Christelijke partijen ebben beleid bepaald" Wilson bij De te gast Gaulle „Dank voor uw steun" VRIENDEN VAN WASSENAAR' VERWELKOMEN 1000ste LID Johnson: „troepen terug" UDAG 19 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Ir. Acintjes op AR-partijconvent lens zijn rede voor het Partij- is de waarnemend fractie- liter van de ARP in de Twee- mr. W. Aantjes zaterdag ile opmerking gekomen, dat de lijn van de laatste 15-ja- [jeringsbeleid meer continuëteit opmerkelijke verschillen. Op daarvan zou hjj de stel- irillen verdedigen dat niet de de PvdA of de samenwerking liristelijke partijen met één van het beleid allereerst bepaalt, dat het juist de christelijke zijn geweest, die voorop en zich daarbij van de steun erden van WD of PvdA. Aantjes meent, dat de stel- een combinatie met de of met de VVD op zichzelf «lend is voor elk vooruitstre- f conservatief karakter beleid, in 't programma van linet geen steun vindt. De stel- trouwens ook niet houdbaar VOORSCHOTEN ijbeen gebroken het aanleggen van een riolering Raadhuislaan in Voorschoten i-jarige inwoner van Wasse- dienst van de fa. Stam uit hoten vanochtend bekneld ge- tussen twee rioolbuizen. Bij het brak hij een dijbeen. De heer H. J. Straatman uit naar is aan de Vrije Universi- n Amsterdam cum laude ge- reerd tot doctor in de genees- Marianne Boekkooi en mej. n Breda uit Oegstgeest, leer- van de Kunstnijverheidsschool ivelhorstschool" in Delft, heb- diploma A en B behaald van eniging van handenarbeid voor handvaardigheid voor iding. LEIDERDORP bejaarden jngen uit er autobussen hebben ruim 160 en uit Leiderdorp zaterdag een reisje richting Noord- gemaakt. Na een koffiepauze irand in Bergen, werd via de mmermeerpolder teruggereden, Avifauna te dineren, praeses was burgemeester mr. Gallas, die allereerst de gehele lorpse gemeenschap, die door de voor dit doel gehou- llecte, jaarlijks deze uitgaans- nogelijk maakt, dank bracht, jen sprak de burgemeester ti van dank tot het comité, ds. tonnef, pastoor Baeten, dokter erna, de wijkzusters Prins en aarle, en de begeleiders. de laatsten sprak ds. Hon- idat de heer Giezen namens arden had bedankt, richtte de van het comité dankwoor- een ieder, die op één of an- |ze aan de organisatie en de ng van de tocht had meege- ifgegaan door een geluidswa- iveerde men om half tien weer pdorp. t de duiven vlogen postduivenvereniging „War- hield een wedvlucht voor ou- en vanaf Pont Maxense (af- 150 km). In concours waren ten, gelost om 10.30 uur. Aan- eerste prjjsduif om 16-32- uitslagen luiden: J. de Dunne ,J. v. Seggelen 3, Dr. J. Wen- J. Colsen 7, A. v. d. Drift 8. Fair wint nooi van etls Vooruit" iVarmondse tafeltennisvereni- iteeds Vooruit" heeft zondag Ktbaltoernooi georganiseerd, werd deelgenomen door Noordwjjkerhout, Steeds Play Fair uit Leimuiden. veld van het seminarie kwa- -y Fair en Steeds Vooruit als tegen elkaar uit. Nadat de met 3-1 was ingegaan, Leimuidenaren deze wed- 8-1. De ontmoeting Steeds fNSSS eindigde eveneens in lerlaag voor de Warmonders. tssende wedstrijd tussen NSSS Pair werd 'n gelijk spel (1-1), laatsgenoemde vereniging de Plaats voor zich opeiste door fschoppen beter te benutten. in het licht van de geschiedenis van de laatste 15 jaar. Mr. Aantjes, constaterend, dat er tot het jaar 1959 geweldige vorde ringen op het gebied van de sociale voorzieningen zijn gemaakt, kan zich niet aan de indruk onttrekken dat in die periode de groei van de wel vaart is onderschat. Op grond van de vroegere conjuncturele ervaringen is teveel uitgegaan van de gedachte dat er spoedig een einde aan de hoogconjunctuur zou komen en dat dan de tijd gekomen zou zijn om op grote schaal een openbarewerkenbe- leid te gaan voeren. Dat heeft geleid tot 'n betrekkelijk terughoudend be leid inzake de grote investeringssec toren zoals de woningbouw, de wegenaanleg, de recreatie enz. Ge leidelijk is er een duidelijke her oriëntatie opgetreden. De heer Aantjes vindt, dat er een duidelijke tendens is dat de leek in WASSENAAR Pauselijke ouderscheiding voor collectant Gisteren heeft het collectantencol lege van de St. Josephkerk feest ge- viert ter ere van haar voorzitter, de heer Jac. F. Oijk, die 25 jaar gele den het voorzitterschap aanvaardde. In de St. Josephkerk werd 's mor gens half elf een H. Mis opgedragen voor de jubilaris en daarna was er voor de collectanten en hun echtge noten een feestelijke bijeenkomst in Huize Den Deyl. De leiding van deze bijeenkomst had nu eens niet voor zitter Odijk, maar de heer Jac. Van der roft, die zijn collega's, pastoor J. de Bouv're en de kapelaans Van der Meer en De Mosselaar en de le den van het kerkbestuur verwelkom de. De pastoor nam daarna het woord en schetste in een geestige toespraak de verdiensten van de heer Odijk, die zo'n dertig jaar collectant is en nu zijn zilveren jubileum viert als voorzitter. Pastoor De Bouvère dankte de heer Odijk voor de leiding, die hij aan het werk van de collectanten geeft. Het heeft er in de afgelopen 25 jaren aan meegewerkt, dat er een fabelachtig bedrag binnenkwam en geld is nu eenmaal een onmisba re factor in een parochie. De pastoor was blij, ook op tast- j bare wijze uiting te kunnen geven I aan de waardering, die de heer Odijk i voor zijn toegewijze plichtsbetrach- j ting verdient: hem is de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- tifice" toegekend. Mevrouw Odijk speldde haar echtgenoot het pause lijke erekruis op de revers. De heer E. van Leusden voerde daarna, als oudste lid van het colle ge, het woord namens de collega's en overhandigde de zilveren voorzitter een fraaie kleurenets van de Dorps kerk, gemaakt door de Wassenaarse kunstenaar H. E. Roodenburg. de draagmedaille van de pauselijke on derscheiding en een boeket bloemen voor mevrouw Odijk. Er was daar na gelegenheid de jubilaris en zijn echtgenote en kinderen geluk te de politiek mondig wordt. Bij de rooms-katholleken zou hij dat wil len aanduiden als „declericali- sering". Bij de andere christelijke partijen spruit het voort uit een zich werkelijk toeleggen op een realise ren van christelijke politiek. Over de werkloosheid in ons land zei spreker dat zijn fractie het re geringsbeleid terzake zorgvuldig en kritisch zal blijven volgen. ZOETERWOVDE Drievoudig priesterfeest Op zondag 16 Juli is er in de „Meerburgkerk aan de Hoge Rijn dijk in Zoeterwoude groot feest. Op die dag zullen twee parochiezonen pater Frans v. d. Poel o.f.m. en pa ter Theo Pieterse s.J.c. hun eerste plechtige mis vieren. Dit doen zij sa men met de heeroom van Frans v. d. Poel, die op die dag zijn 25-jarig priesterfeest viert. Onder leiding van de heer P. Overdevest zijn aan de Hoge Rijndijk wonende klasgenoten reeds begonnen met de voorbereiding van de feestelijkheden. Namens de parochie zal aan deze feestelingen een waardig cadeau worden aange boden. Om hiertoe te komen is in de diensten van zondag een extra collecte gehouden. De heer G. P. de Gunst uit Lei derdorp is aan de Ned. Economische Hogeschool in Rotterdam geslaagd voor het propaedeutisch examen eco nomie. De heren T. W. G. M. Straathof en J. G. Scholte, beiden uit Wasse naar, zijn aan de Ned. Economische Hogeschool in Rotterdam geslaagd voor het propaedeutisch examen eco nomie. De heer C. Steenlage uit Voor schoten is aan de Ned. Economische Hogeschool in Rotterdam geslaagd voor het propedeutisch examen eco nomie. Rondreis door Zuidwest-Afrika Diplomatieke vertegenwoordigers van Portugal, Nederland en Rhodesië zijn gisteren een rondreis van zes da gen door Zuidwest-Afrika begonnen. Verwacht wordt, dat dit bezoek het eerste van een reeks zal zijn. De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Muller, had in het parlement gezegd, dat geen mis sie van de .N. in Zuidwest-Afrika zal worden toegelaten, maar dat bij Zuid-Afrika geaccrediteerde diploma ten 't gebied zouden kunnen bereizen als gasten van de regering. De eerste groep bestaat uit ambas sadeur De Menses Rosa van Portugal, E. J. baron Lewe van Aduard van Ne derland en de geaccrediteerde verte genwoordiger van Rhodesië, Gaunt. Siemon de Koker voor de NCRV Woensdag zal de Nieuwkoopse mu ziekleraar en dirigent van het Nieuwkoopse kinderkoor „De Plas- sertjes" het hammondorgel voor de NCRV bespelen. Deze opnamen zul len op een later tijdstip worden uit gezonden. Medewerking aan deze opnamen worden verleend door Ge rard Bezij. slagwerk, slagwerk en Leo van Laeré. De heer J. Bijlsma uit Voorschoten is aan de Rijksuniversiteit van Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen Franse taaien letterkunde. Onbewust van het feit, dat haar vader mei al het andere ambas sadepersoneel uit Moskou moest vertrekken, kwam deze zeer jeug dige Israëlische in haar grappige zetel op Schiphol aan. Ze zat prinsheerlijk. De Vereniging van „Vrienden van Wassenaar," die ruim 2 maanden ge leden werd opgericht en die zich tot doel stelt de burgerzin in Wassenaar te bevorderen en in samenwerking met het gemeentebestuur Wassenaar Burgerlijke Stand Ï.FinEN Dit ZOETERWOUDE longe stier door trein gedood eks 11.30 uur zaterdagmorgen r hoogte van Rijksweg 4a en leü Poortseweg in Zoeterwoude 'n s Dge stier door 'n trein uit Lei dereden. Dit ongeval geschied I l fdat de stier over een sloot r« laan en op de rails terecht c4 a. Het treinverkeer werd door ;t ïeval 15 minuten gestremd. GEBOREN Hester, d. v. O. J. Spierenburg en I. Krijger; Margrethe Anne-Marte. d. v. G. W. T, M. Thomassen en E. H. van der Hoeven; Linda Loralne. d.v. L B. de Blaer en H. Büttner; Adwin Gerardus Johannes, z. v. J. G. Blikman en M. J. van der Meer; Johanna Hen- drika, d. v A. Hogeweg en J. B H. de Vries; Ingrld Helena, d. v. G. Hage- man en H. van der Vos; Anna Christi na. d. v. C. J. Ruiten en C. van der Graaff; Ingrid Jolanda, d. v. E. van der Hart en J. H. Strik; Petronella Wilhelmina, d. v. C. J. van der Wiel en J. M. de Winter; Anita Wilhelmi na Gemma, d.v. P. J. -de Groot en M. van Polanen; Rene, z. v. J. J. de Looff en E. van Hakken; Richard Ro bert Cristian, z. v. j. J. de Longte en P. Noordljk; Klrsten Hannelore Nan cy Miriam, d. v. N. A. van Hoof en M. A. C. Hermus; Maria Antonla, d. v. A. J C. Harmsen en A J. ter Heijden. OVERLEDEN C. Bouwman. 71- Jaar. man; J. Oudenbroek. 46 Jaar. echtgenote van J. S. Melgert; J. H. de Jong, 79 Jaar, echtgenote van A. L. Bouwmeester: G. C. Bos. 77 Jaar. vrouw; C. de Vreugd, 53 Jaar. man; C. J. van der Plas, 15 Jaar dochter. WARMOND Viswedstrijd Padox - Elma In de haven van de N.V. Padox in Warmond werd zaterdagochtend een viswedstrijd gehouden tussen de leden van de personeelsvereniging van Padox Panagro en Elma (Maas sluis). Om 9 uur begon de eerste ronde van één uur. Na het tweede uur werd de balans opgemaakt. El ma bleek het best uit de bus te zijn gekomen met een gewicht van 2835 gram tegen 805 gram voor P.WP. De persoonlijke uitslagen luiden: 1. T. Haak 540 gr, 2. T. Brül 350 gram; 3. J. Brul 300 gram; 4. K. Ouwen- hand 300 gr. 5. B. Vermaas 260 gr. De prijzen werden met een toepas selijk woord uitgereikt door de di recteur van Padox-Panagro, de heer De Zeeuw. Na afloop werd gezamen lijk een lunch gebruikt, in „Hotel „De Stad Rome". (Van onze Parijse correspondent) Voor twee dagen is de Britse premier Wilson, die gister avond om 18.06 uur in gezel schap van zijn echtgenote op het vliegveld Orly arriveerde, de gast van het Franse staats hoofd generaal De Gaulle. Ofschoon de Franse president zijn gast de allerhoogste eer heeft willen bewijzen door hem het gerestaureer- President Johnson heeft vandaag voor radio en t.v. verklaard, dat „de troepen stellig teruggetrokken moe ten worden" in de nasleep van de oorlog In het Midden-Oosten. In zijn eerste grote politieke rede over de na-oorlogse Israëlisch-Ara- bische crisis verklaarde Johnson dat Israël en de Arabische landen de vredemakers moeten zijn. Hij be loofde Amerikaanse steun zowel door middel van de Verenigde Naties als op andere manieren. Het Franse persbureau AFP gaf de volgende samenvatting van John sons rede President Johnson veroordeelde de bewapeningswedloop in het Midden- Oosten en deed een beroep op de Verenigde Naties de leden te ver plichten opgave te doen van alle mi litaire leveranties aan dat gebied. Amerika is bereid elk voorstel te steunen dat erop gericht is de nor male toestand in het Midden-Oos ten te herstellen. Hij was van mening dat terug trekking van troepen noodzakelijk is, maar dat tevens het recht van een volk om te leven moet worden erkend. Daarom moet het vluchte lingenprobleem opgelost, de vrije doorvaart verzekerd. dc bewa peningswedloop beperkt en de poli tieke onafhankelijkheid en territo riale Integriteit geëerbiedigd worden. De wereld, aldus de president, wacht nu op het vervolg van de ge beurtenissen, want de wereldvrede staat op het spel. Johnson zei het te betreuren dat er in Vietnam geen voortgang op de weg naar vrede wordt gemaakt. Amerika stelt alles daartoe in het werk en is bereid op elk ogenblik het beginsel van beper king van de militaire activiteit te aanvaarden. de Grand Trianon van Versailles, waar eens Lodewijk de veertiende in al zijn schittering troonde, als eerste officiële gast als onderdak te bieden, werd de Frans-Engelse topconferentie internationaal gezien by voorbaat toch al wel wat overschaduwd door de zitting van de Algemene Verga dering der Ver. Naties, die vandaag in New York bijeenkomt: Vergeleken by die laatste gebeurtenis, waarbij de oorlog of de vrede in het Mid den-Oosten op het spel staat, mag aan de samenkomst in Versailles nu eerder slechts een regionaal gewicht worden gehecht. De oorspronkelijke inzet van het Frans-Engelse beraad was de kan didatuur van Groot-Brittannië voor de Euromarkt, waarvan generaal De Gaulle, zacht gezegd, geen overver hitte voorstander is. Welwillend stemmen Een agenda is voor de besprekin gen in Versailles, waaraan door de beide ministers van Buitenlandse Zaken, die in New York vertoeven, dus niet zal kunnen worden deelge nomen, niet opgesteld, zodat de twee staatslieden ook over de jopgste ont wikkelingen in het Midden-Oosten zeker van gedachten zullen wisselen. In dat verband schrijft men in Parijs Wilson het voornemen toe te pogen zijn gastheer wat wel willender te stemmen door De Gaulle zijn bewondering te getuigen over de houding die hy tijdens en na het conflict terstond had aangenomen. Een houding van neutraliteit, zoniet neutralisme, waaraan, na enkele da gen van weifeling, Engeland ezl neef gen van weifeling, Engeland zelf een voorbeeld had genomen. Een ander argument om Engelands toetreding tot de EEG te vergemakkelijken zou Wilson voorts willen ontlenen aan het jongste besluit van zijn regering geen raketten meer in Amerika te kopen. Zoals men zich herinnert, had generaal De Gaulle in 1963 zich op de Amerikaans-Engelse samen werking ten behoeve der Polaris-ra- ketten als een zijner sterkste bewijs redenen beroepen om de eerste kan didatuur van Groot-Britannië van de hand te wijzen. Harde dobber In Parijs gaat Wilson door als een der weinig staatslieden, die De Gaul le persoonlijk eigenlijk wel mag. Maar anderzijds heeft de generaal bij zijn staatkunde zich zelden door persoonlijke sympathieën laten lei den en, politiek gesproken, zal pre mier Wilson deze twee dagen dan ook een harde dobber hebben om het Franse staatshoofd van zijn gere serveerde gevoelens jegens een En gelse toenadering tot het Europese continent te genezen. groen te houden en de leefbaarheid van de gemeente te vergroten, heeft onlangs haar 1000ste lid ingeschre ven. Op een bijeenkomst ln de hal van het Wassenaarse raadhuis voor dit doel gaarne beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur is dit duizendste lid, de heer D. Bak ker, Langstraat 47, officieel verwel komd. Hem werd door mr. Th. Hal- bertsma, voorzitter van de vereni ging, een boompje in een fraaie sier- bak aangeboden. Burgemeester mr. W.J. Geertsema opende de samenkomst met een wel komstwoord, waarin hij het bestuur gelukwenste met een zo voorspoedige groei van het ledental. Een vereni ging als die van d e Vrienden van Wassenaar kan in de gemeente een bijzonder nuttige functie vervullen door by de ingezetenen belangstel ling te wekken voor de probiemen, die in Wassenaar aan de orde zijn. De doelstellingen van de Vrienden van Wassenaar het groen houden van Wassenaar en de leefbaarheid bevorderen lopen volkomen paral lel met het beleid van het Wasse naarse gemeentebestuur. Alle plano logische maatregelen, die er sedert 1945 door de raad zijn genomen herzieningen van uitbreidingsplan nen e..d waren erop gericht het karakter van Wassenaar als woon- gemeente te handhaven. Kappen van bomen Wat dc bomen betreft waarover de vereniging zich zoveel zorgen maakt zei de burgemeester, dat het gemeentebestuur daarmee wat won derlijke ervaringen opdoet. Men komt in Wassenaar wonen omdat er zoveel bomen staan. Men is er erg op gesteld, dat de bomen in de tuin van de buurman gespaard blijven, maar intussen is er een onafzienba re stroom van aanvragen van in gezetenen, die vergunning willen hebben om bomen in eigen tuin te mogen kappen, omdat zij in de weg staan of licht wegnemen. De burgemeester wenste het be stuur van de Vrienden van Wasse naar een verdere voorspoedige groei van de vereniging toe. Mr. Tj. Halbertsma hield vervol gens een toespraak, waarin hy een en ander over de vereniging vertel de. Een gemeente, aldus de heer Hal bertsma. kan voor haar inwoners eerst dan een goede en harmonieu ze woongemeenschap zijn, als zij een samenleving vormt waarin niet de individuele buregr als een afgeslo ten eilandje temidden van de plaat selijke verkeersstroom verkeert, doch in die samenleving de contacten vindt, welke voor hem of haar waar devol en veelal zelfs onontbeerlijk zyn. Hij sprak waarderende woorden over het progressieve denken van de gemeenteraad en herinnerde aan de discussies over de verkeerswegen door Wassenaar. Met bezorgdheid heeft de vereniging kennis genomen van de plannen van Rijkswaterstaat voor de bouw van een kolossale ver- diepingen-structuur by het viaduct. Verheugd is het bestuur over het feit, dat de Minister van Verkeer en Waterstaat het voornemen heeft een beslissing te gaan nemen over het tracé van de voor Wassenaar zo belangrijke provinciale weg no 1 door de duinen. Niet alleen over verkeersproblema tiek wil de vereniging zich beraden, zij wil ook gaarne pleiten voor sport velden, speelruimten, voor recreatie en de bevordering van de cultuur. Plannen In studie is een plan voor een cul tureel centrum in Wassenaar. Te vens is in voorbereiding de opzet en de organisatie van een „recreatie- studiedag", waarop deskundigen op het gebied van planologie, sociologie en recreatie de recente ontwikkelin gen en vooruitzichten op dit vlak zullen belichten. Ook is door de vereniging in stu die genomen de mogelijkheid om tot een „groenplan" te komen, waarin belangrijke facetten als natuur be scherming. toegankelijkheid van re creatiegebieden en de consequenties van openlucht-recreatie zullen wor den belicht. Mr. Halbertsma besloot zijn toe spraak met de aanbieding van een „groen" geschenk aan het duizend ste lid. een Thuya, de z.g. levens boom die het levende symbool is van de gemeenschappelijke inspanning om Wassenaar groen te houden. Nadat de heer Bakker een geestig dankwoord had gesproken, werd de inschrijving van het duizendste lid beklonken met een feestelijke heil dronk. Uittocht Britse communisten? Een aantal leden is uit de Britse communistische party getreden we gens haar anti-Israël-houding ty- dens de recente oorlog in het Mid den-Oosten. Verscheidene kranten spraken van een „revolte" en een uit tocht. maar de partij zei ln een ver klaring, dat er de afgelopen twee we ken niet meer dan twaalf bedankjes zyn geweest. Syriërs van bestandschending beschuldigd Israël heeft Syrië beschuldigd van schending van het een week oude be stand. Volgens een legerwoordvoer- der in Tel Aviv waren zondag drie Syrische pantserwagens ten noorden van de Syrische stad Koeneitra naar de bestandslyn gereden waarna ze het vuur hadden geopend op de Is- liërs. De Israëlische troepen hadden de Syriërs verdreven, zo zei de woord voerder. Het incident speelde zich omstreeks 15.30 uur plaatseiyke tyd af. Koeneitra, gelegen op ongeveer 15 km van de Syrisch-Israëlische grens, was door de Israëliërs op de laatste dag van de zesdaagse oorlog ingeno men. Langs de bestandslyn bevinden zich VN-waarnemers. Engelse vrouwen worden spionnen Acht duizend Britse huisvrou wen zullen deze zomer, als zy met vakantie op het vasteland van Europa vertoeven, spionage werk verrichten. Gewapend met ïysten zullen zy in de continen tale winkels de pryzen noteren, die gevraagd worden voor boter, 1 eieren, brood, instant koffie en lamsvlees. De hulsvrouwen zyn lid. van „Boycott", een nationale orga- nisatei, die ten doel heeft de pryzen van het levensmiddelen pakket te verlagen. Het doel van de actie is aan de weet te komen in hoeverre een toetreding van Groot-Brit - tannië van invloed zal zyn op het huishoudeiyke budget. ARCHEOLOCEN UITGEWEZEN Alle Britse en Amerikaanse archeo logen die in Egypte werkten zijn uit gewezen. hun uitrusting is in beslag genomen, zo meldde het in Cairo ver schijnende blad „Al Goumhouria" hedenochtend. Oegstgeest wint voetbaltoernooi Het zaterdagmiddag op het sport terrein ln Hazerswoude gehouden toernooi voor reserve-elftallen heeft een zeer sportief verloop gehad. Uit eindelijk ging Oegstgeest met de eerste prijs strijken. De uitslagen luiden: poule I: St. BernardusOegstgeest 13. Katwijk Lisser Boys 0—0, Sit. Bernardus— Maasdyk 0—1, Oegstgeest—Lisser Boys 1—0, Katwyk—Maasdyk 1—2, St. Bernardus Lisser Boys 20. Oegstgeest Maasdyk 10, Katwyk —St. Bernardus 5—1, Lisser Boys— Maasdyk 0—3, Oegstgeest Katwyk 02. Daar in deze poule Maasdyk en Oegstgeest eindigden met een ge lijk aantal punten, moesten straf schoppen worden genomen wie tegen de winnaar van poule II zou uitko men. Oegstgeest benutte de meeste strafschoppen en kwam daarmee in de finale. Uitslagen poule 2: Haz. Boys GWS 1—0, Jodan Boys—Leiden 1—0, Haz. Boysde Lier 31, GWS Leiden 1—2, Jodan Boys de Lier 00, Haz. BoysLeiden 10. GWS de Lier 02, Jodan BoysHaz. Boys 21, Leidende Lier 00, GWS— Jodan Boys 0—2 Eerste werd Jodan Boys. De finale tussen Jodan Boys en Oegstgeest gaf een iets sterker Oegstgeest te zien, maar in de eerste speelhelft kwam het niet tot doel punten. In de 5de minuut van de rweede helft werd de Jodan Boys- doelman verrast door een zeer hoge bal vanaf de middenhelft. Even later werd het 20 door een strafschop. De wedstrijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Maasdyk, dat in Haz. Boys geen party had. Ook hier werd de uitslag 20. Succes voor D.V.S. Het tamboer- en trompetterkorps D.V.S. uit Katwyk aan Zee heeft za terdag deelgenomen an het con cours in Numansdorp. De Katwykers boekten een groot succes. In de su perieure afdeling werd met 165 pun ten een eerste prys behaald. Er na men ongeveer twintig korpsen aan dit concours deel. Israëliërs uit Moskou in ons land Met een lijntoestel van de KLM kwam gistermiddag het voltallig personeel van de Is raëlische ambassade in Moskou op schiphol aan. Nadat de Sow- j et-Unie acht dagen geleden de diplomatieke betrekkingen met Israel had verbroken moest de ambassade worden gesloten. Op Schiphol zei de uit Moskou vertrokken Israëlische ambassadeur de heer K. Katz: „Ik stel er prys op uit naam van alle leden van myn ambassade, maar zonder twyfel ook namens onze regering uitdrukking te geven aan de dankbaarheid, die wy gevoelen voor de Nederlands ambassade in Moskou, die de Israë lische belangen voor ons gaat be hartigen, nu we dat zelf niet mee: kunnen doen. In de afgelopen 8 da gen hebben wy reeds daadwerkeiyb ondervonden hoe doelmatig die hulp is en met hoeveel warmte en sympa thie ze ons wordt verleend". Tydens de tussenlanding in War schau stond gisterochtend op het vliegveld de Nederlandse ambassa deur in Polen gereed om de ver trekkende ambassadestaf te groeten. Ook dit biyk van attentie waardeer de de heer Katz ten zeerste. De uit Moskou geëvacueerde staf bestaat uit tien families van teza- nen 32 personen (inclusief vrouwen n kinderen). „We hebben inderdaad uimschoots gelegenheid gehad om >nze bezittingen te pakken en ons /ertrek voor te bereiden", aldus am- oassadeur Katz, „Maar er was ook geen dringende reden om ons een sneller vertrek op te dringen. Dat zou in omstandigheden als deze ook hoogst ongebruikeiyk zyn". Het hele gezelschap werd van Schiphol in auto's, naar Hotal At lanta aan het Leidseplein in Am sterdam gebracht voor een kort ver- biyf in ons land. De ambassadeur verwachtte, dat hy met de meeste leden van zyn staf reeds vandaag verder zou reizen naar Israël.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13