arieven elektriciteit |i water gaan omhoog W erkgever sbonden dichter bij een fusie dderduin succesvol Jonge negers bewaren de orde in Tampa Ongezonde interesse voor sexualiteit Twee gewonden in het Leidse verkeer Snellere aanleg Ea onmogelijk Sinemaiiia PERDAG 15 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD vorstellen aan raad Wassenaar neesier en wethouders van ar hebben de gemeenteraad tn doen toekomen betreffen- lel injen in de elektricitelts- en 5 éven. In beide gevallen gaat geringe verhoging van de maar tegelijkertijd ook om ire opzet van het tarieven- elektriciteitstarieven be- 'de regeling, die in Wasse- een aantal andere gemeen- t, altijd gelijk geweest aan de gemeente Leiden, die de is van elektriciteit. Uit r B. en W. gegeven toelich- t, dat het de bedoeling is het nde oppervlaktetarief lang- ,d te laten verdwijnen en in de plaats te stellen een vastrechttarieven. B. en W. Jl n'dit verband voor, de nu vastrechten met f 0.50 te en de daarbij behorende 5 op 8 of 9 cent te handha- ilet-huishoudelijke verbrui- het vastrecht worden be- een vast bedrag, vermeer een toeslag, die berekend /het maximaal afgenomen 5 De voorgestelde wijzigin- B-nen een tariefsverhoging oudelijk verbruik met 1/4 kWh en voor niet-huishou- rbruik met 0,6 cent per kWh. verwachten meer-opbrengst per jaar) is juist voldoen- 3 kostenverhogingen over vangen, at de watertarieven betreft «gesteld, deze aan te pas- het gestegen kostenpeil. Voor 'lijk verbruik zal het water r m3 en voor niet-huishou- |j fbruik 3,5 cent per kWh torden. De hogere opbrengst f21.520,- geraamd. |l leester en wethouders stel- ij ad tevens een nieuwe rege- voor de meteropneming en van de verbruiksbedragen ,"water en elektriciteit. Als ermee akkoord gaat, zal )dei WASSENAAR slid stelt vragen rrondaankopen a kswaterstaat C. E. van den Berg, raads- KVP, heeft B. en \V. ènaar schriftelijke vragen er eventuele plannen die iaterstaat zou hebben voor td rondom het kruispunt Itweg Landscheidingsweg. t Islid vraagt of het college y igte is van eventuele grond- door Rijkswaterstaat, waar- lekkige geruchten de ron- \dn< aagt of het juist is, dat de kopen verband houden met om binnen enkele jaren de itweg te gaan verbreden baans-autoweg met ventwe- en rijwielpaden, aanslui- de Benoordenhoutseweg, die igenblik wordt gereconstru- ardoor zal niet alleen veel loon verloren gaan en zul- van belendende perce- overlast ondervinden, maar tslng van de gemeente Was- twee delen zich tot in een tomst voortzetten. Van den Berg is van me al het mogelijke moet wor- an om zulk een voor de irse gemeenschap en voor ir als ideaal woon- en recre- rampzalige ontwikkeling te en. Het raadslid vraagt er in overleg met het ge- stuur van 's Gravenhage een laats is opengehouden voor lilt voor het hier bedoelde zodat verlegging van het de Rijksstraatweg, geheel van het Wassenaarse woon de reële mogelijkheden loren. tte spreekt dc heer Van den zjjn vragen over de vrees, a de gemeente 's Gravenha- l het meest noordoostelijke van de Bezuidenhoutseweg, m van de door te trekken idingsweg aangevangen of irt aan te vangen beoouwing een alternatieve oplossing'in il komen te staan. voortaan eens per 4 maanden de me- teropnemer aan huis komen. Alle ver bruikers zullen per maand of per twee maanden een vast bedrag beta len, een bedrag, dat dus niet ln de winter hoger is dan in de zomer. Dit bedrag zal worden berekend aan de hand van schattingen van het Jaarverbruik. Aan het einde van het jaar vindt een verrekening plaats. De waarborgsom, die tot nu toe bij nieuwe aansluitingen moest worden betaald, zal komen te vervallen en by de eindafrekening over 1967 wor den terugbetaald. Wat de incasso be treft, zal niet meer contant betaald kunnen worden aan de meter-opne- mer. Het Centraal Sociaal Werkgevers verbond en het Verbond van Neder- landsche Werkgevers hebben giste ren in een gezameniyke ledenverga dering in Apeldoorn een definiteve stap in de richting van een fusie gezet. Een rapport over de hoofd- lynen van een nieuwe centrale or ganisatie --waarin de twee verbon den zouden opgaan en die de naam Verbond van Nederlandse Onderne- „Flora" huldigt jubilarissen De heren P. van der Kwaak Dzn. en G. van der Mey, respectievelijk keurmeester en fustmeester bij de veiling „Flora" in Rijnsburg, zijn gehuldigd in verband met het feit, dat zij een kwart eeuw in dienst zijn van de bloemenveiling. Dit ge schiedde tjjdens het uitstapje van het personeel. Om half elf 's ochtends vertrok ken de personeelsleden in drie bus sen via Schiphol en het Gooi naar Hoevelaken, waar de lunch werd ge bruikt. Hierna ging de reis verder naar Harderwyk voor een bezoek aan het dolfinarium. Voordat een rondvaart langs de Zuiderzeewerken werd gemaakt, was er een theepau ze in het strandpaviljoen. Van Har derwyk vertrok het gezelschap naar Alphen waar in Avifauna het diner gereed stond. Tydens dit diner werden de heren Van der Kwaak en Van der Mey gehuldigd. Voorzitter G. van Delft voerde het woord namens het be stuur van de veiling. Hy bracht de jubilarissen dank voor hun trouw, warna hy beiden een envelop met inhoud aanbood. De heer M. van der Heul, voorzitter van de personeels vereniging, bracht de gelukwensen over van alle collega's. TWEE TITELS NAAR LEIDEN Tydens de gisteravond te Rotter dam op de sintelbaan Lange Pad ge houden estafettekampioenschappen van het District Zuidholland, hebben twee Leidse ploegen een titel weten te behalen. De 4 x 100 meter heren werd door het Holland kwartet Ver- mond-Filippo-v. d. Water en Verhoef winnend afgelegd in 43.2 seconde, hetgeen een evenaring is van het Leidse record. De 4 x 100 meter melsjesploeg van de Bataven, be staande uit R. v. d. Poel, L. Visser, R. Witteman en C. Jaspers werd kampioen in 52,- sec. en dat beteken de een verbetering van het Leidse record met 0,3 sec. Een zeer goede indruk maakte de 4 x 400 meter junioren van Holland, die in 3.32 tweede werden na goed werk van B. Pauw, D. v.d. Water, M. v. d. Gugten en A. Filippo. Truus Hennipman slaagde er niet in als laatste loopster van de 4 x 200 me ter de achterstand op de leidende Nel v. d. Veen van AVR te niet te doen, zy kwam enige meters te kort, tyden 1.45.7 voor AVR en 1.46 voor Bataven. Een derde plaats werd behaald op de 3 x 800 jongens B door het Hol land-trio E. Brokaar, H. v. Bovene en K. v. Eek in 6.42.2. - pulaires" in Alkmaar Benaar Herman Zuiderduin ch steeds meer thuis te voe- I e Alkmaarse wielerbaan. Ttf- 'M npopulaires" van dinsdag- 'on hy in de kaasstad het tomer van de amateurs over ouden en eindigde als *wee- iprintfinale. het sprintnummer namen 'tenners deel. Van hen won- 1n, Zuiderduin, Beukers en de series, terwyi Dekker en herkansingen nodig hadden de halve finale door te kun- 'ingen. Daarin zegevierde over Duin en Beukers én won van Dekker en Slot. Duin h de herkansing met Zuider- Keyzer _in de finale. Daarin 'éyzer net iets sneller dan tin. De uitslag: 1. W. Keyzer in), 2. H. Zuiderduin (Lis- Duin (Alkmaar). Leo v. d. Berg uit Noordwyk die er in de sprints al niet veel van te recht had gebracht, stelde dit maal ook in de race over veertig ron den teleur. Hy kon zijn draai niet vinden. Beter marcheerde Zui derduin, die een van de zeven premies in de wacht sleepte en in de slot- ronde een felle stryd leverde met Jan Buis om de zege. De Lisse- naar won dit pleit met drie kwart lengte. De uitslag: 1. H. Zuiderduin, de 10 km. in 13.43; 2. J. Buis (Zwanen burg), 3. J. Peetoom (Vyfhuizen), 4. J. Ottenbros (Alkmaar.). Een sprintwedstryd voor profs, werd gewonnen door de plaatseiyke favoriet Harm Ottenbros. Hij wor twee van de drie ritten. Uitsla: 1. H. Ottenbros (Alkmaar) 5 pnt.; 2. Ken Norris (Australië) 6 pnt.; 3. C. Lute (Castricum) 7 pnt. mingen zal dragen werd in grote trekken aangenomen. In de tweede helft van dit jaar zal het overleg met de ongeveer 100 by de verbon den aangesloten bedryfstakvereni- gingen en met andere groeperingen van leden worden afgesloten, opdat het nieuwe verbond begin volgend jaar een feit kan zyn. Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers werd in 1899 opgerifcht, en omvat voornameiyk industriële bedryfstakken en ondernemingen, waarvan het vooral de algemeen-eco nomische belangen behartigt. Het Centraal Sociaal Werkgeversverbond dateert van 1945, toen de Stichting van de Arbeid werd opgericht en vertegenwoordigt op sociaal terrein naast de industrie ook andere sec toren, zoals verkeer, handel, bank en verzekeringswezen. De toenemen de vervlechting van de sociale en economische problemen en een groei ende behoefte aan versterking van het ondernemersoptreden op centraal niveau leidden via een steeds nau were samenwerking tussen de twee verbonden tot de fusiebesprekingen, Goederen uit auto's gestolen Het afgelopen weekeinde zijn uit twee Duitse personenauto's, die in Katwyk geparkeerd stonden, geld en goederen gestolen. De wagens waren afgesloten. De politie wyst erop dat het taadzaam is geen waardevolle artikelen (zichtbaar) in de auto ach ter te laten en de wagen altyd agf te sluiten. Concours hippique op 12 juli in Hoofddorp Woensdag 12 juli zal op het con coursterrein in Hoofddorp het jaar lijkse concours hippique worden ge houden. Het feest begint 's ochtends op de byterrcinen, om 8 uur de dres- suurproeven voor landelijke viertal len en achttallen en de klassen L. M. Z. van de landelijke ruiters wor den gehouden. Ook zullen de premiekeuringen VLN afdeling Noord-Holland niet op het programma ontbreken. Op het concoursterrein zelf worden tydens de ochtenduren de concoursen gehouden van eenspannen tuigpaarden en een springconcours klasse M landeiyke ruiters. De hoofdschotel wordt weer ge vormd tydens de middaguren. On dermeer staat op het programma een springconcours klasse Z„ ge volgd door een concours van een spannen tuigpaarden, alsmede kla vertje drie, het springconcours Mb en een concoursvoor tweespannen. Voorts is er een concours van een spannen tuigpaarden voor dames en een concours van tandems-tuigpaar- den, terwyi wordt besloten met het springconcours puissance. Bij het on derdeel klavertje drie doen ook po- nyruiters mee. De orgniserende ver eniging „Vooruit" heeft ook een shownummer op het programma staan. Schietwedstr i j d politiepersoneel De Wassenaarse politie Schiet- en Sportvereniging houdt vrydag op het landgoed Raaphorst de jaariykse zo- merschietwedstryd. De leden zullen schieten met pistool om de Weise wisselbeker. Voor genodigden is er een aparte baan. Daarnaast zal er een schietwedstryd op de geluksbaan worden gehouden, waaraan zowel he ren als dames kunnen deelnemen. De wedstrijden zullen duren van ochtends 10 tót 's middags half 5. MARKTBERICHTEN BARNEVHLD, 15 juni. Coöp. Veluwse Eierveil'tog Ede. Aanvoer 795.294 stuks. Stemming kalni. Prijzen (in guldens per 100 atuks)eieren van 53/54 gram 9.339.49, 56//57 gram 10.33—10.44, 60/61 gram 11.13—11.56, 64/65 gram 11.8112.25. Elervelling Bazrneveld: - Aanvoer 666.608 stuks, stemming kalm Eieren van 4248 gram 6.278.01, 51/ 58 gram 9.1310.80, 62/65 gram 11.54 —11.97. 66/72 gram 12.27—14.17, BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Joanna Mattea, d. v. N. Spathara- kls en M. J. van Linden; Mlcnel, z. v. A. van den Broek en M. Hartevelt; Anthonlus Petrus Arnoldus, z. v. J. W. G. M. Bakker en M. P. E. Veenhof; Cornelia Fennigje, d. v. H. J. Lange- veld en H. Milius; Jacqueline Wllhel- mlna, d. v. J. P. van der MeiJ en W. van Leeuwen; Elisabeth Bvrnadet- te Maria, d. v. J. M. van Leeuwen en G. C. M. Sevenhoven; Klaasje Carla, d. v. L. Kloek en W. Kort; Hendrl- kus Jacobus Maria, z. v. J. Went en H. J. Damen; Erik Martlnus Leonar- dus, z. v. J. Went en H. J. Damen; Eli sabeth Eduard Alexander, z. v. L. van der Linden en W. van den Enden; Jo hanna Lucia, d. v. J. van Duljvenbo- de en C. P. L. van Dlest; Isa. d. v. A. F. M. W. Hoes en E. de Winter; Jolanda, d. v. C. Rietman en A. Bak ker; Theodorus Hendrlkus Cornells, z. v. T. H. Verplancke en A. H. van Brecht. GETROUWD J. Schild en S. H. Petiet; R. G. Mantel en S. van den Broek. OVERLEDEN J. G. de Graaff, 66 jaar, man; P. M. Ver8telle, 71 Jaar, man; J. Mu- zerle, 91 jaar, wed. van P. Hunlk; A. M. S .Rykenberg, 84 Jaar, wed. van N. P. Brinkman. "'Houd je gemak, we hebben al moeilijkheden genoeg gehad Onrust in Ohio De autoriteiten in Tampa, waar sinds enkele dagen plunderende, brandstichtende en vuurwa pens hanterende negers de politie en de brandweer voor welhaast on oplosbare problemen stelden, hebben de nationale garde en de meeste politieversterkingen uit de afgeslo ten negerwyk teruggetrokken. Zy kwamen tot dit besluit, na een byeenkomst met een honderdtal be woners van dit stadsdeel, die beloof den dat de ongeregeldheden zouden ophouden wanneer de politie zou wor den teruggetrokken. Incidenten zyn sindsdien achterwege gebleven. Een 120-tal jonge negers met wit te helmen op trok gisteravond de negerwyken van Tampa binnen met het doel rust en orde te bewaren, na een officiële waarschuwing dat ernstige nieuwe ongeregeldheden zou den leiden tot een massief optreden van de politie. De helmen, die door de politie ter beschikking waren gesteld en die be schilderd waren met de letters ..Cyp" voor „City youth patrol", versche nen voor cafe's, op straathoeken waar zich moeihjkheden hebben voor gedaan en in restaurants. De tie ners van de stad kregen overal te horen: „Hou je gemak, we hebben al moeilykheden genoeg gehad". Burgerlijke Stand Oegstgeest: Geboren: Lourens Johan Davla, z. v. F. J. C. M. Arnold en G. A. Schilder; Carel Coenraad, z. v. A. H. Krleger en F. van den Berg; Stepha nie, d. v. J. Visser en H. Kuipers; An- nemaret, d. v. R. Bouwman en M. Boerma. Dlnten en Overleden: S. N. van der Salm; H. de Wlldt, w. v. C. E. A. Harloff. Ginjaar; J. C. D. W M. De Ruyter Warmond: Geboren: Michèl Jean Paul Smit; Karin Miranda van Gij zen; Tycho Ewoud Ridder Brans; Alex andra Cornelia Christina Koppers; Eva Johannes Petrus van Seggelen; Albert Jan Carl Christlaan Padberg; Jeanette de Jong; Jeroen Gerrlt van der Hel den; Malkel Wlm van der Holst. Ondertrouwd: A. W. N. Hoek, 24 jaar, en V. H. A. C. Floor, 21 Jaar: J. M. H. Mulder, 26 Jaar, en A. A. Lu- bach, 26 Jaar; B, N. van der Laan, 23 jaar en J. P. Juffermans, 19 J.; C. M. Ammerlaan, 30 Jaar, en M. A. L. van Schie, 28 Jaar; M. P. van der Meer. 23 Jaar, en W. J. T. Scheltens, 22 Jaar; G. T. van den Berg, 25 Jaar, en L. J. van der Ploeg, 21 Jaar. Getrouwd: L. J. J. Vlsseren, 22 Jaar, en J. C. M. Stynman, 22 Jaar; J. J. M. Bellekom, 29 Jaar, en W. J. Ter- bach, 28 Jaar; M. A. Muller, 26 jaar, J. Veen, 25 Jaar; J. van Burk, 23 jaar, M. Q. H. Beugelsdijk, oud 21 Jaar. jaar, e. v. M. C. van Meppelen: H. Vlet, 48 Jaar, e. v. P Kaak; A. T. Bader, 94 jaar, w. v. M. Kortekaas; J. C. Beugelsdijk, 58 jaar, e. v. M. Fas- trich. Kardinaal Ottaviani heeft in een interview met het Vaticaan se weekblad Osservatore Delia Domenica verklaard dat tijd schriften, films en toneelstukken in toenemende mate een onge zonde interesse voor de sexualiteit ten toon spreiden. De 76-Jarige kardinaal is hoofd van de congregatie voor de geloofs leer. Hy gaf als zyn mening, dat het probleem van de sexualiteit de laat ste tientallen jaren veel ernstiger is geworden. De kardinaal was verder van me ning. dat de twee wereldoorlogen een nadelige invloed hebben gehad op de levensbeschouwing van de huidige generatie. „De pers en met name de tydschriften hebben in dit verband een grote verantwoordeiykheid, die helaas negatief is „De film en het theater, die in Italië niet aan censuur onderhe vig zyn, dragen naast het goede dat zy kunnen doen en ook werkelyk doen, by tot een kunstmatig vergro ten van de belangrykheid van het probleem van de sexualiteit. Soms zyn ze de oorzaak van een grote, ongezonde belangstelling voor dit probleem". De volwassenen zyn volgens de kardinaal door hun voorbeeld voor een deel verantwoordeiyk. Hy wees op „bepaalde vormen van schandalig exhibitionisme van sommige man- neiyke en vrouwelyke filmsterren en op het moderne zingen". Kardinaal Ottaviani maakte een onderscheid tussen sexuele voorlich ting en sexuele opvoeding. De voor lichting over de biologische en fy siologische aspecten van het ge slachtsleven achtte hy in de eerste plaats een taak voor de ouders en in de tweede plaats van het onder- wyzend personeel. Als by de voor lichting de minder fynzinnige of on nodige by zonderheden overheersen, kan dit nadelig werken, aldus de kar dinaal. In de negerwyk v. Cincinnati (Ohio) is het ook tot ongeregeldheden ge komen nadat een jeugdige blanke werd getroffen door een schot dat afgevuurd werd uit een auto waarin negers zaten. Zyn toestand is kri tiek. Groepen negers gooiden in ver scheidene straten winkelruiten kapot, stichtten brand en wierpen Molotov cocktails. De politie arresteerde een dertigtal onruststokers. Er werd voor miljoenen dollars schade aangericht Soortgeiyke moeilykheden deden zich gisteren voor in een andere stad in Ohio, Dayton, dat vorig jaar sep tember het toneel van ernstige ras- senrelletjes was. Een 6-jarig Leidenaartje werd gistermiddag omstreeks half één op de Rooseveltstraat in Leiden-Zuid- west geschept door een bestelauto, toen hy met zyn fietsje van het trot toir tussen twee geparkeerd staande auto's door de rijbaan op reed. De E-8, de verbindingsweg van Twente met de Randstad Holland, kan niet sneller worden aangelegd. Dat heeft minister De Block (Eco nomische Zaken) vanmiddag namens zyn collega van verkeer en water staat meegedeeld aan de tweede Ka mer. „Alles wat menseiyk moge lijk is. geschiedt om de weg zo snel mogelyk tot stand te laten komen", zei de minister. „Maar de aankoop van grond vergt de nodige tijd". De minister wees erop, dat de snel heid van de aanleg van de E-8 niet door financiële, maar door tiphni- sche mogelijkheden wordt bepaald. De kamer heeft gisteren by het textieldebat unaniem aangedrongen op snellere uitvoering van de E-8, omdat voor een ontwikkeling van Twente goede verbindingen met het Westen van groot belang worden ge- Onder de veelbelovende titel „Si- nemania 2000" bood de Stichting Filmcentrum in het kader van de internationale filmweek in Arnhem een nogal teleurstellend samenraap sel van films en filmfragmenten, die hoofdzakelijk op het futuristische en komiekerige vlak lagen. De futuro logische film, waarin met enige wer- keiykheidszin geanticipeerd wordt op de toekomst, op het jaar 20000 bijvoorbeeld, ontbrak in het pro gramma geheel. Deze omissie, die ook door de in leider drs. J. A. Hess, directeur van het Filmcentrum, gesignaleerd werd, kon wel verklaard worden uit de or ganisatorische moeilykheden als ge volg van de langere duur van goede futurologische films, dit mocht toch geen reden zyn om in een program ma onder de genoemde titel juist deze soort film geheel weg te laten. Er waren overigens wel enkele aar dige filmpjes te zien zoals het Joe goslavische tekenfilmpje „Bezoek uit het heelal" en de Canadese satirische tekenfilm „What on earth", maar dergelyke films hadden onder een andere titel verzameld moeten wor den en daardoor een ander, wellicht passender publiek kunnen trekken Byzonder aardig was overigens, nog eens de Franse film uit 1902 over een maanreis te zien: een van de eerste films met ruimtevaartmotieven, zy het dan ook dat de makers zich al byzonder weinig aantrokken van de ook toen al bekende kosmische realiteiten, natuurkundige wetten en menselyke mogehjkheden. LEIDERDORP Hoe de duiven vlogen De PV „Leiderdorp" hield een wed vlucht vanaf Orleans (Fr.). De dui ven werden om 5.30 uur met n.w.- wind gelost. De eerste duif werd ge klokt om 14.39 uur en maakte een snelheid van ongeveer 940 per mi nuut. De eerste 10 prijswinnaar: waren: 1. 5 en 7 C. Neuteboom. 2 en 6 M. Reyerse, 3 en 10 H. v. d. Vecht, 4. A. van Lierop 8. H. Kniest 9 J. de Wit. Ook de PV „De Rijnklievers" hield wedvlucht vanaf Orleans. De afstand bedroeg 513 km. In coucours 244 dui ven, die om 6 uur by n.w.wind wer den gelost. De eerste 15 pryswin naars: 1. A. v. d. Dop en Zn, 2, 8 en 10 N. v. d. Linden. 3, 7 en 10 gebr. Kok. 4, 5 13 en 14 M. Jongeleen, 6 W. Hoogervorst. 9. H. Kettenis. 11. A. G. Hofland, 12. P. v. Griensven, 15. J. Bramtenaar. ZOETERWOUDE Steun voor Israël Aan de bewoners van Zoeterwoude Hoge Ryndyk zal vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur gelegenheid worden gegeven hun gave voor Israël te deponeren in bussen geplaatst by de r.k. kerk Meerburg; op de hoek van de Rynegommerstraat/Hoge Ryndyk op de hoek van de Rynstraat/Ho- ge Ryndyk en by de N.V. Oosthoek. De knaap kreeg een hersenschud ding en schaafwonden over het gehe le lichaam. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Het fietsje werd aan de voorzyde ge heel vernield. Op de Oude Ryn had gister middag omstreeks half vier een aan rijding plaats tussen een personen auto en een motorfiets. De motorry- der, een 49-jarige Leidenaar, brak by dit ongeluk zyn linkeronderbeen. Ook hy werd door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Diefstallen Vanaf het in aanbouw zynde che- miecomplex aan de Wassenaarse weg in Leiden zyn ln de afgelopen twee weken twintig Ti.-ornamenten ter waarde van duizend gulden en twee ■alkie-talkies ter waarde van ruim tweehonderd gulden ontvreemd. Bij de Leidse politie is voorts aan gifte gedaan, dat vanaf het dak van de r.k. meisjesschool aan de Haar lemmerstraat ongeveer tweehonderd kilogram lood is weggenomen. De diefstal kwam aan het licht tydens een halfjaariykse inspectie van het schoolgebouw. De politie verdenkt drie Leide- naartjes in de leeftyd van 12 jaar ervan, dat zy gistermiddag omstreeks half vyf op een bouwterrein aan de Melchior Treublaan de binnen- en buitenband van een tractor in brand hebben gestoken na er eerst gasolie over heen te hebben gegoten. De ver brande banden vertegenwoordigden een waarde van f 450,-. De knaapjes gaven op het politiebureau elkaar van deze baldadigheid de schuld. Loop der Bevolldng te Leiden VERTROKKEN W. A. vaai Groningen en lam., Jac. v. Oampemaan ao, j_>eventer, iviaasstr. 254; J. P. Feliks en lam., Debussystr. 25, Rotterdam, Bollandstraat 29c; K. N. Kollau en lam., Beethovenlaan 253, Rijswijk ZH, Frans Halskade 20; S. C. van der Vegt en fam., Stationsplein 158, Oegstgeest, Pleter Molijnlaan 15; M. Y. E. Lenlnger-Ertman en lam.. Plantsoen 17, India; H. H. A. Geer- lings en fam.. Brahmslaan 87, Oegst geest, Dorpsstraat 36; J. C. Fles en tam., Scholtenstraat 10, Noordwijker- hout, Eyk en Donck 9; B. M. L. oansz en fam., Kapteynstraat 47, Rotterdam. Binnenweg 121; M. P. B. Broere en fam.. Oude Vest 223, Heerhugowaarü. Erasmusslngel 7; J. B. Rang en fam., Rosslnlstraat 9, Eindhoven, Plzanostr. 188; A. M. M. Smetz en fam.. Lee mansstraat 39, Alkmaar, Fred Hendrik laan 139; H. Honsbeek en fam., Nieu we Ryn 40, Noordwyk, Pr. Hendrlkweg 22a; A. Serdljn en fam., Walraven v. Hallstr. 9, Voorschoten, van Kinsber- genln. 13; J. Vertelman en fam., Jou- bertstraat 8a, Canada; N. de Kruis en fam., Tollensstraat 11. Zaandijk, Guls- weg 47; A. N. Timmer, Witte Singel 96-97, Rotterdam. OranJelaan 48; W. B. Smetz, Leemansstraat 39. Alkmaar, Fred. Hendrlklaan 139: A. Makkreel, Bachstraat 244, Zeist, Vyverlaan 7; P. L. Ragetlle, Maredyk 87a, Rotterdam, Byiwerffstr. 26a; J. J. Hoogmoed, Roodborststraat 17. Amersfoort, Leus- derweg 230; M. R. Sprockel, Rynsbur- gerweg 71a, 's-Gravenhage, Loosduln- sekade 123; B. E. Sclarone-Lauw, Rynsburgerweg 101, Oegstgeest, Aert van Neslaan 520; E. A. A. Lahelj, Ryns burgerweg 10. Kerkrade, Markt 61; M. L. Schuurman, Rynsburgerweg 10, 's- Gravenhage, Wlldhoeflaan 37: I. D. Tokaya, Rynsburgerweg 140, Am sterdam, Weesperzyde 243; C. Vermeu len, Hoge Morsweg 97, Leiderdorp. Erl- calaan 14; L. C. Schouten. Druiven- straat 53, Oegstgeest, Juffermansstraat 31; A. J. van der Velde, van 't Hoff- straat 35, Oegstgeest, Zoutkeetlaan 1; H. J. Zlerlkzee, Hyaclnthenstraat 26. Groot Brittannië: J. C. van der Sar. Schelpenkade 45. Rotterdam. Mathe- nesserdljk 271; J. Ledeboer. Willem de Zwygerlaan 171, Delft. Delfgauwseweg 198; M. Verdegaal. Steenschuur 7. Sas- senhelm. Wllhelminalaan 2; E. Rose- leur. Haarlemmerstraat 67. Bodegra ven. Weipoort 37a; E. P. G. M. Bakker. Hooigracht 15, 's-Gravenhage, Isabel- laland 381: C. J. van D(jk, Lange Ma re 98a. Ridderkerk, de Genestetstraat B: C. F. Meyer, Nieuwe Beestenmarkt 19. 's-Gravenhage, Vrederustin. 171: P. H. M. van Hoesel. Oude Singel 5f Oegstgeest, v. Assendelfstr. 16; C. C. Kurpershoek. Oude Vest 36. Dord recht. Relnkenstraat 2a: G. J. Ra- mondt. Tltus Brandsmalaan 59. Splj- kenisse. Gentlanstraat 9a: J. P. Pe terson. Aalmarkt 20. Rotterdam. Lam- bertweg 32; T. Klay-van Weizen. Jan van Houtkade 59, Rotterdam. Beenin- gerstr. 30c; A. T. van der Lee- var de Weerthof, Mareslngel 34a, Amster Botterstraat Warnars. Boerhaavelaan 9. Wassenaar. Zydeweg 57; E. E. Steenvoorden-van Kooperen, Rynsburgerweg 10, Noord wyk, Offemweg 58; P. C. C. Zijle- man. Ryn en Schiekade 107, Schiedam, Kor. Kuilerstraat 44; G. Slmon. Schel penkade 41, Chaam, Elsakkerpad 6; J. van der Kuyl, Noordelnde 2a. Den Hel der. Erasmusstraat 5; L. de Vries. Groenhazengracht 12. Amersfoort. Utrechtseweg 257; J. van der Laken, Tollensstraat 17, Frankrijk; J. Verka de-Post. Ryndykstraat 88. Alphen a/d Rijn, Oranje Nassauslngel 4; K. Stlg- t.er. Jan van Goyenkade 17/18, Maars- sen. Zandpad 4; H. T. Bousie, ten Ka tes/traat 27, Zoeterwoude, Hoge Ryn dyk 145; V. Genuardi. Kort Rapen burg 5a. Italië: P. A. Gerbrands. Langebrug 109, Australië: H. M. Kro nenburg, Rynsburgerweg 10. 's-Gra venhage. Enschedelaan 45; W J v Dissel. Langebrug 39a, 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 190a; P. C. Fels, Haarlemmerstraat 216a, Haarlem. I/eendert Meerszstr. 96; H. C. Maarten- se-van Dam. Hoogstraat 6, Noordwijk. Surlnameweg 1; P. Vryhof, Drie Oc- toberstr. 57. Poortugaal, Albrandsweg- dilk 62; E. Popojanz, Llngestraat 1. Duitsland: N. H. van Boxel, Seringen straat 14a, Alphen a/d Rijn. IJsselstr. 35; M. C. M. T. Zaat, Zeemanlaan 41. Hillegom. Garblalaan 3; J. A. Swa- nen. Leeuwerikstraat 51, Valkenburg ZH. ab achter Hoofdstraat 99; D. H. Swanen-Slerag, Leeuwerikstraat 49. Valkenburg ZH, ab. achter Hoofdstr. 99; E. Losada Fernandez, Korevaarstr. 47. Spanje; I. van Leeuwen, Lange brug 19; 's-Gravenhage, de Genestetln. 266; R. R. Aberson. Noordeinde 14a. Hilversum, van Riebeeckweg 212; B. M. Hanl. Varkenmarkt 7, Rhenen U. Cuneraweg 411; G. B. Lunenberg, v. d. Brandelerkade 3, Voorschoten, Leldseweg 96; E. Meijer. Abraham Crynssenstr. 25, Den Helder. Het Nieuwe Diep 5; E. A. Luk- van der Linden. Paramaribostraat 10. Leid- 6chendam. Stompwykseweg 88; E. C. Westra, Gerrlt Doustraat 12, Baren- drecht, Pr. Bernhardstr. 17; S. C. van den Hoek-La Rooij, Jan van Goy enkade 21a, Voorschoten, Tramstraat 8; P. T. J. Schllthuizen-Ammerlaan, Marelaan 177, 's-Gravenhage, Groene- wegje 126a; L. Hanson-Steckman Rljns- burgerweg 10, Ver. Staten v. Noord Amerika; A. de Vries, Lage Morsweg 5. Voorburg, Laan van Nieuw Oostein de 205; W. van der Huizen-Vermond. Julianakade 12. Katwyk, Overrljn 7; J. H. Rosier, Anna van Saksenstraat 4. Katwyk, Overryn 7; M. Bouzerrari. Volmolengracht 2a. Marokko; J. W. Jasperse. Hogewoerd 152. Voorhout. Ju- llanalaan 84; G. Cossu, Kort Rapen burg 5a, Italië; J. Tekamp, Tltus Brandsmaln. 176, Bergen op Zoom, Dercksstr. 85. Kleuterleidster Chr. Bewaarschool Mej. P. Ravensbergen uit Oegst geest is benoemd tot kleuteronder- wyzeres aan de Chr. Bewaarschool in Warmond. Mej. Ravensbergen heeft haar opleiding gehad aan de Chr. Opleidingsschool voor kleuter leidsters in Den Haag waar zy dit jaar slaagde. Zy neemt de plaats in van mej. Pera. Tydens de ontspanningsavond in het Oegstgeester bejaardencen trum „Hofwyck", verzorgd door „Ar- tiestenpalet", werd op voorstel van de voorzitter van de Stichting, de heer Jac. J. Vos, een geldinzameling ge houden ten behoeve van Israël. By- eengebracht werd rond f400. LEIDERDORP W. Neijmeijer naar Laren De chef van de afdeling algemene- en interne zaken ter gemeentesecre tarie in Leiderdorp, tevens ook waarnemend secretaris in de rang van hoofdcommies A; de heer VV. Neymeyer, gaat deze gemeente verla ten. Hy is met ingang van 15 augustus ingelyke functie, maar met de rang van referendaris benoemd ter ge meentesecretarie in Laren. De heer Neymeyer is gedurende byna 15 jaar in Leiderdorp werk zaam geweest. De zendingscommissie van de Herv. Kerk verliest met dit vertrek een nauwgezette en accura te penningmeester. Wethouder Nievaart opent woensdag selioolsportdagen Woensdagmorgen 21 juni om 9 uur zal wethouder J. Nievaart de school- sportdagen officieel openen. Op 21 en 22 juni zullen de leerlingen van de lagere scholen en van de r.k. Bernhardschool H. Ryndyk school- vaardigheidsproeven afleggen, waar na donderdag 23 juni een reservedag is tydens welke 's middags de finale wedstrijden worden gehouden. Maandag 26 juni moeten de leer lingen diplomazwemmen in het zwembad aan de Ericalaan en dins dag 27 juni wordt er individueel- prestatie gezwommen De sportdagen voor de Chr. Ulo aan de Van Geer straat zyn vastgesteld op 28, 29 en 30 juni met resp. vaardigheidsoefe ningen, diploma-zwemmen en op de laatste dag zwemwedstryden. Twee gewonden hij botsing Op het kruispunt Herenweg-Kruis weg in Woubrugge, tot voor kort be rucht om de vele verkeersongevallen, vond gistermiddag een vry ernstige botsing plaats tussen twee bromfiet sers. Vanuit Alphen aan den Ryn na derde op de parallelweg een bejaar de bromfietser uit Burgerveen, ter- wyi tegelykertyd vanuit Ter Aar een jeugdige Leiderdorper op zyn brom fiets op het fietspad kwam aanrijden. Door de hevige botsing liep de eer ste een hersenschudding en schou derfractuur op. Ook het andere slachtoffer was er dusdanig aan toe. dat beiden, na door een juist passe rende militaire arts behandeld te zijn per ambulancewagen naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd moesten worden. Beide brom fietsen werden geheel vernield.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17