IK.N.V.B.-praeses opende clubhuis van Quick Boys SPORT SPARTA ONTVING ZILVEREN MOLEN Burgemeester hijst de vlag op Bie Leythe's sociëteit... Sportpark 9iVieuw-ZuidC in Katwijk de trots van het zaterdagvoethal Jeugdige voetballers dankten de bouwers ips KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD Intertoto Anton sprintte naar zijn vijftiende zege NIMAANDAG 12 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD (Van een onzer redacteuren). ,,'k Wil namens de K.N.V.B. Quick Boys niet alleen feliciteren met het zeer fraaie clubgebouw, dat ik nu officieel mag openen, maar ook met zoveel enthousiasme leden, die dit object in hun vrije tijd hebben gerealiseerd". Deze woorden tekenden wy op uit de mond van K.N.V.B.-praeses W. A. G. M. Meuleman, die zaterdagmiddag onder zeer grote belangstelling deze prachtige aanwinst op het gemeentelijk sportpark „Nieuw-Zuid" in Kat wijk aan Zee officieel opende. t Staande op het toneel trok D« hij het gordijn open. Vijftien jeugdige Quick Boys-spelers in voetbaltenue werden zicht baar. Zij droegen ieder een let ter, die tesamen de woorden „Bouwers onze dank" vorm den. Een klaterend applaus steeg op voor al deze naamlo zen, die vele, zeer vele vrije avonden en zaterdagen op Nieuw-Zuid" bezig waren ge weest om onder leiding van de waheer J. Guyt het door architect ]T. Meyvogel ontworpen club huis te bouwen. Een van die jeugdige voet- Iballers bood de K.N.V.B.-voor- jj Hitter een klein vaatje Hollands LJfzeebanket aan als dank voor zijn komst naar Katwijk. De heer Meuleman had In het be- zijn toespraak gewezen op de belangrijke plaats, die het bijna 50- Qulck Boys inneemt in de KNVB en in het bijzonder in het za terdagvoetbal van deze bond. Toen hij de creatiezaal betrad was zijn eerste gedachte terecht gekomen te zijn bij de toneelvereniging „Quick Boys", gezien de uitstekende toneel accommodatie, ma.r toen hij naar buiten keek was het hem door de om ringende voetbalvelden wel duidelijk geworden, dat hij toch bij een voet balvereniging op bezoek was. WKNV Clubliefde ,.'k Ben blij en dankbaar, dat ik voorzitter van een organisatie mag tijn, die onder haar leden zoveel ver enigingen met een clubliefde als zich nu bij Qui|?k Boys heeft geuit mag tellen", zei de heer Meuleman. De K.N.V.B.-voorzitter noemde het tenslotte belangrijk, dat de Katwijk- se tweede klasser de beschikking heeft over een zeer groot aantal jeug dige leden, die door de jeugdleiders worden ingewijd in de geheimen en de technische kneepjes van het voet- ,,Wees er zuinig op", zei hij tot het bestuur, „want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Quick Boys-voorzitter, de heer M. Verdoes, had de heer Meuleman Ingeleid. Het verheugde hem, dat zo- velen blijk van- hun belangstelling hadden gegeven en hij was dank- q|i baar gestemd, dat niet alleen de K.N.V.B.-praeses naar Katwijk had willen komen, maar dat ook tal van afgevaardigden van bevriende clubs van ver en nabij aanwezig waren. In het bijzonder begroette hij de ^3 echtgenote van de vorig Jaar zo plot seling ontslapen voorzitter Jan bal i tot hei V Pluimgraaff. architect T. Meyvogel, bouwmeester W. Guyt en de erele den Bamhoorn en Hellenberg, die samen de eerste steen hadden gemet seld voor dit nieuwe clubhuis 'op „Nieuw-Zuid", dat de trots is van het zaterdagvoetbal. Dank Hierna gaf hfj een uitvoerig o zicht van de bouw en van alles wat daaraan was voorafgegaan, dankte allen, die zo spontaan hun medewerking hadden verleend hun vrije tijd daarvoor beschikbaar hadden gesteld. Architect Meyvogel kreeg een grote kist sigaren, de heer Guyt een gouden polshorloge en vrouw Guyt werd verrast met fraaie plant. In haar eerde de heer Verdoes alle dames voor het afstaan van hun echtgenoten gedurende de vele avonden en dagen, dat zij met de bouw bezig waren. Tot K.N.V.B.-voorzitter Meuleman zei de heer Verdoes, dat het hem ver heugde, dat hfj het zaterdagvoetbal zo'n warm hart toedraagt. Heel lang heeft het bij de K.N.V.B. op het derde plan gestaan. Dat vonden wij bijzon der jammer. Maar gelukkig komt daarin nu ver andering. In 1970 krijgt het zater dagvoetbal, dat zo'n nuttige en goede vrijetijdsbesteding is, een eerste klas- Baby Namens het gemeentebestuur plimenteerde wethouder dokter J. Bergman het bestuur met deze fraaie aanwinst. Hij betreurde het, dat bur gemeester H. Duiker deze glorierijke dag niet meer kon beleven. Quick Boys heeft altijd een grote plaats in het hart van deze ontslapen magi straat ingenomen en bijna iedere za terdagmiddag kon men hem op de tribune aantreffen. „Het gemeentebestuur en het be stuur van Quick Boys hebben wel eens heel scherp tegenover elkaar ge staan door verschil van inzibht in de belangen", zei de heer Bergman. „Ik heb meermalen de indruk ge had, dat Quick Boys meent in de verkeerde wieg terecht te zijn geko men. Maar ik kan u verzekeren u ligt in de goede wieg. De nu bijna vijftigjarige baby is kerngezond en de baker, die u hebt aangetrokken is ook in orde. Maar de baby is soms nog wat recalcitrant. Dat is echter zo erg niet, want later zal blijken, dat het de meest intelligente van al len is. Sprekers Een groot aantal sprekers voerde hierna het woord. De heer Güyt bood bouwers een elektrische ADVERTENTIE Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, - Witte Singel I, Leiden. „Bouwers onze dank", adver teren de Quick Boys-junioren. Rechts op de foto de voorzitter van de KNVB. de heer Meuleman. (Foto Jaap van Duyn, Katwijk). klok aan nadat hij opgemerkt had, dat velen geen tijd, maar wel zin hadden om te bouwen en dat zjj daarom maar tijd hadden gemaakt. De heer A. Goedhardt sprak na mens de afdeling Leiden van de K.N.V.B. Dit gebouw, zo merkte hij op, is een monument van vriend schap, samenwerking en clubliefde. Het geschenk was de afdelingsvlag. Vervolgens voerden het woord de heren C. Verhoef namens de C.O.V.S. (fantastisch, we zijn als scheidsrech ters getroffen door de grote club liefde). J. Staal van A.S.C. uit Lei den (Quick Boys is een toonbeeld van stoer, maar bovenal fair voetbal), J. Buuren (de leveranciers zijn trots op wat is bereikt), Fr. van Wa- van L.F.C. uit Leiden (onze vriendschap met Quick Boys is on verwoestbaar). C. Vaandrager van Zwart-Wit uit Rotterdam (door hun volledige inzet en hun spel moeten de leden de exploitatie van het ge bouw mogelijk maken), D. van Duyn namens de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond (we zijn trots op de solide bouw)Tonnie dein Duik als een van de leiders van de pupillen (in dit clubhuis moet de onderlinge band onder de leden hechter worden gemaakt) en K. Hoek als voorzitter van de muziekvereniging „De Unie" (we weten wat het zelf bouwen van een clubhuis is en daarom willen we als hulde voor het bereikte bestuur en leden een muzikale hulde bren gen). Al deze toespraken gingen ver gezeld van het aanbieden van ge schenken. Nadat de Unie-muzikanten een welluidend muzikaal eerbetoon had den gebracht aan het bestuur van Quick Boys en aan de bouwers van het wel zeer fraaie clubhuis, maakten zeer velen van de gelegenheid ge bruik het bestuur door middel van een ferme handdruk te complimen teren met de prachtige aanwinst. Deze dag 10 juni 1967 zal in de annalen van de Katwfjkse voet balclub zeker met gulden letters wor den geschreven!. idaag 3 (Van één onzer redacteuren) LFC-voorzitter Frits van Waveren was toch wel wat teleurgesteld over het feit, dat enkele belangrijke geno digden verstek lieten gaan bij de prijsuitreiking van het Zilveren Mo- lentoemooi in de kantine van de Hol- landsche Constructie Werkplaats. „Om uiteenlopende redenen", zoals de LFC-voorzitter zei, en het werd daarom dubbel gewaardeerd, dat on danks de feestelijkheden rondom de opening van haar nieuwe kantine, la ter op de avond toch een Quick Boys- afvaardiging arriveerde en Cor Vooys ais vertegenwoordiger van het eerste elftal de derde prijs in ontvangst mocht nemen. Daarvoor was Ajax be loond met de vierde plaats en nam doelman Peeters de tweede prijs voor Lugdunum in ontvangst. Tenslotte vond voorzitter v. Waveren het toch wel gelukkig, dat hy dit Jaar de zil veren molen met een geschatte waar de van f 1200,- aan Sparta kon over handigen, welke naam naast de ver enigingen, die al meerdere malen deze molen in hun prijzenkast heb- Op de schouders van de heer (Th. (Dirk) van der Klugt, voorzitter COVS Afd. Leiden, rustte de aange name taak om de sportivlteitsprijs uit te reiken. Het was voor hem in deze 18de aflevering van het Zilveren Mo- lentoernooi niet moeilijk om de win naar van deze prijs aan te wijzen: Lugdunum, dat vooral door haar ln- VOETBAL Duitse beker voor Bayern München Bayem München, houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft opnieuw de Duitse voetbalbeker veroverd. De Beierse ploeg versloeg HSV Hamburg voor ruim 70.000 toe schouwers in het Stuttgarter Neckar- stadion met 40. De rus tand was 1—0. (Van onze sportredacteur). Die Leythe mag trots zijn en is dat ook op Piet FleurDe bootsman van heidens enige bur ger-roeivereniging heeft dan ook een zeer belangrijk aandeel gehad alleen de fundamenten werden door anderen gelegd in de bouw van de fraaie sociëteit (en iverk- plaats), welke zaterdagmiddag „op het plankier" van de vereni ging officieel ingebruik werd ge- De openingsplechtigheid werd verricht door burgemeester G. C. van der Willigen „Ik ben slecht bij stem en bepaal me daarom tot de handeling" die op bet werk stuk van de heer Fleur de oranje vlag met zwarte ster van Die Ley the in top hees. Voorafgegaan aan deze door ve le leden en oud-leden bijgewoonde plechtigheid had Die Leythe's voorzitter, de heer Joop Gijsman, verteld „erg gelukkig te zijn met if Burgemeester Van der Willi gen hijst de vlag op de sociëteit van Die Leythe (Foto LD/Holvast) dit nieuwe gebouio, maar En hij verzocht de aanwezigen zich om te draaien en een blik te wer pen op de botenloods, die welis waar een nieuw verfje had gekre gen, maar die en hetzelfde geldt voor de kleedkamers nog maar net aan de minimum eisen kan voldoen. Voorts is Die Leythe, wil het in de roeierij mee blijven doen, gedwongen een aantal nieu we gladde boten aan te schaffen en dit alles bijeen er zal een be drag van 75.000 gulden op tafel moeten komen achtte de heer Gijsman een te zware belasting voor een vereniging, waarvan de contributies toch al hoog zijn. Als aandenken aan deze voor Die Leythe zo belangrijke gebeur tenis overhandigde de heer Gijs man, die zich dankbaar toonde voor de van de zijde van de ge meente ontvangen financiële steun bij de bouw van de sociëteit, burgemeester Van der Willigen en architect Bos een kleine roeiriem („waarmee wij moeten roeien en dat zijn maar hele kleintjes"ter_ wijl de heer Fleur, 12 Ya jaar in if De voorzitter van Die Leythe, de heer J. Gijsman, biedt boots man Piet Fleur (rechts) een draagbaar radiotoestel aan. (Foto LD/Holvast) dienst bij de vereniging, een draagbaar radiotoestel kreeg. Daarna bood de heer W. Flim na mens de leden en oud-leden heer Gijsman een bedrag van f2125,aan, „voldoende voor de aankoop van een gladde skiff Na afloop van de openings plechtigheid recipieerde het be stuur in de nieuwe sociëteit. if LFC-voorzitter F. van Wave ren (rechts) overhandigt de Spar taan Verwaal de Zilveren Molen. (Foto LD/Holvast) zet en „van die kleine dingetjes tij dens de wedstrijd", aldus de heer v d. Klugt, „waarvan je zegt. kijk. dat is het nu", deze prijs ruimschoots verdiende. De kleine zilveren molen, de prijs voor de vereniging, die de „grote" moet afstaan, kon niet uit gereikt worden, omdat Volendam verstek liet gaan. Na het officiële gedeelte gingen de beentjes van de vloer. Wereldkam pioen accordeonist Henny Langeveld en zijn trio viel het niet moeilijk om de juiste stemming er in te brengen, zelfs tot na het middernachtelijk uur. FefjenoordDaring Brussel 5-1, Jansen 1-0 en 2-0, rust, Kindvall 3-0, Colonval 3-1, Bild 4-1 en 5-1, Scheidsrechter Radermacher (Did). Toeschouwers 18.400. Waregem8parta 2-0. rust 0-0, Vandevelde 1-0, Frivaldi 2-0. Scheidsrechter Bolleir (Zwitserl.X. Toeschouwers 4000. Lierse SKGo Ahead 2-0, rust 0-0, Hendrickx 1-0, Vermeyen 2-0. Toeschouwers 4000. Beerschot—GVAV 1-1, rust 0-d, Fritsen 0-1, Zaman 1-L Koersen Alkmaar Telstar-prijs: Jllliaugs) (1.29 merce; 3. Emeltna Hemy. Tot. w. 6. pl. 2.—, 2.— 2.20 2.40. cov. 5 trio 144.30. Spoetndk-prijs. Ie te afd.: 1. Esther Williams (J. Roodenburg) (1.29.7); 2. Foxtrot; 3. Fletje Princess. Tot w. 7.10, pl. 1.50, 1.40, 1.20, kopp. 26.30, cov. 4.60. Orbitr-phljB, 1ste af<L: 1. Useeletem BejlwlnJF. J. Eerenbeng) (1125.7); kopp. Spot (K. Woudstra) (1.29.8); 2. Double'1 Spoetnik-prijs, 2e afd.: Luna-prijs1. Dartel (K. Neef) (1.27.9); 2. Fabiana H; 3 Estafette. ".80, pl. 2.70, 2.30, 4.60, kopp. Hartman) (1.31.3); 2. Oeneraal Padua B; 3. Oorert V. Tot. w. 5.pl, 2. 2.20. kopp. 5.2Ü. cov 4.90. 2.—. pl. 1.60. Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) Het bleek gisteren op Duindigt dat Anton nog niets van zijn vorm heeft verloren. Duchesse Mac nam In de internationale koers de kop, gevolgd door Annie Norma en Bravour S en Zilver Kid. Na een halve ronde had Zilver Kid de tweede plaats veroverd en bij het ingaan van het laatste rechte eind had dit duo nog steeds de leiding. Ham had, traditiegetrouw, van Anton niet teveel gevraagd en hield zjjn paard zuinig aan de reling, zodat deze geen meter extra behoefde te lopen. Op het doel afgaande zette Anton zfjn eindsprint in en ondanks fel verweer van ztfn tegenstanders bleken deze niet opgewassen tegen de Haarlemmermeerse geweldenaar, die in 1.22.8 naar zijn vijftiende zege in dit jaar sprintte. Zilver Kid en Duchesse Mac fouteerden kort voor de streep, zodat eigenaar Coen Ger- wig met Bravour S tweede werd vóór Lively Rodney en Alchimist. De middag was begonnen met een enorme verrassing door een triomf van Come Back of Sandra (Onrust), die nog nimmer enige indruk had ge maakt, maar nu in 1.26.6 zegevierde. Winnend bracht de ruin niet minder dan f 155.40 voor een gulden en daar ook de tweede aankomende, Eugeen Z (pl. f8.80, cov. f 19.70), gevolgd door Frickson R, een surprise was, bleek het trio door niemand geraden en gaf dit, in elke andere volgorde, toch nog f841.voor fl.4 Ook de Peterhof prijs gaf een on verwachte uitslag. Hier deed de schimmel Edmond van Petenhof (Van Os) de naam van de prijs eer aan en triomfeerde verrassend (w. f 52.90) Flamingo Six en Epourvante P. zijn tegenstanders Urdy Mars-prijs had in het rechte einde vol- fi kopp. 5.40, cov. 5.20. weg 8- doende over om die slotaanval van •ney' - Benny Parisien (S. v. Dooyeweerd) en de favoriet Dirk de V in 1.25.2 te weerstaan. De ren om het Jochems Memoriaal gaf een prachtige eindstrijd. De door Gert Bier gemonteerde Mangano toonde zich de beste en klopte met gering verschil Peeler (Van der Kraats). die van start af het veld had geleid. In de Zeelandprijs zegevierde onze enige vrouwelijke beroepsjockey mej. vSchwarzkaohel met Just in Time S. In de Skymasterprijs begon Zir- I Het werd een dubbele zege voor stal toon met een grote tout, die hem! E* Moemert, want de Engelse jockey (J Ham) Lively Rod- 2.30. pl. 1.50. 2.20, 2. Bravour S; 3. Vesuvio-prijs: 1. Aspacia (K. Kra mer (1.25.2); 2. Benny Parisien; 3 Dirk de V.. Tot. w. 14.90, pl. 2 40, 1.90 120 kopp. 33.80. clv. 6.—. trio 586.30. Hollandia Cash Six: .40. pl. 1.40 kopp. 5.60. cov. 4.20 Roland-prljs: 1 Olara Williams (F. J Alkemade (1.28.3); 2. Bllack Hol landia; 3. Elma Klnley. Tot. w. 4.30. pl. 1.60. 2.20, 3.kopp. 5.oov. 5 B.vpp. jj.öu, civ o.n Typhoon-prijs: 1. Crack (T. v. d. Broek) (1.25 8); 2. 3. Aura van Zelda. Tot. w. 2.4 tientallen meters kostte. Wel brachtPer^ns met G°°d Friday S werd tweede vóór Fuego. UITSLAGEN Quite Heny-prijs: 1. Come Back of Sandra (G. J. Onrust) (126.6); 2. Eugeen Z; 3. Frlokson R. Tot. w. 155.40 pl. 10.30 8.80 1.70. kopp. 4120, cov. 19.70, trio 841.—. Skymaster-prlje1. Electra W van Dooyeweerd) Spencer M; 3. Zl pl. 1.30, 220. 1.70, kopp. 7.40. OOV. 820, Klaas Kramer zijn paard halve ronde op kop, doch dat had teveel gekost en in de eindstrijd kon Zirkoon het niet houden tegen de snelle Electra W (S. v. Dooyeweerd), die in 126.4 triomfeerde. Dumas Z ontnam de vermoeide Zirkoon even voor de streep de tweede plaats. In de Vesuvioprtjs nam Klaas Kra- Chlc 52.90. pl. 690 220, 2.- cov. 8.10. Zeeland-prijs: 1. Rolanda (P Per- 2. Annie Rose; 3. Bebe-Boo Tot. w 3.90. pl. 1.40, 1.30. kopp. 3.70. cov 2.60. W. J. Jochems Memoriaal prijs r 1. Mangano (G. Bier) 2. Peeier; 3. Iilona. Tot. w. 3.10, pl. 2.70. 2.20. kopp. 6.90. cov. 4.40, Zeeland-prijs, 2e afd.: 1. Just in Time S (mej. R. R. D. Schwarzkaehel) 2. Good Friday S; 3 Fuego Tot w. 2.20. pl. 3.80, 1.90. kopp 10 60. cov. mer echter revanche. Hij liep met' trio 125.60.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9