SANTANA STRUIKELT SPOUT Wimbledon toernooi begint met drama Top-trainers in Zeist a ROEINEDERLAAG KWAM HARD AAN Geldboete Go Ahead Sterk bezet PAGINA 6 LE1DSCH DAGBLAD DINSDAG 27 JUNI 1967 ft lililllllilillliiilllltllllllllllllllilllllliiiimiliiiiilliliitiiiiiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllilllililiilillillliilllllliillllllllllilllliiiiiiiiiiiillilliiiiiliiililiiiiiiiiiiiiiniliiil -illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIU PASARELL DVERTENTIE (Van een speciale verslaggever) Alle drama's van de eerste dag van het 81ste Wimbledon- toernooi wellicht het laatste waaraan alleen de amateurs deelnemen hebben zich samengebald in de openingspartij SantanaParsarell, waarin de titelhouder en eerste geplaat ste van dit jaar in vier sets ten onder ging: 810, 36, 62, 68. Twee uur en drie kwartier nadat „Charlito" Pasarell met een machtige service het Wimbledon-toernooi 1967 had ge opend, verliet Santana, Spaans van afkomst maar in zijn gehele optreden een gentleman volgens de beste Britse tradities, met de arm over de schouder van zijn rivaal het volgepakte centre court. Het publiek klapte beleefd voor de winnaar, maar er was droefheid in de harten: de grootste artiest was uitgeschakeld voordat de strijd goed en wel was begonnen. 6tond met 54 voor in de derde, toen regen voor een onderbre king zorgde. Na de hervatting maak te Hajer nog een setpoint tegen on gedaan met een ace. maar pas in de negentiende game lukte het hem de service van Howe te doorbreken. Dat betekende in feite het einde van Howe's veertiende optreden op Wim bledon, waarin hij eenmaal samen met Maria Bueno de titel in het ge mengd dubbel heeft gewonnen. De als mixed partner nog altijd ge duchte Howe zet het toernooi voort aan de zijde van Betty Stöve met wie hü in Parijs afsprak een nieuwe dubbelcombinatie te vormen. rell zijn service voor de zoveelste maal en na 400 benutte de in Los Angeles studerende Portorikijn het eerste van de drie matchpoints, op dezelfde manier als Jan Hajer dat even tevoren had gedaan tegen Bob Howe. De klap waarmee de als eerste geplaatste Santana uit het toernooi viel, vond geen weerklank. De zeven andere geplaatsten handhaafden zich. Uitslagen Overwinningen Okker en Hajer In de persruimten redetwistten Britse journalisten over de vraag hoe lang het wel geleden is sinds een titelhouder in de eerste de bes te partij van het jaar erna werd uitgeschakeld. Zij kwamen er niet uit. Een dergelijke dramatische ont wikkeling werd tot dusver bij de he ren voor onmogelijk gehouden. Maar Pasarell deed het en slechtte daar mee de belangrijkste hindernis op de weg naar de victorie van de als tweede geplaatste Roy Emerson, die zelf in drie korte sets (63, 63, 62) afrekende met de Canadees Keith Carpenter. Op zijn laatste toer rond de we reld is Emerson (30) sterker dan ooit. Hij kwam naar Wimbledon met op zijn conto de titels van Australië en Frankrijk. Evenals in 1963 is hij hal verwege zijn opzet ..grand slem" te behalen teneinde zich op n lijn te stellen met de allergrootsten uit de tennishistorie: Donald Budge in 1938 en Rod Laver in 1962. In 1963 was het Bungert die zijn aspiraties vernietigde. Ditmaal had het Santana kunnen zijn. Maar de Spanjaard, die deze winter een ope ratie heeft ondergaan aan zijn en kel. is kwetsbaar geworden. Op het natte gras was zijn beweeglijkheid onvoldoende en hoewel hij na een on derbreking wegens regen de derde set op zijn naam bracht, miste hij de vastberadenheid, die de ware kam pioen kenmerkt. Indrukwekkend Wimbledon, dat met het korter worden van de rokken een herha ling beleeft van de „gay twen ties". heeft echter nog enkele ande re kandidaten in petto. Santana zelf tipte naast Emerson diens landge noot Newcombe, die gewrichtpijnen in de rechterschouder bestrijdt met pijnstillende middelen, maar deson danks beter in vorm schijnt dan ooit tevoren. Verder maakte Tom Okker in de avonduren een indruk wekkende entree door de Britse nummer acht. Keith Wooldridge. met cannonball-services en vliegen de smashes in een eenzijdige wed strijd binnen drie kwartier tot over gave te dwingen (60, 61 62). De nationale kampioen maakte daarmee het Nederlandse optreden van de eerste dag tot een ongekend succes, want tevoren had Jan Hajer zijn eerste grasbaan-optreden van dit jaar na een indoortraining van één uur 's-morgens met Tom j Okker besloten met een vlersets- I zege (86 ,57, 11—9, 62) op de i Australiër Bob Howe die ondanks zijn 41 jaren een ongelooflijk fitte indruk maakte en Hajer dwong tot het uiterste te gaan. In de eerste set kwam de Londen- se Australiër op eigen service met 53 en 400 voor. Maar Hajer weerstond de drie setpoints en greep vijf games later de set op love. Kon- sekwent serverend op de zwak ke backhand-zijde van de Neder lander won Howe de tweede en hü Hajer ontmoet in de tweede ronde de Indiase speler Jaib Mukerjea. ter wijl Okker zal uitkomen tegen de Braziliaan Edison Mandarino. Bei den boekten triomfen in het Davis- cup-toernooi. Mukerjea vormde met Krishnan het team dat vorig jaar doordrong tot de challenge round tegen Australië. Mandarino heeft sa men met Thomas Koch Brazilië voor de tweede achtereenvolgende maal in de finale van de Europese zone ge bracht. Hun reputatie is echter hoofdzakelijk gegrond op prestaties op verharde banen. De vaart van het spelen op gras ligt hun minder en daar liggen de kansen van de Ne derlanders. Bungert (W-Dld) versl. Wilson (Austr.) 86. 8—6. 7—5; Ruffels (Austr.) versl. Battrick <GB) 61. 9—7, 64; Graebner (VS) versl. Spear (Zd-Sl) 6—3, 6—1, 61; Maud (Zd-Afr.) versl. Osborne (VS) 36, 2—6, 6—3, 6—2, 6—4; Richey (VS) versl. Barnes (Braz.) 6—2, 64, 6—2; Pasarell (VS) versl. Santana (Sp) 10—8. 6—3. 2—6, 8—6; Emerson (Austr.) versl. Carpenter (Can.) 6—3, 6—3, 6—2; Mulligan (Austr.) versl. Korotkov (Rusl.) 62, 108. 61; Hewitt (Zd-Afr.) versl. Garner (Zd.- Afr.) 8—6, 6—4. 6—4; Roche (Austr.) versl. Kodes (Tsj.-Sl.) 46, 6—1, 6—2. 8—6; Drysdale (Zd.-Afr.) versl. Matthews (GB) 86, 63, 6 4; Jan Hajer (Ned) versl. Howe iAustr.) 8—6, 5—7, 11—9. 62 Tom Okker (Ned) versl. Wooldridge (GB) 60. 61. 62: Pietrangeli (It.) versl. Cox (GB) 6—4, 6—4, 4—6, 4—6, 64; Riessen (VS) versl. Krishnan (Ind.) 4—6, 6—4, 6—3. 8—6; Muker jea (Ind.) versl. McKenzie (Austr.) 2—6, 6—2, 4—6, 8—6, 6—3; Manda rino (Braz.) versl. Welnmann (W- Dld) 6—4. 64. 4—6. 6—1; Bowrey (Austr.) versl. Beust (Fr.) 86. 64. 63; Davidson (Austr.) versl. Moore (Zd.-Afr.) 86. 7—5. 6^; Fairlie (Nw.-Zeeland) versl. Metreveli (Rusl.) 1—6, 6—0. 6—3. 8—6. 6—4; Newcombe (Austr.) versl. Jauffret (Fr.) 6—2, 108, 6—3; Osuna (Mex.) versl. Konishi (Jap.) 64. 119. 12 10; Fletcher (Austr.) versl Hoogs (VS) 6—0. 6—3. 8—6. Wie? Het zal echter nog wel even du ren voordat hen de eer wordt gegund van een interview in het benauwde hokje in de catacomben van het tre court. Daar zat maandagavond Charles Pasarell. lang en atletisch gebouwd. Als Cassius Clay had hy voor het begin van het toernooi ver klaard: „Wie is nu Santana, die ver sla ik gemakkelijk". Op het moment dat hü zyn voorspelling waar maak te, realiseerde de nummer vier van Amerika zich echter wel degelijk de betrekkelijkheid van zijn succes. Want Santana speelde ver beneden het niveau van verleden jaar. Zün service was niet penetrant en Pasa rell. die met de alles-of-nlets-menta- liteit van de underdog veel riskeerde en die na de service naar het net snelde, sloeg returns die de Span jaard aan de baseline nagelde. Op kritieke momenten flikkerde het ge- van de 29-jarige titelhouder op. Met de nederlaag in zicht vocht hü zich in de vierdeset van 35 naar maar het was te kort. Na 66 doorbrak de zes jaar jongere Pasa- paardesport De Gouden Zweep Voor de dertiende draverij om de Gouden Zweep, die zondagmiddag in het Sportpark Hilversum wordt ver reden, zullen 21 paarden aan de start komen. De afstand bedraagt 2409 meter en de prys voor de winnaar f5000.—. ZK.H. Prins Bernhard zal de uit j 1885 daterende Gouden Zweep de winnaar uitreiken. Internationaal uitivisselen van ideeën en systemen In West-Duitsland: De nederlaag, die de Westduitse herenroeiploeg zaterdag tegen Neder land heeft geleden, is büzonder zwaar aangekomen. De Westduitse dagbladen schreven maandag over een malaise in het Westduitse roeien, dat lang toonaangevend in de weerld is geweest. De dagbladen uitten hun kritiek op de Westduitse roeiwereld, zonder echter de schitterende Neder landse overwinning tekort te doen. „Bild" schreef onder andere: „Roei- David Nederland (12.000 roeiers, waarvan 650 wedstrijdroeiers) toonde roei-Goliath West-Duitsland (60.000 roeiers, waarvan 2000 wedstrijd roeiers), dat het Westduitse roeien in het slop geraakt is". Nog een ci taat uit „Bild"; „De Nederlanders hebben de succesvolle Westduitse ploegen uit Ratzeburg, Düsseldorf en Berlijn zorgvuldig bestudeerd en er hun voordeel mee gedaan". Het „Hamburger Abendblatt" be richtte: „Het wordt nog erger als de pessimisten het voorspelden". De „Frankfurter Allgemeine" vond de overwinning van Nederland eclatant, te meer omdat volgens dit blad Nederland, uitgezonderd de gestuurde vier van het Utrechtse Triton, niet op wereldniveau staat. „De Frank furter Allgemeine" schreef verder: „Een vitamine-injectie zal de West duitse roeiwereld goed doen". Veel kranten zyn de mening toe gedaan dat Ratzeburgs „roeiprofes- sor" Karl Adam, wiens „West-Duits- land-acht" de enige Westduitse over winning behaalde, ook de andere ploegen moet gaan trainen om het Westduitse roei-prestige weer meer aanzien te geven. (Van onze correspondent) „Het uitwisselen van ideeën en sternen om het Europese voetbal op een hoger niveau te brengen' Met deze woorden vat Sandor Barcs uit Boedapest, de bedoeling samen van de vyfdaagse cursus voor voetbaltrainers, -coaches en top-masseurs, die in het KNVB- sportcentrum in Zeist wordt gehou den. vyf dagen van 's ochtends half tien tot 's middags inleidingen en discussies over het huidige top voetbal in Europa en demonstra ties van trainingsmethoden. Uit Cyprus en uit de Sowjet-Unie, uit Turkye en van Malta zün ze ge komen: 51 trainers en coaches uit 28 Europese landen. Dit alles on der auspiciën van de Europese Voetbal Unie, de UEFA. Onder die 51 zün beroemde namen; Karoly Soos, trainer van het Oost- duitse team, de Tsjechische trainer van het nationale elftal Jozef Mar- ko, de trainer van Polen, Ryszard Koncewicz, dr. Alfredo Foni van Zwitserland, de Belg Raymond Goethals, de Finse nationale trai ner Olavi Laaksonen. Nederlands bondscoach Georg Kessler, de trai ner van het nationale amateur elftal Siem Plooyer en de man die al zovele jaren het Nederlands elf tal vergezelt, de masseur Pierre van den Akker. De KNVB fungeert in dit vierde con gres de eerste drie werden ge houden in Biel (Zwitserland), het Westduitse Henf en Leipzig (Oost- Duitsland) als gastheer. Een uitmuntende gastheer. De gasten, en speciaal die uit de landen uit Oost-Europa zün verbluft dat een klein land als Nederland de be schikking heeft over een dergelük modern sportcentrum. De Schot Roy Small uit Glasgow, lid van het organisatie-comité, liet gisteren zün collega's zün opvat tingen zien over de intervaltrai- ning in groepsverband. Een ander half uur durend programma, waar in de vüftien spelers van de mi litaire selectieploeg als proefkonü- nen dienden. Small liet hen niet met rust. Terwül de trainers Smalls opvattingen op blocnotes noteerden, zei Georg Kessler: „Je ziet opvattingen, die je nooit hebt gezien. Misschien accepteer je ze - niet. Maar dan nog betekent het winst. Want je hebt er in ieder ge val kennis mee gemaakt". De beide trainers uit de Sowjet- Unie geven geen lezingen en geen demonstraties. Tony Waiters (30), de man die in 1964 in het Amster damse Stadion in het doel van het Engelse elftal stond, dat 1-1 tegen Nederland speelde, betreurde dat. „Ik had ze graag eens aan het werk gezien. Misschien dat in nog eens een maandje naar Rusland I ga. Ik wil graag nog wat leren. De oud-doelman van Blackpool is een van de weinige doelverdedi- gers in Europa die trainer is ge worden. In het babyion van spraakverwar ring. dat nu het KNVB-sportcen- trum is. rügen de inleidingen en discussies zich aaneen. Onderwerp: voetbal. Over èèn ding is men het eens, al mogen de inzichten dan deze week in zovele opzichten ver schillen: de wereldtitel voetbal zal volgend jaar in Mexico, evenals vorig jaar in Londen, weer bü een elftal uit Europa terechtkomen. KNZB-competitie Van de heren-waterpoloploegen slaat Sleutelstad het beste figuur. In de tweede klasse C hebben onze stadgenoten slechts twee verliespun- ten meer dan UZSC. Vanavond speelt Sleutelstad in Utrecht tegen deze koploper. In de eerste klasse A heeft LZC afscheid genomen van de kansen op het kampioenschap, maar een klassering in de midden moot zal wel gehandhaafd blüven. De Zül heeft zijn mogelyke promo tie teniet gedaan door enkele onno dige nederlagen tegen DWR en TZV. In deze afdeling de tweede klasse B wordt AZC ongetwüfeld kam pioen. Standen le klasse A heren: 1. Het IJ 612. 2. PSV 1 5—8. 3. LZC 1 7—7. 4. Gooi 1 45. 5. Polar Bears 45. 6. Zwem- lust 1 64. 7. Neptunus 1 71. 8. Rotterdam 1 50- 2e klasse B heren: 1. AZC 1 510 2. TVZ 1 4—6. 3. De Zül 1 6—6. 4. DWR 1 3—4. 5. De Maas 1 3—0. 6. Swift 1 5—0. 2e klasse C heren: 1. UZSC 1 5—9 2. Sleutelstad 1 5—7. 3. Gouwe 1 3—4. 4. AZC (Apeld) 1 2—2. 5- Sedna 1 5—2. 6. HZC 1 4—0. Res. 2e klasse A heren: 1. LZC 2 3—5. 2. SVH 2 2-4. 3. Het IJ 3 2—4. 4. RZC '90 2 42. 5. Brandenburg 2 5—1. Res 2e klasse B heren: 1. HZ «fc PC 4 24. 2- Dolfyn 2 3-4. 3. AZC 2 2—2. 4. De Zül 2 3—2. 5. SVH 3 2—0. Res. 2e klasse C heren: 1. DZV 3 3—6. 2. Sleutelstad 2 2—3. 3. Rob ben 3 22. 4. Rotterdam 4 30. 5. HVGB 2 2- min 3. Dames 3e klasse C: 1. RZV 1 4—5 2. De Zyl 1 4—5. 3. Te Werve 1 3—4 4. LZC 1 3—0. Dames 3e klasse D: 1. LGB 1 5-10 2. Swift 1 43. 3. Sleutelstad 1 22 4. DZV 1 3—2. 5. RET 1 4—1. I Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ J Niet verrassend 1 Bobby Brown vindt de uitgang van het Schotse voetbal Celtic winnaar van de Euro- pese beker voor landskampioe- nen, Glasgow Rangers finalist e in de Europa Cup voor beker- e winnaars, en de 32 zege op we ll reldkampioen Engeland niet e zo verrassend. j= „In de afgelopen vier jaren", zegt hy, „hebben wij een reeks j| jonge coaches opgeleid. Zy zyn e met nieuwe .frisse ideeën geko- e men. We zijn begonnen met jonge spelers ervaring by te e brengen. Ik ben zelf net terug e van een reis van vijf weken door ee ee Australië. Hongkong, Israël. Nieuw-Zeeland en Canada. Van ee E de achttien spelers die ik bij my EE e had, waren er twaalf jonger e E dan twintig jaar. Zou daar H ook dit: E E niets uitkomen?" Brown zegt E E ook dit: „Een paar jaar terug voetbalden we wel aardig. Dat ee niet genoeg. Ze weten nu E ze spelen. En dat het E eer is het nationale shirt het Schotse elftal te dra- E gen. E liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir WATERPOLO DE ZIJL IN TOERNOOIEN De Zijl stuurde het afgelopen weekeinde twee waterpoloploegen naar toernooien: In Zaandyk kwam een jeugdteam in het water bij wed strijden van Nereus, terwül de heren (verzwakt doordat de jeugd er niet bü was) naar Woerden trokken. In Zaandük veranderde het toer nooi in een tweekamp, doordat GZC uit Gouda en het Amsterdamse DJK hadden afgeschreven. Zo kwamen de Leidenaars tweemaal in het water tegen Nereus en tweemaal eindigde dit in een LJdse overwinning: 64 en 74. In Woerden ging het niet zo goed. Reeds de eerste wedstrüd tegen Woerden ging verloren (02), en al eindigde de volgende wedstrüd tegen BZC in een 43 zege. de derde ont moeting met ZPB uit Barendrecht leverde weer verlies op: 35. Door deze resultaten legde de Zyl in dit toernooi van 6 deelnemers beslag op de 4de plaats. Leidsche Hout Ook dit jaar heeft het toernooi van de Leidsche Hout een zeer sterke bezetting. Stellig in de heren- afdeling B. De kersverse distritcs- kampioen van Leiden. Loek Sanders en runner-up. Frank de Haas. zijn respectievelijk 4 en 6 geplaatst. Dat zegt voldoende. Het is zelfs de vraag of beiden de kwart-finale zullen weten te passe ren. Loek Sanders immers zal daar toe moeten afrekenen met Jos Swart en Frank de Haas met Rob van Min. Als no. 1 en 2 zyn geplaatst de winnaar van vorig jaar. Frans Boe lens en de studentenkampioen 1967, Jaap Femminck. Verder kregen Wout van Os, no. 3. Madera, no. 5 en Mo- nod de Froideville een waardering van spelkracht van de bondsgedele- geerde plus wedstrijdleiding van de Leidsche Hout. Het is uiterst jam mer, dat met een zodanige bezetting de banen van het tennispark van de Leidsche Hout in een ronduit gezegd deplorabele toestand verkeren- Een en ander, zulks zü nadrukkelyk ge steld, buiten schuld van het bestuur van de tennisvereniging „De Leid sche Hout" die reeds bij de aanvang van de competitie de aandacht op de situatie vestigde. Zonder resultaat evenwel. Frans Boelens kwam reeds giste ren in actie. Hy versloeg in een, met de score in tegenspraak zijnde, aantrekkelyke party Piet Vroegop, 63, 60. Jaap Noordman moest zioh gewonnen geven aan Nuis, 7-5, 26. 63 voor de Roomburger die echter op stevige tegenstand stuitte en ongetwyfeld met een zucht van opluchting het laatste puntje zal heb ben gescoord, zo uitgekookt was het spelletje dat de veteraan hem nog wist voor te schotelen. Een goede prestatie leverde verder Jan Anke van Werkum door de taaie volhou der van de Munnink. Jaap Koore man. met 63, 75 to kloppen. Voor eerstgenoemde was het gisteren een goede dag want behalve in het en kelspel triomfeerde hy ook in het dubbelspel. Met Loek Sanders hield hij het duo Van Wüngaarden/V.d. Berg op afstand 6—1, 46, 6—3. Is de bezetting van het herenen kelspel en herendubbelspel B sterk te noemen, bü de dames is dat in die categorie niet het geval. Con van Berge-Henegouwen, no. 1, geplaatst bü afwezigheid van Joly Overdy- kjnk, zal weinig moeite hebben om de finale te bereiken. Of zü waarin hetzü Gertie Doorenbos, hetzü Inge van Zuuren zal treffen is een open vraag, maar wel staat vast dat het een van deze twee speelsters zijn zal. Uitslagen: DE B: Dë GrootTram per 6—2. 6—1. HE B: Tervooren—Kroes 6-2. 6-2. BoelensVroegop 63. 60. Nuis Noordman 75, 26, 63. Van WerkumKooreman 6—3 75. HE C: Tervooren—C. v. d. Nat 6-1, 62. K. KallenburgG. Spong 64, 97. D. HaksH. Dibbetz 60, 63. DE C. H. FaaseTramper 62, 6—3. E. Wilmink—Van Driel 6—i, 63. Van AkkerO. v. Werkum 61, 60. M. MulderH. Weeming 6—0. 6—4. HE D: Van DamH- Kool 62 63. E. WilminkV. Driel 61, 6-2. Klever—K. Spong 6—0. 7—5. Groen W. Fok 7—5 6—1. DE D: C. Fok—O. v. Kerkum 6-2, 6—2. D. Binnendük—C. den Holder 6—4. 6—3. E. Mulder—J. v- d. Lin den 6—3, 6—2. HD B: Sanders/v. WerkumVan Wüngaarden/V. d. Berg 6—1, 4—6, 6—3. HD C: Heringa/KleverDe Regt/ Van Dam 60, 63. Van Doornik/ ArnoldiB. v. Amstel/N. v. Dam, 63, 63 Kemeling/Deerenberg—V. Amstel/De Regt 61, 61 Kroes/ i Wal conGroenKool 63, 36. 60 GD C: Fok/MulderFaase/Assel- j bergs 63, 16, 46. E. Sanders/ N. v. CapelleM. Weening/Kroes I 2—6 13—11, 6—4. De KNVB heeft aan Go Ahead venter een geldboete van f 3000,-- waarvan f 2000,-- voorwaardelijk met een proeftyd van twee jaar opgelegd. Op een of meer dagen in de maanden februari en maart heeft namelyk een viertal spelers van andere verenigin gen op het terrein van Go Ahead deelgenomen aan een proeftraining en/of meegespeeld in een proef- of oefenwedstryd, zonder dat daartoe toestemming was ontvangen van de besturen der verenigingen, waarvoor die spelers gerechtigd waren uit te komen. Het betreft hier de spelers H. van Buuren (Sparta), Th. Lurvink (SLTO, een Amsterdamse amateurclub), als mede G. Bakker en P. van Holst (beiden HDVS). De kosten van onderzoek komen, blykens de officiële mededelingen van de KNVB, ten laste van Go Ahead. AJAX KOOPT HEINZ STUY (Van onze correspondent) Ajax heeft gisteren de doelverde- diger van Telstar, Heinz Stuy ge contracteerd. Telstar en Ajax be reikten overeenstemming over de transfer, waarvan zij de som niet bekend willen maken, maar die hoger ligt dan f 125.000,- Stuy is 23 jaar. (ADVERTENTIE) NU IS EEN RINCK'BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 TEL. 01710—25036 Dammers winnen van Italië In het toernooi om het Europese damkampioenschap heeft Nederland gisteren van Italië gewonnen. Sy- brands won van Laporta en Wiersma van De Belli. Van Leeuwen speelde remise met Fanelli. De Sowjet-Unie won met 30 Zwitserland en Frankrük won met dezelfde cüfers van Tsjecho-Slowa- küe. De Sowjet-Unie heeft de leiding met 8 punten, gevolgd door Neder land en Frankrük met elk zes pun ten. België en Italië delen de vierde plaats met elk twee punten, maar zü hebben drie wedstrüden gespeeld te gen de anderen vier. Voor de zomercompetitie van de KNZB zyn maandagavond de vol gende waterpolowedstrüden gespeeld: Hoofdklasse: De MeeuwenDZV 24, -te klasse B: ESCA—HPC 14—4. idaag RONDE VAN BENNEBROEK De sportweek in Bennebroek werd maandagavond traditiegetrouw inge zet met een wielerronde voor ama teurs en nieuwelingen op een snel asfaltparcours in de Bloemhofwyk. De Haarlemmer Jan Aldershof en Juul Bruessing uit Bovenkerk kwa men daarby als triomfators uit het strydperk tevoorschü". Aldershof n bij de amateurs in de eindsprint i een twintig man sterk peloton Bruessing zegevierde bü de nieu welingen met voorsprong. De koers zelf droeg door het hoge tempo een eentonig karakter. Uitslag amateurs: 1. J. Aldershof. Haarlem, de 65 km in 1.30.29; T. Zeldenthuis, Sassenheim; 3. L. v. d. Berg, Noordwük; 4. E. Sminia, Haar lem; 5. H. van Leeuwen, Haarlem; 6. J. Buis, Zwanenburg; 7. N. Koele- mü, Haarlem; 8. R. Snüder, Haar lem; 9. C. Wigchert, Santpoort; 10. P. v. d. Voort, Sloten. De Lissenaar Herman Zuiderduin kwam in het be- t van de leidersprüs. Uitslag nieuwelingen: 1. J. Brues sing. Bovenkerk; 2. P. Neeskens, Haarlem; 3. P. de Vos, Aalsmeer; 4. G. Krom, Haarlem; 5. J. Jansen, Haarlem. De Zijl (d) wint derby tegen LZC In de Zül vond gisteravond de dames-derby plaats tussen de Zyl en LZC. Hoewel LZC over het algemeen wat sneller was, slaagden zy er niet in dit in doelpunten om te zetten. De rust ging zelfs in met een 2—0 voorsprong voor de Zül, dank zü tref fers van Rietje Koekebakker. Na het draaien voerde mevr. Bergman de stand op tot 30, maar hierna kwam LZC aan het woord. Mevr. Schoof en Connie Eradus brachten de achter stand terug tot 32, maar de gehjk- maker bleef uit. De reserves van de Zül kwamen ook tot winst. In de ontmoeting met SVH 3, ook in de Zijl, namen de gas ten al spoedig een 2—0 voorsprong. Door Loek van Kampen werd het echter gelyk, terwül goalie Ton Ple zier een strafworp wist te stoppen. Na het draaien werd de stand om en omopgevoerd32, 33, 43, 44 en tenslotte 54. Ook deze drie doel punten kwamen van de hand van Van Kampen. De Amerikaan Russell Knipp heeft tüdens internationale gewicht hefwedstrijden in Mexico-stad het wereldrecord tweehandig drukken in het middengewicht verbeterd en ge bracht op 157 kg. Het oude record stond met 155,5 kg op naam van de Rus Viktor Kurentsov.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6