iGemeente Warmond wil I efficiency-onderzoek Nieuwe haven voor stuk in Rotterdam Benzine en olie duurder Jaarverslag algemene openbare bibliotheek LSR wordt nu ALSV BURGEMEESTER Auditieconcert van Leidse kunstkring? Verdere groei Robeco VRIJDAO 30 JUNI 1967 Jociale zorg drukt zwaar op liet budget I In Isvergaderingen in Warmond raadslid gevraagd o 'ormatie over de werking lanciële verhoudingswet voor deze leente en wel in het bijzonder betreft de dekking van uitgaven voor sociale zorg, uitga tegenover geen doeluitke- igen staan en de verhouding van 5t aantal ambtenaren tot de uitke- ig uit het gemeentefonds. uitvoerig pre advies, voor de nodige becijferingen en stallen, hebben B. en W. aan dit srzoek gevolg gegeven en een fi- sncieel document samengesteld dat duidelijk inzicht geeft in de fi- inciën van de gemeente. De con- usie van B. en W. luidt dat de >geven uitenezetting aangeeft, dat werking van de factor sociale zorg s onderdeel van de algemene uit ging niet bevredigend werkt. De Rommelingen in de uitgaven ver oren in ernstige mate het even- icht wat voor de handhaving van ■t voorzieningspeil van de gemeen- consequenties in negatieve zin met laatst gehouden zich meebrengt. Een lichtpunt i I1 Z W. te mogen een op handen zijnde wijziging van de financiële verhoudingswet voor de jaren 1967 en 1968 als gevolg van de in werking treding van de wet op de zware geneeskundige risico's. Verwacht wordt dat deze wet op 1 juli zal worden ingevoerd. De invoe ring van deze wet zal een vermin dering van uitgaven voor de gemeen te met zich mee brengen. Afwijking In overleg met het ministerie van conomische Zaken zullen de aard- liemaat schappijen met ingang van juli 1967 de verkoopprijzen in Ne erland van een aantal aardolie- rodukten verhogen. Deze prijsver- ogingen, die een gevolg zijn van gestegen tarieven voor de omzet- elasting, gaan in op 1 juli 1967 en ■dragen voor de voornaamste pro- ukten, als volgt: Autobenzine (super en gewoon) ■Jsniede tweetaktbrandstof f 0,30 |tr 100 liter. Petroleum voor verlichting- en •rwarmingdoeleinden voor niet- (articulier verbruik f 0,10 per 100 li- [actorpetroleum f 0,10 per 100 liter Autogasolic uit pompen, gasolie andere doeleinden, dunne ookolie, hulsbrandolie 1 tot 11 1,10 per 100 liter. Stookolie plm. 400 sec. f 0,55 per 000 liter. r Stookolie plm. 800 sec. f 0,55 per 000 kg. Stookolie plm. 3.500 sec. f 0,50 er 1.000 kg. Zoals bekend zjjn vloeibare brand- offen voor ruimteverwarming ten ehoeve van particulieren, bejaar- entehuizen e.d. vrijgesteld van om- jetbelasting. Als gevolg hiervan gel- -ien bovenstaande prijsverhogingen ijjliet voor deze categorie van verbrui- Hoogste punt van congresgebouw Den Haag bereikt Het hoogste punt van het in Den laag verrijzende riedenands congres ouw is gisteren bereikt. Na drie r Douwen kon burgemeester mr A. M. T. Kolfschoten gistermid- üe viag t met net eigen enoleem i net geuouw) nijsen op de 68 me- noge toren. >e nooravieugel van het gebouw ut aeze herfst nog in geDruik. Het e complex wordt op 14 maart a geopend. Op dit moment bestaat er al gro- uelangstelling voor het orgamse- i, vertelde directeur C. C. Bteens- Van 18 tot 20 septemDer wordt eerste congres gehouden en ook volgende maanden zyn al volge- ,J»ekt. ,1 Uespreklngen over de 1969 tot en I iet 1972 te houden congressen "°"- In verband hiermee wordt een tij delijke afwijking van het bepaalde in art. 9 van de financiële verhou dingswet voorgesteld, waardoor de factor sociale zorg voor de uit keringsjaren 1967 en 1968 gelijk ge steld wordt aan 80 van de werke lijke uitgaven. In gemeentelijke kring wordt de lioop uitgesproken dat deze regeling ook na 1968 zal worden voortgezet. Hoewel er voldoende grond is om aan te nemen dat de personeelskos ten van de gemeente Warmond zich binnen aanvaardbare grenzen bewe gen, zal het naar de mening van B. en W. nuttig zijn en nodig blijven om een doelmatige werking van het gemeentelijk apparaat te bevorderen. B. en W. hebben zich uitvoerig be de- raden en zijn tot de conclusie geko men, dat een onderzoek naar de wij ze waarop een zo doelmatig mogelij ke werking van het apparaat van gemeentesecretarie alsmede van ge meentewerken is verzekerd, ten zeer ste aanbeveling verdient. Dit mede in het licht van de personeelsbezet ting van de diverse onderdelen en de achterstand in werkzaamheden die met name in de administratieve sec tor ontstaan. Zij denken hier b.v. aan het gereedkomen van een nieuwe al gemene politieverordening, het niet tijdig kunnen voorbereiden van de gemeentebegroting voor 1968 en het opmaken van de gemeen te rekening dienstjaar 1965. Onderzoek B. en W. hebben voor het instel len van een doelmatigheidsonderzoek contact opgenomen met het centraal adviesbureau voor organisatie, docu mentatie, registratuur en personeels beheer van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten. Dit bureau is bereid dit onderzoek in te stellen voor de daarvoor geraamde kosten van f 9000 zowel voor de gemeente secretarie als voor gemeentewerken. Dit voor de gemeente zo belangrijke stuk zal worden behandeld in de in augustus te houden openbare raads vergadering. Belangstelling voor buitenlandse literatuur neemt in Voorschoten toe Het jaarverslag over 1966 van de stichting openbare leeszaal cn biblio theek Voorschoten is optimistisch. Het aantal lezers is weer gestegen. Het aantal jeugdleden steeg met 124 (17%) en bereikte aan het eind van 1966 een totaal van 1004. Het aantal volwassenen steeg met 96 (17%) en kwam daarmee op 663. In totaal ma ken 1667 Voorschotenaren gebruik van de openbare bibliotheek. Het aantal uitleningen is toegenomen en be draagt 54.653, een stijging van ruim 6%. Hetgeen aangeeft, dat het aan tal lezers, relatief gezien, sterker toe neemt dan het aantal uitleningen. Uit een aantal cijfers kan het lees patroon worden samengesteld en de ze geven ook voor 1966 een procen tuele teruggang van het aantal jeugd- uitleningen. Het bestuur acht het niet denkbeeldig, dat een deel der jeugd leden moeite heeft om nog iets van hun gading te vinden. De stijging van het aantal uitleningen van boeken in de moderne talen gaat nog steeds door. Van 1.9% in 1963 tot 4.8% in 1966. Deze stijging komt echter vrij wel geheel op rekening van de uitle ning van boeken in de Engelse taal (4%). Het grote aantal buitenlanders in Voorschoten zorgt voor deze stij ging. De staat van baten en lasten over 1966 sluit met een vrij aanzienlijk ba tig saldo. Dit resultaat wordt mede veroorzaakt door de relatief goedko pe behuizing van de bibliotheek in de voormalige lagere school aan de Schoolstraat. Daar wordt verwacht een aantal jaren een meer re presentatief gebouw te kunnen be trekken besloot het bestuur het batig saldo toe te voegen aan de reserve voor huisvesting. In 1966 werd afscheid genomen van twee bestuursleden, die door veran dering van woonplaats hun functie moesten opgeven. Het waren ds. K. i reeds i vergevorderd i uouw verloopt nog steeds vol- schema. De plannen voor het lotel aat naast het congresgebouw al verrijzen unet 300 kamers suites) verkeren eveneens in ergevorderd stadium. Maar de Was- e financier H. T. Planken a!i|og niet zo bijster optimistisch ov realisering van deze plannen. Medische diensteu LEIDERDORP dokter G. A. de Iruyne, Hoofdstraat 8, telef. 22208; ister Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. OEGSTGEEST dokter Van Wal- iiren, tel. 52130. VOORSCHOTEN dokter S. v. d. oolj, Baron Schimmelpenninck van lyelaan, tel. 2527; tandarts B. van 'ilk, Kon. Julianalaan 32, melden apotheek Voorschoten, Leid- weg 66, tel. 2525; zuster Zuidam, 'urielaan 41, tel. 4647. WARMOND dokter Bots, Voor at, tel. 02593; zuster Potter, Rust- ollaan 1, Noordwijkerhout, tel. 02532 •2468. WASSENAAR dokter E. M. N. losterbaan, Prinses Marielaan 14, l 3056; dokter M. H. van Tolingen, |S$ 'ilhelminaplein 1, tel. 8303; apotheek Juigstraat 86, tel. 2141; tandarts J. t. Ancion, Lange Kerkdam 63, telef. 7, van 18.00—18.30 uur. Uitgaansdag bejaarden Het bestuur van de Warmondse be jaardensociëteit heeft zijn leden, mede dank zij he tprachtige zomer weer, een onvergetelijke uitgaansdag bezorgd, n.I. een bootreis over de Kager- en Braassemerplassen. Mevr. Langemeijer, presidente van de sociëteit sprak de wens uit, dat allen volop zouden genieten van het echte en mooie Hollandse landschap. In „Avifauna" werd de bejaarden een goed verzorgde maaltijd aangeboden. De heer Weijers dankte namens de bejaarden voor de mooie dag. Om acht uur werden de reizigers muzikaal verwelkomd door de War mondse harmonie. VOORSCHOTEL Hoe tie duiven vlogen De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" uit Voorschoten hield een wedvlucht vanaf Chateaureux. Af stand 625 km. In concours 109 duiven. Gelost 5.45 uur met p.o.-wind, traag verloop. Aankomst 1ste prijsduif: 15.28.16, snelheid 1088.90 m.p.m., aan komst laatste prijsduif 17.34.20, snel heid 883.46. De prijzen werden a<s volgt behaald: P. N. van Wissen 1-2-3-7, Gebr. Belt 4-8, A. de Graaf 5, H. H. J. van Kla veren 6, C. Zwaan 9, F. Hendriks 10. Smit en mevrouw Oortman-Gerlings. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: dr. L. Sterck. vooriztter; dr. J. F. Sirks, vice-voorzitter; L. A. Uyterlinde, secretaris; F. T. Zilve- rentant, penningmeester; leden: G. J. Boom, mej. G. T. Jansen, M. de Klerk Wolters, ds. E. Saraber en C. v. d. Werf. Het boekenbezit Is uitgebreid met 334 werken. Het aantal boeken be draagt 8402. verdeeld in 2319 studie boeken; 2922 romans; 3161 jeugdboe ken. Contacten kwamen tot stand met het bestuur van de r.k. openbare bibliotheek en in principe werd o eenstemming bereikt over het nader overwegen van samenwerking in een nieuw op te richten bibliotheekstich ting, waarin alle Voorschotense be volkingsgroepen zullen samenwerken. LEIDSCH DAGBLAD In de vergadering van die Leid se Studentenraad (LJBjR.) is besloten de stichting L.S.R. op te heffen. In dezelfde vergadering werd de op richting van de Algemene Studenten vereniging (A.L.S.V.) met nagenoeg algemene stemmen aangenomen. De ze vereniging treedt in de plaats van de oude stichting. Door deze wijzi ging, zo meende de L.SR. heeft de organisatie ter behartiging van de belangen der studenten een meer de mocratische opbouw gekregen, zoals die in andere universiteitssteden, bij voorbeeld Amsterdam reeds gerui me tijd bestaat. De ruim zesduizend leden van de nieuwe vereniging (voorheen contri buanten van de stichting) zullen het Leidse Universiteitsblad blijven ont vangen, dat tevens een functie als contactorgaan van d'e A.L.S.V. zal gaan vervullen. ZOETERWOUDE Bejaarden gingen uit Eerder dan verwacht, hebben de leden van de bejaardensociëteit aan de Hoge Rjjndijk hun uitgaansdag gehad. In de kerk aan de Meerburg kwamen de bejaarden bjjean voor de ze feestelijke gebeurtenis. Na de koffietafel in de pastorie en de tuin werd begonnen met de reis. Op hét programma stond on der meer een rondvaart over de Ka- gerplassen en het Braassemermeer- Terug in Zoeterwoude werd het sluitstuk van het uitstapje gevormd door een goed verzorgd diner in „De drie eendjes". Pastoor Kragt- wijk sprak tot slot woorden van dank aan degenen, die deze reis mogelijk hadden gemaakt. Namens de bejaar den werd een dankwoord gesproken door de heer A. van Mil. Omstreeks half acht was. het feestelijk samen zijn voorbij. In Zoeterwoude zijn de volgende volgende voorwerpen gevonden: ac- tetas met als inhoud kentekenbewijs, heren zwembroek en geblokte hand doek, en een rode damesportemon nee, inhoudende f 1,98. Inlichtingen bij de politie. In de nacht van woensdag op 'donderdag is in hst Leiderdcrpse zwembad ingebroken. Men heeft zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor van de caissière, waaruit een geldkistje is ontvreemd. Hierin zat wisselgeld, een bedrag van ongeveer een gulden. Het lega kistje is later teruggevonden. Verder werden nog enkele repen schocolade meegeno- De scheidende burgemeester van Amsterdam, en mevrouw Van Hall hielden gisteravond een afscheidsreceptie in het Stedelijk Museum. Onder de vijfhonderd Amsterdammers die afscheid kwamen nemen was de schilder-hotelier Frits Schiller. Mr. Van Hall werd benoemd tot erelid van de Vereniging van Oud-illegale Strijders. De vereni ging „De Joodse Invalide" zal in zijn naam tien bomen in Israël planten. Eind september gaat mr. Van Hall zelf met zijn echtgenote naar Australië voor een bezoek van een week aan Sydney. Die uitnodiging was allang, geldig En de burgemeester v. Sydney heeft laten weten, dat het voor hem geen bezwaar is, dat mr. Van Hall dan ambteloos burger is. Het echtpaar Van Hall zal van de gelegenheid gebruik ma ken om in Australië wat rond te De nieuwe burgemeester van de hoofdstad, prof. Samkalden, zal tijdens een speciale raadszitting op 21 augustus worden geïnstal- RUNPOORT' Wally van Weelde speelt niet meer Wally van Weelde, topscorer van het Nederlandse cricket, zal zijn sport niet meer kunnen beoefenen. De blessure, die hy vorige week zon dag opliep in de wedstrijd VRA- VOC blijkt zo ernstig, dat hij heelt besloten een punt achter zijn car rière als sportman te zetten. Voorstel tijdens jaarvergadering Er werden gisteravond belangwekkende vragen naar voren gebracht tijdens de schaars bezochte jaarlijkse algemene leden vergadering van de Leidse Kunstkring „Voor Allen". Uitvoerig werden de mogelijkheden besproken om aan het eind van het komende seizoen een auditieconcert te geven in de Zuiderkerk. Dit voorstel moet echter nog door het bestuur nader in over- wging worden genomen. Voorts kwam er een klacht over de grote hinder die men tijdens de tweede helft van de concerten on dervindt in de Stadsgehoorzaal door dat dan de muziek vaak wordt over stemd door het gerinkel van koffie kopjes en het slaan van deuren. Het bestuur zal naar aanleiding van deze klacht een schriftelijk verzoek aan de gemeenteraad richten om er btj de directeur op aan te dringen hiertegen eventuele maatregelen te Een derde vraag betrof de orga nisatorische kant van de Leidsche Kunstkring; de bestuursverkiezingen zouden naar de mening van de vraagsteller meer formeel moeten verlopen en in het vervolg zullen ook de notulen worden voorgelezen. Uit het jaarverslag bleek dat het verenigingsjaar 1966-1967 voor de Kunstkring voldoende reden tot te vredenheid gaf. Het geplande con certprogramma kon zonder wijzi gingen worden afgewerkt en de kri tieken varleerden van redelijk goed tot zeer goed. Het ledental vertoonde Vier KLM-ers nog in Conakry Uit een telefoongesprek, dat de KLM gisteren heeft gevoerd met haar vertegenwoordigen in Conakry, die heer H. A. van Dijck, is duide lijk geworden, dat de vier Neder landse KLM-ers in Conakry in het KLM-kantoor zijn geconsigneerd. De vrouwen en kinderen is echter geen vrijheidsbeperking opgelegd. Verder kreeg men de indruk dat de Guinese regering de KLM aansprakelijk stelt voor het incident in Abidjan (Ivoor kust), waareen KLM-vliegtuig door slecht weer een tussenlanding moest maken. In dit vliegtuig zat een Gui nese VN-delegatie, die nu in Abid jan wordt vastgehouden. Tot nader orde zal de KLM op haar vluchten naar West-Afrika Conakry niet i doen, daar er geen gekwalificeerd personeel aldaar beschikbaar is, echter een daling van 739 tot 683. Doordat dc verkoop van losse kaax- n voor de laatste twee concerten van Ingrid Haebler en het Qua- dro Amsterdam een enorme vlucht had genomen, werd voor het eerst sinds jaren weer een batig saldo be reikt en wel van f 380. De begroting voor het komende jaar geeft echter weer een nadelig saldo te zien van f 24.000. De contributie is voor 1967-1968 vastgesteld op f 7,50 voor de jonge ren en op f 15 voor volwassen leden. Losse kaarten werden gesteld op resp. f 3,50 en f 5,00. De bestuursleden, mej. L. Sibbes en dr. D. L. Kedde, die aan de beurt van aftreden waren, werden herko- L.R.B. Jeugdwedstrijden In het zwembad „De Does" in Leiderdorp werden de jaarlijkse jeugdwedstrijden van de Leidse Red dingsbrigade gehouden. Een veertigtal jongelui bekampte elkander op diverse nummers. Er waren telkens drie prijzen, resp. be ker, medaille en medaille. De win- 25 m. schoolslag (gekleed) plm. 25 m. rugslag met stokje en 12% meter schoolslag, daarna 12% m. drenke ling slepen (badkostuum). Jongens 13 tot 15 jaar: 1. W. Zui dervaart. 2, J. Kloppert, 3. A. J. v. d Steen. Meisjes van 13 tot 15 jaar: 1. E. J M. Tieken, 2. J. Verdoes, 3. A. de Wagenaar. Jongens van 10 tot 12 jaar: 1. R. J Uittenbogaard, 2. B. L. Lans, 3. P Smit. Meisjes van 10 tot 12 jaar; 1. M. de Bruin, 2. E. Stokman, 3. A, v. Lith. Bij het bordjes opduiken kregen de winnaars een lauwertak, n.I. mej Derksen en Wim Zuidervaart. Er was veel belangstelling. (Van onze Rotterdamse correspondent) In 'Rotterdam zal worden begonnen met de aan leg van een gespecialiseerd stukgoed-havencomplex op de rechter Maasoever tussen Hoek van Holland en Maassluis, dat bekend zal staan als de haven Rijnpoort. Op prijsbasis van heden is een be drag van f 172 miljoen gemoeid met de aanleg, terwijl het project in fa sen zal worden uitgevoerd. Het ge hele havenplan, dat de bouw van 4000 meter kademuur en 7000 meter talud omvat, zal in 1976 zijn vol tooid. t gigantische plan voor een uiterst modern ingerichte haven heeft het college van B. en W. nu voorgelegd aan een uiteenzetting I tieven welke hebben geleid tot indie- j ning van dit plan, zeggen B. en W. dat Rotterdam zich in de laatste ja- ren heeft ontwikkeld tot de belang- rijkste stukgoedhaven van het Euro- I pese continent met rond 20 miljoen ton in 1966. Als gevolg van toene mende welvaart zal dit voor de ha- belangrijke verkeer zich in de toekomst gunstig ontwikkelen, in het bijzonder wanneer Engeland tot de E.E.G. zal zijn toegetreden. Rijnpoort beslaat een oppervlak van 465 ha, netto opleverend 260 ha terrein. Het vraagstuk van aan sluitingen van dit havencomplex zal nader worden bestudeerd. Aanslui ting op rijksweg E 36 kan op be trekkelijk eenvoudige wijze geschie den. Door omlegging van de spoor lijn kan een dergelijke aansluiting worden verkregen. Het project ver eist, in tegenstelling tot het Euro poortplan, geen dure werken voor /an verbindingen. Burgerlijke Stand VAN LEIDEN GETROUWD Uuupei a K. F. P. N. J. Rynsburger; >1. Voiiic; U. ren a Veizen; G. J. M. •andvnei en P. M. Kreuger; W. F. J. van der Meer en C. H. H. M. Pouw; R. Pellenkoit en A. M. Trouwee; R. H. Fuchs en N. H. van Maaren; A. G. Straver en M. C. van Weizen. OVERLEDEN J. P. Weijers, 81 jaar, echtgenote van H. WlmerKamp; J. M. Kramp, 69 Jaar, echtgenote van D. P. Meyer; J. M. Douwes, 80 Jaar, wed. van L. A. Mooten; R. J. Kuijpers. 74 jaar, man; G. H. Raaphorst. t>3 Jaar, vrouw. GEBOREN Llda Maria Louise, d. v. B. A. J. A. Slats en M. L. Temmerman; Bernar- aus Antomus Geraraus, z. v. R. L. Lol- kes de Beer en J. A. Wilbrink; Brlglt- N. H. M. Moerker van Doorn; Hen- H. van Zwleten en M. C. Capteln; Inge Alberdina helmlna Niesje, d. v. H. P. van Vos en N. G. Boesten; Petrus Johan nes, z. v. J. A van der KooiJ en van Loon; Jacoba, d. v. G. G. van Me ij en C. Admiraal; Nancy, d. v. Massaro en N. Hejjnes; Karin. d. J. van Nieuwkoop en S. van Staveren; zmonlque, d. v. A. Pol en M. M. Hensen van Unlngen; Cornelia Jo hanna, d. v. M. C. v en G. H. Ravensbergen. ONDERTROUWD J. C. Janssen en J. H. E. Prins; N. Riethoven en J. J. Roskam; P. van Daalen en E. E. Dubbelaar; J. Petit en E. M. Bavelaar; G. J. A. Caron en M. C. A. Turk; A. van der Zeeuw en J. Kluivers; A. Dubbeldam en P. H. G. Hache; B. Guillén Fern&ndez en V. A. Krult; G. van Vliet en E. van Blemen; M. J. G. M. van Trijp en G. E. Sliggers; R. A. Mulder en A. Schipper; P. W. Stol en C. Wijnands; A. Jacobs en B. Regtering; F. J. Uij- lenbroek en E. H. L. van Leeuwen; J. J. van Tongeren en H. C. Sloos; F. J. Roozendaal en C. M. J. Stlefel- hagen. Drie maal een overval, twee slachtoffers Na een overval op een bank in Sloanestreet, een deftige winkelstraat in de Londense wijk Chelsea, voorbijganger, die hem achterna zat, voorbijganger, die hm achterna zat, doodgeschoten. Twee bankbedienden, die het gebouw uitstormden om de man te grijpen, werden door revol verschoten gewond. Eén van de twee werd in het ziekenhuis opgenomen. De overvaller had zijn buit in pa niek laten vallen. In La Louvière (België) hebben rovers zich meester gemaakt van on geveer 226.000 gulden bij een over val op een auto, welke dit geld be stemd voor uitbetaling van lonen vervoerde. Een der drie begeleiders werd door een schot gewond. In Hamburg werd de eigenaar van een speelgoedwinkel overvallen. De dader schoot twee agenten neer, van wie één in een ziekenhuis be zweek. De derde politieman wist de aanvaller te overmeesteren. De waarde per aandeel van het Rotterdamsch Beleggingscon sortium is, blijkens het eerste tussentijds bericht 1967, in de eerste vijf maanden va ndit jaar gestegen van f 192 tot f 203. Het vermogen nam toe tot f 1.612 min. (f 1.507 min.). De ver betering van het vermogen is voor f 84 min. het resultaat ge weest van de waardestijging der beleggingen. In de eerste 5 maanden van 1967 is het aantal eigen aandelen in het bezit van Robeco afgenomen van 368.099 tot 263.045. Deze aandelen werden via de beurs geplaatst bij jgers in binnen- en buitenland. Hiermee was een waarde gemoeid van rond f 21 min. Als belangrijkste mutaties in de Nederlandse portefeuille van Robeco worden genoemd de aankoop van f 1,5 min hoogovens, 84.000 stuks Kon. Olie, f 262,000 Fokker, f 600.000 Scheepvaart Unie en f 100.000 RVS. Gedeeltelijk verkregen uit stockdivi denden; f 100.000 Nationale Neder landen en f 50.000 Nationaal Grond bezit 30% gestort. Verder uit stock dividenden f. 50.000 Bührmann-Tet- terode, f. 23.000 Econosto en f 20.000 Amev. Verkocht werden: f 141.000 Stokvis, f 75.000 Gazelle, 1.000 stuks Bols en 72.000 stuks Philips. Verder werd de portefeuille uitge breid door o.m. de aankoop van DM 625.000 Volkswagen, 40.000 stuks Montecatini-Edison en 400.000 stuks Sony Corp (Japan). Verkocht wer den: DM 785.000 Continental Gum- Mijnongeluk op de linen In de Philippijnse provincie Ben- guet is in een mijn een gang op 1200 meter diepte ingestort, waardoor 43 mijnwerkers zijn ingesloten. Volgens de eerste in Manilla ontvangen be richten is het stoffelijk overschot van één mijnwerker geborgen. Men weet niet of de anderen nog in leven zijn. •Werke en 120.000 stuks Telephone Rentals. In de Ver. Staten was de belang rijkste aankoop Atlantic Richfield en de grootste verkoop het ge hele belang in Westinghouse in België werden alle aandelen Petro- fina verkocht. De liquide middelen bedroegen f 98,15 miljoen. BURGERLIJKE STAND Kuiper; Sleward W., N. G. Franken Richard L., M. C van R. M„ d. I. Bouma; Jeanet H. Langeveld en M. J. Seller; Erik J., z. v. N. Slebel en L. Hollaar; Chrlstlaan W.. z. v. E. VV. F. Deege en C. Schoneveld; Mlchaël M.. Cuppens Johannes M. M., T Ruljtenbeek. j. R. M. Gruijters; elder) en A. M. Th. van Adrlchem: Valstar en G. P. Stom; R. Bakhul- ïn ('s-Gravenhage) en M. P. Kloos- H. J. J. Kreukniet; ('s-Gravenhage) N- C. Oudshoorn en P. Querre^eld. Getrouwd: K. Kuljvenhoven (Lel den) en M. Stauthamer; A. A. Spoor en I. van Vliet. Overleden: J. H. van Berne, oud 68 Leiderdorp: Ondertrouwd: D. van der Hoek, 23 Jaar, en E. H. van der Kwaak, 24 jaar. Getrouwd: H. J. van Llenen, 24 Jaar, en J. M. Boot, 19 laar; N. de Wolf. 25 Jaar, A. van der Ende, 24 Jaar. Berkhout

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15