Weg in het Langeveld kost ruim f 1 miljoen Dorpshuisactiviteiten in Haarlemmermeer Lage prijzen in IJinuiden Richtlijnen gemengde huwelij kssluiting Randweg komt eerst aan de beurt NOORDWIJK KOOPT DE BOERDERIJ BOERENBURG" Ds. J. Zwijnenburg overleden Geschil over rijksweg 6 bij Schiphol NOORDELIJKE ZEEWEG OPEN IN DE ZOMER MINI AUTO'S MINI PRIJZEN MORRIS Tussen r.-k. en prot. partner Dr.H.M.Kiiitert hoogleraar VRIJDAG 16 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Groots plan van Noordwijks gemeentebestuur B. en W. van Noordwijk vragen de lid ruim één miljoen gulden te vo eren voor de uitvoering: van de eer- Ie fase van de aanleg van een ver- indingsweg tussen Noord wijk a. Zee bet Langeveld. Met grote voort- irendheid wordt door het gemeente- stuur aan de realisering van deze linnen gewerkt. De nieuwe weg, die een totale lengte leeft van ongeveer 5290 meter, zal badplaats verbinden met een van mooiste gebieden van de gemeen- In dit aan natuurschoon zo rijke sdeelte van het Langeveld liggen van prachtige kampeerterreinen, bcb de vegen er heen verkeren ln jn deplorabele toestand. Bet gemeentebestuur stelt zich voor nt het gedeelte van de weg uit te jeren, gelegen tussen de Langevel- slaan en een punt, gelegen onge ler 740 meter ten zuiden van de ulndamseweg. ün dit tracé is ■epen de zogenaamde Randweg. De Het gemeentebestuur van Noord- lijk is ar langs minnelijke weg in d overeenstemming te berei- (n met de eigenaren mevrouw A. •Balkenende en de heer Wassenaar over de aankoop a de boerderij ,3oereniburg" en de iirbij behorende gronden, tezamen out bijna 6 hectare belangrijke project had de ge- aente nodig om de nieuwe wijk «renburg, het grootste uitbrei- gsplan van Noordwijk, te kunnen Èseren. let deze aankoop is een bedrag i ruim f 300.000.gemoeid. Daar- komt nog eens een bedrag van 5.977.voor het afkopen van clïtrechten en de daarmee verband diende bedrijfsschade. B. en W. len de raad voor hun fiat aan s aankoop te geven. ..ver de verkoop van gronden, ge- Rn in de Klei, tot een oppervlakte bijna 12 hectare, welke gronden gemeente destijds heeft aange- ïffccht van de familie Parlevliet, wor- 00 m thans onderhandelingen gevoerd. lengte van dit gedeelte van de nieu we verbindingsweg bedraagt onge veer 2555* meter. Het tracé van de weg is bepaald Ln nauw overleg met het Staatsbos beheer, omdat bij de realisering op vrij grote schaal gronden van de staat zjjn betrokken. De nieuwe ver keersweg zal bestaan uit een rijweg, een voetpad en een rijwielpad. Aan de ingebruifcgeviing van de grond heeft het Staatsbosbeheer de Voorwaarde verbonden, dat de ge-1 meente tegelijk met de nieuwe ver keersweg zal aanleggen een 3 meter brede rijweg, die vanaf de Randweg toegang zal geven tot het kampeer terrein ..Pieter Horisdal" en boven dien nog een paar aftakkingen ge creëerd worden voor de aanleg van parkeer- en piok-nick plaatsen. De kosten van het andere gedeelte van de weg ongeveer 2735 meter dat in een volgende fase uitge voerd zal worden, worden geraamd op f971.000.buiten de kosten van de grondaankoop. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om voor de uitvoering van dit miljoenenproject bij de provinciale ADVERTENTIE water, is plotseling op ruim éénen vijftig jarige leeftijd in zijn pastorie overheid een subsidie aan te vragen, j in Oudewater overleden. De begrafe- Ds. J. Zwijnenburg, predikant van voorgaan ds. Joh. Verwelius uit de hervormde gemeente van Oude-1 Waddinxveen. Ds. Zwijnenburg werd in 1941 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland op 28 september 1941 be- Indien de we gbij de quaitaire we gen zou worden ingedeeld, zal de ge meente een belangrijk deel van de jaarlijkse lasten en de onderhouds kosten terug krijgen. nis vindt morgenmiddag op de her vormde begraafplaats te Oudewa ter plaats, nadat vooraf om half twee ln de gereformeerde kerk een rouwdienst is gehouden, waarin zal In het zojuist verschenen jaarver slag van de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer-Zuid, over 1966, wordt melding gemaakt van het feit, dat de zich in talloze frpetten mani festerende resultaten het bestuur de nodige voldoening hebben gegeven en dat de energie werk opgebracht de taak in het geheel van de S.D.H.Z. zo goed mogelijk te verrichten. De Stichting bestond in augustus van het vorige jaar tien jaar en uit de kritieken van de aangesloten dorpshuizen in Haarlemmermeer zuid kan geconcludeerd worden, dat de SD.H.Z. in een grote behoefte voorziet. Beinsdorp Het bestuur zal trachten aan het door alle afd. uitdrukkelijk uit gesproken verzoek om meer prakti sche hulp, tegemoet komen door de aanstelling van een buurthuisleider. Het dorpshuiswerk in Beinsdorp kwam goed op gang dank zij het be gin 1966 geopende dorpshuls. Er wer- Burgemeester Drost van Rheden bood Prins Margriet ga lant de hand, toen zij na een rondrit door De Steeg een flinke s-prong moest maken uit de hoge koets. De Prinses was gisteren in De Steeg om het internationale folkloristische festival te openen, waaraan door dansgroepen uit zes landen wordt deelgenomen. den avonden georganiseerd en de dorpsraad kwam regelmatig in ver gadering bjjeen. Ook de jeugdcom missie heeft niet stil gezeten en or ganiseerde regelmatig dansavonden. De schildersclub „Jong Talent" telt tien leden en zal in de toekomst een expositie houden. Vooral de han- denarbeidclubs hadden in 1966 een grote belangstelling, terwijl voor de klaverjasclub „Beinsdorp" regelmatig kaartavonden werden gehouden. De bejaardenmiddagen blijken ook een succes te zijn. Elke zondag vindt er ln het dorps huis een kerkdienst plaats van de hervormde gemeente, terwijl de ge reformeerde kerk er regelmatig wijk bijeenkomsten belegt. De toneelver eniging „Ons Genoegen" zal het op prijs stellen als in het dorpshuis een uitbreidingk komt v. de toneelaccom modatie, zodat men voor de opvoe ringen terecht kan in eigen dorp. De IJsclub „Juliana" heeft met de gemeente kontakt opgenomen, be treffende de aanleg van een ijsbaan achter het dorpshuis. Burgerveen De dorpsraad van Burgerveen ziet terug op 'n geslaagd jaar. Hij droeg er veel toe bij de samenleving in de buurtschap levendig te houden. De zondagsschool „Jachim" telt 24 kinderen en mag derhalve ook als een succes worden gekenmerkt. Goed gaat het ook met de christelijk ge mengde zangvereniging „Advendo", die vijftig leden telt. Rijkswaterstaat en de provincie Noordholland hebben tot nu toe nog geen overeenstemming weten te ver krijgen over de aftakking van de nieuwe rijksweg 6 naar de (provin ciale) Schipholweg. Rijksweg 6. die dwars door Badhoevedorp loopt, zal begin augustus worden opengesteld tot aan het klaverblad bij rijksweg 4. Een probleem is nu echter, dat de genen. die bijvoorheeld naar het oude Schipholareaal (Fokker) moeten, weer op de Schipholweg terecht moe ten komen. Er is een afrit c.q. oprit, gepland van de rijksweg 6 naar de Schipholweg, maar over de aanslui ting zijn moeilijkheden ontstaan. De provincie wil by de kruising Schipholwegrijksweg 6 een zgn. „Staphorster-kruising", wat inhoudt dat tussen de rijbanen een rustpunt komt waar het motorverkeer kan wachten tot de rijbaan op de Schip holweg vrij is. Rijkswaterstaat wil hier echter geen toestemming voor geven en is slechts bereid er een „ge woon" kruispunt van te maken. Ge zien de verkeerssituatie ter plaatse acht de provincie dit op haar beurt onverantwoord. Vanaf het kleine klaverblad ten westen van Badhoevedorp tot aan de Schipholweg ligt wel reeds een dam, maar de bestrating ontbreekt. In de gemeente Haarlemmermeer heeft men met gemengde gevoelens van de onenigheid tussen de beide instanties kennisgenomen. Het komt er op neer dat de gemeente het slachtoffer wordt. Het verkeer, dat op rijksweg 6 zal rijden en naar de Schipholweg moet, kan deze weg slechts bereiken via enkele (te nau we) straten in Badhoevedorp tot aan de Sloterweg. Eerst dan kan men zo wel naar links als naar rechts afslaan de Schipholweg op. Niet alleen perso nenwagens, maar ook het veelvuldige vrachtverkeer zal dan door Badhoe vedorp moeten rijden, terwijl de straten er niet op zijn berekend. Ge zien het feit, dat er al wekelijks aan rijdingen voorkomen op het kruispunt Schipholweg (waar niet alleen een fietspad, maar ook nog een zgn. vent- weg naast ligt Sloterweg, houdt de gemeentepolitie haar hart vast. Men hoopt van ganser harte dat er een oplossing in het geschil komt, zodat, wanneer rijksweg 6 wordt ge opend. zich geen verkeersmoeilijk heden zullen voordoen. De bejaardenclub moest worden op geheven, omdat er te weinig bejaar den waren. De sjoelclub bleek ook in 1966 weer een gezellige ontspannings club te zijn, bestaande uit 54 leden. De toneelvereniging „de Dukdalf" heeft een ledental van dertig en gaf weer twee geslaagde uitvoeringen. VoOTts zijn in Burgerveen nog de haridenarbeidclub, de ijsclub en de oranjevereniging, die elk op haar terrein veel goed werk doen en in 'n behoefte voorzien waar een dank baar gebruik van wordt gemaakt. Abbenes In Abbenes begon 1966 niet zo bijs ter goed, zodat in februari van dat jaar een enquête onder de bevolking werd gehouden met als doelstelling de vraag of er wel voldoende be langstelling was voor het werk van de dorpsraad. Dit bleek wel het ge val te zijn. Er kwam een nieuw bestuur, dat door de bevolking werd gekozen. Sindsdien gaat het dorps huiswerk in Abbenes ook beter. Er werd een vast winterprogram- ma opgesteld dat volledig kon wor den afgewerkt en van de bevolking veel waardering kreeg. Getracht zal worden een bestuur te vormen voor de ijsclub. Helaas moest de volley balvereniging voorlopig worden op geheven wegens gebrek aan belang- telling. De reeds genoemde enquête wees uit dat het merendeel van de Abbenessers niet voelt voor een nieuw dorpshuis. Wat betreft de verhouding dorps genoten-agrarische bevolking, is er volgens het jaarverslag van de S.D.H.Z., nog altijd een duidelijke scheiding. Op de avonden belegd door de dorpsraad zij altijd maar weinig agrariërs te zien. Overigens is de ker kelijke vertegenwoordiging in de dorpsraad geen probleem. Alle gezind ten hebben zitting in de dorpsraad en ieders mening wordt gerespeo- teerd. Lisserbroek Het afgelopen jaar is voor het dorpshuiswerk in Lisserbroek in ve lerlei opzichten een goed jaar ge weest, niet alleen wat de activiteiten, maar zeer zeker wat de medewer king van de Lisserbroekers betreft. Het voörnamste punt in Lisser broek, dat de jongste telg is binnen het kader van de S.D.H.Z., was wel de actie ten behoeve van de bouw van een eigen dorpshuis. De bevolking stond er volledig achter, zodat een flink bedrag in de kas kwam. Het dorpshuis in Lisserbroek wordt een vergrootte uitgave van dat in Beins dorp. De plannen en activiteiten voor 1967 wordt een voortzetting van 1966. De dorpsraad heeft getracht zijn beleid zodanig te voeren als aange geven staat in de beleidsnota van de S.D.H.Z.. maar men is er in Lisser broek van overtuigd, dat op sommige punten nogal wat aan te merken valt. Daar zijn echter verontschuldi gingen voor. Ook in Lisserbroek is nu een sjoelvereniging, die al dertig leden heeft. Als er eenmaal een nieuw dorps huis zal staan in Lisserbroek, zal ook het verenigingsleven beter en doeltreffender tot zijn recht komen, zo is de mening van de Lisserbroekse dorpsraad. T.V.-monteurs vielen in Noordwijk van de ladder Twee monteurs van een Noordwyk- se firma waren bezig reparaties te verrichten aan een TV-mast op het dak van een villa aan de Dennenweg. Toen de jongste, een 27-jarige radio monteur. de ladder opklom om zijn collega een tang te overhandigen, gleed de trap plotseling onderuit. Bei de mannen vielen en kwamen enkele meters lager op een stenen terras te recht. Een van hen. een 41-jarige radio technicus, brak een pols. Verder lie pen zjj hoofdletsel en inwendige kwet suren op. De monteurs zijn voor on derzoek naar het Diaconessenhuis te Leiden gebracht. vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Noorden in de blassis Leiden. Op 16 juni 1946 verwisselde de thans overledene de ze gemeente met die van Huizen in de provincie Noord-Holland, vanwaar hij op 12 juli 1952 naar die van Nieuw Lekkerland, wijkgemeen- te Kinderdijk, vertrok. Daarna stond Ds. Zwijnenburg nog ruim vijf jaar in Oldebroek en op 10 septem ber 1961 werd hij door ds. B. M. Meijndert uit Woudenberg, toen nog predikant in Waarder, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Oudewater. Kinderoperette in Noordwijk Op dinsdag 27 juni, 's avonds 8 uur geeft het algemeen jeugd- en kin derkoor „Zephyr" in De Rank in Noordwijk haar zomeruitvoeringo.I.v. de dirigente, mej. Reggy Meyler zal de kinderoperette „Blond zigeuner Elseje" van Molly Masters in een Nederlandse vertaling van M. M. Heins-Voskuil worden opgevoerd. Na de pauze brengt het koor be kende operette- en musicalmelodieën ten gehore. Het programma luidt: I. „Das klinget so herzlich" en „Seid uns zum zweiten Mal willkomen" uit de opera „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart; II. „Die Tale dampfen" uit de opera „Euryanthe" van C. M. von Weber; III. „Ja, so singt man nur in Wien!" uit de operette „Indigo" van Johann Strauss; IV. ,Jch bin nur ein armer Wandergesell" uit de ope rette „Der Vetter aus Dingsda" van Ed Künneke; V. „Du solist der Kai ser meiner Seele sein" uit de operette ,Der Favorit" van R. Stolz; VI. „With a little bit of luck" en „Would'nt it be loverly" uit de musical „My Fair Lady" van F. Loewe. De toegang tot dit concert is vrij. Vijftien vaartuigen zorgden don derdag in IJmuiden voor een aan voer van 1.390 kisten vis, 2.830 kl. kistjes vis en 30 stuks stijve kabel jauwen. Er waren 360 kisten en 50 kl. kistjes schelvis. 130 kisten en 140 kl. kistjes wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 90 kisten koolvis, 410 kisten en 2120 kleine kistjes ha ring, 100 kisten haai. 10 kisten en 520 kl. kistjes makreel, 115 kisten schol, 4.700 kilo tong en 65 kisten diversen. De grote schelvis deed f.56, per kist, doch daarvan was maar heel weinig; de overige schelvis kwam niet verder dan f.35, per kist. Voor wijting lag het maximun op slechts f.20, per kist. Gul deed tot f.47, per kist. Voor kabeljauw werd tot f.106, per regel van 10 stuks en tot f.98, per 125 kg betaald. Haring kwam niet verder dan f.22, per kist, makreel tot f.20, Schol vond gretig aftrek voor prij zen tot f. 65 per kist. Weegtarbot varieerde van f. 5,90 tot f. 5,60 per kg, tong van f.5,40 tot f.3,55 per kg. De visserij heeft zich donderdag middag niet geheel onbetuigd gela ten bij de opening van de grotere havenmond van IJmuiden. Toen het „Koningin Wilhelmina" om 3 Buitenlandse koopvaardijschepen zullen dit jaar voor het eerst ge bruik kunnen maken van de scheep vaartroute langs de Russische noord kust, de kortste vaarweg tussen West Europa en de havens van de Stille Oceaan, zo heeft de Russische am bassade in Den Haag bekend ge maakt. De afstand tussen Londen en Jo- koham is via de Poolzee 4.340 zeemij len korter. Zelfs wanneer langzamer moet worden gevaren tijdens het passeren van ijszones zullen de sche pen ongeveer dertien etmalen bespa ren in een richting. De poolvaart zal slechts enkele maanden per jaar mo gelijk zijn en in de tweede helft van juni beginnen. Voor de begeleiding van de bui tenlandse koopvaardijschepen staan Sowjetrussische ijsbrekers klaar, die zijn voorzien van de modernste ra- dionavigatie-instrumenten en fotote- legrafische apparatuur voor de ont vangst v. meteorologische informatie en berichten over de toestand van het ijs, die onmiddellijk op kaarten kun nen worden gereproduceerd op de schepen zelf. Op de route van de noordelijke zeeweg zijn automatische radiobakens geplaatst. uur de havenmond binnenvoer, sïo- ten zich achter de escorterende blus boten van Wijsmuller en Goedkoop ook enkele kotters aan, die in Idel- AD VERTENTIE MORRIS MINI, 1960-1966 vanaf f I960.— MORRIS MINI MINOR, vanaf f. 475.— CITROEN 2 CV-AMI- Break, vanaf f. 2800.— OPEL REKORD 1500- 1700, vanaf f.2150.— VW 1200/Pick up/1500, vanaf f. 2250. RENAULT DAUPH. 4L export, vanaf f. 2475.— DKW Junior de luxe, vanaf f. 2350.— FORD Taunus 17M, '60-'65, vanaf f. 550.— MORRIS 1100, '63-'65 vanaf f. 4950.— FIAT 660/1800/2300 vanaf f. 1600.— MG - A - Midget, vanaf f. 2950. AUSTIN seven-A40- 1100, vanaf f. 750.— Kom nu kijken bij i LEIDSE AUTOBOXEN GARAGE N.V. - LEIDEN Van Oldenbarneveldtstraat 37 Tel. (01710)—54909—51683 Noordwijkse politie schoot vaardig in Katwijk Op de schietbanen in Katwijk von den schietwedstrijden plaats tussen ploegen van de politiekorpsen uit Katwyk. Noordwijk en Wassenaar. De Noordwijkse politiemannen kwa men daarbij met 620 punten op de eerste plaats. Wassenaar werd twee de met 584 punten, terwijl Katwijk als goed gastheer met 579 punten de eer aan de gasten liet. De heer Van Winsen uit Wassenaar, een oud-Noordwijker, leverde de bes te individuele prestatie. In een voor ronde bezette de schutters uit Noordwijk de vijf bovenste plaatsen. Herv. synode staat voor behandeling van belangrijke agenda De Synode van de Ned. Herv. Kerk, die van 19 tot en met 22 juni in Hydepark te Driebergen bijeenkomt, krijgt veel inter kerkelijke zaken te behandelen. In de avond van de eerste zit tingsdag zal zij beslissen of aan de hervormde predikanten en kerkeraden richtlijnen behoren te worden gegeven voor huwe lijkssluitingen tussen een hervormde en een rooms-katholieke partner. Vorig najaar kreeg de synode dit onderwerp eveneens op haar tafel, toen met het advies de her. vormde predikanten te ontraden aan dergelijke gemengde huwe lijkssluitingen medewerking te verlenen. De hervormde synode wilde hiertoe toen niet overgaan. Zij besloot de zaak opnieuw in studie te geven. In de conceptrichtlijnen die thans in deze zomersynode behandeld zul len worden, is het advies aan de hervormde predikanten en kerkera den opgenomen om wel aan een ver antwoorde regeling van een geza menlijke huwelijkssluiting medewer king te verlenen, zy het alleen in die gevallen waarin van rooms-karholie- ke zijde van de niet-rooms-katholie- ke huwelijkspartner geen beloften worden geëist, die voor hem in ge weten onaanvaardbaar zijn en op een verloochening van een eigen christe lijke belijdenis zouden neerkomen. Dr. R. J. Mooi, secretaris voor Al gemene zaken van de hei-vormde sy node, onderstreepte op een gisteren belegde persconferentie, dat de her vormde kerk als eerste kerk, in Ne derland en in het buitenland, derge lijke adviezen voor een huwelijk tus sen een rooms-katholieke en een pro testantse partner voorstelt. Verzoening D In de ochtendzitting van dinsdag 20 juni komt een brief van de ge nerale synode over het leerstuk van de verzoening aan de orde. De brief is opgesteld door prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker uit Groningen, geassis teerd door prof. dr. A. S. van der Woude uit Groningen en prof. dr. H. Jonker uit Utrecht. In de najaars vergadering 1966 van de synode kon overeenstemming worden bereikt. Er lagen toen twee rapporten ter tafel. Kernpunt van de theologische discus sie over dit onderwerp is de vraag, of iemand anders, namelijk Jezus Christus, de schuld van de mens of van de mensen op zich kan nemen. De praeses van de hervormde syno de, dr. G. de Ru, zei gisteren dat het geen eenvoudige zaak is gebleken om binnen de hervormde kerk tot een eensluitend standpunt hierover te komen. Naar zijn mening heeft de synode aan het thans ontworpen stuk goed houvast. Dinsdagavond zal de synode o.m. de bezwaren behandelen die zijn in gebracht tegen een reeds eerder ge nomen besluit om aan de Wereld raad van Kerken in Genève voor te stellen voortaan tot een vaste paas- datum over te gaan. Woensdagochtend komt in de sy node een voorstel aan de orde om als hervormde kerk deel te gaan nemen aan een interkerkelijk beraad over vredesvraagstukken, uitgaande van de vredesbeweging Pax Christi van de R.-K. Kerk en van daartoe aan gewezen organen van de Geref. Ker ken, alsmede van de Remonstrantse Broederschap. Het ligt in de bedoe ling, aldus ds. F. H. Landsman, se cretaris-generaal van de hei-vormde kerk. om gezamenlijk als Nederland se kerken van 8 tot 15 oktober een vredesweek te organiseren en even eens gezamenlijk vanuit de kerken acties te ondernemen en voorlichting te geven over vraagstukken van oor log en vrede. Psalmberijming In de middagvergadering van 21 juni wordt de hervormde synode ver dubbeld, aangezien dan een wijziging van het kerkboek aan de orde is, namelijk de aanneming van een nieuwe psalmberijming, die door een interkerkelijke commissie is voorbe reid. Dezelfde dag zal de synode van over de leer der verzoening geen de Geref. Kerken eveneens bijeenko men. om zich over deze interkerke lijke nieuwe psalmberijming uit t» spreken. Als de synode de nieuwe be rijming aanneemt, zullen deze psal men officieel ter gebruik in de her vormde kerk worden aangeboden, zij het dat de plaatselijke kerken de vrijheid behouden om de oude berij ming te blijven gebruiken. In de slotzitting op donderdag ko men de voorstellen in de synode aan de orde om in Nederland een raad van kerken op te richten, waaraan ook de Geref. Kerken in Nederland en de R-K. Kerk zullen deelnemen. De huidige Oecumenische Raad, waarin beide laatstgenoemde kerken geen zitting hebben, zal in de nieu we opzet verdwijnen. Ds. Landsman zei. dat de nieuwe constructie niet voorschrijft, dat de deelnemende ker ken lid van de Wereldraad in Genè ve moeten zijn. Zaterdag 24 en zondag 25 Juni zal een delegatie uit de synode, eveneens op Hydepark, gesprekken voeren mek een delegatie hervormde jongeren, die kritiek, verlangens en voorstellen komen spuien uit een landelijk opge zet jongerenberaad in de hervormde kerk, waaraan meer dan 10.000 jon geren hebben deelgenomen onder het motto „Kerk 66.-20OO". Het is een soort mini-pastoraal-ooncilie in de hervormde kerk geweest. De her vormde jeugd heeft eerst plaatselijk via gespreksgroepen met kerkeraden. en later met provinciale en classi cal colleges besprekingen over de hervormde kerk gevoerd. Het resultaat van al deze besprekingen zal nu in de eindfase van het be raad „Kerk 66.2000" aan de synode worlen voorgelegd. Dr. H. M. Kuitert, sinds 1965 als wetenschappelijk hoofdmedewerker verbonden aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, is benoemd tot hoog leraar aan deze universiteit om ethiek en de inleiding tot de dogma tiek te doceren. Dr. Kuitert, bekend van de televisie, was voor heen werkzaam als studentenpredi» kant van de Geref. Kerk in de hoofó stad.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11