Financiële toestand van Leiden zorgwekkend Patient in recordtijd I naar Leids ziekenhuis Verhoging opcenten personele belasting Grote belangstelling verwacht voor Leidse teacli-in over Israël Individueel tecli. onderwijs in Leiden Werkbezoek minister aan de Universiteit WOENSDAG 21 JUNI 1967 LEtDSCH DAGBLAD Voorstellen aan Leidse raad C. C. J. Wernink P°ging tot niet-emotionele meningsvorming Zoals bekend hebben Ged. Staten van Zuid-Holland onlangs het College van B. en W. van Leiden meegedeeld, dat zij hun goedkeuring moeten onthouden aan de begroting voor het jaar 1967. Een begroting, waarbij rekening was gehouden met een tekort van circa 3y2 miljoen gulden. Tegelijkertijd verzochten G.S. deze begroting nader te bezien, waartoe dit College enkele suggesties gaf. Van 150 naar In een voorstel aan de raad, die maandag 3 juli bijeenkomt, zetten B. en W. uiteen, dat de zorgwekken de financiële toestand van de ge meente het noodzakelijk maakt, dat ingrijpenende maatregelen wor den getroffen waardoor het even wicht in de begroting zo mogelijk wordt hersteld. Daarbij zal, naast een zorgvuldi ge afweging van de urgentie en een daarmede gepaard gaande besnoeiing van uitgaven niet kunnen worden ontkomen aan een verhoging van in komsten. Gezien het reeds vergevorderde jaar is het welhaast ondoenlijk de ze maatregelen nog voor het begro tingsjaar 1967 in belangrijke mate te realiseren. B. en W. vertrouwen daarom dat Gedeputeerde Staten be reid zullen zijn alsnog hun goedkeu ring aan de begroting voor 1967 te hechten Indien voor 1968 een vol doende sanering van de financiële positie van de gemeente in het vooruitzicht kan worden gesteld en voor 1967 alles wordt gedaan om de inkomsten te verhogen en de kosten terug te dringen. Hiertoe zullen. vooruitlopende op het samenstel van maatregelen, dat bij de begroting voor 1968 zal moeten worden voorgesteld, op korte termijn reeds enkele besluiten die nen te worden aangenomen. Daarvan is het meest urgent de verhoging van het aantal opcenten op de hoofd som der personele belasting, hetwelk thans 150 bedraagt. Opcenten Deze opcenten worden gehe ven over een belastingjaar, dat loopt van 1 juni tot en met 31 mei en het aantal hiervan moet, behou dens bijzondere omstandigheden, uiterlijk eind mei voorafgaande aan een belastingjaar aan de rijksbelas tingdienst worden opgeheven om nog in dat belastingjaar door deze dienst te kunnen worden geheven. Om voor het jaar 1968 dus nog te profiteren van een verhoging van het aantal opcenten personele belasting over een vol jaar is het zaak deze op centen met spoed te verhogen, in gaande het belastingjaar 1 juni 1967 tot en met 31 mei 1968. Met betrekking tot het aantal te heffen opcenten kan worden mede gedeeld, dat in het kader van een aantal andere normen voor belas tingheffing door het Ministerie van Binnelandse Zaken thans nog als redelijk heffingspeil wordt be schouwd een heffing van gemiddeld 200 opcenten. Hoelang genoemd Mi nisterie dit standpunt zal handha ven, is B. en W. van Leiden op dit ogenblik nog niet bekend. Zeer vele gemeenten moesten ech ter reeds eerder besluiten tot een heffing van 250 opbenten en dit aan- L. de Coligny-hbs Eindexamens MMS De volgende leerlingen van de Louise de Coligny-hbs in Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen MMS: Joke van Arkel; Geertrui van Bee- len, Noordwijk; Jenke Benjamins; Jetty v. d. Berg; Aafke Boorsma, Oegstgeest; Ellie v. d. Heide; Anne- lies Heymans; Carla v. d. Hoven; Ineke Jansen, Oegstgeest; Iris Loge man, Trudy Mulder. Simone Regouw; Mar ja Rotteveel; Wilma Siera; Marian van Sisseren, Katwijk; Henriëtte de Vis; Annelies te Wechel; Anneke v. d. Zaal, Lisse; Tilleke Zierikzee; Norma Bogaard, Oegstgeest; Helna Dullemond, Noordwijk; Marike van Dijkhuizen, Noordwijkerhout; Riekje van Ham burg, Wassenaar; Vonny Hayes; Guus van Hest, Sassenheim; Bea Houthof f; Margreet Kloosterboer, Wassenaar: Annemarie Kolker, Wassenaar; Annelies Kooreman, Leiderdorp; Joke Langeveld, Oegst geest; Edith Noordijk, Oegstgeest; Jolijn van Overbeeke; Sassenheim; Janneke Postel; Marianne van Va- rick; Lydia van Veelen; Kitty de Vries, Noordwijk; Els Anne Wes- sels; Evelien Bachrach, Oegstgeest; Anne-Marie Beenhakker; Annelies Bettink, Voorschoten; Danielle Bodt, Oegstgeest; Karen van Breda Vries man; Annetje Groen; Annemarie van Kleunen, Sassenheim; Gerdine Latooij, Oegstgeest; Lydia Lippens; Anja Marijt, Noordwijk; Thea Mat- ser, Oegstgeest; Quinta Nolle, Oegst geest; Margreet Oostrom; Veronica Steinbach. (Acht leerlingen afgewezen» Waar geen plaatsnaam vermeld, is dit Leiden. tal neemt, blijkens de statistieken, hand over hand toe. Gegeven de Leidse financiële posi tie en het feit, dat een verhoging van het aantal opcenten tot 250 een hogere bate oplevert van nog slechts rond f200.000,- per jaar, zijnde een fractie van het thans bekend begro tingstekort over 1967, hebben B. en W. moeten besluiten de raad In over weging te geven het aantal opcenten op de hoofdsom der personele belas ting, dat in Leiden wordt geheven, met ingang van het belastingjaar 1 juni 1967 t.ejn. 31 mei 1968, even eens te bepalen op 250. Huisvesting De wacht- en voor bezoekers 1 vesting aan voldoen niet a spreekkamerruimten an het bureau Huis de Hooigracht 79 in de redelijkerwijs daaraan te stellen eisen. Een verbe tering van deze accommodatie achten B. en W. mogelijk door een wijziging van de indeling van de begane grond- verdieping, welke als kantoorruimte van dit bureau in gebruik is. Zoals bekend, is de bovenverdieping van het pand nog in gebruik bij de ge meentelijke Accountantsdienst. B. en W. hebben voor de bedoelde verbetering een plan doen ont werpen, dat voorziet in een alleszins redelijke wijze van ontvangst van be zoekers. De kosten van uitvoering van dit plan zijn begroot op in totaal f24.500,-, voor welk bedrag een kre diet beschikbaar ware te stellen. Een verdergaande verbouwing door uit breiding van het pand aan de achter zijde hebben B. en W. nog overwo gen, doch deze moet onder de gege ven omstandigheden worden afgera den. Teneinde de voorgenomen verbe tering spoedig tot stand te kunnen brengen, achten B. en W. het raad zaam, dat voor het werk geen open bare aanbesteding wordt gehouden, doch dat dit onderhands wordt opge dragen nadat aan één of meer aan nemers prijsopgaaf is gevraagd. Speeltuin in Z.W. In het bestemmingsplan voor het zuidwestelijk stadsdeel Is een ter rein, begrensd door de Aaltje Noor- dewierlaan, de Churchllllaan en het Jacques Urlusplantsoen, gereserveerd voor de aanleg van een kleine speel tuin. De indeling van de tuin is zo veel mogelijk aangepast aan de wen sen van de Bond van Speeltuinver enigingen voor Leiden en de speel tuinvereniging „De VUf Hoven", wel ke vereniging de tuin in beheer zal krijgen. Op de tuin, die een opper vlakte zal hebben van 2280 m2, zijn 3 zandbakken geprojecteerd. Tevens zal een kleine piasvijver worden aangelegd. Het gedeelte van de tuin waar de zandbakken en de piasvijver zijn geprojecteerd zal met tegels worden verhard. Het overige deel zal worden ingericht als speelweide, welke zal worden gedraineerd. Het gehele ter rein zal 50 cm moeten worden opge hoogd. De aanlegkosten. inclusief f34.200,- grondkosten worden ge raamd op f 89.200.-. Overige voorstellen In zyn zitting van 3 juli zal de Leidse raad verder een beslissing moeten nemen over de volgende voor stellen het beschikbaar stellen van een krediet van fl.121.700.- voor de uit betaling van de schadeloosstelling, cassatiekosten en overige kosten, in verband met de onteigening van de percelen Morssingel la en lb. Sta tionsweg la en 2 en Rynsburgersin- gel la, lb en lc, begerpen In het ont eigeningsplan voor eigendommen, ge legen aan de Morssingel, het Pieter Huibertshof, de Rijnsburgersingel en de Stationsweg, zulks ter uitvoering van het Wederopbouwplan Leiden- Stationsplein en omgeving. voor de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van de Wet houder Verwey-school, openbare school voor u.l.o. in het noordelijk stadsdeel, een krediet te verlenen van f20.903.-; ten behoeve van de Scholen- dienst een krediet beschikbaar te stel len van f 8.800,- voor de aanschaffing van een Volkswagenbedrijfswagen en van enig gereedschap voor reparatie- werkzaamheden de overeenkomst met de ge meenten Gouda en Waddinxveen in zake de levering van elektriciteit aan de afnemers langs de Bodegraafse- straatweg te Waddinxveen ingang van 1 januari 1965 te beëindigen; de opleiding voor het tweede gedeelte van het Staatsexamen voor van de Stichting Opleidingsinstituut voor apothekersassisten, alhier, nodig te oordelen; een opleiding voor kantooras sistente aan de R.K. Vakschool voor Meisjes, Galgewater 1, alhier, uit gaande van de Zita-vereniging, nodig te oordelen B. en W. te machtigen, de ver hoging van het salaris van het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel, zoals deze met in gang van 1 juli 1967 zal worden vastgesteld, in overeenstemming met de richtlijnen, vervat in de circulaire van de Minister van de Binnenland se Zaken van 29 mei 1967, bij wijze van voorschot uit te betalen over te gaan tot aankoop van de warmoezenierstuin met woonhuis a&n de Hoogweg 200, idem van het perceel Lage Rijndijk 966, La ge Rijndijk 98 en Langebrug 9; het verlenen van medewerking tot het treffen van voorzieningen in gymnastieklokalen van hervorm de g.l.o.-scholen en de aanschaffing van meubilair en leermiddelen voor de herv. g.l.o.-school in de César Franckstraat; de uitgifte in erfpacht van een strook grond aan de Maredijk aan wasserij H. J. Nijssen. Benoeming en ontslag onderwijs aan de Zuidsingel (De Schakel», op 16 augustus 1966 ont staan door het vertrek van de heer M. Beekma, voorzien door benoe ming van de heer A. L. Kimpel, thans waarnemend hoofd van ge noemde school. Tenslotte is er een voorstel om dr. J. H. Croon met ingang van 1 augus tus eervol ontslag te verlenen uit zijn betrekking van leraar in de oude talen, aan het Stedelijk Gymnasium. geen commissaris Tijdens een buitengewone Algeme ne Vergadering van Aandeelhouders van Werninck's Beton- en Aanneming Maatschappij moest gisteren de be slissing worden genomen over de be noeming van een commissaris door het periodiek aftreden van de heer P.A. Wernink Jr. Op 1 augustus 1966 werd aan de heer C.C.J. Wernink, die toen direc teur van N.V. Werninks Industrie- en Handelsonderneming was, eervol ont slag verleend in het kader van een afvloeiingsregeling. Commissaris drs. J.F. Posthuma is toen met de heer C.C.J. Wernink overeengekomen, dat deze by het periodiek aftreden van zajn broer de heer P. A. Wernink ais commissaris, als eerste op de voor dracht zou worden geplaatst. Inmid dels is tussen de heer C.C.J. Wernink en de raad van commissarissen een geschil ontstaan over de uitkering, welke hü zou krijgen in verband met de afvloeiingsregeling. De heer Wer nink nam toen zyn advokaat. mr. W. G. Pekema, in de arm, die een pro ces aanhangig maakte. De commis sarissen waren van mening, dat een vruchtbare samenwerking met de heer C.C.J. Wernink in de toekomst niet mogelyk zou zyn, omdat het pro ces nog moet dienen. In een kort ge ding wees de rechtbank in Den Haag op 19 mei de eis van de heer C.C.J. Wernink, om als eerste op de binden de voordracht te worden geplaatst, toe. Gisteren werd door de 19 aan wezige aandeelhouders voorgezeten door de president-commissaris, ae heer C. Kolf, over deze benoeming gestemd. Mr. Ph.J. de Ruyter de Wildt legde een verklaring af over het standpunt van de commissarissen inzake deze kandidatuur. De heer C.C.J. Wernink werd vertegenwoordigd door zijn ge machtigde Mr. W.G. Pekema. die mening was, dat Een teach-In veronderstetl een veelzijdige benadering van een ac tueel probleem. Het Lelds Universitair Debatge zelschap „Prot et Contra" oor spronkelijk een debatgezelschap ter bevordering van de welsprekendheid, thans onder auspiciën van de Leid se Studenten Raad opnieuw tot le ven gewekt als een universitair cen trum van meningsvorming en me ningsuiting heeft daarom deze mo- >rm van debatteren geko- een poging tot niet-emotio- ingsvorming" over de re cente gebeurtenissen in het Midden- Oosten. De teach-in, achter de voordracht moesten staan. Een dergelyk meningsverschil lever de z.i. niet voldoende gronden om de aangegane overeenkomst niet vol doende uit te voeren. Bij stemming, welke werd verricht door notairs J.C. van Eek, werd uit eindelijk de heer P.A. Wernink be noemd met 5730 stemmen. Op de heer C.C.J. Wernink werden slechts 2548 stemmen uitgebracht; 2260 stem men waren blanco Ziekenauto-chauffeur Prins, om voor een vrije doorgang i van Van Nieuwkoop-Beuk Oegstgeest, heeft gisterav weer een rit tegen het uurwerk werd het verkeer reeds stop- gereden. Van het St. Lidulna- gezet. ziekenhuis aan de Arnhemseweg Dokter J. J. van Zanten var in Apeldoorn naai* het Leidse het beademingscentrum Academisch Ziekenhuis. Geës- A.Z. kreeg gisteravond corteerd door politieauto's en uur een telefoontje van de voortreffelijke medewe de waar doorheen moest worden gereden. van Om even negen uur was de het ziekenauto in Apeldoorn. Daar zes moest men eerst de patiënt be- ge- handelen en de apparatuur van Mulo-examens In Leiden zyn geslaagd voor het mulo-diploma A de dames C. A. van Duyn, Kafcwyk; W. Oster, P. J. ten Braak, H. C. de Graaf, J. H. Isaak, E. M. Bonnet, S. G. F. M. Beumer, H. Nielsen, W. C. J. Franken, H. G. der Kinderen, Leiden; N. F. Smit, Noordwyk; E. L. v. d. Land, S. M. de Lima, Voorschoten; B. C. Romijn, Noordwyk; A. E. J. Raaff, Oegst geest; C. J. Nater, Warmond; L. M. Volker, Leiden; J. Runia, Oegstgeest; H. J. van der Mey, W. Riethoven. Leiden; M. W. Niesing, Bodegraven: •H. J. van Dorp, Leiden. En de he ren: P. J. Hoope, B. H. Klaassens. A. J. van Nierop, Leiden; J. M. van Duyn, P. van Duyn, Katwijk; T. Passohier, Noordwijk; A. Dykhuizen. E. K. V. v. Efferink, Katwijk; F. Haasnoot, Noordwijk: D. Hogewo- ning, L. J. W. v. d. Horst, Katwijk; H. Braggaar, W. J. Brugman, Lei den; A. G. v. Pelt, M. H. J. Pontier, Voorschoten; J. Harteveld, H. Jan sen, D. R. Kanbier, B. Brandenburg, •H. J. van Eygen, Leiden; P. W. M. Schilperoort, LeiderdorpJ. Molle- vainger, A. R. Niehot, *A. C. Simonis, Leiden. Voor hert diploma B de dames: D. Solide, *B. J. M. van Vliet, *1. A. E. van Krieken, *J. J. E. Soet, *M. K. Lammers, Leiden, en de heren: A. A. Louwen, Bodegraven; *M. Ver- steegen, Zoeterwoude; *R. van Zeist, •T. Luurssen, Leiden: *H. Meyvogel, •L. G. van der Vijver, Katwijk. Met behaalden tevens het mi st. het ziekenhuis afnemen in Apel- in de ziekenauto we» ien patiënt was, ten. Er ging een uur Leiden moest Om tien uur werd Liduina -ziekenhuis i -motoren reed hij met de am- neesheer-directeur bulance, waarin een patiënt lag, Laduina-ziekenhuis die met spoed moest worden doorn, dat daar opgenomen in het Leidse beade- die dringend ii mingsoentrum, de afstand van worden opgenomen. Het ongeveer 130 km in iets minder 55-jarige inwoner dan een uur en een kwartier. die zondag by ee Toen de ambulance, vooraf- geval ernstig was gegaan door mannen van de middeliyk werd de ziekenauto groep verkeersgroep van de Rijkspoli- met de beademingsapparatuur escorte tie Leids grondgebied binnen- in gereedheid gebracht en om waar c reed, kwam er een wagen van half acht werd vertrokken van de Leidse politie voor, die teza- het Acad. Ziekenhuis. Dokter men met de Rijkspolitie de am- Chouffoer van het beademings- auto via Alphen aan den Ryn, bulance door de binnenstad naar centrum maakte de rit mee. Ge- Hazerswoude en Zoeterwoude het Acad. Ziekenhuis begeleidde, lukkig was het op de heenweg Via Levendaal, Korevaarstraat, niet druk, zodat er met flinke Steensohuur, Rapenburg en Sta- snelheid kon worden gereden. In was zeer snel gegaan. Het r aanslui- mee heen. an het St. Apeldoorn Eerbeek, vertrokken. Toen werd er in een verkeerson- aanmerkelijk hoger tempo ge- On- reden. Bij Ede nam de Porsohe- de Rykspolitie het er tot Bodegraven, stonden tionsweg (in de verboden rich- Ede stond de politie klaar ting) werd naar het Acad. Zie- de ziekenauto kenhuis gereden. De Leidse po- begeleiden, wa li tie had voor een keurige af- de taak tot het ziekenhuis zetting gezorgd. Op alle kruis- nam. Deze en ook de escorte op nodig ook, want de toestand van Apeldoorn te de patiënt vereiste, dat de dok- de Apeldoornse toren van het beademingscen trum onmiddeliyk na aankomst de gewonde de medische be- punten stonden politiemannen de terugweg was mogelijk dank handeling begonnen. in kringen buiten Leiden grote be langstelling bestaat, wordt, zoals het L.D. al eerder berichtte, morgen avond gehouden in „Den Burcht" onder het motief „Israël en de ob jectiviteit". In brede kringen van de universi teit is onbehagen ontstaan over de wijze, waarop de Nederlandse pu blieke opinie gereageerd heeft op de rencenta oorlog in het Midden-Oos ten. Algemeen was men hierby van mening, dat alle betrokken partijen méér gebaat zijn by een objectieve beschouwing van de feiten dan by een eenzydige emotionele benade ring. De teach-in heeft dan ook vooral ten doel de aanwezigen te confronteren met een brede infor matie over feite nen achtergronden van het conflict, tevens zal er voor worden gezorgd, dat, voorzover er opinies en stellingnamen naar voren komen, beide partyen aan bod zul len komen. Centraal in een teach-in staat het debat. Een zinvol debat is echter pas mogelyk als alle deelemers behoor- lyk geïnformeerd zyn. Vandaar dat een aantal Leidse Studenten zich gezet heeft aan de samenstelling van een documentatiemap, die, .zonder ook maar bij benadering aanspraak te maken op volledigheid", aan de deelnemers informatie biedt. De map bevat o.m. een uitgebreide historische samenvatting van de gebeurtenissen, die aan de jongste oorlog vooraf zyn gegaan en bovendien documentatie betreffende het ontstaan van de staat Israël, het Arabisch nationalis me, het Zionisme, het probleem van de Palestijnse vluchtelingen en de Suez-crisls. De leiding van de teah-in, die met een enkel woord door de rector-mag- nificus van de Leidse Universiteit, prof. dr. K. A. H. Hidding zal wor den geopend, is toevertrouwd aan prof mr. J. F. Glastra van Loon, rec tor van het Institute for Social Stu dies in Den Haag en buitengewoon hoogleraar in de wysbegeerte van het recht aan de Leidse Universiteit. Inleidingen zullen worden ge- houden door prof. dr. P. A. H. de i Boer, hoogleraar in de uitlegging van j het Oude Testament en de geschie- denis van de Israëlitische godsdienst en van de Israëlitische letterkunde aan de Leidse Universiteit, prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys. hoogleraar in het volkenrecht aan de Leidse Universiteit, dr. P. R. Baehr, lector in dé leer der internationale betrek kingen aan de Universiteit van Am sterdam, de heer Moussa Saoedi, me dewerker van het Instituut voor het moderne Nabije Oosten van de Universiteit van Amsterdam, dr. A. L. Constandse, oud-redacteur van het Algemeen Handelsblad, drs. L. Metzemaeckers. hoofdredacteur van het Financiële Dagblad en mr. Abel J. Hertzberg. Tijdens de teach-in zal, ter on derbreking van de discussies, een film worden vertoond over de Pales tijnse vluchtelingen. De teach-in be gint om acht uur en eindigt naar de organisatoren verwachten niet eer- I der dan omstreeks één uur 's-nachts. In een voorstel aan de Leidse raad stelt de grootst mogelijke meerderheid van het College van B. en W. voor om de uitbrei ding van het leerplan van de chr. lagere technische school in Leiden, met een afdeling individueel technisch onderwijs voor de vakken houtbewerken, metaalbewerken en stukadoren, niet nodig te oordelen. Tevens opening nieuwbouw K.O.L. Morgen zal de minister van Onder wys en Wetenschappen, prof. dr. G. H. Veringa. een werkbezoek aan de Leidse Universiteit brengen. Het ochtendprogramma van het bezoek wordt geheel in beslag geno men door een ontvangst in het Aca demiegebouw, tydens welke bijeen komst de president-curator, dr. E. H. Reerink, de bouwcurator ir. M. L. Kalff. de rector magnificus, profdr. K. A. H. Hidding, en enkele hoog leraren een toelichting geven op de ontwikkeling en enkele problemen van de Universiteit en het Acade misch Ziekenhuis. Na de lunch zal een bezoek worden gebracht aan het Instituut voor Cel biologie en Histologie. Hier zal een demonstratie worden gegeven van de toepassing van televisie by de prac tica in de celbiologie en de algemene weefselleer voor eerstejaarsstudenten. Een rondrit langs enkele universitaire instellingen en een bezichtiging van de tentoonstelling „Schatten uit de Leidse Bibliotheek" in het Stedelyk Museum „De Lakenhal" worden ge volgd door een bezoek aan de nieuw bouw van het Kamerlingh Onnes- Laboratorium en het Instituut Lo- rentz. De uitbreiding van het labo ratorium en het nieuwe instituut zullen door de minister worden ge opend. Deze meerderheid ge is tot de conclusie gekomen, dat onze gemeente geen voldoende aanmelding van leerlingen verwacht mag worden om de stichting en in standhouding van een zelfstandige protestants-christelyke school voor individueel nijverheidsonderwijs met drie vakrichtingen mogelyk te ma- het Colle- ïyke lagere technische school kan een voldoende aanmelding slechts worden verwacht, indien wordt over gegaan tot samenvoeging van de c- stroom van de lagere technische school met deze afdeling. Uit on- derwyskundig oogpunt geven zy de voorkeur aan een zelfstandige school boven een afdeling en keuren zy samenvoeging van c-stroom en i.t.o.-afdeling af. Onder deze omstan digheden menen zy, dat het verbin den van een afdeling voor individueel technisch onderwys aan de christe- ïyke lagere technische school niet noodzakeiyk moet worden geacht. Ingevolge het bepaalde in artikel 25, lid 2, van de Nyverheidsonder- wyswet hebben B.enW. over het in gediende verzoek de daarby betrok ken organisaties van werkgevers en werknemers gehoord. Van deze be treuren enige organisaties het dat geen samenwerking in de ge- meentelyke bedrijfstechnische school tot stand is kunnen komen en zy dringen alsnog op samenwerking aan. Een aantal adviseert, al dan niet ge argumenteerd, de gevraagde nodig- verklaring niet af te geven en een aantal, kleiner dan het vorige, ad viseert dit wel te doen. Gelijktijdig dient het College een voorstel In om over te gaan tot de instelling voor de Gem. Bedrijfstech nische school van een commissie, als bedoeld In artikel 61 der ge meentewet. Het bestuur van de Stichting R.K. Ambachtsschool „Don Bosco" ver klaarde zich tot samenwerking op de grondslag van de concept-verordening bereid en verzocht in verband daar mede zyn reeds ingediende verzoe ken met betrekking tot een eigen opleiding voor individueel technisch onderwys te seponeren. Voor de pro testants-christelyke groepering in on ze gemeente bestond nu het vooruit zicht, dat haar invloed op de ont wikkeling van het individueel tech nisch onderwys, althans voorlopig, verloren zou gaan. Derhalve werden in juli 1966 een drietal protestants- christelyke schoolbesturen, waaronder het bestuur van de Vereniging voor Christelyk Nyverheidsonderwijs voor Leiden en omstreken, van de stand van zaken op de hoogte gesteld. Met het bestuur van genoemde vereniging ?yn daarna enkele besprekingen ge voerd. Dit bestuur bleek echter niet tot samenwerking bereid en van oordeel te zijn, dat een protestants-christe lijke opleiding voor individueel tech nisch onderwijs wel te verwezenlil- i zijn. Het komt B. en W. gewenst voor de beoogde samenwerking thans uit sluitend met het r.-k. schoolbestuur tot stand te brengen. Een onderdeel in de Oost-West verbinding van Leiden, de Willem de Zwijgerbrug, zal naar wordt verwacht nog dit najaar gereed komen. De brug vormt de verbin- ding tussen de Willem de Zwij- yerlaan en het Schuttersveld. De eigenlijke brug is gister avond gereedgekomen met het storten van het beton. Vanaf maandagavond 7 uur tot gister avond 11 uur is met behulp van twee betonpompen onafgebroken gestort. Hierbij is ongeveer 830 m3 beton gébruikt, wat evenveel is als een toren van 2 bij 2 meter, die 207,5 hoog zou zijn. Na de bouwvakantie is het beton hard genoeg voor de ontkisting van de brug, waarna met de verdere af- werking kan worden begonnen. (Foto L.D./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3