IFARMONDERHOF VIERDE FEEST Roemers dient drie moties in Jerkeersschooe geopend Tour ploeg tekende Broer en zuster floor koolmonoxyde onwel Mieke en Max terug uit liet Verre Oosten hjISDAG 14 JUNI 1967 jrmondse school bestaat 20 jaar gtiddelbare land en tuinbouw- Warmonderhof" vierde giste- luisterrijke wijze haar twin- bestaan. De school biedt jjeniene land en tuinbouw op- op middelbaar niveau. Hier- rordt bijzondere aandacht inlien aan de biologisch-dyna- methode. LEIDERDORP iR. C. TEYGELER ARMACEUTISCH ÖOFDINSPECTEUR C. A. Teygeler uit Leiderdorp Koninklijk Besluit benoemd tot eeutisch hoofdinspecteur bij lnlsterie van Sociale Zaken en leid. Dr. Teygeler volgt Siderius op. die onlangs werd md tot directeur-generaal voor ondheidszorg. trt 1 januari 1963 »'a« de heer |er directeur van het RJjksln- voor Geneesmiddelen-onder- lejaarden gaan itstapje maken comité „Ontspanning Ouden lagen'' in Leiderdorp verzorgt t jaar een auto-tocht voor de den. Alle deelnemers hebben ioor de heer E. Kronenburg samengestelde routebeschrij- mtvangen. vermeldt, dat men zatgrdag- om 1 uur zal vertrekken de Eikenlaan. De reis gaat g Noord-Holland. Er zal een lauze worden gehouden in ho- uinvermaak", dat gelegen is e weg naar Schoorl. Tot slot er gedineerd In Avifauna. irlichtiijgsavond Ie Zwijgerscliool litnodiglng van het hoofd van llem de Zwygerschool, waren rond die Leiderdorpse ouders ebouw Irene gekomen, die in u hun kind naar de eerste un de „grote" school zullen Deze werkwijze is gericht op de toepassing van natuurlijke cultuur methodes die de grond en zijn vruchtbaarheid in stand houden en de voorwaarden scheppen voor de teelt -van gezonde volwaardige voe dingsmiddelen. Naast de biologisch dynamische werkwijze worden ook de andere methoden in land- en tuin bouw onderwezen en-op andere dan eigen bedrijven-praktisch beoefend. Op de bijeenkomst was burgemees ter drs. F. K. Langemeijer aanwezig evenals vertegenwoordigers van di- I verse besturen en vele oud-leerlingen ook uit het buitenland. De bur gemeester wees in zijn toespraak op de eigen plaats die het instituut als middelbaar agrarische school met internaat in de gemeente inneemt, schijnbaar enigszins geïsoleerd maar toch op velerlei wijze met het leven van de Warmond se gemeenschap ver bonden. Namens de vereniging „Vrienden van Warmonderhof" bood de voor zitter. admiraal b.d. J. G. Stegeman, aan de leerlingen-gemeenschap als geschenk een stalen boot aan. te ge bruiken zowel voor roeien als voor zeilen. Namens de oud-leerlingen werd even later nog een boot van hetzelf de type aangeboden, zodat de beoefe- ning van de watersport door deze I school in het watersportcentrum Warmond verzekerd is. Nadat nog i talrijke sprekers, onder wie de voor- j zitter „Stichting Warmonderhof" de heer G. W. A. de Clercq uit Abbe- nes. het woord hadden gevoerd, kreeg de bijeenkomst een meer kunstzinnig karakter. Door het schoolkoor. onder leiding van de heer G. Kurpershoek wer- den liederen ten gehore gebracht o.a. j delen uit de „Schöpfung" van Haydn. Hierby werd medewerking verleend door de sopraan Lize Scboo. Ver volgens werd door de leerlingen een fleurige demonstratie van volksdan sen gegeven, dit onder leiding van de heer H. van de Wateren. 's Avonds voerden leraren en staf leden het bekende toneelstuk van C. B. Shaw op: „Arms and the Man", in de vertaling van mevr. W. F. de Boer-Rosenwald. De feestviering werd voorafgegaan met een interne sportdag op het gemeentelijk sportterrein, de tra ditionele „jooldag" waaraan werd deelgenomen zowel door de leerlin gen. oud-leerlingen als stafleden. Het is een uitbundig feest geworden, waarop de organisatoren met trots kunnen terug zien. Werkloosheitlstlebal De socialistische afgevaardigde Roe mers heeft vanmiddag by de voort zetting van het kamerdebat over de werkloosheid drie moties ingediend. De eerste motie vraagt een uitbrei ding van het bouwprogramma in de provincies buiten de Randstad met een bedrag van 500 miljoen gulden. Het programma zal zowel gericht moeten zjjn op verbetering van de infrastructuur als op uitbreiding de woningbouw. De tweede motie heeft betrekking op het instellen van bijzondere finan cieringen voor stuwende bedrijven in Twente, de Achterhoek en sommige delen van Noord-Brabant. De bijzon dere financiering zou volgens de in diener van de motie moeten bestaan uit overheidsdeelneming en rente subsidies aan bedrijven die voor de vermindering van de werkloosheid van bijzonder veel belang zijn. In de derde motie van de heer Roemers wordt gevraagd om een uit breiding van de premieregeling voor leerlingen in de bouwnijverheid. Al vrij snel werd vanmiddag dui delijk, dat de eenheid tussen de re geringspartijen in het werkloosheids debat gehandhaafd zou blijven. De KVP-er Maenen zei er op te vertrou wen, dat de regering zo nodig verder gaande maatregelen zou nemen. De anti-revolutionaire woordvoer der Boersma zwakte zijn woorden van gisteren vandaag vrij snel af, waar door er een soort overeenstemming tussen hem en de KVP ontstond. Ook hij liet blijken, dat hij vertrouwen had in de bedoelingen van de rege ring. Als men hem gisteren verkeerd begrepen had, dan zo zei hy, „had ik zeker geen gelukkige hand van spre ken". Roeiboot vermist By de Leidse politie is aangifte ge daan van vermissing van een yzeren roeiboot met buitenboordmotor uit de Stinksloot (Leiden-Nuorü De diefstal moet tussen zaterdag 10 juni en dinsdag 13 juni zyn ge pleegd. De (groen gekleurde) roei boot, die een waarde van f 600 ver tegenwoordigt, lag met ketting slot in de sloot afgemeerd. Boumedienne in Algiers terug President Boumedienne van Alge- rye is in de afgelopen nacht in zyn land teruggekeerd na een bezoek aan Moskou en op de terugreis —aan Belgrado. In een communiqué over de be sprekingen tussen Boumedienne en president Tito van Joego-Slavië werd meegedeeld, dat men gesproken had over de toestand in het Midden-Oos ten die ontstaan is door „de Israë lische agressie, aangesticht door de imperialistische krachten". Beide staatslieden hadden een eensluidende mening over de problemen, aldus het communiqué. CULTURELE REVOLUTIE DUURT VOORT doen dit", aldus de heer G. iwelingen, „voor de eerste in hebben gemeend, dat het ileefdheidssfeer ligt, om de te laten kennis maken met bjkrachten van de school en met de onderwyzeressen eerste klassen. Het voor 't ^iiaar school gaan heeft altytf en risico: gaat 't wel of niet. heeft te maken met school- Het kind kan zeer wel in- it zyn, maar nog niet school- Hjft het kind dan zitten, dan jet geen schuld". iarPeer van Houwelingen zei ver twee eerste klassen ko- gnjle elk 35 leerlingen zullen Als de ouders hun kind op gochtend 8 augustus tussen uur komen brengen, mogen kiezen by welke onderwyze- klnd de lessen zal gaan vol ui de hand van lichtbeelden en vervolgens beide onderwy- Eii;|n van de eerste klassen, de hoe zy de kinderen taal en leren en welke leermiddel- worden gebruikt. Vervolgens e school bezichtigd. remeentebestuur is erg blü it door de Ver. Veilig Verkeer en initiatief, om een verkeers- naar Leiderdorp te halen", burgemeester mr. R. M. Gal- ttrmlddag bi) de opening van hooi. gj erkeersschool is uitgezet op het 1 b&lterrein, gelegen achter de de Zwygerschool, compleet stoplichten, verkeersborden, nïalmten enz. De leerlingen kun- ian (tenen in auto's en op fiet- lerby worden ze geleid en ge werd door de instructeurs, de iH Keijzer en Stoops. In de pe- "^in 13 t.m. 29 Juni zu"en de van de 5de en 6de klassen Ie lagere scholen de verkeers- bezoeken. 2 Je opening ging de burgemees- rgezeld door de voorzitter van Reling Veilig Verkeer, de heer Wessels, de adjudant van de :arfn de heer E. Kronenburg naar ^fwe scholen om aan die leer- dle vrydag het verkeersexa- foutloos hadden afgelegd, het en een boekenbon uit te rei- m an practisch examen na- *8 leerlingen deel, waarvan er mi fouten maakten, terwyi er Ïn afgewezen. volgende leerlingen slaagden: i: J. M. Bulk, E. Boerema, D. Bjjl, h. van Dorenmalen, G. G. Elstgeest, T. Feyen, E. 't tot, H. de Groot, M. H. Hof- fo- v. Heukelom, TJ. Hoog- t*. A. Hoogeveen, M. Hooge- P- Kok, E. F. Koning, 8. J. '>4Jk, J. Lanzing, S. Ludlage, 1 tocini, R. Modderman, J. v. to, M. E. Plas, M. J. Ris, 36f °est, M. de Ruiter, T. Rys- H. Schelling, E. Schipaan- <L Schouten, B. Sprey, J. E. v. d. Stadt, P. Stephan, 'doorn, F. Vogelaar, D. J. G. Ha.y. wyek. De voorzitter van de Chinese com munistische party. Mao Tse-Toeng, heeft gezegd dat de culturele revo lutie nog zeker een jaar zal duren. De secretaris-generaal van de Cey- lonese communistische party, San- moegathasan. zei na terugkeer uit China dat Mao had gezegd twee Jaar niet lang te vinden voor zulke grote veranderingen als in China tot stand worden gebracht". Mao had ook gezegd dat vorig jaar zo mer de rechtse machten sterker wa ren dan de linkse, maar dat deze lente de situatie anders was. „Er zyn nog wat gevechten tussen ver schillende groeperingen, maar de oorlog die op het ogenblik in Chi na wordt gevoerd, is een oorlog van woorden'". Australië vraagt meer contract imnugranteu Verontrust over het sterk teruglo pende cyfer der jaariykse immigra tie, is de Australische minister voor immigratie, de heer B. M. Snedden, aan een rondreis door Europa begon nen in een poging de regeringen van Zwitserland, Nederland, Duitsland, Spanje, Italië, Griekenland en Tur kije er toe te brengen de emigratie naar Australië nieuw leven in te bla zen. „In de jaren 1959-'60 bedroeg het aantal Nederlandse immigranten on geveer 12.000". vertelde hy bij zyn aankomst op Schiphol. „Vorig jaar waren het er nog maar 2000". En Australië heeft meer dan wat ook arbeidskrachten nodig. „Wij heb ben in Australië alle ruimte, onuit- puttelyke oppervlakten land en we groeien sneller dan wie ook. Maar we kunnen het werk niet af. Onze levensstandaard blijft gestadig sty- gen, we kennen nauweiyks werkloos heid. Geen nationale groep heeft by ons zo veel succes gehad als de Ne derlandse. Wy willen die degelyke, betrouwbare Nederlanders graag op nemen." Australië groeit inderdaad nog sneller dan Nederland. In 1947 telde het 7,5 miljoen zielen, thans 11.8 mil joen. In dezelfde periode nam de Nederlandse bevolking toe van 9.5 miljoen tot ruim 12 miljoen. Van de 4,3 miljoen nieuwe zielen in Australië behoort de helft toe aan immigran ten. Verreweg de meeste immigranten komen uit het Verenigd Koninkryk, dat er jaarlyks 70.000 tot 85.000 le vert. Uit Nederland kwamen in to taal 120.000 personen naar Australië BURGERLIJKE STAND Oegstgeest; F. Boon. van Herenweg 8. naar Leiden; H. Voordewind, van Wil- helminastraat 46, naar Amsterdam: N. van Dalsen, e. v. Klaver en fam., van Dulndamseweg 12, naar Amstelveen; J. J. Kuyt, e. v. Schrlek. van Golf baan 12. naar Ede; M. van der Welj- den, van Zwarteweg 20. naar Hlllegom; G. C. Leendertse. en fam.. van Zout manstraat 5. naar Hillegom; J. M. J. J. van Eeden, van Quarles van Ufford- straat 67, naar Noordwljkerhout; J. L. M. Westgeest, en fam., van Kerk straat 52, naar Sassenhelm; H. Ott, en fam., van Jullanastraat 3, naar Groenlo; W. A. Philippo, en fam.. van ws. „Noach" aan de Hogeweg. naar Lisse; A. van Tubergen e. v. Spaaks. van Erasmusweg 1, naar 's-Gravenha- ge; M J. van Leeuwen, van Oude Zee weg naar Veenendaal; M. C. van Stra len. e. v. Verbeek, van Langevelder- laan 1, naar 's-Gravenhage; C. S. M. Lallet. e. v. Cachera. van Witte de Wlthstraat 13. naar Rijnsburg: D. Ha- zenoot. e. v. Janssen, van Plet Hein- straat 34, naar Zeist; Ben Mohammed b. A. Mohammed, van Hoofdstraat straat 34. naar Zeist; Ben Mohamed De Nederlandse tourploeg, die in de komende Tour de France <op 30 juni is de start in Angers) zal uitko men, heeft vanmorgen in het Olym pisch Stadion de contracten met de KNWU getekend. Achtereenvolgens verscheen voor het college van de sportcommissie Jan Janssen, Gerben Karstens, Huub Harings, Wim Sche pers. Jcs van der Vleuten. Huub Zil verberg, Cees Haast. Bas Maliepaard. Henk Nydam en Jo de Roo en de re serves Harm Ottenbros en Kees Lute. Het corps, dat de ploeg zou bege leiden, is nu byna rond. Ploegleider is. zoals reeds bekend was. de Bra bander Wout Wagtmans. Als meca niciens zyn aangewezen Jo Hulshoff uit Den Bosch en Jan Spenkelink uit Hengelo. De soigneurs zyn C. Wagt mans uit St. Willebrord (in wieier- kringen staat hy bekend als ..smok keltje") en J. Collard uit Steln. Intussen heeft de KNWU bericht gekregen, dat de Paryse chauffeur Jacques Ducoutumany, die reeds toe gezegd had mee te gaan. verhinderd is. Hy heeft een ongeluk gehad en ligt nu in een ziekenhuis. Wie zyn vervanger wordt is nog niet bekend. Over het waarnemerschap in de Tour werd op deze by eenkomst ook gesproken. Een waarnemer is nog steeds niet aangewezen, maar ook indien men een dergelyke figuur niet weet te vinden, zal de ploeg on gehinderd kunnen vertrekken. Mr. S. C. Coebergh, directeur van Televi- zier, verklaarde, dat men wel bezig is eventueel de een of andere official uit Frankryk voor deze post aan te trekken. Indien dit niet gelukt, zal de ploeg toch moeten ryden. OEGSTGEES1 FLESSENTREKKERIJ Een bedrijfseconoom uit Oegst geest heeft zich voor de rechtbank in Utrecht te verantwoorden gehad we gens het een gewoonte maken van het kopen van goederen zonder vol ledige betaling, o.a. grammofoon platen, textlelgoederen en bloemen. Genoemde rechtbank veroordeelde hem wegens flessentrekkerij tot lj. gevangenisstraf met aftrek en ter be schikkingstelling van de regering. In hoger beroep heeft het Hof in Amsterdam de verdachte op grond van het feit, dat hy als een psychisch zeer gestoorde figuur moet worden beschouwd, niet strafbaar verklaard en ontslagen van rechts vervolging. De procureur-generaal by dit Hof is van dit arrest in cas satie gekomen. De Hoge Raad heeft thans dit be roep verworpen Cricket. ENGELAND WON VAN INDIA De eerste testmatch tussen Enge- 1 land en India is in een Britse over- winning geëindigd. De scores wa- MeJ. Liesbeth Weyers uit War ren: Engeland 550 voor 4 tgesl) en mond slaagde voor het. diploma on- 126 voor 4. India 164 en 510. De üerwyzeres. zy was leerlinge aam de Indische prins Patandi werd topsco- 1 Kweekschool „Cir Marial" in 's Gra- rer met een magistrale 148 runs. venhage. In Leids tuinhuisje De 23-jarige Leidse belastingambtenaar B. van Nierop en ziin vijf jaar jongere zuster zijn gisterochtend omstreeks kwart over acht in een tuinhuisje op het volkstuincomplex „Ons Buiten" in Leiden-Noord onwel geworden door koolmonoxyde. De jonge man moest voor medisch onderzoek naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht, het meisje kon ter plaatse door de E.H.D. worden behandeld. De kolendamp heeft zich in het tuinhuisje kunnen vormen omdat men vergeten was een raamp je open te zetten. De brandweer heeft de kachel in goede orde bevonden. Kringvergadering Jehovahs getuigen Jehovah's getuigen hielden in het gebouw van de Haagse Dierentuin him halfjaariykse kringvergadering. Het hoogtepunt van deze bijeen komst was de vertoning van de kleu renfilm „God kan niet liegen". Deze werd door ongeveer 300 getuigen uit Lelden bygewoond. Het Wachttorengenootschap bracht deze film, welke reeds voor honderd duizenden belangstellenden over de gehele wereld is vertoond, uit in sep tember 1966. De film laat ons zien hoe grote gebeurtenissen uit het ver leden, zoals de vloed uit Noacn's da gen, het offer van Abrahams zoon, de vernietiging van Sodom en Go- morra, profetische voorbeelden waren van gebeurtenissen welke binnen af zienbare tyd hun wereldomvattende vervulling zullen hebben. Tydens de vergadering werden 21 oersonen door onderdompeling ge doopt. De byeenkomst werd besloten met korte toespraken van de heren W. Kaspers en M. Kaptein, over, ..Jongeren, ouders en de chrlsteiyke gemeente" en „Dienen met eeuwig leven in het vooruitzicht". WASSENAAR Mr. M. B. van Meerten, inspec teur der P.T.T., wonende alhier, is benoemd tot kan tonrechter-plaats vervanger in het kanton 's-Graven hage. ZOETERWOUDE Bouw van een nieuw jeugdhuis Omdat het houten jeugdgebouw „Ons Huis" van de Zoeterwoudse herv. gemeente in zeer sléchte staat erkeert zal er een nieuw gebouw voor in de plaats moeten komen. Hoewel de provincie en de ge meente belangrijke subsidies voor de bouw verlenen is er een tekort van tenminste f 100.000,-. Men gaat dan ook allerlei acties voeren om aan fi nanciën te komen. Het gebouw zal worden gerealiseerd volgens RED- WOOD-Systeembouw onder leiding van de architect H. J. B. Groefsema uit Groningen. WARMOND Geslaagden voor verkeersexamen Door de consul van het Verbond van Veilig Verkeer, de wachtmees ter der rykspolitie J. M. Velema is voor de leerlingen van de School met de By bel en r.k. school het verkeers examen afgenomen. In totaal namen hieraan 61 leerlingen deel: By het schrlftelyk examen werden er van de rJc. school vijf deelnemers afgewezen en by praktisch examen 2 van de ri. school en 1 van de School met de By bel. Met lof slaagden: Anja Velema van de School met de Bybel en To- nie Stynman van de rJc. school. De namen van de geslaagden van de School met de Bybel waren: An- Ja Velema, Kees Visbeen. Hans Roest Bram v. Leuveren, Igrid v. Duchte ren, Roelie Houweling, Coby Visch, Ria Schipper, Sjoerd Vollebregt, Erik Vollebregt, Elodie van Staveren, Co- bie v.d. Voet, Tineke Zwaan. Van de r.k. school slaagden: Marian Cremus Tonie Stynman. SJaak Heemskerk, Ludy Schakenbós, Reneè van Win- sen, Juri Kerkvliet, Hella Kortekaas, Martien Welsink. Cok Juffermans, Frans Rynbeek, Karei Leenen. Elise Eggen. Rene van Winsen, Els Die mei, Trudie van der Meer, Jan van Styn, Gerry Kortekaas. Annie de Vroomen, Joris Schavemaker, Greet van Ryn, Nelleke van Ryn, Wim van Winsen. Frances van Moorsel, Kees Hartveld, Els van Dam, Corrie van Hulst, Peter Moerkerk, Marleen Zwetsloot, Jan Warmerhoven, Kees Meskers, Aart van Moorsel, Thea van der Geest, Piet van Ryn, Juri Kerkvliet, Karin Maksymiak, Sjef Stynman, Mirjan van Winsen, Loek van Winsen, Gaby Schavemaker en Marian van der Geest. De diploma's zullen op een nader te bepalen datum worden uitgereikt. Voor het bordes van het pa leis Soestdijk is gistermiddag door een Scheveningse deputatie onder leiding van burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten aan Konin gin Juliana een vaatje traditio nele koninginneharing aangebo den. Dat geschiedde door me vrouw De Jong, de echtgenote van de schipper van de SCH 55 „Noor. derkroon", die deze haring in Scheveningen had aangevoerd. Na de aanbieding wil burgemees ter Kolfschoten (links) het vaatje weer van de Vorstin overnemen. Ook de reders, de heren N. den Duik en D. van Leeuwen (rechts), woonden de overhandiging bij. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Bryant Obbe, z.v. Santos en Boersma. San Leandro. Califor nia; Julietta Mathilde. d.v. Boon en Van Hall, Bodegraven; Frederik Ja cob, z.v. Van Lutsenburg- Maas: Kampala. Oeganda. Getrouwd H. W. Beyer en Marian I. Boessenkool, Amsterdam; J. H. de Ru en Alida van der Eist, Zandvoort. Overleden: Johan Helnrich Eggel- meyer. 83 j, Zeist; Dirk van Heest. 64 j. Rotterdam; Marinus Willem Voogt, 75 j, Rotterdam; Theodorus Niemeyer, 85 j, Laren; Anna Maria Johanna van Asperen- Prinselaar. 87 j. Castricum; Ernst Maximiliaan Dirksen, 62 j, Amstelveen; Jan Rep- ko, 67 j, Scheveningen; Maria Catri- na Temminck-Ligtvoet, 62 j. Den Haag; Maria Christina van Braam Houckgeest-Kesper. 82 j. Laren; Jo hannes Pieter Carp, Amsterdam; Kommer Joppe, 76 j, Middelharnis. Uurloonactie ambtenaren Op verzoek van de zyde van de centrales van overheidspersoneel zal er onder de ambtenaren een actie worden gevoerd om een bydrage te leveren aan het sociaal-economisch herstel van Israël in aansluiting aan de actie, waartoe de Stichting van de Arbeid heeft opgeroepen. Weliswaar kan de regering geen vrijheid vin den een bydrage te koppelen aan die van het rykspersoneel, maar de ad ministratieve afwikkeling van de „uurloonactie" wordt voor het ryks personeel door de ryksoverheid ver zorgd. In de loop van de volgende week zullen de rijksambtenaren een for muliertje ontvangen, waarop zij zich akkoord kunnen verklaren met de inhouding van een half procent van het maandsalaris (plm. een uur loon) in de maanden augustus, september en okt. '67. De lagere publiekrechte- ïyke organen zullen van de handel- wyze van de ryksoverheid in ken nis worden gesteld. Nederlander in ravijn gestort De 37-Jarlge heer D. Peteroff uit Rotterdam is gisteren tydens een bergwandeling in het gebied van Kössen (Oostenrijk) verongelukt. De heer Peteroff, die met zyn 6-ja- rige zoontje en zyn zwager was. raakte op een gegeven moment op een steile helling aan het giyden.Het leek erop of hy zyn zoontje, dat hy aan de hand had, zou meetrekken. De zwager kon echter het jonge tje nog bytyds wegtrekken, doch de heer Peteroff stortte 300 meter naar beneden, zyn stoffelyk overschot is later geborgen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN geboren. Johannes Jacobus, zn. van C P den Hartog en W. F. Bikker; Laura, dr. van J. L. van der Redden en E Belt; Monique Charlotte, dr. van F H Beerenfenger en M. C. Verhoeven; Judiith Cornelia, dr. van C. M. I. van Kempen en S. G. M. Tijssen; Johannes Gysbertus Maria, zn. van G. M. de Groot en C. M. G. de Jong; Petrus, zn. van J. J. van Son en S. M. van Rijswijk; Paula Petronella Elisabeth, dr. van J. G. G. M. Prilst en P. d« Peuter; Vincentlus Leonard us Andrea» Maria, zn. van A. P. A. Hosman en T. M. van der Maas; Alexandra, dr vain A. Tlnkelenberg en L. M. Mant a OVERLEDEN. T. M. R. Kaldenbach, 13 Jaar. zoon; J. H. van Berne, 68 Jaar. man; J. E. van Rooljen, 89 Jaar, echtgenote van H. Heldema; J. M. Tlmp. 60 Jaax, echtgenote van J. Rotteveel. Max Tailleur. Mieke Telkamp en pianist Leslie Davis zyn vanochtend per KLM uit Karatsji teruggekeerd van hun tournee door het Verre Oos ten. Max heeft er zyn Amsterdamse moppen verteld. Mieke heeft er on der begeleiding van Leslie Nederland se liedjes gezongen en overal in Nieuw Zeeland. Australië. Singapore, Koeala Loempoer en Bangkok heeft de Nederlandse kolonie een traantje van weemoed over het oude vader land weggepinkt. Terug op Schiphol begon Max met het volgende voorval: „We kwamen tegen middernacht in ons hotel In Chrlstchurch op Nieuw Zeeland aan, net aan de andere kant van de aard bol. Toen was het dus half één des middags in Amsterdam. Ik dacht: ik bel myn vrouw eens op. Zomaar binnen enkele min. ratelde de bel „Met mevr. Tailleur" hoorde ik myn vrouw glashelder zeggen en ik zeg: Ja, met Tailleur. Niet waar. zegt zij dat geloof Ik niet. Wacht even. Max. er wordt gebeld. En ze legt de haak neer. Laat ze me 3 minuten wach ten, komt terug en zegt: het was de melkboer. Heeft me die melk f 60 gekost". Voor Mieke, die in Australië haar beide broers resp. na 17 en 14 jaar terugzag, was de terugkomst dubbel feesteiyk: ze is vandaag Jarig. De samenwerking is Mieke en Max zo goed bevallen, dat ze deze zullen voortzetten. Op 14 juli beginnen ze met een complete show. die een maand zal duren, in het De la Mar theater in Amsterdam, waaraan ook de al jaren met Max optredende Paulien Johnson een bydrage zal everen. De naam van deze show luidt: „Oi". Daarna gaan ze samen door Nederland op tournee. Ze zyn al volgeboekt tot mei van het vol gend jaar.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13