. W. J. Mark. De Leidse Postduiven Club Wed vlucht Chateauroux. In concours 159 duiven. Uitslag: 1, 3, 5. 6. H. van Riet. 3, 4. A. Pracht, 7. Bink/v. d. IJssel, 8. G. van Stein, 9. J. Degen sr., 10. J. van Alphen jr. Wedvlucht Tergnier. In con cours 205 duiven. Uitslag: 1.6. J. van Alphen sr.. 2. L. v. d. Nieuwendijk, 3. J. Knijnenburg, 4. W. Bey, 5. Bink/ v. d. IJssel, 7. A. Pracht, 8. W. v. d. Nieuwendijk, 9, 10. W. Onstenk. Met een voorsprong van bijna vijf minuten op zijn naaste concur renten heeft de Zwitser Peter Altzi de eerste etappe van de Ronde Oost-Zwitserland gewonnen. Hij leg de de 142 km tussen Altenrhein Schwanden af in 3 uur 30 min. 6 s De Nederlander Jan Schepers klas seerde zich als derde DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 862. De verontwaardiging deed Bram even vergeten, dat hij tegen het dorpshoofd sprak. „Wat?" riep hij uit. Krijgen we het olifantje niet mee? Dat is een lelijke streek, dat is gemene bedriegerij". Hij stampte op de bodem, die intussen drooggevallen ivas. „Er is nu toch geen reden meer om dat dier hier te houden?" „Dat zal ik beoordelen"bleef het dorpshoofd kalm. „Zoveel ge luk zou u toch ook niet willen afstaan?" Hoe Bram ook praatte, er was geen verandering te brengen in het standpunt van het dorpshoofd. Moedeloos keerde Bram zich tot zijn vrienden. „Nu weet ik het ook niet meer. En dat na^ alle moeite, die we hebben gedaan. Het is hopeloos". Toch was ook hier de redding nabijom juister te zijn, even nabij als een eenzame hengelaar, Krokodillekoos, die nog niet eens in de gaten had dat het water inmiddels verdwenen was. (ADVERTENTIE) Vraag uw groenteman naar de gratis folder vol handige, feestelijke, hartige tomaatmogelijkheden Posities Nederlandse sa. Witte Zee Met booreiland 28 325

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19