Moord voor één slok water in de Sinai Ontzaglijke problemen in geslagen Jordanië KAMERDEBAT Egyptische soldaten lijden honger en dorst Brief Kiesinger aan Oostduitse premier Russische tactiek is wel lieel duidelijk MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 JUNI 1967 DRAMA IN DE WOESTIJN „Wat zich op 't ogenblik in de Sinai afspeelt is een drama zonder weer ga Wanneer je je e ver de woe stijn In waagt, loop je het gevaar ▼oor een slok water vermoord te wor den". Met deze woorden waarschuwde de militaire gouverneur van Gaza, ge neraal Mosje Goren, dinsdag een groep journalisten, die op het punt stond naar het zuiden te vertrekken. Tienduizenden Egyptische militai ren, overlevenden van de slag in de Sinai, zwerven uitgedroogd door de woestijn. Maandag nog werden twee Meer particulier initiatief in de Sowjet-Unie Volgens de Russische econoom Kwasja, heeft de Sowjet-Unie meer kleine particuliere ondernemingen nodig, aldus schrijft hij in het tijd schrift „Economische Vraagstukken". Naar zijn mening kan de staatscom missie, die de hele produktie tot in de finesses tracht te regelen, het on eindige aantal verschillende pro- dukten, die de Russische economie thans nodig heeft, niet overzien. Volgens de schrijver zouden er klei ne ondernemingen moeten worden opgericht, die als onder-aannemers van de grote Industriële bedrijven zouden fungeren en in handen zou den moeten zijn van degenen, die in de ondernemingen werkzaam zijn. De werknemers zouden aandelen in de maatschappij moeten krijgen, de winst zou binnen het bedrijf moeten worden verdeeld en de bedrijven zou den zelf het recht moeten krij gen prijzen vast te stellen, wat nu de staat doet. Ook in de dienstver lenende sector zou dit systeem moe ten worden toegepast. De staat zou controle op deze ondernemingen moeten uitoefenen voornamelijk door middel van belastingen, zo meent Kwasja. Israëlische soldaten door deze naar water smachtende mensen gedood, de een toen hij in een jeep van Gaza naar El Arisj reed, de ander toen hij ergens op wacht stond. Beiden wer den van hun veldflessen beroofd. Krijgsgevangenen vertellen v bittere onderlinge gevechten om een beetje water. Bij een stinkende poel hadden de wapenmakkers van enk- Ie dagen tevoren zelfs een waar ge vecht ontketend met pistoolmitrail leurs en messen. „De dorst heeft ze gek gemaakt", zei generaal Goren. De Egyptenaren houden zich door gaans schuil tussen heuvels niet ver van de wegen. Op verschillende ma> nieren, o.a. met luidsprekers, worden ze tot overgave gemaand, maar meesten weigeren. „Men heeft ze te vaak gezegd dat de Israëliërs hun de keel af zouden snijden wanneer ze levend in hun handen vielen", al dus Goren. Een vertegenwoordiger van de VN- organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen, vertelde hoe hij drie Egyptenaren in snikken had zien uitbarsten toen ze na hun overgave eten. drinken en sigaretten kregen, terwijl ze even tevoren kennelijk nog in de veronderstelling leefden dat ze gedood zouden worden. Waterleiding afgesloten Een Israëlische militaire woord voerder in Tel Aviv zei dinsdag in antwoord op vragen van buitenland se correspondenten dat „de eni ge bron in de Sinai de waterleiding was die van Ismailia naar de andere kant van het Suez-kanaal liep. De ze waterleiding is op 8 juni door de Egyptenaren afgesloten". Wat de krijgsgevangenen betreft, verklaarde hij dat officieren en onderofficieren, korporaals niet inbegrepen, naar kampen worden gebracht waar ze et enen drinken krijgen. De anderen Vervolg van pag. 1 Het gevolg van de houding van het kabinet was dat gisteren het debat alleen maar over bijzaken ging. Maar ook in deze bijzaken had de Kamer weinig succes. De enige con crete belofte gold de verplaatsing van verscheidene rijksdiensten uit Den Haag naar streken van ons land, waar een overschot op de ar beidsmarkt bestaat. Door de vesti ging van rijksdiensten in deze ge bieden zal de werkloosheid kleiner kunnen worden. Het kabinet, aldus minister Witteveen, zal er ernst mee maken. Binnenkort zijn er concrete beslissingen te verwachten. Bij alle andere onderwerpen moes ten de kamerleden het met vage be loften doen of met afwijzingen. Voorstellen van de KVP-er Maeneai en van de democraat Nypels om de inhoud van het werkloosheidsfonds te gebruiken ter bestrijding van de werkloosheid werden door minister Roolvtnk vierkant afgewezen. Ook van het voorstel om de werkloos heidsuitkering te brengen op de hoogte van het wettelijke minimum loon wilde deze bewindsman niets weten. Zijn voornaamste argument was, dat de Sociale Verzekeringsraad er tegen is. Het spaarloon, dat door verschillende afgevaardigden ter sprake werd gebracht als een middel om de investeringen te vergroten, zal dit najaar wel bij de loononder handelingen ter sprake komen. Mi nister Roolvink wilde er nu nog niets over zeggen. Versnelde wegenbouw als middel om de werkloosheid te verminderen kwam wel ter sprake maar leverde geen concrete beloften op. Wegen Minister De Block beloofde dat hij de wensen van de Kamer om de ge projecteerde nieuwe wegen naar het oosten, het noorden en het zuiden sneller uit te voeren aan minister Bakker Verkeer) zou overbrengen. Maar hij voegde er met een veel zeggende blik naar de naast hem ge zeten minister van Financiën me teen aan toe, dat de financiering wel op moeilijkheden zou stuiten. Minis ter De Block beloofde ook, dat zo veel mogelijk zal worden voorkomen, dat bedrijven uit gebieden met werk loosheid verhuizen naar gebieden met gesubsidieerde vestigingsmoge- lflkheden. Dat is onlangs gebeurd met een Helmondse houtenfabriek, die naar Zuid-Limburg werd over geplaatst. Er was in dat geval echter geen keus, omdat zonder verhuizing dit bedrijf gesloten zou zijn. De fis cale faciliteiten (vervroegde afschrij ving, investeringsaftrek) zullen voor lopig geschorst blijven. Minister Wit teveen vindt dat opheffing van de schorsing, waar bijna de hele Kamer op aandrong, niet past in de hui dige fase van de conjunctuur. Woningen Minister Schut (Volkshuisvesting), die gisteren de Kamer voor het eerst toesprak, bleek weinig heil te verwachten van een uitbreiding van de woningwetbouw. De bouw van woningwetwoningen is in het hele land op peil. zei hij. Uitbreiding van de woningwetbouw zou de vrije sec tor, die het toch al moeilijk heeft, nog meer in moeilijkheden brengen. Er wordt daarom juist gedacht aan een verschuiving van een deel van de woningwetbouw naar de vrije bouw. Overigens omvatten de twee pro gramma's van elk honderd miljoen gulden, die de regering al heeft uit gevoerd of nog gaat uitvoeren de bouw van enkele honderden woning wetwoningen. Daardoor zal het wo ningwet-programma 1967 toch al 1000 a 1200 woningen hoger uitkomen dan in september werd geraamd. Minister Beemink gaf de Kamer tegen het einde van de langdurige debatten nog een opsomming van werken, die de gemeenten kunnen uitvoeren zonder dat ze zelf voor de kosten opdraaien: scholen, zwemba den, sportvelden (waarvan de kosten voor rekening van het Rijk komen) waren zijn voornaamste voorbeelden. Minister Schut bracht, daarna de be zorgdheid van het kabinet over de jeugdwerkloosheid onder woorden. Hij beloofde, dat onderzocht zal wor den of het mogelijk is dat alle werk loze jongelui verplicht worden vor mingsinstituten te bezoeken. 'Eind mei telde ons land 4144 werklozen beneden 19 jaar. Dat is fi.5 procent. Zuid-Holland telde 299 jeugdiee werkzoekenden. Minister Roolvink gaf die cijfers gisteren schriftelijk, maar voegde eraan toe. dat de zo mer wat dit betreft altijd een piek heeft Red). Beslissingen De discussies duurden gisteren in de Kamer veel langer dan werd ver wacht. Daarom zullen vandaag pas de beslissingen vallen. Het staat wel vast, dat de socialisten hun aange kondigde motie over de extra-injectie van 500 miljoen zullen indienen. Of zij ook nog hun motie zullen indie nen voor bijzondere financiering van „stuwende" bedrijven 'dat zijn be drijven die van bijzonder veel belang zijn voor de werkgelegenheid in een bepaalde streek) is niet zeker. Het kabinet heeft op dit punt een vage toezegging gedaan. De pacifistische- socialisten zullen, zoals hun woord voerder Van der Lek gisteren aan kondigde, een motie indienen om de werknemers meer medezeggenschap te geven. De houding van de anti-revolutio nairen zal politiek van het meeste belang zijn. Hun wensen ziin giste ren door het kabinet nauwelijks ver hoord. Als zij alsnog een motie in dienen kan de situatie moeilijk worden. Maar de anti-revolutionaire woordvoerder Boersma zinspeelde gis teren niet op een motie. De drie an dere regeringspartijen 'KVP, CHU en VVD) waren nogal matig in hun verlangens zodat de regering van hen weinig te vrezen heeft. De ver gadering werd vanmiddag om één uur voortgezet. worden met vrachtwagens naar het Suez-kanaal gebracht v.w. ze naar hun land kunnen terugkeren. Gecon stateerd was zoals reeds eerder ge meld, dat de Egyptenaren door eigen mensen beschoten werden toen ze poogden het kanaal over te steken. De Israëlische ambassade in Lon den deelt mee dat de Israëlische troe pen hun uiterste best doen om de Egyptische militairen die door de Si- nai-woestijn dwalen, op te sporen en van het nodige te voorzien. Joods beroep op naastenliefde De nationale organisatie van jood se studenten in Frankrijk heeft een algemeen beroep gedaan om hulp voor de duizenden dorst en honger- leidende Egyptische militairen. De or ganisatie zegt te hopen, dat politieke en ideologische geschillen en de (Van onze correspondent in Bonn) Het eerste officiële contact tussen de regeringen in West- en Oost- Dultsland is gisteren tot stand geko men. Een speciale afgezant van Bondskanselier Kiesinger bracht het antwoord van de Westduitse rege ringschef naar Oost-Berlijn op een brief, die de minister-president van de D.D.R., Stoph, op 10 mei aan Kie singer geschreven had. Wat het vorige maand al een sen satie, dat de brief van minister-pre sident Stoph niet ongeopend was te ruggestuurd, zoals tot op dat moment altijd gebeurd was, het is van bijna historische betekenis, dat de brief nu zelfs werd beantwoord. Hoezeer de Westduitse regering daarbij voeit dat ze uit het aloude gareel loopt, blijkt wel uit het feit, dat Kiesinger vanavond in een radiotoespraak tot „het Duitse volk" zijn beslissing zal toelichten. De voorzitter van de ministerraad van de Duitse Democratische Repu bliek zoals Stophs officiële titel luidt had Kiesinger in zijn brief gevraagd om „onderhandelingen tus sen de beide Duitse staten" en om een ontmoeting met de kanselier. Kiesinger antwoordde maar dit antwoord zal vandaag in de Bonds- zucht naar wraak op zij zullen wor- dag pas officieel bekend worden ge- den gezet voor naastenliefde. maakt met de suggestie dat bei de zijden „gevolmachtigden" zouden benoemen, die voor de bespreking van verdere contactmogelijkheden zouden moeten samenkomen". Nadat Kiesingers koerier gisteravond al uit Oost-Berlijn in Bonn terugkeerde, meldde het Oostduitse persbureau, dat „de voorstellen van Stoph door Kiesinger waren afgewezen". Tot zover het bericht van onze correspondent. Van andere zijde wordt nog gemeld Scheiding sport en politiek West-Duitsland zal volgens berich ten uit Bonn niet langer protesteren tegen het hijsen van de Oostduitse vlag bij sportgebeurtenissen waar aan teams uit Oost-Duitsland mee doen, of tegen het spelen van het Oostduitse volkslied. De beslissing ten deze van kanse lier Kiesinger zou nog door het ka binet moeten worden goedgekeurd Sport en politiek zou de regering voortaan willen scheiden, waardoor een einde kan komen aan de talrij ke incidenten die zich in de afgelo pen jaren bij sportevenementen heb ben voorgedaan over het al dan niet hijsen van de Oostduitse vlag en het spelen van het volkslied van de DDR. Tienduizenden vluchtelingen trekken naar Jordanië Positie Koning Hoessein versterkt Koning Hoessein van Jordanië is uit de oorlog in het Midden-Oosten te voorschijn gekomen met meer ge en prestige bij zijn volk dan hij voor het uitbreken der vijandelijkhe den bezat. Hij zit steviger in het zadel dan ooit tevoren sinds hij In mei 1953 de troon bestegen heeft. De 32-jarige monarch heeft in de oorlog weliswaar een groot deel van zijn land aan Israël verloren, maar de samenwerking van de koning met zijn leger en de wijze waarop hij aan het front zelf met alle krachten waarover hij kon beschikken aan de strijd tegen Israël heeft deelgeno men. heeft hem bevrijd van het stempel van het verwijt dat altijd aan zijn grootvader is gericht .wijlen Koning Abdoellah, dat hij de Arabi- sohe zaak in de oorlog tegen Israel van 1948 zou hebben verraden. Zeer groot zfjn de problemen in dit koninkrijk, waar volgens onbevestig de opgaven 15.000 soldaten zjjn ge sneuveld in de strijd tegen Israël. Alsof dat nog niet voldoende zou zfjn, Is Jordanië ook het westelijk en be langrijkste deel van het land kwiit. Het voedsel voor geheel Jordanië kwam grotendeels uit het nu door de Israëli's bezette deel van het land. De grootste trekpleister van Jordanië voor de toeristen was Jeruzalem en de nabijgelegen dorpen Bethlehem, Nabloes en Hebron. Jordanië moet dan ook voorlopig de grootste in komstenbron. de deviezen van de toe risten. missen. Vluchtelingen Maar er trekken wel anderen Am man binnen, grote groepen vluchte lingen wier aantal nu reeds op 100.000 wordt geschat. Zij komen aan zonder enige bezittingen, slechts in de kleren die zij dragen. Velen slapen in de straten van het hete. stoffige Amman. De regering is momenteel in grote moeilijkheden wat betreft het onmiddellijk onder dak verlenen aan deze mensen, maar ziet de toekomst nog ernstiger tege moet. De Jordaanse regering staat in nauw contact met de andere Ara bische landen voor hulp, maar heeft ook nog rekening te houden met an dere gevolgen van de oorlog, o.a. het opbouwen van een nieuwe verdedi ging nu er geen Jordaans leger meer bestaat. Hulpacties In verschillende Arabische staten vinden thans inzamelingsacties plaats ten bate van de vluchtelingen in Jor danië. reld weer een vluchtelingenprobleem rijker en kan het niet anders of moet het Westen te hulp komen. Het te kort op het Jordaanse regeringsbud get werd reeds vele jaren lang aan gevuld door Engeland en Amerika, maar het ziet er nu naar uit, dat Jordanië geheel ten laste van het Westen zal komen. De oorlog en de vluchtelingen in het stuk „heilige land" van Koning Hoessein beteke nen een voorlopig einde van de laat ste Jaren zo succesvolle ontwikkeling van Jordanië. De Britse regering heeft reeds geld uitgetrokken voor hulp aan slacht offers in Jordanië. Momenteel wordt nagegaan wat er uit de voorraden op Cyprus gemist kan worden om de Jordaniërs te hel pen. Deze hulp moet als een eerste stap warden besohouwd. Wil het Westen de Arabische vluchtelingen met laten verhongeren, ADVERTENTIE aanleg uitbreiding wij/igmg stor.ng van elektr install LAND ERK'INSTAIL BUS 01710 - 23618 Haarlemmerstr. 250, Leiden of hun verdere leven in tenten onder de meest armoedige omstandigheden laten leven, dan is hulp inderdaad een eerste vereiste. Wie deze oorlog heeft uitgelokt ls bekend, maar het zijn in ieder geval niet de wanhopige moeders en hui lende kinderen, die nu de straten van Amman bevolken ADVERTENTIE ,eidóe woensdag Zuiderkerk: Brabants Barok Ensem ble 8.15 uur nam. donderdag Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Cantine Clos en Leembrugge (3de Binnenvestgracht)Contactavond aid. Leiden „Philatellca". 7.30 uur nam. Voorschoten (Kasteel Duivenvoor de) Excursie van K en O. 2 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Auberge Fran?aise: Oafè-öhan- tant Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Docos- cantine (Kikkerpolder)Bij eenkomst oudleden Kolping Boys. Rood Wit, Leiden en Jeanne d' Are. 7.30 Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur Oude Vest 13: Evangelische Chris- tengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Diploma-uit reiking E.H.B.O. 8 uur nam. zaterdag. Marekerk: Holland Festival-Musica Leiden sis mm.v. Ned. Madrigaalkoor en Instr. Ensemble „Pleter Hellendaal" Herman Strategier. 8.30 uur nam. ADVERTENTIE ■■■■Hl CARBOVIT tegen maag- ['l'J'HKI en dar|mtoornïssen- ÜAÉBBai MUG0L1N (reukloos) [ter voorkoming van muggebeten. Vervolg van pag. I Aan het verzoek van Moskou is druk diplomatiek verkeer vooraf gegaan. Sedert maandagavond zijn verscheidene in Moskou geaccredi teerde ambassadeurs in het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden om op de hoogte te wor den gesteld met 't Russische voor nemen. De ambassadeurs werd ge vraagd er bij hun regeringen voor te pleiten het Russische plan te steu nen. Opmerkelijk is dat de ambas sadeurs van de Ver. Staten, En geland, de Benelux-landen, Canada en Australië niet op de hoogte wer den gesteld van de Russische plan nen. De Russische taktiek is daarmee wel duideljjk geworden. Men moopt in het bijzonder met de neutrale lan den de crisis in het Midden-Oosten in pro-Arabische zin te beinvloeden en het zo ver te krijgen dat Israël ab de aanvaller wordt gebrandmerkt. Dan kan het Kremlin kracht bijzet ten aan zijn eisen dat Israël zijn i troepen terugtrekt uit de bezette ge- BINNENLAND Koninklijke onderscheiding Bij KB is mevrouw A. H. Nijhoff-Wind, schrijfster, wonende te Biggekerke (Zld.i, benoemd tot ridder in de Or de van Oranje-Nassau. BUITENLAND Jeep op mijn Drie burgers zijn om het leven gekomen toen een jeep maandagavond in de strook van Ga- zal op een mijn reed. zo is door een woordvoerder van het Israëlische le ger meegedeeld. Twee miljard De Egyptische troepen hebben bij de strijd van vo rige week in de Sinaiwoest(jn Rus sische militaire uitrusting ter waar de van twee miljard dollar achterge laten, zo deelde gisteren baron Ed- Op het verzamelpunt in Beiroet j mond de Rothschild mee bij zijn te- stapelen duizenden kilo's kleren zich rugkeer in Parijs van een bezoek hoog op. Ook Saoedi-Arabië en Soe-1 van een week aan Israël. Baron Ed- dam leveren hulp. Dit Ls slechts een aanloop om de onmiddellijke nood te lenigen, maar wanneer Israël in derdaad het land ten westen van ae Jordaan b 1 ij f t bezetten, is de we- NPD WIL ZICH VEILIG STELLEN De uiterst rechtse „Nationaal-de- mocratische Partij Duitsland" 'NPD) heeft bepaald, dat alle kandidaten voor de landdagen een schuldbeken tenis van 30.000 mark moeten teke nen. Worden zij inderdaad gekozen, dan moeten zij dit bedrag aan de partij betalen, als zij de fractie ver laten. Op deze manier wil de NPD voorkomen ,dat haar afgevaardigden overlopen. Tot dusver is de partij vertegen woordigd in de landdagen van vijf Westduitse deelstaten. mond, voorzitter van de Frans-Jood se solidariteitsstichting, was naar zijn zeggen de eerste burger die na de gevechten Gaza binnen mocht. VN-soldaten gedood Tijdens de vijandelijkheden in de Gaza-strook zijn veertien Indiase soldaten van de strijdmacht van de Ver. Naties gedood, zo heeft kolonel Bral, de commandant van het Indiase con tingent, in Nicosia meegedeeld. Leger helpt oogsten Radio-Pe king heeft bekendgemaakt dat een heden van het leger naar het plat teland zijn gestuurd om te helpen bij het binnenhalen van de oogst en het nog te velde staande gewas te be schermen tegen sabotage. Tot dusver werden alleen plaatselijke afdelingen van het volksleger ingschakeld. Executies in Haiti De presi dent van Haiti, Francois („pa pa Doc") Duvalier, zou afgelopen donderdag zelf een commando heb- dat een eind maakt aan het lex'en van 19 ter dood veroordeelde officie ren. Dit is meegedeeld door Raymond Joseph, secretaris-generaal van de in New York gevestigde „Haitiaanse coalitie", een tegen het bewind van Duvalier gerichte organisatie. Demonstraties in Seoel Tien duizend Zuidkoreaanse studenten hebben gisteren in vijf steden rumoe rige demonstraties gehouden. Ze eisen nieuwe verkiezingen ter ver vanging van de parlementsverkiezin gen van donderdag, waarmee vol gens hen geknoeid is. Verkiezingen Het voorlopige Zuidvietnamese parlement heeft gis teren besloten de senaatsverkiezingen op 3 september te laten houden. Op die dag zal er in Zuid-Vietnam ook een president gekozen worden. Uitgewezen Rood China heelt twee Indiase diplomaten uitgewezen op verdenking van spionage. Het zijn de tweede en derde secretaris van de Indiase ambassade in Peking. Zij zouden op 4 juni in een westelijke voorstad van Peking foto's van een verboden militair gebied hebben ge nomen. Overstromingen In de Austra lische staat Nieuw-Zuidwales zijn door zware regenvallen gezwollen ri vieren buiten hun oevers getre den. Aan de noordkust van de staat zijn grote stukken bouwland on der water komen te staan. Twee per sonen zijn om het leven gekomen, duizenden zijn dakloos gworden. Kaoenda in India President Kaoenda van Zambia is in Nieuw- Delhi aangekomen voor een staatsie- bezoek van vier dagen aan India. Hij werd verwelkomd door president Hoessein en premier mevr. Indira Gandri. Kaoenda zal ook bezoeken bieden in Egypte, Jordanië en Sy rië. Moskou jaagt momenteel snelle diplomatieke successen na om een verder gezichtsverlies in de Arabi sche wereld te voorkomen. Tot zover onze correspondent in Moskou. V erklaring-J ohnson President Johnson heeft gisteren op een persconferentie verklaard, dat het van de gebeurtenissen van de komnde dagen zal afhangen hoe de Amerikaanse politiek inzake het Mid den-Oosten zal worden toegepast. Hij herhaalde dat de VS het principe van de territoriale onschendbaarheid van alle landen van het Midden- Oosten steunen, maar wilde niet zeg gen op welke manier deze politiek ten aanzien van de veroverde Ara bische gebieden moet worden uitge voerd. De VS willen duurzame vrede in dat gebied en hopen dat alle an dere landen aan de verwezenlijking daarvan bijdragen. De president wilde niet zeggen hoe de VS staan tegenover eventuele rechtstreekse onderhandelingen tussen Israël en de Arabieren, en of de VS zich zullen verzetten tegen de definitieve toevoeging aan Israël, na onderhan delingen, van Arabisch gebied. Aan de strijd hebben geen Amerikaanse en Britse vliegtuigen meegedaan. De VS overwegen momenteel geen en kel initiatief tot herstel van de diplo matieke betrekkingen met de Ara bische landen, die deze beschuldiging hadden geuit. Het is het beste, af te wachten tot de toestand wat hel derder geworden is, meende hij. zondag Hogewoerd 175: Wachttorti die van Jehovah's getuigen. 4 en uur nam.; Openbare lezing: 2J 6.15 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oonj kelijk christendom. Spr. evanj v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn Spr. dhr. J. Eikerbout van Voof 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der li dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 voorm. BIOSCOPEN Studio „Een engel van nllu Luxor „Primitief Londen", it Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Loon van verraad", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douw Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. Zi 2, 5 en 8 uur. Rex „Duel ln Diablo", 18 Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Z 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera „Arabesque", 14 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling van Schatten uit de Leldse Universiteitsbibliotheek. Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van II (zondag 1-6 uur). Molen „de Valk": Molenmuseui opend dinsdag t/m. zaterdag li voorm.5 uur nam. Zondags 1— nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkent Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageUjki 17 uur: 's eondags 13—17 uur l oktober). Rijksmuseum voor Volkent Tentoonstelling van Japanse pi van Kyösal. Dagelijks 1011 'p Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1) Dag. 10-17 u.; dags 13-17 uur. 104 uur. zond. 1— Wassenaar (Kunstzaal Heuff): toonstelling Ter Hakkaart. Ge maandag t/m zaterdag 10 uur 5 uur nam; bovendien dinsdag 8-10 uur (t/m 28 Juni). Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der Mi heid. Hooigracht 48. tel. 21060. Te Oegstgeest-se Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehele geopend. Zaterdagsmorgens tot 12 uur plege men de eigen hulsarts; d dokterstelefoon 22222. BIJ geen gehoor van uw hulsj specialist (of diens waarnemer men voor spoedgevallen dokte foon 2 2 2 2 2. HAAGS A G E N D (Van donderdag 8 juni t/i woensdag 14 juni Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Comedie: „In wankel evenwicht' Openluchttheater Zulderparlc. uur: „Dik Trom en zijn aap". ben gevoerd over een executiepeloton brengen aan Pakistan en China. Deken gaat voor in remonstrantse kerk In de remonstrantse kerkdienst in Bussum zal zondag met de plaatse lijke predikant ds. J. C. M. van der Sluys ook voorgaan de rooms-katho- lieke deken van het Gooi A. II. Schlütken. Deken Schlütken verzorgt het eerste deel van de prediking en zal daarbij tevens enkele indrukken geven van de gesprekken naar aan leiding van het pastoraal concilie in het Gooi. Aanleiding tot deze dienst vormen de gesprekken en een rapport daar over. dat in aanwezigheid van de bisschop van Haarlem, mgr. Zwart kruis werd besproken. Mgr. Zwart kruis heeft daarbij vertegenwoordi gers van rooms-katholieke en pro testantse zijden opgewekt tot verder gaand overleg en waar mogelijk ook samenwerking. Deze opwekking is voor de kerkeraad van de Remon strants-gereformeerde gemeente aan leiding geworden deken Schlütken uit te nodigen mee te werken aan de dienst van aanstaande zondag morgen. Ds. Van der Sluys zal het tweede deel van de preek en de li turgie verzorgen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) Amsterdam Den Helder Ypenburg VMsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld'-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Lc nden Luxemburg Par lis Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid MaflQorca Lissabon S S 6 1 half bew. 16 U onbew. 15 li zw. bew. 17 11 onbew. 17 1 regen 17 1' zw. bew. 19 i regen 19 j geh. bew. 20 mist 19 geh. bew. 9 I zw. bew. 17 iiohit bew. 26 lj geh. bew. 16 onbew. 17 1 zw. bew. 21 I geh. bew. 4 half bew! 19 1 onbew. 22 onbew. 19 geh. bew. 20 1; zw. bew. 14 j zw. bew. 17 geh. bew.14 half bew. 15 onbew. 16 j onbew. 23 half bew. 14 geh. bew. 21 1( onbew. 26 2! onbew. 19 onbew. 22 lj half bew. 29 1' onbew. 29 lj lioht bew. 23 1'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2