Morssingel krijgt een betere verlichting Liefdesdrama in Frans dorp VOOR VADER Verbreding bijna voltooid i edenKon. l\kadeinic Dagbladonderzoek goed ontvangen Uw fofobedrijf De Graaff Promoties Bedrijfsbezetting bij Leidsche Wol hersteld Zesde klassendienst in Pieterskerk INITIATIEF VAN KERKEN BRILJANT v. d. Water KNOBBELS mmsmmt ft ïitniun is ifflo sinaastqrpelsfqt uniek? \g is jiénderdag 15 JUNI1967 LEIDSCH DAGBLAD D uur; Kanw iim een half jaar is men nu bezig: B' met de verbreding van de Morssin gel en de daaraan verbonden riole- leringwerkzaamheden. Het einde deze werkzaamheden is echter 13 uuin zicht: nog deze zomer zal het ln*t6Si Terkeer van de verbrede singel ge- bruik kunnen maken. Het wegdek is in de afgelopen maanden met drie meter royaal verbreed tot acht meter. De werkzaamheden zyn enigszins vertraagd doordat men by de aansluiting van de riolering op het stamriool onder de Sta tionsweg op oude muurresten is gestoten. Met een graafmachine worden deze resten op het ogen blik meters diep in de grond opge ruimd. Wanneer het werk over en kele weken gereed komt, zal het verkeer een goede aansluiting heb ben op het Stationsplein en het Plesman-viaduct. In aansluiting op deze werkzaamhe- Bij K.B. zijn bekrachtigd de be- ÉDemingen tot gewoon lid der Ko- >natofcklyke Nederlandse Akademie van >elie Wetenschappen, afdeling natuurkun- cio vit' van Prof- dr. J. A. Cohen, ge- van Joon hoogleraar in de fysiologische i4.3olcheikunde, alsmede de toegepaste pzymologie en radio-biologie en rof. dr. E. den Tex, gewoon hoog- raar ln de petrologie, mineralogie iallografie aan de Leidse Uni- ersiteit. Uitbreiding Chr. Lyceum Leiden De belangrijke uitbreiding van het n del(Khoolgebouw van het Chr. Lyceum de Kagerstraat in Leiden zal met oktober officieel worden geopend. rbïj.iDit werd meegedeeld tijdens de gis teravond gehouden vergadering van i de Vereniging voor chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs (Chr. Lycea)De vestiging van een dependance in Katwijk wacht nog op of njde goedkeuring van het ministerie. De beide scholen van deze vereniging worden thans bezocht door circa 1400 leerlingen. Voorbereidende besprekingen zijn gehouden tot wijziging van de statu ten noodzakelijk in verband met de ontwikkeling in het kader van de wet op het voortgezet onderwijs. J. Woudstra werd in deze vergadering herbenoemd tot curator; P. Lever benoemd tot curator. De heer N. J. Zimmerman, rector van het lyceum aan de Schubertlaan, hield in deze vergadering een cause- e over „De scholengemeenschap". De heer A. Middeldorp, leraar Ne derlands aan het lyceum aan de Ka gerstraat, is met ingang van de nieuwe cursus benoemd tot conrector van difc lyceum. RTÖ (Van een onzer redacteuren) De reclamewereld heeft het Natio naal Dagbladonderzoek 1966 (waar over wy gisteren schreven, over het algemeen goed ontvangen. Het 150 pagina's tellend rapport over de re sultaten van het door de Neder landse Stichting voor Statistiek in gestelde onderzoek is gisteren in het Hilton Hotel in Amsterdam aan on geveer driehonderd personen uit de reclamewereld aangeboden. Men vond er zeer veel interessants in en men was vooral te spreken over het feit dat de dagbladlezer gemiddeld bijna drie kwartier zjjn krant bekykt en leest. De resultaten van het onderzoek zijn vooral bedoeld voor de reclame- en advertentieburaus. Het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit, dat de opdracht tot het onderzoek gaf, wil hiermee nog eens bevestigen dat ondanks de televisie, de dagblad pers het belangrijkste reclameme dium is en bljjft. De resultaten van het onderzoek tonen dat duidelijk Want bij 96 van alle Neder- ;e gezinnen komen één of meer huis dit percentage ligt veel hoger dan dat van het tele- visiebereik. En bijna de helft (47 leest het dagblad na 7 uur 's avonds, dus, na Pipa en voor de dagsluiting", zoals gisteren werd gezegd. Jammer is, volgens sommige re clamemensen (ook volgens Revue der Reclame dat gisteren een extra edi- het rapport wijdde), dat niet de verschillen zijn onderzocht tussen de ochtend- en avondbladen en tus sen de regionale en landelijke bla den. Dit ging achter niet, omdat de opdracht tot het onderzoek uitging de gezamenlijke Nederlandse dagbladen (aangesloten bij het Ce- buco) (In ons artikel van gisteren, ge wijd aan het dagbladonderzoek, is ADVERTENTIE Weg met de „witte muur of laken". Nu een echt GLASPARELSCHERM 130x130, zwart kader, op statief, le klas Amerik. fabri kaat, voor de zeer speciale prijs van f 58, of een FOTO/FILMZON, geheel compleet voor f 52,50. Een goede PROJECTIETAFEL is ook niet te versmaden, wij hebben heel mooie, al voor de ongelofelijke lage prijs van f 22,50 Leuke gevertjes voor de KLEINTJES; een SUPER-8 FILM of ORWO dubbel-8 voor f 3,50 een kleurenfilm voor prachtige foto's (3.95—5.25) een ZAK-VIEWER al vanaf f 2,70. en nog zoveel meer. Dit alles bij BREESTRAAT 29 naast Trianon i niet 84 zoals De heer H. G. Avé Lallemant, ge boren te Benkoelen. Nederlandsch Oost-Indië in 1938, en thans wonen de te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Structural and pe- trofabric analysis of an „Alphine- type peridotite: the lherzolite of the French Pyrenees". Promotor was prof. dr. E. den Tex. De heer N. H. Biegman, geboren te Apeldoorn en thans wonende te Den Haag, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „The turco-ra- gusan relationship (according to the firmftns of murkd III (15751595) extant in the state archives of du- brovnik)". Promotor was prof. dr. K. Jahn. H.C.W. Tot adjunct-directeur van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen in Leiden zijn benoemd ir. J. G. Gail- lard en ir. F. P. J. van Straaten. V.S.-China VRUCHTELOOS GESPREK IN WARSCHAU De ambassadeurs van de Ver. Sta ten en China in Warschau hebben gisteren weer een onderhoud gehad van ruim drie uur in het kader van het Chinees-Amerikaans overleg, dat daar reeds twaalf jaar periodiek wordt gehouden. Verwacht werd dat de Chinese am bassadeur Wang Kwo-tsjoean de kwestie van het Midden-Oosten ter tafel zou brengen en de Ver. Staten zou beschuldigen van agressie. De Amerikaanse ambassadeur Gronouski heeft vorige week ingestemd met een uitstel van het overleg, dat oor spronkelijk op 7 juni was vastgesteld. Het was de 133ste ontmoeting op ambassadeursniveau tussen de twee landen. De volgende zal zijn op 8 november. Gronouski wilde een vroe gere datum, maar Wang weigerde dit, „We hebben geen voortgang geboekt' was het commentaar van de Chinees toen hem gevraagd werd resultaat van Leids echtpaar in het goud Het was dinsdag 13 juni precies 50 jaar geleden dat de heer J. J. Janssen en mej. A. de Vos in het se Stadhuis in ondertrouw gingen. De heer en mevrouw Janssen vie- :n 27 juni as. him gouden bruiloft. Enkele jaren na de huwelijksvoltrek king vertrok het echtpaar naar het geboortestadje van de heer Janssen in Noord-Brabant, maar mevrouw Janssen, een echte Leddse, kon er niet goed wennen. Zo kwamen zij na korte tijd weer terug in Leiden, waar zij nu nog steeds wonen, aan het Levendaal no. 69. Het echtpaar Janssen kreeg tien kinderen, van wie er nog negen in leven zijn. De heer en mevrouw Janssen zijn grootouders van maar liefst 14 kleinkinderen en zij hebben bovendien nog zeven achterkleinkin deren. Het gouden paar heeft na de ondertrouwdag al van vele kanten blijken van belangstelling ondervon den, wat wel is te merken aan de enorme bloemenpracht in huis. Me vrouw Janssen is heel gelukkig met al deze bloemen. Bloemen zijn name lijk haar hobby. Op het plaatsje heeft zij een prachtige rozentuin aangelegd. Ook de heer Janssen, die, evenals zijn vrouw 74 jaar is, geniet dagelijks van deze bloemen/weelde. Twintig procent dividend De ontwikkeling by de N.V. Leid sche Wolspinnery heeft ln het op 31 maart 1967 afgesloten boekjaar aan de verwachtingen beantwoord. De laatste drie maanden van het boek jaar hebben echter de Invloed onder gaan van het zachte winterweer, zo dat in die periode de omzet enigszins Is achtergebleven bij die in de over eenkomstige maanden van 1965/66. Desondanks wijkt de totaalomzet slechts in onbetekende mate af van die in het vorig boekjaar. Volgens de geconsolideerde cijfers ls het exploitatiesaldo gedaald tot f. 3,7 miljoen (f. 4,2 miljoen). De af schrijvingen op duurzame activa daalden eveneens tot f 890.000 (f 1,08 miljoen). Ook de post belastingen verminderde tot f. 975.000 (f. 1,3 miljoen). Na dotatie aan de reserves van f. 801.000 (f. 701.000» komt de iets lagere winst uit op f. 1,04 mil joen (f. 1,06 miljoen). Voorgesteld wordt een onveranderde dividend van 20 pet, waarvan reeds 6 pet in terim-dividend betaalbaar werd ge steld. In de kring van de centrale kerkeraad van de Leidse Her vormde gemeente en de kerkeraad voor algemene zaken van de Geref. Kerken in Leiden is een nieuw initiatief geboren: het houden van een zesde-klassendienst in de Pieterskerk, waarbij zang en muziek in het middelpunt worden geplaatst. den zal langs de waterkant van de gehele singel een nieuwe verlich ting worden aangebracht. In zyn zitting van j.L maandag voteerde de Leidse raad voor het aanbren gen van deze verlichting een drag van f 22.200,In totaal komen er achttien lichtmasten acht meter lichthoogte, elk v zien van een armatuur voor kwiklamp van 250 Watt. Eén deze lichtmasten wordt geplaatst bij de voetgangersoversteekpiaats in de onmiddeliyke omgeving van het nieuwe belastinggebouw. De huidige, sterk verouderde lan taarnpalen hebben een lichtpunt hoogte van slechts vier meter. Door toepassing van een licht sterkte van 250 Watt ontvangt deze (verbrede) singel in de toe komst een royale verlichting. De foto geeft een beeld van de rioleringswerkzaamheden by de uitmonding van de Morssingel op de Stationsweg. (Foto L.D./Holvast) In deze dienst het woord zegt het reeds worden alle leerlingen van christeUjke scholen en van open bare scholen, waar godsdienstonder wijs wordt gegeven, verwacht, die dit jaar de lagere school gaan verlaten. Het ligt niet in de bedoeling, dat ty- dens deze dienst, die vrijdag 23 juni 's avonds om acht uur wordt gehou den, op verdere studiemogelijkheden Officiële publikalie Lelden brengen ter openbare kennis, da/t overeenkomstig de Verordening op wegen, lemen, straten enz. en wate ringen en sloten te juni 1967 sohouw a. alle. byzonder eigendom zynde en pleinen, hofjes, stegen Burgemeester vermoordde zijn vrouw (Van onze Par ij se correspondent) Een liefdesdrama, dat zonder twyfel de boulevardkranten van de Franse sensatieweekbladpers weer gedurende vele nummers kolommen kopü be looft te leveren, is gisteren in het Noordfranse dorpje Penplugues aan het licht gekomen. Nadat hy 's morgens met zyn vier kinderen zyn 45-jarige vrouw had begraven, werd de burgemeester van deze plaats 's middags officieel ln hechtenis genomen onder de beschul diging zyn echtgenote drie dagen eerder eigenhandig te hebben ver moord. De burgemeester houdt vol, dat zyn vrouw om het leven is gekomen tydens een gemeenschappeiyk bad, dat hy zondag aan het strand samen met haar had genomen. Geen hun ner kon zwemmen; zyn vrouw zou door een vloedgolf plotseling zyn weggespoeld zonder dat de burge meester haar te hulp had kunnen schieten. Ook toen ïykschouwing had uitgewezen, dat de vrouw door wur ging de verstikkingsdood gestorven was, bleef de man zyn onschuld be tuigen. Maar nadat gistermiddag een getuige een geluidsband by de justi tie deponeerde, waarop een gesprek was opgenomen, waarby de burge meester het voorstel deed zyn echt genote tegen een forse beloning ge welddadig uit de weg te ruimen, achtte de rechter van instructie het belastend materiaal voldoende over- ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats wiskunde en natuurwe tenschappen de heer J. Th. Bernard (Voorburg)kandidaats kunstge schiedenis mej. T. van Erp (Den Haag) en mej. J. Th. E. M. van Bameveld (Den Haag). tuigend om de weduwnaar in voor lopige hechtenis te plaatsen. De burgemeester, die bovendien kasteelheer is, had zich in zyn hu- welyksleven al verscheidene zypasjes veroorloofd, die zyn vrouw echter al- tyd door de vingers had gezien. Se dert hy enkele maanden geleden ech ter intieme betrekkingen met één zyner dienstbodes had aangeknoopt, waren de spanningen binnen zyn hu- welyk geleidelijk aan onverdragelfjk geworden om tenslotte tot de fatale ontknoping van de moord te leiden. wordt gewezen. Leerlingen en hun ouders ook die worden vernacht moeten deze samenkomst meer zien als een afsluiting van de lagere schoolperiode. De Vereniging voor Chr. (Hervormd) Onderwys en de Geref. Schoolvereniging, beid® in Leiden, scharen zich enthousiast ach ter dit initiatief, dat in deze kringen wordt gezien als een nuttig contact tussen gezin, school en kerk. De beide jeugdpredikanen, ds. A. J. Lamping (hervormd) en ds. H. Post (gerefor meerd), zullen in deze dienst het woord voeren. Verder verlenen mede werking het seniorenkorps van K. en G., de organist Adr. Blankenstein, het Vredeskerkkoor en het Geref. Kerkkoor. In de afgelopen weken hebben ook de zesde-klassers enkele liederen Ingestudeerd, zodat ook zy een bijdrage aan deze dienst zullen verlenen. De leerlingen zullen in klasse-verband naar de kerk gaan. ADVERTENTIE juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 MULO-EXAMENS In Leiden zyn geslaagd voor het Mulo-diploma A de dames S. M. Bakker, Sassenhetm; J. C. van Leeu wen, M. E. Cossee, G. O. D. van 't Oostende, M. Tomeij, *M. S. Louw- rier, Leiden; A. P. J. v. d. Plas, •J. Amoldus, H. C. van Duyn, *j Duij venbode, Kafcwfjk; *J. C. Fiool e, Valkenburg; J. C. de Vogel, Leiden; J. H. van Turennout, Rijnsburg; cn de heren P. v. d. Zanden, C. R. Goud'berg, J. v. Alphen, W. A. P. F. L. v. d. Bom, A. G. J. de Beer, P. R. Bedj, *J. W. Ubink, *J. J. Zit man. Leiden; 'C. A. Bakker. Valken burg; *P. F. W. Utrecht, Leiden. In de door ons gisteren gepubli ceerde examenuitslagen is de naam van Janco Meyer, Lelden, per abuis onder de geslaagde vrouwelijke kan didaten terechtgekomen. Voor het diploma B de dames: D. Durieux, Voorschoten; C. J. Tim- Guijt. P. Meijvogei, Katwyk aan Zee; J. J. Smit, Voorschoten; G. J. Ra- vensbergen, Rynsburg; R. M. Miere- met. Leiden; J. de Lange. Leider dorp en H. A. G. Wielaart. Met behaalden tevens het mid- Verwachtingen voor het boekjaar 1967/68 kunnen in dit vroege stadium nog niet worden gegeven, daar aan de verstreken tijd, gelegen tussen de seizoenen, geen aanwijzingen kunnen worden ontleend. Ter beheersing van het voorraad- niveau werd de produktie tydeiyk aangepast. Dit is mede van invloed geweest op het resultaat van het laatste kwartaal. Inmiddels is de be zetting van de bedrijven hersteld. Ondanks de tydeiyke vermindering van de produktie, die ook voor het bedryf in Lokeren van toepassing is geweest, heeft de Belgische vestiging een belangryke bijdrage geleverd In het totale concern-resultaat, waar door de reserves van deze onderne ming een verdere versterking konden ondergaan. De export-leveranties behielden hun grote aandeel in de totaalomzet, waardoor het aandeel daarvan in dc totale winstvorming van kracht bleef. De grondstoffenpryzen hebben in 1966/67 op- en neergaande lijnen vertoond. Tegen de risico's van deze schommelingen is voldoende dekking aanwezig. Zeker voor de toekomst is hand having van een hoog peil van de be schikbare middelen nodig. De positie op de internationale markten dient nog meer te worden verstevigd, waartoe de uitbreiding van de bui tenlandse verkoopkantoren een van de middelen is. ADVERTENTIE aan de grote teen Knobbels of zwellingen de grote teen zijn een z« pijnlijkeen hinderlijke kwaal. I Gelukkig bestaat er nu een produkt dat zeer snel ver- lichting brengt. Het is de be- j roemdeDalet Balsem.Dalet I Balsem heeft eendrievoudlgewerking: verjaagt de pijn; heft de aandoening op; vermindert de hinderlijke opzwelling. Neem de proef met Dalet Balsem, haar uit werking is verrassend. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. A.s. zondag: Bejaarden en gehandicapten komen bijeen Met medewerking van kerkelijke en niet-kerkeiyke organisaties en met hulp van het Rode Kruis (afdeling Leiden) biedt Byzonder of Experi menteel Kerkewerk van de hervormde gemeente, as. zondag onder leiding van dr. P. L. Schoonhelm een alge meen en afwisselend programma aan bejaarden, alleenwonenden en ge handicapten, in de Stadsgehoorzaal. Reeds hebben zich een zeventigtal bezoekers gemeld, die per auto afge haald en thuis gebracht willen wor den en tevens in de middagpauze deelnemen aan de koffietafel. Medewerkers en medewerksters van dr. Schoonhelm hebben zich beschik baar gesteld om de bezoekers te ver zorgen. Belangrijk ls ook de aanwe zigheid van een aantal leden van het Rode Kruis. Na de opening om half elf wordt een film vertoond. Tegen half twaalf uur wordt gesproken over: „Bejaard worden zonder oud te zyn". Om kwart voor twee begint de mid- dagbij eenkomst met samenzang on der leiding van Herman Stenz. Om twee uur volgt een toespraak van wethouder S. Menken over: „Sociale voorzieningen vroeger en nu". Vóór en na de theepauze zingt het echtpaar Den Os uit Maassluis duet ten en wordt samenzang beoefend o.l.v. H. Stenz. Aanmelding is nog mogeiyk aan Hoge Ryndijk 14a, telef. 30284. Aan de byeenkomst zijn voor de bezoekers geen kosten verbonden. Wie een tege moetkoming in de kosten wil geven kan geheel vrybiyvend een bijdrage deponeren ln een collectebus by de uitgang. ADVERTENTIE Het bevat géén conserveringsmiddel Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaakl En nög een wonder: negen Llel Ai glazen echt sinaasappelsap uit dat klei- J ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3