Filmzesdaagse Arnhem feestelijk uitgetoeterd Hulpacties voor Israel en de vluchtelingen Vormingswerk eist ipak nieuwe aam Steno-typiste stal kabinetsgeheimen „Grimmig" verlieten ministers Koeweit KOSMOS MAANDAG T9 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Lennaert Nijgh nog geen cineast „DE BLAUWE ENGEL" (Van een speciale verslaggever) De laatste filmbeelden waren za terdagavond omstreeks middernacht nog maar nauwelijks over het doek van het Arnhemse Rembrandt-thea ter gegleden, of „The saints" kwa men al binnengemarcheerd. In boe renkielen ditmaal en met kleine zij den petjes op, maar dat kwam op dat ze door het feestorkest „De Klu- tenbouwers" werden geïntroduceerd in de tot feestzaal omgetoverde fo yers van Arnhems festivalbioscoop. De zesde internationale filmweek werd uitgetoeterd. Tijdens een opge wekt slotfeest, dat de filmfamilie bij een hield totdat Arnhem er weer volledig in het daglicht bij lag. Vóór burgemeester Matser van Arnhem, die de filmweek 1967 's maandags officieel had mogen gen openpraten, haar met een „tot ziens!" ook weer had mogen sluiten, was er op deze laatste dag nog een overladen programma af te werken geweest. Het was al weer vroeg film- Viering 60 jaar onderzeedienst Minister-president De Jong zal op 29 juni tot de bijna vijfhonderd reü nisten behoren, die in Den Helder het zestigjarig bestaan van hun vroegere of tegenwoordige wapen, de onderzeedienst van de Koninklijke Marine ,gaan vieren. Vele ouderen, officieren, onderof ficieren en manschappen, die ver voor of tijdens de tweedewereldoorlog bij de onderzeedienst dienden heb ben laten weten, dat zij aanwezig zullen zijn. De oudste reünist is 87 jaar. Het is schout-bij-nacht b.d. D. Scalonge, die nog op Nederlands eerste onder zeeboot, de O-l, heeft gevaren. Hii zal een schilderij, gemaakt van vice- admiraal jhr. G. L. Sohorer. namens de reünisten aan de commandant van de onderzeebootdienst, kapitein ter zee H Starink, aanbieden. Het programma omvat voorts een kranslegging bij het monument voor de gevallenen, een zgn. rijstmaaltijd, een rondvaart door de haven, be zichtiging van de binnenliggende on derzeeboten en een gezamenlijk di- 's Avonds is er voor de onderoffi cieren-reünist een bingo-dansant in het onderoffioierenverblijf, terwijl voor korporaals en manschappen een feestavond is georganiseerd in het Huys Tydtverdrijf. Kort voor de 29ste juni zal een boekwerk versohijnen getiteld „De Nederlandse onderzeedienst 1906 1966", uitgegeven door de Zuid-Hol landse Uitgevers Maatschappij in Den Haag Het 640 bladzijden tel lende boek, dat o.m. is voorzien van een voorwoord van minister van De fensie P. J. S. de Jong geschre ven voor dat de jongste kabinetswis seling plaats had geeft een beeld van de geschiedenis der onderzee dienst, van de dienst tijdens de twee de wereldoorlog, van de naoorlogse jaren en van de toekomst van dit "vapen. Eeuwenoud gebruik aan kant gezet In afwijking van een eeuwenoud gebruik zullen de 27 prelaten, die op 26 juni tot kardinaal zullen worden verheven, het bericht van hun be noeming allen op één plaats ont vangen inplaats van ieder in zijn eigen residentie ergens in Rome. De aanstaande kardinalen zullen zich op de morgen van 26 juni, de datum, waarop het geheim consistorie zal worden gehouden, verzamelen in een muziekzaal in een straat bij het Sint Pietersplein. De Paus en de huidige kardinalen komen te 8.30 uur (w.e.t.) in con sistorie bijeen en een kwartier later zullen boden uitgaan om de „bigliet- ti" (de kennisgeving van hun be noeming) aan de aanstaande kar dinalen ter hand te stellen. Bij vroegere Consistories gingen de boodschappers naar evenveel plaat sen te Rome als er nieuwe kardi nalen zouden worden verheven. Op elke plaats zou de pauselijke bode worden binnengeleid en de kardinaal, die verbazing moest veinzen, officieel van zijn uitverkiezing op de hoogte stellen. Deze praktijk dateert uit de tijd voor de snelle moderne verplaat singsmogelijkheden, toen de pause lijke afgezant vaak weken nodig had om afgelegen plaatsen in Europa te bereiken teneinde de niets vermoe dende aanstaande kardinaal op de hoogte te stellen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Wijk bij Heusden J. Maasland, kand. te Sliedrecht. Aangenomen naar Schoonhoven J. Verwelius te Waddinxveen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Soestdijk (vac. S. de Jong) G. Rang te Haarlem-Z. Bedankt voor Klundert J. W. de Roo te St. Anna Parochie. GEREF KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te Zoute Spui J. van der Wielen te Loenen a. d. Vecht. Bedankt voor Orangeville (Ont.) (Can. Ref.-Curoh) J. de Feüter te Berkum: voor Zwijndrecht H. J. Njjenhuis te Bunschoten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Goes P. Honkoop te Kampen. kijken geblazen, want er moest nog heel wat worden gezien voor het avond was. „Herman Slobbe" van Joan van der Keuken en „Incident" van Jan Boon bijvoorbeeld, de films waarmee deze jonge Nederlandse ci neasten de „Van der Rijn-prijs" dit jaar hadden gewonnen. Deze aan moedigingsprijs werd hun na afloop van de vertoning door dr. J. Hulsker, directeur-generaal voor de kunsten uitgereikt Van dat laatste gebeuren waren overigens niet zo veel filmweekgas- ten getuige Want die hadden zich na de laatste filmbeelden in Rem brandt snel naar het Saskia-theater begeven, omdat daar Lennaert Nijgh zijn eerste lange speelfilm „Een vreemde vogel" presenteerde. En waar Lennaert Nijgh na zijn oplei ding op de filmacademie vooral be kendheid heeft gekregen als tekst schrijver voor zijn vriend Boudwijn de Groot (die aan deze film ook me dewerking heeft verleend) bleek er veel belangstelling voor deze op 16 mm opgenomen eersteling te be- Laten wij het mooi houden, nu het allemaal voorbij is in Arnhem en de organisatoren op een geslaag de week kunnen terugzien en alleen vaststellen, dat Lennaert Nijgh met dit filmpje vooralsnog niet heeft kunnen overtuigen van zijn talenten als cineast. Alan Arkin lieuwe film „Trans Europ Expres", de Amerikaanse komedie „Daar ko men de Russen van Norman Jewison en van het zojuist gereed gekomen korte Nederlandse filmpje ..Your portrait" van Erik van Zuy- len. „Daar komen de Russen de laatste film van de hele week. waar mee iedereen zich blijkens de reac ties van de zaal onafgebroken kos telijk amuseerde, was de film, waar voor de Amerikaanse acteur Alan Arkin na een nogal wisselvallig bestaan op en om Broadway nu op eens in de lift naar de filmtop even naar Arnhem was gekomen. Zilveren roos Zaterdagavond werd ook nog de onderscheiding van de Nederlandse Bioscoop-Bond. de zilveren roos uit gereikt. Niet aan Gerard Vandenberg overigens, al had die hem blijkens het jury-rapport wel gewonnen als de meest oorspronkelijke Nederlandse cameraman van nu. Vandenberg filmt namelijk ergens in Europa en bleek niet in staat dat werk even te laten liggen en naar Arnhem te komen om zich deze ere-roos te la ten opspelden. Zodat nu de wat zon derlinge situatie ontstond, dat de hr Bosman als directeur van de bond het juryrapport kwam voorlezen, dat voorzitter dr. J. M. L. Peters na- s de jury had opgesteld om ver volgens de zilveren roos aan de heer Peters te overhandigen met- het verzoek hem te zijner tijd op passende wijze aan Gerard Vanden berg door te geven. Hier Marlène Dietrich, zoals zij wereldfaam heeft verworven naast Emil Jannings.in „De blau we engel". De Weense regisseur Josef von Sternberg maakte deze klassieke speelfilm in 1929. Hij vertelt het verhaal van een stren ge nauwgezette gymnasiumleraar, die zich verslingert aan een tin geltangeljuffrouw. Hij wordt haar slaaf. Tenslotte ivordt zijn passie hem fataal. Stunt van Britse textielfirma's \yciiicjK nad Von Sternberg dit drama gebouwd rond de figuur van de vermaarde Duitse acteur Emil Jannings, maar bijna veer tig jaar later kunnen wij consta teren, dat diens filmtechniek toch in hoofdzaak bestond uit geraffi neerde maniertjes. Hij komt wat gechargeerd uit de verf In tegen, stelling tot Marlène Dietrich, die hoewel van het begin tot het einde strak geregisseerd door Jo sef von Sternberg zoveel per soonlijkheid meebracht, dat zij de belichaming werd van het fatale, dat Lola uitstraalde. „Ich bin vom Kopf bis Fuss auf Liebe einge- stellt". Ze veroverde er wereldwij de bekendheid mee. Nu, bijna veertig jaar later, staat ze nog op de planken. Hoe haar carrière in 1929 begon, kan men vanavond om half negen op Nederland 2 zien. (.Van onze Londense correspondent Tientallen Engelse textielfirma's en bekende couturiers hebben duizen den japonnen afgestaan voor een speciale verkoop tegen spotprijzen ten behoeve van Israël. Zaterdag en zondag hebben de Londense vrou wen het Lyceum-theater, een be roemde dancing die tijdelijk in mo demagazijn was veranderd, be stormd. Dure avondjurken van 300 gulden gingen voor nog geen twintig gulden weg. De opbrengst van deze Israël-verkoop bedroeg meer dan 300.000 gulden. lywood ten huize van filmproducent Jack L. Warner is in één uur tüds negen miljoen gulden voor hulp aan Israël bijeengebracht. De grootste bijdrage was Herb Alpert (van Ti juana Brass) die een kwart miljoen dollar gaf. Danny Kaye gaf 25.000 dollar in contanten en vertrekt over enkele dagen naar Israël om voor burgers en militairen op te treden. Hij laat daarvoor een engagement in Las Ve gas van vier weken 60.000 dollar per week schieten. De Britse regering heeft meege deeld dat aan Jordanië een schen king zal worden gegeven van 500.000 pond sterling (5 miljoen gulden) voor wederopbouw en hulp aan de De dynamische volksontwikkeling en het vormingswerk in de laatste jaren eisen een nieuwe aanpak en een gewijzigde hou ding van hen die ermee worden geconfronteerd. Een gevaar is echter dat deze nieuwe zienswijze de onduidelijkheid bevordert. een soepeler toepassing van de richt lijnen dienen te hanteren en de sa menwerking tussen de verschillende instanties onderling moeten stimu leren, aldus spreker, die echter uit het jaarverslag over 1966 van „Kerk en Wereld" constateerde, dat het tot nu toe niet mogelijk is gebleken ge prioriteit in de werksoorten te geven, waardoor er geen gegevens bekend zijn omtrent het nuttige ef fect of rendement van de diverse typen STEUN VAN OVERHEID het hoofd van de afdeling ontwikkeling van volwasse nen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. mr. L. B. van Ommen, in zijn toe spraak bij de officiële opening van het geheel vernieuwde en uitgebrei de conferentieoord „De Vossesteijn" van „Kerk en Wereld" de stichting van de Ned. Herv. Kerk in Drieber gen. Dagblad Aan de hand van vele voorbeel den onderstreepte de heer Van Om men de grote waarde van het dag blad als vormingsmiddel. In de hui dige wereld is de mens voortdurend veranderingen onderhevig, waardoor heilige huisjes worden in gegooid, aldus spreker, die van oor deel is dat er thans een algemeen streven is naar zelfstandigheid, waar door het beeld grondig is gewijzigd. Daarom is volgens de heer Van Ommen zowel voor de volksontwik keling als voor het vormingswerk een grote taak weggelegd, waaraan de overheid dan ook veel waarde hecht. Vossesteijn Nadat mr. Van Ommen na „vossejacht" door het bos aan ingenieus geconstrueerde (rijks) - zwengel had getrokken ontving hij de sleutel van 't nieuwe gebouw uit handen van een vosje. De bouw en inrichting van de „Vossesteijn" heeft in totaal f 400.000 gekost. De finan ciering werd mogelijk gemaakt door drie antiekveilingen die tesa- men f 75.000 opleverden. Het confe rentieoord vervangt een oude negen- tiende-eeuwse boerderij, die in de loop der jaren vele malen is her bouwd. Behalve de moderne conferen tiezaal (vopr 60 personen) heeft de „Vossesteijn" onder meer de beschik king over een eetzaal, slaapgebouw en dagverblijf. Hij meende dat het vormingswerk nog altijd in een isolementspositie verkeert. Men is zich nog te weinig bewust van het feit, dat de veran derde structuur ook de mensen zelf doet veranderen. Deze methodiek zal op een mo derne eigentijdse wijze worden aan gepakt. De heer Van Ommen was van oor deel. dat de overheid het vormings werk financieel moet steunen en de kwaliteit en het wetenschappelijk onderzoek op het terrein van het vormingswerk met volwassenen moet bevorderen. Tevens zal de overheid Isolement Nasser leider van nieuw kabinet President Nasser zal de leiding op zich nemen van een nieuw Egyptisch kabinet, dat vandaag benoemd zal worden, zo meldt het dagblad Achram. Nasser zal premier Soliman als regeringsleider opvolgen. Het blad meldde voorts, dat Nt zich ook persoonlijk zal belasten met de leiding van de „Arabische Socia listische Unie", de enige politieke organisatie van het land. Secretaris-generaal van de Unie vice-president Ali Sabry. bevolking van het door de oorlog zo getroffen land. Het geld is bestemd voor dringende projecten, waarover door de twee landen in onderling overleg overeen stemming wordt bereikt. .Caritas Catholica" en „Entraide Socialiste" in België hebben besloten aan de VN-organisatie voor de vluch telingen in Palestina 8000 dekens. 1000 kg geneesmiddelen en 60 grote „Govemor"*tenten te zenden. Zilveren Korda-ster voor James Mason De 58-jarige Britse filmster James Mason is gisteren door het Britse Filminstituut onderscheiden met de zilveren Korda-ster, genoemd naar de uit Hongarije geboortige regisseur Sir Alexander Korda, die in 1956 overleed. Het is geen jaarlijkse on derscheiding. Het instituut ver. leent haar slechts, wanneer het op een zeker moment meent, dat zij mand t oekomt. De 1ste Korda-ster werd in 1965 uitgereikt aan Sophia Loren. Mason ontving de onder scheiding gisteren in het Britse Nationale filmtheater uit handen van de Franse actrice Leslie Caron. Onderscheiding voor „Hemel van Holland" De technische commissie van de Franse filmindustrie heeft een aan tal onderscheidingen toegekend aan films, die vertoond zijn op het fes tival in Cannes. De film van John Fernhout. „Sky over Holland", kreeg de technische grote prijs voor de beeldkwaliteit en de geslaagde combinatie van de beel den met stereofonische effecten. Kosigin toerist in New York Premier Kosigin van de Sowjet-Unie bracht zijn vrije zondag in New York ais toerist door. Kort voor elf uur in de morgen vertrok hij met minister Gromiko per auto van de Russische missie voor een rondrit door de stad. In het hart van de winkelwijk op de hoek van Fifth Avenue en de 38ste straat stapte hij uit voor wandeling Er waren maar weinig op straat en degenen die er waren, werden op vijftig meter af stand gehouden. Ook zaterdag maakte Kosigin een wandeling door New York voordat hü naar het gebouw van de Ver. Na ties ging Een Pool, die het nieuws over de wandeling hoorde, zei: „Hij keek ze ker in de etalages van de boekwin kels of de memoires van Swetlana Stalin er al lagen". NEDERLAND KRO 6.45 uur De minemolen 6.50 uur Nieuws 7.00 uur Gezamenlijke taak, gemeenschappelijke pak 7.30 uur De Flinstones 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Lekkere diertjes 9.05 uur Baldwin in Amsterdam: interview 9.50 uur Frans Halsema; cabaretliedjes 10.25 uur Epiloog NEDERLAND AVRO 8.00 uur Nieuws 8.05 uur De toneelprijzen 1967 8.30 uur De blauwe engel; film 10.17 uur Laatste nieuws en journaal 10.30 uur Teleac Automatisering 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 HILVERSUM en Twee series De bijzondere aantrekkelijke speurderserie „De laatste vijf minuten" beloofde gisteravond sfin come-back (overigens met «ten aflevering die blijkens aan wijzingen in het script uit 1963 dateerde). Zij werd besloten met een rolverdeling, zoals dat be hoort. Men had hiervoor echter niet de oorspronkelijke, Franse genomen, maar zich de moeite getroost om alle namen, zoals die via een telex op papier wer den getikt, opnieuw te filmen. Zoiets behoeft natuurlijk niet maar het doet wel weldadig aan. De serie Colonel Hogan's helden" blükt een produktie te zijn van Bing Crosby. Na af loop van deze aflevering heb ik even voor u uitgerekend hoe lang het al geleden is dat de tweede wereldoorlog afliep. Dat blijkt al 22 jaar te zijn. Van daar blijkbaar deze serie die het krijgsgevangenkamp-leven voor stelt als een olijke geschiedenis met handige krijgsgevangenenD en zeer geschikte Duitse bewa kers: oliedom, maar uiteinde lijk met een typisch Amerikaans gevoel voor humor. Een mooi woord eigenlijk: „brains-verva- ging". Het gaat wel op in dit geval, vergeet u vooral niet uw kinderen erop opmerkzaam te maken, dat de herdenking van Titus Brandsma volgende week zondag op minder rela tieve gronden berust dan deze serie over Colonel Hogan's hel- „Kijk op kunst" „Kijk op kunst" was geheel gewijd aan mensen die kritiek hebben op de uitgangspunten van het Holland-Festival, waar bij de één liever géén Shake- speare-uitvoering van een bui tenlands gezelschap zag, en de ander liever wel een Shake speare van een binnenlands ge zelschap wilde, maar dan van een Shakespeare die zelden ge speeld wordt en de actuele si tuatie duidelijk weerspiegelt. Een derde vond weer dat het er niet toe deed dat alle mu ziek hooguit 40 jaar oud was, maar dat de muziek deze tijd moest weerspiegelen, en dan mocht ze van zijn part 200 jaar oud zijn. Ik was het, zoals ge woonlijk met vrijwel iedereen eens. behalve met de gedachte om het gezelschap en de aparte sprekers (Hugo Claus, Bruno Maderna, Louis Andriessen) te gen een achtergrondfoto van schouwburgpubliek te laten spe len, want nu leek het net alsof ie deze mensen de rug hadden toegekeerd, terwijl ze hun in feite stonden of zaten toe te spreken. Hllvi NCRV: 1800 Stereo: Koorzang 18.20 Uitz. van de C.P.N. 18.30 gram.muz. voor de tieners 19.(X en weerpraatje. 19.10 Radlokram. Muz. uit Uw vakantieland: Zuid-Ame rika Hongarije Hawalu. 20.15 Beumer menade herh. SOS-ber. 22.40 (Van onze Londense correspondent) Helen Keenan, een 20-jarige knap pe steno-typiste, die voor de Britse premier Wilson in Downingstreet werkte, is zaterdag officieel beschul digd van landverraad. Zij zou voor 175 gulden doorslagen van documenten inzake de Brits- Rhodesische politiek aan de 29-jarige landmeter Norman Blackburn, die ook in staat van beschuldiging werd Arabieren kwamen niet tot overeenstemming De zaterdag in Koeweit begonnen conferentie van ministers van Bui tenlandse Zaken van dertien Arabi sche landen in zondagmorgen geëin digd, zonder dat overeenstemming is bereikt over de wijze waarop het olie- embargo tegen Engeland en de Ver. Staten moet worden toegepast. Saoe- di-Arabië, Koeweit en Libië hebben laten weten, dat zij zich geen totaal olie-embargo voor het Westen kun nen veroorloven. Ook werd geen akkoord bereikt over de in de toekomst te nemen stappen tegen Israël en zijn veron derstelde bondgenoten. Waarnemers noemden de stemming onder de zondag vertrokken minis ters „grimmig". De conferentie zal in New York worden voortgezet. Daar zou een datum worden vastgesteld voor een Arabische topconferentie. Koning Hoessein van Jordanië heeft alle Arabische staten aanvaard baar is. Op de conferentie in Koeweit trok Syrië het felst van leer. Van Alge rijnse zijde werd meegedeeld, dat de Sowjet-Unie de Arabische landen had toegezegd het verloren oorlogs- materieel te zullen compenseren om zodoende „alle sporen van Israëlische agressie uit te wissen". De Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken deelde mede. dat het Suez-kanaal niet heropend zou wor den, voordat Israël de bezette gebie den had ontruimd. Tenslotte werd uit Koeweit gemeld, dat Tunesië een bemiddelingspoging onderneemt inzake Jemen, waar Egypte vecht aan de zijde van de republikeinen in hun strijd tegen de royalisten. De „Organisatie voor de solidari teit der Afro-Aziatische volkeren" inmiddels er op aangedrongen deze j houdt van 1 t m 3 juli een buiten conferentie vóór zaterdag a s. te hou- gewoon congres in Cairo ter onder den in de Soedanese hoofdstad schrijving van haar „totale steun" Chartoem of een andere stad welke aan de Arabische zaak. hebben overhandigd. Hij werkte voor de Zuidafrikaanse spio nagedienst. Eén van de documenten droeg een geheim karakter en de ont hulling van de inhoud zou ernstige schade berokkend hebben aan de be langen van de Britse staat. Beiden zullen voor het centrale strafgerecht van de Old Bailey te rechtstaan. De verdediger voerde aan, dat het tweetal nooit de bedoeling heeft gehad om de veiligheid van de staat in gevaar te brengen. Hun vrij lating op borgtocht werd geweigerd. Helen Keenan had Blackburn, een man met sterke Rhodesische sympa thieën, in een club voor overzeese be zoekers in Londen ontmoet. Black burn was in Engeland geboren, maar had een aantal jaren in Rhodeslë gewoond. Hij gaf toe een agent te zijn voor de Zuidafrikaanse spionage dienst. Het hoofd van deze dienst, generaal-majoor M. J. van den Bergh heeft zaterdag in Pretoria verklaard nooit van Norman Blackburn te heb ben gehoord. Blackburn had miss Keenan er toe gebracht inlichtingen door te geven, die haar in het bureau van het kabi net onder ogen zouden komen en ge zegd, dat hij ze nodig had voor zijn vader die een zaak drijft in Rhodesië. Hilversum 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 1825 Licht lnstr. trio. 18.50 Stereo: Melsjes- NRU: 19.50 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Nws. 20.05 Radio- phllh. orkest: klass. en mod. muz. 20.35 Muz. en religie van verre vol ken (1): De taal d> Nederlandse volksliedjes 1 (7.30-7.32 Nieuws). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram.muzieK. 8.30 Nws. 8 32 Tounngcluo: huisvr. lOm 9.25 Conciliepostbus, 9.35 Waterstanden). 10.00 Stereo: Aubade: klass. en mod. 12.18 Marktbei schippers. 12.20 "2.2/ Med. voor .30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Licht ensemble met solisten. 13.30 Musiësta: licht gevar. muz.progr. 14.20 Schoolradio. 14.50 Stereo: Koper ensemble. 15.00 Pizzicato: muzi kaal middag magazine. 17.00 Over- heidsvoorl.: Nws. uit de Ned. Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 De ze dag. AVRO: 8.00 Nws. 810 Act. 815 Lichte gram.muz. (830-8.35 De groen teman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 9.00 Klankjuwelen (gr.). 10.00 Voor de 1.55 Beursber. 12.00 Licht instr. ensemble. 12.27 Med. t.bv. land- en tuinbouw 12.30 OverheidsvoorlUitz voor de landb. 12.40 Stereo: Licht or kest. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Ste- 1 Lichte gram - 17.02-18.00 10.00 Nws. 10.02 Kwlnk: pop- De Sowjet-Unie heeft zaterdag de baretmuz. (10.30 Geen Ja. geen nee 167ste aardsatelliet in de Kosmosse- 11 00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Express lie gelanceerd. Het was de vierde lancering van een Kosmos dagen en de zevende van deze maand. De nieuwe Kosmos draait in 89,2 i minuten om de aarde in een baan die varieert tussen 286 en 201 km boven de aarde. De hoek van de baan met de evenaar is 51,8 graden en a apparatuur werkt normaal. Ook weer zijn geen nadere gegevens ot de apparatuur verstrekt. De Kosmos- zang. Nl%:* V2.25-22~3*o Journaal. serie omvat zowel weersatellieten als Nederland 11 aile andere wetenschappelijke satel- NTS: 20.00 Nws. in 't kort. nts lieten. Volgens Westelijke waarnemers £0.05 The Virginian TV-film 21.15 I Nws. I Nws. 1502 Mix: gevar (16.00 Nws.). 17.00 N\ 55555en en 66666en. TELEVISIEPROGI Nederland I NTS: 18.45 De Mir 19.25 Paulus van Tarsu! landse correspondenten. 22.15 Koor- satellieten onder. Concours Musical International ibeth de i Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5