Stemming over gelijke rechten Reder „Niek" Haasnoot wordt vrijdag 65 jaar Jongetje (3) bezwijkt aan verwondingen Dubbel feest voor mej. M. Gerritsen CARIBIADE '67' IN WASSENAAR AG 12 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 inboorlingenvraagstuk in Australië (Van onze Australische correspondent). I volksstemming zal op 27 mei beslissen of Australische I (inboorlingen) nog langer als tweede-rangs burgers kun- vorden behandeld. De politieke partijen in Australië zijn jn4 rk voor om de thans nog bestaande discriminatie de hals draaien, maar de regering die daar zelf ook naar streeft, jet volk laten beslissen of „het donkere volk" op gelijke net blanken behandeld behoort te worden. jrimmatie Abo's door grondwet rkjering ln Canberra koppelt sndum aan de vraag aan de of het aantal leden van de imer al dan niet dient te uitgebreid. Zo'n volksstem- st een paar miljoen gulden de onderbrenging van twee n hetzelfde referendum be- dus nog al wat geld. De uit- van het referendum ge- namelyk op democratische ïeuws van ieds Vooruit Karakteristiek type van een lid van de Arunta, een inboorlin gen stam in AustraliëTot deze stam behoort ook wijlen Albert Namatrjira. Abo kunstschilder van wereldvermaardheid. wijze door de verspreiding van pam fletten, waarin zowel het standpunt van de voorstanders, als dat van de tegenpartij wordt uiteengezet. Ondanks de aanzwellende stroom •'van kritiek, o.a. tot uiting gekomen in een „vrijheidsmars" in het binnen land om de discriminatie aan de kaak te stellen, is de behandeling van de inboorlingen in Australië nog niet op het vereiste niveau. De 31-jarige Charles Perkins. De eerste Abo die aan de universiteit van Sydney is af gestudeerd in de letteren, heeft een leidende rol gespeeld in de actie voor gelijkberechting. Het resultaat heeft hem niet bevredigd en hij maakt nu een buitenlandse reis. Misschien is hy te vroeg gedesillusioneerd, want de Australische regering heeft by mon de van de minister van Sociale Za ken, Sinclair, dezer dagen met zo veel woorden gezegd: „De Abo's moe ten op gelyke voet worden gesteld met alle andere leden van de Australische bevolking". De huidige grondwet discrimineert ■1, pannende promotie-wedstrij- et het vierde herenteam van 'ayondse tafeltennisvereniging Vooruit" gelukt te promo- de Abo's doordat deze by een volks- ar de 3de klas. voetbalwedstrijd aanstaan- 1 ag zyn de volgende spelers Rob. Ritzen, Peiter v. d. as in de Vroomen, Hans v. Wis nè Elburg, Paul Stol, Aad 11 n, Jan de Prie, Jan Wenne- ^Jis Ritzen, Toj? van Vliet en Bennekom, 2e N. Mfcan, 3e L. v. Wissen, 4e W ewedstryd begiint om 11 uur voetbalveld van het semina Ibaltoernooi de jeugd wc t Sportpark 't Overbos in e?id werd zaterdag het dis- fbaltoernooi van Zuid-Hol- oor junioren, adspiran- l rapillen gehouden., en van Fiks wisten de eer- in haar klasse te bemachti- 5 punten. Bij de junioren II met 8 punten. Adspiranten Boys (5 pnt.). Adspiran- •3SEV (5 pnt Adspiranten )d D C (8 pnt.)Adspiranten B '5 punten). Adspiranten CII '5 pnt.). Adspiranten CIII: (6 pnt.). Adspiranten Dl: C (4 pnt Adspiranten DII: '5 pnt.)Pupillen APernox t.). Pupillen B: Jodan Boys Hoe de uiven vlogen Postduivenvereniging „War- z2jhield zaterdag een wedvlucht öe duiven vanaf Orleans (af- i 18 km). In het conCours <0 duiven De Uitslagen lui- J« Vent r 1, 2, 3, 6, 8; J. de i 5, 10; A. v. d. Drift 7; J. tien 9. telling worden genegeerd. In het voorstel van de regering wordt na- drukkelyk bepaald, dat zy voortaan in de volkstelling zullen worden be grepen en de regering bevoegdheid krygt om hun byzondere belangen te regelen bij de wet (hetgeen tot nu toe volgens de grondwet niet mo- gelyk is) Gedurfde uitspraak De minister, die de status van de Abo's wil verhogen, heeft gezegd: ..We zyn allemaal Australiërs en we moeten allemaal gelijke gelegenheid hebben om deel te nemen in de ont wikkeling van alle aspecten van het gemeenschapsleven". Dit zyn stoute woorden uit de mond van een be windsman. De Australische regering wil nu zelfs schikkingen treffen om de belangen van de Abo's te bevor deren in die staten, waar tot nu toe de federale regering grondwetteiyk niet gerechtigd is dit te doen. Lang niet alle staten zyn name- lyk zo vooruitstrevend als Z.-Austra- lië. Daar heeft de regering een wet uitgevaardigd, die discriminatie verbiedt op straffe van een hoge boe te. Abo's en andere niet-blanken moe ten er nu dezelfde diensten worden verleend in hotels restaurants, thea ters, bioscopen, enz. als de blanken genieten. Dit voorschrift wil een eind maken aan gevallen, waarin Abo's in zulke openbare gelegenheden de deur werd gewezen of slechts toege laten werden in bepaalde secties. Diepe indruk op de blanken De Abo's vechten niet alleen voor hun rechten op vergaderingen - som. tyds zelfs door overheidsinstanties be vorderd door hun stem te laten horen voor een groot gehoor (er wor den zelfs openluchtvergaderingen ge houden met duizenden toehoorders), maar zy uiten zich ook in poëzie en muziek om te getuigen van het leed, dat hun volk wordt aangedaan door de discriminatie. Een van die Abo- dichters is Kath. Walker. Haar bun dels gedichten „We are going" (voor waarts gaan wU) en „The dawn is at hand" (De dageraad gloort) zyn „best-sellers", die een diepe indruk maken op blanke lezers. Er zyn ook protesten in zang, die Jonge Abo's uit schamele hutten aan de rand der dorpen uitdragen naar buiten op hun „beat" gitaar. Onlangs heeft de regering, als blyk van haar moderne, verlichte opvat tingen omtrent de rechten van de inboorlingen, besloten de Abo's in het noorden, waar reusachtige bau- xlet-voorraden zyn ontdekt, meer dan acht miljoen gulden te doen uitkeren als royalties en vergoeding voor ver lies van grond. De Abo's zullen dit geld mogen gebruiken naar eigen goeddunken. Verlichte denkbeelden De nieuwe ontwikkeling volgt het onlangs aan de Abo's gegeven kies recht, geiykwaardlg recht op maat- schappeiyke steun en recht op ge- ïykwaardig loon voor Abo's, die op de grote veestations werken. Tot nog toe bedroeg het loon dier laateten een schyntje van het normale basisloon voor blanken. De grootgrondbezitters hebben wel pyn aan de nieuwe rege ling, die overigens pas (zeer tot on tevredenheid der Abo's) ln 1908 in volle omvang in werking zal treden. J)e verlichte denkbeelden' over men- seiyke behandeling van de inboor lingen zyn echter al te ver doorge drongen dan dat die landeigenaren kunnen hopen op een terugkeer van de „goede oude tyd", toen de Abo's werden uitgebuit. Trouwens, wanneer op 27 mei de volksstemming wordt gehouden, is er geen twyfel aan of de meerderheid der bevolking schaart zich achter het voorstel tot afschaffing van de discriminatie, vyftlen Jaar geleden had men daar aan misschien nog kunnen twyfelen. maar gebeurtenissen elders in de wereld zyn een voorbeeld voor Australië geweest. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 Juni. Groenteveiling. Waspeen AI 8.9010.60 All 4.50—7.70, BI ÏO—11 AO. Cl 4, CU 3.80, bospeen I 1.10—1.17, H 0.60—0.95 andijvie 35, sla 1012, rabarber 25 26, slaulen 6065. bos kroten 36. Aanvoer 20.000 kg RUNSBURG, 10 Juni. Bloemenvei ling Flora. Am. Anjers: Witte Sim 1019, Rode Sim 1018. Roze Sim 1018, Orowly Sim 1017, Carry Sim 10—18. G. J. Sim 9—17, Farah Dibah 12—24, Arthur 10—18, Dusty 10—20. Rozen: Garnet 811. Baccara 25—45. Carol 7—11, Zorina 10—16, Gerbeta 15 31, Anthurium 115210, Violieren 10—18, Pioenen 2535. OoJvillel 10— 25 per stuk. Freesla's: Pimpernel 85 125, White Swan 150200. Stookholm 75110, Snow Queen 150200, Golden Yellow 85150, Duizendschoon 2560, Chrysanten: Lyona 230250, Indiana polis 300—370, Toklo 250300 per bos. Witte Margrieten 250450, Zinnia's 550—700 per 100. KATWIJK 12 Juni. Haringfront. Aanvoer: KW 121 37 kantjes. 202 22. 140 2, 101 4. 144 57 en 6 k. makreel. 36 16. 30 17. 49 71, 49 71. 15 47 en 3 k. makreel, 55 53, IJM 164 en 211 4. 209 en 210 2, KW 12338 kanjtes. Prijzen: maatjesharing groot f203 281, maatjesharing f236292, makreel f 46.40—50. BARNEVELD, 12 Juni. Coöperatieve Veluwse Elervelling „Ede". Aanvoer 361.290 stuks. Stemming matig. Prij zen per 100 stuks: Eieren van 52/53 gram 0.21, 56/57 10.6310.82 60/61 11.29—11.50. 64/65 11.91—12.32. BARNEVELD. 12 Juni. Vette kalve- renmerkt. Aanvoer 692 stuks. Handel stug. Prijzen: le kwal. 2.702.90. 2e kwal. 2.552.65. 3e kwal. 2.35—2.50. LEIDEN. 12 Juni 1967. Leidse Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: aardbeien 4291, aardappelen 5382, andijvie 2554, peulen 150260. snij bonen 150270. stambonen 340390, kroten 2877, spitskool 30. postelein 62- 85 prei 3479, rabarber 1129. spinazie 89102, komkommers 2235, tomaten A 500—510. B 510—530, C 460470. CC 430, waspeen 55—57. Per 100 stuks: bloemkool 4095. sla 5 14. Per 100 bos: bospeen 67104, pie terselie 8803. uien 24. ROTTERDAM, 12 Juni. Veemarkt. - Aanvoer totaal 1531. Vette koelen 1150 varkens 381 Prijzen: vette koelen per kg. extra kwal. 455480. le kwal. 405 435, 2e kwal. 365380, 3e kwal. 335 r0; varkens lev. gew. per kg. 215 220, 205—215. 195—200. 190—195; stie. ren pier '-g. alle kwal. 380435; worst- koelen pier kg. 330—345: alachtzeugens per kg. 180185: zawre varkens pier kg 180190. Marktoverzicht: vette koelen aanvoer ruimer, handel zeer kalm. prfjzen even lager; varkens Iets korter, tamelijk, prijshoudend. Op een bouwwerk naby de Bern- hardkade in Leiden-Noord zyn ln het afgelopen weekeinde enkele timmer- mansklsten opengebroken. Ontvreemd werden gereed ter waarde van f.250. en een handcirkelzaag ter waarde van f.550.. Belangrijke figuur in het Katwijkse, nationale en internationale visserij leven (Van onze visserijredacteur). Een bekende figuur uit het Kat wykse vissersleven, de heer N. Haas noot, hoopt vrijdag 65 jaar te worden. Deze vooraanstaande reder, die al zo'n 50 jaar In het „vak" zit, heeft zijn activiteiten niet alleen beperkt tot het Katwykse wel en wee van de visserij, maar zich ook op nationaal en internationaal gebied byzonder verdienstelijk gemaakt. Niek Haasnoot, zoals zijn collega reders hem noemen, is een man van gezag, naar wiens stem graag wordt geluisterdOver allerlei zaken, de vissery betreffende, spreekt hy met grote deskundigheid en bovendien houdt hy er een zeer gefundeerde mening op na. Dat men hem in het organisatieleven waardeert blykt wel uit de vele functies, die hy vervult. Van jongs af is de heer Haasnoot geconfronteerd met de mogelykheden en moeiiykheden van het visserybe- dryf. Hoe kan het ook anders. Hy stamt uit een oude Katwykse reders familie en is dus reeds als kind ver trouwd geraakt met de vissery. Evolutie Toen hy eenmaal de schoolbanken had verlaten kwam hy in vaders be- dryf, dat de liefde van zyn hart had. Hy heeft de evolutie in de vissery meegemaakt. De overgang van de bommen naar de stoomtreilers, het verdwynen van de met stoom voort gestuwde motoren en de opkomst van de moderne treilers en hektreilers. Ook zag hy de dryfnetvissery ten on der gaan en plaats maken voor de treilnetvissery. Talryke functies heeft de heer Haasnoot vervuld. Zeer verdiensteiyk heeft hy zich tydens de oorlogsjaren gemaakt als directeur van de visserij - centrale, daartoe aangezocht door de directeur-generaal voor de voedsel voorziening, de heer S. L. Louwes, die deze functie graag in vertrouwde handen zag om te redden wat er nog te redden viel en die daarvoor de heer Haasnoot de juiste man op de juiste plaats vond. Hy heeft deze taak met zeer veel tact vervuld en daardoor weten te behouden, wat er nog te be houden viel. Veel functies De heer Haasnoot heeft in de jaren na 1945 tal van belangrijke functies bekleed. Hij was bestuurslid van de Redersvereniging voor de Nederland se Zeevissery en van de Nederlandse Bond van Haringhandelaren. Voorts maakt hy deel uit van het dageiyks bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten en is hy onder meer lid van de raad van beheer van de N.E.V.A.S., de commissie voor de vissery van het Landbouw Econo misch Instituut. Ook heeft hy zitting in vele com missies. die ten behoeve van de vis sery in het leven zyn geroepen door de redersvereniging: voorzitter van de commissie voor het contact met de Scheepvaartinspectie en voorzitter van de commissie voor het loonover- leg met de werknemersorganisatie. Vooral deze laatste taak is verre van gemakkeiyk, maar door de wyze van behandelen en benaderen van de pro blemen is hy voor werkgevers en werknemers de aanvaardbare figuur. Niet in het minst aan zyn tact is het meermalen te danken geweest, dat in moeilyke situaties het overleg niet strandde, maar voor beide par- tyen zichtbare resultaten opleverde. De heer Haasnoot heeft talloze malen het Nederlandse visserijbedrijf Jubileum Leidse kraamverzorgster Het afgelopen weekeinde was het sen, die zij ooit als baby in haar ar- vertegenwoordigd tydens de vergade ringen van de permanente commissie voor de overbevissingsconventie en ook werd hy meermalen afgevaardigd naar de West European Fishery Con ference. Ook in die kringen werd graag naar zyn bezonken oordeel ge luisterd. In de Katwykse visserywereld is hij een zeer geziene figuur. Wanneer hy 's morgens de haringafslag bezoekt, dan heeft hy altijd voor iedereen een goed woord, die hy daar op zyn weg ontmoet. Ook in eigen bedrijf weet hy zijn medewerkers op de juiste waarde te schatten. Dat bleek nog eens duide- lyk op Vlaggetjesdag toen in het Scheveningse Kurhaus de Produkt- schapsprijzen werden uitgereikt. Schipper Guyt van de KW 54 „Dirk je" een treiler van de rederij Haasnoot was door familieomstan digheden verhinderd om aanwezig te zyn en de pry's voor de best verzorgde haring ln ontvangst te nemen. Reder Haasnoot stond op toen de naam van de heer Guyt werd afge roepen, vertelde waarom de schipper niet aanwezig was en zei het op prijs te zullen stellen wanneer aan het be manningslid, dat het langst met de heer Guyt op de KW 54 had gevaren de prys zou worden overhandigd. Het was kok J. van Duyn. Deder Haasnoot wordt nu 65 jaar. Hy Is echter nog niet van plan op zyn lauweren te gaan rusten. Daar is het de figuur niet naar en bovendien heeft hy er het bedrijf te lief voor om nu al terug te treden. Velen sullen zeker volgende week vrijdag van hun belangstelling blijk geven nu de heer Haasnoot een belangrijke mijlpaal in zyn leven hoopt te bereiken. Zaterdagmiddag Is op het land goed Duinrell in Wassenaar de zoge naamde Cabriblade '67 geopend door burgemeester mr. W. J. Geertsema. Cariblade is een manifestatie van de Antilliaanse vereniging „Cadena Antilllana" ter gelegenheid van het feit, dat IZY2 jaar geleden het Sta tuut voor het Koninkryk der Ne derlanden in werking trad. Tot en met 18 juni kan men dage- lyks van 10 tot 20 uur Cs zondags van 12 tot 20 uur) en op het feest terrein terecht, waar ln een aantal grote tenten een tentoonstelling wordt gehouden over de Nederland se Antillen en Suriname. Verder staan dansfeesten, muziek en sport op het programma en kan men kennis maken met typtische gerech ten en dranken uit de rijksdelen in de West. De officiële opening werd o.m. by- gewoond door minister drs. J. A. Bak ker van Verkeer en Waterstaat en door de plaatsvervangend gevol machtigd minister van de Neder landse Antillen, mr. P. L. de Ha- seth. Mr. Geertsema herinnerde in zyn toespraak aan de landdag, die vorig Jaar door de Antilliaanse vereni ging werd georganiseerd. Hy sprak de wens uit dat de Caribiade aan zyn doel zal mogen beantwoorden: een ontmoetingsplaats voor alle An. tilllanen en Surinamers in ons land en vooral ook een gelegenheid voor de Nederlanders om wat meer te we ten te komen van de rijksdelen in de West. Niet alleen de Nederlandse rege ring, ook het Nederlandse volk heeft een taak ten opzichte van de ryks- genoten in de Antillen in Surina me. aldus de burgemeester. Nadat nog mr. De Haseth had gesproken en de voorzitter van de vereniging Ca dena Antllliana allen had bedankt die aan het tot Stand komen van de ze manifestatie hebben meegewerkt, werd er door een Antiliaanse dans- Radio-signalen via ionosfeer De afdeling voor wetenscnappeiyk onderzoek van de Amerikaanse luchtmacht ls erin geslaagd radio signalen van hoge en zeer hoge frequentie uit te wisselen tussen twee kunstmatige satellieten die elk aan een kant van de aarde stonden. De satellieten bevonden zich op een hoogte van 220 tot 300 km. Met dit experiment zou bewezen zyn dat ln de ionosfeer signalen over zeer grote afstand kunnen worden uitgezonden, waarby de kromming van de aarde wordt gevolgd en prak tisch geen energie verloren gaat. groep een fleurige rijstdans uitge voerd. Op het grote terrein, dat voor de Caribiade is gereserveerd kwam daarna ook de bedryvigheid op gang. Zy die naar de opening gekomen waren om burgemeester Geertsema te zien opstygen in een ballon, moes ten veel geduld hebben. Pas om kwart over zes waren de beide bal lonnen van de Haagse Ballonclub reisvaardig. De burgemeester vertrok tezamen met de heer en mevrouw Boesman. In de andere ballon ste gen notaris Demenlnt en generaal ir. C. W. A. Oyens op. De ballons landden om 9 uur in Stabroek (gemeente Capelle) bij Ant werpen. Mevr. Geertsema heeft de ballon per auto gevolgd. Doormiddel van een portofonn laad zij contact met haar echtgenoot, zy was ook by de landing aanwezig. j feest voor zuster M. Gerritsen, die al 50 jaar lang kraamverzorgster is In Leiden. Bovendien was het zon dag 80 jaar geleden dat zuster Ger ritsen in Hilversum werd geboren. In verband met het feit dat de zeer vitale juffrouw Gerritsen on danks haar hoge leef tyd nog steeds als kraamverzorgster werkzaam ls werd zy vrijdagavond in het televi sieprogramma „Voor de vuist weg", door Willem Duys geïnterviewd. Zy vertelde in dit interview o.a. dat zij in haar 50-j. loopbaan ruim veertienhonderd baby's heeft „ge haald". Zeer velen van haar „kinde ren" waren voor deze uitzending naar ..Concordia" in Bussum gekomen Zaterdagavond is er ter gelegenheid van haar gouden jubileum als kraam verzorgster een receptie georgani seerd in restaurant Van der Heyden. waar ruim honderd mensen hun ge lukwensen aan de vitale mej. Ger ritsen kwamen aanbieden. Tot haar grote vreugde was hlerby o.a. na mens de Leidse artsen dokter J. H. Pleiter aanwezig, met wie zy 16 jaar heeft samengewerkt. „Wy hebben in die tyd veel van elkaar geleerd", wa ren zy beiden van mening. Een overstelpende hoeveelheid bloemen en telegrammen van hien- NA AANRIJDING IN KATWIJK De driejarige Albert N. J. Zwanenburg uit Katwijk aan Zee is gistermiddag omstreeks kwart over vier dodelijk verongelukt toen hij de Voorstraat, waaraan zjjn ouderlijke woning staat, over wilde steken. Hij was in gezelschap van een eveneens drie jarig meisje, dat ook door de auto werd geschept. De beide kin deren werden met spoed naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Albert had een schedelbasisfractuur en inwendige kneuzingen. Later op de dag is hij aan zjjn verwon dingen bezweken. Het meisje, wier toestand er aanvankelijk ernstig uitzag, had over haar hele lichaam schaafwonden. Ver der had zjj een gebroken dijbeen. Inmiddels is zy weer in de ouderlijke woning terug. Omstreeks kwart voor vier, zaterdagmiddag is een jongetje van bijna drie jaar, dat de Rijnstraat wilde oversteken door een personenauto aangereden. Met een sleutelbeen- en armfractuur en in wendige kneuzingen werd hij overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. Ook hij kon weer naar huis terugkeren. men heeft gehouden, getuigden er van dat zij nu op haar beurt door deze mensen „op handen wordt ge dragen". En ook zondag op haar tachtigste verjaardag kwam er een stroom van mensen by haar op bezoek. Zo kreeg zy zondagochtend als „verjaarsvisite" o.a. burgemees ter Van der Willigen op bezoek, die haar namens het gemeentebe stuur van harte gelukwenste en haar een geschenk onder couvert aanbood. Toen de burgervader haar vroeg of zy van dit geld' nu misschien een buitenlandse reis gaat maken ant woordde zij: „Nee hoor, ik houd het maar by Noordwyk". De burge meester genoot van zijn kopje koffie en zyn gebakje, voor hy het feestelyk met bloemen en- slingers versierde huis van mejuffrouw Gerritsen aan de Maresingel 36 weer verliet. Familieberichten (Overgenomen uit ander bladen) Geboren: Martyn Gerlof, z.v. Blu- menthal en Verwey, Amsterdam; Hendrik Barend Ernst, z.v. War- naars en van Duinen, Overveen; Marcel, z.v. Van der Spen en Span nenburg, Krimpen a. d. IJssel. Getrouwd: T. G. Nuntinga en So phia C. Cornet. Den Haag; S. Bou- man en Maaiek Mauve. Heemstede; P. Jansen en Maud M. Struben, Rot terdam; G. B. H. P. ten KV ATE EN M. M. G. A. Reus, Heerlen; O. L. B. de Jong en Emmy M. Franken, Heemstde; H. L. Warnier en Marijp ke Kranenburg, Zaltbommel; S. F. Hoekstra en M. E. de Ronde, Wage- ningen; A. Brouwer en Ella Pic- cardt Haarlem. Overleden: Alie Prins-Buys, 45,J, Zaandam; Elisabeth Maria Flu-Po- lak, 82 j, Lewedorp; Errit Niklaas Schutter, 52 j, Sappemeer; Jeanne Peter, 85j, Tilburg. Fransen verbreden visserijzone Krachtens een decreet van de Franse minister van Vervoer is de Franse visseryzone verbreed tot 12 zeemyi. Tussen de drie en zes myl zal ge durende twee jaar een visrecht wor den erkend, in het byzonder van Spaanse en Belgische vissers, die by de Franse kusten plegen te vis sen. Tussen de 6 en 12 myi is de visvangst geoorloofd voor alle be roepsvissers, mits zy zich aan de Franse reglementen houden. De ter ritoriale wateren van Frankrijk bhj- ven op 3 my 1 vastgesteld. LEIDERDORP Hulp aan Israel Van 8 tot 10 uur zal vanavond ln Leiderdorp een actie worden gevoerd voor hulp aan Israël. Hiermee komt de voor aanstaande zaterdag aange kondigde aptie te vervallen. Op verschillende plaatsen i n de gemeente zal het mogelyk zyn by- dragen te geven en wel: herv. kerk (Hoofdstraat), geref. kerk (Hoofd straat). N. V. Durisol, r.k. school Engelendael (Ericalaan), gemeente huis, herv, school Zylkwartier, gereef. Scheppingskerk en by de fa. R. Mar- bus aan de Hoofdstraat. Prinselijk bezoek aan Leiden Prins Djatikoesoemo, Indonesisch ambassadeur in Parys, en zn echt genote hebben vanochtend een strikt formeel bezoek gebracht aan Leiden. Na een orkte kennismaking met burgemeester mr. G. C. van der Willigen in het Stadhuis bezocht het Prinseiyk paar in gezelschap van prof. dr. A. Kampman, directeur van het Nederlands Instituut voor het Na- bye Oosten, de Universiteitsbiblio theek, afdeling Oosterse handschrif ten. Het gezelschap werd hier ond- geleid door dr. Roolvink, die de Prins een overzicht ter hand stelde van handschriften, waarin hy was geïnteresseerd. Verovlgens werd een bezoek gebracht aanhet Koninklyk Instituut voor Taal-, Land- en Vol kenkunde. Loop der Bevolking te Leiden In de week van 1 t/m 7 Juni 1967 GEVESTIGD H. Hofker en fam., rijksambtenaar, Joseph Haydnlaan 101; H. van wijn gaarden en lam., onderwyzer, Co- rantynstraat 55; H. Westerbos en fam.. automatiekhouder. Haarlemmerstr. 191 J. T. Terburgh en fam.. Leeuwerik - str. 55: J. H. Wolterbeek en fam., arts. Wasstraat 2a; M. Brakema en fam.. bouwk. opzichter. Scholtenstr. 2; R. Portier en fam.. scheepswerktulgkundl- ge. Spaarnestr. 118: H. C. J. van Dal- suru en fam., levenssohoollelder, Jacq. Urlusplantsoen 83; A. A. Lamers en fam.. Inkoper, Joseph Haydnlaan 104: R. W. Posthuma en fam.. magazijn meester, Weldehof 35; A. van Lierop- Jong-A-Tai en fam.. Jacq. Urlus plantsoen 81: T. M. Derks en fam.. calculator. Joseph Haydnlaan 50; J. C. van Egmond. verpleegster. Hooigracht 15; H. M. Mohamed. arbeider touwfabr Nieuwe Beestenmarkt 8; E. J. Chan- don. onderwijzeres, Oude Singel 220a: A. W. van Beek. aardgasmonteur, van der Waalsstr. 54: D. M. A. van der Wulp, verpleegster. Hooigracht 15; J M. W. Verwers-de Lange, secretaresse. Oude Singel 240; C. A. E. R. Kengen. bediende drogisterij, Plantsoen 59; J. C. Wolffs, kapster. Vijf Melpleln 10; H. M. Borst, hulp ln de huish. Was straat 4; C. E. Spalrburg. Rapenburg 122; T. de Mink. adm. ambtenaar. Bachstraat 74; IJ. W. Kroodsma, pro grammeur. Groenhovenstr. 10; M. Rog. lerares, Fagelstraat 13; R. H. A. TJong- Ayong, Ryn en Schlekade 108; M. P. Slabbekoo'rn, Papengracht Ravensbergen - Ravensbergen. 1; C. koopster, Maredijk 49; C. A. Botman, lerares. Levendaal 195; J. H. Vryenhoek. v. Vollenhovenpleln 99; C. R. van der Putten-van Gennep; Koolhof 23; G. Kobel-Kestenholz. Ma- rlenpoelstr. 63; J. G. A. A. van Boxsel. banketbakker. Hooigracht 58; A. van der Wal. banketbakker. Hoflaan 187; A. C. J. Vroon, Hogewoerd 100; R. J Maas, Geesteranus, Rynsburgerweg 123; H. van Roijen-Kramers. kantoorbediende. Obrechtstr. 107; M. b. M. Oufklr. fabr. arbeiders. Doezastr. 34; A. J. Houwaart, Haagsestraatweg 5; J. H. van den Dop. Bachstraat 120; J. W. H. Witte, J. van Goyenkade 44; J. A. Verbeem; ver koopster. Diemeistraat 15; K. A. C. Scheers, H. de Grootstr. 10; M. M. Toornvliet. Hogewoerd 191; B van wyk van Brievlngh-Postma. Rljnsbur- Serweg 119a; R. C. M Carpentler. Boer- aavelaan 9; C Vroon, Hogewoerd 100; W. Temme, Rijn en Schlekade 109; J. de Grulter. verpleger. Kapteynstr. 65; G. L. Buijs, Merelstraat 39; i" Zijl stra, Janvossensteeg 31; P. B. Boers, vertegenwoordiger, Haarlemmerweg 74; H. B. H. Bakker, verpleegster. Bach straat 8; C. Hofstra, Hoge Rijndijk 90a: C. L. H. Brom-Fonteln. Brahmslaan 291; E. Lumave Schuld. Stadspolder- weg 10; A. Teëuw. Thorbeckestr. 14; H. C. van Llebenstein. assistente huish Rijnsburgerweg 10: M. A. Tadlaui. i.\- br. arbeider. Lammermarkt 58.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13