centrum „Lange Voort" lag in top op torenflat ealisering nieuwe hart" van Oranjefeesten in Zoelerwoude j - Totale investering van 30 miljoen Onteigening gronden in plan „Endepoel" «SSnSK ««'•SffSsHS". PECH WORDT DUUR )egstgeest in belangrijke fase met kinderoptocht begonnen IJDAO 28 JUNI 1007 DAGBLAD J? AGIN A l ,'j |i mm realisering van „het nieuwe ran Oegstgeest, het woon- en ■entrum aan de Lange Voort Algemeen Mijnwerkersfonds Steenkolenmijnen in Lim- gisteren een belangrijke stap gekomen door het bereiken hoogste punt van de bouw. egenheid van dit feestelijk ge was er 's middags een korte fheid bij de torenflat op de Lange Voort-Ljjtweg. Nadat aeester H. L. du Boeuff in aan- eid van een groot aantal ge- het embleem van het en winkelcentrum „Lange had onthuld, hees hij vanaf [»ne grond de vlag op de to- I, die een hoogte heeft van yx- gezelschap begaf zich hierna iet directie verblijf op het bouw- waar de heer J. A. M. Dams, sur van het Administratiekan- uid Limburg ('t uitvoerend or- raor de activiteiten van het eerste het woord voerde, ser Dams noemde het ontwer- an dit project het levenswerk irchitect ir. A. Schwencke uit richt. Hij memoreerde vervol- ie moeilijkheden bij het verkrij- 5 m de bouwvergunning. Belang- steun bij de verwerving van genten werd ondervonden van iksuniversiteit in Leiden en ESTEC in Noordwijk, welke ingen een groot aantal won In- allen afnemen voor huisvesting un medewerkers. meter hoge torenflat op tk van de Lang Voort en de Met grote letters wordt iïuiddat men hier te ma- eeft met „het nieuwe hart tgstgeest. Niet alles is nieuw ie omgeving, getuige de ou. iïaarnpaal rechts op de foto. (Foto LD/Holvast) Nadat burgemeester Du Boeuff (rechts) het embleem van het woon- en winkelcentrum had onthuld, werd het met behulp van een hijskraan op het dak van de torenflat geplaatst. (Foto LD,'Holvast) het project gewerkt. Dank werd j trekking tot het nieuwe winkelcen- gebracht aan de N.V. Bouwbedrijf Van Eykelenburg uit Rosmalen, die door een voortreffelijke organisatie voor een vlot verloop van de bouw zorg draagt. De heer Dams noem de het woon-en winkelcentrum een „chirurgische ingreep" voor de ge meente- Niettemin had het gemeen tebestuur de moed gehad dit pro ject aan te pakken, waarvoor hij burgemeester Du Boeuff zeer erken telijk was. Aan het einde van zijn toespraak bood de directeur van het AZL de burgemeester een herinnerings geschenk aan: een portefeuille, met daarin gestempeld het gouden em bleem van het woon- en winkelcen trum. Het sieraad is vervaardigd door de edelsmid Nico Huysmans uit Heer len, in welke plaats overigens ook het AMF is gevestigd. Burgemeester Du Boeff zei in zijn toespraak de uitdrukking „het nieuwe hart" zeer terecht te vinden. Uit de groei van de gemeente vloeien zowel prettige als minder prettige dingen voort. Men zal echter moeten leren de tijd te verstaan. Hij was bijzonder verheugd deze belangrijke gebeurtenis mee te kunnen maken. Dit met het oog op zijn pensionering volgend jaar. „Mijn ambtstermijn loopt ten einde en daarom worden de gebeurtenissen in deze laatste maanden sterk beleefd", aldus de burgemeester, die vervolgens het AMF nogmaals gelukwenste met het bereiken van deze mijlpaal. Geschenk Samenwerking Na de heer S. J. van Eykelenburg sprak de heer L. M. Tryselaar, voor zitter van „Oegstgeest Actief' in het bijzonder de houding van de ver eniging ten opzichte van het win kelcentrum belichtte. Hy sprak de hoop uit op een goede samenwerking, waarin hij zeker vertrouwen stelde. Zoals bekend, heeft „Oegstgeest Actief" in het begin van dit jaar veel gereserveerdheid betoond met be trum. Er was indertijd sprake van het voeren (in novemberi van een actie. Uit de geschiedenis van het woon winkelcentrum blykt dat het AMF en de gemeente in 1962 overeenstemming bereikten over de overdracht van 3.5 ha grond aan j versprei dover straten in de omge ving in de vorm van onder meer „insteekhavens"). De boven de win kels geprojecteerde 80 maisonettes zullen in 1968 kunnen worden be trokken. Hiermee zal het AMF in Oegstgeest in totaal 496 woningen in exploita tie hebben (in dit aantal zijn meege rekend de 158 woningen aan de Rid derspoorweg en omgeving, die in I960 gereed zijn gekomen). Het AMF zal na realisering van het gehele pro ject voor een bedrag van f.30 mil joen in het nieuwe centrum van Oegstgeest hebben geïnvesteerd. Een belangrijk bedrag als men weet, dat het totale bezit in Nederland 170 miljoen omvat. x Tot de plannen van het AMF be horen in Oegstgeest verder nog de bouw van een groot flatgebouw langs het plantsoen van de Admiraal de Ruiterlaan, en die van ongeveer 30 eensgezinswoningen aan de H. H. Tromplaan en de completering van het winkelcentrum in de vorm van een hof naby de torenflat. Direct nadat de thans in aanbouw zijnde kapitale bouwprojecten tot een goed einde zijn gebracht, zullen de ver dere plannen nader onder de loep worden genomen. De volgende branches en bedrij ven zullen in het winkelcentrum on derdak vinden: supermarkten (Al- bert Heyn en De Gruyter), suiker werken/chocolaterie (Jamln), huish.- artikelen/geschenken (Blokker), sla gerij (v.d. Zalm), kaasspecialiteiten/ comestibles (Neuteboom), lunchroom (Conwerk), schoenen (Rooyakker), bloemen (Van Tol) drogisterij/par fumerie (Vrijenhoek), fotozaak (Dickhoff), banket/brood (Tys- termans), boeken/tijdschriften (Pa pyrus). chemisch reinigen/stomen (De Zwitscherscheispeelgoed/disco bar (De Tombe», slijterij (v.d. Luyt), dameskapper (Van Bellen). De ruim ten voor de volgende branches zyn nog niet geheel toegewezen: lingerie, textiel, juwelierszaak, radio, t.v. en elektra. drie dagen durende Oranjefeesten zijn gisteravond ingeleid met een kinderoptocht. Mede dankzy het mo weer was de belangstelling overwel digend en de kinderen hebben bij zonder goed hun best gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. volgt: versierde wagens: kinderen Rijndijk, Erik en Arnoud Pley, Ron nie Zevenhoven. Versierde fietsen: Henk Nijenhuis, Harmen Jan Raser De optocht was zowe Ivoor groe pen als voor individuele deelnemers georganiseerd. Men zag dan ook een kleurrijk geheel, niet alleen van wa- gens, waarop enkele kinderen had den plaatsgenomen, maar ook van Een 46-jarige inwoner van Leider- f.jtsenen steps. dorp stak gistermiddag omstreeks Aan het hoofd van de stoet, die een uur, zonder voldoende op het Leiderdorper gewond De eerste prijs bij de versierde wagens ging naar de groep Rijn dijk. (Foto Leldsch Dagblad) en Jan van der Poel; Versierde steps: Ilonka Vlasveld, Martin de Boer en Erie van Tongeren. Groe pen: Wilma van Tongeren-Leo de Haan, Els en Cora de Graaf, kinde ren Van Dijk. Individuelen: Lies- beth Mennega, Tonnij de Bruin, Dik Thijssen. vertrok van het terrein van De Jongs machinefabriek, liep de drumband „Rijntamboers" versterkt met trom petters van de Leiderdorpse Harmo nie Kapel. Bovendien verleende de drumband van de St. Jans fanfare Via de Hoge Rijndijk (het verkeer ondervond veel vertraging) kwam m omstreeks acht uur op het feestter rein aan de Oranelaan aan. waar burgemeester J. A. Detmers de fees telijkheden officieel opende. Hij zei het te betreuren dat de voorzitter van het Oranjecomitè de heer G.v.d. Krol zijn functie neerlegt. Dit omdat hy meende plaats te moeten maken voor een jonger persoon en ook om- in de omgeving van de Lange-, \t .11 l W/ 1 rt voor de bouw van circa 450 Voorstellen aan raad warmond woningen en van winkels en be drijfsruimten ter oppervlakte van j 8.000 m2. Voor de eerste fase van de bouw, bestaande uit 162 etagewonin- gen, werd de rijksgoedkeuring in twee j gedeelten verleend. Begin 1964 werd de eerste steen gelegd door burge- meester Du Boeuff, waarna deze fa- i se in de loop van vorig jaar werd j voltooid. Vervolgens kwamen de bouwvergunningen af voor de to renflat, het winkelcentrum en het ketelhuis, Het Ketelhuis, reeds gebruik, is ondergebracht in de kel der van de torenflat en doet dienst als centrale verwarmingsruimte voor de gehele wijk. Momenteel is men reeds druk bezig met de verdere bouw van het project. Van het torenflatgebouw, dat 72 woningen voor onvolledige gezinnen en 24 zeer ruime hoekwoningen zal bevatten, zullen naar verwachting in het begin van 1968 de eerste wonin gen kunnen worden betrokken. Om streeks maart zal de flas gereed zyn. Op de begane grond zullen 'n bank instelling (ABN), een makelaarskan toor (Hopman N.V.) en een reisbur. worden gevestigd. Het winkelcentrum (hoek Lange Voort/Irislaan) zal op 1 november 1967 worden geopend met een groot ste manifestatie, waarvan op dit mo ment nog geen concrete plannen be kend zijn. De beschikbare oppervlak te van 5000 m2 is reeds voor het grootste gedeelte toegewenzen. Behal ve enkele grote landelijke bedrijven, bevinden zich hieronder ook winkels van verschillende Oegstgeester en Leidse firma's. Voor het winkelcen trum zijn reeds 400 parkeerplaatsen tussen gecreëerd. Dit aantal zal in totaal 800 worden (een gedeelde «nA* «*r« *«8 «r arss' s» De agenda voor de dinsdag te hou den openbare vergadering van de Warmondse gemeenteraad bevat niet minder dan 20 voorstellen. Aangezien er dTingend behoefte bestaat de be schikking te verkrijgen over enkele gronden in het uitbreidingsplan „En- depoel" (eigendom van mevr. A. C. de Vroomen-Lommerse en de heer C. J. de Vroomen) zulks om de woningbouw voortgang te doen vinden, stellen B. en W. voor, over te gaan tot onteigening van deze gronden. Voorgesteld wordt de gemeente te doen toetreden tot de gemeenschap pelijke regeling „bestuursschool Zuid- Holland." Het is in het belang van de gemeente tot deze instelling toe te treden om ook in de toekomst het nodige personeel te kunnen aantrek ken. dat in de gelegenheid is 'n des kundige en aande eisen des tijds aangepaste opleiding te volgen, Botenhuis worden gemaakt door de daar zijn de camping. Een dergelijke bijdrage geldt ook voor de woonschepen, be woond door de heren J. W. de Rooij en J. Padberg. Zwauburgerpolder De gemeente ls reeds geruime tud bezig met de voorbereiding van een bestemmingsplan voor het gebied van de Zwanburgerpolder. De ze voorbereiding is thans zo ver ge vorderd dat het ontwerp bestem mingsplan ter visie kan worden ge legd. Dit nieuwe bestemmingsplan is van levensbelang voor de ontwikke ling van de gemeente en zal de toe komst van deze gemeente in hoge mate bepalen. Naast recreatieve voorzieningen mede in het kader van de landelijke functie, die Warmond op het gevied van de recreatie te vervullen heeft, zal in dit bestemmingsplan de wo ningbouw in de toekomst moeten plaats vinden. De uitvoering van dit verkeer te letten, de Hoge Rjjndyk in Zoeterwoude bij de Meerburgkerk j met zyn fiets over. D bestuurder van een uit de richting Leiden ko- mende personenauto kon de man I niet ontwijken. Het slachtoffer is met een hersenschudding en en schou derfractuur naar het Academisch Zikenhuis in Leiden overgebracht. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Gboren: Björn Jan, z. v. Ter Kul-1 le en Van Heek, Enschede; Volkert, z- v. Ohmstede en Nollen, Uithoorn; Jeroen David, z. v. Aris en Faber, Amstelveen; Tjarda Dorine en Ma- rij ne Diederique, dochters van Mo lenaar en Van Kooy, Maarn; Menno, z. v. Annemarie en Frits Ros, Rot terdam; Mechteld Marina, d. v. Van den Brandeler en De Pesters, Am sterdam. Overleden: Cornelia Duyverman- den Hollander, 65 jWassenaar; Geurt Christiaan Methorst, 70 J., Hengelo; Aart van Deth, 65 J., Den Haag; Pieter Roos, 79 j., Rotter dam; Adolph Lakowsky, 88 j., Rot terdam; Gerard Willem Jacob Neeb, 78 j.. Harderwijk; Paula Fernandes- Lucas, 68 j-, Den Haag; Martina Huberta Maria Backus, Gouda. Medische diensten LEIDERDORP—dokter H. A. Blauw- endraad,Hogewaard 4, Koudekerk aan den Rijn tel 01714-208; zuster S. van der Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel 23109. OEGSTGEEST—dokter Meissner, tel. 53865. VOORSCHOTEN—dokter J. M. A Babranel, Chopinlaan 32, tel 3875; tandarts T. R. SpreiJ, Voorstraat 36 melden 9.30 uur; zuster Parmentier. Curielaan 27, tel. 4646; za. Voorscho- j tense apotheek, Leidseweg 66. tel. I .A.ll. 2525 ,zo. Zuider-apotheek. Lammen-1 schansweg 7, Leiden, twl. 23553. ARMOND—dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 220; zuster Meijssen Jac. van Belerenweg 1, Voorhout tel 02532-7796. Pech op de ryksweg tussen Den Haag en Rotterdam althans op 't Delft- se gedeelte tussen het viaduct Bras serskade en de Pauwmolen, dat thans wordt gereconstrueerd, gaat kostbaar worden. Met ingang van vandaag is een gemeentelijke verordening van kracht, waarin de betaling wordt ge regeld van de door de politie te ver richten diensten aan gestrande auto mobilisten op dit 3 km lange „geva- rengebied". De verordening, die reeds op 19 maart 1965 in de gemeenteraad werd behandeld zal tot half oktober gelden. Op die datum zal de recon structie van de zogenaamde „flesse- hals" voltooid zyn. De verordening, die begin van dit Jaar koninkiyk werd goedgekeurd, is uniek in ons land. Nog nergens werd tot dusver op autowegen een bedrag in reke ning gebracht indien men door wat voor oorzaak dan ook door de poli tie moest worden weggesleept. Een dergeiyke regeling is alleen van toe passing in tunnels en dergeiyke. Er worden in de verordening twee ta rieven gehanteerd: voor wagens met en zonder aanhang. In het ene geval wordt een bedrag van f. 20 in reke ning gebracht, in het andere f.40.-. Er komen op de ryksweg 13 nogal wat wagens tot stilstand, vertelde men ons by de politie. In de periode van 1 april 1965 tot 1 april 1967, wa ren dat er alleen op het 3 km lange traject langs Delft ruim 1600. De raad wordt voorgesteld een ge deelte van het water aan de noordzij de van het wandelpark „Groot Lee- rust" te verhuren t.b.v. een boten huis voor de rijkspolitie te water. Goedkeuring van de raad zal worden gevraagd voor de aankoop van grond van mevr. Uit den Boogaard-Blonk In het bestemmingsplan „Endepoel." B. en W. stellen voor aan de heren A. Verkalk, J.G. van Beek, P.J.M. Schavenmaker, H.M.J. Leenen en J. J.N. Haverkort percelen bouwgrond te verkopen, waarop betrokkenen zelf een blok van vijf woningen in de premie sector willen bouwen en die zij zelf tezynertijd zullen betrekken. Voorgesteld wordt aan de heer P. N. van Schie te verhuren enkele per celen weiland in de Zwanburgerpol der. By vonnis heeft de pachtkamer van het kantongerecht in Leiden de ontbinding uitgesproken der pacht overeenkomst betreffende een in het bestemmingsplan „Endepoel" gele gen perceel bollenland, tussen de ge meente en de heer J. Sikking. De schadevergoeding is vastgesteld op f 400.000.te verhogen met de wetteiyke rente (f 2000,-) vanaf 15 september 1966. B. en W. stellen met het oog hierop de raad voor tot ont binding van de pachtovereenkomst te besluiten. Voorgesteld wordt over te gaan tot de verbetering van de verbinding tussen de Norremeerstraat en de Sweilandstraat, waarvan de kosten worden geraamd op f 2500.-. Een vol gend voorstel betreft het voor een derde gedeelte bydragen in de kosten van aansluiting aan het elektrisch net van acht permanent bewoonde woonschepen in het Oosteinde. Van deze aansluiting kan ook gebruik Hoogste tijd hereneven a f rekenen piaats vinaen. ue uitvoering van ait^~i -■ 1 plan zal ingrypende gevolgen heb- LrOCCtC 1*6*8111 t<H011 Dll De kans is aanwezig dat het open ben. Het wordt dan ook van hetJ j baar vervoer by wyze van spreken verkeersexamens WASSENAAR grootste belang geacht, dat troductie van dit plan by de inwo ners an andere belanghebbenden op zo duideiyke en uitgebreid mogeiy- ke wyze gescheidt. Het voornemen ls om een geïllus treerde toelichting huis aan huis by de bevolking te verspreiden en deze te vertrekken aan de andere belang stellenden. Tevens zullen in een spe ciaal daartoe te beleggen openbare byeenkomst uitvoerige inlichtingen en toelichtingen worden verstrekt. De kosten hieraan verbonden wor den geraamd op f4000.- Deze kosten zullen ten laste komen van de ex ploitatie van de gronden, gelegen in het bestemmingsplan voor het gebied van de Zwenburgerpolder. Tot slot wordt voorgesteld aan de heer G. Th. van Dam, Herenweg 39, een premie toe te kennen voor de verbetering van diens woning. LEIDERDORP Ouderavond openbare school Maandagavond om 8 uur wordt in de openbare Kon. Julianaschool aan de Kom van Aaiweg in Leiderdorp een byeenkomst met de ouders ge houden. Dan zal afscheid worden ge nomen van de zesde klassers, die de^ werd het diploma met lof toegekend, school gaan verlaten. Daar,baast vermeldt de agenda: muziek en de opvoering van een toneelstukje „De pantoffels van Aboe Kasim" door de leerlingen. In de raadzaal van het raadhuis heeft burgemeester mr. W. J. Geert- sema in aanwezigheid van wethou der mevrouw A. J. le Coultre-Foest een aantal verkeersdiploma's uitge reikt. Van alle scholen die aan het examen hadden deelgenomen waren drie kinderen uitgenodigd, hun diplo ma op het raadhuis in ontvangst te komen nemen. De burgemeester wenste de jonge lui geluk met het behalen van dit zo belangryke diploma. Hy wees erop, dat in het steeds drukker wordende verkeer de kennis van de verkeers regels uitermate belangryk is. Maar de regels moeten niet alleen gekend, maar ook toegepast worden. Van alle verkeersongelukken, die er gebeuren, wordt het merendeel veroorzaakt door een fout tegen een van de verkeersregels. In Wassenaar alleen al zyn in 1966 1115 ongelukken gebeurd. Daar- by werden 7 mensen gedood en 248 personen gewond. Onder die gewon den waren niet minder dan 40 kin deren beneden 14 jaar. Er hebben dit jaar 501 kinderen aan het verkeersexamen deelgeno men. Daarvan slaagden er 456, 39 van de geslaagden maakten in het theoretisch en het schrlfteiyk ge deelte geen enkele fout en aan hen De burgemeester reikte na dit in leidend woord de diploma's uit. De met lof geslaagden ontvingen by het diploma een speldje vanhetVerbond voor Veilig Verkeer. bij wijze van spreken tussen trottoir en treeplank valt. Aldus een redactioneel commentaar in het maandblad van de Noord- Zuid Hollandse Vervoer Maatschap pij (N.Z.H.), een dochteronderneming van de Nederlandse Spoorwegen. Het blad herinnert er aan dat in decem ber van het vorig jaar een royale meerderheid van de kamer de rege ring byviel in haar streven het open baar vervoer te bevorderen. Een min der grote meerderheid was echter van oordeel dat een van de met dat oogmerk voorgestelde middelen een vrystelling van een deel van de lasten welke het wegverkeer extra werden opgelegd in fiscaal-tech nisch opzicht minder gelukkig moest worden geacht. Deze zelfde meerder heid vond dat formele bezwaar ern stig genoeg om in die vorm gegoten vrystellingen door de aanvaarding van een amendement-Notenboom te verwerpen. De indiener van het amendement liet er volgens de N.Z.H. evenwel geen twyfel aan be staan dat het openbaar vervoer be vorderd diende te worden, byvoor- beeld door middel van een verlaagd tarief van de omzetbelasting op ver voersdiensten. Als vanzelfsprekend werd aanvaard dat het openbaar ver voer zyn aanspraken op de door het amendement-Notenboom gederfde gelden bleef behouden. Er moest al leen een geëigende vorm worden ge vonden. Sindsdien heeft de N.Z.H. niet meer vernomen van het streven naar een lastenverlichting voor het openbaar vervoer. Vandaar dat de N.Z.H. thans herinnert aan de toe zeggingen die zyn gedaan. De N.Z.H. doet dat onder het motto „Hoogste tyd heren, even afrekenen".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17