Afzei moeilijkheden in Engeland voor vis WEG DWARS DOOR ISRAËL NAAR EILAT Veiligstelling olie voor liet Westen OPVOEDING K Prinselijk paar naar Yerseke Uitbreiding doelstelling uurloonactie STANGL NAAR DUITSLAND Excuses van V.S. aan Sow jet-Unie Ambassadeurs Italië en Rusland benoemd VIWYLgar MET EEN ENKEL WOORD AGENDA HAAGS! leidsch dagblad Als gevolg van een staking van het export naar Engeland het belang- vorm geëxporteerd, omdat de Engel- spoorwegpersoneel in een nieuw rijkst zijn en die vorige week nog sen de kuit niet lusten. Mannetjes- vrachtcentrum in New East London, een gulden per kg deden brachten schol onbewerkt. Niet alles passeert die zich tot andere depots neeft uit- gistermorgen op de IJmuidense af- het thans door een staking getrof- gebreid is er vrijwel geheel een einde slag nog slechts vijftig cent op. fen vrachtcentrum. Er zijn ook an- gekomen aan de aanvoer van vis uit j Doordraai was er niet. De aanvoer der afzetkanalen. Nederland en Denemarken in Lon- was ook kleiner dan vorige week, den Het gaat om vijftig tot honderd ton vis per dag, voornamelijk schol. De staking begon maandag, toen 130 man weigerden aan het werk te gaan in het nieuwe vrachtcentrum, dat ongeveer vijftien miljoen gulden heeft gekost. Een deel van het cen trum ,dat is ontworpen voor het overladen van exportzendingen od speciale boottreinen, is verpacht aan transportondernemingen voor het verzenden van goederen over de weg. De stakers weigerden te gaan wer ken, omdat naar him oordeel alleen spoorwegpersoneel op terreinen van de spoorwegen dienst mag doen. Op de visafslag in IJmuiden zijn de prijzen voor schol belangrijk ge daald. Een daling die. ook al kunnen er andere oorzaken hebben meege speeld, toch wel voor een groot deel aan de moeilijkheden in Engeland zal zjjn toe te schrijven. De grote scholsoorten, die voor de Het te Tel Aviv verschijnende He breeuwse dagblad „Maariv" schreef dinsdag dat Israëlische autoriteiten een plan uitwerken voor een ver binding over land die de plaats zou kunnen innemen van het Suezka- naal. Het zou gaan om een weg van de nieuwe Middelandse Zee-haven Asjdod naar de haven Eilat aan de golf van Akaba. de toegangsweg tot de Rode Zee. Men is in Israëlische regerings kringen de mening toegedaan, dat zulk een verbinding bij een voort duren van de blokkade van het Suezkanaal door Egypte aantrekke lijk zou kunnen zijn voor vele landen in Oost-Afrika. Tien jaar geleden is de gedachte aan een land-verbinding ook reeds naar voren gekomen, maar toen had Israël nog geen havens die geschikt waren voor de verlading van zware vracht. De nieuwe haveninstallaties die sindsdien gebouwd zijn en de verbe tering van het wegtransport maken dat een landverbinding nu binnen de mogelijkheden ligt en zijn volle nut kan bewijzen. waarschijnlijk doordat de aanvoer ders de bui in Engeland al hadden zien hangen. Van onze totale jaarlijkse scholuit- voer van 11.000 ton gaat vierduizend ton naar Engeland. De Engelsen hebben speciaal belangstelling voor grote schol, die ze gefileerd nutti gen. Wijfjessohol wordt in gefileerde I ton. Op de afslag in Scheveningen had den de moeilijkheden in Engeland gisteren nog geen invloed op de prij zen. De aanvoer was ook dit jaar niet groot. Een andere vissoort, die Nederland naar Engeland exporteert is tong. Echter slechts acht a negenhonderd ton op een totale export van 24.000 OPVOEDEN, bijna allemaal heb ben wij ouderen er mee te maken. Geldt het niet de eigen kinderen, dan zjjn het die van anderen. In huis, op school, in bedrijven, in verenigingen of clubs, op de catechisatie, ja overal waar mensen verantwoording dragen je gens anderen. De ervaring leert dat opvoeden een verantwoox-delijke en moeilijke taak is. Vaak ook omdat de opvoe ders zelf nog moeten worden opge voed tot zindelijk denkende en fat soenlijk en redelijk handelende men sen. Het goede voorbeeld, waarmee zo dikwijls geschermd wordt, ont breekt soms ten enenmale. Eergisteren afgezien van de stel selmatig verkondigde leugens za gen we dat het onfatsoen tot zelfs in de hoogste kringen der interna tionale politiek was doorgedrongen. Wat Kosigin presteerde door de monstratief de vergadering der V.N. te verlaten tijdens de rede van zijn opponent, de Israëliër Eban, gaf in hoge mate blijk van een laabare mentale instelling. De Rus kwetste daardoor niet alleen de ander, maar blameerde meer nog zichzelf. Zijn voorganger Chroesjtsjow sloeg enkele jaren geleden tijdens een VN-debat met de schoen op tafel. Het was bij de Mongolen af! Kosigin deed het andei's, maar veel minderb eschaafd was het niet. R LIJVEN we dichter bij huis in het landelijke Bergharen. De vader die zijn twaalfjarig zoon tje, dat kruimeldiefstallen had ge pleegd, een ernstige les wilde geven door hem aan een ketting het dorp door te sleuren ten aanschouwe van de gehele gemeenschap, legde het ook geheel verkeerd aan. Zo'n kind, hoe afkeurenswaardig zijn daden ook waren, vergeet een dergelijke verne dering zijn leven lang niet. De vader sloeg een diepe wond in de kinderziel. Zou het verwonderen als dit flink willen zijn hevige haatgevoelens bij het kind wakker zou roepen? Onlustgevoelens, welke dit Jonge individu de jaren door bij zich zal dragen en welke het eens zal afreageren. Mogelijk op zijn ver wanten, mogelijk ook op de maat schappij. Gelukkig zijn er in dit ge val anderen, die het willen opvangen en aan zijn denken een positieve richting willen geven. jEINE oorzaken kunnen grote gevolgen hebben, ook in de op voeding. Wat deze vader deed was even verkeerd als de diefstallen van de twaalfjarig dat waren. Zeer terecht heeft de politie de opvoeder, die niet voor zijn taak berekend was, dan ook zelf de les gelezen. Want op de onverantwoorde manier, waar op de vader handelde, kweekt men geen rechtschapen mensen, maar legt men de kiem voor het plegen van ernstiger misdaden. Zodat de. wellicht goedbedoelde, hardhandige terechtwijzing door haar diep-ver- nederend karakter opzichzelf een misdaad was. De Westerse industrielanden en Japan hebben dinsdag in Parijs op nieuw besprekingen gevoerd over een gezamenlijk beleid, dat de olie- voorziening van de Westerse wereld moet beschermen tegen een eventue le stopzetting van de produktie in de Arabische landen. De afgevaardigden van eenentwin tig landen van de Organisatie voor economische samenwerking en ont wikkeling (OESO) hebben een ont- werp-resolutie opgesteld, die voorziet in noodmaatregelen, welke ten uit voer kunnen worden gelegd als er in de komende maanden een ernstig olietekort dreigt te ontstaan. Naar verluidt zou de ontwerpreso lutie, die binnenkort aan de perma nente raad van de OESO zal worden voorgelegd, inhouden een beroep op deskundigen van oliemaatschappijen te doen om de situatie van de olie voorziening te onderzoeken. Er zal, naar wordt verwacht, niet worden aangedrongen op de spoedige uitvoe ring van de noodplannen, die zijn op gesteld in 1956 ten tijde van de eer- ste Suez-crisis, zo verklaarden zegs lieden van de OESO. De afgevaardigden hebben dinsdag informele besprekingen gevoerd en zullen nog deze week officieel bijeen komen voor het vaststellen van de resolutie, die aan de permanente Libië derfde 21 miljoen dollar Libië staat op het punt de produk tie en uitvoer van olie. die twee we ken geleden werden gestaakt, te her vatten, aldus welingelichte zegslieden te Tripoli. Uitvoer van Libische olie blijft ech- i ter verboden naar landen, die Israël militair zouden hebben gesteund in de oorlog in het Midden-Oosten, con- form de resolutie, die de Arabische j olieproducerende landen in Bagdad hebben aangenomen. Volgens een woordvoerder van het zullen op vrijdag ministerie voor- de Olieindustrie heeft j by de Zeeuw Libië door de staking van de oliepro duktie en uitvoer meer dan 21 mil joen dollar De uit Ruslarid weggezonden Israëlische ambassadeur K. Katz, die zondagmiddag met zijn ge hele staf uit Moskou op Schiphol aankwam, is gistermiddag per lijntoestel van El Al verder ge reisd naar Tel Aviv. Op de Am sterdamse luchthaven nam hij Prinses Beatrix en Prins Claus niet zijn vrouw snel nog even de juli aanwezig j Jeruzalem Post door om het «v ,'isserijmanifes- tatie, georganiseerd ter gelegenheid I laatste nieuws Uit Israel te ver- opening van het mossel- I men. inkomsten gederf d, i sei700n d0»r het comité „Zeeland presenteert" in Yerseke. DONDERDAG Chr. Geref. Kerk: Intrede ds. J. H. Carlles. 7.30 uur nam. Hogewoerd 175Dlenstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Ingang Heempark (Maredljk)Ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 7 uur nam De Stichting van de Arbeid ge alarmeerd door de reacties op de uurloonactie voor Israël heeft er in een verklaring op gewezen, dat de snelle ontwikkeling van het conflict in het Midden-Oosten de nood zaak van economische en sociale hulp niet heeft verminderd. Maar wel maakt zij een verbreding van de doelstelling van de actie noodzake lijk- Grote groepen Arabische vluchtelin gen hebben de economische proble matiek voor Israël immers eerder vergroot. Het bestuur van de Stich ting wijst erop, dat de opbrengst van de actie zich tevens zal richten op de economische en sociale noden van Arabische vluchtelingen. De Stichting onderstreept nog eens het vrijwillige karakter van de inzamelingsactie. Het zou op prijs worden gesteld, dat ondernemers die, op welke grond dan ook. niet aan deze actie kunnen en willen deelne men, niettemin behulpzaam willen zijn bij de inzameling van gelden, die op initiatief van de werknemers in de ondernemingen wordt- geor ganiseerd. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendge maakt, dat West-Duitsland offfcieel de voorwaarden aanvaardt die Bra zilië stelt voor het tot uitlevering van de ex-nazi Franz Paul Stangl zal overgaan. Wanneer de uitleve ring zal geschieden werd niet mee- Stangl wordt beschuldigd van oor logsmisdaden, die hij begaan heeft in de concentratiekampen Treblin- ka en Sobibor, waar gedurende de tweede wereldoorlog meer dan 700.000 mensen ter dood gebracht zijn. Voorwaarde was dat hij niet tot levenslange gevangenisstraf zou wor den veroordeeld en later aan Oos tenrijk ter berechting zou worden uitgeleverd. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk Beroepen te Steenbergen (N-B) (toez.) C. van Evert, leraar cultuur geschiedenis aan het Atheneum te Lochem te Gameren en te Gou derak J. Maasland, kand, te Slie- drecht te Nieuw-Beijerland (toez.) E. S. de Lint te Lienden te Wou denberg (2e pred. pl.) J. Bos te Lun- teren te Opende (Gron.) P. Date- ma te Suawoude. Aangenomen naar Berkel Ro denrijs W. Chr. Klumper te Vuren en Dalem. Bedankt voor Winsum Ober gum (toz.) M. J. Gols te Witmar- sum. Geref. Kerken Beroepen te Lemmer A. Groene- wegen te Ulrum. Aangenomen naar Dokkum (vac. A. van Asselt) Th. S. van Leeuwen te Oosterend (op Textel) Geref. Kerken Vrijgemaakt. Beroepen te Alkmaar (in samen werking met Broek op Langedijk) H. J. Begemann, kand. te Gouda. Aangenomen naar Apeldoorn J. H. Kamerbeek te Oosterbeek-Velp. Christ. Geref. Kerken Bedankt voor Kampen en voor 's-Gravendeel H. Biesma te Stadska naal voor Maassluis, Vlaardin- gen en IJmuiden M. C. Tanis te Ba- rendrecht. De voorzitter van het comité „Zee land presenteert", burgemeester C. j Pijl Hogeweg van Yerseke. heeft j medegedeeld, dat het prinselijke paar j tijdens de visserijmanifestatie met j het schip „De Groene Draeck"aan de vlootschouw zal deelnemen en na dien de nieuwe vissershaven en de recreatiehaven een nieuwe naam zul len geven. De Ver. Staten hebben dinsdag de Sowjet-Unie schriftelijk hun veront schuldigingen aangebeden voor de op 2 juni door de Amerikaanse lucht macht toegebrachte schade aan het Russische vrachtschip Toerkestan in de haven van de Noordvietname- se stad Cam Pha. Amerika betreurt in het bijzonder de dood van een bemanningslid en de door andere opgelopen verwondin gen, zo staat in een nota, die aan de Russische ambassade is gezonden. Amerika verzekert dat alles in het werk zal worden gesteld om herha ling van een dergelijk incident te voorkomen. ADVERTENTIE »t Mooiste bruin beschermt LÜjj Wladimir Lawrow is benoemd tot ambassadeur van de Sowjet-Unie in ons land. De heer Lawrow, die 48 jaar oud is, is sinds 1947 in diploma tieke dienst. Hü is staflid ge weest van de centrale leiding van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Moskou en vertegenwoordig de de Sowjet-Unie voorts als am bassaderaad in Washington, als zaakgelastigde ad interim in Jemen, en was van 1964 tot heden ambas sadeur in Kenia. De heer Lawrow heeft de in genieurstitel behaald aan de Tech nische Hogeschool in Moskou. In ons land is de heer Lawrow de opvolger van de heer Toegarinow, die eind vo rig jaar overleed. Rome In Rome is de benoeming bekend gemaakt van Livio Theodoli tot am bassadeur van Italië in Den Haag. Hij volgt Giorgio Bombassei Fras- cani de Vettor op, die ruim twee maanden geleden ons land heeft ver laten. De heer Theodoli (59) heeft in Ro me politieke wetenschappen gestu deerd. In 1932 kwam hij in diploma tieke dienst. In '55 werd hij plv. directeur-generaal voor politieke za ken van het ministerie van Buiten landse Zaken in Rome. Sinds '59 is hij achtereenvolgens ambassadeur in Cuba en Chili geweest. In '66 keer de hij terug naar het ministerie van Buitenlandse Zaken. ADVERTENTIE it'TS NI ëü'ws' OP DE VL.OERV KROMMENIE BINNENLAND KLM naar Cairo De KLM en de Griekse luchtvaartmaatschappij Olympic Airways hebben met ingang van gisteren de lijndiensten van en naar Cairo hervat. De KLM maakt wekelijks 6 vluchten van en naar Cairo. Alleen de KL 545 heeft Cairo als eindbestemming, de overige vlieg tuigen gaan door naar Djakarta, Sydney en Tokio. Koningin bü uitreiking Erasmus prijs Koningin Juliana zal vrijdag ochtend de uitreiking bijwonen van de Erasmusprijs 1967 door Prins Bernhard aan prof. dr. J. Tinbergen, in het internationaal congrescentrum R.A.I., Amsterdam. Voorts zullen prinses Beatrix, prins Claus en prin ses Margriet aanwezig zijn. Verder zal Prins Peter van Griekenland en Denemarken, vice-voorzitter van de Fondation Europiene de la Culture, de prijsuitreiking bijwonen. Manoeuvres De Sowjet-Unie, Hongarije en Tsjecho-Slowakije heb ben in het grensgebied van Honga rije en Tsjecho-Slowakije gezamen lijke legermanoeuvres gehouden van vorige week woensdag tot maandag j.l., aldus meldde het Hongaarse persbureau MTI gisteren. Vonnis in Lissabon Een recht bank in Lissabon heeft een 45-jarige man tot 6% jaar gevangenisstraf veroordeeld, die de leider zou zijn van de verboden Portugese commu nistische partij in het gebied van Lis sabon. Hij ontsnapte in 1960 uit de gevangenis waar hij een straf uitzat wegens ondermijnende activiteit. Kosigins dochter naar opera De dochter van de Sowjetrussische pre mier Kosigin, Joedmila Gwisjiana, heeft gisteravond in de Metropolitan Opera te New York een voorstelling tamnië wordt bedreigd door een lan delijke spoorwegstaking uit protest tegen 't nieuwe continentale vracht- bedrijf van het land. Dit vraohtbe- j drijf, dat 15 miljoen gulden heeft ge- j kost en dat ten doel heeft de afwik- keling van het goederenverkeer meti Europa te moderniseren, is maandag geopend. Omdat er ongeorganiseer de arbeiders werken is het echter j door de nationale vakvereniging van spoorwegmannen op de zwarte lijst geplaatst Overvallen Het aantal overval len van communistische guerrilla strijders op afgelegen dorpen in Thailand om zich voedsel en andere levensbehoeften te verschaffen neemt toe. aldus de premier van Thailand, veldmaarschalk Kittikatsjorn. Ook hun propaganda in het belang van de werving van nieuwe krachten breidt zich uit. In het noordoosten van het land zijn de laatste tijd acht dorpen overvallen. Te huur Het Chateau de Mal- Prinses Margriet heeft gister middag het r.k. ziekenhuis voor vrouwelijke psychiatrische pa tiënten „Sint Franciscushof" in Raalte geopend. Bij aankomst ontving de Prinses een bloemetje van de leerling-verpleegster Ger- da Kogelman. Later onthulde de Prinses in de recreatiehal van de verpleeg ster sf lat een plaquette van de Nijmeegse kunstenaar J. Teeséling. Wanneer het psychia trische ziekenhuis in 1970 geheel is voltooid zal het plaats bieden aan ruim 400 patiënten. j \V. de Zwügerlaan 105: Bahal- gj. spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Rest. Van der Heijden: Diploma- uitreiking Kennis Is Macht. 8 30 uuj Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Zoeterwoudseweg 1Aa ndeel hou. dersvergadering Hollandse Constructie, groep 2.30 uur nam. Pieterskerk: Zesde-klassendienst £_r. ds. A. J. Lamping en ds. H. Post 8 uur Herengracht 26: Aandeelhoudersver gadering Kon. Ned. fabriek van wol. len dekens v/h. Zaalberg en Zoon. Rest. Van der Heijden: Afscheidsre- ceptle A. v. d. Berg. directeur Gemeen, schappelijk Administratiekantoor 4 - 30 uur nam. ZATERDAG Hockey-kantlne Roomburg Sluitini seizoen Folk Beat 14. Optreden o.j van de Amerikaanse Jazzpianist Ms Waldron. 8 uur n.m. Hogewoerd 175 Wachttorenstudli van Jehova"s getuigen. 4 en 6.30 uur nam openbare lezing 230 en 515 uui Oude Rijn 5 Gem voor oorspron kelijk christendom Spr evang N Brugge 730 uur nam Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris is van de heiligen der laatste dager Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorin Camera „Les bons vlvants", Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Maar niet met m|J - vriend", 14 Jaar. Dagelijks 2.30 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 e uur. Lldo „De anti-gang brigade", Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Re.v „Goldflnger, 18 Jaar. Dage lilks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.3( 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douce", Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zon dag 2. 5 en 8 uur, TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling van Schatten uit de Leldse Universiteitsbibliotheek. Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmueeum ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uu voorin.5 uur nam. Zondags 15 uu nam. Maandags gesloten Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling: „Ball. beeld droombeeld". Oeopend dagelijks 10- 17 uur; '8 zondags 1317 uur (tot oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling van Japanse prent« van Kyösaï. Dagelijks 10—17 uui Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkundi (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.: '8 zoi oags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschied nis der natuurwetenschappen: Da 104 uur zond.. 1—4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Tei toonstelling Fer» Hakkaart. Geopei maandag t/m zaterdag 10 uur voon 5 uur nam; bovendien dlnsdagavoi 8-10 uur (t/m 28 Juni). bijgewoond van ..La Qioconda" van ma te Maisons-Laffitte bij Parijs, 1642 tot 1651 gebouwd Giften aan Rode Kruis secretaris Grapperhaus van Finan ciën heeft enkele fiscale tegemoetko mingen verleend ten behoeve van de actie, die door het Rode Kruis wordt gevoerd ter leniging van de nood, ontstaan door de recente oorlogshan delingen in de landen van het Mid den-Oosten. Er zal geen loonbelasting inkomstenbelasting en premie A.O.W. /A.W.W. worden geheven over loon voor overwerk, dat ten bate van deze actie vóór 1 oktober 1967 is verricht, mits de werkgever zorg draagt voor de overmaking van dit overwerkloon op postrekening 777. t.n.v. het Ne- derlandsche Roode Kruis in Den Haag. BUITENLAND Schending van de vlag Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft gisteravond een wet aan genomen en naar de senaat gezonden die schending van de vlag van de Verenigde Staten tot een federale misdaad maakt. De uitslag van de stemming was 38516. Op overtre ding van de wet wordt een maximum straf van een Jaar gevangenisstraf en 1000 dollar boete gesteld. Ponchielli. Na afloop sprak zij met de zanger Richard Tucker, met de j Francois Mansart. is te huur voor Staats- zangeres Tebaldi en enkele anderen. een bedrag van f7000 per dag! Niet Werk hervat De circa 600 arbei- j voor olie-sjeiks of miljonairs uit ders. die sedert een week de aiumi- j Texas, maar voor conferenties van niumfabriek van de „Laminoirs de culturele organisaties, als deze de l'Escaut" te Burcht (bij Antwerpen) huur tenminste kunnen opbrengen bezet hielden, hebben gistermiddag j Teruggeroepen De Sowjet-Unie een akkoord goedgekeurd voor her-1 heeft vrijwel al haar technici uit In- vatting van het werk. De bezetting i donesië teruggeroepen, zo heeft Tha- van de fabriek geschiedde, toen be- jebi de directeur-generaal voor bul kend werd, dat de directie had be- tenlandse economisohe betrekkingen, sloten het bedrijf medio september te sluiten en het personeel te ont slaan. Flatgebouw mag blijven staan De Brusselse gemeenteraad heeft een bouwplan goedgekeurd, waardoor een nieuw flatgebouw dat gesloopt zou moeten worden, kan blijven staan. Het flatgebouw was opgetrokken in strijd met bouwverordeningen die gelden voor Brusselse wijken waar voor geen bijzondere aanlegplannen bestaan. Het hof van beroep in Bros se1 had vorig jaar bepaald, dat het bevestigd. Het werk is o.a. stil gelegd aan het geweldige project voor een staalfabriek in Tjilgon, ongeveer twee uur rijden buiten Djakarta. Van de fabriek staat alleen het stalen ge raamte. De grond is bezaaid met kratten van machines welke Indone sische arbeiders na de lossing hebben verwaarloosd. Nieuwe rassenrellen In de ne gerwij k van de Amerikaanse stad Atlanta in Georgia is het gisteravond opnieuw tot ongeregeldheden geko men waarbij een man op leeftijd gebouw daarom afgebroken moest Werd doodgeschoten en een jongen worden. Het besluit van de gemeen- i van negen jaar en een derde persoon teraad redt nog twee andere flats, die schotwonden opliepen. Naar de wijk onlangs in deze wijk werden neer- J zyn versterkingen overgebracht. Het gezet. was de vierde dag achtereen dat het Dreigende staking Groot-Brit- tot ongeregeldheden kwam. Geopend voor spoedeisende gevalle: Cetraal Apotheek Breestraat 74. 20552. Apotheek R. van Breest Smalle: burg te Leiderdorp ls de gehele wei geopend. WEER EINDE-DIENST DER HUTSARTSEN. Zaterdagsmorgens tot 12 uur ra«< plege men de eigen hutsarte; daan dokterstelefoon 22222. BIJ geen gehoor van aw hulsarts specialist (of diens waarnemers) b Stoiber Company-New York: „Tl Emperor Jones" Kelderzaal, 20.15 uur: Pools Thei terlaboratorium: „Akropolis". Openluchttheater „Zuiderpark", 14! uur: ..Het raadsel van de raadsel man". Oude kerk, 20.00 uur: Sander Marlon, orgel m.m.v. Plrh den Holla» der, hobo. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur> Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Wenen Innsbrück Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon aw. bew. 20 zw. bew. 20 licht bew. 21 zw. bew. 19 zw. bew. 22 onbew. 21 zw. bew. 21 half bew. 22 regen 22 half bew. 24 half bew. 24 zw. bew. 20 regen 18 half bew. 20 zw. bew. 19 motregen 22 regen 19 zw. bew. 22 motregen 18 onbew. 21 onbew. 21 regen 25 motregen 21 geh. bew. 18 geh. bew. 18 zw. bew. 20 licht bew. 26 zw. bew. 24 half bew. 17 half bew. 21 onbew. 27 onbew. 20 onbew. 23 half bew. 28 half bew. 27 half bew. 27

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2