EEG-ministerraad had redelijk resultaat Drie jaar voor een overval op drie bejaarden LEKKER BROOD Maidenspeech staats secretaris De Koster In de mist Samenstelling nieuwe Europese Commissie In Duitsland felle concurrentiestrijd MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCR DAGBLAD DINSDAG 27 JUNI 198] Engelands toetreden tot de Europese Gemeenschap (Van onze Brusselse correspondent) De eerste EEG-ministerraad, die zich gisteren heeft bezigge houden met het verzoek om toetreding van Engeland, Ierland en andere landen, heeft eigenlijk tegen de verwachting in een redelijk resultaat gehad. klaarde hy zich voorstander van het Engelse lidmaatschap. Ook Italië staat welwillend tegenover het lid maatschap van Engeland, evenals Luxemburg Wel drukten de ministers an deze landen zich wat minder duidelijk uit over direct overleg met Engeland. Wat besloten werd De ministers hebben afgesproken dat: a. de nieuwe Europese commis sie een advies zal uitbrengen over de problemen van het toetreden van Groot-Brittannlë (het is eigenlijk buiten discussie gebleven, maar het ligt voor de hand dat zU dan ook met Engeland kan praten) en b. dat de Franse regering in de volgende mi nisterraad, welke 10 en 11 juli zal worden gehouden, de essentiële pro blemen, die naar haar mening ver band houden met het toertreden van nieuwe leden tot de gemeenschap. Het besluit werd genomen na enige uren van discussie, waarbij ieder van de ministers het standpunt van zijn land had uiteengezet. Bekend geluid De meeste belangstelling ging uiteraard uit naar hetgeen minister Couve de Murville te berde zou bren gen. Hij heeft het reeds bekende standpunt van Frankrijk nog weer zal uiteenzetten. Volgens het Franse standpunt zijn er de volgende drie problemen: l.dat van de verandering van het karakter van de gemeenschap als gevolg van nieuwe toetredingen; 2. de land- bouwkwestie en 3. het monetaire vraagstuk. Voor de Franse bewindsman had den reeds minister Harmei van Bel gië en zijn collega Brandt van West- Duitsland het woord gevoerd. België bleek zeer positief tegenover 't toe treden van Engeland te staan. Brandt was iets minder duidelijk, al ver- We kunnen ons levendig voor stellen, dat leden van d< Tweede Kamer na lezing van het artikel in „Der Spiegel" (zie ook ons blad van vorige week dinsdag) aan de Nederlandse rege ring vragen hebben gesteld naar aan leiding van het voordragen van de Westduitse luitenant-generaal Albert. Schnez als opperbeverhebber van de NAVO-strijdkrachten in midden- Europa, wier hoofdkwartier in Bruns- sum is gevestigd. Er is over deze generaal nog al het een en ander te doen. Volgens het ar tikel in ,Der Spiegel" zou Schnez een zeer felle nazi zijn geweest, die zelfs een van zijn vrienden bedreigd zou hebben met aangifte bij de Hitier- kliek. Deze officier Höffner, thans gepensioneerd zou de dans nog juist ontsprongen zijn. Söhnez zou hem later na de oorlog een aanbeveling hebben gevraagd om hem behulpzaam te zijn in het leger terug te keren. Aangenomen dat de bewering in het Duitse weekblad juist is, wijst dit brutale staaltje op een ernstige karakterfout. De bedenkingen welke men inter- tijd had tegen Von Kielmansegg, zijn een futiliteit vergeleken bij de thans tegen de generaal geuite beschuldi gingen. De generaal heeft ze blijkens een artikel elders in dit nummer van de hand gewezen. Hij verklaarde, dat hij nooit tot de nazi-partij had behoord en dat hier van een per soonsverwisseling sprake moet zijn. Van de zijde van de in 't Spiegel-ar- tikel genoemde personen zijn de be weringen van de generaal echter waardeloos genoemd. Van een ande re Schnez zou geen sprake zijn. Voor en aleer men de figuur van Schnez kan accepteren, moet onherroepelijk vast staan, dat deze van alle smetten waarvan hij beticht wordt vrij is. Dit moet door de Nederlandse regering grondig on derzocht worden. Het zal geen ge makkelijke zaak zijn, maar wel een noodzakelijke. Voor de discipline in het leger is eerste vereiste, dat sol daat en kader respect hebben voor hun meerdere; dit geldt in het bij zonder voor hun hoogste chef. Gezien zijn felle reactie, dat hij geen nazi is geweest, mag men veron derstellen, dat generaal Schnez zelf een nazi-aanhanger niet als de ge wenste figuur beschouwt voor de hoogste NAVO-post. Dat zou van goed inzicht getuigen nu zoveel lan den in West-Europa het slachtoffer zijn geworden van de afschuwelijke nazi-terreur. De NAVO-raad, welke de benoe ming moet doen, zal evenals de Nederlandse regering op wier grondgebied het NAVO-hoofdkwar- tier is gevestigd eveneens volko men van de integriteit van de op perste legerchef overtuigd moeten zijn, alvorens aan. deze voordracht zijn fiat te geven. Op het gehoorde pro en contra van dit ogenblik kan men niet af gaan; er zal een grondig onderzoek noodzakelijk zijn. We varen thans volkomen in de mist. Het Nederlandse standpunt Staatssecretaris H. J. de Koster verving maandag minister Luns, die nog voor de bijzondere Algemene Vergadering van de Ver. Naties in New York vertoeft. In zijn maiden-speech betoogde hu dat er sedert het mislukken van de vorige onderhandelingen met Groot- Brittannië veel is gebeurd: in Enge land is men nu politiek en econo misch vrijwel eensgezind voor toe treding. De EEG zelf Is bovendien nu veel sterker dan enige jaren ge leden en er bestaat, volgens Neder land, dan ook geen grond voor de Franse vrees, dat de Gemeenschap van de zes een uitbreiding met Enge land en anderen niet zou aankunnen zonder zelf gevaar van verwatering te lopen. Bovendien, hetgeen in het Franse parlement wordt gezegd, is nog niet tekenend voor hetgeen Frankrijk wil „Wanneer Engeland verklaart dat het de verplichtingen voortvloeiend uit het Verdrag van Rome op zich wil nemen, zie ik geen probleem", aldus de staatssecretaris. „Als anderen zo'n probleem wel zien, laten zij er dan mee, komen en laten wij die proble men behandelen, maar met een tijds limiet". In tegenstelling tot de Duitse mi nister Brandt, stelde de Nederlandse staassecretaris voorts, dat men niet met de kandidaten tegelijk moet gaan onderhandelen, doch één voor één in volgorde van aanmelding, d.w.z. het eerst met Groot-Brittannië. Dr. Aalders lector in Nijmegen Dr. W. Aalders, hervormd predi kant in Den Haag, is benoemd tot lector in de faculteit der godsge leerdheid van de rJc. universiteit te Nijmegen, voor het geven van on derwijs in het wereld-protestantisme. Dr. Aalders werd in 1909 geboren. Hij volgde het gereformeerd gymna sium te Amsterdam en studeerde theologie in Utrecht, waar hij in 1936 het doctoraal examen aflegde en in 1941 promoveerde. Sinds 1946 is dr. Aalders hervormd predikant in Den Haag. Hy is twee jaar voorzit ter geweest van de commissie van de synode voor opstelling van een rapport over het humanisme. Hij is lid van de commissie hervormd- re monstrants gesprek en van de com missie van de synode voor de ere dienst. Hij is tevens docent aan de Haagse oecumenische sociale acade mie. Lenin-prijs voor dr. Niemöller De Duitse predikant Martin Nie möller heeft in Düsseldorf uit han den van prof. Skobelzyn van de Russische Academie van Wetenschap pen de Lenin-prijs voor de vrede ontvangen. Daarbij was ook de Russische ambassadeur in Bonn, Tsarapkin, aanwezig. Ds. Niemöller - een van de zes voorzitters van de Wereld raad van Kerken - deelde mee dat hij het aan de prijs verbonden bedrag van 25.00 roebel onder een aantal vredesbonden uit Oost en West zal verdelen. Niemöller, die kortgeleden een be zoek aan Vietnam bracht en het Amerikaanse optreden daar scherp veroordeelde, heeft wegens zijn afwij kende opvatttingen vaak middelpunt van kritiek gevormd. ,eidóe cfenda DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub. „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten. 7-8 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival. Uit voering van Bach's „Hohe Messe" m.m. v. Lelds Toonkunstkoor en leden Con certgebouworkest o.l.v. Iskar Arlbo. 7.45 uur n.m. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-Zending, evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Damlaan 1. afscheid schoolhoofd, de heer J. Fluijt 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Diploma uitreiking Gem. Bedrljfstechnlsche School 3 uur nam. Israël De Bredase rechtbank heeft gis- schorting van het EEG-douanetarief teren twee inwoners van St. Willi- voor een aantal Israëlische produk- brord (41 en 34 jaar) wegens een ten te laten voortbestaan, ook al is roofoverval gepleegd op drie bejaar- het handelsakkoord afgelopen. den in St. Willibrord op 7 april ver- Israël heeft niet om verlenging van oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf dit akkoord gevraaga, aangezien het en ter beschikkingstelling van de re- volledige associatie by de EEGgering. Voor de een onvoorwaarde- wenst. i lijk, de ander voorwaardelijk- de Parjjse universiteit, oud kabinet chef van de minister Jeanneney van 1959 tot 1962, katholeik), Henri de Rochereau (59, christen-democraat, lid E E G-commissie) en Jean Fran- (jois Deniau (28 leider van de onder- (Van onze Brusselse correspondent) handellng«commissie van de EEG De zes ministers van Buitenlandse ,.,J(iens de onderhandelingen met En- Zaken van de EEG-landen hebben ,and ,n 1M1 daarna ambassadeur gistermiddag vóórhel begin van de yan mnknJk in Mauritanië, chris- zitting van de E E G-minlsterraad. ten-deoeraat) Gemiddelde leeftijd: 54 de nieuwe uit 14 leden bestaande Europese commissie benoemd. De volgende leden zullen er deel van uitmaken Twee Nederlanders: Dr. S. Mansholt (59, socialist, thans vice-voorzitter van de E E G- commissie) en mi. E. Sassen (55, katholiek, thans lid van de Eura- tom-commissie) Twee Belgen: De nieuwe voorzitter Jean Rey (64. liberaal, thans lid van de EEG- commissie) en Albert Coppe (56, ka tholiek, lid van de Hoge Autoriteit van de K.S.G.). Eén Luxemburger: Victor Bodson (65, socialist, voor zitter van de Luxemburgse volksver tegenwoordiging). Drie Italianen: Levi Sandri (56. socialist, lid van de EE G-commissie). Guido Colon- na (59, christen-democraat, lid van E E G-commissie) en Eduardo Martini (57, christen-democraat, lid van de Italiaanse Kamer). Drie Duitsers: Wilhelm Haferkamp (64, socialist, directeur studiedienst Duitse vak bondcentrale), Fritz Heilweg (55, christen-democraat, lid Hoge Autori teit K.S.G.) en Hans von der Groe- ben (50, christen-democraat, lid E E G-commissie) Drie Fransen Raymond Barre (33, professor aan Beide mannen waren 14 dagen te voren uit de gevangenis gekomen. Zij hadden twee dagen gewerkt, maar waren ontslagen. Op 6 april vier den zy met het geld van de bijstands wet de verjaardag van een van hen. in café's. Toen zij dronken waren besloten zij geld te gaan halen bij de kinderen Van Hal: Jan van Hal (66) en diens zusters Cornelia (71) en Elisabeth (63), die op een wat afgelegen boerderij wonen. Steen door ruit Amerikaanse mariniers van een troepenschip van de Zevende Vloot zijn veertig km ten zuiden van Danang met amphïbie-voer- tuigen aan land gegaan. Deze landing maakte deel uit van de operatie Beacon Torch". 's Nachts om half één sloegen zij met een steen de ruit in van een slaapkamer. Gewapend met een re volver drongen ze het huis binnen en riepen de bejaarden toe: „Je geld of je leven". Jan van Hal ging Er komen vier vice-presidenten, te j er van door om de Rijkspolitie te weten Hellwig, Sandri, een van de drie Fransen (minister Couve de Murville heeft 48 uur bedenktijd ge vraagd) en tenslotte dr. Mansholt, die de persoonlijke titel van vice- president zal krijgen. Dit betekent, dat dr. Mansholt zo lang hij lid van de commissie is, een der vice-presi- bellen. Beide vrouwen namen ook de benen, nadat één van haar het licht had aangedaan om te zien wie de overvallers waren en vlug nog een bedrag van vijfhonderd gulden uit een kast had gepakt. De indringers zochten vergeefs naar geld. Zij wer den later door de politie in hun wo ningen aangehouden. Zij bekenden, maar bestreden de beschuldiging, dat een van hen een wapen zou heb- denten zal zijn, maar dat daarna Ne- ben gebruikt, „Ik heb met een deur- 1 klink gedreigd zei hij. Maar de drie derland geen recht kan doen gelden op een vice-presidentschap. Het ligt in de bedoeling dat de benoemingen 30 juni zullen worden geratificeerd. De gemiddelde leeftijd van de le den is 54 jaar, die van de Franse le den van de commissie is slechts 40. strafblad. getuigen bleven volhouden, dat er wel degelijk een revolver was ge bruikt. „Voor een deurklink zou ik niet zijn gaan lopen" verklaarde de 71-jarige Cornelia resoluut. Beide mannen waren door de psychiater verminderd toerekeningsvatbaar be vonden. Ze hadden beiden een flink Zjj probeerden het voor de recht bank te doen voorkomen alsof de overval een grap was geweest. De officier kon er echter de humor niet van inzien. „Het is een laffe streek ïest", aldus mr. P. van Bent- hem, „Een misselijke .heldendaad' dit binnendringen by 3 rustige oude mensen". Hy wees er op, dat beide erdachten in de dagen voorafgaan de aan de overval niets anders had den gedaan dan lanterfanten en drei gen dat als ze van de gemeente geen geld kregen zy dit zouden gaan stelen. Rekening houdend met de uitge brachte rapporten beperkte de offi cier zyn eis tot vier jaar gevange nisstraf met terbeschikkingstelling Raadslieden mr. A. de Kok en mr. M. Olij uit Breda meenden dat er van bedreiging geen sprake was ge weest, omdat de oude mensen er zo snel en ongeschokt van door wa ren gegaan. De rechtbank deed na de rol uitspraak. Voorschotten op verhoging aow (Van onze Haagse correspondent) Het voorschot op de te verwachten verhoging van de AOW- en AWW- uitkeringen, dat met ingang van juli alvast wordt gegeven, komt neer op de volgende bedragen: Bejaarde echtparen krygen f 11.50 per maand meer, ongehuwde bejaar den f 8. Voorschot verhoging AWW ls f 11.50 voor weduiAven met kinderen, f 8.— voor weduwen zonder kinderen, f 2.50 voor wezen tot tien jaar, f 4.voor wezen van tien tot zestien jaar, f 5.— voor wezen van zestien tot zeven entwintig Jaar. Hoewel minister Rooi vink (Sociale Zaken) de verhoging van de wel- vaartvaste sociale verzekeringsuitke ringen nog aan het parlement moet voorleggen, staat de uitbetaling van de voorsahoten reeds vast. De kin- derbyslagen zullen eveneens sty gen, maar hierop wordt geen voorschot gegeven omdat de kinderbyslag pas een kwartaal achteraf wordt uitbe taald. Beroep op N. W. Schreuder De geref. gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op de heer N. W. Schreuder, kandidaat in Amersfoort, die ook een beroep naar Boskoop ontving. (Van onze Haagse correspondent) De prijzenslag om kleuren-televl- sietoestellen ls In West-Dultsland reeds begonnen. Tot nu toe was be kend, dat de prjjs van een ontvanger ongeveer 2600 mark zou bedragen. Maar het Duitse verzendhuis Necker- mann heeft nu met een intekenprys van 1840 DM voor een ontvanger een brede bres geslagen In alle „stille" afspraken ten aanzien van de con sumentenprijs voor dit soort toestel len. Het bericht, dat dit miljoenenbe drijf van 1 juli tot 27 augustus kleu- ren-tv's met volle garanties zal leve ren tegen een prijs, die ongeveer duizend mark beneden het gemid delde ligt, heeft grote beroering ge wekt. Uit commentaren van de grote fabrikanten kan worden begrepen, dat 't besluit van Neckermann (nog) geen invloed zal hebben op de prijs van een kleuren-televisieontvanger in ons land: „Dit is een stuntprys, die nooit kan. Daarvoor zyn de investe ringen te hoog." Grundig: „Geen commentaar. Wij bestuderen de berichten uit Duits land nog." Telefunken: „Het wordt een bijzon der ondoorzichtige toestand. Het ein de is nauweiyks te Voorspellen." Na 27 augustus zal Neckermann, die alle radio- en tv-apparatuur van de firma Körting betrekt de prijs van 1840 DM verhogen met slechts 100 tot 200 DM. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Weverij de Ploeg ln Bergeyk en Phi lips' Evoluon te Eindhoven, 7 uur ZoeterwoudsewegAandeelhouders vergadering N.V. Leidsche Wolspinne rij 11 uur voorin. DONDERDAG Leiderdorp (Herv. jeugdgebouw Ei kenlaan): Kljkavond antiekveiling t.b. v. restauratie herv. kerk. 8-10 uur r StadsgehoorzaalHolland Festival „The Alvln Alley Dance Theatre. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heyden: Jaarverga dering Leidsche Kunstkring Voor Al len 8.15 uur nam. W. de Zwygerlaan 105: Bahal - ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG ratle herv. kerk. 8-10 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Surinaams emanci patie feest. 9 uur nam. Stationsplein (bus 50)Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huijs te Warmond. 2.05 uur nam. ZONDAG openbare lezing: 2.30 en 5.16 uur nm Oude Ryn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. J Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr: dhr. Diender. 10.30 uut voorm. BIOSCOPEN Studio: „Huwelijk Zweedse stijl". 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trlanon: „Vuurdoop op de Yantse- Kiang" 14 J. Dag. (ook zondag) 2 en 8 uu Lldo: Dag. 4.4b. 7 en 9.15 uur. Luxor „Flint vecht met vrouwen". 14 Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Goldflnger", 18 J. Dag. 2.30, en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 10-4 u, (zondag 1-6 uur) Molen „de Valk": Molenmuseum ge opend dinsdag t/ra zaterdag 10 uur voorm.—6 uur nam. Zondag» 1—5 uur nam Maandags gesloten Rijksmuseum vuur Volkenkunde- len toonstelling: „Ban beeld ea droombeeld" Geopend dageHlk» 10— 17 uur: 'e zondags 13—17 uur (tot 1 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde:) Tentoonstelling van Japanse prenteni van Kyösal Degeiyks 10-17 Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag 10-7 u.; r-ftgs 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geschiede nis der natuurwetenschappen: Da* 104 uur zend 14 uur BINNENLAND Vrachtwagen uit de bocht Een zware vrachtwagen geladen met meer dan nes ton grint is by hotel „Fre- deriksoord" in Frederiksoord uit de bocht gevlogen en gekanteld. Daar- by ramde de vrachtauto vyf perso- Nederland", de heer M. Smedts en de Vrij Nederland-redacteur M. van Amerongen. De drie eisers rijn de voorzit-ter van de afdeling Amster- dam van de Boerenpartij, de heer R. nenauto's, die op een parkeerplaats Qai11pag11€ en de heren F. I. France voor het hotel stonden. Drie van j en j Kruis. Zy achten zich beledigd deze wagens werden totaal vermeld. belangen geschaad door Bovendien drukte de vrachtwagen ai-tikel van de heer Van Amerou- een serremuur van het hotel in en sneuvelden, door het rondvliegende grint, verscheidene ruiten. Een van de hotelgasten, die byna onder het grint werd bedolven, liep lichte ver wondingen op. De bestuurder van rie vrachtwagen werd met hoofdwonden naar een ziekenhuis in Meppel ge bracht. Kort geding „Vrij Nederland" Drie leden van de Boerenpartij heb ben een kort geding aangespannen tegen de hoofdredacteur van „Vrij gen in een van de laatste nummers van „Vry Nederland". Dit ging over de Northern League, een als neo-na- zistisch en fascistisch afgeschilderoe organisatie Arbeiders stortten van brug - Van morgen omstreeks half twaalf zijn twee arbeiders, die werkzaamheden verrichtten aan de Spijkenisserbrug in Spijkenisse over de Oude Maas, van vijftien meter hoogte omlaag ge stort. De 43-jarige heer C. Ippel uit Werkendam kwam in het water te- l Onrust in Rangoen In de Bir- maanse hoofdstad Rangoon heeft een menigte gisteravond auto's en win kels van Chinezen in brand gesto ken en het wapenschild van de Chi nese ambassade afgerukt. De aanlei ding vormde een vechtparty op een Chinese school tussen Birmanen en met Mao Tse-toeng-insignes uitge ruste Chinezen. De autoritetien heb ben het dragen van andere dan de officiële en sohoolinsignes verboden. Voedselvergiftiging De 32-jarige Na het uitbreken van de onlusten heer A. Noya in Deai Helder is maan-sloot de politie de Chinese wijk van recht en is verdronken, zyn stoffe lijk overschot kon tot nu toe nog niet worden geborgen. De heer C. Ruter Uit Rotterdam viel op een pyler en werd zwaar gewond naar het Dyk- zigt ziekenhuis in Rotterdam ge bracht Wassenaar (Kunstzaal HeuffTen toonstelling Fer Hakkaart. Geopera maandag t/m zaterdag 10 uur voorn 5 uur nam; bovendien dlnsdagavont 8-10 uur (t/m 28 Juni), Avond- en nachtdienst der apotheken tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- «e nachtdienst van apotheek R. vai Breest Smallenburg te Leiderdor; wordt waargenomen door de Zuidfi Apotheek. WEEK EINDE-DIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagsmorgens tot 12 uur raad plege men de eigen hulsarte; daan» dokterstelefoon 22222. Bl| geen gehoor van uw huisarts o specialist (of diens waarnemers) I» men voor spoedgevallen dokterstele foon 2 2 2 2 2. -é«. 48®" dagmorgen levenloos op zyn bed aangetroffen, terwyi zyn echtgenote bewusteloos was. Zy werd naar het ziekenhuis Parkzicht overgebracht, doch was vana-vond nog buiten ken nis. Het politieonderzoek over de oor zaak heeft toe dusver niets opgele verd. Anatoom P. Makkink heeft sectie op de main verricht, doch het laboratoriumonderzoek zal wel eniae dagen vergen. Het vermoeden gaat nit naar voedselvergiftiging, hoewel de kinderen, een jongen van drie en een meisje van vyf jaar, niets man keren Premielast W.A.O. De commis sie sociale voorzieningen van de So ciaal-Economische Raad heeft in een spoedadvies aan de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid mee gedeeld zich te kunnen verenigen met een andere verdeling van de premie last voor de arbeidsongeschiktheids verzekering dan thans in de wet 's voorzien. Daardoor kan per 1 juli het werknemersdeel van de premie on 0.75 worden gesteld en het werk- geversdeel op 3.45 BUITENLAND Met alle middelen De negerlei der Stokely Carmichael, die „zwart aan de macht" als devies voert. heeft de negers in de wijk Roxbury van Boston opgeroepen zich „met alle de stad af. Sabotage in Aden Voor de derd" keer in negen dagen is er sabotage gepleegd aan olie-installaties in Aden. Gisteren is een benzinetank van de Esso in de lucht gevlogen. Nieuw Panamakanaal De V.S. en Panama hebben een akkoord bereikt over de inhoud van drie nieuwe ver dragen inzake het Panamakanaal en een eventueel nieuw kanaal op zee niveau, zo heeft het Witte Huis be kendgemaakt. Over de inhoud werd niets bekendgemaakt, maar uit goede bron wordt vernomen dat o.m. de souvereinitedt van Panama over de kanaalzone wordt erkend. Kernproef in V.S, De V.S. heb ben gisteren op het proef terrein in Nevada een ondergrondse kernproef genomen. De ontploffing was van ge ringe kracht .ongeveer geiyk aan 20,000 ton t.n.t. Het is de veertienoe proef die dlit jaar bekendgemaakt werd. Boeren contra politie In de Bre tonse plaats Redon zyn gisteravond by gevechten tussen oproerpolitie en woedende boeren 43 personen van wie 31 politiemannen gewond. De opgewonden boeren, die demonstreer den tegen naar hun oordeel grot1 HAAGSE AGENDA DINSDAG 27 JUNI Kurzaal 20.15 uur: Het Resident^ Orkest, Het Gentse Oratoriumkoor het Nederlands Madrigaalkoor. Paviljoentheater. 15.00 uur: Inter nationaal Koorfestival concours. WOENSDAG 28 JUNI Diligentla. 20.15 uur: Het Nederland Kamerorkest. Kurzaal 13.30 uur: Internatlonii l Koorfestiva) concours: 20.15 u. volt liederen koorfestival. Openluchttheater „Zuiderpark". 14.00 uur: Flësta. WEERRAPPORTEN (Van ticden morgen 7 uun nodige middelen" meester te maken concessies van de EEG-landen voor grond en winkels in het gebied „Wanneer de blanke elke vrydag of zaterdag uit zyn winkel gebombar deerd wordt zal hij die ten slotte wel aan ons moeten verkopen", 7.0 zei hij op een bijeenkomst. de invoer van vlees uit Denemarken en Argentinië, gooiden eieren, stenen, stukken hout en flessen naar de po litie, die eenheden van de oproerpoli tie te hulp riep. Tien boeren wer den gearresteerd. ADVERTENT IV DIJSSELBLOEM Hogewoerd 128, Leiden Amsterdam Den Helder Ypenburg VUssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven I Zuidlimburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen I Aberdeen Londen I Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon 8 zw. bew. 19 zw. bew. 18 geh. bew. 21 13 0 12 0 14 0 geh. bew. 25 zw. bew. 24 regen 25 zw. bew. 28 geh. bew. 25 onweer 27 zw. bew. 28 licht bew. 33 zw. bew. 31 onbew. 32 onbew. 31 half bew. 28 half bew. 23 onbew. 25 zw. bew. 25 half bew. 21 12 I 14 0 10 0 10 1 12 0 12 1 13 0 12 14 13 19 3 15 15 3 16 O, 15 I 15 1 17 I 18 0 15 17 0 22 0 14

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2