Koning Hoessein zal Ver. Naties toespreken BEHENDIG A G E N D HAAGS PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 JUNI t^,eidóe C^^cjenda Alsof het gezeg der Ver. Na ties al niet genoeg had ge leden door het overhaast te rugtrekken van de beschermende troepenmacht uit de Sinai. heeft de Sowjetrussische premier Kosigin het wereldforum begin deze week mis bruikt als propagandakansel. Met de benijdenswaardige behendigheid van een poffertjesbakker stond hij de fei ten stuk voor stuk om te draaien: zwart werd wit en wit werd zwart. En met de dodelijke ernst van ie mand, die er vast in gelooft, veroor deelde hii Israël wegens „agressie", terwijl zyn eigen land tien jaar lang niet anders heeft gedaan dan vooral Egypte door wapenleveranties gereed te maken voor de „grote dag". Die is wél gekomen, maar viel iets anders uit dan de bedoeling was Ko sigin eiste ook en dit was zonder twijfel een van de komische hoogte punten van zijn rede volledige schadevergoeding door Israël aan de Arabische staten, die zich nota bene aain de grenzen tegen Israël hadden verzameld. Men moet zich niet in denken wat er met de Joden zou zijn gebeurd indien zij hadden verloren. Een ander hoogtepunt van Kosigins rede was het verwijt aan het Wes ten, dat het wapens aan Israël en andere landen in het Midden-Oosten had geleverd, waarbij hij natuurlijk vergat de communistische activitei ten op dit punt te vermelden. Bij elkaar genomen waren dit nu eens echt-verontwaardigde kreten uit een door en door zuivere ziel over het misdadig gedrag van Israël en het Westen, uitingen zoals men ze eigen lijk veel te weinig hoort Een kleine ontsporing echter was de ver gelijking van Israëls gedrag met dat van de nazi's. Maar ja, wat wil men? Het is een zeldzaamheid als een groot redenaar zich steeds op hetzelfde hoge niveau beweegt. En deze uitwas van onnadenkendheid dient men de heer Kosigin dan ook grif te vergeven Maar nu in ernst: als „show" om indruk te maken op de Arabieren was deze kurkdroge toespraak van de commu nistische 1 eider zeer verdienstelijk. In de Arabische landen, waar een vrije pers ten enenmale ontbreekt, zal deze verzameling politieke non sens wel gewaardeerd zyn als een plensregen in een dorre woestijn. He laas, van enige constructieve bena dering was in Kosigins rede niets te vinden: hij bleef steken in platvoerse propaganda, terwijl elk verwijt, dat hij uitsprak, met meer recht tegen de Sowjet-Unie zelf gericht had kun nen worden. Het is volgens sommi gen niet onmogelijk, dat de strek king van Kosigins rede alleen maar bedoeld was om de Arabieren te paaien. Als een Janus-met-twee aangezichten zou hy desondanks be reid zijn achter de schermen met de Amerikanen tot redelijke contacten te komen, terwyl de Sowjetrussische president en legerohef Zacharon president Nasser aan het verstand zouden brengen, dat het Kremlin wel bereid is tot diplomatieke en econo mische hulp, maar met nieuwe wa penleveranties mondjesmaat aan zou willen doen. Geheel anders dan deze optimis tische verklaring is het stand punt van die Kremlin-kenners. die van mening zyn, dat Moskou in het Midden-Oosten een mislukte po ging heeft gedaan Amerika aan een nieuw oorlogsterrein te binden. Van een einde van de koude oorlog zou geen sprake zyn. Integendeel, samen met Rood-China zou de Sowjet-Unie haar pogingen om in dit belangrijke gebied te infiltreren met kracht wil len voortzetten. En het „Chinese ge vaar", d.w.z. het opwerpen van een dam tegen de pogingen van Peking om in deze contreien eveneens vaste voet te krijgen, zou de nieuwste dooddoener zyn om het Midden-Oos ten met kracht binnen te dringen. Van tweeën één: die verwijzing naar de toenemende invloed van China is gerechtvaardigd of ze is het voor naamste argument van een geza menlijke rode samenwering. In beide gevallen rijst echter de vraag, wat er in de praktijk voor wezenlijk verschil is tussen voortzetting van de koude oorlog en het door velen ver wachte en reeds bejubelde einde daarvan! By voortzetting van de po litiek van de koude oorlog komt de Sowjetrussische infiltratie in van ouds Westerse invloedssferen voort uit rode expansiezucht zonder meer; in een nieuwe periode van z.g. ge matigde politiek van Moskou speelt diezelfde infiltratie zich af onder het motief van het keren van Chinese concurrentie. Maar de feiten blij ven dan toch precies dezelfde: in beide gevallen trekt Moskou aan het langste eind. En een van die feiten is dan, dat een man als president Nasser wiens rol gemakkelijk ver gelijkbaar is met die van Soêkarno in Indonesië in het zadel blijft zitten, waardoor de hoop op vernieu wing in de Arabische mentaliteit bij voorbaat als vervlogen moet worden beschouwd. Moskou zou overigens aan Nasser de voorkeur geven boven elke andere opvolger, omdat het vreest, dat die laatste veel minder dan de huidige president bereid zou zyn aan de leiband van het Kremlin te blij ven lopen. In Turkse kringen kon men dezer dagen nog een andere, niet minder pessimistische beschou wing horen. De Sowjet-Unie zou n.l. wel bereid zyn in te stemmen met het Egyptisch gezag over het Suez- kanaal en steun willen verlenen aan Israëlische aanspraken op vrije doorvaart door dit. kanaal en door de Straat van Tiran, mitsook de Bosporus en de Dardanellen en an dere internationale zeewegen onder internationaal gezag zouden worden gesteld. Dat zou dus inhouden, dat Moskou belangstelling heeft voor nieuwe onderhandelingen over de „conventie van Montreux" uit 1936, waarbij Turkije het recht verkreeg Russische schepen in de Zwarte Zee op te sluiten wanneer dit land zich bedreigd zou gevoelen. In het Rus sische blad „Sowjetskaja Rossia" werd op dit gerucht geantwoord, dat de Sowjet-Unie er niet op uit is het De vroegere Amerikaanse vice- president Nixon vertoeft op het ogenblik in Israël, ivaar hij o.m. besprekingen voerde met de Is- raëlische minister van Defensie Dajan. In Jordanië, Egypte en Syrië DRIE TON VOOR SLACHTOFFERS VAN OORLOG Het lijden van de tallozen, die zich na de beëindiging van de oorlogshan delingen in het Midden-Oosten in een staat van ernstige ontreddering bevinden is voor de ministerraad gis teren aanleiding geweest te besluiten de reeds aan de vluchtelingen in Jor danië geboden hulp uit te breiden met een goederengift ter waarde van 300.000 gulden ten behoeve van de j slachtoffers in Egypte, Jordanië en Syrië. I De regering geeft hiermee gevolg aan de oproepen tot het verstrekken van grootscheepse hulp, welke onder meer zijn uitgegaan van de secreta ris-generaal van de Verenigde Naties en van het internationale Rode Kruis. De hulpgoederen, bestaande uit halfvette poedermellc, dekens, zeep en multi-vitaminen, zullen door bemid deling van de Nederlandse vertegen woordigers ter plaatse worden over gedragen aan de nationale Rode Hal- i ve Maan-organisaties in de betrokken landen. De KLM en de KNSM heb- ben gratis transport toegezegd, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. ZATERDAG Hockey-kantlne Roomburg Sluiting seizoen Folk Beat 14. Optreden o.a. van de Amerikaanse Jazzpianist Mal Waldron. 8 uur n.m. Hogewoerd 175 Wachttorenstudie van Jehova"s getuigen. 4 en 6.30 uur nam openbare lezing 230 en 515 uur Oude Rijn 5 Gem voor oorspron kelijk christendom Spr evang N v d Brugge 730 uur nam (ADVERTENTIE) AUTOPECH 24 uur per dag staan onze ser vicewagens en onze 4-tons kraanwagen voor U paraat. Uniek is onze foto-dienst bij ongelukken en aanrijdingen. LEIDSE AUTOREPARATIE EN AUTOBERGINGSDIENST Tel. 01710-25216, b.g.g. 20693 Werkplaats: p.a. Middelstegr. 89, Weer Chinese beschuldigingen aan Moskou Het Volksdagblad van Peking is gis teren voortgegaan met de beschuldi gingen, dat Moskou met Washington heult, zo meldt het Joegoslavische persbureau Tanjoeg uit Peking. In het hoofdartikel wordt gezegd dat de Sowjet-Unie samen met de V.S. „neokolonialistische zeggen schap over de Arabische landen" wil. Het Sowjetrussische initiatief om de Algemene Vergadering van de V.N. bijeen te roepen werd bestempeld als „verraad aan de Arabische zaak". Volgens de correspondent van Tanjoeg was het hoofdartikel van gisteren de scherpste aanval op de Sowjet-Unie tot nu toe en de eerste officiële verklaring, welke de rol van de V.N. negeert bij het staken van de vijandelijkheden in het Midden- Oosten. Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteravond verklaard, dat de Arabische wereld zich op een keer punt voor de toekomst bevindt en dat een topconferentie van Arabische leiders hard nodig is om het Ara bische standpunt te bepalen. „ZU moeten samenkomen", zei hij, „opdat er geen einde komt aan een Arabi sche natie maar een begin". Hoessein sprak in een gefilmd in terview voor een televisiezender te Washington. Hij weigerde zich uit te laten over zyn eigen standpunt met betrekking tot de vele problemen. Hy herhaalde slechts te hopen, dat Jor danië zijn rol als een van de be schermers van Jeruzalem weer zou kunnen opnemen. De koning zei, dat de Arabieren vele fouten hadden gemaakt. Een van de grootste fouten is geweest, dat zy hun zaak niet aan de wereld heb ben voorgelegd om passende voor zorgsmaatregelen te kunnen nemen. Israël, zei hij, had uitbreiding in de zin en hoewel de Arabieren in de ogen van de wereld de agressoris zijn geworden was hun actie niet anders dan een reactie op Israëls dreiging met, expansie. „Ik geloof niet dat Is raëls plannen thans geheel uitge voerd zijn", zei hy. „Dit is het eerste en er zullen andere komen". De koning vond de verwoestende aanvallen van de Israëlische lucht macht nog steeds een mysterie. Zij moeten het resultaat zijn geweest van planning en hard werk. waarbij de kleinste details werden uitgewerkt. Koning Hoessein zal maandag a.s. de algemene Vergadering van de Ver. cretariaat van de V.N. bekendge- Naties toespreken, zo heeft het se- maakt. De vorst werd vanavond in New York verwacht. maken, waaraan hy toevoegde dat de VN. hun bestaan zouden kun nen rechtvaardigen door hetzelfde in Sinai te doen. „Zij zouden er ook een kleine, rechtstreekse gerecruteer- de internationale politiemacht kun nen aanwerven. Sinai zou een prachtig opleidings- gebied zyn. Het zou 't eerste gebied toebehorend aan de wereld zijn, dat de vrye vaart voor alle landen door het Suezkanaal zou kunnen waar borgen en waaruit een strijdmacht der V.N. slechts door een recht streekse aanval verdreven zou kun nen worden. Bij Sinai zou ook het eiland Perim aan het andere einde van de Rode Zee gevoegd worden. De wereld zou dan een gewaarborgde vrije doortocht door de lucht en over zee van het Westen naar het Oosten een v.v. hebben en er zou een neu trale bufferstaat tussen Egypte en Israël ontstaan". Rechtstreeks Premier Maurer van Roemenië hééft gisteren in de Algemene Ver gadering van de Ver. Naties een be roep op de Arabieren en Israëliërs gedaan hun geschillen rechtstreeks door onderhandelingen te regelen. Dit heeft Israël al diverse malen voorge steld, maar de Arabieren willen er niets van weten. Maurer zei dat het de plioht van de „internationale ge- meensohap" is om een sfeer te schep pen, waarin een dergelijk dialoog ge houden kan worden. Maurers verkla ring staat in scherpe tegenstelling tot die welke de andere woordvoerders van communistische landen en de vertegenwoordigers van de Arabische staten in de Assemblee hebben afge legd. Waarnemers bij de Ver. Naties zien er dan ook „weer een voorbeeld in van de onafhankelijke houding van Roemenië" op het gebied van de wereldpolitiek. De Israëlische afgevaardigde Ra- faël wees nogmaals de Arabische be schuldigingen van mishandelingen van krijgsgevangenen en de verdrij ving van Palestijnse vluchtelingen van de hand. Volgens Rafaël hadden alle objec tieve waarnemers gewag gemaakt van de buitengewone moeite die de Is raëlische strijdkrachten zich tijdens het conflict getroost hadden om woongebieden en de burgerbevolking te sparen. De Israëlische regering zal haar streven voortzetten om de Ara bische bevolking van het bezette ge bied de middelen te verschaffen voor een oxdelyk, vreedzaam en normaal bestaan, zo verklaarde hij. Het debat zal maandagmiddag om half vyf Ned. tyd worden voortgezet. Verlamd meisje slaagt voor liet h.b,s.-diploma Plannen Canada heeft in de Algemene Ver gadering van de Ver. Naties voorge steld dat de V.N. de verantwoorde lijkheid op zich nemen voor de be scherming van de bijzondere geeste lijke en religieuze belangen in Je ruzalem. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Martin, waar schuwde voor overhaast optreden, waardoor belangen van christenen, joden of mohammedanen in Jeruza lem kunnen worden geschaad. Het Britse parlementslid Tilney fconservatief) heeft in een rede te Bournemouth voorgesteld dat de V.N. het beheer van het schiereiland van Sinai overnemen om daar een groot deel van de anderhalf miljoen Pales tijnse vluchtelingen te huisvesten. Hij merkte op dat de Israëliërs de Negeb vruchtbaar hebben weten te Voor detailhandel Mitex wil maandag als sluitingsdag Op basis van de uitslag van enkele enquêtes en na breedvoerig beraad heeft de Stichting Mitex (het samen werkingsorgaan van de organisaties van textieldetaillisten) zich uitgespro ken voor de maandag als sluitings dag voor de gehele detailhandel. De drie centrale middenstansorganisaties zijn daarvan op de hoogte gesteld. Afgewacht moet nog worden wat het overleg in het hoofdbedrijfschap de tailhandel zal opleveren. De Mitex wil de winkelsluitingswet zodanig wijzigen, dat de sluitingsdag voor de hele detailhandel gaat gelden, geen enkele vorm van detailhandels verkoop hiervan uitgesloten, dus ook de fabrieks- en personeelswinkels en toonzalen. Amerika zet het bombarderen voort Vliegtuigen van de Amerikaense j marine hebben gisteren voor de 2- j de dag achtereen de waterkrachtcen trale van Nam Dinh, 75 km ten zuid- I oosten van Hanoi, gebombardeerd. Ook het station van Nam Dinh en j andere doelen in de omgeving van Hanoi en Haiphong werden bestookt, o.m. een lanceerbasis voor luchtdoel- J aketten van Russische makelij ten noorden van Haiphong. Luchtfoto's hebben uitgewezen dat de generator- hal en de transformatorhuizen van de centrale zeer zwaar beschadigd zijn, aldus een militaire woordvoer der in Saigon. By bloedige gevechten in de cen trale hooglanden van Zuid-Vietnam zijn 76 Amerikaanse parachutisten omgekomen en werden 25 gewond. Dit heeft een Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon meegedeeld. Over verliescijfers aan Noord Vietna mese zijde tijdens de actie, die dón- derdag in dit gebied op 425 km ten noordoosten van Saigon begon, werd geen mededeling gedaan. De 19-jarige deels verlamde Emilie Moes uit Velzen-Zuid is voor haar eindexamen hbs-a aan het Lorentz- lyceum in Haarlem geslaagd. Het meisje, dat drie jaar geleden by een ongeluk haar ruggewervel brak heeft ruim twee jaar respectievelijk in een ziekenhuis en het revalidatie-oord „Heliomare" in Wijk aan Zee door gebracht. Vorig jaar vatte zij haar studie aan de middelbare school weer op. Ondanks haar handicap gelukte het haar de eindexamenklas met goed resultaat in één Jaar te doorlopen met als kroon op haar werk het einddiploma. Zij slaagde met gemid deld 7. Mej. Moes overweegt psycho logie te gaan studeren aan de Uni versiteit in Amsterdam. ANWB begint toeristische vaarroutes De A.N.W.B. (in het najaar wordt het miljoenste lid verwacht) heeft een nieuw plan. Zy wil toeristische routes te water gaan uitzetten. Voorzitter ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen zei vandaag op de algemene ledenvergadering in Den Haag, dat de bond zou willen be ginnen met een rondvaart in het ge bied tussen de Loosdrechtse, Vinke- veense en Nieuwkoopse plassen. De vaarwateren hebben in die contreien hun betekenis voor de beroepsvaart nagenoeg verloren. Om nu de be langrijke verbintenissen tussen deze Vechtplassen ook in de toekomst open te houden voor het watertoerisme is het van belang, dat zy in de belang stelling van de pleziervaart komt te staan. Daarom wil de A.N.W.B. haar proef met toeristische vaarroutes in deze streek beginnen. Dan kan tege lijkertijd bij de overheid om mede werking worden gevraagd bij de ver betering van deze wegen te water en het treffen van enige voorzieningen in de vorm van ligplaatsen voor jachten op leuke punten, waar de watertoerist zijn tocht kan onderbre ken. Dat vergt natuurlyk nog enige tijd, maar de A.N.W.B. verwacht toch volgend seizoen met deze route te kunnen beginnen. En zy hoopt, dat er dan spoedig meer zullen kunnen volgen. Het watertoerisme zal trouwens ook wel de nodige aandacht krijgen op de komende recreatiestudiedag van de A.N.WB. Die zal ditmaal ge heel zyn gewijd aan de recreatie in het deltagebied. En daarin speelt de watersport ee n bijzonderr ol. MET EEN ENKEL WOORD 'mm Deze „pin-up" is. Minou Drouet, eens wonderkind door de door haar gemaakte gedichten. Waarover nog al veel te doen was. Sommigen meenden, dat haar pleegtante de eigenlijke maakster was. Het meisje van toen is nu een jongedame, die in Parijs badpak, ken showde. Het bijzondere van de badpakken is, dat zij slechts vijf gram wegen en in drie minu ten droog zijn. Turkse gezag over de Bosporus te niet te doen. Maar dergelijke geruch ten plegen achteraf nogal eens ge motiveerd te zijn. Het is dus aller minst onmogelijk, dat het conflict in het Midden-Oosten nog tot verras sende ontwikkelingen leidt. BINNENLAND Automobilist onder invloed Een automobilist uit Hellevoetsluis, die volgens de politie onder invloed van sterke drank verkeerde, heeft gister avond op de zuidelijke opstelbaan van de Maastunnel in Rotterdam een verkeersongeluk veroorzaakt. waarbij de uit Rotterdam afkomsti- j ge J. H. de Rijk om het leven kwam. De inwoner van Hellevoetsluis raakte op de opstelbaan plotseling de macht over het stuur kwijt en botste fron taal tegen de hem tegemoetkomende auto van de heer De Rijk. De dron keman is door de politie gearresteerd. Wyziging netnummer Haarlem In de eerste week van juli wordt voor de abonnees in een aantal te- ,efoondistricten het netnummer van Haarlem (02500) gewijzigd in 023. Dit gaat voor de abonnees van het district Groningen in op 3 juli om 21.00 uur .voor de districten Hengelo en Leeuwarden op 5 juli om 21.00 u. en voor het district Haarlem (tech nische districten Haarlem en Alk maar) op 7 juli om 22.00 uur. De abonnees van genoemde districten die na de bovenvermelde tijdstippen nog het oude netnummer kiezen worden tijdelijk nog door middel van een berichtenautomaat ingelicht omtrent de -wyziging. Bouwvakkers In dienst In over leg met de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening heeft de minister van Defensie be sloten, ten aanzien van de voor de lichting 1968 of volgende lichtingen ingeschreven bouwvakarbeiders geen voorzieningen meer te treffen, op grond waarvan aan hen in verband met hun werkzaamheden in de wo ningbouw vrijstelling van militaire dienst zou kunnen worden verleend Wel blijft de regeling, welke ten aan zien van de bouwvakarbeiders van de lichtingen 1964 tot en met 1967 is getroffen, onveranderd gehandhaafd Dit betekent dat zolang zij aan de voorwaarden van de destijds getrof fen regeling blijven voldoen, zij steeds voor een termijn van twee Jaar vrij stelling van militaire dienst krijgen. Nadat de vrijstelling zes jaar een tijdelijk karakter heeft gehad, wordt zij voorgoed verleend. Diefstal van loonzakjes Bij de meelfabriek „De Vlijt" van Wessa- nens Koninklijke Fabrieken N.V. in Wormerveer zijn 170 loonzakjes met een totale inhoud van ongeveer f 25.000 gestolen. De zakjes bevon den zich in de portiersloge, omdat het gebruikelijk is, dat de portier de zakjes aan de personeelsleden uit reikt. Als hij in de de middagpauze gaat eten, worden de zakjes bewaard in een afgesloten muurkast. Toen hij terugkwam bleken er 170 van de 270 zakjes te zyn verdwenen. Er waren geen sporen van braak, zodat het vermoeden bestaat, dat de dader met een loper en/of een valse sleutel por tiersloge en muurkast heeft geopend. BUITENLAND Rumoerig vertrek De politie van de Indiase hoofdstad Nieuw Delhi heeft op het vliegveld slag geleverd met Indiase fotografen, die met de van zyn diplomatieke status onthe ven Chinese eerste ambassade-secre taris. Tsjen, om het hardst schreeuw den. Tsjen, die met negen andere ambassade-functionarissen naar Kat- mandoe vertrok, had geweigerd een formulier ter registratie van buiten landers te tekenen. Daarop vulden de beambten dit in en verklaarden zij. dat zij de Chinees als geregistreerd beschouwden. Tsjen begon luidkeels te protesteren en leuzen te roepen. Toen hii schreeuwde„Lang leve voor zitter Mao", riepen de fotografen: „Houd je mond". De politie slaagde er tenslotte in Tsjen aan boord van het vliegtuig te krijgen Plannen voor Brussels Tivoli - Er zijn plannen om op de terreinen van de Brusselse wereldtentoonstelling van 1958 een Brussels „Tivoli" naar Kopenhaags voorbeeld te maken. Tus sen de weg Brussel—Antwerpen en het Atomium is daar nog steeds een vrij kale vlakte die nu plaats zou gaan bieden aan parken met vijvers, een openluchttheater, café's en res taurants, muziektenten, sportvelden, kinderspeeltuinen enz. Gangster doodgeschoten De „Koning van de Marseillaanse onder wereld", Antoine Guerini, is gister middag door twee onbekenden dood geschoten toen hij met zijn auto bij een pompstation stond. De moorde naars reden al schietend op een mo tor voorbij. De Mercedes van Guerini vertoonde twaalf kogelgaten. Antoine Guerini, in 1902 geboren op Corsica, en zyn vier jongere broers werden beschouwd als de „ziel" van de onder wereld in Marseille. Ze zyn verschei dene malen verhoord in belangrijke zaken (moord, handel in verdovendp middelen e.d.), maar wisten altijd door de mazen van het net te glippen. Mirages voor Peru Volgens wel ingelichte zegslieden in Lima heeft de Peruaanse regering met de Franse Dassault-vliegtuigfabrieken een con tract afgesloten voor de aankoop van supersonische „Mirage "-straalvlieg tuigen, naar verluidt voor een bedrag van 40 miljoen dollar. Europa's grootste droogdok De Portugese president, admiraal Tomas, heeft gisteren in Lissabon een nieu we scheepswerf geopend welke de be schikking heeft over het grootste droogdok van Europa, dat in staat is tankschepen van 300.000 ton te be handelen. Lisnave, zoals de nieuwe werf heet, is gelegen in Margueira aan de monding van de Taag, tegen over Lissabon, en is een gezamenlijke onderneming van Portugese. Zweedse en Nederlandse scheepswerven. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Ch 1 tus van de heiligen der laatste da Spr. ds. De Bruin van Den Haag. 2 j DINSDAG 27/6 Ch. de Bourbonhof: Electronicad „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwza Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen 7-8 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival. 1 voering van Bach's „Hohe Messe" w Toonkunstkoor en leden c Iskar Aribo Zijlsingel 2. Volle Evangelie-Zend! evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Damlaan 1. afscheid schoolhoofd, heer J. Fluijt 8 uur nam. Hogewoerd 175Dlenstvergadet van Jehovah's getuigen. 7.25 uur njvv WOENSDAG - 8nrêe-I. Stadsgehoorzaal (foyer): Diplom uitreiking Gem. Bedrijfstechnle School 3 xmr nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie i Weverij de Ploeg in Bergeyk en lips' Evoluon te Eindhoven. 7 DONDERDAG Hogewoerd 175. Dlenstvergadei van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n_ Leiderdorp (Herv. Jeugdgebouw kenlaan)Kijkavond antiekveiling v. restauratie herv. kerk. 8-10 ir Rest. Van der Heijden: Jaarve h dering Leidsche Kunstkring Voor len 8.15 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai -I spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG 30/6 F Auberge francaise: Café-diT' tant- Leids Zoldercabaret. 9 uur np Oude Vest 13: Evangelisatie Chkj tengem. „Ecclesia: 8 uur nam. Tj Ambachtschool: Dlploma-ultreilL Technische School 7 en 8 uur nj Leiderdorp (Herv. jeugdgebouw H kenlaan)Antiekveiling t.b.v. reslr ratle herv. kerk. 8-10 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „The wrong box". 14' J. K' 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 9.15 i Studio: „Huwelijk Zweedse stijl". ltf< Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zon. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. d Lido: „Zo gaat dat ln Texas". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. jb: 4.45. 7 en 9.15 uur. V; 4.45, 7 en 9.15 uur. Re.v: „Goldfinger", 18 J. Dag. 2.3(b en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7,,, 9.15 uur. Astra - Wassenaar: Vrijdag 8 uur, S' en zond. 7 en 9.15 uur „Noodl-J1 ding in de frontlinie". ZondagnV Lakenhal: Tentoonstelling van Schatten uit de Leidse Universiteitsbibliotheek. Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 10-1 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk"; Molenmuseum, opend dinsdag t/m zaterdag 10 i voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 lcl nam Maandags gesloten n Rijksmuseum voor Voikenkuj'' Tentoonstelling: „Ball, beeld ie droombeeld". Geopend dagelijks L 17 uur; 's zondags 13—17 uur (t<^ oktober). a Rijksmuseum voor VoLkenkuïs Tentoonstelling van Japanse preu van Kyösaï. Dagelijks 1017 li Zondags 1317 uur Rijksmuseum voor Volkenk uijv (Steenstraat 1Dag 10-7 u.; nags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geschli„ nis der natuurwetenschappen: 104 uur zond. 1—4 uur. maandag t/m zaterdag 10 uur vorii 5 uur nam: bovendien dlnsdagav 8-10 uur (t/m 28 Juni). Avond- en nachtdienst der apothe Geopend voor spoedeisende geval Zuider Apotheek, Lammenschansw» tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- a nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leiderc. wordt waargenomen door de Zulr Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschdv wordt op zondag 25 Juni van 's morjz 8 uur tot 's avonds 22 uur waargeno men door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopij" WEEK EINDE-DIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagsmorgens tot 12 uur r«" plege men de eigen huisarts; dfliJ dok terstelefoon 22222. BIJ geen geboor van nw hulsartiz specialist (of diens waarnemers) t men voor spoedgevallen doktersti, foon 2 2 2 2 2. (Van do. 22 juni t/m woe. 28 Jt ZATERDAG 24 JUNI Circustheater. 20.15 uur: Het Ne( lands Dans Theater. Openluchttheater Zuiderpark. 1 uur. Het Haags Jeugdballet- en vuegezelschap „Circuskinderen". Promenade. 20.00 uur: Kon. Hat PTT Harmonie. ZONDAG 25 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur: I riontheater Stockholm: „Ubu Rol" Kurzaal 11.30 uur: The New 7 Brass Quintet. MAANDAG 26 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Amerikaanse neger-ballet Alvln A Dance Theatre-New York. Circustheater. 20.15 uur. Internal naai Koorfestival. Orkest. Het Gentse Oratoriumkoor het Nederlands Madrigaalkoor. Paviljoentheater. 15.00 uur: inl nationaal Koorfestival concours. WOENSDAG 28 JUNI Dlligentia. 20.15 uur: Het Nederig Kamerorkest. Kurzaal. 13.30 uur: Internatlol Koorfestival concours; 20.16 u. vol liederen koorfestival. Openluchttheater „Zuiderpark", 14.00 uur: Fiësta.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2