I Pasar Malam Aanvoer boven verwachting - lauwe handel Volgende week in Den Haag: Leidse veemarkt Mej. A. Scharwachter nam afscheid van handelsavondschool NECKAR JAGST GEBR. HUISMAN coopvaert Leidse jeugd zwom om diploma Diploma-uitreiking „Kennis is Macht'' ZATERDAG 24 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Vele Indische Nederlanders en lij niet alléén uit alle delen van het land, uit Leiden en Leeuwarden, uit Leiderdorp en uit Limburg, kijken weer verlangend uit naar de Haagse Pasar Malam, die dit jaar van woens dag 28 juni tot en met zaterdag 1 ju- 9. in de Houtrusthallen zal wor den gehouden. Deze Indische jaarbeurs, de negen de in successie, die gebaseerd is op de Pasar Gambirs van het oude In- dië, is een evenement, waarbij de commercie en het amusement hand in hand gaan. De schrijver-journalist Tjalie Ro binson vooral bij de lezers van het Indische tijdschrift Tong Tong bekend beijvert zich nog steeds :simet groot enthousiasme om de Pasar Malam als een stuk cultuurgoed voor ons land, dat zoveel bindingen met o"het huidige Indonesië heeft, te bewa- r.UV( „hi Van een kunstmatig instand hou den van een „tempo doeloe"-sfeer, vol van valse sentimenten, is volgens em geen sprake. Tjalie Robinson Chziet de Pasar Malam als een ontmoe tingsplaats voor oost en west, een plaats waar handel wordt gedreven en waar het aan gezelligheid en In dische gastvrijheid niet ontbreekt. Dat er voor de Pasar Malam een jgroeiende belangsteling bestaat, af- gezien van de grote stroom bezoekers (v.j. 20.000), blijkt onder meer uit het •0^jfeit, dat het aantal standhouders in de afgelopen negen jaar van twintig an|tot tachtig is opgelopen. Voor de ko- jmende Pasar Malam moet de ten toonstellingsruimte dan ook met dui- jzend vierkante meter worden uitge- $breid. Er zullen in de laatste helft van de volgende week in de Houtrust- Ihallen naast de verkoop-, expositie- 'en demonstratiestands tal van eet tentjes te vinden zijn, waar liefheb- t.3(bers van Indische en Chinese ge rechten hun tong zullen kunnen laten r strelen. Iets bijzonders belooft dit ixijjaar de tropische lusttuin te worden, gnwaar behalve de Wajang Koelit (Ja vaans schimmenspel) enkele sakaba- en kaftan-shows zullen worden ge- «bracht. De sakaba-show is een her introductie van de sarong-kabaja [dracht zoals die door de Europese [vrouw in het voormalige Indië werd gedragen, klassiek in stijl, maar mo- jjdern uitgevoerd. De kaftan-show is jeen show van Indiase hand-gebatikte 0_jkaftans (Punjabi-dress).die nog niet eerder in Nederland is gepresenteerd. gj Op elk van de vier Pasar Malam- ■5 dagen zullen de bezoeker voorts kun nen genieten van authentieke game- mjlanmuziek, ten gehore gebracht door I enkele Tong Tong-lezers, die sinds (Jeen aantal maanden les hebben van dr. Soedjaja, hoofd van de Indone sische school in Wassenaar. Evenals vorig jaar organiseert jTong Tong weer een schrij versmarkt, iwaar auteurs als E. Breton de Nijs, iJoh. Fabricius, Hein Buitenweg, Lin JScholte en Ina den Hartog eikaars verk zullen verkopen en signeren. Aan het showprogramma, dat op iet podium in de grote tentoonstel- ingshal wordt gebracht, werken tal an artiesten mee, o.a. Ronnie Tober (woensdag). Boudewyn de Groot J(donderdag) en Thérèse Steinmetz wJ|(vrydag). Op zaterdag is er een keur van artiesten, hoewel de grootste l-laandacht ongetwijfeld zal uitgaan |naar de Indonesische danseres 'oersjamsiah, die (overigens ook op Iwoensdag) originele Balinese en Ja vaanse dansen zal uitvoeren. Op het «j eaterdagavondprogr. staat voorts de naam vermeld van de All Antil- ipi'ean Steelband. Op vrijdagavond en op zaterdagmiddag- en avond zal er door de jeugd gedanst kunnen worden op muziek van The Incrowd, The Hot ai Jumpers en The Sads. Tenslotte geeft de negende Pasar Malam films te „Wanneer ik met u over uw leer lingen sprak, leek het wel of ik een moeder over haar kinderen hoorde rtizien over Indonesië. Hong Kong, Sin- praten". Met deze woorden schetste gapore, Japan en tal van andere lan- de heer J. W. H. Rotteveel, oud-di- den in het Verre Oosten. recteur van de middelbare handels- te duur hebben ingekocht en erop hebben moeten verliezen. De handel in vette schapen en zuiglammeren had daardoor een zeer stug verloop en kon de lagere notering van vorige week zich aan de top nog maar met moeite handhaven. Ook in de handel van Texelse- en weidelammeren ging het zeer rustig toe. De dieren brach ten aanmerkelijk minder op. Notering: vette schapen van f.80. tot f.110.— en f.120.—; zuiglamme ren van f90.— tot f. 115.— en f. 130.—; Texelse lammeren van f.85.tot f. 110.en f. 115.N.H. weidelam meren van f75.tot f90.en f. 105.—. Varkens voor fok- en mesterij De aanvoer in deze afdeling was iets groter dan verleden week. Hoe wel de prijzen weliswaar staande ble ven ging het in de handel maar stil en moeilijk toe, waarvoor geen direct te aanwijsbare oorzaak is te geven. Notering: drachtige zeugen van f 425 tot f 450 en f 475, schrammen van f100 tot f200 en f120, big gen van f78.tot f82.en f86. Slachtvarkens buiten de markt Bij weinig verandering verliep de handel in slachtvarkens deze week nog vrij rustig en trokken de te lage prijzen iets aan. Notering per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f. 2.10 tot f. 2.15 en f. 2.20; lichte slachtzeu- gen van plm. f. 1.85 tot f. 1.90 en f. 1.95. De aanvoer op de gisteren gehou den veemarkt was boven verwachting en aanmerkelijk meer dan in dezelfde periode van vorig jaar. Ook het mooie zomerweer gaf geen reden tot kla gen. In de handel echter ging het zeer lauw toe. De handel verliep in de verschillende afdelingen van ma tig tot rustig en lui tot stug. Dank zij de reeds aangepaste noteringen van verleden week, wisten deze zich voor de meeste rubrieken nog wel staande te houden maar er was over de gehele linie toch duidelijk een prijsdruk waar te nemen, vooral in de sector wolvee. De totaal aanvoer bedroeg 3282 dieren. Gebruiksvee In deze afdeling een kortere aan voer dan verleden week. Ook de be langstelling was aanmerkelijk minder en er was maar weinig kooplust. De hooibouw houdt de mensen thuis. De handel had dan ook een rustig tot matig verloop terwijl de prijzen over het geheel genomen iets minder wa ren. Bejaarde koeien, die moeilijk te plaatsen waren, en lichte magere schotjes waren zelfs knap goedkoper. Alleen de luxe dierenb leven nog prijshoudend. Notering: melk- en kalf koeien van f.925.— tot f.1225.— en f.1525.—; vare koeien van f.600.tot f.950. en f. 1350.—. Vette koeien Evenals op alle andere markten in deze afdeling een goede aanvoer. Door de goede grasgroei verloopt de vetweiderij vlot waardoor er voldoen de aanbod is. De vleeshandel had echter nog een slechte omzet, zodat het aanbod de vraag overtrof. De handel verliep daardoor lui. Hoewel de prijzen over het algemeen iets daalden, kon de lagere notering van Leiden van vorige week zich wel handhaven. Slachtstieren waren weer iets stijver in prijs. Notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f. 3.50 tot f.4.30 en f.4.65; slachtstieren van f. 3.90 tot f 4.20 en f 4.40, worstkoeien van f 3.20 tot f 3.40. Vette en nuchtere kalveren In deze afdeling nog weinig veran dering. Ondanks een ruimere aanvoer van vette kalveren had de handel in deze dieren een vrij redelijk verloop. De afzetmogelijkheden naar het bui tenland blijven echter nog steeds be perkt, waardoor de prijzen bij het ruimere aanbod iets minder waren. Ook de aangevoerde kwaliteiten speelde hierin wel een rol. Op de nuchtere kalverenafdeling bleef het rustig toegaan en deze dieren waren zeker niet duurder. Notering per kg levend gewicht: vette kalveren van f. 2.30 tot f. 2.55 en f. 2.70; enkele beste dieren boven notering tot plm. f. 2.80; slachtnuka's van f. 1.10 tot f. 1.30 en f. 1.50; mest- kalveren van f. 80.— tot f. 125.— en f140.—. Wolvee Voor de laatste lammerenmarkt van dit jaar toch nog een grote aanvoer. De handel was echter lauw. Het bui tenland, dat blijkbaar voldoende aan bod heeft, wil niet meer betalen ter wijl veel kopers in de afgelopen week leraar in Nieuwkoop. Pater Coenen verlaat het Agnes-lyceum Pater J. C. J. Coenen O.S.C. zal aan het einde van dit schooljaar z|jn taak als moderator van het Leidse St.-Agnes-lyceum neerleggen. Hij is tien jaar moderator en gods dienstleraar geweest en heeft veel voor de school betekend. Voor ouders en oud-leerlingen zal er gelegenheid worden gegeven persoonlijk afscheid van pater Coenen te nemen in de do centenkamer van het St. Agnes- lyceum op donderdag 29 juni van 3 tot 4 uur nam. Tot opvolger van pater Coenen is benoemd de zw. heer J. M. Schlat- mann. Deze is op 4 juni 1930 in Rot terdam uit Leidse ouders geboren. Hy werd na op 4 juni 1955 in Haar lem tot priester te zijn gewijd in het zelfde jaar benoemd tot kapelaan in Nootdorp. In 1957 volgde zUn benoe ming tot kapelaan van de H. Hart parochie in Rotterdam. Pater Coe- nens opvolger werd in 1964 benoemd tot geesteiyk verzorger van Huize St. Ursula in Nieuwveen en godsdienst- Krijgt Zaalberg grotere orders? Er is bij de NV Koninklijke Neder landse Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon in Lei den een duidelijke tendens van voorraad-verschuiving van de han del naar de industrie, zo vermeldt het jaarverslag van de directie. In een toelichting op het jaarver slag, deelvle de directeur, de heer H. I. J. Schrandt, gisteren aan de aandeelhoudersvergadering mee dat de vraag voor de opruiming groter is dan een jaar geleden. In tegenstelling tot 1966. toen de omzetstijging gedurende het laatste half jaar slechts zeer beperkt was, sprak de heer Schrandt voor dit jaar de optimistische verwachting uit, dat de orders vanaf september groter zullen zijn dan een jaar geleden. De vergadering gaf haar goedkeu ring aan de jaarstukken en verleen de hiermee décharge aan de directie en commissarissen voor het gevoer de beheer en het gehouden toezicht. Bij de rondvraag bracht de voor zitter van het college van commissa rissen, de heer H. M. Burghard, zijn dank uit aan medecommissaris L. W. E. Rauwenhoff, die na gedurende vier jaar het college met zijn advie zen te hebben gediend, aan de beurt van aftreden was en niet herkozen kon worden. De heer Rauwenhoff zei in een kort dankwoord, dat hij met plezier voor de Vennootschap heeft gewerkt. „De geest in de commissarissen ver gaderingen is altijd heel goed ge weest". Namens de aandeelhouders bracht ook de heer J. H. B. Kernkamp de heer Rauwenhoff dank, met name voor zijn rust en kalmte, gedurende de moeilijke jaren, die het bedrijf achter de rug heeft. Op 19 juli Statentocht '67 Op woensdag 19 juli a.s. wordt weer de traditionele Statentocht verreden. Deze toertocht voor automobielen voert langs de twaalf steden, die sa men in 1572 de eerste vrije Staten vergadering te Dordrecht organiseer den; Dordrecht, Leiden, Gouda, Haarlem, Oudewater, Gorcum, Mon nikendam. Edam, Hoorn, Enkhuizen Medembllk en Alkmaar. Het défilé van de deelnemers zal dit jaar plaats vinden in Haarlem bij het Provincie huis. Belangstellenden uit Leiden en omgeving dienen zich vóór 4 juli as. voor deelneming op te geven bij het VVV-kantoor, Steenstraat lb. ADVERTENTIE „Moeder" met pensioen ADVERTENTIE Met neerklapbare achterbank f 4300,—. Eerste aanbetaling f 2150. Restant kan in 6 - 12 of 24 maanden gefinancierd wonden. Hoge inruilwaarde. Benzineverbruik 1 18. Vraagt demonstratie. Levendaal 80 - Telefoon 3400022962 - Leiden avondschool van het genootschap „Kennis is macht" in Leiden, gister avond de opvatting, die mej. A. Scharwachter altyd heeft gehad van haar taak als onderwyzeres aan de school. Hij deed dit tijdens een samenzijn in restaurant Van der Heijden, waar afscheid werd genomen van mej. Scharwachter, die de school na ruim 35 jaar wegens pensionering heeft verlaten. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer J. W. Schneider, dankte mej. Scharwachter namens het bestuur en deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. „U heeft uw werk altijd gezien als een levenstaak", zei vervolgens de directeur van de school, de heer H. J. Heymans. Voorts wees hy op de collegiale wyze, waarop de scheiden de lerares altyd de andere docenten is tegemoet getreden. Namens de do centen en de oud-directeuren bood hy haar een fraai zilveren bonbon schaaltje aan. De heer F. J. J. van Makkelenberg, die als directeur gedurende 15 jaar met mej. Scharw&chter heeft samen gewerkt, noemde haar aandeel voor de school van grote betekenis. „U wist de klas te pakken", zei hy. Mej. Scharw&chter zeit enslotte er dankbaar voor te zyn, dat zy aan .Kennis ls Macht" heeft mogen werken. By het afscheid, dat plaats had na de diplomauitreiking door directeur H. J. Heymans, waren o.a. wethou der S. San nes en inspecteur J. J. van Rlesen aanwezig. MULO-examens Voor het mulo-examen (diploma A) zyn geslaagd: de dames: M. J. Nyenhuis, Katwyk, E. Munnik, Lei derdorp. M. H. Andrik, Leiderdorp. H. Weymar, Leiderdorp. G. J. Ouwe hand, M. Ouwehand, M. Ouwehand, A. v. d. Plas, allen Katwyk. M. K. Beltman. N. de Best, beiden Katwyk aan Zee. P. J. Bamhoom, T. Barn- hoom. W. Bedyn allen Noordwyk. H. C. A. Timmers. Noordwykerhout. A. Bouwmeester, Noordwyk. P. H. Kem pen, Voorschoten. L. S. Vonk. Lei den. »J. A. de Wolf, Leiden. H. J. v. d. Zeeuw, Leiden. G. E. Couvée, Alphen aan den Ryn. *M. v. d. Voet, Nieuwe Wetering. *J. C. Vylbrief, Oegstgeest. *C. A. v. d. Vliet, Abbe- nes. *A. Liemsvaart, J. H. van Leeu wen, allen Leiden. De heren H. C. Noordhuis, Katwyk. N. A. van Es, Leiderdorp, 23 juni. B. Vooys, Kat wyk aan den Ryn., C. Wachhuizen, Katwyk aan den Ryn. M. Fiere Noordwykerhout. R. J. v. Cuilenborg, Voorschoten. P. J. v. d. Hilst, *D. B. J. v. d. Water. K. C. Koet, R. L. Pat- tiapon J. P. Zuidema, allen Leiden. De dames: *C. H. Eys, A. Magré, *C. H. Smits, allen Voorschoten. *M. J. van der Velden, *M. M. Dunsber- gen, allen Leiden. *A. M. van Groe ningen, Katwyk. 4J. Zitman, Leider dorp. *A. A. de Wit, Voorschoten. *W. van Ryn, Katwyk aan Zee. *C. M. Mooten, Rynsburg. *W. Zaalberg, Leiden. *M. J. Zwemmer, Leiderdorp. *E. Y. Smith, Rynsburg. *A. M. van Veen, Rynsburg. *G. G. Landman, Leiden. De heren: E. F. J. Nyzingh, Leid- schendam, *R. Westerwaal. Haar lemmermeer. *A. J. Ossewaarde, *J. W. van Nierop. *R. N. van Doorn, allen Leiden. *A. J. van der Meer, Voorschoten. *A. J. Zaagman, Lei derdorp. *J, M. Woudsma. Noord wyk. De kandidaten, by wier namen een sterretje staat, behaalden tevens het Middenstandsdiploma. is de zachte. Coopvaert is de geurige. Coopvaert is de zachte geurige pijptabak van Douwe Egberts. Voor één vijfentwintig weet u hóe zacht en hóe geurig. In de „Overdekte" hebben weder om vele jongens en meisjes van Leid se openbare en byzondere scholen gezwommen om het A-, dan wel B- diploma. Het diploma A behaalden van de school aan de Oosterstraat (hoofd de heer De Jonge)Yvonne Nievaart, Sandra Oosterhof, Ria Koppers, Kees Vermeer, Albert v. d. Mey, Hans Beer, Mieke Brakhove, diploma B Yvonne Philippo, Saartje Helverstyn, Frans Sjardin, Rob Hasselbach; Caeciliastraat (Hr. Rotteveel), diplo ma A: Bart v. d. Weyden, Richard Epskamp, Kees v. d. Klauw, Sjef Bos, Rino Beugelsdyk, Benny Blansjaar, Robby Meiman, Hennie Kluivers, Rob Krapels, diploma BPeter van Steyn, Hans Schreuder, Joop van Leeuwen, Rudy de Groot, Ton Krol, Hans Pe tit, Frans Stolwyk, Jan de Mol, Sjaak van Leeuwen, Henny de Groot, Zuid singel (Hr. Kimpel) diploma B: Fred Kampraat, Piet Bodyn, Jan Rysber- gen, John von Lehn, Betty Kuyer, Agnes Bronk, Sari de Vink, Alie de Vink, André Neuteboom, Rob van Es, André Keyzer, Kitty van Oostenrijk, diploma B: Marjolein Martens, Ineke Landwaart, Fred Haneveld, Eric de Wilde, Liesbeth Brugman, Margriet Deksel, Jolanda Dekker, Hans Peter- se, Arnold Peelen. Levendaal (Zr. Mi riam), diploma A: Janneke Onder water, Tineke Bouwman, Herman de Jong, Willem Peters, Riek Wakka, Hans Sprugt, diploma B: Annemarie Bols, Tonny Stipdonk, Henry Borst, Wilhelmina de Koning. Haarlemmer straat 32 (Hr. van Veldhoven), di ploma A: Paula Harteveld, Ingrid de Groot, Josa Elsgeest, diploma B: Li- dia Koppers, Lucia Friedhoff, Mary Meyer, Anja van Compier, Marie- Jeanne Berk. Driftstraat 77 (Heer Muntinga), diploma A: Piër Sinteur, Hans v. d. Hoed, Fred Amoldus, John Abrahams, Yvonne Neuteboom, Wil- ma van Wyk, diploma B: Bram Jan- se. Noordeinde 1 (Hr. Prévo), diplo ma A: Keetje de Boer, Brigitta Bau- wer, Marjolein Schouten, Hester Lun- singh-Scheurleer. diploma B: Michiel Nyland, Michiel Jansen. Hooglandse Kerkgracht (Hr. Zuiderveld), diplo- Karei Luiten. Noordeinde 40 (Heer ma A: David Holswilder, Peter Hey- Schnaar), diploma A: Wim Pasma, Tjeerd Pasma. diploma B: Peter Voorzaat, Wim de Wolf, Henk Segyn, Hans de Boer, Gerda Wansing, Petra Gyzeny. Timorstraat (Hr. Van Dyk), diploma B: Hans Molenaar. Willem de Zwygerlaan (Hr. Schuurman), di ploma B: Mia Heineman. RUnsbur- gersingel (Hr. Bronner), diploma A: Hennie Veilbrief. Oude Vest (Hr. Ra- gut), diploma A: Cor Smit, diploma Theo Spoormakers, Tiny v. d. Bom. Plantsoen (Hr. Huigens), diplo ma A: Greetje van Duyven, diploma B: Gerrit van Ryn, Sjaak Vermeer, Beppie van Tol. Boerhaavelaan (Hr. Hettinga). diploma A: Wim Sikking, diploma B: Henny v. d. Maat. Lust hoflaan 4 (Hr. Warnar), diploma A: Rob Groenendaal, Peter Habraken, Ton Janssen, Paul Slegtenhorst, Car ia Buurman, J. Hoek, René Wage- mans, Wim Hermsen, diploma B: Lenneke van Kampen, Martin Mon- teba. Rapenburg (Hr. v. d. Neut), di ploma A: Harie Batenburg, Ruud du Pau, Marian Heemelaar, diploma B: Ad van Hemsbergen. VGLO Noord einde (Hr. Ipenburg), diploma A: Frans Schyf, Marie de Witte, Nico Domburg. Piet van Diggelen. Bert Heemskerk, Hans v. d. Zwet, Henny de Winter, diploma B: Jan v. d. Vlist, Peter Kooy, Henny v. d. Riet, Wim Zwagert, Mathieu de Beaumond. VGLO Pelikaanstraat (Mej. Bonnet), diploma B: Corrie v. d. Meer. Aal markt (Hr. Meyhuis), diploma A: mans, diploma B: Peter IJzerman, Krein Schoonderwoerd, Marian We ber. Pasteurstraat (Hr. den Hertog) diploma A: Jan van Zeist, Reggie de Korte, Maria Zwart, Ingrid v. Strien, diploma BJenneke van Egmond, Pe ter van 't Hof, Herma Plug. Boom- markt (Hr. van Eisen), diploma A: Ben v. d. Ham, Hans Groot, John Hoogevorst, André Buys, Peter Piket, diploma B: Marie van Tol, Ton van Haasteren, Chris Wysman, Leendert van Velzen, Koos Langeveld, Hans Burghout, John Stademeyer. Lange brug (Hr. Volkers), diploma A: Joop Simons, Jan W. van Wafelen, Marcel van Duuren, Wilma Zandvliet, diplo ma B: Joost Lancel. Meisjesschool Oegstgeest Maria School (v. d. Hey- den), diploma A: Marjan Sikking, Carla van Sonderen, Annemarie de Jong, diploma B: Els Hoogervorst, Ellen van Delft, Corry Juffermans, Adri de Goede. Driftstraat 49 (Hr. de Vries), diploma B: Wim Hofman, Ro bert van 't Riet. Johnny Weeda, An dy Cuvelier. Haarlemmerstraat 240 (Heer Dekkers), diploma B: Dick Wynobel. Kees v. d. Berg, Dick Keyzer, Ria Stouten. Willy Ruwaard. Lusthoflaan 2 (Hr. Lippits), diploma A: Jantie Janssen, Ineke Dooze, Thea Lovink, Annemies van Goozen, Lenie de Bruin. Anja van Egmond, Wally Malachowski. Marian de Geus, Anja van Emmerik, Adrie Vogelaar, Hen ny Wynen, Hans St-ryk, Frank Fran- kenhuizen, Patrick Verra, Peter van Emmerik, Jan Jansen, Jan Gorree diploma B: Marty Janssens, Maria Demee, Irma Brugmans, Ine Hagen, Annemarie v. d. Heyden, Joop van Dyk, Kees l'Amie, Nico Bekema. Maresingel (Hr. Gaykema), diploma A: Corry Houweling. Aan de Middelbare Handelsavond school .Kennis is Macht" in Lelden behaalden de volgende kandidaten het Rijksdiploma 5-jarige cursus: J. A. Cavé, A. Middelkoop, H. C. F. M. Volwater, mej. E. van der Vyver, het RUksdiploma 3-jarige cursus: L. H. van den Berg, mej. E. van den Broek, C. A. Candido, C. van Dorst, Hanselaar, A. J. van der Hulst, G. N. Jilleba, R. P. Koet, mej. C. F Kriest, J. de Kruis, A. G. L. Lagen dijk, mej. C. M. Lefferts, M. J. van der Mee (met lof), D. du Mortier, H. J. Mulder, mej. J. A. Nagtegaal, R Nieuwenburg, K. Passchier, mej. A. C. M. Piket, C. J. van der Plas, mej. H. M. Reizevoort, mej. M. J. M Riool, mej. H. van Rooijen, mej L M. Ruitten, P. Ph. A. van Ryn. J. M. van Steyn, T. T. van Vegten, R. Vermond, mej. E. Verschoor, mej. A. M. van der Voort, mej. G. Zirkzee. Voor het examen Nederlandse han delscorrespondentie (5-jarige cursus) slaagden mej. D. J. S. Fallaux, mej. C. M. Libochant; voor Franse han delscorrespondentie (5-jarige cursus) F. Trouwee, mej. W. M. Brusche; voor Engelse handelscorrespondentie (5- jarige cursus) mej. D. J. S. Fallaux, mej. M. F. Noorlander, H. M. Swaak, F. Trouwee; voor Spaanse handels correspondentie (2-jarige cursus) mej C. M. A. Uljee (met lof); voor Ste nografie (130 lettergrepen p. minuut) mej. C. van der Bent, mej. G. K Beukers, mej. M. van den Brink, mej. M. W. Ellenbroek, mej. C 3d. Th. de Groot, mej. H. Majolèe, mej. G .N Noort; en voor het examen Machine- schryven: J. Ariër, mej. J. van Bee- len, mej. E. van Beelen, mej. J. Boekkooi, mej. M. G. Boes, mej. J. M. C. van Hooidonk, mej. A. M. Juf fermans, mej. A. M. Korenhof, H. Rusman, I. J. Smit, mej. C. S. de Vink, mej. M. E. de Vink, mej. W. B. de Vink, R. de Vries. Zwemexamens bij „De Zijl" De volgende leden van de zwem vereniging „De zyr hebben in het Zweilandbad een diploma behaald: Diploma A: Rik Lammers, Eric Ligtvoet, Rudolf Ligtvoet, Pieter van Polanen, Wim Groeneveld. Dietje Groeneveld, Magda Koekebakker, Mevr. A. M. Verhoef-Dekker, Gerda van Polanen. Carla Maurits. Anne- Marie Welling, Moniek v. d. Valk, Rob van Bemmel, Kees Vreeken, Eg. bert Hekkelman, Martien Vreeken, Ronald Hoogwoud, Lemmert Zwaan, Marjolein de Groot, Conny de Groot, Douwe de Winter, Frank v. d. Lin den, Henk van Nierop. Diploma B: Chris Klerks, Silvia Vendrig, Marja Veerman, Kees Klerks, Ritha Disseldorp, Mop Mark Christal v. d. Steen. „Gediplomeerde" Watervrienden Zowel In het Zweilandbad als in de Overdekte zwommen leden van „De Watervrienden" voor hun diplo ma A of B. In het Zweilandbad heeft sinds de opening de 250ste Water- vriend voor het diploma A gezwom men. De gelukkige deelnemer was Sjaak Boekkooi, die van de instruc- trice, mevrouw WittemanDool, een presentje kreeg. De namen van de overige geslaagde kandidaten zyn: Bewijs zwemproef (diploma A) i Corrie Schroef, Lydia de Gunst, Han- neke Heshusius, Marja Rijsdam, Fred Amoldus, Sjaak Boekkooi, Hans Abrahamse, Rudy Pynnaken, Rudolf van Rooyen, Cornells Ravens bergen Hans v. d. Hoed, Dirk de Mooy, Adri de Gunst, Ronald Nieboer, Johnny Abrahams, Gidion v. d. Bom, Dick v. d. Bosoh, Connie Gressde, Hanneke de Koning, Charles Kwestroo, Nico tine Paardekooper, Els Pardon, Frans Verduin. Diploma geoefend zwemmer (di ploma B): Hella Bosman, Tommie Buis, Rob van Ginkel, Freddy Han sen, Trudie Heetveld, Aart de Jong, Adrie Knopper, Come de Koning, Ferry Mittelmeyer, Han van Niekerk. Frans Sjardyn, Wim Vos, Fred Wa terland, Johnnie Weeda, Nelly de Ridder, Maria v. Kampen, Pim Hey mans, Mien Schrijvers. DTS-ers boksten in Minerva Op sociëteit „Minerva" zyn woens dagavond bokswedstryden gehouden, waaraan enkele DTS-boksers hebben deelgenomen. In het lichtwelterge- wicht verloor A. Sloot van Neef door interventie scheidsrechter, F. Brede- rode won van P. Verkouten door k.o., S. Zwart verloor op punten van W. Polder, in het half zwaargewicht ver loor J. Onderwater op punten van J. Troost en A. Cessi won op punten van P. Roelink. Burgerlijke Stand VAN LEIDEN GEBOREN Christina, d. v. J. G. Domburg en C. Scheper, Hendrika Cornelia Antonia' Albertlne, d. v. p. c. van Egmond en C. van Duist; Johanna Josephina Hen rietta, d v. H. van der Tuin en H. Klejjn; Maartje. d. v. J. J. van Atten en H. B. W. van Goor; Geert Jan. z. v. A. Bazuin en M. Bokhoven; Clasina Maria d. v. A. Geerlings en A. P. van der Klaauw; Patricia Johamma Maria, aÏ V- J-Qoddlin en W. B. Roling; Alexandra Evelina Maria. d. v. J A W van den Akker en G. H. M. van'der Velde; Wilhelmina Johanna Maria. d. v. J. C. H. Dobbe en C. P. J. M. van der Poll; Adrlana Jacoba Cornelia d. v. C. J. Koegler en H. H. SingerUng. ONDERTROUWD J. A. Amoldus melen; A. J. van en G. C. H. Chrlspyn" venbode en J. Kleyn; A. T. Hogervoret 9; Koolmoes-t N. E. Kerkvliet J. S. van Bem- Berge Henegouwen van DulJ- en H. M. Maaskant; tfr. M. Kuenen tu m de ®°®rJ A. C. Nieuwenburg en T. Vosselman; H. de la Rle en L. Springer; A. C. Schuyf en H. Boers: R. Verhoeven en M. Weeda; G Verhoogt en H. J. Vlnkesteyn; H. M. A- Vogelezang en L M. Riethoven; C. J. A. M. Walenkamp en A. B. K. Poul J. J. P. Weise en M. T. Lamber- mont; D. W. Wijkmans en W. Ynte- *~a; L. Zitman en J. Schoppe?n. GETROUWD B. Douldl en E. van de Poll: N W J. Speelman en M. O. Laurenee;' r'. H. Alter en E. M. van Leeuwen; J. O. Hulsman en L. H. Bogaards; P. Klui vers en C. J. M. van Straten Nit- .b,or^ e? M- B L van de Poll; M. W. n' en M- Nteuwenhoven; D. Plllppo en G. Slingerland; C. a! de Boer en P. Molenaar; A. Groene- M6nw trH Cavé: J- A- H- Pr00*»* M. W. Kemperman; A. Offers en Ja2.,de,_yelcle: A- Ruytenbeek en M. E. Fllarskl; A. Rijsdam en A. S Langerak; A. Stafleu en 8. de Haaaé J. Neuteboom en A. P. Bontje. OVERLEDEN J. A. van Byievelt,'72 jaar, mam PA. van den Berg, 41 Jaar, man,

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3